Napokon otkriveno zašto brazilski oraščići uvijek

poruka: 16
|
čitano: 3.595
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Napokon otkriveno zašto brazilski oraščići uvijek ".
14 godina
online
Napokon otkriveno zašto brazilski oraščići uvijek

pa nek neko znanstvenicima oda tajnu:

 

bilo koji element slične gustoće će "isplivati" na površinu trešnjom ako je u materijalu slične gustoće ali manjih čestica...

 

npr. špekule u pijesku...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
9 1 hvala 0
8 godina
offline
Napokon otkriveno zašto brazilski oraščići uvijek

Aplaudiram! Naprednim tehnikama su otkrili da sitnije čestice prolaze pokraj većih i talože se na dnu spremnika....svijet kakvog poznajemo neće više biti isti!

 
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Napokon otkriveno zašto brazilski oraščići uvijek

Kad će bugovci uvesti počasni doktorat za nas forumaše?

 

P.S. Molim sveznajuće forumaše, kojima je sve jednostavno, da mi objasne zašto se vruća voda smrzne brže od hladne vode. To vam također ne bi trebalo predstavljati problem pošto ste tako širokog znanja i znate sve o svemu.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napokon otkriveno zašto brazilski oraščići uvi

Joj daj molim te, to se već odavno zna, malo proguglaj.

Gledam te!
15 godina
online
Napokon otkriveno zašto brazilski oraščići uvijek

Tko nema vugla, ne pomaže ni gugla 

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napokon otkriveno zašto brazilski oraščići uvi
Veliki Brat kaže...

Joj daj molim te, to se već odavno zna, malo proguglaj.

 

mrsmith kaže...

Tko nema vugla, ne pomaže ni gugla 

 Zbilja? Link na članak iz Večernjeg lista? Ništa više nisam ni očekivao...

15 godina
online
Re: Napokon otkriveno zašto brazilski oraščići uvi
Idealist kaže...
 mrsmith kaže...

Tko nema vugla, ne pomaže ni gugla 

 Zbilja? Link na članak iz Večernjeg lista? Ništa više nisam ni očekivao...

Ma sprdam se daj...

It is always darkest just before the dawn.
14 godina
online
Re: Napokon otkriveno zašto brazilski oraščići uvi
Idealist kaže...

Kad će bugovci uvesti počasni doktorat za nas forumaše?

 

P.S. Molim sveznajuće forumaše, kojima je sve jednostavno, da mi objasne zašto se vruća voda smrzne brže od hladne vode. To vam također ne bi trebalo predstavljati problem pošto ste tako širokog znanja i znate sve o svemu.

 ah indolentni hrvatski mužek koji je prepoznao ISTINU....

 

gle kao klinac sam gledao neku BBC emisiju s Davidom Bellamyem u kojem su upravo to objašnjavali na primjeru špekula i pijeska...

 

razumijem da se znanost bavi često nama smrtnicima nedokučivim fenomenima, ali medijski eksponirati ovakve  prizemnosti je glupo i trošenje vremena i novca (a kako je vrijeme = novac....).

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Napokon otkriveno zašto brazilski oraščići uvi
Idealist kaže...
Zbilja? Link na članak iz Večernjeg lista? Ništa više nisam ni očekivao...

Nisi uopće ništa očekivao, jer nemaš pojma da je to već godinama riješena priča, jer te zapravo niti ne zanima rješenje problema.

 

Ovo je isto kao i s onim "NASA" gumama za bicikle - ljudi iz prve vide hrpu problema i onda se javi par jadnika koji pljuju po forumašima koji razmišljaju svojom glavom, jer su eto "znanstvenici" na sve mislili. A kasnije iz same firme koja je osmislila te gume kažu kako to niti nije zamjena za gume na trkaćim biciklima (iako upravo na takvom tipu bicikla rade ilustraciju), već flotama bicikala  za najam, kako će titanska konstrukcija biti obložena gumom da bi guma uopće mogla držati podlogu i slično (a što su sve forumaši komentirali).

Ne, znanstvenici ne misle na sve, i oni su ljudi, imaju obitelji, obaveze i troškove života.

 

Da skratim - ako želiš razmišljati, možeš, ako samo želiš prigovarati i biti najpametniji na svijetu (tako da drugima prigovaraš da se prave najpametniji na svijetu), možeš i to.

U međuvremenu si sam nađi link koji bi te zadovoljio. Oh, da, zaboravio sam - nećeš, zapravo te ni ne zanima, jer da te zanima, već bi to znao.

Gledam te!
14 godina
offline
Re: Napokon otkriveno zašto brazilski oraščići uvi
Stric_Jura kaže...
Idealist kaže...

Kad će bugovci uvesti počasni doktorat za nas forumaše?

 

P.S. Molim sveznajuće forumaše, kojima je sve jednostavno, da mi objasne zašto se vruća voda smrzne brže od hladne vode. To vam također ne bi trebalo predstavljati problem pošto ste tako širokog znanja i znate sve o svemu.

 ah indolentni hrvatski mužek koji je prepoznao ISTINU....

 

gle kao klinac sam gledao neku BBC emisiju s Davidom Bellamyem u kojem su upravo to objašnjavali na primjeru špekula i pijeska...

 

razumijem da se znanost bavi često nama smrtnicima nedokučivim fenomenima, ali medijski eksponirati ovakve  prizemnosti je glupo i trošenje vremena i novca (a kako je vrijeme = novac....).

 

Očito nisi pročitao zaključak u tekstu, totalno očekivano. Uglavnom, na temelju nečega što si pogledao kao klinac i što si mogao tada drugačije interpretirati se upravo ti pokazuješ hrvatskim mužekom i tipičnim bug-ovskim forumašom (s još nedodijeljenim svepriznatim doktoratom).

 

Veliki Brat kaže...
Idealist kaže...
Zbilja? Link na članak iz Večernjeg lista? Ništa više nisam ni očekivao...

Nisi uopće ništa očekivao, jer nemaš pojma da je to već godinama riješena priča, jer te zapravo niti ne zanima rješenje problema.

 

Ovo je isto kao i s onim "NASA" gumama za bicikle - ljudi iz prve vide hrpu problema i onda se javi par jadnika koji pljuju po forumašima koji razmišljaju svojom glavom, jer su eto "znanstvenici" na sve mislili. A kasnije iz same firme koja je osmislila te gume kažu kako to niti nije zamjena za gume na trkaćim biciklima (iako upravo na takvom tipu bicikla rade ilustraciju), već flotama bicikala  za najam, kako će titanska konstrukcija biti obložena gumom da bi guma uopće mogla držati podlogu i slično (a što su sve forumaši komentirali).

Ne, znanstvenici ne misle na sve, i oni su ljudi, imaju obitelji, obaveze i troškove života.

 

Da skratim - ako želiš razmišljati, možeš, ako samo želiš prigovarati i biti najpametniji na svijetu (tako da drugima prigovaraš da se prave najpametniji na svijetu), možeš i to.

U međuvremenu si sam nađi link koji bi te zadovoljio. Oh, da, zaboravio sam - nećeš, zapravo te ni ne zanima, jer da te zanima, već bi to znao.

 

Ta priča nije riješena. Da bi bila riješena potrebno je malo više od večernjakovog linka. To su sve teorije (pametnjakovicu).

 

https://physicsworld.com/a/when-cold-warms-faster-than-hot/

11 godina
offline
Re: Napokon otkriveno zašto brazilski oraščići uvi
Stric_Jura kaže...

pa nek neko znanstvenicima oda tajnu:

 

bilo koji element slične gustoće će "isplivati" na površinu trešnjom ako je u materijalu slične gustoće ali manjih čestica...

 

npr. špekule u pijesku...

 

Jasno da će isplivati, to i znanstvenici znaju pa su i nazvali fenomen "učinak brazilskog oraščića". Ali zašto će isplivati? To je pitanje. Pa hajde objasni. Zašto franja ili kamen u pijesku ili šljunak u betonu (a to baš nije poželjna stvar) ispliva na površinu? I kako to spriječiti? 

42
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2021 18:27 (markoBT).
14 godina
online
Napokon otkriveno zašto brazilski oraščići uvijek

sitni rasuti materijal je teži od zračnih mjehura zarobljenih ispod krupnijih komada, slične gustoće....

 

klizne ispod i mic po mic, sitni materijal je dolje, krupno ostaje na "suhom" ???

 

Meni dovoljno, a i Mehi na  mješalici betona isto...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napokon otkriveno zašto brazilski oraščići uvi
Stric_Jura kaže...

sitni rasuti materijal je teži od zračnih mjehura zarobljenih ispod krupnijih komada, slične gustoće....

 

klizne ispod i mic po mic, sitni materijal je dolje, krupno ostaje na "suhom" ???

 

Meni dovoljno, a i Mehi na  mješalici betona isto...

Zašto onda Meho mora dodatno još i vibrirat beton? Kako onda krupne ne ostanu na suhom?

42
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2021 22:23 (markoBT).
14 godina
online
Re: Napokon otkriveno zašto brazilski oraščići uvi

jesi siguran da je beton s sitnim agregatom iste gustoće kao kamen?

 

uz vlagu se lakše (površinska napetost jel'te ?) mogu formirati mjehuri zraka...

 

gle, na mješalicu, par tona marke 3 ili 4 napraviti... pa javi...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Napokon otkriveno zašto brazilski oraščići uvi
Stric_Jura kaže...

jesi siguran da je beton s sitnim agregatom iste gustoće kao kamen?

 

uz vlagu se lakše (površinska napetost jel'te ?) mogu formirati mjehuri zraka...

 

gle, na mješalicu, par tona marke 3 ili 4 napraviti... pa javi...

 I tako se rade znanstveni radovi u hrvata. Poglavito u Osijeku koliko vidim...

14 godina
online
Re: Napokon otkriveno zašto brazilski oraščići uvi

u rangu zveckanja brazilskim oraščićima, čemu dvostruka mjerila ?

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice