Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno

poruka: 159
|
čitano: 80.850
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno".
15 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
DarthMarkus kaže...
red_bull kaže...

Jel bi volio da ti transexualac glumi Rockya?

Nemoj se isčuđavat kaj ima ljudi kojima je toga pun k... 

Ti dolaziš ovdje po recenzije? 

I gdje vidiš da netko cvili? Ovo je rasprava. I ne nisam rasist. Nemoj bit bezobrazan...

 

 

 

 Koja rasprava ? Ovo je klasično vajnanje koje nije promjenilo ni 0.0000000001% filmografije.

 

Fantasy - jebe mi se. Ako imam patuljke, hobite, vilenjake i mogu imati i drugu rasu. Slijep sam na boje.

 

Igrice ? Daj isto.

 

Povijesne drame - molim autentičnost.

Ista stvar.. ako Gandalf bude kinez gledat ću.. zapravo gledat ću seriju kakva god je bila.. LOTR mi je pružio 3 filma odgeldana u kinu kao sasvim novi osjećaj u životu.

Ovima koji bi ovu raspravu razvukli do 200-stranice (kao oni u Cjepivu) ne znam koji je fazon. Amazon Prime je i to je dobra vijest.. para se ima, i biti će gledljiva. Da li sada dobra il ine to ne znamo jer ako išta znamo jeste da dobre stvari dolaze kao što grom iz vedra neba dolaze: Primjer: Černobil. 

15 godina
offline
Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno

Ako ćete iz LoTR povlačiti direktne paralele gdje su vrste humanoida ekvivalenti ljudskim rasama - onda je lako pojednostaviti sve i reći da je definitivno bilo preuveličavanja vrlina nekih etniciteta iz povijesti Europe.

 

No, Tolkien je, iako često naglašavajući da mrzi alegorije i metafore, ipak bio pod utjecajem viktorijanskih književnih motiva i alata za građenje narativa.

Čest motiv u tim pričama jest svođenje cijele grupe na jednu (ili više usko srodnih) vrlinu ili manu.

Braća Grimm također koriste taj trope - pa tako nastaje cijelo načelo "istinski zlih grupa" - koje nemaju nikakve nijanse u karkaterizaciji osim da su zle.

U srednjem vijeku popularna je bila i hijearhija bića od boga do, pa, nižih bića.

https://www.britannica.com/topic/Great-Chain-of-Being

Još jedan problem viktorijanskih mehanizama je projekcija mentalnih vrlina na fiziči oblik, pa su dbori-lijepi, a zli-ružni.

Ovo se spočitava i piscima bajki, pa je preko ekranizacije Disneya postalo svojevrsni motiv da su ružni ljudi - zli.

 

Boja u takvim pričama nije čisti rasizam, jer je iskon toj ideji da je dobro-svijetlo/bijelo/čisto, dok je zlo-crno/tamno/prljavo.

 

Viktorijanski motiv je i ta svojevrsna geografija ideologije, pa se društveno-političkom orijentacijom "vrlina, napretka i civilizacije" na sjeverozapad svjetske karte (nešto što se i danas pokušava sve agresivnijom kampanjom da je svjetski napredak u biti isključivo judeo-kršćanski napredak) to preslikava i na književnost.

 

Za samog Tolkiena ističu se dvije izjave u kojima osuđuje nacizam i prije samog 2. sv. rata, kao i da osuđuje demoniziranje cijelog njemačkog naroda - što su Britanci i Amerikanci činili agresivnom propagandom. Amerikanci su to činili i Japancima, ima mnoštvo propagandnih plakata.

 

No kako se razvija društvo, tako su i takve ideje sve manje prihvatljive, ne samo jer je zbilja lako ugurati i rasističke ideje, već i jer se razvija i umjetnost i očekivanja publike.

Sve je teže napisati dobrog negativca, jer je publika već uvidjela infantilnu jednostavnost takvih generalnih karakterizacija gdje je netko čisto zlo ili čisto dobro.

 

Smiješno je, ali pitanje - što Orci čine kada ne orkuju? - upravo i pobija konstrukcije takvih jednostavnih svjetova, jer je publici teško prihvatiti da lik nema nikakve druge karakteristike, pa se traže nijanse, obrati i kompleksnost.

 

To je nekako recipročni paradoks, gdje se ljudi podsvjesno vežu i identificiraju sa likovima iz literalnih djela, pa ih (opet nekad i podsvjesno) počne smetati što u takvim djelima teško ima individualizma kojem kao pojedinac težiš.

Što se više vežeš za likove, više te smeta jednoličnost iz koje dolaze.

Naravno, u Tolikena ima i takvih nijansi, ali one nisu na nivou kojem teži moderni pojedinac.

 

No u cijeloj raspravi se mješa nekoliko kategorija, pa ovo nije isključivo sociološki problem, pa ni isključivo književni, jer se, kako je Tolkien bio profesor književnosti i jezika, mnogo studiralo o nastanku samog djela, inspiraciji, utjecajima kako na autora tako i autora prema ostatku umjetnosti i znanosti. I sam Tolkien je djelu pristupio studiozno i analitički, pa je često diskutirao o djelu, tako da djelo ima i doslovni život kao priča u knjigama, ali i život kao interdisciplinarna znastvena studija.

Tako da je nekada teško odvojiti što je autor samostalno mislio, nasuprot onoga što analitičari teoretiziraju o tim djelima.

 

https://theconversation.com/was-tolkien-really-racist-108227

 

Jako dobar tekst o problemu "rasa" u Međuzemlju.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno

Jbte de zamisli 60-te i Star Trek. Jao.

 

Imaš crnkinju, japanca, rusa i utopijski komunizam u doba kad su krkani bili na 5/6 populacije. Pa onda žensku kapetanicu. Ferengije (ismijavanje kapitalizma), crnog Šekspirijanskog kapetana, lol.

 

Nekidan je bio Verhoven i Starship Troopers koji u biti ismijava pozitivce, a ne kukce - genijalac. Warhammer 40k je nastao kao šprdnja na Maragaret Thacher(https://1d4chan.org/wiki/Ghazghkull_Mag_Uruk_Thraka), desničare, huligane (orci), a budaletine se poistovjećuju sa tim i tamo pizde jer su stavili jednog Ultramarinca kao crnca (iako lorewise postoje jerbo u 40k u rasi nema razlike dok možeš nosit lasgun).

 

Pokojni Rodenberry, Stan Lee, u novo vrijeme Villeneuve, kako su sjebali stereotipove, svaka im čast.

 

Ok, kužim kad klinac od 20 godina vajna, blejat u komp mu je život (valjda), al kad čovjek od 40 godina ima glavnu preokupaciju s crncima u serijama onda u pm.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2021 15:19 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno

The new religion of woke anti-racism 

https://www.theatlantic.com/ideas/archive/2018/12/why-third-wave-anti-racism-dead-end/578764/

 

It’s all about religion, isn’t it? “We have a cult of social justice on the left, a religion whose followers show the same zeal as any born-again Evangelical.”

The linguist John McWhorter elaborazed on that theme in the Atlantic. “Anti-racism,” he wrote, “ïs a profoundly religious movement in everything but terminology.”

McWhorter likened the notion of “white privilege” to original sin, argued that the hope that Americans will “come to terms with race” is as vague as hopes for Judgment Day, and observed that the faithful on the lookout for “that which may be blasphemous” resort to social media shaming tantamount to “the excommunication of the heretic.”

 

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno
Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
DarthMarkus kaže...

Jbte de zamisli 60-te i Star Trek. Jao.

 

Imaš crnkinju, japanca, rusa i utopijski komunizam u doba kad su krkani bili na 5/6 populacije. Pa onda žensku kapetanicu. Ferengije (ismijavanje kapitalizma), crnog Šekspirijanskog kapetana, lol.

 

Nekidan je bio Verhoven i Starship Troopers koji u biti ismijava pozitivce, a ne kukce - genijalac. Warhammer 40k je nastao kao šprdnja na Maragaret Thacher(https://1d4chan.org/wiki/Ghazghkull_Mag_Uruk_Thraka), desničare, huligane (orci), a budaletine se poistovjećuju sa tim i tamo pizde jer su stavili jednog Ultramarinca kao crnca (iako lorewise postoje jerbo u 40k u rasi nema razlike dok možeš nosit lasgun).

 

Pokojni Rodenberry, Stan Lee, u novo vrijeme Villeneuve, kako su sjebali stereotipove, svaka im čast.

 

Ok, kužim kad klinac od 20 godina vajna, blejat u komp mu je život (valjda), al kad čovjek od 40 godina ima glavnu preokupaciju s crncima u serijama onda u pm.

 

 

Ovo je čisti antisemitizam u današnje vrijeme :)

16 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
wyks kaže...
Jako dobar tekst o problemu "rasa" u Međuzemlju.

Ja bi osobno prije riječ "problem" stavio u navodnike.

Cijeli svijet je stvoren na bazi elementarne razlike dobra i zla, obje strane su jako obojane i besmisleno mi je praviti se da su orci prikazani kao crnci, a vilenjaci kao arijevci (osim što orci uopće nisu opisani kao crnci, a vilenjaci nisu samo plave kose, dapače; Faenor, koji je napravio Silmarile i čini okosnicu Silmarilliona je crne kose).

Da, klase su jako izražene - sve što je dobro je na zapadu i sjeveru, sve što je loše je na jugu i istoku... Ne znam, ne smeta me to iako vjerujem da ima veze s tadašnjom političkom kartom svijeta. Mogao je uzeti i obratno, ali onda bi sličnost sa sadašnjim svijetom bila manja.

Nije onaj njegov intervju s BBC-om jedini izvor informacija u vezi Zemlje, postoje i njegova pisma, koja pričaju neku malo drugačiju priču:

"All I can say is that, if it were 'history', it would be difficult to fit thelands and events (or 'cultures') into such evidence as we possess, archaeological or geological,concerning the nearer or remoter part of what is now called Europe; though the Shire, for instance,is expressly stated to have been in this region (I p. 12).6 I could have fitted things in with greaterversimilitude, if the story had not become too far developed, before the question ever occurred tome. I doubt if there would have been much gain; and I hope the, evidently long but undefined, gap* in time between the Fall of Barad-dûr and our Days is sufficient for 'literary credibility', even forreaders acquainted with what is known or surmised of 'pre-history'.I have, I suppose, constructed an imaginary time, but kept my feet on my own mother-earth forplace. I prefer that to the contemporary mode of seeking remote globes in 'space'. However curious,they are alien, and not lovable with the love of blood-kin."

" I imagine the gap to be about 6000 years : that is we are now at the end of the Fifth Age, if the Ages were ofabout the same length as S.A. and T.A. But they have, I think, quickened; and I imagine we are actually at the end ofthe Sixth Age, or in the Seventh."

 

Kao i svako kvalitetno literarno djelo, ostavlja dovoljno mašti čitatelja da zaključi ono što smatra nekakvom svojom "istinom".

 

No, da se vratimo natrag na rasizam. Ne možeš pisati epsko djelo o borbi dobra i zla na način da je jedna strana 51% dobra, a 49% zla, a druga 49% dobra i 51% zla. To tako ne ide, stvari moraju biti crno-bijele inače nema tog efekta.

Gledam te!
15 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
DarthMarkus kaže...

Jbte de zamisli 60-te i Star Trek. Jao.

 

Imaš crnkinju, japanca, rusa i utopijski komunizam u doba kad su krkani bili na 5/6 populacije. Pa onda žensku kapetanicu. Ferengije (ismijavanje kapitalizma), crnog Šekspirijanskog kapetana, lol.

 

Nekidan je bio Verhoven i Starship Troopers koji u biti ismijava pozitivce, a ne kukce - genijalac. Warhammer 40k je nastao kao šprdnja na Maragaret Thacher(https://1d4chan.org/wiki/Ghazghkull_Mag_Uruk_Thraka), desničare, huligane (orci), a budaletine se poistovjećuju sa tim i tamo pizde jer su stavili jednog Ultramarinca kao crnca (iako lorewise postoje jerbo u 40k u rasi nema razlike dok možeš nosit lasgun).

 

Pokojni Rodenberry, Stan Lee, u novo vrijeme Villeneuve, kako su sjebali stereotipove, svaka im čast.

 

Ok, kužim kad klinac od 20 godina vajna, blejat u komp mu je život (valjda), al kad čovjek od 40 godina ima glavnu preokupaciju s crncima u serijama onda u pm.

 

 Upravo sam sebi sereš... Koja je tvoja glavna preokupacija? Srat po forumima i glumit facu? Kolko ti imaš godina? 

Star trek nije jbni LOTR... Namjerno izvrčeš ono kaj ljudi govore i nazivaš ovu raspravu rasizmom,  čudo da u stvari ne kužiš mada se praviš pametan...  Ne treba se svima sve sviđati i takav liberal kakvim se prikazuješ to  ne kuži?  Nemoj bit licemjeran... Ovo nije stvar rasizma ni razbijanja stereotipa. zamisli da supermana glumi kinez sa 40 kg... Sad budi iskren i reci dal to ima smisla? Lažna ravnopravnos i forsiranje iste u mainstreamu je prešlo sve granice i vrijeđa inteligenciju ljudi koji nisu naivni i glupi da im se sve može prodati... 

(G)jokaCRO ingame
6 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
texas.bug kaže...

The new religion of woke anti-racism 

https://www.theatlantic.com/ideas/archive/2018/12/why-third-wave-anti-racism-dead-end/578764/

 

It’s all about religion, isn’t it? “We have a cult of social justice on the left, a religion whose followers show the same zeal as any born-again Evangelical.”

The linguist John McWhorter elaborazed on that theme in the Atlantic. “Anti-racism,” he wrote, “ïs a profoundly religious movement in everything but terminology.”

McWhorter likened the notion of “white privilege” to original sin, argued that the hope that Americans will “come to terms with race” is as vague as hopes for Judgment Day, and observed that the faithful on the lookout for “that which may be blasphemous” resort to social media shaming tantamount to “the excommunication of the heretic.”

 

 

 Sugeriras ovdje da bi se svi trebali pomiriti sa rasom, sto se slazem, ali je problem gdje to pomirenje pocinje. Da li pocinje sa americkim policajcima koji ne traze izlike da otvoreno pucaju na sugradane, od kojih je velika vecina ubijenih, crnci, unatoc tome da su debela manjina u drzavi?

Jel pod time mislis na ekipu koja se okupila na https://en.wikipedia.org/wiki/Unite_the_Right_rally i vikala "Zidovi nas nece zamijeniti"?

Jel mozda mislis na ideju ultra-desnice o "bijelom genocidu"?

Jel mozda mislis da ti isti ultra-desnicari ne segregiraju ljude i po ostalim obiljezjima? Mozda kada je cijeli Fox News tjedan dana pizdio i cmoljio zato sto u jednoj epizodi DJECJEG CRTICA pokazuju da se dva homoseksualna CRTANA LIKA vjencaju, pokusavajuci ih prikazati u istom svijetlu u kojem se gledaju heteroseksualni parovi?

Da li mozda generalna desnica, po cijelom svijetu i dalje vidi zene kao niza bica? Od amerikanca koji smatraju da "zene nemaju sto raditi na vlasti", pa do Svaguse-Majcice koja se kandidirala za sabor (ispravi me ako sam u krivu) i glasno komentirala da zene nemaju sto raditi u politici i da bi ih muskarci "trebali vratiti na njihovo mjesto"?

Da li vidis kako se brzo cijelo klupko diskriminacije lijepo razmota? I sto je zajednicko svoj toj diskriminaciji na bazi osnovnih obiljezja?

A onda mi jos reci sto je to krivo u socio-lijevom pokretu da se svi ti ljudi vide kao jednaki? Ili nedaj boze, kao sto je netko gore otvorio konzervu debilizma, da se naprave zenski likovi za multiplayer igricu, pa da ima i zenskih likova... O ne, u igrici gdje vojnici sprintaju od zastave do zastave i onda dozivljavaju reinkarnaciju u 15 sekundi ili ih netko podigne rukom s poda da bi im dao novu priliku za zivot nakon sto im tenk raznese glavu, KAKO SE USUDUJU STAVITI ZENE PATONIJEREALNO REEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

Ako BF5 netko smatra realnom ili imalo "autenticnom" igrom, ili igrom koja bi to trebala biti, prijatelju, ti imas problema u glavi, i to postenih.

Ali da se vratim na temu nakon ovog off-topica.

Zasto mijenjati rase fiktivnim likovima? Nema razloga, nema ni razloga zasto se ne bi, fiktivni su likovi i ako je glumac odradio dobar posao u toj ulozi i "prodao" lika, nista drugo ne bi trebalo biti bitno. Jedino sto se moze dobiti iz te cijele price mijenjanja i ubacivanja vise manjina u kulturu, bilo seksualne orijentacije ili rasne manjine, je da se sa vremenom stvori slika vise-rasne kulture koja prihvaca ljude na bazi osobnosti i vrijednosti radije nego seksualne orijentacije, vjere, spola ili rase.

Ali hej, pricam sa ljudima kojima je zenski model u pucacini i potencijal tamnoputog Aragorna veliki problem.

5 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
sexytoiletpaper kaže...


Zasto mijenjati rase fiktivnim likovima? Nema razloga, nema ni razloga zasto se ne bi, fiktivni su likovi i ako je glumac odradio dobar posao u toj ulozi i "prodao" lika, nista drugo ne bi trebalo biti bitno. Jedino sto se moze dobiti iz te cijele price mijenjanja i ubacivanja vise manjina u kulturu, bilo seksualne orijentacije ili rasne manjine, je da se sa vremenom stvori slika vise-rasne kulture koja prihvaca ljude na bazi osobnosti i vrijednosti radije nego seksualne orijentacije, vjere, spola ili rase.

Ali hej, pricam sa ljudima kojima je zenski model u pucacini i potencijal tamnoputog Aragorna veliki problem.

 Ja mislim da je najbolje napravit all-inclusive remake LOTR-a, ovaj što sad imamo je previše rasistički i previše bijel. Znači ja glasam da Aragorn bude u najmanju ruku Arap, Bilbo i Frodo Kinezi ili Japanci, mogu i Koreanci, a Legolas obavezno Nigerijac, što crniji to bolji, iz srca Afrike neka bude glumac. Arwen može postat muško, pa neka bude i takvih brakova u filmu. Gandalf Indijac, Sam Eskim, A svi Uruk Hai da budu što bijeliji, da ne bi netko rekao da su tvorci filma rasisti i da uvijek negativce prikazuju crne.

 

To bi bio pravi, vrhunski film u kojem bi sigurno puno više uživali svi ljubitelji knjiga, nego ovo što danas imamo. Treba bit različitosti, inače je smeće od filma.

 

P.S.

Koja šteta što Daenerys Targaryen nije glumila neka crnkinja, crne kovrčave kose. To bi bilo vrhunski, koga briga za fizički opis lika, lakše se uživit u likove ako su različiti.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 9:58 (Filox).
16 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
Filox kaže...

 

P.S.

Koja šteta što Daenerys Targaryen nije glumila neka crnkinja, crne kovrčave kose. To bi bilo vrhunski, koga briga za fizički opis lika, lakše se uživit u likove ako su različiti.

 Zato je Missandei bila robinja jer je bila crnkinja (ili mulatkinja, sto je vec...) :D

 

Truth in engineering.
5 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
Batista kaže...
Filox kaže...

 

P.S.

Koja šteta što Daenerys Targaryen nije glumila neka crnkinja, crne kovrčave kose. To bi bilo vrhunski, koga briga za fizički opis lika, lakše se uživit u likove ako su različiti.

 Zato je Missandei bila robinja jer je bila crnkinja (ili mulatkinja, sto je vec...) :D

 

 Missandei je bila sa otoka Naath, a tamo žive ljudi tamnije puti. Otok se nalazi južnije od Westerosa, u usporedbi sa Zemljom, kao put Afrike da se ide. Postala je rob, jer je taj otok poznat po dobročudnim ljudima, koji se ne bore niti za obranit se od napada, previše su miroljubivi. Kao takvi su idealan plijen za sve pljačkaše i robovlasnike. Da si čitao knjigu, znao bi zašto je bila robkinja, a to sigurno nije radi boje kože.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
Filox kaže...

P.S.

Koja šteta što Daenerys Targaryen nije glumila neka crnkinja, crne kovrčave kose. To bi bilo vrhunski, koga briga za fizički opis lika, lakše se uživit u likove ako su različiti.

 

U Shawshank Redemptionu Morgan Freeman (crnac) glumi bijelog irca. Tako da ne trebaš izmišljati situacije, možeš bjesniti oko ove.

5 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
Dr. Zoidberg kaže...
Filox kaže...

P.S.

Koja šteta što Daenerys Targaryen nije glumila neka crnkinja, crne kovrčave kose. To bi bilo vrhunski, koga briga za fizički opis lika, lakše se uživit u likove ako su različiti.

 

U Shawshank Redemptionu Morgan Freeman (crnac) glumi bijelog irca. Tako da ne trebaš izmišljati situacije, možeš bjesniti oko ove.

 Svakoga više boli ono što mu je bliže srcu. Shawshank nisam čitao knjige, pa me ne može ni bolit. LOTR i GOT sam više puta čitao, pa mi odstupanja od knjiga u takvom smislu više smetaju. Isto tako, LOTR i GOT su mi puno bolje/draže knjige/serije/filmovi nego Shawshank, pa mi zato i to više smeta.

 

Promjenom Irca u Morgana nije se pretjerano izgubilo na bitnim karakteristikama lika. Promjenom Missandei u bjelkinju (na primjer) se gubi njena nacionalnost i pripadnost Naath otoku. Promjenom Aragorna u Arapa, on prestaje bit Numenorianac i Dunedain, a postaje Easterling, jer su fino opisani tko kako izgleda i odakle je. Ja ne razumijem koji je vaš problem?

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
Filox kaže...
Batista kaže...
Filox kaže...

 

P.S.

Koja šteta što Daenerys Targaryen nije glumila neka crnkinja, crne kovrčave kose. To bi bilo vrhunski, koga briga za fizički opis lika, lakše se uživit u likove ako su različiti.

 Zato je Missandei bila robinja jer je bila crnkinja (ili mulatkinja, sto je vec...) :D

 

 Missandei je bila sa otoka Naath, a tamo žive ljudi tamnije puti. Otok se nalazi južnije od Westerosa, u usporedbi sa Zemljom, kao put Afrike da se ide. Postala je rob, jer je taj otok poznat po dobročudnim ljudima, koji se ne bore niti za obranit se od napada, previše su miroljubivi. Kao takvi su idealan plijen za sve pljačkaše i robovlasnike. Da si čitao knjigu, znao bi zašto je bila robkinja, a to sigurno nije radi boje kože.

I dont give a fuck... Sprdavam se sa moderno-liberalnim zagovarateljima usranih trendova...

 

Truth in engineering.
15 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
Filox kaže...

 Promjenom Irca u Morgana nije se pretjerano izgubilo na bitnim karakteristikama lika. Promjenom Missandei u bjelkinju (na primjer) se gubi njena nacionalnost i pripadnost Naath otoku. Promjenom Aragorna u Arapa, on prestaje bit Numenorianac i Dunedain, a postaje Easterling, jer su fino opisani tko kako izgleda i odakle je. Ja ne razumijem koji je vaš problem?

 

Promjenom irca u morgana se gubi njegova nacionalnost i pripadnost irskom otoku :D. Gubi se i njegova potencijalno irska crvena kosa te smisao nadimka "Red".

 

Meni to uopće ne smeta, ja sam odavno postao svjestan da se filmovi ne rade prema knjigama 1:1 te da vrijeme i ljudi diktiraju trendove. (nekad su crnce glumili bijelci pofarbanog lica, i prikazivali ih kao bezumne životinje).

 

Čitao sam gospodare, i jako mi je draga knjiga, ali da je Aragorn arap u filmu to bi mi "smetalo" 10 minuta dok se ne bi prestao smijati/navikao se na glumca. Knjiga je tolkienova vizija a film će uvijek biti obojan onim tko ga radi, i vremenom u kojem se radi.

 

Meni je bilo smiješno u kojoj mjeri Tyrion Lannister nije ružan i koliko njegov nos nije odsječen u seriji. Ali sam seriju prestao gledati na drugoj sezoni jer mi je postala dosadna. A knjige su mi bile sasvim ok.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 11:11 (Dr. Zoidberg).
5 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
Dr. Zoidberg kaže...

 

Promjenom irca u morgana se gubi njegova nacionalnost i pripadnost irskom otoku :D. Gubi se i njegova potencijalno irska crvena kosa te smisao nadimka "Red".

 

 

 Kao što rekoh, nisam čitao, pa nisam ni znao. Da sam čitao knjigu, možda bi mi smetalo što više nije "Red". Sad je mogao biti "Black"...

 

A Tyriona iz knjige bi bilo teško pronaći, a još teže doradit. Manji, zdepastiji, s 2 različita oka i još da mu nos odrežu.

 

Zamisli da u Straight Outta Compton Dr. Drea glumi neki bijelac ili azijat... To bio pravi film za mene.   

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 11:17 (Filox).
16 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
Filox kaže...
Zamisli da u Straight Outta Compton Dr. Drea glumi neki bijelac ili azijat... To bio pravi film za mene.   

Ili u White man can't jump da umjesto Woodya Harellsona glumi Denzel Washington (ili još bolje, Michael Jordan :)

 

Iskreno, uopće mi ne bi bio bed gledat LOTR sa kompletnom glumačkom postavom sastavljenom od crnaca, zašto ne?

Ali sad bi mi baš bilo drago da Valare stave u film i da su crnci.

Gledam te!
5 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
Veliki Brat kaže...
Filox kaže...
Zamisli da u Straight Outta Compton Dr. Drea glumi neki bijelac ili azijat... To bio pravi film za mene.   

Ili u White man can't jump da umjesto Woodya Harellsona glumi Denzel Washington (ili još bolje, Michael Jordan :)

 

Iskreno, uopće mi ne bi bio bed gledat LOTR sa kompletnom glumačkom postavom sastavljenom od crnaca, zašto ne?

Ali sad bi mi baš bilo drago da Valare stave u film i da su crnci.

 Apsolutni vrh bi bio zamijenit Woodia.   

 

Ako je kompletna postava crna, to je onda nešto drugo. To bi bio jedan drugačiji projekt, to bi bilo nešto drugo.

 

Valari crnci, može, bogovi su ionako dovoljno svemoćni da mogu mijenjat svoj izgled.

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
red_bull kaže...
DarthMarkus kaže...

Jbte de zamisli 60-te i Star Trek. Jao.

 

Imaš crnkinju, japanca, rusa i utopijski komunizam u doba kad su krkani bili na 5/6 populacije. Pa onda žensku kapetanicu. Ferengije (ismijavanje kapitalizma), crnog Šekspirijanskog kapetana, lol.

 

Nekidan je bio Verhoven i Starship Troopers koji u biti ismijava pozitivce, a ne kukce - genijalac. Warhammer 40k je nastao kao šprdnja na Maragaret Thacher(https://1d4chan.org/wiki/Ghazghkull_Mag_Uruk_Thraka), desničare, huligane (orci), a budaletine se poistovjećuju sa tim i tamo pizde jer su stavili jednog Ultramarinca kao crnca (iako lorewise postoje jerbo u 40k u rasi nema razlike dok možeš nosit lasgun).

 

Pokojni Rodenberry, Stan Lee, u novo vrijeme Villeneuve, kako su sjebali stereotipove, svaka im čast.

 

Ok, kužim kad klinac od 20 godina vajna, blejat u komp mu je život (valjda), al kad čovjek od 40 godina ima glavnu preokupaciju s crncima u serijama onda u pm.

 

 Upravo sam sebi sereš... Koja je tvoja glavna preokupacija? Srat po forumima i glumit facu? Kolko ti imaš godina? 

Star trek nije jbni LOTR... Namjerno izvrčeš ono kaj ljudi govore i nazivaš ovu raspravu rasizmom,  čudo da u stvari ne kužiš mada se praviš pametan...  Ne treba se svima sve sviđati i takav liberal kakvim se prikazuješ to  ne kuži?  Nemoj bit licemjeran... Ovo nije stvar rasizma ni razbijanja stereotipa. zamisli da supermana glumi kinez sa 40 kg... Sad budi iskren i reci dal to ima smisla? Lažna ravnopravnos i forsiranje iste u mainstreamu je prešlo sve granice i vrijeđa inteligenciju ljudi koji nisu naivni i glupi da im se sve može prodati... 

 Ja sam sebi serem ? CrNci kmeeeee i 99% vajna koji će i dalje biti vajn i ništa neće promjeniti? Ja gledam ako je dobra serija. Dakle - dobra serija - dobra serija. Fantasy = fantasy. Rasa u fantasyu mi uopće nije bitna nit u fokusu (osim ako striktno ne prati knjigu) NEGO PRIČA. FANTASY = PRIČA ! Zapravo uvjeren sam da većina vajnera nije čitala Tolkiena nit konta smisao Star Treka.

 

Ono što vidim je loša gluma, reciklirane ideje, apolutna nemogućnost da proizvedu nešto orginalno u današnje vrijeme.

 

U jednom slučaju kad mi smeta je kod povijesnih drama (tu mora bit autentičnost ili gasim) ili kad rade remake pa ubace neku kvotu. Npr. kao Fantastična Četvorka.

 

Al ono što mene najviše smeta je što se ne može pročitati konstruktivna kritika - N I G D J E od mase krkana sa CrNaC STorMtOOpeR. 

 

Dakle movie review i rasprave se svode upravo na to. Nekad su u pravu kad sforisiraju, ali u većini slučaja radi se vlastitoj frustraciji.

 

 

Filox kaže...
sexytoiletpaper kaže...


Zasto mijenjati rase fiktivnim likovima? Nema razloga, nema ni razloga zasto se ne bi, fiktivni su likovi i ako je glumac odradio dobar posao u toj ulozi i "prodao" lika, nista drugo ne bi trebalo biti bitno. Jedino sto se moze dobiti iz te cijele price mijenjanja i ubacivanja vise manjina u kulturu, bilo seksualne orijentacije ili rasne manjine, je da se sa vremenom stvori slika vise-rasne kulture koja prihvaca ljude na bazi osobnosti i vrijednosti radije nego seksualne orijentacije, vjere, spola ili rase.

Ali hej, pricam sa ljudima kojima je zenski model u pucacini i potencijal tamnoputog Aragorna veliki problem.

 Ja mislim da je najbolje napravit all-inclusive remake LOTR-a, ovaj što sad imamo je previše rasistički i previše bijel. Znači ja glasam da Aragorn bude u najmanju ruku Arap, Bilbo i Frodo Kinezi ili Japanci, mogu i Koreanci, a Legolas obavezno Nigerijac, što crniji to bolji, iz srca Afrike neka bude glumac. Arwen može postat muško, pa neka bude i takvih brakova u filmu. Gandalf Indijac, Sam Eskim, A svi Uruk Hai da budu što bijeliji, da ne bi netko rekao da su tvorci filma rasisti i da uvijek negativce prikazuju crne.

 

To bi bio pravi, vrhunski film u kojem bi sigurno puno više uživali svi ljubitelji knjiga, nego ovo što danas imamo. Treba bit različitosti, inače je smeće od filma.

 

P.S.

Koja šteta što Daenerys Targaryen nije glumila neka crnkinja, crne kovrčave kose. To bi bilo vrhunski, koga briga za fizički opis lika, lakše se uživit u likove ako su različiti.

 Nisi gledao Bakshijevo remek dijelo osamdestih ? Aragorn je bio Indijanac/Indijac/Arap.


Mi klinci tada kojima je to bila prva fantasy knjiga uopće nismo imali problem s ovim. Divili smo se animaciji i priči.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 13:25 (DarthMarkus).
5 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
texas.bug kaže...
red_bull kaže...

Ma nisu ti to ultra desničari prijatelju nego kao i ja, ljudi kojima ide na k.. ovaj novi trend guranja šake u anus.. ova lažna briga o podjednakoj zastupljenosti rasa i spolova guši smisao postojanja samog sebe.. nemože faking Aragorn bit crnac i gotovo.. Ako tebi ne smeta ovo izdrkavanje onda neznam.. Ja nisam rasist. Na k mi idu debilni desničari. Ali naivan je svatko ako misli da se bude svijet promijenio ovakvim forsiranjem neprirodnog... Neznam dal se sječaš Battlefielda 5 i forsiranja žena u borbi prsa o prsa.. žene u tom periodu su na orvoj crti bojišnice bile u domeni statističke pogreške, valjda i manje od tog.. Znam da igre ne predstavljaju realni tijek događaja ali ako radiš igru u WW2 setting u Njemačkoj nema deva i u pustinji u Africi nemože bit jbnog snijega..  

 Nitko nije rijec rekao na GTA, a koliko se sjecam likovi su bili latinos u vice city i crnac u san andreas.  Svi su igrali i nikome nije bilo problem sto glavni lik nije bijelac, koga briga sto je kad je igra dobra.

Ali kad se nesto na silu forsira u svrhu propagande onda ljudi reagiraju.

 

 

 Meni je San Andreas uvijek bio i ostao najbolji od cijelog serijala. GTAV mi je dobar, ali najmanje sam htio igrat sa srednjovječnim privilegiranim bijelcem.  

 

CJ, my man!

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
DarthMarkus kaže...

 Ja sam sebi serem ? CrNci kmeeeee i 99% vajna koji će i dalje biti vajn i ništa neće promjeniti? Ja gledam ako je dobra serija. Dakle - dobra serija - dobra serija. Fantasy = fantasy. Rasa u fantasyu mi uopće nije bitna nit u fokusu NEGO PRIČA. FANTASY = PRIČA ! Zapravo uvjeren sam da većina vajnera nije čitala Tolkiena nit konta smisao Star Treka.

 

Ono što vidim je loša gluma, reciklirane ideje, apolutna nemogućnost da proizvedu nešto orginalno u današnje vrijeme.

 

U jednom slučaju kad mi smeta je kod povijesnih drama (tu mora bit autentičnost ili gasim) ili kad rade remake pa ubace neku kvotu. Npr. kao Fantastična Četvorka.

 

Al ono što mene najviše smeta je što se ne može pročitati konstruktivna kritika - N I G D J E od mase krkana sa CrNaC STorMtOOpeR. 

 

Dakle movie review i rasprave se svode upravo na to. Nekad su u pravu kad sforisiraju, ali u većini slučaja radi se vlastitoj frustraciji.

 

 

 

Odlično si rekao. Priča je najbitnija, razvoj likova, kvaliteta scenarija... Ako je tako, čemu onda guranje kvota, zašto mora bit određeni broj žena, pedera, crnaca, indijaca, azijata? Ako je priča dobra, ako sve funkcionira, onda nije ni potrebno mijenjati samo radi mijenjanja. Fantastic Four, odličan primjer. Nebitan, ali dobar primjer. Čemu mijenjanje Johnny Storma? Mislim, koga briga, nije nam pala dlaka s glave, a film je ionako smeće, ali zašto? Brat od Susan Storm, ona bijela, on crn. Ma super, baš ima smisla, pa su u filmu morali to naglašavat i objašnjavat, već sam i zaboravio, bili su valjda usvojeni, tako nešto. Eto, to je glupo mijenjanje, samo da bi bio jedan crnac, nikakvu priču ni kvalitetu nije donijela njegova boja kože u taj film. Nije ni odmogla, film je smeće...

 

A kakve veze ima crni Stormtrooper? Klonovi su se prestali proizvodit odavno i Stormtrooperi su obični ljudi, razni, čak možda i ne samo ljudi nego i druge vrste. Iako Imperija preferira ljude kao vrstu. To je objašnjeno i pokriveno i ima smisla i ima povijesnih dokaza da je tako, pa prema tome može bit i crnac i azijat i balkanac, što god. Samo da služi Imperiji. 

 

P.S.

Ne, nisam gledao taj crtani, ili sam ga gledao odavno, odavno.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 13:21 (Filox).
12 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
Filox kaže...
Dr. Zoidberg kaže...

 

Promjenom irca u morgana se gubi njegova nacionalnost i pripadnost irskom otoku :D. Gubi se i njegova potencijalno irska crvena kosa te smisao nadimka "Red".

 

 

 Kao što rekoh, nisam čitao, pa nisam ni znao. Da sam čitao knjigu, možda bi mi smetalo što više nije "Red". Sad je mogao biti "Black"...

 

A Tyriona iz knjige bi bilo teško pronaći, a još teže doradit. Manji, zdepastiji, s 2 različita oka i još da mu nos odrežu.

 

Zamisli da u Straight Outta Compton Dr. Drea glumi neki bijelac ili azijat... To bio pravi film za mene.   

Dree je stvarna ličnost. Fiktivni likovi su podložni interpretaciji jer svi mi kad zamišljamo likove iz knjiga, ma kako ih autor detaljno opisao, stvorimo neku svoju verziju istog. Tako i režiser. Zašto bi Tyriona bilo teško doraditi da bude kako je opisan? Pa nisu braća Lumiere snimala tu seriju.

Ja sam Shawshank čitao nakon gledanja filma i teško mi je bilo Reda ne zamišljati onako kako sam ga gledao u filmu. Znači teško mi je bilo prihvatiti original. Samo to je do mene a ne do originala. Filmovi i serije se ne snimaju zbog onih koji su čitali knjige.

Kad imaš film ili seriju rađenu po knjizi uvijek postoji zajeb. Ako ćeš prvo čitati knjigu film ti neće biti zanimljiv a ako ćeš prvo gledati film nećeš iz glave moći izbaciti likove iz filma. Ja sam kod A Song of Ice and Fire napravio nekakav hibrid jer se dok sam bio na pola druge knjige pojavila serija pa sam si olakšao tako da sam odustao od knjiga i prebacio se na seriju. Definitivno najgora moguća opcija, pogotovo kad serija prestigne knjigu. na kraju, niti mi se svidjela knjiga (jedna i po), a još manje mi se svidjela serija.


Kod ovih rasnih gluposti najzanimljivije mi je to što sad odjednom svima smeta kad se u filmove guraju crnci, Kinezi i sl. a istim tima nimalo nije smetalo to što se od početka snimanja filmova bijelcima dodjeljuju uloge koje im definitivno nisu pripadale ako se gleda nekakva vjerodostojnost književnom djelu. A i onda i danas recept je isti - podilaženje publici tj. tržištu.

 

Još bi jednu studiju trebalo napraviti o tome zašto su rasisti u velikoj većini vjernici. Baš me zanima što je to što ih nagoni na rasizam jer u svim tim njihovim Biblijama, Kuranima, Talmudima... piše kako su svi ljudi rođenjem isti (pa poslije postaju različiti s obzirom kojoj su se sekti priklonili. Isto ko kad na invalidskom parkingu vidiš nepropisno parkiranog čobana, 90% je riječ o njemačkom autu a 95% mu visi krunica na retrovizoru. To je licemjerje do krajnjih granica koje ja jedino mogu pokušati objasniti činjenicom kako im uz malo recitacije i malo novca njihove sekte sve to opraštaju i oni računaju na to. I onda su oni ti koji negdje traže nekakvu dosljednost a sami su nedosljedni do bola.

 

12 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
Filox kaže...
DarthMarkus kaže...

 Ja sam sebi serem ? CrNci kmeeeee i 99% vajna koji će i dalje biti vajn i ništa neće promjeniti? Ja gledam ako je dobra serija. Dakle - dobra serija - dobra serija. Fantasy = fantasy. Rasa u fantasyu mi uopće nije bitna nit u fokusu NEGO PRIČA. FANTASY = PRIČA ! Zapravo uvjeren sam da većina vajnera nije čitala Tolkiena nit konta smisao Star Treka.

 

Ono što vidim je loša gluma, reciklirane ideje, apolutna nemogućnost da proizvedu nešto orginalno u današnje vrijeme.

 

U jednom slučaju kad mi smeta je kod povijesnih drama (tu mora bit autentičnost ili gasim) ili kad rade remake pa ubace neku kvotu. Npr. kao Fantastična Četvorka.

 

Al ono što mene najviše smeta je što se ne može pročitati konstruktivna kritika - N I G D J E od mase krkana sa CrNaC STorMtOOpeR. 

 

Dakle movie review i rasprave se svode upravo na to. Nekad su u pravu kad sforisiraju, ali u većini slučaja radi se vlastitoj frustraciji.

 

 

 

Odlično si rekao. Priča je najbitnija, razvoj likova, kvaliteta scenarija... Ako je tako, čemu onda guranje kvota, zašto mora bit određeni broj žena, pedera, crnaca, indijaca, azijata? Ako je priča dobra, ako sve funkcionira, onda nije ni potrebno mijenjati samo radi mijenjanja. Fantastic Four, odličan primjer. Nebitan, ali dobar primjer. Čemu mijenjanje Johnny Storma? Mislim, koga briga, nije nam pala dlaka s glave, a film je ionako smeće, ali zašto? Brat od Susan Storm, ona bijela, on crn. Ma super, baš ima smisla, pa su u filmu morali to naglašavat i objašnjavat, već sam i zaboravio, bili su valjda usvojeni, tako nešto. Eto, to je glupo mijenjanje, samo da bi bio jedan crnac, nikakvu priču ni kvalitetu nije donijela njegova boja kože u taj film. Nije ni odmogla, film je smeće...

 

A kakve veze ima crni Stormtrooper? Klonovi su se prestali proizvodit odavno i Stormtrooperi su obični ljudi, razni, čak možda i ne samo ljudi nego i druge vrste. Iako Imperija preferira ljude kao vrstu. To je objašnjeno i pokriveno i ima smisla i ima povijesnih dokaza da je tako, pa prema tome može bit i crnac i azijat i balkanac, što god. Samo da služi Imperiji. 

 

P.S.

Ne, nisam gledao taj crtani, ili sam ga gledao odavno, odavno.

 Ne sjećaš se shistorma poslije trailera ep VII ? Evo kako kritika izgubi smisao.

 

'ere u go.

 

https://www.google.com/search?q=black+stormtrooper+memes&sxsrf=ALeKk03xOZO7anTPlOLkWng-meipO1uxkg:1613392021367&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=Y8WMVQGloStOHM%252Cq6AEb1hxD335wM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kQAQJyzwSeuNeoan1tX0Q8I8fawTw&sa=X&ved=2ahUKEwjMjsTS8evuAhXFlIsKHfy5BfgQ9QF6BAgNEAE#imgrc=f2p8EJ-0fTHg_M

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 13:30 (DarthMarkus).
5 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs

 Sjećam se shitstorma, ali je objašnjenje bilo savršeno logično i ima potpuno smisla i tu ne mislim da je John Boyega loše ubačen. Dapaće, s tim su objasnili i taj dio s klonovima i što se sve promijenilo u zadnjih 30 godina Imperije i Republike. Shitstorm je bio dok nisu ljudi razmislili i dok nije ponuđeno LOGIČNO objašnjene. Iskreno, i ja sam glupo gledao u crnog stormtroopera, ali to je zato jer u trenutku nisam promislio da možda više ne koriste klonove. Kad se ponudilo objašnjenje i kad sam promislio, vidio sam da to ima logike i onda mi više nije smetao John Boyega kao stormtrooper. Jer ima SMISLA i LOGIKE. Može proć sve što ima nekog smisla i što slijedi neku logiku, a ne može proći sve ono što vrijeđa inteligenciju.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
Filox kaže...

Zamisli da u Straight Outta Compton Dr. Drea glumi neki bijelac ili azijat... To bio pravi film za mene.   

Vidim da imamo nekoliko problema:

 

1. Nismo odjelili stvarna, biografska djela od likova koji predstavljaju određenu ljudsku osobnost

 - Dr. Dre je stvarni lik, neodvojiv od svog tijela, situacije i priče. Njegova je ideja da je crnac u četvrti.

 - Scherlock Holmes je ideja - nebitno tko ga glumi, žena, POC... - kao i kapetan iz Moby Dicka.

 

2. U isto vrijeme ne bi bilo ni problem da se i mnogo manjinskih likova predstavi kao ideje, pa da ih glumi tko god želi

 - No, kako živimo u stvarnosti, nemoguće je trenutno to odvojiti od činjenice da je do prije nekoliko desetljeća zbilja dio manjina bio diskriminiran za uloge - oni nisu mogli ništa glumiti, (osim karikatura svojih vanjština) pa je generalni rule of thumb da se barem u tim ulogama njima daje prednost.

 

I Lincoln može biti ideja, može ga glumiti bilo tko, no problem kod ekranizacije npr. Harriet Tubman je da materijal nije toliko iskorišten pa je opet rule of thumb da se prvo učine što vjernija preslika.

 

Ima mnogo nijasni i u točki 1. i u točki 2.

1. Kad bi i ideje striktno odvojili (Hamlet, Ahab, Holmes, grčke tragedije) vjerojatno bi nakon 150og lika shvatio - pa uopće i nema manjinski orijentiranih priča!? Sve redom bijelci. A u stvarnosti je omjer (relevantno za Hollywood) 60/40 u korist bijelaca.

Da je nešto ful vjerno materijalu - eto i "glupi avengersi" - Nick Fury - bijelac, Peggy Carter je bio minoran lik - ne bi nikada dobila seriju, a ljudi obožavaju obje trenutne ekranizacije.

 

Netko je gore spomenuo da što ako transeksualac glumi Rockya?

U čemu je problem?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
6 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
Filox kaže...

 Sjećam se shitstorma, ali je objašnjenje bilo savršeno logično i ima potpuno smisla i tu ne mislim da je John Boyega loše ubačen. Dapaće, s tim su objasnili i taj dio s klonovima i što se sve promijenilo u zadnjih 30 godina Imperije i Republike. Shitstorm je bio dok nisu ljudi razmislili i dok nije ponuđeno LOGIČNO objašnjene. Iskreno, i ja sam glupo gledao u crnog stormtroopera, ali to je zato jer u trenutku nisam promislio da možda više ne koriste klonove. Kad se ponudilo objašnjenje i kad sam promislio, vidio sam da to ima logike i onda mi više nije smetao John Boyega kao stormtrooper. Jer ima SMISLA i LOGIKE. Može proć sve što ima nekog smisla i što slijedi neku logiku, a ne može proći sve ono što vrijeđa inteligenciju.

 Imperij je vec izbacio klonove te isti nisu bili ni stvar tokom originalne trilogije. Ali je odredena ekipa i dalje ludila zato sto je stormtrooper crnac! I glavnog lika tumaci Zena! #notmystarwars jel? Mozda je trebalo promisliti da i zene mogu biti Jedai, sto je onda bilo ok kada je film krenuo? 

Nije? Ha, mozda je do necega drugoga onda...

Na kraju krajeva "Promjenom Irca u Morgana nije se pretjerano izgubilo na bitnim karakteristikama lika. Promjenom Missandei u bjelkinju (na primjer) se gubi njena nacionalnost i pripadnost Naath otoku. Promjenom Aragorna u Arapa, on prestaje bit Numenorianac i Dunedain, a postaje Easterling, jer su fino opisani tko kako izgleda i odakle je. Ja ne razumijem koji je vaš problem?"

Dakle, hoces reci da je kriticna stvar kod ovih likova boja koze a ne njihova djela? Ali isto to ne vrijedi za Morgana Freemana?

"Odlično si rekao. Priča je najbitnija, razvoj likova, kvaliteta scenarija... Ako je tako, čemu onda guranje kvota, zašto mora bit određeni broj žena, pedera, crnaca, indijaca, azijata?"

Tko je rekao da mora biti kvota? Rekli smo da najbolji glumac dobija ulogu. Ako je najbitnija prica, razvoj likova, kvaliteta scenarija, kvaliteta glumaca (moj dodatak), zasto je onda bitno koje je rase/spola/seksualnosti glumac? Jer iz nekog razloga, cim se pojavi takva situacija, jedna strana politickog opredjeljenja pocne kmecati.

15 godina
offline
Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno

Stvarno? rocky je bijeli talijan- muškarac.. Rocky nije crnac i ima jaja.. Nemoj reć :"kak znaš?" ,nema smisla. Čak ni u ovoj besmislenoj raspravi..

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prs
wyks kaže...

Vidim da imamo nekoliko problema:

 

1. Nismo odjelili stvarna, biografska djela od likova koji predstavljaju određenu ljudsku osobnost

 - Dr. Dre je stvarni lik, neodvojiv od svog tijela, situacije i priče. Njegova je ideja da je crnac u četvrti.

 - Scherlock Holmes je ideja - nebitno tko ga glumi, žena, POC... - kao i kapetan iz Moby Dicka.

 

2. U isto vrijeme ne bi bilo ni problem da se i mnogo manjinskih likova predstavi kao ideje, pa da ih glumi tko god želi

 - No, kako živimo u stvarnosti, nemoguće je trenutno to odvojiti od činjenice da je do prije nekoliko desetljeća zbilja dio manjina bio diskriminiran za uloge - oni nisu mogli ništa glumiti, (osim karikatura svojih vanjština) pa je generalni rule of thumb da se barem u tim ulogama njima daje prednost.

 

I Lincoln može biti ideja, može ga glumiti bilo tko, no problem kod ekranizacije npr. Harriet Tubman je da materijal nije toliko iskorišten pa je opet rule of thumb da se prvo učine što vjernija preslika.

 

Ima mnogo nijasni i u točki 1. i u točki 2.

1. Kad bi i ideje striktno odvojili (Hamlet, Ahab, Holmes, grčke tragedije) vjerojatno bi nakon 150og lika shvatio - pa uopće i nema manjinski orijentiranih priča!? Sve redom bijelci. A u stvarnosti je omjer (relevantno za Hollywood) 60/40 u korist bijelaca.

Da je nešto ful vjerno materijalu - eto i "glupi avengersi" - Nick Fury - bijelac, Peggy Carter je bio minoran lik - ne bi nikada dobila seriju, a ljudi obožavaju obje trenutne ekranizacije.

 

Netko je gore spomenuo da što ako transeksualac glumi Rockya?

U čemu je problem?

 

 

warhammer kaže...

Ako je u historijskoj drami Mary Queen of Scots ,crnac glumio historijskog lika Lord Thomas Randolpha, Engleskog ambasadora iz XVI st. može glumiti i Gandalfa ,zar ne ?

 

Ima i primjera gdje se užasno loše mijenjaju povijesni likovi, evo gore jedan takav primjer. Baš ono, nigdje veze, ni logike ni pameti.

 

Kao što sam rekao, nekome je LOTR onako, film za pogledat, a nekome je malo više od filma. Tako neće svatko jednako reagirat na određene promjene, meni će više smetat promjene u LOTR ili u GOT (što se likova i njihovog izgleda tiče) nego u bilo kojem povijesnom filmu/seriji, jer su mi LOTR i GOT puno draži od bilo čega drugoga i ne želim da se takve stvari mijenjaju.

 

Osobno smatram da su LOTR filmovi napravljeni savršeno i nedaj bože da ikome padne napamet mijenjat to remek djelo, samo zato da bi mijenjao. Jebiga, možda sam zato malo previše kritičan, ali što je tu je, bar sam svjestan toga.

 

Live long and prosper.
12 godina
offline
Najskuplja TV serija u povijesti: Gospodar prsteno

Ma bitno je samo da to ne doživljavaš kao guranje šake u anus. 

 

Ako to doživiš onda ti je vrijeme da staneš i zapitaš se o životu.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice