Nakon lansiranja izgubljena dva NASA-ina meteorolo

poruka: 8
|
čitano: 3.523
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nakon lansiranja izgubljena dva NASA-ina meteorolo".
15 godina
offline
Nakon lansiranja izgubljena dva NASA-ina meteorolo

Nema gore nego Astra. Ja sam na svojoj u 3.5g 2 puta motor zamijenio.

 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Nakon lansiranja izgubljena dva NASA-ina meteorolo

bez Rusa ni u orbitu ne mogu otić kako spada otkad je umirovljen space shuttle...

Moj PC  
1 10 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nakon lansiranja izgubljena dva NASA-ina meteo
Gajotres kaže...

Nema gore nego Astra. Ja sam na svojoj u 3.5g 2 puta motor zamijenio.

 Ha, a meni je Corsa 10 godina radila savršeno, jedino redovni servisi pa...(a radi i sada kod drugoga gazde, kaže da je dobra). Čudim sa da NASA daje tako skupe satelite nekoj levoj firmi da ih lansira. Mogao im je to napraviti Elon sa svojom raketom, Falcon je dokazano dobar. Jasno mi je da je lova u pitanju, ali nije li bolje dati malo više love i biti puno sigurniji. Znam da je to stvar tržišta, ali ipak.

dolazim odmah - Godot
15 godina
offline
Nakon lansiranja izgubljena dva NASA-ina meteorolo

ovo je zgodan primjer definicije "proaktivnosti" (tako često tražene u natječajima): satelite valja izgubiti prije lansiranja. tad je sve jednostavnije. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Nakon lansiranja izgubljena dva NASA-ina meteorolo

Čini se da su nađeni.

 
13 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Nakon lansiranja izgubljena dva NASA-ina meteo
javna nabava... najpovoljnija ponuda...popušiš satelite...idemo dalje...zna se
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nakon lansiranja izgubljena dva NASA-ina meteorolo

Upravo su ovakvi low value tereti idealni da se ispita i 'pomogne' novim kandidatima da postanu iduci SpaceX koji je isto izgubio prve 3 rakete, prve dvije placene od strane ministarstva obrane i onda su dobili ugovor za COTS, dakle razvoj i Dragon i Falcon 9, prije nego su uopce ista uspjesno lansirali. Bez tog ugovora, SpaceX je zelio ici na Falcon 5 nakon Falcon 1 rakete.

 

I ne znas unaprijed jel ce biti Astra biti iduci SpaceX ili iduci Kistler, ali malo dajes para, po sitno, da nisu skroz sami. 

 

Sa SpaceX su jako pogodili, izbacili su Ruse i iz lansiranja ljudi, a Falcon 9 je unistio Proton na komercijalom trzistu. 

 
4 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon lansiranja izgubljena dva NASA-ina meteo
učo kaže...
Gajotres kaže...

Nema gore nego Astra. Ja sam na svojoj u 3.5g 2 puta motor zamijenio.

 Ha, a meni je Corsa 10 godina radila savršeno, jedino redovni servisi pa...(a radi i sada kod drugoga gazde, kaže da je dobra). Čudim sa da NASA daje tako skupe satelite nekoj levoj firmi da ih lansira. Mogao im je to napraviti Elon sa svojom raketom, Falcon je dokazano dobar. Jasno mi je da je lova u pitanju, ali nije li bolje dati malo više love i biti puno sigurniji. Znam da je to stvar tržišta, ali ipak.

 

Ovo su mali i jeftini sateliti. I ima smisla razvijat više firmi za lansiranje a Astra je savršena za lansiranje malih tereta.

Siguran sam da će saznati zašto se motor prerano ugasio i popraviti to. NASA sve to razumije (nadam se). Jer ne zaboravite da se u Apollo programu dogodio slučaj da je netko slučajno zamjenio žice između dva motora. Jedan motor se pokvario i računalo je krenulo ugasiti taj motor i naravno, ugasio onaj drugi. Tako da je raketa ostala na 3 od 5 motora. Jedan ljudskom greškom a drugi kvarom.

 

A da ne govorimo o slučaju kad su izgubili Mars Climate Orbiter zbog računanja u krivim jedinicama.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.6.2022 18:17 (GhostLoveScore).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice