Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisjetit

poruka: 62
|
čitano: 12.104
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisjetit".
3 godine
offline
Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisjetit

Živjela birokracija! -.-

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisj
Gallu kaže...

Živjela birokracija! -.-

 Da, a govorimo o običnom pišljivom micanju sata napred ili nazad.Kaj da se radi o puno težem problemu, recimo da EU napadnu ludi Rusi zamisli sloge/dogovora oko efikasne obrambene strategije.

 

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisjetit

zašto čekati noćas? već sam sve ispomicao, što se neće samo (windowasi, telefon, termostat grijanja). ide malo sve to skupa na jetra ali nije svakoga dana pa ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 1
10 godina
online
Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisjetit

 

 

Ajar me uvijek oraspoloži svojim komentarima.

 

 

 

Kaj se tiče vremena, bolje da je ovak'. Tako je bilo prije, neka tak' bude i sad.

 

Kaj bumo čekalo vuru vremena na grani kod Bregane, da se usklade ćuke??

 

Vrlo dobar i zreli tekst od Sandra. Kritičan je.

Lajk.

 

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
3 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisj
sutra će mi se mali probudit u 5... divno
Moj PC  
12 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisj
A na čemu da ih pomaknemo
...potpis nije potreban...
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisjetit

Ja sam duboko razočaran odlukom da prestaje pomicanje sata. Da se mene pita, ja bih još uveo jedno dodatno pomicanje sata u 6. mjesecu. Nema smisla da se počinje razdanjivat u 3 ujutro. Ovako bi lijepo imali navečer dan do 11.

 
4 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisj
zhUPer_C18 kaže...
sutra će mi se mali probudit u 5... divno

 

Da. strašno. Dobro da je produženivikend pa sestignem bar malo priviknuti

9 godina
offline
Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisjetit

Cuj europske birokracija, zar nije Hrvatska bila zaduzena da to organizira. Samo pljuvati znaju novinarcici.

 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisjetit

Zimi bi uveo ljetno racunanje vremena a kasnije u godini ljetno-ljetno racunanje sa +3 zonom...

+1 zona je neprirodna, pol pol nije rjesenje

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisj

30min je rjesenje

14 godina
offline
Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisjetit

ma da nebi...

 

15. meridijan je tam kod Vrbovskog, dakle tamo je jedan sat odmak od Greenwicha....

 

kod Iloka je najveći odmak od 15. meridijana, na 19.5 stupnjeva, a kod Savudrije smo na 13.5 °, dakle cijela Hrvatska je unutar 6° zemljopisne širine, tj. "kašnjenje" nam je 0.4 h -24 minute je izlazak Sunca kasnije u Savudriji od Iloka...

 

a ljetno vrijeme? za koga? nadroksanu balavurdiju koju nam novinari predstavljaju kao idealne turiste? ionako smo svi na GO u to doba - and the livin' is easy...

 

ali zato sad, kad kreće zima, treba nam svaki tren danjeg svjetla...

 

nikakvo "ljetno" vrijeme, samo ono pravo, sukladno putanji Sunca, kad je podne s Suncem u zenitu i koji nam je osnova cirkadijskog ritma...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.10.2021 22:43 (Stric_Jura).
Moj PC  
14 5 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisj
Stric_Jura kaže...

ma da nebi...

 

15. meridijan je tam kod Vrbovskog, dakle tamo je jedan sat odmak od Greenwicha....

 

kod Iloka je najveći odmak od 15. meridijana, na 19.5 stupnjeva, a kod Savudrije smo na 13.5 °, dakle cijela Hrvatska je unutar 6° zemljopisne širine, tj. "kašnjenje" nam je 0.4 h -24 minute je izlazak Sunca kasnije u Savudriji od Iloka...

 

a ljetno vrijeme? za koga? nadroksanu balavurdiju koju nam novinari predstavljaju kao idealne turiste? ionako smo svi na GO u to doba - and the livin' is easy...

 

ali zato sad, kad kreće zima, treba nam svaki tren danjeg svjetla...

 

nikakvo "ljetno" vrijeme, samo ono pravo, sukladno putanji Sunca, kad je podne s Suncem u zenitu i koji nam je osnova cirkadijskog ritma...

 razocarati cu te ali pravog racunanja vremena nema... to je sve ljudska izmisljotina/konvencija i ne vidim razloga da ujutro bude sunce a na vecer ne... ujutro se spava(ja bar do 8 i 45) ili ide na posao... popodne i navecer se bavi aktivnostima.

Savudrija... vec su dani pre kratki a ljeti svice u 4 ujutro.... +3 zona minimum.....

 

/s

nego, sta ti imas protiv narkomana? 

14 godina
offline
Re: Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisj

osim filozofskog "kad je sve počelo, pa koliko je to vremenski udaljeno od nas" - ima pravog računanja vremena, jer je to osnova za sve...

 

ako su već praljudi (u smislu da nisu ostavili pisane tragove) imali rudimentarna opažanja o cikličkim (dakle promjenama s vremenskim odmakom) izmjenama u prirodi i prva astronomska opažanja, ne vidim da je ovo s vremenskim zonama samo izmišljotina nek se nađe...

 

zašto onda i ti i ja pišemo jednim jezikom na jednom pismu ? pa to je nepotrebno...

 

odi urliči na nekoga, sve ovisi na kog urličeš:  stara majka će te sažaljivo pogledati i prekrižiti se - Daj ti Bogek pamet presvetli, a recimo nadroksani pripadnik lokalne supkulturne navijačke skupine će pridonijetio razvoju dijalektike po  triptihu šaka-nos-patos...

 

ne velim da te treba zmarisati kak vola v kupusu...

 

ali recimo, ako vrijeme nije tako važno, učestalo zakasni na posao...

 

a protiv narkomana nemam ništa...

 

.

.

.

 

efikasno...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisj
Imam osjećaj da je ljudima bitnije da dobiju mogućnost odlučivanja (a političarima godi kad se narod prepire oko gluposti), nego što im su bitne stvarne koristi i štete od toga. Ako je do sada funkcioniralo normalno, čemu drame oko toga. Ljudi o tome pričaju kao da toga dana moraju odlučiti koji član obitelji će dobiti metak u čelo. Stvarno smo u kurcu
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisjetit

Jedan sat, jedno vrijeme. Bilokaj, sam da se ne mijenja.

Linux, Arch Linux.
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.10.2021 0:47 (Ante).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisjetit

Ljuti zagovornik ljetnog vremena! Bitno mi je do kad će popodne biti dana, a prosto mi se jebe kad će ujutro svanuti!

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
16 2 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisj
BlackMoon kaže...

Ljuti zagovornik ljetnog vremena! Bitno mi je do kad će popodne biti dana, a prosto mi se jebe kad će ujutro svanuti!

 A zašto ti je to bitno? Kakve veze ima je li sunce zalazi u 16 ili 17? Ako ti je dan prekratak ustani ranije... Niko nas ne tjera kada ćemo ustajati. Ne znam zašto je ikome bitno hoće li se pomjerati ili neće. Mi svakako ne utičemo na dužinu dana. To će se svejedno mijenjati u toku godine, bez obzira šta sat pokazivao. Nepomjeranje sata će malo zakomplicirati poslovođama, jer će sami u toku godine morati mijenjati početak rada. A ljudi će se prilagoditi, kako god bilo.

12 godina
offline
Re: Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisj
Tjeraju nas društvene ovaveze (posao, vrtić, škola) koji ne počinju sa zorom već u točno definirano vrijeme. Dakle ništa mi ne znači probuditi se ranije jer taj dio dana ne mogu produktivno iskoristiti. Za razliku od dijela dana nakon što su sve obaveze gotove i konačno mogu uživati. Moj mali od 2,5 godine to već razumije i svaki put kad padne mrak govori hoće dan da se može igrati vani, a bugovim forumašima ne ide u glavu.
12 godina
offline
Re: Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisj
Cigo jesi vratio sat?
Kako da ga vratim kad ne znam gdje sam ga ukrao😁
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisj
Stric_Jura kaže...

 

a ljetno vrijeme? za koga? nadroksanu balavurdiju koju nam novinari predstavljaju kao idealne turiste? ionako smo svi na GO u to doba - and the livin' is easy...

 

 

Toliko se priča o turistima i slično... Pa za naš turizam bi bilo bolje da noć prije pada a ne kasnije... stalno se priča o noćnim izlascima, noćnim klubovima, večerama u restoranima... preko dana se ljudi uglavnom sunčaju i kupaju ili skrivaju u hladovini a potrošnja, provodi i život počinju kada padne mrak, a sa "ljetnim" ili "superljetnim" vremenom bi samo samo odgodilo to vrijeme "superpotrošnje" :) a zimi je teže ustati se po mrklom mraku u biti na poslu još koji sat prije nego svane... al onaj ko se ustaje u podne nakon noćnog provoda nema pojma o tome... to će saznati jednom kad počne negdje raditi.

9 godina
offline
Re: Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisj
zhUPer_C18 kaže...
sutra će mi se mali probudit u 5... divno

 

i moji isto, dvoje, u 5:30 bili u vrsti kao njemački vojnici 39.

 

štetočine male uopće nemaju poštovanja prema pomicanju sata

15 godina
offline
Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisjetit

Kako dodati sekundaru na satu Taskbaru? Nešto sam googlao nalazio da se ubaci ta-i-taj reg kay ali nije išlo.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisj

nije li to pitanje za temu "Windows 11" ?

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisj
Stric_Jura kaže...

nije li to pitanje za temu "Windows 11" ?

Pa i ovdje se lijepo uklapa, ali generačno jeste.

Ali u svakom slučaju odlučio sam ju ne dodavati, kontam da mi ne troši previše resursa. ;-) 

10 godina
offline
Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisjetit

Referendum na razini unije uz prethodno polemiziranje/informiranje mjesec-dva po medijima i društvenim mrežama pošto se političari nemogu dogovoriti.

Riješiti to i krenuti dalje.

Dosadni ste više (ne BUG nego zna se)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisj
kerum kaže...
Tjeraju nas društvene ovaveze (posao, vrtić, škola) koji ne počinju sa zorom već u točno definirano vrijeme. Dakle ništa mi ne znači probuditi se ranije jer taj dio dana ne mogu produktivno iskoristiti. Za razliku od dijela dana nakon što su sve obaveze gotove i konačno mogu uživati. Moj mali od 2,5 godine to već razumije i svaki put kad padne mrak govori hoće dan da se može igrati vani, a bugovim forumašima ne ide u glavu.

 Kao ni razumijevanje pročitanog...

 

Pomjeranje sata samo pomaže da ta vremena ostaju fiksirana, a da im se vrijeme na satu prilagođava. Ako se nebi vrijeme pomjeralo na satu onda bi to vrijeme počimanja rada, škole, i ostalih obaveza moralo biti fleksibilnije...

12 godina
offline
Re: Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisj
Wtf?? Pa ne ovisi početak uredskog rada o danjem svjetlu. Niti škola mora završiti prije no što sunce dođe u zenit. Sve su to konvencije (uostalom kao i podne u zenitu) koje nema nikakve potrebe usklađivati sa drugim potpuno nepovezanim konvencijama. To je imalo smisla kada se masovno radilo u polju, a ne danas.
15 godina
neaktivan
offline
Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisjetit

Kad netko inzistira na 'prirodnosti' kao glavnom argumentu u raspravi oko čisto praktičnog pitanja jasno je da nema ništa ozbiljnije od toga.

 

Na stranu što je sam koncept određivanja ustajanja/prehrane/lijeganja prema satu vrlo neprirodan, ako ste već zapeli za prirodnost (u ovom slučaju zapravo eufemizam za OCD), 'prirodno' bi bilo da svako mjesto ima svoje 'sunce u podne', no od toga se odustalo iz praktičnih razloga. Isto tako se pomicanje sata uvelo iz praktičnih razloga. Iako danas ti razlozi nisu isti kao u doba kada se uvodilo, oni i dalje postoje. Ako se ukine pomicanje satova ubrzo će neke firme početi mijenjati svoje radno vrijeme, što ih dovodi u koliziju s drugim firmama, javnim prijevozom, itd. To je osnovni razlog zašto je daleko praktičnije da svi istovremeno pomaknu satove jer onda nikakvo dodatno usklađivanje nije potrebno.

 

Zna se godinama unaprijed kada će to biti i ne moraš voditi računa da partnerska firma pomiče ovaj vikend, FINA slijedeći, ZET onaj iza, A HŽ nikada, pa više ne možeš koristiti onaj vlak u 7:30, nego imaš drugi u 6:45, ali s time ćeš kasniti na posao.

Ili tvoja firma mijenja, a ženina i vrtić ne, pa je sad pitanje kako ćete mijenjati svoju rutinu, što je daleko stresnije i za djecu i za roditelje od pomaka sata u neradni dan.

 

Zajednički pomak je daleko najbolje rješenje i jedino pitanje je kome odgovara, a kome ne, ali to su subjektivni razlozi, pa onda treba biti pošten i tako o tome razgovarati, a ne se pozivati na nekakve tobožnje objektivne prirodne datosti.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 0 hvala 0
10 godina
online
Ne zaboravite noćas pomaknuti kazaljke i prisjetit

 

@Visak

 

Stoji to kaj pišeš. Samo kak' bu se ljudi dogovorili? Vidiš da ih padaju na punu većim pitanjima kao što je C-19.

Problem je kaj Evropa ne zna kaj oče sama sa sobom. Svaka zemlja EU, svoj kozu dere.

Nema zajedničke politike, niti represivnog aparata koji bi nekoga prisilio na nešto.

 

A, o nekoj raji kaj bi odlučivala u nečemu, pogotovo ovdje na Balkanu, ....vidiš da ih treba učiti prati ruke u 21. stoljeću, a kamoli da bi oni se dogovorili oko vremena.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice