Nasljednik legendarnog Black Hawka, dvorotorski he

poruka: 15
|
čitano: 4.312
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nasljednik legendarnog Black Hawka, dvorotorski he".
15 godina
offline
Nasljednik legendarnog Black Hawka, dvorotorski he

Mohamed Farrah Aidid, potvrđuje sve navedeno što se tiče Black Hawka. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nasljednik legendarnog Black Hawka, dvorotorski he

svaki put kad Drago piše o raznoraznim lepršalima (ptice, pčele, svi to rade) za oprašivanje, meni se po šupljoj glavi mota "subotnji šoping" buduće ekonomske, vojne, političke, vjerske, pomorske, bla regionalne sile i nepravde. ne samo avioni. otpočetka navijam za zrakomlate (prsnl fejvrit: huić iliti bell uh-1d; potvrdili vijetnamci i korejanci; turci nešto manje) za one tople ili promrzle i emotivne trenutke kad se gladni, žedni i krepani česi/poljaci u japankama, u bijegu pred grabežljivim ugostiteljima, napokon popnu do "extraction point" u bespućima biokova pa ih beru k'o šparoge po učkoj. mislim, jebeš letjelicu koja nije bila u mash-u. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 11:44 (Ajar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nasljednik legendarnog Black Hawka, dvorotorsk
Nek im Medved ponudi naše Mi 171 za te njihove desante na visoravni i vruća područja. Svakako bolji od crnih sokolova 😄
Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Nasljednik legendarnog Black Hawka, dvorotorski he

Dobar tekst.

Svaka priča o helićima ne može proći bez Rusa.

 

Ameri ratuju po cijelom svijetu, te ne mogu imati univerzalni helić prilagođen svim uvjetima ratovanja i klimama.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Nasljednik legendarnog Black Hawka, dvorotorsk
jel postoji mogućnost uporabe hrvatske riječi za dotično letalo:
-zrakomlat
-uvrtnjak
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nasljednik legendarnog Black Hawka, dvorotorsk

... ili rusizam koji je bio neko vrijeme čest u Hrvatskom vojniku:

 

-vrtolet (vjertaljot u originalu transkribirano)

 

zanimljivo, takve složenice su dosta rijetke u slavenskim jezicima...

 

- samovoz za automobil u NDHa nije zaživio poslije, iako recimo Poljaci vele samohod, dok su u ruskoj vojnoj terminologiji samohodnaje ustanovke - samovozni topovi/haubice različitih namjena, u ruskom odmilja sučke (kujice) u ex-JNA žargonu: samohotke

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 21:30 (Stric_Jura).
5 godina
offline
Nasljednik legendarnog Black Hawka, dvorotorski he

Dvostruko brži i dvostruko lakši za skinuti.

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Nasljednik legendarnog Black Hawka, dvorotorsk
StonedAssassin kaže...

Dvostruko brži i dvostruko lakši za skinuti.

 

Moja greška, nisam to spomenuo - ima manji radarski i IC odraz (navodno), a kako je brži, ne bi trebao biti lakši već teži za skinut.

 

Doduše one UH-60 u Somaliji su skinuli najobičnijim zoljama, nikakvo navođenje nego zdravo-seljački.

This space for rent!
14 godina
neaktivan
offline
Nasljednik legendarnog Black Hawka, dvorotorski he

Nije li (ako gledamo slike) ona pogonska elisa u stvari osmerokraka, a ne sedmerokraka?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Nasljednik legendarnog Black Hawka, dvorotorsk

Ja sam na onoj slici iz hangara izbrojao 7, s tim da sam "ekstrapolirao" šta se ne vidi.

 

 

This space for rent!
5 godina
offline
Re: Nasljednik legendarnog Black Hawka, dvorotorsk

Boforsa ne zanima radarski ili IC odraz . Šalu na stranu - ameri su počeli ko švabe komplicirati. Više pokretnih dijelova - veća šansa za kvar/više osjetljivijih točaka.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nasljednik legendarnog Black Hawka, dvorotorsk
Drago kaže...

Ja sam na onoj slici iz hangara izbrojao 7, s tim da sam "ekstrapolirao" šta se ne vidi.

 

 

 U tom slučaju sam siguran da si ekstrapolirao jednu manje. 

vidi se 6 cijelih, i vidi se jedna samo mali mali dio. a ne vidi se prilično velik dio zamišljenog kruga. 

Ali bez obzira, od ovih koje se vide vide se 2 puna "para", tj nasuprotne i vidi se na slici da su u neprekinutoj liniji. Tako da geometrija nalaže da ih je ukupno 8.

Evo i slike...

 

16 godina
moderator
offline
Re: Nasljednik legendarnog Black Hawka, dvorotorsk

Treba vidjeti kako radi. Meni se tolika navodna brzina za helić čini besmislenom, tim prije šta on nema veliku kabinu da ti sada u njega možeš spremiti satniju za QRF, nego desetinu s opremom, a haubice i drugi podvjes sigurno nećeš voziti s 550 na sat. S druge strane, bolje uvijek imati mogućnost pa je ne koristiti, nego nemati nešto što ti stvarno treba.

Inače američka vojna industrija u prvoj iteraciji u pravilu nikada ne dosegne deklarirane specifikacije za nova oružja, već onda idu serije dogradnji i popravaka koji za 10 ili više godina dosegnu inicijalne specifikacije s kojima se dobilo natječaj.

 

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Nasljednik legendarnog Black Hawka, dvorotorsk

Ispravljeno.

 

This space for rent!
13 godina
offline
Nasljednik legendarnog Black Hawka, dvorotorski he

Kako god bilo, ova "igračka" meni 'zgleda jako zanimljivo 

Sada kada je se dočepaju bogatuni, pa oboje u neke svoje popularne boje, osim Paris Hilton, obzirom ona nosi samo roze boju! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice