Najsnažniji laser na svijetu ima zadatak pokrenuti

poruka: 8
|
čitano: 3.657
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najsnažniji laser na svijetu ima zadatak pokrenuti".
6 godina
offline
Najsnažniji laser na svijetu ima zadatak pokrenuti

ako ništa drugo...laser bude otišao  za  US Army...koliko se  samo baklji demokracije mogu upaliti s tim laserom

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
16 0 hvala 1
10 godina
offline
Najsnažniji laser na svijetu ima zadatak pokrenuti

"Kako sada piše Science, u posljednje vrijeme rad je ubrzan..."
"Francuski fuzijski reaktor ITER, usput rečeno, trenutačno je u fazi sastavljanja..."

U kapitalizmu nema napretka bez konkurencije :)

 

btw, iskoristivost veca od 1? zvuci sumnjivo. do sada je to uspjelo jedino genijatoru...

 

trebao bi Hrupec napisati par rijeci o ovome.

 
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Najsnažniji laser na svijetu ima zadatak pokre
trolaslavonska kaže...

 

btw, iskoristivost veca od 1? zvuci sumnjivo. do sada je to uspjelo jedino genijatoru...

 

 

 Drago mi je da se još netko sjeća ovog velikog izuma....

Genijator je najbolji dokaz da smo Teslin narod.

 

P.s. nedavno sam na parkingu susreo jednog genijator kako prodaje maglu nekom starcu, nevjerojatno da to još prolazi 

 

 

 

 

15 godina
offline
Najsnažniji laser na svijetu ima zadatak pokrenuti

ako uspiju tu proizvesti fuziju, više nikome neću morati skidati zvijezde s neba i mogao bih u praksi okušati onu često ponavljanu " _____ ti sunce žarko." 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najsnažniji laser na svijetu ima zadatak pokre
trolaslavonska kaže...

btw, iskoristivost veca od 1? zvuci sumnjivo. do sada je to uspjelo jedino genijatoru...

 

trebao bi Hrupec napisati par rijeci o ovome.

 U tome i jeste osnova fuzije, kad se dva lagana atoma spoje u jedan teži, masa tog novog atoma je manja od zbira masa postojećih atoma. Ta razlika u masi se onda pretvori u energiju, i to naučnici pokušavaju iskoristiti. Ali slažem se da bi članak na ovu temu gospodina Hrupeca dobro došao. autor 

8 godina
offline
Najsnažniji laser na svijetu ima zadatak pokrenuti

Gdje se nalazi glavni uzrok pogrešaka u mišljenju, da ne kažem gluposti? Nalazi se u ograničenju ljudske pameti kad neki ljudi hoće neke svoje ustaljene oblike mišljenja primjeniti na sve što im dolazi pred oči. Takava će psihologijom uličnog prodavača ili njegova kupca procjenjivati znanstvena istraživanja i tehnička unapređenja, jer drugačije misliti ne zna, ili - točnije - misli samo kad nešto kupuje, inače reagira instinktivno, poput životinje. Takav nikako ne može shvatiti da se istražuje i kroz istraživanje postiže napredak metodom pokušaja i pogreške. Nitko ne zna unaprijed hoće li njegova zamisao uroditi plodom, ali je stvar intelektualne hrabrosti da je pokuša ostvariti. 

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Najsnažniji laser na svijetu ima zadatak pokre

nist od fuzije... 30 godina smo daleko od toga

14 godina
offline
Re: Najsnažniji laser na svijetu ima zadatak pokre
Aldo kaže...

nist od fuzije... 30 godina smo daleko od toga

 I tako se to ponavlja već više od 70 godina. Jednom se mora dogoditi, pa vidi koliko vrhunskih stručnjaka radi na tome, kolike silne resurse imaju na raspolaganju. Nadam se da ću dočekati kontroliranu fuziju, jer iz toga može proizaći puno dobroga, loše smo već iskoristili (H-bombe i slično). Zanima me, ako i uspije, koliko često će mijenjati metu od jedne minieksplozije do druge. Izlaz snage bi mogao biti poprilično pulsirajući a ne konstantan.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 10:56 (učo).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice