Najveći europski sustav baterija priključen je na

poruka: 9
|
čitano: 6.081
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najveći europski sustav baterija priključen je na ".
15 godina
offline
Re: Najveći europski sustav baterija priključen je

I sve je automatizirano, plinovod/naftovod do prespojen na srkanje litija iz Srbije, kise ga taman tope pa je eco.

 

 

Skoro svi britanci vole u isto vrijeme kuhati vodu za caj. Onda naprave ogroman spike u potrosnji prije vecernjih vijesti, trebal bi Tom Scott osvjeziti video o tome.

Linux, Arch Linux.
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Najveći europski sustav baterija priključen je na

samo da jedna ne bursta jer ce biti krater :D

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Najveći europski sustav baterija priključen je na

Tesline baterije ili... je natpis Tesla na kutiji jedino što Tesla proizvodi? Koliko se sjećam "Tesla" baterije proizvodi Panasonic...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Najveći europski sustav baterija priključen je na

I što nakon 500-1000 ciklusa? Zamjena od nekoliko desetaka mil eura? To će biti super jeftino!

 

Zar reverzibilna hidroelektrana (ili neki sličan sustav) nije puno bolja varijanta od baterija koje imaju vijek trajanja max 5-8 godina? Reverzibilnu elektranu bi imali 100+ godina.

 

Ajd da baterije traju barem 20-30 godina, ali gdje im je ekonomska isplativost u ovome?

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2022 9:44 (lllnuclearlll).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Najveći europski sustav baterija priključen je

Ne baš 500-1000 ciklusa, nego bar 10 puta više (jer nisu u pitanju ciklusi 0-100%).

I baš me zanima od kud taj mit o 5-8 godina života pa onda gecrk?

A ekonomska isplativost im je već prve ili druge godine, jer imaš svoju peak shaving struju, koju bi inače plaćao bar 10 puta više od normalne tarife.

 

pan y agujas
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2022 11:55 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Najveći europski sustav baterija priključen je na

Meni je od svega najjadnije da europa ne može skombinirati jednog proizvođača za ovakav sustav. Aj da je to neki top tech, ali ovo je maltene veliki kondić hebemu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Najveći europski sustav baterija priključen je
IIInuclearIII:

70% nakon 15 godina, može se dokupiti i dodatno jamstvo za do 20 godina. Broj ciklusa nema veze s mobitelima, te baterije mogu odraditi 5-10 tisuća ciklusa

Megapakove dobiješ u par mjeseci, spojene na mrežu. Reverzibilnu elektranu se gradi desetljeće na lokaciji koja je možda 500 km od glavnog potrošača dok baterije idu skupa s vjetroparkom
Ja rekoh
13 godina
offline
Najveći europski sustav baterija priključen je na

Na prvu, čisto bacanje novaca i na te baterije i na te vjetroelektrane. A Musk i Kinezi debelo zarađuju na tome.

Zašto Europa to radi, zato što se nada da će se vjetroelektrane razviti i postati konkurentne. Na žalost to nitko ne može predvidjeti i može se pokazati da je to bio skupi iskorak u krivom smjeru.

A zašto uzima to ultra skupo postrojenje s baterijama, ne znam sigurno, ali pretpostavljam da im je to jeftinije nego plaćati nekom drugome tu uslugu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2022 20:44 (pet).
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Najveći europski sustav baterija priključen je
pet kaže...

Na prvu, čisto bacanje novaca i na te baterije i na te vjetroelektrane. A Musk i Kinezi debelo zarađuju na tome.

Zašto Europa to radi, zato što se nada da će se vjetroelektrane razviti i postati konkurentne. Na žalost to nitko ne može predvidjeti i može se pokazati da je to bio skupi iskorak u krivom smjeru.

A zašto uzima to ultra skupo postrojenje s baterijama, ne znam sigurno, ali pretpostavljam da im je to jeftinije nego plaćati nekom drugome tu uslugu.

 zbog obavezivanja na određene ciljeve i dugoročno, do 2050 godine, na postizanje ugljične neutralnosti, kao dijela strategije razvoja eu

a obzirom da proizvodnja i upotreba energije čine tri četvrtine emisije stakleničkih plinova ubrzano se radi na 'zelenim' rješenjima, koliko god ona bila zasad ne previše učinkovita

jer od čekanja na učinkovitije tehnologije nema postizanja zadanih ciljeva, a jednom kad takve dođu zamjenjivat će ove neučinkovitije

a sad, jel to bacanje novaca ili konačno prestanak neodgovornog ponašanja pod raznim izlikama, znat ćemo u budućnosti

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice