Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati na j

poruka: 217
|
čitano: 55.832
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati na j".
16 godina
neaktivan
offline
Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati na j

Podrzava li slusanje glazbe u pozadini, tj kad zakljucam zaslon na mobu  , nisam nigdje uspio procitati ...

It s me against the world
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati na j

Koristim Spotify već neko vrijeme(free verziju). U posljednjih godinu dana gotovo svakodnevno, a prije sam tu i tamo ga upalio. Jednio što je potrebno je možda jednom u dva-tri tjedna upalit VPN u ameriku i logirat se, ali to je pola minute posla. Na mobitelu koristim modanu verziju apk koja miče ograničenja da su pjesme samo shuffle te nema reklama između pjesama. Također, ne znam ni kako ni zašto, ali niti na laptopu u spotify aplikaciji također uopće nemam reklama. Kako god bilo, ne mogu se bunit i zadovoljan sam, tako da nemam baš razloga za početi plaćati pretplatu osim za download pjesama, ali to mi nije bitno.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati

premium verzija da, za besplatnu ne znam..

upravo sam isproba premium verziju, može se na googlu naći đabe 

aplikacija ima fino sučelje, večinu postavki šta jednom streaming servisu triba te je jako jednostavna pretraga 

za nekoga ko ne pati od verzija albuma i ko ne sluša manje bendove, aplikacija je ok, ali za mene jednostavno nije, eventualno kad bi se omogučilo uplodovanje svoje muzike, tj ove koje ne mogu pronaći onda bi to bilo to

i dalje ću se držati google play-a

 

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati
gamer2 kaže...

Podrzava li slusanje glazbe u pozadini, tj kad zakljucam zaslon na mobu  , nisam nigdje uspio procitati ...

 Podržava

14 godina
offline
Re: Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati
BlueMax kaže...
Q-Tip kaže...

Svaka čast Spotifyju, ali kao dugogodišnji korisnik Deezera, definitivno ne vidim razlog da se prebacim i da se zajebavam s konverzijom dugo slaganih playlista da bi mi svirala ista glazba jednake kvalitete, samo ispod drugog logotipa.

 

Ali nekome tko tek ulazi u svijet streaminga sigurno će dobro doći još jedan izbor.

 Kao dugogodišnjih korisnik svih većih glazbenih servisa mogu ti reći da je Spotify na prvom mjestu zbog izvanrednog algoritma predlaganja glazbe. Do te mjere dobar algoritam da se često zapitam čita li misli.

Deezer ima prednost jedino ako se koristi u kućnom hi-fi sistemu gdje viša kvaliteta dolazi do izražaja.

Spotify je nijansu bolji servis od Deezera, bolji servis od Youtube Music i SoundCloud i puno bolji servis od Apple Music. 

Kad bi svi isto koštali, na pitanje vrijedi li prelazak na Spotify truda ponovnog slaganja kolekcije (u članku imaš opisan automatski proces) za korisnike Deezera bi rekao da ne vrijedi (ako ne vole istraživati glazbu), a za ostale bi rekao da vrijedi.

Pošto je najbolji servis još i najjeftiniji mislim da dileme nema.

 

Baš sam htio napisati da je predlaganje glazbe najbolja stvar kod tih servisa. Hvala što si napisao pa da znam unaprijed. A i da ljudi shvate za što služe ti servisi. Pod uvjetom da se voli glazba i pogotovo istraživanje. Ja upravo upogonio na Alexi. Baš me zanima kakve reklame puštaju. Zanimljivo mije da i u HR daju mogućnost besplatnog slušanja uz reklame i 6 preskakanja.

Mene je čak Amazon Music iznenedio s kvalitetom i raznolikosti prijedloga. I to odmah na početku korištenja.

14 godina
offline
Re: Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati
Mad Ant kaže...
Ma da ne bi rentao muziku...

 

Kupuješ?

16 godina
offline
Re: Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati
Koristim Apple Music onih 6mj ali nikak mi se ne dopada app bez pravog flowa, čak nema ni za skinutu glazbu.
Inače sam bil Dezeer korisnik, al svi tolko hvale taj Apple i Spotify, ko da Dezeer niti ne postoji...
Isproban i YT Music, koji mi je recimo bolji od Applea.
Mislim isprobati i Spotify ak ima tu mogućnost pa bumo vidli.
Dobro je da ima konkurencije, to svakako.
Još fali Tidal.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati
gamer2 kaže...

Podrzava li slusanje glazbe u pozadini, tj kad zakljucam zaslon na mobu  , nisam nigdje uspio procitati ...

Sve streaming usluge glazbe podržavaju reprodukciju glazbe u pozadini i s isključenim zaslonom/zaključanim mobitelom.

11 godina
offline
Re: Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati
Cijenio bih ako tko zna odgovor. Cekao sam da Spotify dode jer sam do sad koristio Ymusic aplikaciju koja nema loudness equalization, odnosno opciju da sve pjesme budu iste glasnoce jer streama zapise s Youtubea.

Ima li Spotify opciju da se podesi ista glasnoca na svim pjesmama?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati
Great Scott! kaže...
Ima li Spotify opciju da se podesi ista glasnoca na svim pjesmama?

Ima opciju normalize volume.

My redemption lies in your demise
13 godina
offline
Re: Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati
Great Scott! kaže...
Cijenio bih ako tko zna odgovor. Cekao sam da Spotify dode jer sam do sad koristio Ymusic aplikaciju koja nema loudness equalization, odnosno opciju da sve pjesme budu iste glasnoce jer streama zapise s Youtubea.

Ima li Spotify opciju da se podesi ista glasnoca na svim pjesmama?

Ima. Imaš i opciju gapless playback. Pri kraju pjesme ima smooth tranziciju na sljedeću pjesmu. To najviše fali kod Deezera.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 16:36 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati
Zanima me kada pronađem neki album, kao što je to na ovoj slici ispod, kako da namjestim da mi album svira od prve pjesme? Uvijek kada kliknem na ovaj zeleni gumb, on ne krene sa sviranjem od prve pjesme, već preko shufflea.
Jurica Gregurović
13 godina
offline
Re: Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati
jurica_m kaže...
Zanima me kada pronađem neki album, kao što je to na ovoj slici ispod, kako da namjestim da mi album svira od prve pjesme? Uvijek kada kliknem na ovaj zeleni gumb, on ne krene sa sviranjem od prve pjesme, već preko shufflea.

Koristiš besplatan Spotify? Na istom ne možeš birati pjesme i redosljed istih, dostupna ti je samo shuffle opcija i s ograničenim brojem preskakanja.

4 godine
protjeran
offline
Re: Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati

Nisam isprobao ali probaj mozda ugasit ovaj automix ?

Osim ak koristis besplatnu verziju onda ti random shuffle-a.

Tj ne mozes sam birati pjesme u playlisti nebitno o redosljedu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 16:42 (bloodborne).
12 godina
offline
Re: Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati
CyberDemonVZ kaže...

Ljudi, u kojim slučajevima koristite ove audio streaming servise?

 

Kad sam doma slušam nešto na Youtube, kad sam vani sam obično s društvom ili klincima pa ne mogu slušati, kad sam na poslu ne slušam, a autu radio...

Kad ih ljudi najviše koriste? Kad su vani (pješaćenje, vježbe, putovanje...) pa na mobitel u slušalice u uho? ili na poslu? Doma?

 

Kao što je već netko rekao, nema bolje od streaming servisa. Deezer koristim gdje god je to moguće i kad god je moguće. Dok radim slušalice su na glavi, kad sam na biciklu slušam, kad pješačim do posla slušam, u autu preko bluetootha ili Android Auta, na radio sam i zaboravio.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
12 godina
offline
Re: Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati
Kao dugogodišnji korisnik prvo free Spotifyja preko VPN-a, zatim Deezera, mogu reći da sam s veseljem dočekao konačni službeni dolazak Spotifyja. Dojmovi su za sada (očekivano) jako dobri. Dvije stvari zbog kojih sam prešao s Deezera nakon skoro 5 godina i koje su me užasno iritirale - katastrofalna integracija Deezera s drugim uređajima (konkretno, Yamaha reciever) i nedostatak gapless playbacka (2020. je, pobogu!!!)

Što se kataloga tiče, sve je manje-više isto (naravno, za ono što ja slušam). Aplikacija je dobra, sučelje meni osobno bolje nego na Deezeru, no to je sve tu negdje. Ono što je bitno - sve radi kako treba, prebacivanje s uređaja na uređaj i upravljanje preko mobitela, gapless albumi sviraju kako bi i trebali.

Minus? Deezer ima Flow koji je poprilično dobar kad samo želiš da nešto svira, no trebalo je puno vremena da ga 'usavršim'. Vrijeme će pokazati kako se Spotify nosi s preporukama. I da - za sada nisam uspio prebaciti playliste iz Deezera u Spotify, javlja mi greške ili prebaci pola pa stane... Za one koji imaju puno svojih playlista ovo bi mogao biti veliki problem, no ja sam ionako slušao već postojeće liste (koje su slične na oba servisa) ili sam ručno tražio što mi se sluša.

Sve u svemu - napokon, bilo je i vrijeme, a sad je na ljudima da biraju koji im je servis draži i bolji.
 
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati
Likove koji na bajku imaju slušalice treba na ražanj.
A likovi koji imaju slušalice u autu zbog glazbe mi isto nisu jasni.
16 godina
offline
4 godine
protjeran
offline
Re: Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati
Dex.pwn kaže...
Likove koji na bajku imaju slušalice treba na ražanj.
A likovi koji imaju slušalice u autu zbog glazbe mi isto nisu jasni.

 Zasto ? Ja cesto bajkom idem u sumu i imam slusalice u usima.

 Doduse za voznju bajkom imam bluetooth sluske, za ovako na posao itd zicne.

 U svom autu spojim na bluetooth za pozive ( i sada po novome ce biti za spotify )

6 godina
offline
Re: Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati
Radi u Chromeu, radi u Edgeu, radi na Androidu, radi na Chromecastu.

Ostaju još PC aplikacija i .... Premium.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati na j

Ovo je super. Radi pokretanje Daily Mixa na Alexi preko voica pa onda BT na reciver. Malo je bazveze preko BT-a ali Alexa ne podržava Spotify na HEOS.

 

Gledao sam kroz Denon app (AVR Remote) koja je kvaliteta ali napiše samo PCM.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati
Dex.pwn kaže...
Likove koji na bajku imaju slušalice treba na ražanj.
A likovi koji imaju slušalice u autu zbog glazbe mi isto nisu jasni.

 

Kakve slušalice u autu, pobrkao si nešto. Bluetooth spojim ili preko Android Auta puštam s mobitela na zvučnike u autu.

 

Na biciklu uvijek imam slušalice kod dužih vožnji, 50-60 km. To mi je pod obavezno, slobodno me stavi na ražanj. Po gradskim ulicama baš i ne, kraće su vožnje.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
13 godina
online
Re: Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati
bloodborne kaže...
Dex.pwn kaže...
Likove koji na bajku imaju slušalice treba na ražanj.
A likovi koji imaju slušalice u autu zbog glazbe mi isto nisu jasni.

 Zasto ? Ja cesto bajkom idem u sumu i imam slusalice u usima.

 Doduse za voznju bajkom imam bluetooth sluske, za ovako na posao itd zicne.

 U svom autu spojim na bluetooth za pozive ( i sada po novome ce biti za spotify )

Možda zato što likovi sa slušalicama lete 35km/h preko pješačkih i onda ih "odvratni kriminalni divljaci u automobilima" zgaze

14 godina
offline
Re: Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati
Baldurion kaže...
etino kaže...

Ikakva naznaka o popustu za studente? bilo bi nice imat spotify za 20kn :D inace vec ga dugo koristim free na desktopu te discover weekly je nesto nenadjebivo

Ovaj discover weekly je stvarno vrh stvar. Hvala za preporuku    Koristio sam spotify s vremena na vrijeme, ali sada kada je konačno dostupan u Hrvatskoj došlo je vrijeme da ga počnem koristiti na dnevnoj bazi  Baš mi se sviđa desktop aplikacija, sučelje je odlično!

 Još da ima EQ....pa jebemu m....2020 godina je.

5 godina
offline
Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati na j

Hm...ostao sam zarobljen u vremenu..jos uvijek furam old school, godinama kao hrcak slazem glazbu u foldere onako kako meni odgovara i jednostavno slozim playlistu, slusam tocno sto zelim (PC-DAC-pojacalo-zvucnici). Tko zna,  mozda jednog dana napravim taj famozni korak u buducnost :)

 

EDIT:

Sto se tice kvalitete streama, daleko je to i od CD-a a flac i dsd da i ne spominjem. Ocito prilagodeno novim nezahtjevnim mobitel generacijama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 18:10 (john142).
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati
SolidSnakeCRO kaže...
Baldurion kaže...
etino kaže...

Ikakva naznaka o popustu za studente? bilo bi nice imat spotify za 20kn :D inace vec ga dugo koristim free na desktopu te discover weekly je nesto nenadjebivo

Ovaj discover weekly je stvarno vrh stvar. Hvala za preporuku    Koristio sam spotify s vremena na vrijeme, ali sada kada je konačno dostupan u Hrvatskoj došlo je vrijeme da ga počnem koristiti na dnevnoj bazi  Baš mi se sviđa desktop aplikacija, sučelje je odlično!

 Još da ima EQ....pa jebemu m....2020 godina je.

Živio Sony!

9 godina
offline
Re: Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati
BlueMax kaže...
ZGamer kaže...

Splasnulo mi zanimanje nakon 320kbps ali ima i skupljih servisa koji nude isto.

 Ti si od onih koji će na mobitelu i slušalicama čuti razliku 320kbps i FLAC-a?

 Ne slušam glazbu na mobitel i slušalice pa me niti to ne zanima,ali već kad pitaš i da slušam vjerovatno bi bio ytube pošto i sam kažeš da se ne čuju razlike 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati
Lik vozi bajk, po stazi, ali vozi po pola, ne mogu ga zaobići. Ak viknem, neće čuti, a ne vidi, i ne čuje me. Isto kao i pješaci sa slušalicama
12 godina
odjavljen
offline
Re: Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati
Neki dan cura u autu ima spojene slušalice na mobitel(bijele, žičane), i šalta pjesme na mobu
4 godine
protjeran
offline
Re: Napokon stigao Spotify! Sve što trebate znati
john142 kaže...

Hm...ostao sam zarobljen u vremenu..jos uvijek furam old school, godinama kao hrcak slazem glazbu u foldere onako kako meni odgovara i jednostavno slozim playlistu, slusam tocno sto zelim (PC-DAC-pojacalo-zvucnici). Tko zna,  mozda jednog dana napravim taj famozni korak u buducnost :)

 

EDIT:

Sto se tice kvalitete streama, daleko je to i od CD-a a flac i dsd da i ne spominjem. Ocito prilagodeno novim nezahtjevnim mobitel generacijama.

 Pa evo kolega reci ti meni sa danasnjim uzurbanim nacinom zivota gdje da stignem po tebi slusati glazbu na cdu, ploci, itd ? LINK

 Sve ni ne stane u slike vjeruj mi, ja sam svjestan prednosti i mana streaming servisa barem po pitanju kvalitete.

 Ali kroz slusalice na mobitelu ili zvucnike u autu ista mi je zadovoljavajuca. Jednostavno vise nemam vremena sjediti

 i slusati glazbu bez da ista drugo pored toga radim. Slusam na putu do posla, u voznji autom a i doma ako jesam

 u mogucnosti obicno je to dok nesto paralelno i radim na pc-u. Ako i imam slobodnog vremena opet je provedeno 

 vani negdje, s nekim, ako i je sa glazbom opet su to slusalice ili u drustvu na bundeku/jarunu bluetooth zvucnik.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice