NASA šalje sondu prema Suncu

poruka: 28
|
čitano: 8.154
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NASA šalje sondu prema Suncu".
12 godina
protjeran
offline
NASA šalje sondu prema Suncu

Jbte koja to izolacija moze toliko podnijeti?lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
NASA šalje sondu prema Suncu

nebrojene sam ljude čuo kako konstatiraju "sunce ti jebem", a tek sad je netko odlučio nešto konkretno i učiniti. hm ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
18 0 hvala 0
7 godina
offline
NASA šalje sondu prema Suncu

Sunce, sunce jedno sunce malo...

 

 

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
NASA šalje sondu prema Suncu

Koja to izolacija može podnijenti? Odgovor je jednostavan: ploča na sondi okrenuta Suncu debela je 12 cm, a napravljena je od ugljika, s talištem od 3700 oC. Toplina se u svemiru ne širi drugačije nego zračenjem, pa se od nje može štititi zrcalnom plohom, koja se vidi na vrhu letjelice. Od te ploče toplina se tek malo na glavni blok ispod ploče širi provođenjem, jer je na njega spojena s četiri tanke šipke. Dakle ta se glavna ploča mora prvo ugrijati, a onda opet radijacijom grijati uređaj ispod sebe. Koliko vidim, taj je uređaj napravljen tako da se zagrijava bočno, pa tako širi toplinsko zračenje okomito za smjer letjelice prema Suncu. Sve u svemu izvanredno smišljen uređaj za toplinsku zaštitu i hlađenje. 

 
28 0 hvala 28
9 godina
offline
Re: NASA šalje sondu prema Suncu
Stjepanj kaže...

Jbte koja to izolacija moze toliko podnijeti?lp

 Pa ići će po noći.

6 godina
offline
Re: NASA šalje sondu prema Suncu
pqweasdyxc kaže...
Stjepanj kaže...

Jbte koja to izolacija moze toliko podnijeti?lp

 Pa ići će po noći.

 Posaljes 2 sonde, jedna drugoj radi hlad :)

7 godina
offline
NASA šalje sondu prema Suncu

...a ako je lansiraju iz engleske onda bolje da ponesu kišobran i naviknu se lansirati suprotnom stranom

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 19:57 (Louis Pluto).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
NASA šalje sondu prema Suncu

692.000 km/h fascinantno, a opet tako sporo za svemirska prostranstva...

 

192 km/s

 

Od Zagreba do Splita za manje od dvije sekunde.

Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NASA šalje sondu prema Suncu
Stjepanj kaže...

Jbte koja to izolacija moze toliko podnijeti?lp

 Zna se, Intel IHS.

12 godina
offline
Re: NASA šalje sondu prema Suncu
pqweasdyxc kaže...
Stjepanj kaže...

Jbte koja to izolacija moze toliko podnijeti?lp

 Pa ići će po noći.

 I to po zimi, prvi - drugi mjesec.

9 godina
offline
Re: NASA šalje sondu prema Suncu
pravi_covijek kaže...
Stjepanj kaže...

Jbte koja to izolacija moze toliko podnijeti?lp

 Zna se, Intel IHS.

LOOOOL!!!  

12 godina
odjavljen
offline
Re: NASA šalje sondu prema Suncu
Jel ima kakav ugrađen toplinski stroj kako bi bar na neki način iskoristio tu toplinu
8 godina
offline
NASA šalje sondu prema Suncu

Zamisao o iskoršitavanju Sunčeve energije u svemiru za zemaljske potrebe vrlo je stara. Prvi je problem njezinog bežičnog prijenosa. (Kad bi on bio riješen imali bismo električne aute koji bi se punili tokom vožnje.) Drugi je problem termodinamički, naime problem funkcioniranja svakog toplinskog stroja. Toplinski stroj radi na razlici temperature između toplog i hladnog rezervoara: topli rezervoar treba biti što topliji, a hladniji što hladniji. No problem je što se u svemiru toplina može širiti samo zračenjem, a zračenje je - prema Stefan-Boltzmannovom zakonu - ovisno o apsolutnoj temperaturi i to na četvrtu potenciju. To znači da bi se toplina hladnog spremnika trebala držati što višom, a to opet znači da bi se stupanj korisnog djelovanja takvog stroja smanjio. U suprotnom bi trebalo napraviti goleme radijatore koji bi zračili suvišnu toplinu u svemir. Tko se hoće malo igrati s fizikom lako će sve to izračunati. Trebaju mu samo dvije jednadžbe, dva prirodna zakona upravo navedena. Očekujem rezultate proračuna. 

 
7 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
NASA šalje sondu prema Suncu

možda od svih tih stotina beskorisno ispaljenih sondi na jednu već natakare 4 k kameru da nam snime našu planetu u punom obimu, da dokažu da je okrugla.

Jer, počeo sam već i ja sumLJati da nije stvarno flat.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2018 7:57 (Anđeo bez falinge).
 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: NASA šalje sondu prema Suncu
Anđeo bez falinge kaže...

možda od svih tih stotina beskorisno ispaljenih sondi na jednu već natakare 4 k kameru da nam snime našu planetu u punom obimu, da dokažu da je okrugla.

Jer, počeo sam već i ja sumLJati da nije stvarno flat.

 Zemlja nije okrugla a nije ni ravna. 

6 godina
protjeran
offline
Re: NASA šalje sondu prema Suncu
Kolacic kaže...

 Zemlja nije okrugla a nije ni ravna. 

 to se tak kaže, normalno da je krumpirasta, nema snimaka, ali kažu da je.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
9 godina
neaktivan
offline
Re: NASA šalje sondu prema Suncu
Anđeo bez falinge kaže...
Kolacic kaže...

 Zemlja nije okrugla a nije ni ravna. 

 to se tak kaže, normalno da je krumpirasta, nema snimaka, ali kažu da je.

 Kao elipsa,a za ostale planete i 4k mislim da to ne zele,za udaljenije planete i zvijezde oni sto nam daju u medije to su "izmisljotine"  fotografiraju ne znam cime i onda u Photoshopu na svoju ruku urede. 

Mislim da zbog zakona prirode je nemoguce prikazati oblik Zemlje bez atmosfere. Moze neki odgovor da vidim jesam li bubnuo. 

13 godina
offline
NASA šalje sondu prema Suncu

Što se tiče oblika Zemlje, teško ju je definirati nekakvim geometrijskim tijelom zbog utjecaja sile teže koja je različita na različitim dijelovima naše planete pa zato i nije okrugla. Nešto najbliže bi bio geoid koji je nivo ploha kada bi se razina mora provukla kroz kontinente tako da je smjer djelovanja sile teže okomit na plohu pa to izgleda kao pravi lički krumpir koji kupujemo na placu, a tek se geoid zbog svog oblika aproksimira rotacijskim elipsoidom(elipsoid dobiven rotacijom oko manje poluosi). Postoji puno različitih vrijednosti za os a i b iliti velika i mala polous ali se koristi WGS84 sa svojim parametrima. Dakle Zemlja nije ni okrugla ni ravna nego je širok pojam filozofiranja i matematike :D

PSN: Carlikaa
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
NASA šalje sondu prema Suncu

ako je sunce brdo, sonda je muhamed i vrijedi poslovica. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NASA šalje sondu prema Suncu
Anđeo bez falinge kaže...

možda od svih tih stotina beskorisno ispaljenih sondi na jednu već natakare 4 k kameru da nam snime našu planetu u punom obimu, da dokažu da je okrugla.

Jer, počeo sam već i ja sumLJati da nije stvarno flat.

 

16 godina
online
Re: NASA šalje sondu prema Suncu
Kolacic kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

možda od svih tih stotina beskorisno ispaljenih sondi na jednu već natakare 4 k kameru da nam snime našu planetu u punom obimu, da dokažu da je okrugla.

Jer, počeo sam već i ja sumLJati da nije stvarno flat.

 Zemlja nije okrugla a nije ni ravna. 

 Poluprečnik Zemlje na ekvatoru je 6378,1km. Polarni poluprečnik je 6356,8km. Dakle, na polovima je Zemlja spljoštena za nekih 0,33%. Prečnik fudbalske lopte je 22cm (220mm). Kada bi fudbalska lopta bila jednako spljoštena kao naša planeta, njen najmanji prečnik bi od najvećeg bio manji za 0,37mm. Najviši vrh Zemlje se nalazi na 8848m (prema većini izvora). To odgovara "izbočini" na fudbaskoj lopti visine 0,15mm.

Zaključak: planeta Zemlja je okrugla.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 11:26 (Ivan(4)).
15 godina
offline
NASA šalje sondu prema Suncu

na koncu eo dvoumice: je li zemlja ravna okrugla (a nije četvrtasta?) ploča ili unešto pravilniji krumpir koji budalama raste i na betonu? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: NASA šalje sondu prema Suncu
Ajar kaže...

na koncu eo dvoumice: je li zemlja ravna okrugla (a nije četvrtasta?) ploča ili unešto pravilniji krumpir koji budalama raste i na betonu? 

 bratko !

Inzistiram na 4 k viedejo.

misliš da već nisam pisao mejlove na NASU, NSA, ne bojim se bezveznjaka ako pišem pošteno

 

Oooooću jedan videjo naše koogle, krumpira ili kako već našu planetu ne zovu....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
offline
Re: NASA šalje sondu prema Suncu
Ako ova izolacija na slici štiti onda će i ploče od ugljika.
svejedno; ono me ruši
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NASA šalje sondu prema Suncu
Anđeo bez falinge kaže...

 bratko !

Inzistiram na 4 k viedejo.

misliš da već nisam pisao mejlove na NASU, NSA, ne bojim se bezveznjaka ako pišem pošteno

 

Oooooću jedan videjo naše koogle, krumpira ili kako već našu planetu ne zovu....

 meni je tak svejedno kakva je, kad ne idem više nikam dalje od par kilometara od doma. bitno mi je da ima zelenila i hlada te koja birtija usput. inače, ima tu neštošto bi možebitno moglo poslužiti dok ne nakaleme 4 (ili više) K na vatrene nebeske kočije zeusove (ili na hare ramine vimane). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
offline
Re: NASA šalje sondu prema Suncu

I na tom linku kaj si stavio se jasno vidi da je ravna, samo odrezana u krug 😁

 

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Re: NASA šalje sondu prema Suncu
Nekako mislim da na infor forumu nema flet bilivera. :D
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: NASA šalje sondu prema Suncu

Moramo se nekak zabavljat...

A tko zna, možda uleti i netko tko fakat puši te fore pa bude još i zabavnije, jer tema teorije zavjere nam je ponovno postala aktivna, sad se možda i ostali specijalci okuraže 😁

 

 

Kruha i igala...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice