Najveća igraća razočaranja 2020. - Mateja: Cyberpu

poruka: 11
|
čitano: 3.521
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najveća igraća razočaranja 2020. - Mateja: Cyberpu".
16 godina
online
Najveća igraća razočaranja 2020. - Mateja: Cyberpu

Mala opaska na TloU2. Ima tu u moru ili 10/10 ili 1/10 i objektivnih osvrta. Ali generalno, nakon toliko čekanja, da je ponudila nešto "wow", nije. Što se radnje i likova tiče, nije ni jedinica bila neka revolucija, no imala je onu super kemiju između Joela i Ellie te ostavila ipak jedan lijep "after-taste". Goinama kasnije dobili smo nastavak. Nastavak koji je pokušao, no jednostavno nema nečeg na toj razini, a suptilo su gurane i neke ideologije zbog kojih i je pobrala nagrade. TloU 2 je više kao nova Star Wars trilogija. Nema ništa novog, ali ima "check" listu svega što bi moderni mladi 'amer trebao čuti. I to mi ju je pregadilo te mi je recimo (iako, opet već par put viđeno u drugom obliku) Ghost of Tsushima bio bolja igra.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
5 1 hvala 0
12 godina
offline
Najveća igraća razočaranja 2020. - Mateja: Cyberpu

Priča je inače prazna, te pola igre je kako se nešto koristi tj. tutorijali za tehnologiju koja ne postoji odnosno fikcionalna.

Također da su se koncentrirali više na priču a ne rpg elemente igre bila bih puno bolja.

Mapa je prevelika i neiskorištena u cijeloj priči već u side questovima.

Kad se igra završ. Nekim čudom nude ti "load back" prije završetka ako želiš još igrati. Te Quest i dalje stoji kao aktivan i nemožeš se riješiti ga.

Doslovno upitnik???

Side questovi više govore o priči nego sam glavni story mode.

Pokušao sam ih i igrati ali brzo mi je dosadilo. Jer sam već prešao main story...

Armor i itemi sa lvl-ima su potpuni promašaj. Skupio sam legendarnu žensku haljinu i mogu je obući i hodati okolo?

Katastrofa od igre koliko je nezavršena.

 

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Najveća igraća razočaranja 2020. - Mateja: Cyberpu

Odigrao skoro sve ekskluzive na PS4 pro izuzev Ghost of Tsushima (to ću na PS5) i TLOU2 je u samom vrhu ako ne i najbolja igra koju sam odigrao na PS4. Tako da kako kome se svidi ali da je igra loša, to nije, rekao bih da su prije user reviewi preispuhali score igre.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najveća igraća razočaranja 2020. - Mateja: Cyb
Lovac kaže...

Mala opaska na TloU2. Ima tu u moru ili 10/10 ili 1/10 i objektivnih osvrta. Ali generalno, nakon toliko čekanja, da je ponudila nešto "wow", nije. Što se radnje i likova tiče, nije ni jedinica bila neka revolucija, no imala je onu super kemiju između Joela i Ellie te ostavila ipak jedan lijep "after-taste". Goinama kasnije dobili smo nastavak. Nastavak koji je pokušao, no jednostavno nema nečeg na toj razini, a suptilo su gurane i neke ideologije zbog kojih i je pobrala nagrade. TloU 2 je više kao nova Star Wars trilogija. Nema ništa novog, ali ima "check" listu svega što bi moderni mladi 'amer trebao čuti. I to mi ju je pregadilo te mi je recimo (iako, opet već par put viđeno u drugom obliku) Ghost of Tsushima bio bolja igra.

Slažem se, rekao bih skoro u svemu. Meni osobno je igra užasno repetitivna, početak i dolazak u Seattle mi je ok ali poslje jedno te isto. Eto taman završavam day 3. Priča mi je B produkcija plus ono s trudnoćom, Španjolska sapunica. Isprva nisam vjerovao onome što su pričali senior devovi koji su dali otkaz ali se pokazala istinitim nažalost.

 

Prolaženje kroz zidove me ubija, istražujem svaki čošak igre i stalno prolazim kroz zidove i moram loadat game. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 20:33 (Gajotres).
14 godina
offline
Najveća igraća razočaranja 2020. - Mateja: Cyberpu

The Last of Us je igra godine, pa kome pravo kome krivo. Nije svakome sjela igra i to je u redu, ali je u ogromnoj većini stvari igra sam vrh. I to ne pričam o subjektivnim stvarima nego objektivno. Voice acting, sam vrh. Animacije nikad viđene u igrama, soundtrack brutalan, dizjan levela i svijeta vrh. A priča je nešto subjektivno i neće se svatko složiti da je dobra. Ali kamo sreće da je Cyberpunk došao bar blizu što se tiče "live up to the hype" aspekta. 

 

U najmanju ruku se može reći da TLoU 2 bar poštuje igrače što se tiče tehničkog aspekta. Odavno ispoliraniju igru nisam igrao, a toliko detalja ima u svijetu. Dok je Cyberpunk pleska u lice nakon toliko godina hypeanja igrača.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 20:00 (antimadridista).
Moj PC  
1 5 hvala 0
14 godina
online
Najveća igraća razočaranja 2020. - Mateja: Cyberpu

Nisam igrao TLOU2, nadam se da budem. Cyberpunk sigurno nije razočarenje godine, igra je u nekim aspektima vrh, u nekima je falila a ukupno živjeti će još dugo kroz ekspanzije. Igra godine mi je Death Stranding, igra o smrti, fenomenalne priče i atmosfere, izvrsnih tehnikalija i sveukupno nezaboravno novo originalno iskustvo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Najveća igraća razočaranja 2020. - Mateja: Cyb
forumaš kaže...

Nisam igrao TLOU2, nadam se da budem. Cyberpunk sigurno nije razočarenje godine, igra je u nekim aspektima vrh, u nekima je falila a ukupno živjeti će još dugo kroz ekspanzije. Igra godine mi je Death Stranding, igra o smrti, fenomenalne priče i atmosfere, izvrsnih tehnikalija i sveukupno nezaboravno novo originalno iskustvo.

 TLOU2 je razočaranje godine, a CP2077 je neviđeni fijasko. Da je barem samo razočaranje.

 

 

Činjenica da TLOU2 nekome može biti GOTY više govori o ovoj godini nego o toj igri. Od godine koja je trebala po svemu biti u rangu nezaboravne 2018. dobili smo što smo dobili. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
10 godina
offline
Re: Najveća igraća razočaranja 2020. - Mateja: Cyb
CP je neoptimizirani i nedovrseni proizvod. To u betu ne bi uslo. TLoU2 je igra godine po novinarima ali ne i po gamerima. S obzirom na sto Drukman slici, ljudi se smilovali. Pa covik se svako malo zali, kolko citam, zeninom decku sto ga svi zajebavaju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Najveća igraća razočaranja 2020. - Mateja: Cyberpu

Moj utisak o CP, kao PC igrača sa prilično osrednjom konfiguracijom, je sasvim pozitivan.

 

Odigrao sam valjda 15-20 sati do sada, dosta toga (i kada je u pitanju svet u igri, i, u širokim crtama, gameplay) vuče na Deus Ex HR/MD, a to uopšte nisu loše igre. I generalno mi 90% toga u igri sasvim ok štima. Ne kažem da je ovo najbolji FPS, najbolja simulacija vožnje (LOL), da ima najbolje razrađen skill tree itd, no da se mogu korektno napucavati, mogu, da mogu izbildati drastično drugačije likove i rešavati misije u skladu sa time, mogu, da glavna priča nije prenatrpana fillerom kao u nekim drugim igrama (*kah*poslednjih par AC-ova*kah*), nije, da su side misije za sada bile interesantne, jesu, da sve to izgleda i zvuči sasvim korektno, izgleda... Možda najveća zamerka koju imam je to što u dijalozima često nisam siguran koju opciju da odaberem, tj dešava mi se da V ne kaže ono što sam mislio ili onako kako sam mislio. Takođe, u pomenutim Deus Ex igrama, bilo mi je mnogo jasnije šta želim od augmentacija, ovde mi je sve... Doduše, možda je tamo bilo lakše izabrati, jer su sve augmentacije već bile tu, a onda su se samo otključavale, no opet, i to, i skill tree i quickahcking, sve mi je to nekako pomalo neintuitivno i to mi je druga zamerka na igru.

 

Što se tehnikalija tiče, igra je malo zahtevnija nego što su ljudi očekivali, no opet, imam RX 580 i otkad sam isključio fps counter, nemam problema sa performansama, a igram na 1080p high. Ako pogledamo da je moj GPU rebrand RX 480, koji je (iako drugi čip) po performansama ekvivalentan sa R9 390X, a koji je opet rebrand 290X, što je GPU pušten u prodaju 2013. (a mi nedavno dočekasmo 2021.), iz moje perspektive se nemam šta puno žaliti. Stoji da mi, koliko čujem, tek predstoji najzahtevniji deo, no o tom po tom. A vezano za bugove, jbg, ja sam igrao AC Unity (koji je dan danas, sa svim patchevima bugovitiji od Cyberpunka), i, opet, nemam se na šta puno žaliti. Kapiram da sam imao više sreće od drugih, no 0 CTD, 0 nedovršivih questova (za sada), poneki plutajući objekat (obično cigareta) i jedno dva puta sam se uspeo zaglaviti u nekom tesnom prostoru i morao reloadati poslednji autosave (ok, ovo poslednje zaista nije sjajno). Da je savršeno, nije, da je najgore što sam video - ni izbliza.

 

Realno, svoje dosadašnje iskustvo bih ocenio sa ne manje od 8/10, a dosta toga vuče i na nešto više.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 0:25 (Ivan(4)).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
online
Najveća igraća razočaranja 2020. - Mateja: Cyberpu

TLOU2 sam upalio, odigrao 3 sata, reko sutra ću nastavit... I nikad nastavio... Mislim da ću se morat natjerat čisto jer mi je bed gledat DVD na polici. Jedinicu prešao za 3 dana, ovaj drugi dio me nije uspio uvući u prvih par sati

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Najveća igraća razočaranja 2020. - Mateja: Cyberpu

I loša reklama je dobra reklama. Kada CDPR sve to popravi počet ćemo masovno da kupujemo po 20€ čisto da imamo igru ili će nam GOG dati besplatno a DLC-ove ćemo kupovati jer će igra do tada da bude tip-top.

Najbolje ju je nikako ne spominjati ali evo ja ju prvi spominjem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice