Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoina po

poruka: 59
|
čitano: 11.949
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoina po".
4 godine
offline
Re: Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoin
Entry Point kaže...

Nek crkne više skupa sa ostalim da ljudi mogu kupiti GPU-e.

 Nažalost će nastaviti postojati, jer ih je ionako već preko 5000 različitih varijanti. Osim ako se kripto globalno ne zabrani, pa ode u ilegalu. Ovakvi usponi i padovi strašno smrde na nečije upravljanje tržištem. Cijena umjetno padne 30%, ekipa s lovom opet kupuje (ako uopće mogu do mjenjačnice), vrijednost raste neko vrijeme, onda se opet nešto dogodi i tako u krug. 

4 godine
offline
Re: Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoin
picajzla0707 kaže...
 nitko ne garantira da su aktualne vrijednosti zapravo debelo pretjerane i da se neće za par godina smiriti na daleko nižim razinama

 

 Tako je bilo s nekim domaćim dionicama npr. HT-ovom. Samo su prvi, a možda i drugi dan izlaska na burzu (sad se više ne sjećam) imale visoku vrijednost. Evo ih kako godinama ostvaraju visoki promet, a mali rast, ni približan onome prvoga dana. Više ni ne gledam vrijednost. Papilova. 

11 godina
offline
Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoina po

svaki put kad bug objavi nešto vezano za crypto izvire krezubi iz podruma i krene im proljev iz usta. 

 

bog, motika i HDZ

 

zivjela HRVATSKA I HRVATI

Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoin
zelenapaprika kaže...

 Tako je bilo s nekim domaćim dionicama npr. HT-ovom. Samo su prvi, a možda i drugi dan izlaska na burzu (sad se više ne sjećam) imale visoku vrijednost. Evo ih kako godinama ostvaraju visoki promet, a mali rast, ni približan onome prvoga dana. Više ni ne gledam vrijednost. Papilova. 

 ma tad su nabili cijenu od 265 kuna po dionici da bi uzeli lovu 'malim ljudima', a koju na tržištu nikad više nije postigla

imam dva paketa tih dionica još uvijek, neka stoje, nije to neka lova, ali barem je donekle sigurna

to i nekretnine, nekako mi je to bilo najsigurnije za dugoročnu investiciju, stan u zg uvijek mogu dobro prodati, a mjesečno nosi itekako dobru 'dividendu' već godinama

16 godina
online
Re: Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoin
mzopg kaže...

Zašto misliš da je to pohlepa? To je čista investicija i to visokorizična. ...

 Visokorizična investicija => pohlepa.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
5 godina
offline
Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoina po

Da bog da sve palo, tako da ja mogu kupit još više toga i čekat da lagano naraste nazad.

 

Jučer fino kupio Mithrila i Ravena, skroz jeftino.

 

A što se majnanja tiče, brutalan je payrate, nikad nije bilo ovako. Meni skroz odgovara ovakva situacije, dabogda još ovo potrajalo, a vi paničari samo prodajite, prodajite...

 

 

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoin
picajzla0707 kaže...
veliki pero kaže...

 Zato imas dugorocnu i kratkorocnu strategiju. Ako gledas za slijedecih 4-5 godina vecina coina sa dobrim fondacijama ce biti u debelom plusu

 to sve ovisi kad si krenuo u investiciju, xrp sam uzeo po cijeni 1,2usd prije tri godine - te tri godine sam bio u minusu, tek sad sam nešto sitno u plusu, ako se balon ispuše ode on opet dolje

sa adom sam nešto više u plusu, sa arkom sam u debelom minusu

i to sve u vrijeme dok su cijene još relativno visoke, ispuše li se balon za par dana ću sa svime biti u debelom minusu, a to je zato jer sam uložio prije tri godine dok je ludilo bilo na vrhuncu

 

jedino gdje sam ispao u plusu je eth, ali i to je zato jer sam ga izmajnao prije tri godine, da sam ga kupovao po soma dolara kad je ludilo bilo aktualno, sad bi se itekako pitao jel prodat dok je vrijeme ili čuvat i riskirat da opet drastično padne

 

također, obzirom da se radi o špekulativnim vrijednostima, nitko ne garantira da su aktualne vrijednosti zapravo debelo pretjerane i da se neće za par godina smiriti na daleko nižim razinama

isto kao što neki misle da bi btc mogao do milijuna, isto tako bi mogao ispod 10k i tu da se stabilizira

sve je to još uvijek novo i cijenom ovisno isključivo o špekulativnoj vrijednosti na tržištu, sigurnost ulaganja je visokorizična

 Oprosti ali sudeci po ovom tvom postu, mislim da uopce nisi dobro istrazio trziste, i coin-eve za koje smatras da bi mogli narasti. 

Čekati toliko dugo XRP da se digne, a nije se dignuo. Pa mogao si barem malo leverage-at. Sell high buy low ako vjerujes u taj projekt.

Nadam se da si barem jucer, danas, ovih dana, kupio što si planirao jer ti je sada prilika. Nemoj cekati ATH opet.

 

Bilotko ako se misli baviti sa investiranjem i ulaganjem, bolje da istraze dobro i da pazljivo gledaju, jer sutra mogu dobiti finu lovu, greed krene, prekosutra nemaju ništa.

Dakle postaviti cilj kada se prodaje iako je uzlet, na spustu dollar cost average, dakle prodaja pomalo jer ne znas gdje je lokalni minimum i tako malo gain-at.

 

Long story short, uloziti novac s kojim se odmah mozete oprostiti, psihicki lakse.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoin
Space Cadet kaže...

Žao mi je ljudi sa stavom "samo da mi je doći do lake love bez rintanja". I to iskreno, bez prijezira. Posao ne mora biti ritanje već može biti veliko zadovoljstvo u životu, i sretni su ljudi koji nađu profesiju koja ih ispunjava. Na moju sreću spadam u tu grupu i potpuno sam siguran da bih i u slučaju dobitka na lutiji ili slično i dalje normalno radio. Ljudi bez love sanjaju o bogatstvu, ali puno love = puno brige, samo drugačije brige. Ne govorim is zvog iskustva ali znam da bogati u pravilu stalno strepe za svoj imetak. S tim shitcoinima ja bih bio toliko nervozan da ne bih mogao ni spavati. Da li da prodam? Da li da kupim? Da li je pravi trenutak? Šta je danas neki elon musk twitnuo sjedeći ujutro na WC-u? Ja tu energiju i živce radije investiram u svoj profesionalni rast, što u konačnici isto donosi više love i više zadovoljstva. Eto to je barem moja implementacija metode "kruha sa motikom". Možda neće svakome upaliti, ali mislim da je šansa veća i rizik manji nego sa shitconima.

Što misliš koliko je takvih? I tko za nas svakodnevno odrađuje one meni osobno dosadno ponavljajuće poslove? Hobiji su u biti ono što ljudi trebaju raditi više jer je to njihov osobni izbor i u tome uživaju, a većina poslova je tu silom prilika. Radio sam često posao koji sam volio i u svojoj struci, ali svejedno nakon nekog vremena to postane rutina i ponavljanje i tražiš nešto novo i drugačije.

 

Naravno nismo svi isti i nema univerzalnog pravila, netko se osjeća ugodno u svojoj rutini, a netko izgara. Netko voli da mu je sve flat, a netko ne može funkcionirati bez adrenaline rusha.

 

Pogledaj wallstreet, većina ljudi bi od tamo pobjegla glavom bez obzira, a opet imaš ljude koji uživaju u tom "kaosu". Život u metropoli ili na selu... nema pravila, jednostavno ovisi od osobe do osobe i stanja u kojem se nalazi. Godinama se mnoge stvari mijenjaju pa tako i pogled na život.

Lova bi trebala biti sporedna stvar. Trebali bi svi naučiti biti sretni s onim što imamo, a onda bi bilo puno lakše nositi se kad imaš više, u protivnom bez obzira koliko imao uvijek će vladati nezadovoljstvo. Vidimo to na puno primjera bogatih i na oko sretnih koji pate od raznih psihičkih oboljenja, depresija i sličnog.

 

picajzla0707 kaže...

 to sve ovisi kad si krenuo u investiciju, xrp sam uzeo po cijeni 1,2usd prije tri godine - te tri godine sam bio u minusu, tek sad sam nešto sitno u plusu, ako se balon ispuše ode on opet dolje

sa adom sam nešto više u plusu, sa arkom sam u debelom minusu

i to sve u vrijeme dok su cijene još relativno visoke, ispuše li se balon za par dana ću sa svime biti u debelom minusu, a to je zato jer sam uložio prije tri godine dok je ludilo bilo na vrhuncu

 Zašto nisi kupovao kroz prethodne tri godine, kad se moglo kupiti po 0.2$? Da si to napravio sada ne bi imao prosjek 1.2$ već daleko manji i bio bi u plusu. Tu se vidi osnovni problem što ljudi ulaze u nešto kad je to već na vrhu i tu im je rizik daleko veći nego da su ušli kad je bilo na dnu. Već sam pisao o tome, vidim to svaki dan, nešto poraste +20% i svi žele dio toga, ali kad je bilo -20% nitko se nije upuštao u kupovinu. Evo sad ima lijepih dionica koje su pale i po 50-60% zadnjih mjeseci i većina ih ne želi niti pogledati, ali zato su Teslu kupovali kad je bio na 800$, zanemarujući činjenicu da je u malo preko 12 mjeseci cijena dionice porasla za 20 puta!

 

Ali dobro nije ti pozicija toliko loša, ima ekipe koja je XRP kupovala po 3.5$, možeš misliti kako je njima bilo kad je pao na 0.2$. Uz to ako dobiju sudsku parnicu mogao bi XRP dobro porasti. Samo treba biti strpljiv.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoin
Ivan(4) kaže...
mzopg kaže...

Zašto misliš da je to pohlepa? To je čista investicija i to visokorizična. ...

 Visokorizična investicija => pohlepa.

Apple, Microsoft, Youtube, Google, Facebook... sve su to jednom ne tako davno bile visokorizične investicije. Ulaganje u njih nije bilo isključivo pohlepa već i vjera da su u pitanju dobri projekti koji imaju budućnost. Slično je i danas sa kripto, djeluje kao budućnost, a vidjeti ćemo da li će tako biti. Netko je spreman uložiti jer tako vjeruje, a netko će kupiti $DOGE jer "to the moon". 

11 godina
offline
Re: Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoin
mzopg kaže...

 Zašto nisi kupovao kroz prethodne tri godine, kad se moglo kupiti po 0.2$? 

iz istog razloga zašto ih niti sad ne želim kupovati - previše je nesigurno za ikakvo ulaganje, osim možda ako imaš višak viškova love, a to je danas rijetkost

priznajem da sam nasjeo hajpu otprije tri godine i kupio dok su bile visoko, no ionako nisam koristio vlastitu lovu nego dio eth koji sam ionako skoro zabadava izmajnao

 

ako dugoročno vjeruješ u kripto, naravno da je sad prilika za kupovanje - no opet, problem je ako se kripto strmopizdi drastično pri čemu će svakako novi igrači biti u minusu

naravno da je bolje onima koji su kupovali eth dok je bio na 10usd, pa jedan dio prodali u prvom valu i još su u debelom plusu, pa sad i da uzmu nešto po 2k (nadajući se novom rastu na 4k ili još više) i popuše taj ulog, opet su u plusu

 

zato i kažem - sve ovisi kad se ulazilo, kad kupovalo i kad prodavalo, a najlakše je pametovati i biti hrabar kao dabar dok je aktualan rast i puhanje balona

gdje su majneri, trejderi i ostali 'optimisti' bili kad je 2018. roknuo balon, cijelo ljeto šutili su ko pizde i jedva da je mjesecima bio iti jedan post o kriptovalutama ovdje na forumu

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 14:30 (picajzla0707).
4 godine
offline
Re: Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoin
mzopg kaže...
Ivan(4) kaže...
mzopg kaže...

Zašto misliš da je to pohlepa? To je čista investicija i to visokorizična. ...

 Visokorizična investicija => pohlepa.

Apple, Microsoft, Youtube, Google, Facebook... sve su to jednom ne tako davno bile visokorizične investicije. Ulaganje u njih nije bilo isključivo pohlepa već i vjera da su u pitanju dobri projekti koji imaju budućnost. 

 To je bila nada da će te kompanije jednom postati velike i da će imati puno profita. Nije tu bilo velikog rizika jer ne vjerujem da je itko u početku ulagao milijune. Mislim na malog čovjeka. Kao da ja sada uložim 10 kuna na neku domaću tech firmu i onda za 10 godina postane velika, a meni vrijednost dionice naraste. Hajde, pretjerao sam ali nisam promašio poantu. Sjeti se samo povijesti Applea i Microsofta. Moglo je sve lagano i ne uspijeti.

 

YT, Google, Amazon i Facebook su sada na vrhuncu ili su ga prošli što se tiče pojedinih usluga. Google se barem trudi. Tko je prekjučer gledao Google I/O keynote, zna o čemu pišem. Google i Microsoft još mogu dodatno dobro proći ako vlade pojedinih zemalja (npr. Francuske) počnu s njima jače surađivati na pohrani vladinih podataka. Ako se ispune određeni uvjeti. Nisam prorok, pa ne mogu znati kako će to završiti. :-)

4 godine
offline
Re: Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoin
picajzla0707 kaže...

 

ako dugoročno vjeruješ u kripto, naravno da je sad prilika za kupovanje - no opet, problem je ako se kripto strmopizdi drastično pri čemu će svakako novi igrači biti u minusu

naravno da je bolje onima koji su kupovali eth dok je bio na 10usd, pa jedan dio prodali u prvom valu i još su u debelom plusu, pa sad i da uzmu nešto po 2k (nadajući se novom rastu na 4k ili još više) i popuše taj ulog, opet su u plusu

 

zato i kažem - sve ovisi kad se ulazilo, kad kupovalo i kad prodavalo

 Ovo zadnje je poanta. Tko je uletio u Bitcoin kada je vrijedio par centi, sada mu je donekle svejedno kolika je vrijednost jer je u plusu. Pod uvjetom da to uspije unovčiti. Dodatne su prilike kada su padovi veliki, a i sada Bitcoin košta puno previše za malog čovjeka.

 

A kako raznih kripto-pokušaja ima preko 5000, ne znam kako možeš znati u koji uložiti. Priznajem, ne znam kako to procijeniti.

14 godina
offline
Re: Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoin
zelenapaprika kaže...
picajzla0707 kaže...

 

ako dugoročno vjeruješ u kripto, naravno da je sad prilika za kupovanje - no opet, problem je ako se kripto strmopizdi drastično pri čemu će svakako novi igrači biti u minusu

naravno da je bolje onima koji su kupovali eth dok je bio na 10usd, pa jedan dio prodali u prvom valu i još su u debelom plusu, pa sad i da uzmu nešto po 2k (nadajući se novom rastu na 4k ili još više) i popuše taj ulog, opet su u plusu

 

zato i kažem - sve ovisi kad se ulazilo, kad kupovalo i kad prodavalo

 Ovo zadnje je poanta. Tko je uletio u Bitcoin kada je vrijedio par centi, sada mu je donekle svejedno kolika je vrijednost jer je u plusu. Pod uvjetom da to uspije unovčiti. Dodatne su prilike kada su padovi veliki, a i sada Bitcoin košta puno previše za malog čovjeka.

 

A kako raznih kripto-pokušaja ima preko 5000, ne znam kako možeš znati u koji uložiti. Priznajem, ne znam kako to procijeniti.

Pričaš o vremenu iz 2009 godine. Nema tog čovjeka na zemaljskoj kugli koji je tada kupio a do "danas" držao, svi su prodali čim je na 1$ poraslo i slično. Nitko ne zna što nas čeka i koji je "future" coin.

Postoje trendovi i indikatori koji pokazuju određeni smjer vrijednosti, toga se drže ljudi koji se ozbiljno time bave, tako zarađuju, a ne kupovinom prije 10 godina i prodajom sada.

Trebaju se raditi mali koraci i tako stack-ati vrijednost, ako se misli uspjeti i nešto postići ( u životu ).

 

 

I za kraj dvije slike

 

my 2 cents.

 

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 14:47 (Fake_Alert).
2 godine
protjeran
offline
Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoina po

jel to taj posao kaj je govorila ona bivša predsjednica za 8000€ mjesečno...

ak je, želim da svi imamo takav posao i da nemamo kaj za jesti osim kriptača i puno 0010010101100101

 

šalim se naravno, kao što se šale svi bogati koji su pokrenuli i drže u rukama ovu igru, koja će trajati dok njima odgovara. svi ostali su samo pijuni u njihovoj službi.

počnite učiti kako se sadi krumpir i kopa. uskoro svi na selo. zdravije i pametnije

Moj PC  
4 1 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoin
zelenapaprika kaže...

 

Probaj ne radit ništa. Moj frend je to prisilno morao zbog naglog gubitka posla, a vrlo je radišan. Htio se penjat doma po zidovima od muke. 

Nisi me shvatio, nisam rekao da ne treba ništa raditi, dapače mislim da ljudsko biće teško može ništa ne raditi, mada nas ima svakakvih. 

Poanta je da vrijeme, jedino što ne možemo kupiti, trošimo na ono u čemu uživamo i što volimo i posvetimo se ljudima koji su nam bitni.

 

 

picajzla0707 kaže...

 to sve ovisi kad si krenuo u investiciju, xrp sam uzeo po cijeni 1,2usd prije tri godine - te tri godine sam bio u minusu, tek sad sam nešto sitno u plusu, ako se balon ispuše ode on opet dolje

sa adom sam nešto više u plusu, sa arkom sam u debelom minusu

i to sve u vrijeme dok su cijene još relativno visoke, ispuše li se balon za par dana ću sa svime biti u debelom minusu, a to je zato jer sam uložio prije tri godine dok je ludilo bilo na vrhuncu

 

jedino gdje sam ispao u plusu je eth, ali i to je zato jer sam ga izmajnao prije tri godine, da sam ga kupovao po soma dolara kad je ludilo bilo aktualno, sad bi se itekako pitao jel prodat dok je vrijeme ili čuvat i riskirat da opet drastično padne

 

također, obzirom da se radi o špekulativnim vrijednostima, nitko ne garantira da su aktualne vrijednosti zapravo debelo pretjerane i da se neće za par godina smiriti na daleko nižim razinama

isto kao što neki misle da bi btc mogao do milijuna, isto tako bi mogao ispod 10k i tu da se stabilizira

sve je to još uvijek novo i cijenom ovisno isključivo o špekulativnoj vrijednosti na tržištu, sigurnost ulaganja je visokorizična

Nitko ti ništa ne garantira, kad bi imao garanciju onda bi svi bili u tome. Kako se kaže "bez rizika nema ni profita". Što veći rizik obično je moguć i veći profit. Imaš investicije gdje je low-risk, ali su i prihodi 2-3% godišnje. Svatko si bira što mu odgovara.

Ti nisi u lošoj poziciji, od 4 kripto investicije tri su ti u plusu jedna u minusu. Problem je što očito nisi sklon riziku i igraš ziheraški, kad su svi krenuli u kripto onda si i ti, a da si se okuražio i bubnuo koju kunu kad su svi bježali danas bi imao finu zaradu.

Da si ETH kupovao po 1k$ sad bi opet bio 300% u plusu. Dobro je što nisi panično prodao kad je vrijednost pala.

 

Vrijednost je definirana potražnjom, nema tu sad nekakve procjene vrijednosti. Koliko vrijedi prvi "tweet"? Ili neka slična pi*darija? Eno gledam nekidan na ebayu prodaju nekakvu sličicu/karticu nekakva magic nešto, cijena gotovo milijun $$$. Očito je netko spreman to platiti. Vrijednost? Za mene komad papira, a nekome očito jako puno vrijedi.

 

 

zelenapaprika kaže...
Tako je bilo s nekim domaćim dionicama npr. HT-ovom. Samo su prvi, a možda i drugi dan izlaska na burzu (sad se više ne sjećam) imale visoku vrijednost. Evo ih kako godinama ostvaraju visoki promet, a mali rast, ni približan onome prvoga dana. Više ni ne gledam vrijednost. Papilova. 

 Imaš dividendu svake godine. 

 

 

Zekanje kaže...

počnite učiti kako se sadi krumpir i kopa. uskoro svi na selo. zdravije i pametnije

Slažem se.

Tako je kod mene, vrt, priroda i društvo. Zlata vrijedi. Sadnice već rastu biti će svega na ljeto. 

Kad moram do grada muka mi dođe nakon pola sata gužve, nervoznih ljudi, nekulture... jedva čekam da se vratim na svoju farmu.

 

 

 

4 godine
offline
Re: Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoin
Fake_Alert kaže...

Pričaš o vremenu iz 2009 godine. Nema tog čovjeka na zemaljskoj kugli koji je tada kupio a do "danas" držao, svi su prodali čim je na 1$ poraslo i slično. Nitko ne zna što nas čeka i koji je "future" coin.

 

 

 Sigurno ima i takvih koji su Bitcoin kupljen za par centi zadržali do danas. Ako zbog ničeg drugog, onda zbog znatiželje do koje vrijednosti može ići. 

4 godine
offline
Re: Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoin
mzopg kaže...
Nisi me shvatio, nisam rekao da ne treba ništa raditi, dapače mislim da ljudsko biće teško može ništa ne raditi, mada nas ima svakakvih. 

Poanta je da vrijeme, jedino što ne možemo kupiti, trošimo na ono u čemu uživamo i što volimo i posvetimo se ljudima koji su nam bitni.

 

 

zelenapaprika kaže...
Tako je bilo s nekim domaćim dionicama npr. HT-ovom. Samo su prvi, a možda i drugi dan izlaska na burzu (sad se više ne sjećam) imale visoku vrijednost. Evo ih kako godinama ostvaraju visoki promet, a mali rast, ni približan onome prvoga dana. Više ni ne gledam vrijednost. Papilova. 

 Imaš dividendu svake godine. 

 

 

 "Poanta je da vrijeme, jedino što ne možemo kupiti, trošimo na ono u čemu uživamo i što volimo i posvetimo se ljudima koji su nam bitni." - eh, sad bih se najradije raspisao ali nemam toliko vremena. :-)

 

Koliko si danas zaradio? U pet minuta je Bitcoin narastao za 200 dolara.

 

Dividenda - smijeh, 7-8 kuna po dionici. Podravkina će biti 9 kuna.

2 godine
protjeran
offline
Re: Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoin
mzopg kaže...

Slažem se.

Tako je kod mene, vrt, priroda i društvo. Zlata vrijedi. Sadnice već rastu biti će svega na ljeto. 

Kad moram do grada muka mi dođe nakon pola sata gužve, nervoznih ljudi, nekulture... jedva čekam da se vratim na svoju farmu.

 

vidim ekološki si svjestan, samim time što rudariš 

 

kad već imaš "ilegalno" odštancanu lovu doma, predlažem da organiziraš kruzing do upravo novog odlomljenog ledenjaka na antartici

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 17:17 (Zekanje).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoin
zelenapaprika kaže...
Koliko si danas zaradio? U pet minuta je Bitcoin narastao za 200 dolara.

Dividenda - smijeh, 7-8 kuna po dionici. Podravkina će biti 9 kuna.

Nemam BTC-a.

Ali ADA mi je napravila +60% od jučerašnje kupovine.

Ne pratim dnevnu zaradu, uglavnom mjesečno pogledam stanje jer imam jako puno otvorenih pozicija što dionice što kripto.

 

Zekanje kaže...

vidim ekološki si svjestan, samim time što rudariš 

 

kad već imaš "ilegalno" odštancanu lovu doma, predlažem da organiziraš kruzing do upravo novog odlomljenog ledenjaka na antartici

 Rudari se napajaju iz obnovljivih izvora, vjerovao ili ne i to je moguće, a na svu kapitalnu dobit uredno plaćam 10% poreza državi.

Inače na farmi odvajamo smeće, izbjegavamo plastiku, koristimo oborinske vode, većinu energije sami stvaramo.

Zadovoljan?

 

Kad smo već kod ekologije, jesi li zatvorio račun u banci? 

 

 

11 godina
offline
Re: Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoin
mzopg kaže...

Problem je što očito nisi sklon riziku i igraš ziheraški, kad su svi krenuli u kripto onda si i ti, a da si se okuražio i bubnuo koju kunu kad su svi bježali danas bi imao finu zaradu.

Da si ETH kupovao po 1k$ sad bi opet bio 300% u plusu. Dobro je što nisi panično prodao kad je vrijednost pala 

ja sam eth sjeo za komp uzeti za soma eura kad je bio na cca 10usd komad, dakle nekih stotinjak+ komada je bio plan tog dana, bez razmišljanja bi - ne bi

sjedio par sati pokušavajući se registrirati na mjenjačnice, te daj sliku osobne, te vozačke, te neće prihvatiti, te se slikaj sa vozaćkom, pa neće prihvatiti, na kraju odustao i neko vrijeme nisam uopće pratio

kad sam opet bacio oko, bio je već na preko 300usd, možda sam malo sad i salty zbog toga, priznajem

 

ali bez obzira na mene, osnovni problem u cijeloj priči oko btc i ostalih, za razliku ulaganja u apple, microsoft, jubito, google i što si još naveo - kripto nema nikakvu dodanu vrijednost

njegova je vrijednost isključivo špekulativna, sve one gluposti oko decentraliziranja novca, koristi od blockchain tehnologije, white papersi i ostalo, sve je to ova zlatna groznica odavno prerasla

eventualna vrijednost tehnologije koja stoji iza pojedinog kripta, poput recimo eth, nije niti izbliza tolika kolika je njegova cijena, sve to može fercerat i za daleko, daleko manju lovu po kojnu

 

znači ne ulažete u kripto, nego ulažete u vjeru da će kripto 'zaživjet', odnosno u vjeru da će btc doć do milijuna, iako ništa konkretno osim ljudske pohlepe ne stoji iza njega

znaš li kako su u povijesti završavale takve situacije? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoin
picajzla0707 kaže...
mzopg kaže...

Problem je što očito nisi sklon riziku i igraš ziheraški, kad su svi krenuli u kripto onda si i ti, a da si se okuražio i bubnuo koju kunu kad su svi bježali danas bi imao finu zaradu.

Da si ETH kupovao po 1k$ sad bi opet bio 300% u plusu. Dobro je što nisi panično prodao kad je vrijednost pala 

ja sam eth sjeo za komp uzeti za soma eura kad je bio na cca 10usd komad, dakle nekih stotinjak+ komada je bio plan tog dana, bez razmišljanja bi - ne bi

sjedio par sati pokušavajući se registrirati na mjenjačnice, te daj sliku osobne, te vozačke, te neće prihvatiti, te se slikaj sa vozaćkom, pa neće prihvatiti, na kraju odustao i neko vrijeme nisam uopće pratio

kad sam opet bacio oko, bio je već na preko 300usd, možda sam malo sad i salty zbog toga, priznajem

 

ali bez obzira na mene, osnovni problem u cijeloj priči oko btc i ostalih, za razliku ulaganja u apple, microsoft, jubito, google i što si još naveo - kripto nema nikakvu dodanu vrijednost

njegova je vrijednost isključivo špekulativna, sve one gluposti oko decentraliziranja novca, koristi od blockchain tehnologije, white papersi i ostalo, sve je to ova zlatna groznica odavno prerasla

eventualna vrijednost tehnologije koja stoji iza pojedinog kripta, poput recimo eth, nije niti izbliza tolika kolika je njegova cijena, sve to može fercerat i za daleko, daleko manju lovu po kojnu

 

znači ne ulažete u kripto, nego ulažete u vjeru da će kripto 'zaživjet', odnosno u vjeru da će btc doć do milijuna, iako ništa konkretno osim ljudske pohlepe ne stoji iza njega

znaš li kako su u povijesti završavale takve situacije? 

To je laž.

Nitko ne ulaže sa vjerom da će crypto profunkcionirat nego sa vjerom da će omastit brk sa Fiat valutom. Ljudi su pohlepna licemjerna govna. Većine zaboli k*rac za crypto i decentralizaciju. S vremenom će se pokazat da je ovo najveća prevara u povijesti. Ja se nadam da će to sa cryptom otić sve u 3pm. 

Žali bože potrošene energije.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 18:48 (MasterOdisasteR).
15 godina
online
Re: Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoin
MasterOdisasteR kaže...
picajzla0707 kaže...
mzopg kaže...

Problem je što očito nisi sklon riziku i igraš ziheraški, kad su svi krenuli u kripto onda si i ti, a da si se okuražio i bubnuo koju kunu kad su svi bježali danas bi imao finu zaradu.

Da si ETH kupovao po 1k$ sad bi opet bio 300% u plusu. Dobro je što nisi panično prodao kad je vrijednost pala 

ja sam eth sjeo za komp uzeti za soma eura kad je bio na cca 10usd komad, dakle nekih stotinjak+ komada je bio plan tog dana, bez razmišljanja bi - ne bi

sjedio par sati pokušavajući se registrirati na mjenjačnice, te daj sliku osobne, te vozačke, te neće prihvatiti, te se slikaj sa vozaćkom, pa neće prihvatiti, na kraju odustao i neko vrijeme nisam uopće pratio

kad sam opet bacio oko, bio je već na preko 300usd, možda sam malo sad i salty zbog toga, priznajem

 

ali bez obzira na mene, osnovni problem u cijeloj priči oko btc i ostalih, za razliku ulaganja u apple, microsoft, jubito, google i što si još naveo - kripto nema nikakvu dodanu vrijednost

njegova je vrijednost isključivo špekulativna, sve one gluposti oko decentraliziranja novca, koristi od blockchain tehnologije, white papersi i ostalo, sve je to ova zlatna groznica odavno prerasla

eventualna vrijednost tehnologije koja stoji iza pojedinog kripta, poput recimo eth, nije niti izbliza tolika kolika je njegova cijena, sve to može fercerat i za daleko, daleko manju lovu po kojnu

 

znači ne ulažete u kripto, nego ulažete u vjeru da će kripto 'zaživjet', odnosno u vjeru da će btc doć do milijuna, iako ništa konkretno osim ljudske pohlepe ne stoji iza njega

znaš li kako su u povijesti završavale takve situacije? 

To je laž.

Nitko ne ulaže sa vjerom da će crypto profunkcionirat nego sa vjerom da će omastit brk sa Fiat valutom. Ljudi su pohlepna licemjerna govna. Većine zaboli k*rac za crypto i decentralizaciju. S vremenom će se pokazat da je ovo najveća prevara u povijesti. Ja se nadam da će to sa cryptom otić sve u 3pm. 

Žali bože potrošene energije.

 

U pravu ste. Po meni smisla ima jedino crypto euro/usd kojeg ce poduprijeti postojeci sustav i drzave i cija cijena ce biti stabilna.

Sve dok se vrijednost cryptoa gleda kroz to koliko on vrijedi dolara/eura i dok stablecoinovi nisu podruprijeti od strane drzave i sustava crypto ce biti samo jos jedna vrsta kladionice

2 godine
protjeran
offline
Re: Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoin
mzopg kaže...

 Rudari se napajaju iz obnovljivih izvora, vjerovao ili ne i to je moguće, a na svu kapitalnu dobit uredno plaćam 10% poreza državi.

Inače na farmi odvajamo smeće, izbjegavamo plastiku, koristimo oborinske vode, većinu energije sami stvaramo.

Zadovoljan?

 

Kad smo već kod ekologije, jesi li zatvorio račun u banci? 

 

 

 možda se ti i nekolicina napajate, za ostale nebih rekao. 

ali svi vi zaboravljate glavnu stvar. zagrijavanje planeta. ovi sa farmama idu u sibir i slične hladne krajeve. pitam se baš zaštu u zimi u gradovima nema snijega dok se u okolici 20km dalje uredno zadrži. pa kad ga i ima da se napada.

 

koji račun? ti si smijeh lik. sve se potroši kod nas privatnika. banka nema računicu koju ja imam 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoin
Zekanje kaže...
 možda se ti i nekolicina napajate, za ostale nebih rekao. 

ali svi vi zaboravljate glavnu stvar. zagrijavanje planeta. ovi sa farmama idu u sibir i slične hladne krajeve. pitam se baš zaštu u zimi u gradovima nema snijega dok se u okolici 20km dalje uredno zadrži. pa kad ga i ima da se napada.

 

koji račun? ti si smijeh lik. sve se potroši kod nas privatnika. banka nema računicu koju ja imam 

Moj zekonja ovo ti je moraliziranje u rangu Muskovog koji više ne želi prodavati Tesle za BTC jer nije EKO, a inače se te Tesle prave od zraka i napajaju maglom kako bi vozile.

 

Ovo za banke nisi shvatio, poanta je da korištenjem njenih usluga podržavaš bankarski sustav koji eto usporedbe radi s BTCom troši daleko više "energije" pa samim time i zagađuje daleko više.

Pretpostavljam i da ne papaš meso? Ipak su kravice veliki problem po pitanju ekologije i očuvanja planeta, metan i slično. 

14 godina
offline
Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoina po

Ovo se događa jer je Soroš prodao svoje bitcoine kako bi financirao zagrebačku ekolenjinističku titoapologetsku zeleno premazanu ljevicu, a konkretno njihov projekt pretvaranja normalnih rvatskih semafora u lezbijske.

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2021 0:22 (Ezio).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoin
Malo offtopic - kako mogu kupiti IOTu za cash. Vidim da mogu samo za AUD ili druge kriptovalute. Je li moguće kupiti za HRK ili EUR možda?
 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoin
mzopg kaže...

Moj zekonja ovo ti je moraliziranje u rangu Muskovog koji više ne želi prodavati Tesle za BTC jer nije EKO, a inače se te Tesle prave od zraka i napajaju maglom kako bi vozile.

 

Ovo za banke nisi shvatio, poanta je da korištenjem njenih usluga podržavaš bankarski sustav koji eto usporedbe radi s BTCom troši daleko više "energije" pa samim time i zagađuje daleko više.

Pretpostavljam i da ne papaš meso? Ipak su kravice veliki problem po pitanju ekologije i očuvanja planeta, metan i slično. 

 eh da,mogli bi mi tako sad u nedogled.

da naravno da električni auti ne idu na zrak i zna se da njihova prozivodnja baterija kao i sama proizvodnja struje zagađuje planet. proizvodnju baterija treba drastično pojednostaviti i na tome se radi. el. energija se također sve više prelazi na ekološkije sisteme proizvodnje. sve zajedno gledajuči davno je to sve trebalo započeti, danas bi bilo sve drugačije. ali naravno da naftaški lobi radi svoje. 

uz sve gore navedeno zemlja se više štiti na taj način nego izgaranjem nafte.

osobno sam više za hibridna vozila. tako da se isključivo na benzin, plin i vlastita proizvodnja el. energije hibrodnog vozila odvija. po meni je to trajnije riješenje za održivost planeta, do nekog novog segmenta. atomska energija je odlična za to, ali to opet ima svoju priču. osobno vidim budućnost u tome.

 

kako sam rekao, hebe mi se za bankare. jer su jedni od naj večih pokretača svih sranja na zemlji. ono nužno šta moram da, ali nikakve pakete niti usluge njihove ne koristim.

 

svejed bolje rečeno. tako su me učili od malih nogu. to što je u svijetu pomama za mesom pa se pretjeruje u proizvodnji mesa je također stvar problema.

 

zaboravio si navesti avione. oni su jedni od naj večih zagađivača.

 

poanta svega protiv majnanja je ta da je to evidentna šteta svima nama. i uz sva ostala njesra na zemlji gdje bi trebali što više svi zajedno pridonjeti čiščenju planeta, neodgovorni pojedinci raznih vrsta sve povečavaju.

a na račun čega? osobne pohlepe i lake zarade. u konačnici se niti ti niti onaj koji nešto više od tebe uzme majanjem nečete obogatiti, jer bogati koji su ovo pokrenuli kontroliraju sve pa i vas sitne ribice.

i opet na uštrb svih nas i planeta. glavni i osnovni pproblem planeta zemlje je preveliki broj ljudi na njemu. koliko got ratovima, zagađivanjem, trovanjem ljudi da ne budu plodni, raznim virusima, i dalje se taj broj nezaustavljivo penje.

postali smo ko roj skakavaca koji opustoše livade u tren oka.

drugi planet za preselit se tamo nema na vidiku. da i ima, nemamo sa čime. tako da jedino je opcija zaroniti u mora ili prepoloviti sve do sada na planetu zemljici.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoin
Zekanje kaže...
poanta svega protiv majnanja je ta da je to evidentna šteta svima nama. i uz sva ostala njesra na zemlji gdje bi trebali što više svi zajedno pridonjeti čiščenju planeta, neodgovorni pojedinci raznih vrsta sve povečavaju.

a na račun čega? osobne pohlepe i lake zarade. u konačnici se niti ti niti onaj koji nešto više od tebe uzme majanjem nečete obogatiti, jer bogati koji su ovo pokrenuli kontroliraju sve pa i vas sitne ribice.

i opet na uštrb svih nas i planeta. glavni i osnovni pproblem planeta zemlje je preveliki broj ljudi na njemu. koliko got ratovima, zagađivanjem, trovanjem ljudi da ne budu plodni, raznim virusima, i dalje se taj broj nezaustavljivo penje.

postali smo ko roj skakavaca koji opustoše livade u tren oka.

drugi planet za preselit se tamo nema na vidiku. da i ima, nemamo sa čime. tako da jedino je opcija zaroniti u mora ili prepoloviti sve do sada na planetu zemljici.

 majnanje koje spominješ je samo dio prve generacije kripto valuta, ono je moralo postojati kako bi što brže ljude upoznalo sa jednim novim svijetom, a koji je brži i lakši način nego uključiti što veći broj ljudi u projekt. Uz to je trebalo biti garancija decentralizacije. Ono kao takvo već sada pomalo izumire i imamo nove generacije kripta koje itekako naginju ekologiji, gotovo svakoj današnjoj modernoj kripto valuti je cilj biti energetski učinikovit, pogledaj malo ADA, XRP, TRON, CHIA... sve one su daleko napredovale u odnosu na BTC, prema tome postoji svijest u kojem se pravcu treba kretati. Za razliku od drugih industrija auto, avio... kripto će sve to postići daleko brže i efikasnije jer se razvija i kreće desetorostruko brže.

 

Laka zarada? miješaš ponzi novčiće i slične sheme sa ozbiljnim projektima, a ako netko misli da je kripto laka zarada neka se slobodno okuša u trgovanju, pa će vidjeti kako je to lako, informacije radi preko 90% trejdera završi u minusu. Ako misliš na majnanje, pa to je čista investicija, ti sad stavljaš male majnere u isti koš sa ogromnim kineskim farmama. Uostalom još uvijek se rudari i buši zemlja i radi se daleko veća šteta od majanja koje je sad postalo problem broj jedan.

 

Ovo dalje što si pisao već zalazi u ozbiljnije sfere, broj ljudi na planeti ne treba smanjivati tako kako si napisao, već edukacijom i zaštitom, tu se slažem sa razmišljanjima "mrskog" Billa. Prevencija, edukacija, normalni životni uvjeti, problem siromaštva...

11 godina
offline
Nakon više od tri mjeseca rasta cijena bitcoina po

Didžital yuan rula nadmoćno!

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice