Najveća igraća razočaranja 2020. – Drago: Za svako

poruka: 11
|
čitano: 6.554
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najveća igraća razočaranja 2020. – Drago: Za svako".
13 godina
offline
Najveća igraća razočaranja 2020. – Drago: Za svako

Ja bih rekao da se nista nije promijenilo po pitanju QA - vecina AAA naslova zadnjih cca 10 godina izlazi bugovita/nedovrsena ili fale cijeli dijelovi.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najveća igraća razočaranja 2020. – Drago: Za s
Može li nekom objašnjenje razliku između "triple A" ili AAA naslova pa double A ili AA naslova pa A naslova pa "triple B" ili B+ ili B- naslova.
Malo me to sve podsjeća na kreditni rejting. A iskreno mi dojadio taj buuzword "Triple A", sam mi više ima smisla onaj IoT.
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Najveća igraća razočaranja 2020. – Drago: Za s
Ma to je samo oznaka specificno za igre rađene sa 500+ devsa i 100M$+. Kada izađe neka jako dobra igra od puno manjeg tima, nitko ne govori AAA... Drugim rijecima AAA nije mjerilo kvalitete.
Moj PC  
4 0 hvala 2
7 godina
offline
Najveća igraća razočaranja 2020. – Drago: Za svako

"Ono što mene, pak, više muči od svih tih tehničkih problema je totalni nedostatak duha, mehanicistički pristup igri koji bi i imao smisla da sve tehnički radi savršeno, ali kako ni taj dio nije sređen, onda sadržaj još više upada u oči.

Osobno sam se nadao nečemu u stilu Gibsonovog Neuromancera, a dobili smo neinventivnu viziju GTA pomaknutu u neku „tehno-budućnost“ bez ikakve dublje analize i ideja što bi to bilo."

 

 

Naklon do poda, Drago jedini ima muda reći kaj stvarno ne valja.

Moram priznati da u životu nisam vidio ništa tako isprazno kao Cyberpunk, čak je usporedba s GTA velika uvreda za GTA, kao da uspoređuješ neko Tolstojevo djelo s nekim ženskim erotskim romanom (premda i u takvima ima puno ulaska u dubinu, if you know what I mean ).

Čudno je to, igra koja se na svakom koraku čini kao da ju uopće nije radio CDPR - premda, koliko god imao strastvenih obožavatelja, Witcher ipak nije toliko čudo kakvim ga doživljavaju, ali ni nije u žanru gdje bi se nešto više i očekivalo, tak da sve ok, u odnosu na Cyberpunk je 8. svjetsko čudo.

Ali, tak to ide kad projektom upravljaju PR menadžeri, a ne oni koji stvarno rade - isto kao i u svakoj drugoj struci...

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 9:44 (fer-de-lance).
 
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najveća igraća razočaranja 2020. – Drago: Za s
Mad Ant kaže...
Ma to je samo oznaka specificno za igre rađene sa 500+ devsa i 100M$+. Kada izađe neka jako dobra igra od puno manjeg tima, nitko ne govori AAA... Drugim rijecima AAA nije mjerilo kvalitete.

Dakle prodavanje magle i dječije prepucanje... nervira me, mislim "nervira" još par stvari. Kažu Indie studio a ono igra bolja od tih Triple A naslova a izdavač Microsoft.. Nigdje veze.
A druga stvar je žanr "akciona igra".. ne mogu veće gluposti od te svariti ali nikako.. Dakle jedan Doom je FPS i njemu ispada da nema nikakve akcije. Majko draga.
 

fer-de-lance kaže...

* * *

 

Naklon do poda, Drago jedini ima muda reći kaj stvarno ne valja.

* * *

 

I ja moram Dragu pohvaliti još bolje ako ju popljuje u papirnatom izdanju ono ali baš onako da kako zaslužuju.

Jedino što me brine jeste što se ljudi povode masom. Sutra će CDPR izdati ponovo neku vrhunsku igru (kao što je to, čujem, W3) i naslov će biti... "CDPR, sve vam opraštamo". Reži mi glavu ako bude drugačije.

13 godina
offline
Re: Najveća igraća razočaranja 2020. – Drago: Za s
Envy kaže...


Jedino što me brine jeste što se ljudi povode masom. Sutra će CDPR izdati ponovo neku vrhunsku igru (kao što je to, čujem, W3) i naslov će biti... "CDPR, sve vam opraštamo". Reži mi glavu ako bude drugačije.

 Griješti je ljudski a opraštati božanski, ak iduća igra bude super kome je bitno šta je bilo prije? Naravno morat če se više dokazat...

gramatika bljak
16 godina
offline
Najveća igraća razočaranja 2020. – Drago: Za svako

Nemam bas puno vremena u zivotu, pa hvala ti Drago sto si mi ustedio vrijeme i novac.

Tuzno gdje je otisao CDPR...

- Psiho246
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Najveća igraća razočaranja 2020. – Drago: Za svako

Bogme se dugo nisam prijavljivao. al očito da imam diametralon suprotno mišljenje u odnosu na Dragu.
Pretpostavljam da se ekipa navikla da ih sony gladi perom po dupetu pa zaboravljaju kada su izlazile igre za koje 2g poslje nije bilo hardwera da ju vrti na max postavkama.
Vrijeme izlaska cyberpunk-a nije moglo biti drugo nego upravo ovo kada je izašlo (Blagdani, lockdown). Da nije, vjerojatno ga ne bi nikada odigrao. Rekao bi da su prvobitne odgode bile i ciljane, a ne da se radilo o tehničkim problemima.
Apsolutna pohvala za gaženje hardwarea starog 8g. Upitno je koliko je opravdano puštanja na taj harware i dali si veći studio danas opće može dozvoliti da nema port za njega.
Recenzije su opet subjektivne, ali kolko vidim ostali geming portali samo hvale PC verziju.
Osobno sam oduševljen.... Nisam odigrao sa takvim užitkom igru več siguno 10g pa i više... Nadao sam se da će mi DOOM vratiti to zadovoljstvo, ali je cijelo vrijeme bio taj osječaj da se prisiljavam odigrati zato što je to DOOM. Na Immortalu sam se uspio prisiljavati cca 8h i došao do zaključka da sam več vjerojatno pre star.
Način integracije priče sa igrom me podsjetio na Diablo 2. Taman balansiran da te priča vuče saznati što je dalje, a da ne spada u kategoriju interaktivnog filma.
Tematika postojanja duše van fizičkog tijela je dosta teška filozofija, ali kolko se i tu razilazim sa mišljenjem u igri mislim da su ok postavili kompletnu priču oko toga.
Preporuka svakom da odigra i da sam donese svoje mišljenje. Pa makar se prisiljavao prvih 8h. Mišljenja sam da to ova igra zaslužuje.
I još samo preporuka onima koji imaju dobru internet vezu, a vlasnici su zastarjelih konzola.
Probao kod frenda na Geforce Now i nvidia shield. Osobno sam protiv cloud gaminga, ali protiv ovoga ne mogu reči ništa..

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Najveća igraća razočaranja 2020. – Drago: Za s
Angus_Young kaže...

Apsolutna pohvala za gaženje hardwarea starog 8g. Upitno je koliko je opravdano puštanja na taj harware i dali si veći studio danas opće može dozvoliti da nema port za njega.

 Pohvala za to što su mjesecima i tjednima unaprijed najavljivali kako igra na konzolama "radi super" samo kako bi ljudi i dalje radili preordere? Dokle smo došli kad je očigledno laganje developera nešto za pohvaliti. Ali da, ti igraš na drugoj platformi pa te boli ona stvar i još hvališ developere zato što su lagali i izigrali milijune igrača.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
offline
Re: Najveća igraća razočaranja 2020. – Drago: Za s
Angus_Young kaže...

* * *
Probao kod frenda na Geforce Now i nvidia shield. Osobno sam protiv cloud gaminga, ali protiv ovoga ne mogu reči ništa..

Puno ti kasniš ali (opet si u pravoj temi) sve smo mi to tamo doktorirali sa jedno 5 ili 6 goktorata.
GeForce Now je meni apsolutno wow faktor nakon možda čitavog desetljeća. Igrao Desiny 2 preko 8 sati. Dakle za 5€ priuštitš si RTX8000 koja košta kao omanje obitlejsko auto.

Ali problem je što se i tamo čeka na slot barem kada je u pitanju CP2077 (ili možda na bilo što). Dakle ima i prednosti i imana. Prednost nemaš instalacije igraš na MAX detaljima plus RT. Mana upravo ta.. čekanje i igranje od max 6 sati.

U početku je bilo najavljeno samo za Stadiu ali insideri su rekli čekajte biti će i na CP2077 i na GFNow i došao je.. na sva tri launčera (GOG, Steam, Epic).

Ja ću je lično igrati kada bude ispod 10 USD. I dok ne ispoliraju sve.. barem grafiku. Ne želim da mi ljudi sjede u zraku, auta se okreću kao oko svoje ose.. da mi iste žene za redom prolaze ulicom. Jer sam ionako casual igrač, tu RPG priču ne mogu (iako su i to promjenili u CDPR, kao više nije RPG).

9 godina
offline
Najveća igraća razočaranja 2020. – Drago: Za svako

"gdje je ekipa godinama unaprijed iskeširala za nešto što će jednom izaći…"

 

Znači ovo uopće nije istina, prednarudžbe su počele iza E3 2019., dakle prošle godine.

 

Ovaj citat gore zvuči kao nekakva aluzija na Star Citizen, ili općenito neki kickstarter projekt

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 8:22 (Cansee).
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice