Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!

poruka: 107
|
čitano: 19.527
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!".
13 godina
neaktivan
offline
Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!

Koristim Deezer otkad je došao na hrvatsko tržište.

Iskreno, testirao sam sve, i Spotify i Apple Music i YouTube Music, ali jednostavno se uvijek vraćam Deezer-u jednostavno zato što apsolutno sve nudi što i ostali, ali duplo jeftinije.

Kao što su i ostali spomenuli, jedina zamjerka Deezeru je UI/UX, ali ne toliko na računalu koliko na mobitelu. 

Bolje pet do dvanaest, nego nijednu poslije jedan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
Marko :D kaže...

Jedina radijska postaja koju ne podnosim je Extra FM; sve ću slušati samo ne turbofolk i cajke. Čudan zvuk, tekst bez smisla i isti motivi, a da ne kažem doslovno iste riječi u pjesmama — to mi ide na živce. Autotune na 300% još više.

Zanimljiva mi je cenzura koju turbofolk/cajke imaju u Hrvatskoj, na top listama nema takvih pjesama, a klubovi do vrha puni. Dok s druge strane neke wannabe domaće zvijezde budu na top 10/20/40, a ne mogu napuniti vatrogasni dom u Čamagajevcima sa publikom.

 

Bit će da je to ista fora kako nitko ne glasa za HDZ/SDP ili kako za Bandića nitko ne glasa, a čovjek gura evo šesti ili koji već mandat kao gradonačelnik...

 

Why so serious?
13 godina
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!

Siguran sam da se tu ne radi o cenzuri već isključivo o navikama slušanja. Cajke i turbofulk većinom slušaju mladi dok malo starija populacija većinom bira ili strane pjesme ili pak domaće pjesme. Radijske postaje diljem svijeta uglavnom puštaju strani pop, dance i rock, i sve su jedne od najslušanijih.

Nedostatak nekog žanra na radiju ne bih nužno nazvao cenzurom.

 

Tako recimo, EDM osim Entera Zagreb pušta još samo Ultra FM Split koliko sam skužio, nitko više. A što se tubofolka i cajki tiče, njih je i prije bilo na Radio Banovini, nije to ništa novo u eteru. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2020 14:21 (Marko :D).
10 godina
offline
Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!

Ovo o glazbi koju pustaju nase radio stanice bi se moglo svesti pod pojam formatirani radio:

 

"Najkraća definicija formatiranog radija veli: to je radio čiji poslovni model uključuje precizno gađanu publiku kojoj se predstavlja (i) glazbom. Iako u svijetu postoje iznimke formatirani radio je gotovo u pravilu privatni radio. A on, za razliku od javnog servisa kao što je Hrvatski radio koji se financira iz pretplate, mora biti slušan da bi bio zanimljiv oglašivačima. A da bi bio slušan – kaže dalje temeljna doktrina formatiranog radija – mora zadovoljiti glazbeni ukus publike kojoj se obraća...

Formatirani radio nije naravno hrvatski izum. U SAD-u je sveprisutan već četrdesetak godina a i u Europi su gotovo sva slušana radija formatirana. Jesu li dosadna i predvidljiva? Sasvim sigurno – jesu. Jesu li i uspješna? Aposolutno! Štoviše – vele pristaše formatiranog radija – gotovo da postoji temeljno pravilo da što je manje pjesama u rotaciji (dakle u izmjeni) to je radio slušaniji. Možda to nije najjasnije onima iz javnog servisa i ljubiteljima glazbe ali zapravo pokazuje tko i zašto sluša radio. Ne čudi stoga da istu formulu rabe i na specijaliziranim televizijskim glazbenim kanalima pa, kao i na radiju, u programu VH-1 ili MTV-ja imate neprestano rotirajuće iste glazbene blokove i iste pjesme."

 

link: https://mixer.hr/pop-gallaksija-uz-dan-radija-formatirani-radio/

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
Cesc kaže...

Zanimljiva mi je cenzura koju turbofolk/cajke imaju u Hrvatskoj, na top listama nema takvih pjesama, a klubovi do vrha puni. Dok s druge strane neke wannabe domaće zvijezde budu na top 10/20/40, a ne mogu napuniti vatrogasni dom u Čamagajevcima sa publikom.

 

Bit će da je to ista fora kako nitko ne glasa za HDZ/SDP ili kako za Bandića nitko ne glasa, a čovjek gura evo šesti ili koji već mandat kao gradonačelnik...

 

 A na kojim top listama bi se takve stvari trebale pojaviti? Domaćima? Stranima?

 

Vidiš li gdje je problem? Osobe koje slušaju takvu glazbu nemaju baš razvijenu logiku. Evo i sam tu glazbu uspoređuješ s "wannabe domaće zvijezde". Ali to nije domaća glazba nego strana. Znači ta Mica narikača nije u kategoriji natjecati se s Ivanom Zakom ili Marinom Jurićem Čivrom dok u konkurenciji Calvina Harrisa ili The Weekndom nema što tražiti.

 

Moglo bi se reći i kako je u pitanju klasičan sukob interesa. Za ubaciti to pod domaću glazbu morao bi onima koji to slušaju objasniti kako su Čačak i Pančevo u istoj državi kao i Benkovac ili Zagvozd i eto ti problema.

12 godina
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
Koristim Deezer oko 2 godine a zadnjih pola godine koristim Tidal hifi u kucnom sistemu,Deezer u autu i na mobitelu.
Kvaliteta i izbor muzike na Tidal su odlicni,dok je Deezer za u auto ili dok trcim odlicna stvar!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!

Još uvijek mi nije jasno kako iti jedan od tih servisa može biti bolji od paketa Youtube premium/Youtube music/Google play music, kojeg preko Indije (ima več tema na forumu) dobiješ za 10ak kuna mjesečno, a za čak 13 kuna dobiješ obiteljski račun !!!

12 godina
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
nikonja kaže...

Još uvijek mi nije jasno kako iti jedan od tih servisa može biti bolji od paketa Youtube premium/Youtube music/Google play music, kojeg preko Indije (ima več tema na forumu) dobiješ za 10ak kuna mjesečno, a za čak 13 kuna dobiješ obiteljski račun !!!

 Možda zato što je to ilegalno i možda zato što se za 20kn razlike većini ne da zajebavat s tim? Inače, Google Music je odličan stream servis.

4 godine
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
BlueMax kaže...
nikonja kaže...

Još uvijek mi nije jasno kako iti jedan od tih servisa može biti bolji od paketa Youtube premium/Youtube music/Google play music, kojeg preko Indije (ima več tema na forumu) dobiješ za 10ak kuna mjesečno, a za čak 13 kuna dobiješ obiteljski račun !!!

 Možda zato što je to ilegalno i možda zato što se za 20kn razlike većini ne da zajebavat s tim? Inače, Google Music je odličan stream servis.

 Ko kaze da je ilegalan? To je siva zona sto ne znaci da je ilegalno

12 godina
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
slitinabakra kaže...
BlueMax kaže...
nikonja kaže...

Još uvijek mi nije jasno kako iti jedan od tih servisa može biti bolji od paketa Youtube premium/Youtube music/Google play music, kojeg preko Indije (ima več tema na forumu) dobiješ za 10ak kuna mjesečno, a za čak 13 kuna dobiješ obiteljski račun !!!

 Možda zato što je to ilegalno i možda zato što se za 20kn razlike većini ne da zajebavat s tim? Inače, Google Music je odličan stream servis.

 Ko kaze da je ilegalan? To je siva zona sto ne znaci da je ilegalno

 Apsolutno znači. Ako ti moraš lagati da bi nešto dobio to znači da nije legalno. Jedina razlika je u tome što Google to tolerira dok npr. Amazon ne. Ko kad voziš 65 tamo gdje je ograničenje 60. To je ilegalno a to što policija tolerira tih 5km je druga priča. Ako ti policajac želi naplatiti kaznu on to može.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
JosephBullet kaže...
slitinabakra kaže...

Od pretplata samo 

1. Pretplata mobitela 169kn (sve neograniceno) 

2. 12kn youtube premium (music, google play music, youtube bla bla bez reklama) 

3. Netflix uzmem na mjesec kad se skupi filmova za gledat. Mozda 1-2 put u 6mj 

 

Tv mi ne treba. Ionako ga upalim kao pozadinsku buku 

 Kak si youtube dobio za 12Kn? Vise mi idu na zivce ove reklame....

 

Zasto platit za youtube bez reklama kad mozes koristit aplikaciju new pipe, ili jednostavno preko nekog mobilnog browsera (firefox,opera) otvarati koji ima blokator reklama? 

Ja ne znam kad sam vidio reklamu na youtubu. Zapravo znam, kad sam koristio tuđi uređaj koji nije ili ne zna blokirat ih 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
=XFX=PlayHard kaže...

Kako god se okrene morat cu isprobati ovo, inace nisam vidio svrhu bilo kakvog musica pored Youtubea koji mi je bio dovoljan za sve sto zelim slusati. Medjutim zadnjih godina je trend raditi spotove koji su nalik seriji, pa se nacekas i po minutu dok muzika ne pocne i to me uzasno iritira... tako da ili Deezer ili Apple music, vidjet cemo. 

Jel ima tu netko zainteresiran da to grupno uzmemo (pod family), mislim da je do 6 korisnika max., ako se podijelimo to ce ispasti sica... 

 Umjesto sluzbenog spota pokrenes fan made lyrics verziju, uvijek netko napravi tu verziju iz ovih potreba, i onda nema cekanja. Jos bolje downloadas tu lyrics verziju na sd karticu na mob i vrtis koliko hoces 

Ova stranica skida sve sa youtube, zasticeno i nezasticeno, i biras format audio mp3 ili audio/video mp4

https://ytmp3.cc/en13/

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
rambox kaže...
BlueMax kaže...

 Šta? Slušanje nečije gramofonske ploče na računalu uz Youtube kompresiju i sučelje??

Tom logikom uluženo/dobiveno najbolja opcija ti je sjediti na balkonu i slušati što susjedi puštaju jer tako ne trošiš ni struju.

Youtube Music je konkurencija Apple Musicu. Imaš besplatan period jednog i drugog pa isprobaj.

Pa nisam ja za to dao taj link, ili bilo je za očekivati da je jasno čemu je to zapravo poslužilo.Danas plačat za slušanje mjuze, to je glupost na kvadrat kao da nema nikakve opcije za Free slušanje na mobovima itd.Za ovo dole ni ne treba nikakva mob aplikacija, dakle samo ukucaj pa biraj i slušaj.

 

https://www.internet-radio.com/

 

Kaj bi ja sad trebal plačat Jubitu ili Deezer-u, da bi mogel slušat Van Halen mjuzu kak ja hoču.A di je ono natovariš mp3 na mobove pa slušaj, memorijske kartice su jeftine i nema frke.Sve kaj te fakat realno i zanima, to fino nakrcaj na SD karticu pa slušaj.

 

Uostalom, mobiteli i slične gluposti to je šipak od mjuze i zvuka nema od toga nič.To se sluša samo iz dosade, a ozbiljno slušanje mjuze ide samo doma na velikim i kvalitetnim zvučnicima.Ak imaš Deezer/Jubitu Music na Smart TV-u, pa još TV spojen na kvalitetan klasičan zvučni sistem onda ok.

 

Kvalitetan zvučni sistem nije jedan Soundbar od 80cm+Subwoofer ispod TV.To je večinom ok samo za TV+filmovi, ili za ljude koji mjuzu slušaju onako samo da nije tišina u sobi.

 

Glupost ili potrošačka ovisnost, ajmo plačat ono kaj nam uopče i ne treba samo da budemo in.

 

 Svaka cast to je to 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
tjodalv kaže...
rambox kaže...
BlueMax kaže...

 Šta? Slušanje nečije gramofonske ploče na računalu uz Youtube kompresiju i sučelje??

Tom logikom uluženo/dobiveno najbolja opcija ti je sjediti na balkonu i slušati što susjedi puštaju jer tako ne trošiš ni struju.

Youtube Music je konkurencija Apple Musicu. Imaš besplatan period jednog i drugog pa isprobaj.

Pa nisam ja za to dao taj link, ili bilo je za očekivati da je jasno čemu je to zapravo poslužilo.Danas plačat za slušanje mjuze, to je glupost na kvadrat kao da nema nikakve opcije za Free slušanje na mobovima itd.Za ovo dole ni ne treba nikakva mob aplikacija, dakle samo ukucaj pa biraj i slušaj.

 

https://www.internet-radio.com/

 

Kaj bi ja sad trebal plačat Jubitu ili Deezer-u, da bi mogel slušat Van Halen mjuzu kak ja hoču.A di je ono natovariš mp3 na mobove pa slušaj, memorijske kartice su jeftine i nema frke.Sve kaj te fakat realno i zanima, to fino nakrcaj na SD karticu pa slušaj.

 

Uostalom, mobiteli i slične gluposti to je šipak od mjuze i zvuka nema od toga nič.To se sluša samo iz dosade, a ozbiljno slušanje mjuze ide samo doma na velikim i kvalitetnim zvučnicima.Ak imaš Deezer/Jubitu Music na Smart TV-u, pa još TV spojen na kvalitetan klasičan zvučni sistem onda ok.

 

Kvalitetan zvučni sistem nije jedan Soundbar od 80cm+Subwoofer ispod TV.To je večinom ok samo za TV+filmovi, ili za ljude koji mjuzu slušaju onako samo da nije tišina u sobi.

 

Glupost ili potrošačka ovisnost, ajmo plačat ono kaj nam uopče i ne treba samo da budemo in.

 

 Pa čuj, nemamo svi jednake potrebe. Evo ja volim koristiti Deezer jer ga slušam na kompu doma, na poslu, na mobitelu (slušalice, dok npr. treniram ili slično), te u autu (spojim mob preko bluetotha i puštam s Deezera). E sad, nema svugdje stabilne internetske veze (pa čak niti radio veze (gorski kotar - lika). Na deezeru (mobilni app) možeš prije puta jednostavno uključiti opciju 'Download' na bilo kojoj playlisti, pa ti se fino glazba preuzme na mob i možeš je slušati offline. Predivno.

 

Druga stvar je što ne moraš petljati s downloadanjem glazbe s interneta pa prebacivati na mobitel i sl. Jednostavno za par kuna mjesečno slušam što želim, kad želim. To je ono što plaćaš kad koristiš cloud based servise. Da ne pričamo da deezer automatski ponudi lyricse za pjesmu, možeš imati svoj personalizirani internet radio s stvarima koje voliš slušati ... I to sve za 8 EUR mjesečno ili koliko je već ... Znači ne moraš uopće imati privatnu kolekciju koju stalno moraš nadopunjavati i gnjaviti se s time.

 Ali mozes downloadat direkt na mobitel u folder koji hoces. Lakse mi se "gnjavit" 10 sekundi (doslovno copy paste linka i klik na download) da skinem pjesmu nego placati svaki mjesec neki servis.Dosta mi je sto placam racune koje ne mogu izbjec, holding, elektra, internet...

Evo jos jednom link, a imas ih hrpu takvih slicnih

https://ytmp3.cc/en13/

Nista ne moras instalirat 

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
memulica kaže...

Ono ko da je Isus doša u ponovni posjet, pa ono NAAAPOKOOONN!!!!!!!!!!!!!!

 

Besplatne&'besplatne' multimedije ima ko blata poslije kiše i nikad lakše doći do nje, a neki baš žele plaćati deset servisa za ovo ili ono. Jel to ono da se imate sa čime pohvaliti u društvu? Ono nemam prijatelje, jer nisam produžio pretplatu na npr. Netflix!? Ili to ona fora 'skupi sve' figurice/servise?

 Jos mi se nije dogodilo da sam htio pogledat nesto sa netflixa i da nisam nasao na torrentima. Tako da ne shvacam zasto platit. Da li oni koji placaju netflix su trazili bas nesto netflixovo sto nema na torrentima? Ili samo vole se pohvalit da placaju 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
9 godina
odjavljen
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
Ne nego se nekima jednostavno neda vise bavit torrentima i onda prebacivat na usb pa na tv jer je jednostavnije streamat preko netflixa. Ne koristim netflix već hbo i ne vidim zakaj bi se hebal s torrentima kad na hbo ima dosta novih serija, a košta me 15 kn mjesečno jer trojica koristimo
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2020 14:00 (kbenzema).
16 godina
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
kbenzema kaže...
Ne nego se nekima jednostavno neda vise bavit torrentima i onda prebacivat na usb pa na tv jer je jednostavnije streamat preko netflixa. Ne koristim netflix već hbo i ne vidim zakaj bi se hebal s torrentima kad na hbo ima dosta novih serija, a košta me 15 kn mjesečno jer trojica koristimo

 Pitanje... kako trojica koristite HBO GO? Nisam znao da HBO GO ima mogućnost profila kao i Netflix. A ovako s jednim profilom, jedan drugome možete poremetiti redoslijed epizoda serija (ako gledate iste)... I je li uopće moguće sa 3 različita uređaja istovremeno gledati?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
kbenzema kaže...
Ne nego se nekima jednostavno neda vise bavit torrentima i onda prebacivat na usb pa na tv jer je jednostavnije streamat preko netflixa. Ne koristim netflix već hbo i ne vidim zakaj bi se hebal s torrentima kad na hbo ima dosta novih serija, a košta me 15 kn mjesečno jer trojica koristimo

 Ja umjesto usb-a kupio hdmi kabel iz kine za 15 kn 

Jedino sto je tesko naci na torrentima su neke alternativne kinematografije. Tipa ne mogu naci neke meksicke ili brazilske filmove koje sam htio pogledat... Ali toga nema ni na hbo ni netflix. Sve drugo ima i to cim izađe za premium pretplatnike, i odmah budu i eng titlovi na jednoj drugoj stranici, znam jer sam tako pratio neke serije 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
9 godina
odjavljen
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
Nema profila na hbo go. Ali da, sve je zbrčkano kad trojica koristimo, ali nemam problema s tim, znam kaj pratim. I zasad se nikad nije desilo da smo u isto vrijeme gledali pa da je nekog izbacilo, tak da ne znam da li bi trebalo izbacit ili ne, zasad nije...ali za 15 kn nemam se kaj žalit
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2020 14:28 (kbenzema).
12 godina
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
texas.bug kaže...
tjodalv kaže...
rambox kaže...
BlueMax kaže...

 Šta? Slušanje nečije gramofonske ploče na računalu uz Youtube kompresiju i sučelje??

Tom logikom uluženo/dobiveno najbolja opcija ti je sjediti na balkonu i slušati što susjedi puštaju jer tako ne trošiš ni struju.

Youtube Music je konkurencija Apple Musicu. Imaš besplatan period jednog i drugog pa isprobaj.

Pa nisam ja za to dao taj link, ili bilo je za očekivati da je jasno čemu je to zapravo poslužilo.Danas plačat za slušanje mjuze, to je glupost na kvadrat kao da nema nikakve opcije za Free slušanje na mobovima itd.Za ovo dole ni ne treba nikakva mob aplikacija, dakle samo ukucaj pa biraj i slušaj.

 

https://www.internet-radio.com/

 

Kaj bi ja sad trebal plačat Jubitu ili Deezer-u, da bi mogel slušat Van Halen mjuzu kak ja hoču.A di je ono natovariš mp3 na mobove pa slušaj, memorijske kartice su jeftine i nema frke.Sve kaj te fakat realno i zanima, to fino nakrcaj na SD karticu pa slušaj.

 

Uostalom, mobiteli i slične gluposti to je šipak od mjuze i zvuka nema od toga nič.To se sluša samo iz dosade, a ozbiljno slušanje mjuze ide samo doma na velikim i kvalitetnim zvučnicima.Ak imaš Deezer/Jubitu Music na Smart TV-u, pa još TV spojen na kvalitetan klasičan zvučni sistem onda ok.

 

Kvalitetan zvučni sistem nije jedan Soundbar od 80cm+Subwoofer ispod TV.To je večinom ok samo za TV+filmovi, ili za ljude koji mjuzu slušaju onako samo da nije tišina u sobi.

 

Glupost ili potrošačka ovisnost, ajmo plačat ono kaj nam uopče i ne treba samo da budemo in.

 

 Pa čuj, nemamo svi jednake potrebe. Evo ja volim koristiti Deezer jer ga slušam na kompu doma, na poslu, na mobitelu (slušalice, dok npr. treniram ili slično), te u autu (spojim mob preko bluetotha i puštam s Deezera). E sad, nema svugdje stabilne internetske veze (pa čak niti radio veze (gorski kotar - lika). Na deezeru (mobilni app) možeš prije puta jednostavno uključiti opciju 'Download' na bilo kojoj playlisti, pa ti se fino glazba preuzme na mob i možeš je slušati offline. Predivno.

 

Druga stvar je što ne moraš petljati s downloadanjem glazbe s interneta pa prebacivati na mobitel i sl. Jednostavno za par kuna mjesečno slušam što želim, kad želim. To je ono što plaćaš kad koristiš cloud based servise. Da ne pričamo da deezer automatski ponudi lyricse za pjesmu, možeš imati svoj personalizirani internet radio s stvarima koje voliš slušati ... I to sve za 8 EUR mjesečno ili koliko je već ... Znači ne moraš uopće imati privatnu kolekciju koju stalno moraš nadopunjavati i gnjaviti se s time.

 Ali mozes downloadat direkt na mobitel u folder koji hoces. Lakse mi se "gnjavit" 10 sekundi (doslovno copy paste linka i klik na download) da skinem pjesmu nego placati svaki mjesec neki servis.Dosta mi je sto placam racune koje ne mogu izbjec, holding, elektra, internet...

Evo jos jednom link, a imas ih hrpu takvih slicnih

https://ytmp3.cc/en13/

Nista ne moras instalirat 

 

 To o čemu ti pričaš nema veze sa streaming servisima. Imam i ja 200GB glazbe na SD kartici (+2TB FLAC-a na računalu) i to je to. Streaming servis ti na osnovi glazbe koju slušaš daje prijedloge i na taj način otkrivaš dobru glazbu na koju si zaboravio ili nisi ni znao da postoji. Obavještava te o izlascima novih albuma koji bi te mogli zanimati i daje ti mogućnost odmah ih poslušati. Slaže playliste cross platform tako da kad si jednom složio playlistu imaš je i na mobitelu i na laptopu i na računalu i naTV-u i bilo kad s bilo kojeg i bilo čijeg uređaja joj možeš pristupiti. Upravo jutros mi je predložio novi album Lucinde Williams i ja ga sad slušam, službeno izlazi za dva dana. Odličan! Kad bi ja doznao da je taj album izašao i isplati li ga se skidati?! Koliko bi mi vremena trebalo za skinuti ga, prebaciti na 5 uređaja, izabrati koje pjesme mi se najviše sviđaju te ih rasporediti po playlistama, opet na 5 uređaja? Koliko bi me koštale samo SD kartice da sve to učinim dostupnim svugdje? Jesi znao da je Nine Inch Nails izdao fantastičan novi album? Ne bi ni ja znao da nije Deezera.

U "discover" playlisti mi je između puno glazbe koju slušam i koju volim stavio i band "The Fratelis". Nikad čuo za njih i da nije Deezera vjerojatno nikad ni ne bi čuo za ovaj fantastičan band. 

I sve to za 35kn tj. kutiju cigareta mjesečno?

 

16 godina
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
BlueMax kaže...

 Ajde pošteno reci jesi li ikad isprobao neki audio stream servis?

Apple music nije zamjena za hi fi sistem nego za glazbenu kolekciju i aplikacija koja barata s njom na način bolji od svega besplatnog o čemu ti govoriš, a najgori je streaming servis kojeg sam isprobao. Ne možeš uspoređivati snimanje na SD karticu s tim. Za snimanje ti treba vremena i živaca a ako ćeš pošteno i puno više novca i opet na tu karticu, najvećeg mogućeg kapaciteta, ne možeš staviti ni 0,1% onoga što streaming servis nudi. 

Tebi je prva asocijacija na ovo - skupo. Meni je - jeftino. A zatim praktično, ogromno, izvanredne mogućnosti otkrivanja glazbe koju ne poznaješ, prilagodljivo...

Ali ajmo se vratiti na ono skupo/jeftino. Jedna SD kartica kapaciteta 256GB košta cca 250-300kn, malo brža i po 500kn. To ti je ako uračunaš probni period dvije godine Deezera preko operatera. Kutija cigareta mjesečno?! 

Jesam da Deezer, ili za mene to je realno beskorisno po svim pravcima.

 

Bolje lovu preusmjerim za hranu na pese i mačke, uostalom žutanjak je ionako samo za regularnu mjuzu ili verzije mjuze.Ovakvu instrumental verziju neš nikad nač na Deezeru, dakle svu mjuzu kaj ne spada pod regularna izdanja.Bi se debelo iznenadil ili začudil, "kolko ljudi želi samo mjuzu bez nepotrebnih vokala=vrlo tražena roba".

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2020 17:04 (rambox).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
BlueMax kaže...
Cesc kaže...

Zanimljiva mi je cenzura koju turbofolk/cajke imaju u Hrvatskoj, na top listama nema takvih pjesama, a klubovi do vrha puni. Dok s druge strane neke wannabe domaće zvijezde budu na top 10/20/40, a ne mogu napuniti vatrogasni dom u Čamagajevcima sa publikom.

 

Bit će da je to ista fora kako nitko ne glasa za HDZ/SDP ili kako za Bandića nitko ne glasa, a čovjek gura evo šesti ili koji već mandat kao gradonačelnik...

 

 A na kojim top listama bi se takve stvari trebale pojaviti? Domaćima? Stranima?

 

Vidiš li gdje je problem? Osobe koje slušaju takvu glazbu nemaju baš razvijenu logiku. Evo i sam tu glazbu uspoređuješ s "wannabe domaće zvijezde". Ali to nije domaća glazba nego strana. Znači ta Mica narikača nije u kategoriji natjecati se s Ivanom Zakom ili Marinom Jurićem Čivrom dok u konkurenciji Calvina Harrisa ili The Weekndom nema što tražiti.

 

Moglo bi se reći i kako je u pitanju klasičan sukob interesa. Za ubaciti to pod domaću glazbu morao bi onima koji to slušaju objasniti kako su Čačak i Pančevo u istoj državi kao i Benkovac ili Zagvozd i eto ti problema.

 Najslušanije? Isto kao što Youtube ima popis onoga što je trenutno najslušanije (u trendu), ista stvar se može napraviti i sa radijskim pjesmama.

 

Ako ćemo turbofolk/cajke (stavit ću tu svu istočniju glazbu radi lakšeg shvaćanja) smatrati "stranom" glazbom, onda Dara Bubamara može u istu kategoriju sa Weekendom ili J.Lo. Ili ćemo dijeliti na zapadniju i istočnu stranu glazbu?

 

Kad smo se već dotakli Ivana Zaka, on je karijeru počeo tako što je snimio duet sa Nedom Ukraden,a navodno i da ima noćni klub (logično istočnjački melos ). Što se Čivre tiče, ne znam tko je od naših novijih rockera/pop pjevača/ica (bilo pobjednika glazbenih natjecanja ili drugačijih) ostvario zapaženiju karijeru. On je tek na početku karijere, ali ovo područje (regija) nije isplativo za rockere/alternativce. Možemo mi bježati od toga, ali istočna glazba se ovdje pretežito traži. U Splitu je prošlog ili  pretprošlog ljeta arena bila danima popunjena sa raznim istočnjačkim pjevačima, u Zagrebu Boban Rajović napunio Arenu za solistički koncert (u Splitu također), u Zagrebu na Rujanfestu glavni izvođači bili bh i srpski pjevači/ce, u Osijeku na danima piva bude tamburaških ekipa, no i tamo se lagano vidi pravac kretanja sa javnim nastupima. O klubovima da i ne pričam.

 

Kapital ne poznaje granice, upravo iz tog razloga su hrvatski pjevači (klasa Rozga, Badrić, Cetinski itd.) traženi u Srbiji, dok je kod nas situacija obrnuta, mi manje više tražimo sve kategorije pjevača, nebitno ispali oni u prvom krugu Zvezdi Granda ili u finalu. Nije ista država, ali su isti pjevači traženi i u Pančevu, i Benkovcu, i Velenju i u Kruševu.

 

Doduše, daleko da je to fenomen samo kod nas, Nijemci i Austrijanci se također čude kako je kod njih na listi trendova Jala, Senidah itd. i to pri vrhu.

Why so serious?
16 godina
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
texas.bug kaže...

 Jos mi se nije dogodilo da sam htio pogledat nesto sa netflixa i da nisam nasao na torrentima. Tako da ne shvacam zasto platit. Da li oni koji placaju netflix su trazili bas nesto netflixovo sto nema na torrentima? Ili samo vole se pohvalit da placaju 

Ovo zadnje.

 

Živimo u snobističkom društvu u kojem se moraš instantno pohvaliti po snobističkim komunikacijsakim kanalima sa svim što trenutno jedeš/nosiš/voziš/gledaš/kupuješ/itd. Tko to ne radi redovno nije živ, ne postoji, manje je vrijedan, žemske mu ne daju, manja mu je plaća, manji mu je 'veseljko', niškoristi je, narodni je neprijatelj, crna je ovca, lud, glup, opasan, psihopata, itd.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
15 godina
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
BlueMax kaže...
Vidiš li gdje je problem? Osobe koje slušaju takvu glazbu nemaju baš razvijenu logiku. Evo i sam tu glazbu uspoređuješ s "wannabe domaće zvijezde". Ali to nije domaća glazba nego strana. Znači ta Mica narikača nije u kategoriji natjecati se s Ivanom Zakom ili Marinom Jurićem Čivrom dok u konkurenciji Calvina Harrisa ili The Weekndom nema što tražiti.

 Ovdje imas pravo jer su tako postavljene nase top liste - i prema onome sto pustaju na toj radio postaji - a nijedna ne pusta svu pop-glazbu iz ovih prostora.

 

No kad se gleda opca slusanost, zanima me koliko je slusan ExtraFM u odnosu na npr. Narodni radio jer po nekoj mojoj osobnoj procjeni - ljudi generalno slusaju stranu (tj. ovo sto dodje kod nas kao popularna glazba, vecinom USA/UK based) glazbu, dok su vise podjeljeni oko slusanja regionalne, pa oni koji slusaju domace izvodjace manje slusaju regionalne i obratno - iako ima preklapanja.

 

Dvije godine sam radio u PC Shopu, pa se znao upaliti Narodni radio ili Otvoreni i mislim da nijednom nisam cuo pjesmu Lidije Bacic - u biti osim one Boce Viskija nisam je nikad cuo da pjeva. No recimo mislim da sam cuo sve pjesme Mie Dimsic i Žaka.

A cini mi se da je prema nastupima Lidija barem popularna kao i oni, ili vec spomenuti Zak i Civro.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
memulica kaže...
texas.bug kaže...

 Jos mi se nije dogodilo da sam htio pogledat nesto sa netflixa i da nisam nasao na torrentima. Tako da ne shvacam zasto platit. Da li oni koji placaju netflix su trazili bas nesto netflixovo sto nema na torrentima? Ili samo vole se pohvalit da placaju 

Ovo zadnje.

 

Živimo u snobističkom društvu u kojem se moraš instantno pohvaliti po snobističkim komunikacijsakim kanalima sa svim što trenutno jedeš/nosiš/voziš/gledaš/kupuješ/itd. Tko to ne radi redovno nije živ, ne postoji, manje je vrijedan, žemske mu ne daju, manja mu je plaća, manji mu je 'veseljko', niškoristi je, narodni je neprijatelj, crna je ovca, lud, glup, opasan, psihopata, itd.

 Čekaj zar je zbilja snobizam kad dođem doma u 20:00 s posla i nakon večere želim pogledati film i ne da mi se tražiti film na torrentu, pa pokrenuti film i prozor prebaciti prozor na TV ekran. I to je još super ako točno znam što želim. Alternativa tome je HBO go ili Netflix. Brate zavališ se na kutnu upališ i gledaš ... Pretplatom na takve servise si pojednostaviš život. Pošto nemam mnogo vremena za gledati TV, Netflix ne koristim cijelo vrijeme nego aktiviram pretplatu kad se skupi zanimljivih stvari za pogledati.

King in the castle, king in the castle ...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
BlueMax kaže...
 

Vidiš li gdje je problem? Osobe koje slušaju takvu glazbu nemaju baš razvijenu logiku. Evo i sam tu glazbu uspoređuješ s "wannabe domaće zvijezde". Ali to nije domaća glazba nego strana. Znači ta Mica narikača nije u kategoriji natjecati se s Ivanom Zakom ili Marinom Jurićem Čivrom dok u konkurenciji Calvina Harrisa ili The Weekndom nema što tražiti.

 

Moglo bi se reći i kako je u pitanju klasičan sukob interesa. Za ubaciti to pod domaću glazbu morao bi onima koji to slušaju objasniti kako su Čačak i Pančevo u istoj državi kao i Benkovac ili Zagvozd i eto ti problema.

Meni se ponekad slusaju cajke, a logika mi je top.

 

Cesc kaže...

u Zagrebu Boban Rajović napunio Arenu za solistički koncert (u Splitu također), u Zagrebu na Rujanfestu glavni izvođači bili bh i srpski pjevači/ce,

1. Ulaznice za koncert u Zg su se dijelilo besplatno u danima prije koncerta

2. Arena i dalje nije bila ni priblizno puna

 

memulica kaže...
texas.bug kaže...

 Jos mi se nije dogodilo da sam htio pogledat nesto sa netflixa i da nisam nasao na torrentima. Tako da ne shvacam zasto platit. Da li oni koji placaju netflix su trazili bas nesto netflixovo sto nema na torrentima? Ili samo vole se pohvalit da placaju 

Ovo zadnje.

 

Živimo u snobističkom društvu u kojem se moraš instantno pohvaliti po snobističkim komunikacijsakim kanalima sa svim što trenutno jedeš/nosiš/voziš/gledaš/kupuješ/itd. Tko to ne radi redovno nije živ, ne postoji, manje je vrijedan, žemske mu ne daju, manja mu je plaća, manji mu je 'veseljko', niškoristi je, narodni je neprijatelj, crna je ovca, lud, glup, opasan, psihopata, itd.

Za tebe se nadam da namjerno udaraš kontru, jer ako si ozbiljan - nisi najbistriji. A to sam primjetio na vise tema.

12 godina
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
Cesc kaže...

 Najslušanije? Isto kao što Youtube ima popis onoga što je trenutno najslušanije (u trendu), ista stvar se može napraviti i sa radijskim pjesmama.

 

Ako ćemo turbofolk/cajke (stavit ću tu svu istočniju glazbu radi lakšeg shvaćanja) smatrati "stranom" glazbom, onda Dara Bubamara može u istu kategoriju sa Weekendom ili J.Lo. Ili ćemo dijeliti na zapadniju i istočnu stranu glazbu?

 

Kad smo se već dotakli Ivana Zaka, on je karijeru počeo tako što je snimio duet sa Nedom Ukraden,a navodno i da ima noćni klub (logično istočnjački melos ). Što se Čivre tiče, ne znam tko je od naših novijih rockera/pop pjevača/ica (bilo pobjednika glazbenih natjecanja ili drugačijih) ostvario zapaženiju karijeru. On je tek na početku karijere, ali ovo područje (regija) nije isplativo za rockere/alternativce. Možemo mi bježati od toga, ali istočna glazba se ovdje pretežito traži. U Splitu je prošlog ili  pretprošlog ljeta arena bila danima popunjena sa raznim istočnjačkim pjevačima, u Zagrebu Boban Rajović napunio Arenu za solistički koncert (u Splitu također), u Zagrebu na Rujanfestu glavni izvođači bili bh i srpski pjevači/ce, u Osijeku na danima piva bude tamburaških ekipa, no i tamo se lagano vidi pravac kretanja sa javnim nastupima. O klubovima da i ne pričam.

 

Kapital ne poznaje granice, upravo iz tog razloga su hrvatski pjevači (klasa Rozga, Badrić, Cetinski itd.) traženi u Srbiji, dok je kod nas situacija obrnuta, mi manje više tražimo sve kategorije pjevača, nebitno ispali oni u prvom krugu Zvezdi Granda ili u finalu. Nije ista država, ali su isti pjevači traženi i u Pančevu, i Benkovcu, i Velenju i u Kruševu.

 

Doduše, daleko da je to fenomen samo kod nas, Nijemci i Austrijanci se također čude kako je kod njih na listi trendova Jala, Senidah itd. i to pri vrhu.

 Pa postoje top liste najslušanijih postaja i stvari koje se na njima najviše vrte. Najslušaniji radio u Hrvatskoj je Narodni radio, zatim  Radio Dalmacija pa Otvoreni Radio. Znači na ni jednom od tri najslušanija radija u državi nećeš čuti pjesme o kojima govoriš ali eto ti si zaključio da su one među najslušanijima. Ili da ti na drugi način objasnim, da ljudi žele tu glazbu makar bi jedna od tri najslušanije postaje bila ona koja pušta takve stvari, ali eto - nije.Toga Zaka i Čivru sam spomenuo jer vidim da se nalaze na domaćoj top listi. Pojma nemam ko su ti likovi i nije me briga.

Meni se čini da ti stvari sudiš po sebi, zato sam te i pitao jel misliš da bi ti o kojima govoriš trebali biti na domaćoj ili stranoj top listi. Na domaćoj valjda shvaćaš zašto ne mogu biti, a na stranoj nemaju šanse pored velikih stranih izvođača. To što neki band ili pjevač napuni Arenu ili stadion ne govori ništa o njegovoj popularnosti. Roger Waters, Leonard Cohen, Depeche Mode ... pa sve do Thompsona i Miše Kovača, daleko su od vrhunca svoje popularnosti pa opet bez problema napune dvoranu ili stadion. U Mišinom slučaju i tri dana za redom.

Koncerti i noćni klubovi u koje ti zalaziš nisu mjerilo popularnosti niti je generacija kojoj pripadaš jedina generacija koja sluša glazbu. Mjerilo su radijske postaje po principu koji sam ti već napisao. Najpopularnije pjesme najviše se vrte a najslušanije stanice su one koje vrte najpopularnije pjeme. Tu cajki nema.

 

 

 

12 godina
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
ks95hr kaže...

Meni se ponekad slusaju cajke, a logika mi je top.

 

 A jel spadaju na domaću ili na stranu top listu?

 

U životu sam sreo puno ljudi koji su se hvalili logikom i inteligencijom te onih koji su govorili kako nikad ne lažu. S prvima ne ulazim u ozbiljnije rasprave a druge izbjegavam u širokom luku.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
tjodalv kaže...

 Čekaj zar je zbilja snobizam kad dođem doma u 20:00 s posla i nakon večere želim pogledati film i ne da mi se tražiti film na torrentu, pa pokrenuti film i prozor prebaciti prozor na TV ekran. I to je još super ako točno znam što želim. Alternativa tome je HBO go ili Netflix. Brate zavališ se na kutnu upališ i gledaš ... Pretplatom na takve servise si pojednostaviš život. Pošto nemam mnogo vremena za gledati TV, Netflix ne koristim cijelo vrijeme nego aktiviram pretplatu kad se skupi zanimljivih stvari za pogledati.

 Kad bi imao pretplatu na netflix onda sam ogranicen samo na ono sto nudi netflix.  Bez obzira koliki je iznos ne volim placati racune, neke racune moram platiti i ne mogu nikako izbjeci, kao one za casa de bandidos ili holding,  casa de uhljebitos ili HEP,  casa de najskuplji i najsporiji net u EU...

Kad imas torrent onda imas slobodu i svasta je tu dostupno. Kad imas netflix i hbo, onda imas samo ono sto oni nude. I jos k tome to moram platit, pa ono

Mislim da ne poznam nikog tko placa netflix pa ne mogu reci koji su im motivi za to.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
13 godina
offline
Re: Napokon: Apple Music stigao u Hrvatsku!
wyks kaže...
BlueMax kaže...
Vidiš li gdje je problem? Osobe koje slušaju takvu glazbu nemaju baš razvijenu logiku. Evo i sam tu glazbu uspoređuješ s "wannabe domaće zvijezde". Ali to nije domaća glazba nego strana. Znači ta Mica narikača nije u kategoriji natjecati se s Ivanom Zakom ili Marinom Jurićem Čivrom dok u konkurenciji Calvina Harrisa ili The Weekndom nema što tražiti.

 Ovdje imas pravo jer su tako postavljene nase top liste - i prema onome sto pustaju na toj radio postaji - a nijedna ne pusta svu pop-glazbu iz ovih prostora.

 

No kad se gleda opca slusanost, zanima me koliko je slusan ExtraFM u odnosu na npr. Narodni radio jer po nekoj mojoj osobnoj procjeni - ljudi generalno slusaju stranu (tj. ovo sto dodje kod nas kao popularna glazba, vecinom USA/UK based) glazbu, dok su vise podjeljeni oko slusanja regionalne, pa oni koji slusaju domace izvodjace manje slusaju regionalne i obratno - iako ima preklapanja.

 

Dvije godine sam radio u PC Shopu, pa se znao upaliti Narodni radio ili Otvoreni i mislim da nijednom nisam cuo pjesmu Lidije Bacic - u biti osim one Boce Viskija nisam je nikad cuo da pjeva. No recimo mislim da sam cuo sve pjesme Mie Dimsic i Žaka.

A cini mi se da je prema nastupima Lidija barem popularna kao i oni, ili vec spomenuti Zak i Civro.

Također mi se čini kako se općenito kod nas više sluša strana i domaća glazba od "regionalne" (cajke/turbofolk). 2018. godine objavljeno je zanimljivo domaće istraživanje u kojem se govori tko konkretno sluša taj tip glazbe. Iste godine Večernji list je objavio koje su radijske postaje najslušanije. Extra FM ipak nije najslušaniji radio kako tvrde, pa ni u samom Zagrebu i Zagrebačkoj županiji; tu ih šiša Otvoreni, Narodni, Antena i Enter. Extra je tek na 5. mjestu.

 

Meni je najbolja fora bila ona kada su im se od slušanosti "rušile stranice i stream". Kao prvo, stranice im tada nisu uopće bile funkcionalne, bio je objavljen samo link za stream s podacima firme. A kao drugo, poslužitelji nisu padali; stream su oni ili namjerno isključivali/uključivali ili je dolazilo do neke druge greške s njihove strane.

 

Baš sam u vrijeme "najveće opterećenosti" pratio statusnu stranicu streama. Nisam slušao, samo sam gledao one podatke o broju slušatelja i slične. Svaki puta kada bi se stream rušio od slušanosti, niti je broj slušatelja dostignuo maksimum niti je poslužitelj pao. Stream je u trenutku "preopterećenosti" samo nestao s interneta, čak je i statusna stranica napisala Available streams: 0.

 

Inače, kada stream radija stvarno padne, onda se ne može pristupiti ni statusnoj stranici. A kada broj slušatelja dostigne maksimum, radio se ne može reproducirati dok netko ne ugasi stream, a statusna stranica i dalje radi. Ovo s brojem slušatelja se često događa na streamu Otvorenog, pogotovo radnim danima ujutro. Zbog toga u playeru na stranici postoje pet različitih streamova.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2020 21:38 (Marko :D).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice