Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treba sa

poruka: 32
|
čitano: 20.600
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treba sa".
15 godina
offline
Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treba sa

sve je to divno i krasno, i onda dok instaliraš grafički, audio driver i tako te sitnice ode on na zahtjeve za RAMom skoro kao i "originalni Win11"... Nije toliko OS problematičan za korištenje RAM-a nego programi koje koristiš na njemu.

Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treba sa

Što rade updateovi takovog sustava i da li uopće rade?

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Moj PC  
0 0 hvala 1
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treb
Više je problem što Windows dopusti neke aplikacije u pozadini koje ni ne bi trebale raditi.
Npr meni je ugašen Adobe Cloud, a vidim njegove instance u Task Manageru.
Pojma nemam kako se pokrene.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treb
Btw MS se nije još oglasio uvezi ovog projekta?
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treba sa

Pa ima tih tiny projekata jos od win XP... Nije da imaju sta za rec :D

 

btw, evo stavio u VM pa probam update pa javim ako bude skinuo sve nazad :D

NULL!=NULL
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treba sa

Nostalgična suza mi krene kad se sjetim Win95 Task Managera s popisom procesa u pozadini - svih četiri! 

 

Hvala autoru na lijepoj temi, ono što sam ja izvukao iz članka je, kako postoji i Tiny10, njega želim isprobati na svojem 1GB RAM netbooku!

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treba sa

a tek kad se vidi kakav je windows 10/11 cuspajz pun backdoorsa i doslovno sypware-a..

 

Windows 11 vs XP Network Analysis on Wireshark

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Moj PC  
19 0 hvala 9
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treb
Neoptimizirani bloatware/spyware/sigurnosna nocna mora.

Da budemo iskreni... nije da je shitsoft jedini koja ide tim principom. Vecina softwarea danas je isto tako neoptimizirano bloatware gofno (ima se RAM-a, cpu-a, nvme-a...moze se).

Kad su nama bajice iz US za jedan business software koji nazalost koristimo, koji je novom verzijom drasticno usporio u usporedbi sa starom (koja je i inace bila meh), predlozili da imamo dedicated hw s nvme storage za bazu od 200 giga, morao sam srknut aspirin i apaurin.
6 godina
offline
Re: Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treb

I šta si novog otkrio??

Pogledaj samo što ti mobitel radi, pa bio Android ili Jabukica, a njega imaš doslovno stalno uz sebe sa kamerom i mikrofonom, prati doslovno svu tvoju komunikaciju, pa vas vrlo malo plače oko toga. Ali kad windows to radi (pa po znanim podatcima je to cca 20% toga što google ili apple rade) ona suza suzu goni.

Privatnosti smo se davno odrekli i onaj koji misli da se može sakrit živi u ludoj zabludi. Da, postoji opcija ić na Linux (koji isto tako skuplja podatke ali manje) pa koristit Tor, VPN.... ali mislit da si i tako 100% siguran je smješno.

 

Možeš se vratit na windowse 3.11 i tamo si 100% siguran jer šansa da te tamo netko nađe je skoro ravna nuli.... nema veze što neće skoro ništa radit ali bar si siguran.

 

Pa ne pravdam Microsoft, ionako nisu nikad dobili ni eura od mene, ali očito nema interesa da se takve stvari kontroliraju niti itko ima želju ponudit kvalitetnu alternativu.... pa drkanje po distribucijama Linuxa ne vidim kao alternativu, da, neke stvari rade ali večina je za k....c. Nakon par godina zaj.... sam odusto od toga jer mi jednostavno previše vremena sve skupa uzme a korist je mala do nikakva....

16 godina
offline
Re: Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treb

tema je microsoft, naravno da svi rade al mislim da ljudi ne znaju na kojoj skali se to radi.

jedno ne opravdava drugo (a ti to izgleda sebi tako tumacis)

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
6 godina
offline
Re: Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treb
nixass kaže...

tema je microsoft, naravno da svi rade al mislim da ljudi ne znaju na kojoj skali se to radi.

jedno ne opravdava drugo (a ti to izgleda sebi tako tumacis)

 Ne opravdava ali kakva je alternativa i šta možeš napravit a da nije vračanje na XP koji ima više sigurnostnih rupa nego ih možeš prebrojit...

14 godina
offline
Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treba sa

U danasnje vrijeme kad je ram smijesno jeftin, totalno nebitno... 

 

32GB DDR4 = 850kn. 

 

Dodje mi u trgovini da im ostavim jos 200, sve mi neugodno to uzet za te novce :D

 
1 7 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treb
nikonja kaže...
nixass kaže...

tema je microsoft, naravno da svi rade al mislim da ljudi ne znaju na kojoj skali se to radi.

jedno ne opravdava drugo (a ti to izgleda sebi tako tumacis)

 Ne opravdava ali kakva je alternativa i šta možeš napravit a da nije vračanje na XP koji ima više sigurnostnih rupa nego ih možeš prebrojit...

 Linux.

Za gejmere sasvim dobra alternativa ako se koristi steam

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
15 godina
offline
Re: Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treb
nixass kaže...

 Linux.

Za gejmere sasvim dobra alternativa ako se koristi steam

 Ufff, ne otvaraj pandorinu kutiju.

 

Otici ce tema momentalno u kk.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
8 godina
offline
Re: Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treb
Za maksimalnu sigurnost mozes koristiti bilo koji os.

Sve sto trebas naoraviti je cviknuti onu zicu koja ide u router na kojoj pise "line in"....

Nema interneta, nema sigurnosnih problema ;)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treb
syncmaster245b kaže...
nixass kaže...

 Linux.

Za gejmere sasvim dobra alternativa ako se koristi steam

 Ufff, ne otvaraj pandorinu kutiju.

 

Otici ce tema momentalno u kk.

 Moram nekak prizvat duhove (Fridaya) 😅

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
14 godina
offline
Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treba sa

I onda pročitam prvu recenziju korisnika koju nitko nije osporio 

 

"Not able to install .net Framework 3.5 to run another software. Also the update process is so slow. cant see any smoothness.."

 

i zaključčujem da nije vrijedno truda, vremena i živaca.

Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treb
To što instalacija traži Microsoft aktivaciju ne znači da je legalna. U EULA Windowsa piše kako je proizvod Microsoftovoj vlasništvo i zabranjeno je bilo kakvo neovlašteno modificiranje i distribucija. Ključna riječ je - neovlašteno tj. ova verzija je legalna isključivo ako je MS dao ovlaštenje za modificiranje I distribuciju, u što baš i ne vjerujem.
 
3 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treb
Garant ga jw zatukla il žena il Irski delikventi 😁
15 godina
offline
Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treba sa

Meni samo izgleda privlačno jer nema Edge...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti, prodane duše! Crni vragovi, a i žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treb
BlackMoon kaže...

Meni samo izgleda privlačno jer nema Edge...

 Sad je recimo pitanje šta neće raditi zbog toga što nema Edge kad sve više i sistemskih i ostalih aplikacija Edge koristi za prikaz...

 

U principu, to je samo sa prikazat "eto smo ga ogolili".. ali šta vrijedi kad samo da pokreneš neki web browser sa 2-3 TAB-a trebaš 8GB memorije... Kao što je i Windows XP teoretski mogao na 64MB memorije, Tiny XP je mogo radit na 128MB, ali je samo realtek driver za zvuk dizao utrošak memorije na 300MB, dodaš grafički i eto te ko i na normalnom XP da je jedva upotrebljiv sa pola gige RAM-a...

 

ali to je sam OS bez programa tako da, ne isplati se uopće  sa time zezati osim ako nećeš gore imati samo programe stare 15-20 godina.

12 godina
offline
Re: Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treb
Gnjavator kaže...

 

U principu, to je samo sa prikazat "eto smo ga ogolili".. ali šta vrijedi kad samo da pokreneš neki web browser sa 2-3 TAB-a trebaš 8GB memorije... Kao što je i Windows XP teoretski mogao na 64MB memorije, Tiny XP je mogo radit na 128MB, ali je samo realtek driver za zvuk dizao utrošak memorije na 300MB, dodaš grafički i eto te ko i na normalnom XP da je jedva upotrebljiv sa pola gige RAM-a...

 

ali to je sam OS bez programa tako da, ne isplati se uopće  sa time zezati osim ako nećeš gore imati samo programe stare 15-20 godina.

 Kad bi sve radilo, a ne vidim razlog da ne radi, ovakvi Windowsi bi bili ispunjenje mojih želja. Znači imaš kernel i nešto sitno GUI dodataka a sve ostalo biraš sam. Po meni su ovdje i Paint, Calculator i Store višak. Sve što želiš dodati traži svoj komad resursa no to je neizbježno i ključna riječ je želiš/trebaš. Možda je OKP ali mene sve svrbi od nepotrebnih pokrenutih procesa i nepotrebnih fileova na diskovima. Rađe ću imati računalo s ukupno 4GB RAM-a a slobodna 2 GB nego s ukupno 8GB a slobodna 3GB.

 

Bilo bi zanimljivo izračunati koliko ukupno energije dnevno troši bloatware na računalima i mobitelima, na svjetskoj razini. Možda bi Gatesu pametnije bilo da se uhvati toga nego kravljih prdaca.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2023 8:36 (BlueMax).
15 godina
offline
Re: Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treb
BlueMax kaže...

 Kad bi sve radilo, a ne vidim razlog da ne radi, ovakvi Windowsi bi bili ispunjenje mojih želja. Znači imaš kernel i nešto sitno GUI dodataka a sve ostalo biraš sam. Po meni su ovdje i Paint, Calculator i Store višak. Sve što želiš dodati traži svoj komad resursa no to je neizbježno i ključna riječ je želiš/trebaš. Možda je OKP ali mene sve svrbi od nepotrebnih pokrenutih procesa i nepotrebnih fileova na diskovima. Rađe ću imati računalo s ukupno 4GB RAM-a a slobodna 2 GB nego s ukupno 8GB a slobodna 3GB.

 

Bilo bi zanimljivo izračunati koliko ukupno energije dnevno troši bloatware na računalima i mobitelima, na svjetskoj razini. Možda bi Gatesu pametnije bilo da se uhvati toga nego kravljih prdaca.

 

 Problem je što sve više programa koristi EDGE kao svoj svoj GUI za riješavanje prikaza na ekranu, kao što je prije dosta toga koristilo Internet Explorer interno. Misliš da Microsoft nebi sada izbacio sve tragove Internet Explorera iz sistema kad su već stavili da iexplore.exe otvara edge? Eeee, ko zna šta bi sve prestalo funkcionirati što nikad ne bi reko da ovisi o IE. Kao što je neko u komentaru na stranici gdje ovo možeš skinuti naveo da ne može instalirati .NetFramework 3.5... a samim tim i svi programi koji ga trebaju otapadaju, a ko zna koliko će se još stvari naći da se ne mogu instalirati ili ne rade jer eto fali neka "bloatware" komponenta koja eto programima treba.

 

A što se tiče bloatwarea... jbg, nijedan sistem se više ne svodi na kernel i GUI. Čak nemaš više mogućnosti da odabereš šta hoćeš a šta nećeš kao na Win95, NT4 kada te za svaku glupost pito oćeš-nećeš... A onda se očito previše korisnika žalilo da im je previše tih pitanja, a kada us uveli ove "pune instalacije" premalo ih se bunilo da hoće mogućnosti izbora i eto, te mogućnosti nestale kao da ih nikad nije ni bilo. I Linux distribucije ti naslažu svašta tako da nema tu više čiste instalacije.

11 godina
offline
Re: Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treb
Malo offtopic al citam danas na Android authority-ju clanak da Android 13 na novom Samsungu S23 zauzima 60 GB prostora. Talking about bloatware....
 
7 0 hvala 0
6 godina
offline
Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treba sa

Ajme, da... treba uloviti gates-a da zapravo m$$$ sa svojom telemetrijom i bloatware-om pridonosi vise globalnom zatopljenju nego krave i ostala cudesa... sto kad gledas na kolicinu kompova / servera / itd nije ni daleko od istine...

NULL!=NULL
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treb
Davno je to bilo kada je Gates sjedio u upravi Microsofta... Još dok je bio najbogatiji. Ili se makeo čak i prije toga.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2023 17:58 (Gnjavator).
6 godina
offline
Re: Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treb
Gnjavator kaže...
Davno je to bilo kada je Gates sjedio u upravi Microsofta... Još dok je bio najbogatiji. Ili se makeo čak i prije toga.

 a ono, i dalje mu možemo srat :))))))))))

NULL!=NULL
8 godina
offline
Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treba sa

probao tiny win10 verziju, napravio boot usb sa rufus al neće se boota sa tom verzijom. ima ih više pa ću probati još koju

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treb
nixass kaže...
syncmaster245b kaže...
nixass kaže...

 Linux.

Za gejmere sasvim dobra alternativa ako se koristi steam

 Ufff, ne otvaraj pandorinu kutiju.

 

Otici ce tema momentalno u kk.

 Moram nekak prizvat duhove (Fridaya) 😅

 
Ma Steam Linux je super, nvidia proton kujac pajac direct x sve radi, ali BIG ali...
Proton je ciljana/optimizirana verzija Winea za Steam igrice; već neki drugi banalni prog mi ne radi u "klasičnom" Wineu jer - pazsad - treba .net v4.72. Nemere stariji i mora bit 64-bit.


I ondak ja instaliram sve .net do 4.6 (emulacija znači i sporo otpakiravanje i spori checksum i 500 virtualnih restarta winsa...) i onda zapne na 4.6 jer nemere, greška. Nek si ja napravim "pravi 32-bit wineprefix".
I nakon izgubljenih cca 3-4  sata odustadoh. Power of Linux 

 

I rekoh ništa, morat ću instalirati VirtualBox i "prave" Winse. E sad, koje? I koliko će to sad raditi? A tek koliko resursa pojesti, što pasivno što aktivno???
I stavih to u ladicu "status quo do daljnjeg", dok ne pronađem nešto poput "TinyXP" ali bar W10 verzija... pa mi ovo sjelo ko budali šamar.
Još se oporavljam od prijašnjeg debakla pa nemam želuca krenuti u avanturu, ali pripremam se.


Za radoznale, prije nego li ga nestane, link na Win 10 32-bit / 64-bit final verzije, istog autora (NTDEV)
https://archive.org/details/tiny-10_202301
https://archive.org/download/tiny-10_202301
"Tiny10 by NTDEV, version 2209

Based on Windows 10 LTSC 2021, tiny10 aims to be a lightweight version of Windows 10 for low-end PCs and the like!"

tiny-10_202301_archive.torrent 18-Jan-2023 21:39 46.9K
tiny-10_202301_files.xml 31-Jan-2023 18:04 2.0K
tiny-10_202301_meta.sqlite 18-Jan-2023 21:34 20.0K
tiny-10_202301_meta.xml 18-Jan-2023 21:39 1.2K
tiny-10_202301_reviews.xml 31-Jan-2023 18:04 1.4K
tiny10 x64 beta 2.iso (View Contents) 18-Jan-2023 21:29 2.5G
tiny10 x86 beta 2.iso (View Contents) 18-Jan-2023 21:34 2.0G

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2023 20:49 (Zechina).
8 godina
offline
Neslužbeno, ogoljeno, izdanje Windowsa 11 treba sa

instalirao onu verziju win 10.

nema microsoft store sad nem mogu instalirati Realtek Audio Control. treba mi samo da uključim loudness equalization, jer toga nema u sound control panelu.

jel ima neko rješenje da se instalira naknadno microsoft store?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice