Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

poruka: 62
|
čitano: 16.997
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup".
15 godina
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup
Ovo je jedina stvar koju ne naručujem na Ebay-u.
Nađu se kod nas po dobrim cijenama,tako da nije bed.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
danko99 kaže...
Ovo je jedina stvar koju ne naručujem na Ebay-u.
Nađu se kod nas po dobrim cijenama,tako da nije bed.

 Ja isključivo sa Aliexpressa, SanDisk kartice naručujem već godinama, uvijek dobar kapacitet, brzina i ostalo... 

 

Dosta jeftinije nego kod nas bude a pogotovo ako mi nije žurno i mogu čekati da dođe iz Kine.

6 godina
protjeran
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

Koristan članak.

Hvala Mario.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

Gledao sam pre nekog vremena kartice i po kineskim trgovinama. Ili nisu bile jeftine, pa mi se nije isplatilo/dalo čekati/rizikovalo, ili je po komentarima bilo dosta ljudi koji su izmerili znatno manje performanse od deklarisanih, što može biti i do korisnika, čitača kartica, prednjeg/stražnjeg porta, ali i do kartica. Tako sam na kraju ipak kupio ovde.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

-memorijske kartice su dovoljno jeftine da kupnja ''iz kine'' nije preporučljiva, tj svi oblici memorija su prečesto polu-ispravni ili fejk-škart (flash-ram-disk..).

-veći problem su fejk vga, često neka npr nvidia-450 izmjenjen frimware na 960-1050.. npr prepoznatljivo po vga konektoru kojeg novije nemaju. Često su to ispravne vga, rade ali je problem prijava npr nepostojećeg rama i tad rušenje, dok ako se neka igra podesi (opcije postavke kvalitete i sl.) može raditi ok no da je barem nemodificirana ovako ostane problem instalacije drivera koji ne prolazi za noviju-jaču nego je ogrnaičen na stari driver koji odgovara mogućnosti stare vga dok se sam firmware ne može reflashati i time osposobiti za normalan rad jer je često upravo ta mogućnost zaključana. Cijene su često 30-50$ .. bačen novac.

-na to dodati minere-majnanje tj polu-crknute, tad ne mora biti fejk ali ima problema. Ušteda, više loto-sreća a tad je logičnije igrati loto i dobiti jackpot pa imati za kupnju 'prave' robe koja radi.

-za mem kartice je cijena jednostavno preniska da bi kupac o tome trebao brinuti, tj ako nešto snimi na takvu memoriju, što će se desiti, mobitel-foto.. dokumenti? Testirati rad i trošiti sate, osim čekanja dostave natezati se reklamacijom? Kupac mora uz izbor, cijenu preuzeti i rizik tj on je taj koji odlučuje a nije svaka niža cijena isplativija-ušteda, u ovim slučajevima je obrnuto. Rizik.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

Cijene brendiranih SD kartica su pale ispod 2 kn/GB, ne vidim razlog za kupnjom kineskih "no name" kvalitetom upitnih kartica.

 
4 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

Lumia 1520, u to doba su se smijali i govorili "pa to je crijep a ne mobitel,

od 6" ti je vec tablet a ne telefon" i ostale gluposti...

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5760&idPhone2=9732

 

A zapravo je velicine danasnjeg Note 10+, s tim da je display manji, nije od ruba do ruba,

al to su te mjere.

 

7+ godina star uredjaj, Software se vise ne odrzava, hardware nije toliko ostario, funkcionalan je,

OLED sa ClearBlack filtrom i odlicnim citanjem na suncu, vrhunska optika, microSD ulaz, te 3.5mm prikljucak za slusalice.

(tko bi rekao da ce danas to biti luksuz)

 

A sto se microSD kartica tice, ne kupujem od kineza, jer kad kupujem karticu, najcesce mi treba "odmah",

pa zveknem sa Amazona i dodje mi za 2 dana, ili pokupim direktno u MediaMarktu ili Saturnu, sto mi blize bude ruci,

uglavnom SanDisk i Kingston, nikad frke. Patriot vise ne kupujem - cijena bude super, trajnost nikakva.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

Kupio nedavno Samsung Evo Plus 256GB za 20$. Točnije za 15$ jer sam otvorio ženi račun na Aliexpress i dobio 3$ discount + 2$ kupon.

Jedini problem je što je ionako spora dostava u zadnje vrijeme još usporila.

 
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
Čitatelj kaže...

Lumia 1520, u to doba su se smijali i govorili "pa to je crijep a ne mobitel,

od 6" ti je vec tablet a ne telefon" i ostale gluposti...

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5760&idPhone2=9732

 

A zapravo je velicine danasnjeg Note 10+, s tim da je display manji, nije od ruba do ruba,

al to su te mjere.

 

7+ godina star uredjaj, Software se vise ne odrzava, hardware nije toliko ostario, funkcionalan je,

OLED sa ClearBlack filtrom i odlicnim citanjem na suncu, vrhunska optika, microSD ulaz, te 3.5mm prikljucak za slusalice.

(tko bi rekao da ce danas to biti luksuz)

 

A sto se microSD kartica tice, ne kupujem od kineza, jer kad kupujem karticu, najcesce mi treba "odmah",

pa zveknem sa Amazona i dodje mi za 2 dana, ili pokupim direktno u MediaMarktu ili Saturnu, sto mi blize bude ruci,

uglavnom SanDisk i Kingston, nikad frke. Patriot vise ne kupujem - cijena bude super, trajnost nikakva.

 A povod za pisanje o WP uređajima u ovoj temi je? Uzgred, taj crep (uz pomenuti manji ekran) ima za vše nego petinu veću zapreminu u odnosu na Note, koji i sam pripada seriji koja je oduvek bila namenjena ljudima koji žele baš veliki uređaj.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
7 godina
protjeran
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

Lumia 1520

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

Tom logikom se ja raspišem o svom Canon PowerShot SX260 HS (kompakt fotić otprilike iste starosti kao ta Lumia), ili ThinkPadu W530 (pošto i on ima čitač kartica, a takođe je sličnog godišta), i o 50 drugih stvari koje samo tangencijalno imaju veze sa memorijskim karticama, a još manje sa njihovom nabavkom iz Kine (i onda dodam "nikad nisam naručivao kartice iz Kine" na kraj posta, da ne bih bio off topic).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

Nisi jos otvorio clanak...

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

Promakla mi je slika, iako sam pročitao tekst. Izvinjavam se.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

Ma sve 5, nemas se razloga izvinjavati.

Jednostavno je uredjaj prepoznatljiv na kilometar.

Za razliku od danasnjih kad ih ni sprijeda ni otraga ne mozes skuziti,

jer uglavnom imaju iste kamere sa istim dizajnom - znas da je Samsung i da je iPhone,

al koji model, dok ne otvoris postavke - ne znas.

 

No, u vezi microSD kartica iz Kine - isto vrijedi i za SSD-ove iz kine, moze bit macak u vreci,

a i nemora. Vece su sanse da nesto radi kad je kineski brand, nego lazni "Kingston" ili "Samsung" SSD.

 

Al kod memorijskih uredjaja je jednostavna situacija takva, da ti treba ili odmah ili nikako - nemam vremena cekati

da mi 5 tjedana putuje iz Kine.

 

A i u slucaju kvara, vracaj za Kinu, taman posla.

Onak sitnice tipa microB na microC adapteri, koji na Amazonu kostaju 6€, a u Kini 0.60€,

to se moze kupit, narucim 30 komada pa nek stoje, nece propasti, i kad dodju dodju.

 

Il neke sitnice gdje nema elektronike, ili sto mi nije vazno dali ima garanciju ili ne.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
7 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

Meni je Baksa pomogao da nađem na AliExpress dobrih Cargo hlača 5 XL 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

Uzimam SD kartice, USB memoriju i SSD diskove na Aliexpressu, a u zadnje vrijeme RAM i to isključivo kineske marke.

SD kartice su sve imale odgovarajući kapacitet i zadovoljavale su navedene performanse.

Savjet: paziti na ocjene prodavača i artikla,

Primjećujem da im cijene rastu, sve se više orjentiraju vlastitom tržištu (ne rade lokalizaciju na engleski), a proizvodi im kvalitetom sve više zadiru u viši segment.

Značajna mana je vrijeme dostave, iako nešto stigne u tjedan dana većini treba značajno duže. 

Na ebayu više ne kupujem, oni i tako samo preprodaju stvari sa aliexpressa. :)

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -

azijski 5XL nije evropski 5XL :)

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2020 12:26 (rmiculini).
14 godina
online
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
rmiculini kaže...

azijski 5XL nije evropski 5XL :)

 

 

 

 

 

 gdje li si te kako to dokučio ?

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

Evo narucio karticu za 5 dolara na aliexpresu.Da vidim hoce li doci ona koju sam narucio.

Javim utiske

http://www.neobux.com/?rh=70726F6661
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

‘nije važno je li mačka crna ili bijela, važno je da lovi miševe’

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
Ivan(4) kaže...
Čitatelj kaže...

Lumia 1520, u to doba su se smijali i govorili "pa to je crijep a ne mobitel,

od 6" ti je vec tablet a ne telefon" i ostale gluposti...

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5760&idPhone2=9732

 

A zapravo je velicine danasnjeg Note 10+, s tim da je display manji, nije od ruba do ruba,

al to su te mjere.

 

7+ godina star uredjaj, Software se vise ne odrzava, hardware nije toliko ostario, funkcionalan je,

OLED sa ClearBlack filtrom i odlicnim citanjem na suncu, vrhunska optika, microSD ulaz, te 3.5mm prikljucak za slusalice.

(tko bi rekao da ce danas to biti luksuz)

 

A sto se microSD kartica tice, ne kupujem od kineza, jer kad kupujem karticu, najcesce mi treba "odmah",

pa zveknem sa Amazona i dodje mi za 2 dana, ili pokupim direktno u MediaMarktu ili Saturnu, sto mi blize bude ruci,

uglavnom SanDisk i Kingston, nikad frke. Patriot vise ne kupujem - cijena bude super, trajnost nikakva.

 A povod za pisanje o WP uređajima u ovoj temi je? Uzgred, taj crep (uz pomenuti manji ekran) ima za vše nego petinu veću zapreminu u odnosu na Note, koji i sam pripada seriji koja je oduvek bila namenjena ljudima koji žele baš veliki uređaj.

 Pusti njega jos cmizdri za tim davno zaboravljenim smecem...

7 godina
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

Ja uzeo Mixzu 64 GB, ima već dosta vremena, i koštala 52 s free shippingom, s offficial storea.

Sad im ista takva, samo veće brzine dođe 61 + 23 dostava.

WTF, ko je tu lud, sad košta više nego poznati brandovi, kao i općenito sva kineska roba u zadnje vrijeme, izgleda da im država opet bude uskoro prisiljena upumpavati bilijarde u strane države, jer ovakvim cijenama si budu uništili gospodarstvo, a kaj je najgore onda 99% stvari koje trebam više nitko ne bude proizvodio, jer ih proizvode isključivo kineske firme.

 

Kruha i igala...
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

Nekako ne volim tehničke stvari kupovati na internetu. I kod nas se nađe dobrih stvari po nekim prihvatljivim cijenama, a osim toga, volim malo šetati po trgovinama i pregledavati što ima. Ne kažem da se na internetu ne može uštediti, ali se može nastradati zbog loše robe, pa je onda gnjavaža sa povratima robe i novca. Kada kupiš kod našeg trgovca, lakše se rješavaju možebitni problemi.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
2 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

Jos jedna stvar koja je super sa kopijama microSD kartica, je moguci malware koji

instaliraju rootkite, keyloggere i besplatne wallpapere za vase mobitele.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
Sto onda kupuješ preko interneta, hranu? Robu?
6 godina
protjeran
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
rmiculini kaže...

azijski 5XL nije evropski 5XL :)

 

 

 Izaberi jedne 5 xl hlače na toj stranici i tamo imaš dužinu, širinu, opseg struka, itd u cm.

Koliko me možđani služe sve odgovara.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
fer-de-lance kaže...

 

WTF, ko je tu lud, sad košta više nego poznati brandovi, kao i općenito sva kineska roba u zadnje vrijeme, izgleda da im država opet bude uskoro prisiljena upumpavati bilijarde u strane države, jer ovakvim cijenama si budu uništili gospodarstvo, a kaj je najgore onda 99% stvari koje trebam više nitko ne bude proizvodio, jer ih proizvode isključivo kineske firme.

 

 Amerika, Kina i Engleska bit će zemlja proleterska ! 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
5 godina
online
Re: Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine -
učo kaže...

Nekako ne volim tehničke stvari kupovati na internetu. I kod nas se nađe dobrih stvari po nekim prihvatljivim cijenama, a osim toga, volim malo šetati po trgovinama i pregledavati što ima. Ne kažem da se na internetu ne može uštediti, ali se može nastradati zbog loše robe, pa je onda gnjavaža sa povratima robe i novca. Kada kupiš kod našeg trgovca, lakše se rješavaju možebitni problemi.

 Upravo tehniku je najbolje (najisplativije, transparentnije) kupovati na netu. Samo Nabava je dovoljan argument - neće ti zamazati oči popusti u dućanima po 30% nakopn kojih je cijena ista kao u drugim dućanima. Em možeš istražiti prije kupnje, većina ekipe što rade u trgovini su nažalost neinformirani-nezainteresirani da ti pomognu

 

E sad hlače, hlače valja probati, opipati, pa uzeti uživo

5 godina
online
Je li naručivanje memorijske kartice iz Kine - kup

Memorijske su jedna od onih stvari koje su toliko jeftine da se ne isplati ciganiti s kinezima za njih... Za svakog prosječnog korisnika 128GB je uvrh glave, a toga ima kod vas već od 150kn

 

Pa i da si student-socijalna klasa pa gledaš svaku kunu (možda toga ima vani za 100kn?), opet ti je bolje preskočit jedan kebab i dobit garanciju na karticu pa mirno spavaš

 
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice