Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!

poruka: 107
|
čitano: 19.521
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!".
14 godina
offline
Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!

Pozdrav svima,

 

Imam problem sa explicit sadrzajem na apple music...u postavkama mi je dozvoljeno eksplicit ali i dalje ne dozvoljava slusanje...klasifikacija je stavljena na Sjedinjene američke dražve i nikako ne zeli svirati....na macbook-u radi na ipad-u i iphone-u ne...ako ima itko kakav savijet puno bi pomogao

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
BlueMax kaže...
Cesc kaže...

 Najslušanije? Isto kao što Youtube ima popis onoga što je trenutno najslušanije (u trendu), ista stvar se može napraviti i sa radijskim pjesmama.

 

Ako ćemo turbofolk/cajke (stavit ću tu svu istočniju glazbu radi lakšeg shvaćanja) smatrati "stranom" glazbom, onda Dara Bubamara može u istu kategoriju sa Weekendom ili J.Lo. Ili ćemo dijeliti na zapadniju i istočnu stranu glazbu?

 

Kad smo se već dotakli Ivana Zaka, on je karijeru počeo tako što je snimio duet sa Nedom Ukraden,a navodno i da ima noćni klub (logično istočnjački melos ). Što se Čivre tiče, ne znam tko je od naših novijih rockera/pop pjevača/ica (bilo pobjednika glazbenih natjecanja ili drugačijih) ostvario zapaženiju karijeru. On je tek na početku karijere, ali ovo područje (regija) nije isplativo za rockere/alternativce. Možemo mi bježati od toga, ali istočna glazba se ovdje pretežito traži. U Splitu je prošlog ili  pretprošlog ljeta arena bila danima popunjena sa raznim istočnjačkim pjevačima, u Zagrebu Boban Rajović napunio Arenu za solistički koncert (u Splitu također), u Zagrebu na Rujanfestu glavni izvođači bili bh i srpski pjevači/ce, u Osijeku na danima piva bude tamburaških ekipa, no i tamo se lagano vidi pravac kretanja sa javnim nastupima. O klubovima da i ne pričam.

 

Kapital ne poznaje granice, upravo iz tog razloga su hrvatski pjevači (klasa Rozga, Badrić, Cetinski itd.) traženi u Srbiji, dok je kod nas situacija obrnuta, mi manje više tražimo sve kategorije pjevača, nebitno ispali oni u prvom krugu Zvezdi Granda ili u finalu. Nije ista država, ali su isti pjevači traženi i u Pančevu, i Benkovcu, i Velenju i u Kruševu.

 

Doduše, daleko da je to fenomen samo kod nas, Nijemci i Austrijanci se također čude kako je kod njih na listi trendova Jala, Senidah itd. i to pri vrhu.

 Pa postoje top liste najslušanijih postaja i stvari koje se na njima najviše vrte. Najslušaniji radio u Hrvatskoj je Narodni radio, zatim  Radio Dalmacija pa Otvoreni Radio. Znači na ni jednom od tri najslušanija radija u državi nećeš čuti pjesme o kojima govoriš ali eto ti si zaključio da su one među najslušanijima. Ili da ti na drugi način objasnim, da ljudi žele tu glazbu makar bi jedna od tri najslušanije postaje bila ona koja pušta takve stvari, ali eto - nije.Toga Zaka i Čivru sam spomenuo jer vidim da se nalaze na domaćoj top listi. Pojma nemam ko su ti likovi i nije me briga.

Meni se čini da ti stvari sudiš po sebi, zato sam te i pitao jel misliš da bi ti o kojima govoriš trebali biti na domaćoj ili stranoj top listi. Na domaćoj valjda shvaćaš zašto ne mogu biti, a na stranoj nemaju šanse pored velikih stranih izvođača. To što neki band ili pjevač napuni Arenu ili stadion ne govori ništa o njegovoj popularnosti. Roger Waters, Leonard Cohen, Depeche Mode ... pa sve do Thompsona i Miše Kovača, daleko su od vrhunca svoje popularnosti pa opet bez problema napune dvoranu ili stadion. U Mišinom slučaju i tri dana za redom.

Koncerti i noćni klubovi u koje ti zalaziš nisu mjerilo popularnosti niti je generacija kojoj pripadaš jedina generacija koja sluša glazbu. Mjerilo su radijske postaje po principu koji sam ti već napisao. Najpopularnije pjesme najviše se vrte a najslušanije stanice su one koje vrte najpopularnije pjeme. Tu cajki nema.

 

 

 

 Naravno da sudim iz svog gledišta, ne postoji nijedan čovjek koji krajnje objektivno iznosi svoje mišljenje o bilo čemu jer je svako mišljenje u osnovi subjektivno, određeno jednim ili više parametara. Isto tako moja generacija nije jedina koja sluša glazbu, ali vidimo po youtube trendovima kakvi su rezultati trendova i kamo se kreću. I upravo mi je zato zanimljiv raskorak između rezultata u youtube trendovima i službenim listama radijskih postaja.

 

Doduše, kolega je maloprije naveo podatak o slušanosti, osobno sam malo razočaran, očekivao sam bolji rezultat, veću slušanost. Novi redak u hrvatskom paradoksu: "nitko" ne sluša cajke, a klubovi dupkom puni. Alternativa propada (što je čudno s obzirom na "službenu" slušanost) i onda se kasnije čudimo kako to, kako to?

 

"Naličje je odavno poznato pa se količina licemjerja upućena novom radiju može nazvati tipičnom zamjenom teza. S narodnjacima, ili turbofolkom, čudna je situacija, navodno ih nitko ne sluša, ali klubovi su krcati mladeži i stareži. Svi se zgražaju zaboravljajući osnovne postulate demokracije i tržišne ekonomije; ako netko to voli, neka sluša, a ako je dohodovno, znači da će se otvoriti radna mjesta, plaćati porez državi i svima će nam biti bolje."

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/showbiz/zasto-bi-problem-bio-cajka-radio-kad-i-politicari-plesu-po-stolovima-uz-turbofolk-1244995 - www.vecernji.hr

 

 

P.S. nemoj umanjivati značaj Arene, treba okupiti 10,15, 20 ili više tisuća ljudi na jednom mjestu. Neka Čivro onda napuni arenu, ni on nije na vrhuncu popularnosti.

 

Eh Mišo, on otpjeva prvi stih, a publika odradi ostatak koncerta.

 

 

 

 

Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2020 21:34 (Cesc).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!

Otvoriš aplikaciju Podcast na iPhone-u i pokreneš neki podcast koji je označen kao eksplicitni sadržaj (Meni je upalilo s Joe Roganom) i dobit ćeš poruku želiš li dopustiti takav tip sadržaja na tom uređaju i naravno dopustiš.

6 godina
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
texas.bug kaže...
tjodalv kaže...

 Čekaj zar je zbilja snobizam kad dođem doma u 20:00 s posla i nakon večere želim pogledati film i ne da mi se tražiti film na torrentu, pa pokrenuti film i prozor prebaciti prozor na TV ekran. I to je još super ako točno znam što želim. Alternativa tome je HBO go ili Netflix. Brate zavališ se na kutnu upališ i gledaš ... Pretplatom na takve servise si pojednostaviš život. Pošto nemam mnogo vremena za gledati TV, Netflix ne koristim cijelo vrijeme nego aktiviram pretplatu kad se skupi zanimljivih stvari za pogledati.

 Kad bi imao pretplatu na netflix onda sam ogranicen samo na ono sto nudi netflix.  Bez obzira koliki je iznos ne volim placati racune, neke racune moram platiti i ne mogu nikako izbjeci, kao one za casa de bandidos ili holding,  casa de uhljebitos ili HEP,  casa de najskuplji i najsporiji net u EU...

Kad imas torrent onda imas slobodu i svasta je tu dostupno. Kad imas netflix i hbo, onda imas samo ono sto oni nude. I jos k tome to moram platit, pa ono

Mislim da ne poznam nikog tko placa netflix pa ne mogu reci koji su im motivi za to.

Zašto si ograničen sa Netflixom ako imaš pretplatu na Netflix??? Šta zabranjeni su ti torrenti sa vremena na vrijeme??

Trkeljaš, nije nikakav snobizam to što ti se neda drkat po internetu u 9 navečer, i tražit pa skidat torente, a ako nisi dobar sa engleskim drkat se sa titlovima, dok ti to sve složiš ja na pola epizode sa pivicom u ruci. Ruku na srce skidam još uvijek dosta na torrentima jer nešto ludo sadržaja nema na Netflixu za gledat svaki dan, ali pošto djelim račun sa još 3 osobe i svaki od nas plača 25% cijene, iskreno me boli đoksi za bilo čije mišljenje dali se Netflix isplati ili ne. Plačam i pretplatu na Google play music jer mi se isto tako za tu siću neda drkat i skidat mp3 s neta, plačam i pretplatu na Adobe programe i sve te stvari isto tako djelim sa više osoba, i na kraju da zaključim, nije snobovski ako plačaš pretplatu isto kao što nije bit škrtov ako skidaš torrente...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
BlueMax kaže...

 A jel spadaju na domaću ili na stranu top listu?

 

U životu sam sreo puno ljudi koji su se hvalili logikom i inteligencijom te onih koji su govorili kako nikad ne lažu. S prvima ne ulazim u ozbiljnije rasprave a druge izbjegavam u širokom luku.

Na stranu, logično:

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2020 1:56 (ks95hr).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
Jebote umjesto da tu neko napiše dojmove o apple music, oni se raspravljaju o nekim čivrima, bobanima, zakima i pitaj boga o kome sve još ne.

Aj idite na forum.hr, imate tam podforum zabavna glazba
 
4 0 hvala 4
7 godina
online
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
kbenzema kaže...
....oni se raspravljaju o nekim čivrima, bobanima, zakima i pitaj boga o kome sve još ne...

 Samo je jedan Boban:

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2020 7:45 (fer-de-lance).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
Vjerujem da nitko još nije napisao svoje dojmove jer ga nije dobio ni prilike pošteno isprobati. Ja ga mogu usporediti samo s Deezerom i to u ova prošla dva dana korištenja. Čitavši prošle recenzije po forumu u kojima se Deezer uspoređuje s Apple Musicom ostao sam iznenađen koliko ljudi aplikaciju Deezera smatra boljom i uglađenijom do Appleove. Napomena je da nisam isprobao Apple Music aplikaciju na Androidu, no očekujem od nje da bude višestruko lošija od one za iOS.

Prvo ono osnovno: day to day slušanje glazbe. Apple Music je jednostavno tehnički bolje riješen. Bilo na WiFiu ili mobilnoj mreži, Deezer je sporiji u bufferingu i često zna zahtijevati 3-4 sekunde reloada stvari koju slušaš. Postane jako iritantno, ali naučiš živjeti s time. Navodno aplikacija ima ogromne probleme s cacheom, a developeri očito nemaju sluha za rješavanjem problema jer na njihovom community forumu isti problem bude prijavljivan na tjednoj bazi. Apple Music ima ABS i može se čuti kako prvih par sekundi streama lošiju verziju i kada se prebaci na veći bitrate. Osobno zbog načina na koji volim slušati glazbu, draži mi je Apple Music način funkcioniranja. Glazba je na Deezeru ‘glasnija’, što vrijedi i kao argument protiv Spotifya, koliko sam uspio isprobati. Razliku u kvaliteti između ta dva servisa na TWS (Buds, AirPods) i over-ear PXC 550 nisam primijetio.

Nastavno na temu aplikacija: Deezer ima EQ, Apple Music nema. (Ima u postavkama nešto za odabrat nešto, al za firmu koja od 2003 glazbu predstavlja kao svoj selling point - sramota). Također nisam našao favorit playlistu na Apple Musicu. Općenito mi se Deezer čini kao intuitivnija opcija, no treba imati na umu da prošle 3 godine gledam Deezer UI svaki dan, Apple Music tek par dana. Na desktopu, pošto sam zbog 10.14 prisiljen koristiti iTunes, nema usporedbe, Deezer je bolji.

Što se ponude glazbe tiče, pomoću *nekog servisa* konvertirao sam sve playliste s Deezera na Music uz prosječni rezultat 97% sadržaja (u korist Deezera) osim playliste ‘Kafanske pesme’ iz koje od 90 pjesama na Deezeru, na Musicu ima njih 32. Obzirom da su najtraženiji pojmovi prvog dana bili Relja, Maja Berović i Sendiah razumijem da će to možda biti problem. No tu i Deezer gubi dosta jer im je ponuda alternative donedavno bila nikakva. Uspoređivati dostupnost Taylor Swift ili Shawna Mendesa po servisima mi nema smisla, ali valja napomenut da Deezer u tih 40 milijuna dostupnih pjesama, valjda zbog copyrighta, ima mnoge verzije starije glazbe u obliku nekih loših i jeftinih obrada.

Prednost Musica je puno bolji discovery, odnosno, prednost svakog servisa u odnosu na Deezer je bolji discovery jer ga naprosto na Deezeru, osim jedne uređivane playliste, nema. Također, kako je Deezer na našim krajevima već neko vrijeme ima dosta playlista naše glazbe što u nekim situacijama dobro dođe. Ne sumnjam da korisnici Musica neće biti jednako kreativni, no za sad je to Deezerova prednost.

Osobno je to moje na prvu ono što mogu reć o oba servisa. Deezer sigurno nije izgubio moju family pretplatu, barem ne do 10. mjeseca kada mi na naplatu dolazi Music, pogotovo ne jer na 2 ili 3 godine staroj usluzi Applea (kojem je ispeglanost softwarea selling point) ti moraš instalirat Podcast aplikaciju da bi u njoj potvrdio da ti je explicit sadržaj okej i da bi onda mogao normalno slušati glazbu na Musicu.

Ovo je pisao netko tko se pomirio da nema volje, želje ni vremena skupljati MP3ovke po internetu i slagat svoj library već se priviknuo na streaming glazbe i takvu vrstu servisa koji košta cca 50kn.

Za torrent i ‘ja si to skinem’ ekipu imam samo jednu već dobro poznatu usporedbu pušača, nepušača i kako se za 40 godina (ne)pušenja može kupit dobar Ferrari, al oni koji prosipaju mudrost rijetko imaju taj Ferrari.
 
6 1 hvala 7
12 godina
offline
Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!

Duplo

Ako sam ti pomogao opali TD!
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2020 9:42 (FuzzyBrain).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
Na koji nacin si napravio istu listu pjesama na Apple musicu kao ona koju sibimao na Deezeru?

 

Ako sam ti pomogao opali TD!
5 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
FuzzyBrain kaže...
Na koji nacin si napravio istu listu pjesama na Apple musicu kao ona koju sibimao na Deezeru?

 

 



https://soundiiz.com

S tim da ti premium košta 4.5 eura, ako ti besplatna usluga up to 200 tracks/playlist ne odgovara.
Vjerujem da postoje bolji/besplatni servisi, meni je Google u tom trenutku ovog prvog izbacio.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2020 9:59 (vixpix).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!

Uf, kolko para trosimo na tehnologiju. 

The finding of threats to security by a security office is totally predictable, and hence the finding is totally worthless.
15 godina
neaktivan
offline
Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!

Najbolje podic AirSonic @home i streamat. Upload (VDSL ili brze) i DynDNS + APP na mobitel. Ovak placanju nema kraja. Kao da nitko nema mjuze doma na kompu :D 

 

Radio mi je li la (Shoutcast i sl). Ali pak najdje se dobrih stanica na netu. Ako kad dodje Music On Demand onda ben. Samo se pitam koliko je to OK da se poslusa cijeli novi album X grupe (ako je dostupan). Nisam koristio nista od Music servisa pretezito (trial tu i tamo) ali nisam bio bas niti zadovoljan.

 

Deezer - nije mi lego

Google Music - jos manje

YT Music - ajde de, zvuk hm? (free varijanta) / dobro za Hunting i nac neku grupu kad ti dosadi isto

Apple Music - nisam probao

Spotify - opet VPN fore i nikad kraja s hackovima (neda mi se carolije radit samo da slusam mjuzu), prije bi za IPTV nego za mjuzu

Amazon - isto tako, manje sanse da prolazi VPN po clancima

Soundcloud - uf, ne svidja mi se, nema nis sta mi pase

Tidal - izgleda vrlo zanimljiv, manji katalog, ali pak 24bit za vise para hm... nisam probao

 

ADs svugdje kad je free i onda ti prekine play naravno sto je danas normal za free. Tesko prolazi PiHole za block video ads.

 

Sto opet dolazi platit 40-100kn mj za slusanje mjuze. A kad je slusat. Auto, posao od doma. Isto kao pitanje koliko gledas tv dnevno?

 

Ben ok ako je netko Audiofil i voli mjuzu vise od TVa i ostalog. Za prosjecnog usera mozda previse bacanje para (ne samo apple music, nego opcenito).

 

Zasto bih koristio (YT music free sada):

-trazeci nove grupe (zanr)

-preslusavanje albuma

 

 

 

The finding of threats to security by a security office is totally predictable, and hence the finding is totally worthless.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
Se zna dal je ovih 6mj samo promocija sad u povodu dolaska k nama ili bude tak stalno za nove korisnike?
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!

Pretpostavljam da će ovih 6 mjeseci biti samo kratkotrajna ponuda, nakon toga će biti 3 mjeseca free trial, barem ako je suditi po ostatku svijeta.

Why so serious?
15 godina
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
Spotify je spejssatl za sve. Dokle to ne dode dragi Hrvati, Deezer vam je jedina ok opcija
9 godina
odjavljen
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!

Trebao bi ove godine. Neki dan sam pročitao da je bilo planirano za prvi kvartal, ali je zbog korone odgođeno za drugi kvartal. Do kraja godine valjda bude.

 

Iako meni još i dan danas radi neki koji sam uzeo na ebayu prije godinu dana.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice