Najnoviji ruski SF: Invasion, Sputnik, Coma i The

poruka: 15
|
čitano: 5.688
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najnoviji ruski SF: Invasion, Sputnik, Coma i The ".
16 godina
offline
Najnoviji ruski SF: Invasion, Sputnik, Coma i The

Da li ima negdje naših prijevoda za ove filmove?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najnoviji ruski SF: Invasion, Sputnik, Coma i
Sputnik i The Blackout pogledao i dobri su filmovi.
Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Najnoviji ruski SF: Invasion, Sputnik, Coma i The

Bome odlicni trailerinaprijed Rusija

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Najnoviji ruski SF: Invasion, Sputnik, Coma i

Da ne bude ona bezvezna dječja igra kad te netko pita: Znate koliko ima sati? ti odgovoriš: Znam.

 

Ako znaš pošalješ link gdje ima prijevoda i to je to.

 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Najnoviji ruski SF: Invasion, Sputnik, Coma i
Njesra, samo nam je uz Hoolywood i Boolywood nedostajao Ruuliwood.
Više sam za staru (rusku) školu filmske umjetnosti.
Pis on ju :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Najnoviji ruski SF: Invasion, Sputnik, Coma i
...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Najnoviji ruski SF: Invasion, Sputnik, Coma i The

znaju rusi i te kako raditi filmove (kao i korejanci), samo je prosječan tupan zatrovan holivudima (iako se i tu nađe dobrih filmova ali sve rjeđe) pa i ne zna za njihovo postojanje a nekmoli. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Najnoviji ruski SF: Invasion, Sputnik, Coma i The

Iznenadila me i muzika recimo druga pjesma u Invasion: sirotkin - više domov (Выше Домов)

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2020 21:45 (Byron).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Najnoviji ruski SF: Invasion, Sputnik, Coma i
Ajar kaže...

znaju rusi i te kako raditi filmove (kao i korejanci), samo je prosječan tupan zatrovan holivudima (iako se i tu nađe dobrih filmova ali sve rjeđe) pa i ne zna za njihovo postojanje a nekmoli. 

 Cijelu rusku kinematografiju nosi par redatelja, ovo sve ostalo je na razini hollywodske b produkcije, nažalost. Situacija bi vjerojatno dosta bolje izgledala da Balabanov i Bodrov nisu prerano umrli.

Na niske su grane spali, iako mi je baš jedan njihov, Zvyagintsev jedan od najdražih trenutno aktivnih redatelja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2020 22:02 (geronimo4661).
13 godina
offline
Najnoviji ruski SF: Invasion, Sputnik, Coma i The

Po uzoru na amrečke seriale Alien i Alien protiv predatora u čak tri filma : Attraction (2017),  Invasion (2020) i Sputnik (2020) glavni lik je ženski... 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Najnoviji ruski SF: Invasion, Sputnik, Coma i The

rusi su mi bliži zbog mentalnog sklopa. amerima je sve tehnologija i propaganda, a rusima tek pomoć (= podrazumijeva se) i glavna im je karaketrizacija i međuodnosi likova, uz nama ipak bliži način komuniciranja i zajebancije. jednostavno nisu toliko plitki k'o ameri. općenito, draži su mi europski i azijski filmovi. čak i na jednaku temu pristup je drugačiji (inteligentniji?). tipičan potkrepljujući primjer: usporedba apollo 13 i salyut 7

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Najnoviji ruski SF: Invasion, Sputnik, Coma i The

Prilično je neozbiljno i površno nazivati američkih film plitkim na temelju one hollywodske komercijale, jer američki film je puno više od toga. Sve zemlje snimaju plitke pizdarije, neke više a neke manje, ovisno o snazi. Pa i ovi filmovi iz članka su plitak potok kakve hollywod izbacuje na lopate. Izbacuju naravno Rusi dobre filmove, ali to je toliko sporadicno da nemozes svake godine izvuci 5 pristojnih filmova, a razlog tome je sto jednostavno nemaju dovoljno kvalitetnih autora koji mogu drzati kvalitetu, a i najpopularniji filmovi kod njih su  komercijala (najgledaniji film prosle godine kod njih je t-34, bezvezan film, ruska verzija one pizdarije Fury) tako da ko i u americi, forsira se ono sto prolazi, samo sto je njihova kolicina filmova puno manja.

Kad pogledas proslogodisnje ruske filmove, jedino ko tu strsi kvalitetom je Beanpole, i eventualno pristojni  Leaving Afghanistan, ovo sve ostalo sto sam pogledao je bilo razocaravajuce. Tako da ako ovih par kvalitetnih redatelja ne snime film, godina ce biti slaba.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2020 12:14 (geronimo4661).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najnoviji ruski SF: Invasion, Sputnik, Coma i

a tebi bi ruka otpala da si preveo nazive filmove:

 

Štrklja

 

Napuštajući Afganistan...

 

 

mentalni sklop je najteže promijeniti...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Najnoviji ruski SF: Invasion, Sputnik, Coma i
Stric_Jura kaže...

a tebi bi ruka otpala da si preveo nazive filmove:

 

Štrklja

 

Napuštajući Afganistan...

 

 

mentalni sklop je najteže promijeniti...

 Strane filmove uglavnom pamtim po engleskim nazivima, tako da mi ne pada na pamet prevoditi na hrvatski i fakat ne znam šta je tu čudno.

Uostalom, mislim da je i praktičnije ako netko bude htio baciti oko na film. Ukucaj Napuštajući Afganistan u imdb, rotten tomatoes ili neki torrent tracker pa ćeš vidjeti šta će ti izbaciti. Ili probaj sa Štrkljo. 

A tebi ako se prevodi, samo daj. Ti sigurno i Breaking Bad zoveš Na putu prema dolje. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2020 14:26 (geronimo4661).
5 godina
offline
Re: Najnoviji ruski SF: Invasion, Sputnik, Coma i
Zato veeelikom hvala na postojanju HRT 3...i na njihovom odabiru filmova...mada za mene je totalno svejedno kojim jezikom se u filmu govori...imam jednostavan kriterij...ili je zanimljiv ili je dosadan u okvirima žanra
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice