NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan

poruka: 27
|
čitano: 6.079
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan".
5 godina
offline
Re: NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan
Koliko će ljudi kojih to interesira,otići u vječna lovišta do te 2030 i neke...A USA vojni proračun je 700 milijardi...godišnje...s tim parama...do 2030 bi mogli kolonizirati titan:(
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan

Bojim se da sam i ja jedan od onih koji će prije u vječna lovišta nego dočekati slijetanje sonde na Titan. Što se tiče slijetanja, to je već Huygens napravio, ali ova fora sa letećom sondom koja će moći lepršati simo-tamo je super, dobiti će se puno više podataka. Pošto Titan ima ugljikovodičnu atmosferu, mogla bi se koristiti kao gorivo za rakete koje dođu do tamo (naravno, kisik bi morale nositi sa sobom).@ Ludizao, postoje filmići koje je sonda Huygens snimila prilikom spuštanja na Titan (atitaniranja-? - spuštanje na Mjesec (Lunu) = aluniranje, na Mars -amarsiranje, na Zemlju (Tera) ateriranje...)

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 15:39 (učo).
16 godina
moderator
offline
NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan

Koja sumorna spika, kakva umiranje, kakav defetizam... Nema predaje!

 

Vidim ti bi učo odmah otvori "gas station" na Titanu , pa nije ti loša ideja, za to bi se već moglo naći i neke investitore... 

...
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 20:30 (Miro).
Moj PC  
8 0 hvala 1
14 godina
offline
NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan

Već se veselim slijetanju. Ne samo zbog slijetanja samoga, nego i što ću tada, umilostivi li se bog Perun i ostali, negdje u mirovinu sa 67.

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan

Gravitacija mu je 7 puta manje nego na zemlji, znači da se sa Titana može lakše poletjeti sa raketom u svemir. Kažem to zato ako bi se planirao put do tamo i nazad. A možda bi mogli i tamo imati neku koloniju u kojoj bi se mogli rudariti neki vrijedni resursi koji su na zemlji jako traženi a rijetki.

 

Dakle lakse se poleti u svemir a na zemlju spuštamo teret sa kapsulom pomoču padobrana.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan
učo kaže...

Bojim se da sam i ja jedan od onih koji će prije u vječna lovišta nego dočekati slijetanje sonde na Titan. 

 ma nećeš. "živeće ovaj narod" i neće grom u koprive. istina, bit ćemo malo pljesnjiviji ali mantra je "vidjeti slijetanje na titan pa umrijeti". (odricanje od odgovornosti: ako počne nekakav atomski rat, niš od svega no onda ionak nema veze). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Re: NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan
BarbaVeli kaže...

Već se veselim slijetanju. Ne samo zbog slijetanja samoga, nego i što ću tada, umilostivi li se bog Perun i ostali, negdje u mirovinu sa 67.

 Isto kao i ja (ako bude sve po planu i bez "vječnih lovišta"), sa 65,3 godine, 31.8. 2026 odo' ja u mirovinu. Ipak i slijetanje na Titan - atitaniranje će biti zanimljivo za vidit.

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Re: NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan
Miro kaže...

Koja sumorna spika, kakva umiranje, kakav defetizam... Nema predaje!

 

Vidim ti bi učo odmah otvori "gas station" na Titanu , pa nije ti loša ideja, za to bi se već moglo nači i neke investitire... 

 Može, Miro, krenimo u akciju

dolazim odmah - Godot
6 godina
neaktivan
offline
Re: NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan
Ja moram do 2053 cekati penziju.
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 20:23 (dva_ujutro).
5 godina
offline
Re: NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan
I dođe ta godina....2036.... spuštanje obavljeno uspješno....čekamo rezultate......iiiiiiiii... mikroorganizama ko u priči...kako bi ta informacija utjecala na politiku na zemlji...na bolje ili gore
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan
HCMAA kaže...
I dođe ta godina....2036.... spuštanje obavljeno uspješno....čekamo rezultate......iiiiiiiii... mikroorganizama ko u priči...kako bi ta informacija utjecala na politiku na zemlji...na bolje ili gore

 Nikako. Dok požar ne dođe do praga, ljude boli ona stvar, a kamoli za nešto stotinama milijuna kilometara daleko.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
offline
NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan

Mars je beskorisna rupa bez dna i treba konačno krenuti u iskorištavanje asteroidnog pojasa.

 

https://www.businessinsider.com/the-value-of-asteroid-mining-2016-11

The exciting part of asteroid mining is the asteroid belt itself, which lies between Mars and Jupiter. It is there that over 1 million asteroids exist, including about 200 that are over 60 miles (100 km) in diameter.

NASA estimates this belt to hold $700 quintillion of bounty. That's about $100 billion for each person on Earth.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan
ludizao kaže...

Fino. Neka za promjenu pošalju vidač slijetanja. Da se vidi i nešto RL, umjesto animacija i priča.

 Nije im stalo. Al su zato ponijeli libelu za vas ravnozemljaše.

 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan
Ljudi se mogu tući nogom u guzicu s obzirom na naš sunčev sustav... svemir u malom...ima dovoljno resursa ne za 7 milijardi ljudotina.....nego za 70 milijardi...zamislite 70 milijardi ljudotina...40 milijardi sisa:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan
HCMAA kaže...
Ljudi se mogu tući nogom u guzicu s obzirom na naš sunčev sustav... svemir u malom...ima dovoljno resursa ne za 7 milijardi ljudotina.....nego za 70 milijardi...zamislite 70 milijardi ljudotina...140 milijardi sisa:)

 Ispravak, zaboravio si jedinicu 

 

 

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan

Objavili su super crtić. Nemam razloga ne vjerovati u sve što je napisano.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan
memulica kaže...

Mars je beskorisna rupa bez dna i treba konačno krenuti u iskorištavanje asteroidnog pojasa.

 

https://www.businessinsider.com/the-value-of-asteroid-mining-2016-11

The exciting part of asteroid mining is the asteroid belt itself, which lies between Mars and Jupiter. It is there that over 1 million asteroids exist, including about 200 that are over 60 miles (100 km) in diameter.

NASA estimates this belt to hold $700 quintillion of bounty. That's about $100 billion for each person on Earth.

 

 

Stvarno još uvijek misliš da je gaženje po svijetu kapitalističkom čizmom održivo ?

Čak i kad ne bi bila samodestruktivna i kad bi ljudi opstali da dožive to iskorištavanje asteroida, novac bi bio u rukama kompanija koje su već i sada premoćne. Imaš svoj mozak, ne razmišljaj tuđim.

Svemir.
16 godina
offline
Re: NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan

Nema to nikakve veze sa političkim/ekonomski uređenjima. Malo se uzdigni iz tog blata i počni misliti o nečemu puuunoooo većem. U pitanju su resursi i energija potrebni za slijedeći korak u evoluciji čovjeka. Skoro nepojmljivi redovi veličina, ali nalaze se tamo u mraku našeg Sunčeva sistema. Mars je potpuno nebitan u cijeloj toj priči. Mjesec nam je najbitniji kao ključna/odskočna baza za osvajanje asteroidnog pojasa.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Kardashev_scale

 

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.6.2019 20:13 (memulica).
16 godina
offline
Re: NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan
memulica kaže...

Nema to nikakve veze sa političkim/ekonomski uređenjima. Malo se uzdigni iz tog blata i počni misliti o nečemu puuunoooo većem. U pitanju su resursi i energija potrebni za slijedeći korak u evoluciji čovjeka...

 

 

Pa upravo zato što sam se uzdigao iz kapitalističke kaljuže i shvatio da postoji nešto puno veće znam što govorim. Ne stavljaj jebenog čovjeka na prvo mjesto - nijedna vrsta tamo ne pripada jer nijedna ne može opstati sama.

Zar stvarno misliš da su svi mogući resursi tu da bi ih čovjek mogao iskorištavati i to bez narušavanja ikakve ravnoteže? Govoriš to u vrijeme globalnih promjena na Zemlji koje će čovjeka dovesti na rub opstanka a koje su upravo prouzročene takvim razmišljanjem.

Svatko tko se ponaša kao gospodar u jednom trenutku će postati sluga. Ako ne živiš u skladu s onim oko sebe onda živiš u virtualnom svijetu, a taj će kad tad kolabirati i bit ćeš prisiljen spustit se na Zemlju.

Svemir.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 14:20 (PaleRider).
16 godina
offline
NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan

Nego što misliš o ovome: početak iskorištavanja resursa iz asteriodnog pojasa znači i prestanak iskorištavanja resursa na Zemlji.

Ono mokri san svakog ekološkog fundamentaliste; održivi razvoj u skladu sa prirodnim okolišem.

 

BTW

Koja te faking ekološka ravnoteža spopala u asteroidnom pojasu!? Oš mi sad još reć da su tamo našli rijetkog sivozubog pauka, pa mu ne smijemo poremetit san sa bagerom? Hesi ti nomalan!?

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2019 1:43 (memulica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan
Ima i toga - pauka i sl. - u asteroidnom pojasu. U Tehničkom muzeju Nikola Tesla u Zagrebu na Festivalu znanosti pojavio se neki tip koji je pokazivao odljevak meteorita na kojem je prepoznao ostatke nekog živog organizma - i to muškog! Kako baš muškog? Pa pokazao je da je taj tipus imao dva jaja (testisa). Lijepo li su mu se hladila u svemirskom vakuumu.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan
memulica kaže...
Koja te faking ekološka ravnoteža spopala u asteroidnom pojasu!? Oš mi sad još reć da su tamo našli rijetkog sivozubog pauka, pa mu ne smijemo poremetit san sa bagerom? Hesi ti nomalan!?

 

 

 

Nisam normalan. Zaključujem logikom i učim na greškama. Kao i svaki materijalist, trčiš pred rudo, ne znaš ništa o asteroidima i ravnoteži u svemiru, a ponašaš se kao da je sve jasno - da bi dobio ono što želiš. A usput se sprdaš s onima koji misle drugačije. Tipičan Trump.

Svemir.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2019 13:17 (PaleRider).
5 godina
offline
Re: NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan
Ravnoteža...zar se ne uči da je ukupna količina energije jednaka....samo se nalazi u različitim oblicima...pitaj dinosaure što misle o asteroidu....upravo je taj asteroid umalo u potpunosti uništio sav život na zemlji... upravo je taj asteroid uzrokovao naglu promjenu klime....okoliša

To je problem sa zelenim fašistima što misle da je zemlja centar svemira....za većinu njih je okoliš samo ono što vide....za mene je okoliš i venera....i sunce....i asteroidni pojas....i Andromeda
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan
PaleRider kaže...

 

 

 

Nisam normalan.

Ajd već sam se bi pripa da nije nešto teže u pitanju 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
12 godina
offline
Re: NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan
T700 kaže...

Gravitacija mu je 7 puta manje nego na zemlji, znači da se sa Titana može lakše poletjeti sa raketom u svemir. Kažem to zato ako bi se planirao put do tamo i nazad. A možda bi mogli i tamo imati neku koloniju u kojoj bi se mogli rudariti neki vrijedni resursi koji su na zemlji jako traženi a rijetki.

 

 S Kantom na čelu da rudari kriptovalute, gore je hlađenje manji problem.

16 godina
offline
Re: NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan
HCMAA kaže...
Ravnoteža...zar se ne uči da je ukupna količina energije jednaka....samo se nalazi u različitim oblicima...pitaj dinosaure što misle o asteroidu....upravo je taj asteroid umalo u potpunosti uništio sav život na zemlji... upravo je taj asteroid uzrokovao naglu promjenu klime....okoliša

To je problem sa zelenim fašistima što misle da je zemlja centar svemira....za većinu njih je okoliš samo ono što vide....za mene je okoliš i venera....i sunce....i asteroidni pojas....i Andromeda

Upravo tako, sve je u energiji i ravnoteži iste. Pretpostavljalo se da postoji kritična točka (point of no return) glede emisije CO2 i da se zna sve o tome pa su na kraju svi iznenađeni brzinom promjena. Što tek kad skuže da je kritična točka prijeđena zbog ovih nepredviđenih faktora?

Zemlja je sasvim očito izbačena iz ravnoteže i teži prema točki koja će ju opet dovesti u ravnotežu, a ta točka je ekstremno drugačija glede uvjeta za život. Politika materijalizma, sebičnosti i nepoštivanja drugih oblika života (vrsni egoizam) dovela nas je u to stanje, a ovaj bi išao po asteroide koji su na istom mjestu od formacije ravnoteže solarnog sustava, sa stavom "to je samo kamen rude" i tipičnim političkim obećanjem "svi ćemo se obogatiti". Čovjek je kreten.

 

 

Svemir.
5 godina
offline
Re: NASA-in sljedeći cilj je Saturnov mjesec Titan
Izgleda da će biti POS stanova na titanu....kvadrat 1000€...meni dosta jednostavno...s pogledom na more od metana
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice