Nakon mjesec dana NASA popravila računalo na Hubbl

poruka: 13
|
čitano: 4.500
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nakon mjesec dana NASA popravila računalo na Hubbl".
4 godine
offline
Nakon mjesec dana NASA popravila računalo na Hubbl

A zato nema nekih forumaša ovdje...

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nakon mjesec dana NASA popravila računalo na H
zelenapaprika kaže...

A zato nema nekih forumaša ovdje...

 a gle, više nije pod garancijom pa ... 30 dana je još i dobro. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
offline
Re: Nakon mjesec dana NASA popravila računalo na H
#Ajar

Problem is solved...Večeras nema spavanja Ajare
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Nakon mjesec dana NASA popravila računalo na Hubbl

A što je s onim WEBB ili kako se već zvao teleskop koji ga planira zamijeniti? Mislio sam da je to već u opticaju i da će hubble prije ili kasnije biti raketiran ili na neki drugi način propisno umirovljen.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nakon mjesec dana NASA popravila računalo na H
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

A što je s onim WEBB ili kako se već zvao teleskop koji ga planira zamijeniti? Mislio sam da je to već u opticaju i da će hubble prije ili kasnije biti raketiran ili na neki drugi način propisno umirovljen.

 Ne gledaju isti spektar svjetla

7 godina
offline
Re: Nakon mjesec dana NASA popravila računalo na H
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

A što je s onim WEBB ili kako se već zvao teleskop koji ga planira zamijeniti? Mislio sam da je to već u opticaju i da će hubble prije ili kasnije biti raketiran ili na neki drugi način propisno umirovljen.

 James Webb, koliko znam je u planu da ga ariane lansira prema L2 do kraja godine i ne vidim zašto bi hubble radi toga trebao bio umirovljen... mislim, trebao bi biti iskorišten do kraja

 

samo držim fige da sve prođe po planu sa webbom jer ako ne bit ćemo uskraćeni za masu zanimljivih otkrića

 

 

Mandor kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

A što je s onim WEBB ili kako se već zvao teleskop koji ga planira zamijeniti? Mislio sam da je to već u opticaju i da će hubble prije ili kasnije biti raketiran ili na neki drugi način propisno umirovljen.

 Ne gledaju isti spektar svjetla

imo, čak i da gledaju isti spektar, postoji "telescope time" a ne trebaju svi gledati posljednju galaksiju u vidljivom svemiru... već vrlo dobro mogu poslužiti i manji teleskopi a kamo li ne oni koji su još uvijek vrhunac dostupne tehnologije

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.7.2021 18:15 (Louis Pluto).
13 godina
offline
Re: Nakon mjesec dana NASA popravila računalo na H

gugl kaze:

 

14 godina
offline
Nakon mjesec dana NASA popravila računalo na Hubbl

Super mi je drago što će stari Hubble nastaviti svoj rad. Taj teleskop je valjda bio prekretnica u astronomiji, pa iako će uskoro JWST stupiti na scenu (nadam se, nakon toliko silnih odgoda), a kažu i da će novi zemaljski teleskopi biti jači od Hubblea, Hubble je ikona i kao takav skoro pa nezamjenjiv. Želim mu još 30 godina uspješnog rada, a kada stvarno bude gotov, neka ga skinu odozgor i stave u neki muzej na Zemlji.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nakon mjesec dana NASA popravila računalo na H
učo kaže...

...Želim mu još 30 godina uspješnog rada, a kada stvarno bude gotov, neka ga skinu odozgor i stave u neki muzej na Zemlji.

 Kako će ga skinuti odozgor kad ni nije gore, Zemlja je ravna ploča, sateliti ne postoje, a "slike" su CGI. 

 

Bemti vaki forum bez ijednog ravnozemljaša!!

15 godina
offline
Re: Nakon mjesec dana NASA popravila računalo na H
Louis Pluto kaže...
Mandor kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

A što je s onim WEBB ili kako se već zvao teleskop koji ga planira zamijeniti? Mislio sam da je to već u opticaju i da će hubble prije ili kasnije biti raketiran ili na neki drugi način propisno umirovljen.

 Ne gledaju isti spektar svjetla

imo, čak i da gledaju isti spektar, postoji "telescope time" a ne trebaju svi gledati posljednju galaksiju u vidljivom svemiru... već vrlo dobro mogu poslužiti i manji teleskopi a kamo li ne oni koji su još uvijek vrhunac dostupne tehnologije

 Ok.... i? Ne shvaćam. 

"čak i da gledaju..." je nebitno jer ne gledaju, odnosno nešto se preklapaju, ali im to nije primarna namjena.

"ne trebaju svi gledati posljednju galaksiju..." nema veze sa zamjenom ili umirovljenjem Hubblea

"mogu poslućiti manji teleskopi..." i opet nema veze sa Hubbleom ili Webbom jer da mogu poslužiti, ne bi trebalo desetljeća rada na svemirskim teleskopima (webb projekt je star 25 godina)

7 godina
offline
Re: Nakon mjesec dana NASA popravila računalo na H
Mandor kaže...
Louis Pluto kaže...
Mandor kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

A što je s onim WEBB ili kako se već zvao teleskop koji ga planira zamijeniti? Mislio sam da je to već u opticaju i da će hubble prije ili kasnije biti raketiran ili na neki drugi način propisno umirovljen.

 Ne gledaju isti spektar svjetla

imo, čak i da gledaju isti spektar, postoji "telescope time" a ne trebaju svi gledati posljednju galaksiju u vidljivom svemiru... već vrlo dobro mogu poslužiti i manji teleskopi a kamo li ne oni koji su još uvijek vrhunac dostupne tehnologije

 Ok.... i? Ne shvaćam. 

"čak i da gledaju..." je nebitno jer ne gledaju, odnosno nešto se preklapaju, ali im to nije primarna namjena.

"ne trebaju svi gledati posljednju galaksiju..." nema veze sa zamjenom ili umirovljenjem Hubblea

"mogu poslućiti manji teleskopi..." i opet nema veze sa Hubbleom ili Webbom jer da mogu poslužiti, ne bi trebalo desetljeća rada na svemirskim teleskopima (webb projekt je star 25 godina)

 znači teleskopa koji promatraju vidljivu svjetlost i near ir, ir npr., nebitno, ima koš i još ali svi su važni i potrebni jer postoje gomila znanstvenih timova kojima trebaju za znanstvene radove, čak i ta gomila teleskopa je nedovoljna za sve potrebe koje ima znanstvena zajednica prema njima, zato postoji "telescope time" gdje znanstveni timovi čekaju u redu da ih upotrijebe

 

dakle teleskopi, kakvi god, se ne trebaju umirovljivati dok god se nepopravljivo ne pokvare, kakvih god veličina, oblika i namjene bili a ne samo zato što ne gledaju isti spektar svjetla

 

nadam se da sada razumiješ što sam želio reći

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2021 12:41 (Louis Pluto).
14 godina
offline
Re: Nakon mjesec dana NASA popravila računalo na H
EricCartman kaže...
učo kaže...

...Želim mu još 30 godina uspješnog rada, a kada stvarno bude gotov, neka ga skinu odozgor i stave u neki muzej na Zemlji.

 Kako će ga skinuti odozgor kad ni nije gore, Zemlja je ravna ploča, sateliti ne postoje, a "slike" su CGI. 

 

Bemti vaki forum bez ijednog ravnozemljaša!!

 Oj Eriče, i ja sam na to pomislio. Srećom, ti si tu da mi riješiš problem, hvala Usput, volim čitati tvoje postove, često imaš dobre fore, samo nastavi tako. I ovaj post spada u to.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2021 14:34 (učo).
14 godina
offline
Re: Nakon mjesec dana NASA popravila računalo na H
Ajar kaže...
zelenapaprika kaže...

A zato nema nekih forumaša ovdje...

 a gle, više nije pod garancijom pa ... 30 dana je još i dobro. 

 Da, a meni TV koji JE bio pod garancijom nisu znali popraviti u glavnom servisu, jer da oni nisu ovlašteni za takvu vrstu kvara. A tko onda je? Tako i sa Hubbleom, ali eto oni su to znali riješiti i izvan garantnog roka.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2021 14:37 (učo).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice