Nakon šest godina stiže novi Mac Pro

poruka: 86
|
čitano: 17.075
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nakon šest godina stiže novi Mac Pro".
8 godina
neaktivan
offline
Nakon 5 godina stiže novi Mac Pro

Nakon 6 godina

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nakon 5 godina stiže novi Mac Pro

6000$ za komp sa ssdom od 256GB (100$) i R580 od (170$).

Moj PC  
27 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nakon šest godina stiže novi Mac Pro

Inovantno računalo

wiki.plecko.hr, www.plecko.hr, tomislav.plecko.hr
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Nakon šest godina stiže novi Mac Pro

Sulud i inovativan stroj, cijena je ocekivano paprena...

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nakon šest godina stiže novi Mac Pro

Dakle kantu za smeće je naslijedio ribež za sir :)

 

Poprilično skupo za to što je, al ok, valjda se nekome isplati (video i 3d freelanceri rekao bih, teško da će corporate i ini kupovat).

 

Monitor isto brutalan, al ne kao stalak koji je još brutalniji (jer samo stalak košta 1000$ lol, a nije uključen uz monitor).

 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Nakon šest godina stiže novi Mac Pro

-uh.. u trenu, dok se okreneš, prođe 5-6 godina.. :)) i nestane ribež? nestanu poruke.. ostane samo slika ribeža.

da, dobar je mac, odličan, skup. Novo? ništa osim evolucije koja uključuje design, po promo materijalu, kao da je glavni fičer lako otvaranje poklopca.. a ono, otvaraš maca kad mjenjaš ulje u getribi.. svaki drugi dan ili zaboraviš po koje desetljeće dok radi, tek te ovakva tema vrati u vrijeme i skužiš da je to pola do desetljeća od prošlog otvaranja kućišta..

ali ne, prije godine za ssd.. ili dvije? :))

design je kako drugačije reći nego kuharski, ni sjena starog maca koji je izgledao kao pravo računalo.. a tek da ima ledice u rgb-u. :))) no funkcionalnost je i dalje tu, to je mac istina skup ako nabrajamo komponente, no ono što se zaboravlja, ne kupuje se kao mac nakupina komponenti, nisu komponente-mac, mac je brand, logo, licence, macos, soft i image. To je ta razlika, uobičajeno x2 vs PC-zdelanac koji je možda isti ali nije mac.

 

Vrijedi li? Meni ne (toliko), ali ipak (opet, meni) daleko više nego boca domperignona ili rolex na ruci..

 

 

** ispravak, nije ništa 'nestalo'... nego druga/inicijalna tema :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 16:45 (ihush).
 
8 2 hvala 0
6 godina
offline
Nakon šest godina stiže novi Mac Pro

Dizajn je uvijek bio subjektivan ali cijeli komplet sa ujedno tako brutalno skupim monitorom izgleda bolesno. Nisam jabukovac ali nebi se branio ovakvog stroja da imam toliko kešovine. Istina za te pare se da složit ljep PC ali ovo je savršeno sastavljeno i usaglašeno, a uvijek ima tko će platit.

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
ihush kaže...

-uh.. u trenu, dok se okreneš, prođe 5-6 godina.. :))

 Ono sto se promjenilo u zadnjih "nisamseniokrenuoaprosloje" godina je da psotoji citava generacija odrasla na redovnom smjenjivanju gimmicka, ali koja danas ima i plateznu moc pratiti te trendove.

 

Prvo sto sam pomislio kad su objavili cijenu je da ce izgubiti masu kupaca koja je ili vec kupila iMac pro, ili kojima je i cijena one kante (3500$) bila gornji prag kojeg su bili spremni dati za workstation ali Mac, kao sto ce izgubiti i vjerojatno manje bitan postotak kupaca koji su ga kupili jer ProMac.

 

No ako se pogleda YouTube, postoji cijela generacija tech korisnika koji ih koriste samo gimmicka radi, zbog reviewa, unboxinga i sl. Takvi su nova generacija kupaca koji ce na njemu blenderirati 8K video na 21x9 formatu.

Jedva cekam da MKBHD objavi kako je kupio ovo racunalo jer je prijeko potrebno kako bi nam svima bolje rekao kako se flagship smartphone mjeseca osjeca u ruci.

Sama cijena i konfiguracija laiku vec spada u Cray supercomputer kategoriju, gdje kupac ako ima svrhu i sredstva da kupi jedan, vjerojatno imaju i svrhu/sredstva da ih kupi i n+1.

 

Ovaj uredjaj definitivno ispada iz klasicnih debata o isplativosti, jer ovo je isplativo kao i serverska farma. Ako jest - super, ako nije - nije.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
offline
Nakon šest godina stiže novi Mac Pro

Sviđa mi se taj ribežan stajl kućišta. Da je bar atx kompatibilan, pa da smjestim hardver unutra za 10god kad ih bude po njušci za neke sirotske pare.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
dax-lax kaže...

Sviđa mi se taj ribežan stajl kućišta. Da je bar atx kompatibilan, pa da smjestim hardver unutra za 10god kad ih bude po njušci za neke sirotske pare.

Nece li za 10 godina racunala pokretati holografski bitcoini?

 

Mozda zadrze legacy atx standard...

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
wyks kaže...
..

 

Ovaj uredjaj definitivno ispada iz klasicnih debata o isplativosti, jer ovo je isplativo kao i serverska farma. Ako jest - super, ako nije - nije.

 da, po 'našem' kritreriju averagejuzera.. no ekipa koja radi oko videa, koji ovise o npr proresu ne mogu bez maca, licenca (ni hackintoš nije odgovor) mada npr imaš reslovo na sve tri platfrome.. vlasnik codeca određuje pravila igre i bezbroj puta smo kemijali da bi opet završili na macu koji je isti samo skuplji i mac je...

-sam biz im je takav da trpi cijenu ili se kao ušteda kupi polovnjak.. tužno, može i bolje, ali ne može.. tj kad je u pitanju job. Kad su jutuberi-metrosexualci-gađetisti.. tad bolje preskočiti kriterije i raspravu :) Rekao bi da ga kupuju upravo zbog cijene, da je đabe bio bi im smeće, mada se ništa realnog ne mijenja cijenom koju napišemo na papiru i objesimo na neku kutiju...

 

 

edit, post-next.. :)

-bit će sve virtualizirano u cloudu, retro-atx virtualni s posebnim gpu render chipom koji će samo iscrtavati fromat matične i ribeža..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 16:56 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Nakon šest godina stiže novi Mac Pro

Hm, zanimljivo. Cijena je i mene malo iznenadila, no valjda ima ljudi i firmi koji mogu postići isplativ ROI.

 

Ameri sad imaju dilemu: kupiti novi Mac Pro (ovaj najjači) ili Teslu

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Nakon šest godina stiže novi Mac Pro

Koja dilema. Biti ovca i kupiti zagrizenu jabuku ili dati manje novaca za 3x jaci PC. hmm....  

https://pcpartpicker.com/list/FgqWHh

Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
KingNothing kaže...

Koja dilema. Biti ovca i kupiti zagrizenu jabuku ili dati manje novaca za 3x jaci PC. hmm....  

https://pcpartpicker.com/list/FgqWHh

 Ova roba bude imala kupca, bogataši koji ne uspoređuju specifikacije klasično složenog PC i ovog Mac-a, jednostavno sa njihovog  gledišta ovo je puno bolje, a osim toga ima onih koji žele sve odma lijepo, luksuzno zapakovano i ne brinu za cijenu.

Ova roba ima svakako svojeg kupca.

 

 

15 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
ihush kaže...

-bit će sve virtualizirano u cloudu, retro-atx virtualni s posebnim gpu render chipom koji će samo iscrtavati fromat matične i ribeža..

 patentiraj ovo, vec ima desetak retro konzola cijenom pola nove generacije.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
T700 kaže...
KingNothing kaže...

Koja dilema. Biti ovca i kupiti zagrizenu jabuku ili dati manje novaca za 3x jaci PC. hmm....  

https://pcpartpicker.com/list/FgqWHh

 Ova roba bude imala kupca, bogataši koji ne uspoređuju specifikacije klasično složenog PC i ovog Mac-a, jednostavno sa njihovog  gledišta ovo je puno bolje, a osim toga ima onih koji žele sve odma lijepo, luksuzno zapakovano i ne brinu za cijenu.

Ova roba ima svakako svojeg kupca.

 

 

 Pa dobro, ali možeš složit hackintoš tenk za dio novca. Eto Linus sklepao 56 threadni xeon W-3175X. Naravno mogao je i skromniji, pa ga matična nebi toliko koštala... ali 


Da kažem da je car gol - kanta za smeće je bila inovativna i malih dimenzija, usudio bih se reći appleovska inovacija (naravno sa vrlo otežanim mogućnostima dogradnje), ali ovaj ribež sad mi je lošijeg designa od lian-li modela prije ovoga. Da, na papiru je sad opet moguće nadograđivati, i to je lijepo ali dizajn mi je kuhinjski ikea jeftilen. Prosječni proizvođač kućišta ima gotovo svaki ozbiljnijih i modernijih modela od ovoga. A monitor... couldn't care less. Čak smo i u firmi pored ovih kantica za smeće nakupovli dellove mointore i bok. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
offline
Nakon šest godina stiže novi Mac Pro

Ako uzmemo u obzir kako se mogu napucati konkurentski workstation strojevi kao HP Z8 G4 i Lenovo thinkstation P920, onda je 30 i kusur soma baksa za top mac stvarno kamilica. Dajbog da svatko od nas ima para za bacit da vrti takvo nešto za surfanje netom i igrice. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
dax-lax kaže...

Ako uzmemo u obzir kako se mogu napucati konkurentski workstation strojevi kao HP Z8 G4 i Lenovo thinkstation P920, onda je 30 i kusur soma baksa za top mac stvarno kamilica. Dajbog da svatko od nas ima para za bacit da vrti takvo nešto za surfanje netom i igrice. 

 Ne funkcionira to (uvijek) tako. Npr. imamo u firmi para za alat, nije uopće upitno, no imamo uglavnom i zdravu pamet da odlučimo, okej možda je ipak bolje da uzmemo za taj novac 8K red kameru s optikom ili vicon full body preformance capture i normalni vorkstation. Jasno ako beš mora biti bling, bit će uvijek ljudi koji će radije za 2 mjeseca proglasiti bankrot, samo da su sad sebi ispunjeni ovakvim sistemom.
Zašto sam u biti opet odlučio komentirati; vidim ovdje *zdunsku foru sa totalno custom dual gpu grafikom koja ne samo da je namjerno skomplicirala da ima isključivo izlaze na thunderbolt, pa tako 70% neupućenih hipster content creatora "prisilila" na apple monitor, nego i sama grafika, sa dva pcie konektora od kojih je jedan isključivo za napajanje, ubit će svakom ikakav pokušaj nadogradnje u budućnosti. Plus dvije pro vege II jedna do druge sa zajedničkim pasivnim hlađenjem... jao.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
overhaul kaže...

Zašto sam u biti opet odlučio komentirati; vidim ovdje *zdunsku foru sa totalno custom dual gpu grafikom koja ne samo da je namjerno skomplicirala da ima isključivo izlaze na thunderbolt, pa tako 70% neupućenih hipster content creatora "prisilila" na apple monitor, nego i sama grafika, sa dva pcie konektora od kojih je jedan isključivo za napajanje, ubit će svakom ikakav pokušaj nadogradnje u budućnosti. Plus dvije pro vege II jedna do druge sa zajedničkim pasivnim hlađenjem... jao.

 U biti ispada da je 6godisnji ciklus R&D-a utrosen kako bi se sto bolje vendor-lockao postojeci hardware.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Nakon šest godina stiže novi Mac Pro

Monitor ima stvarno impresivne karakteristike, ali i cijenu :) 

 

al prodavat posebno nosac i to za cca 20% cijene preskupog monitora, to moze valjda samo apple

 
4 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Nakon šest godina stiže novi Mac Pro

Za te pare si složim kokpit kakvog ni IronMan nema. I još otresem Jabuku ko tomplomjer. 

 
1 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
overhaul kaže...
dax-lax kaže...

Ako uzmemo u obzir kako se mogu napucati konkurentski workstation strojevi kao HP Z8 G4 i Lenovo thinkstation P920, onda je 30 i kusur soma baksa za top mac stvarno kamilica. Dajbog da svatko od nas ima para za bacit da vrti takvo nešto za surfanje netom i igrice. 

 Ne funkcionira to (uvijek) tako. Npr. imamo u firmi para za alat, nije uopće upitno, no imamo uglavnom i zdravu pamet da odlučimo, okej možda je ipak bolje da uzmemo za taj novac 8K red kameru s optikom ili vicon full body preformance capture i normalni vorkstation. Jasno ako beš mora biti bling, bit će uvijek ljudi koji će radije za 2 mjeseca proglasiti bankrot, samo da su sad sebi ispunjeni ovakvim sistemom.
Zašto sam u biti opet odlučio komentirati; vidim ovdje *zdunsku foru sa totalno custom dual gpu grafikom koja ne samo da je namjerno skomplicirala da ima isključivo izlaze na thunderbolt, pa tako 70% neupućenih hipster content creatora "prisilila" na apple monitor, nego i sama grafika, sa dva pcie konektora od kojih je jedan isključivo za napajanje, ubit će svakom ikakav pokušaj nadogradnje u budućnosti. Plus dvije pro vege II jedna do druge sa zajedničkim pasivnim hlađenjem... jao.

 Mislim da na TB3 možeš spojiti bilo koji USB-C monitor.

15 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro

40 vs 10, 2x4k vs 1 itd.. ali to je u kontekstu pc kompatibilnosti sporedno, konektor-adapter .. nego izmišljanje tople vode, tj namjerna nekompatibilnost inače kompatibilnog, platforma x86..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 22:37 (ihush).
16 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
Denis kaže...

 Mislim da na TB3 možeš spojiti bilo koji USB-C monitor.

 Ma naravno, vjerujem da bi platili i kaznu da nemože, ali pričam o rezoniranju obično neupućenog "iContent Creatora" kojem će pokazati thunderbolt konektor, objasniti da mu postojeći monitor "to nema" (vjerujem da nema ni usb-c) i eto ti uplate za "pro display XDR" za $4999. Osim ako ga ne uvjere da je "nano-texture" model "vrijedan i isplativ" za $5999. A apsolutno da mora onda ići na držač od $999. Inače thunderbolt može zapinjat.
edit. Baš sam išao provjerit na brznu, kod ne baš jeftinog i prilično profesionalnog della, za cijenu dakle tog držača, stalka... dobija se ovaj monitor :)
https://www.dell.com/en-us/shop/dell-ultrasharp-38-curved-monitor-u3818dw/apd/210-amrc/monitors-monitor-accessories

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 22:58 (overhaul).
15 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
overhaul kaže...

 Inače thunderbolt može zapinjat.

 Ukoliko ne zapinje to ce biti stanoviti napredak.

 

5 godina sam u iMac okruzenju, otvor za kabele doslovno pili kabel od napajanja. Jos kako je kabel u nekoj mat, rigidnoj izolaciji cesto zna zapnuti za pretjerano ostar rub, zbog cega su cesto studenti iskljucivali racunalo usred predavanja kad bi prejako povukli iMac prema sebi.

 

EDIT - prije ovog eko-sustava, mislio sam da sam ja teatralno nespretan kad bi ogrebao prste na rubove iMaca, no gledajuci da i kolege imaju isti problem prisjetio sam se servisranja racunala u zilet-kucistima od 90 kuna.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 22:55 (wyks).
16 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
wyks kaže...
overhaul kaže...

 Inače thunderbolt može zapinjat.

 Ukoliko ne zapinje to ce biti stanoviti napredak.

 

5 godina sam u iMac okruzenju, otvor za kabele doslovno pili kabel od napajanja. Jos kako je kabel u nekoj mat, rigidnoj izolaciji cesto zna zapnuti za pretjerano ostar rub, zbog cega su cesto studenti iskljucivali racunalo usred predavanja kad bi prejako povukli iMac prema sebi.

 

EDIT - prije ovog eko-sustava, mislio sam da sam ja teatralno nespretan kad bi ogrebao prste na rubove iMaca, no gledajuci da i kolege imaju isti problem prisjetio sam se servisranja racunala u zilet-kucistima od 90 kuna.

 Dobro, mi imamo one kantice iz stare mac pro generacije, pa ne reže i a i ne miče se puno. Pa smo si sami izbirali monitore tipkalice i miševe. Diskovi su, jasno eksterni na sve strane za razno keširanje transkodiranje i backupiranje. Profi "eko sustav" kojem treba 50 ekspanzija (ne uključujući mrežno i clud pospremanje).

dax-lax kaže...

Sviđa mi se taj ribežan stajl kućišta. Da je bar atx kompatibilan, pa da smjestim hardver unutra za 10god kad ih bude po njušci za neke sirotske pare.

 Ima prošlih, iz lian li generacije, ali mislim da još uvijek drže appleovske cijene tbog beskorisnog hardvera u nutra, a iskreno, ne vrijedi mislim živaca preinačavati i bušiti i krpati IO portove otraga pored toliko dobro složene ponude kućišta danas. 
evo baš provjerio, nema mac pro kante ( ni još starije g5 sa macpro kućištem) ispod 1000 kn na oglasu. Za te novce, mislim da nemoram kopati po ponudi kakvih kućišta ima. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 23:30 (overhaul).
15 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro

Mene je docekalo 3 generacije iMac-a, zbog licenci za Adobe koje smo tek prosle godine dobili i za Win10. Sad nastaju problemi kada imas predavanje iz dizajna, pa nakon toga statistiku, gdje je licenca Minitaba na Win virtualki.

Takodjer promjenila se koncentracija na mobile development, pa cemo, nazalost, zbog iOS developmenta ostati na Macu.

 

Inace, jeste razmisljali da od Linksa preuzmete uvoz i distribuciju IcyBox-a/LC-power?

 

Koliko vidim isplatiti ce vam se :P

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Nakon šest godina stiže novi Mac Pro

Izgubili su inspiraciju....

Moj PC  
4 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nakon šest godina stiže novi Mac Pro
wyks kaže...

Mene je docekalo 3 generacije iMac-a, zbog licenci za Adobe koje smo tek prosle godine dobili i za Win10. Sad nastaju problemi kada imas predavanje iz dizajna, pa nakon toga statistiku, gdje je licenca Minitaba na Win virtualki.

Takodjer promjenila se koncentracija na mobile development, pa cemo, nazalost, zbog iOS developmenta ostati na Macu.

 

Inace, jeste razmisljali da od Linksa preuzmete uvoz i distribuciju IcyBox-a/LC-power?

 

Koliko vidim isplatiti ce vam se :P

 

 Nisi vidio ništa. Ako nemamo 100 komada, malo sam rekao. Bolje da ne razvlačim teme zašto se kupuju kućišta umjesto dockinga :/
Meni je dovoljan jedan dodatan external sata i dva mini prijenosna (i radim na normalnim pc-ima), ali montaža... joj. 
...

@Denis; ima li informacije kakav je taj XDr monitor? tj. dali je možda oled? Nevidim nigdje osim prenemaganja da je 6k, info o dimenzijama i frekvenciji i dali ima vibranje/flicker pri smanjivanju svjetla. Kužim da je XDR njihov marketinški odgovor na hdr sliku, ali hvalisanje da ima "1000 nits full-screen sustained brightness" tj. 1600 peak, pa to ću dobit mrenu i neću moći spavat 8 sati nakon gašenja monitora... morat će prodavat mac sunčane naočale uz njega :D

I jesam li dobro shvatio ili "Nano-texture glass. Light scattered to further reduce glare." naplaćuju 1000 dolara ekstra, ili je taj nano texture i veći monitor?
.......
edit... a našao. Stvarno je matiranje ekrana naplaćeno 1000 dolara?! -Ostalo su dakle samo 32" sa 16:9 ips, 60Hz@ 6016x3384 i ima local led dimming. Nisam siguran kako local dimming bude šljakao u kolor profiliranju za profi upotrebu. Valjda su dobro isprofilirani.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
8 godina
offline
Nakon šest godina stiže novi Mac Pro

Apple uzima više tipova ljudi, 1 tip od njih ovce su koje žele imati najskuplje i svima to pokazivati a njih je najviše. 2. tip su ljudi koji jednostavno uživaju ovako u neobičajnim i egzotičnim (u pozitivnom smislu) stvarima i vole to imati, eksperimentirati i slično tako da ne bi trebalo braniti to da se uzima, svi imaju neke stvari koje vole a da nisu ophodne. Iako apple ima neke prednosti, i dalje tvrdim da je cijena pretjerana i da ga se ne isplati uzimati, ima i boljih rješenja za puno manje novce

Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
 
1 3 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice