Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom će na

poruka: 33
|
čitano: 6.451
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom će na".
16 godina
offline
Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom će na

Mladene brate, daj malo pročitaj svoje članke prije objave. Kreni od ovog i predzadnjeg. Popij kavicu, pročitaj, pa ćeš naići na besmislene rečenice bez početka i kraja. Ajde, možeš ti to!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom će na

Fora inovacija, ali ako ćemo ih usporediti s drugim obnovljivim izvorima koji nemaju konstantan output snage, vjetar i sunce proizvode više po instaliranoj snazi, te su jeftinije tehnologije. Da ne govorim koliko je tehnologija ograničena izborom lokacije gdje su povoljni uvjeti za iskorištavanje energije plime i oseke.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom će na

Vjerojatno propali projekt, vjetar u UK i Škotskoj je očiti pobjednik kaj se tiče obnovljivosti, a ak se nekaj na plimnim generatorima i pokvari cijela stvar često ide u otpad jer se ne isplati popravljat.

 

https://news.ycombinator.com/item?id=26912347

 

 

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 8:37 (nixass).
Moj PC  
0 2 hvala 0
3 godine
offline
Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom će na

To su većinom "test projekti" iako služe u komercijalne svrhe. Instaliraju se i koriste da bi se iz njih izvukla nova saznanja i eventualno poboljšao dizajn. Trenutno je vjetar bolji izbor, ali ko zna...

 
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom će na

"Orbital 02 trenutno putuje do svog konačnog odredišta pored škotskog otočja Orkney. Kad proradi, proizvodit će 2 megavata električne energije zahvaljujući morskim mijenama."

 

Energija se mjeri u đžulima (J) ili u kilovatsatima (kWh) a ne u kilovatima (kW). U kW se mjeri snaga.

 

Ako je već u podnaslovu takva katastrofalna greška, što da očekujem u nastavku. Ili da jednostavno ne čitam dalje.

42
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 12:27 (markoBT).
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom će na

nema energije do nuklearne energije, sve ostalo je prevara naivnog naroda.

 
11 4 hvala 0
3 godine
offline
Re: Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom ć
MadDogMattis kaže...

nema energije do nuklearne energije, sve ostalo je prevara naivnog naroda.

 

Pa ne znam - norveška i još par zemalja se nikako ne bi složile s tobom...

16 godina
offline
Re: Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom ć
Gallu kaže...
MadDogMattis kaže...

nema energije do nuklearne energije, sve ostalo je prevara naivnog naroda.

 

Pa ne znam - norveška i još par zemalja se nikako ne bi složile s tobom...

Sva sreca pa vecina zemalja ima geografiju kao Norveska pa mogu graditi hydro elektrane on-demand.

Sa razlogom je par zemalja, a ne vecina.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
3 godine
neaktivan
offline
Re: Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom ć
Što će joj tolki propeleri?

Jel to uopće crpi energiju plime ili morskih struja?


Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 13:33 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom ć
nixass kaže...
Gallu kaže...
MadDogMattis kaže...

nema energije do nuklearne energije, sve ostalo je prevara naivnog naroda.

 

Pa ne znam - norveška i još par zemalja se nikako ne bi složile s tobom...

Sva sreca pa vecina zemalja ima geografiju kao Norveska pa mogu graditi hydro elektrane on-demand.

Sa razlogom je par zemalja, a ne vecina.

 i hrvatska...

5 godina
offline
Re: Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom ć
Keops kaže...

Fora inovacija, ali ako ćemo ih usporediti s drugim obnovljivim izvorima koji nemaju konstantan output snage, vjetar i sunce proizvode više po instaliranoj snazi, te su jeftinije tehnologije. Da ne govorim koliko je tehnologija ograničena izborom lokacije gdje su povoljni uvjeti za iskorištavanje energije plime i oseke.

 Jesi li baš siguran? Sunce i vjetar poprilično ovise o vremenskim uvjetima, a koliko ja znam plima i oseka se konstantno izmjenjuju, svako 6 sati, svaki dan, 365 dana u godini. Nema oblačnih dana ili mirmih dana bez vjetra, plima i oseka uvijek rade, dan-noć... Malo po malo, nakupi se i ne treba termoelektranu da popuni rupu kad nema sunca ili vjetra.

 

Lokacija da, to neće svugdje bit pogodno, u nas bi bilo apsolutno besmisleno, ali po sjeveru EU je jako korisno, kad imaju po oko 2 metra razlika u plimi i oseci.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom ć
Gallu kaže...
MadDogMattis kaže...

nema energije do nuklearne energije, sve ostalo je prevara naivnog naroda.

 

Pa ne znam - norveška i još par zemalja se nikako ne bi složile s tobom...

 Ne bi ni Njemačka, ali zato Francuska bi. Nije za ludu Njemcima točno duplo skuplja struja od Francuza. A nisu ni ti Francuzi baš toliko ludi i neuki.

Live long and prosper.
3 godine
offline
Re: Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom ć
Filox kaže...
Gallu kaže...
MadDogMattis kaže...

nema energije do nuklearne energije, sve ostalo je prevara naivnog naroda.

 

Pa ne znam - norveška i još par zemalja se nikako ne bi složile s tobom...

 Ne bi ni Njemačka, ali zato Francuska bi. Nije za ludu Njemcima točno duplo skuplja struja od Francuza. A nisu ni ti Francuzi baš toliko ludi i neuki.

 Njemačka ima 1,6 puta skuplju struju od Francuske, ali zato Norveška ima upola jeftiniju struju od Francuske. Pa eto... Nije ni s nuklearkama sve bajno. E da - i Hrvatska ima jeftiniju struju od Francuske. Što misliš, zbog čega je to?

5 godina
offline
Re: Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom ć
Gallu kaže...

 E da - i Hrvatska ima jeftiniju struju od Francuske. Što misliš, zbog čega je to?

 Jer je ugljen daleko najjeftiniji, jasno... A imamo i dio nuklearke.   

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom ć
Gallu kaže...
Filox kaže...
Gallu kaže...
MadDogMattis kaže...

nema energije do nuklearne energije, sve ostalo je prevara naivnog naroda.

 

Pa ne znam - norveška i još par zemalja se nikako ne bi složile s tobom...

 Ne bi ni Njemačka, ali zato Francuska bi. Nije za ludu Njemcima točno duplo skuplja struja od Francuza. A nisu ni ti Francuzi baš toliko ludi i neuki.

 Njemačka ima 1,6 puta skuplju struju od Francuske, ali zato Norveška ima upola jeftiniju struju od Francuske. Pa eto... Nije ni s nuklearkama sve bajno. E da - i Hrvatska ima jeftiniju struju od Francuske. Što misliš, zbog čega je to?

 a ti eco trudbenici iz Norveške su napumpali svoj fond zaradom od prodaje nafte, jel'...

Ju je je? Je ju je!
3 godine
offline
Re: Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom ć
Filox kaže...
Gallu kaže...

 E da - i Hrvatska ima jeftiniju struju od Francuske. Što misliš, zbog čega je to?

 Jer je ugljen daleko najjeftiniji, jasno... A imamo i dio nuklearke.   

 

:)

Ne nego imamo 66% udjela iz obnovljivih izvora. Tj 55% iz hidrocentrala.

5 godina
offline
Re: Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom ć
Gallu kaže...
Filox kaže...
Gallu kaže...

 E da - i Hrvatska ima jeftiniju struju od Francuske. Što misliš, zbog čega je to?

 Jer je ugljen daleko najjeftiniji, jasno... A imamo i dio nuklearke.   

 

:)

Ne nego imamo 66% udjela iz obnovljivih izvora. Tj 55% iz hidrocentrala.

 Nemoj zanemarit ugljen. Ugljen je najjeftiniji, a naše termoelektrane su na ugljen. Imamo i hidrocentrala i dio Krškog. Osim hidro, ostali obnovljivi izvori nisu tako jeftini, upravo zbog toga Njemačka i ima skupu struju.

 

P.S.

Baš sad gledam, imamo mi dosta tih hidroelektrana, nisam ni znao da ih je ovoliko, super.    

Live long and prosper.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom ć

Naša jedna termoelektrana je na ugljen, ostale su na plin, a ove koje su na ložu su van pogona.

 

Filox kaže...
Keops kaže...

Fora inovacija, ali ako ćemo ih usporediti s drugim obnovljivim izvorima koji nemaju konstantan output snage, vjetar i sunce proizvode više po instaliranoj snazi, te su jeftinije tehnologije. Da ne govorim koliko je tehnologija ograničena izborom lokacije gdje su povoljni uvjeti za iskorištavanje energije plime i oseke.

 Jesi li baš siguran? Sunce i vjetar poprilično ovise o vremenskim uvjetima, a koliko ja znam plima i oseka se konstantno izmjenjuju, svako 6 sati, svaki dan, 365 dana u godini. Nema oblačnih dana ili mirmih dana bez vjetra, plima i oseka uvijek rade, dan-noć... Malo po malo, nakupi se i ne treba termoelektranu da popuni rupu kad nema sunca ili vjetra.

 

Lokacija da, to neće svugdje bit pogodno, u nas bi bilo apsolutno besmisleno, ali po sjeveru EU je jako korisno, kad imaju po oko 2 metra razlika u plimi i oseci.

 

Siguran sam, broj koji to pokazuje faktor kapaciteta (capacity factor), a ukratko ti govori postotak koliko struje proizvedeš u odnosu na ono što bi proizveo da ti elektrana radi cijelu godinu na toj snazi. Sunce ima oko 25%, vjetar oko 40%, ovisno o lokaciji, a sumnjam da ove plimne idu preko 25.

12 godina
neaktivan
offline
Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom će na

Čovječe koliko inžinjera strojarstva i elektroenergetike na bug forumu  

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 15:21 (MasterOdisasteR).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom ć
MasterOdisasteR kaže...

Čovječe koliko inžinjera strojarstva i elektroenergetike na bug forumu  

 kad bismo osmislili proizvodnju električne energije od komentara po forumu i društvenim mrežama, čitava zemlja bi imala obilje struje stoljećima. obnovljive. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom ć
MasterOdisasteR kaže...

Čovječe koliko inžinjera strojarstva i elektroenergetike na bug forumu  

 

Ne znam za ostale, al taj sam 

3 godine
offline
Re: Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom ć
Kod nas je samo oko 200MW instalirane snage ugljen.
Ako pogledaš neke relevantne studije, ugljen nije više najjeftiniji. Barem ne za zemlje koje ovise o uvozu (kao mi).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom ć
Njemačka i nuklearna tehnologija? ste vi pri sebi?
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 17:53 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom će na

Preporučio bih svima da si pogledaju površinske ugljenokope u Njemačkoj - kopaju ko' da ne postoji sutra....

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 17:30 (Stric_Jura).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom ć
Gallu kaže...

To su većinom "test projekti" iako služe u komercijalne svrhe. Instaliraju se i koriste da bi se iz njih izvukla nova saznanja i eventualno poboljšao dizajn. Trenutno je vjetar bolji izbor, ali ko zna...

Baš me zanima kaj bi "naš domači gospon Ferdo rekel za taj njihov dizajn".

 

https://www.facebook.com/watch/?ref=saved&v=195262432410324

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 21:36 (rambox).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom ć

Sad sam pogledao. Taj čovjek je legenda, nikad čuo za njega, baš steta.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 20:49 (MasterOdisasteR).
7 godina
offline
Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom će na

Svi koji misle da su solarni paneli i vjetrenjače nekakva zelena enrgija, neka pogledaju ovo:



Sve je objašnjeno, jedino nije istaknuo da nam za buducnost treba Nuklearna energija, ali to ce zakljuciti svatko tko pogleda ovo.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom ć
Nama je sasvim dovoljno da iskoristimo svoj hidroelektrični potencijal. Ne trebaju nam ama baš nikakve nuklearne elektrane. Ostalo sasikm fino možemo pokriti sa vjetrenjačama i fotonaponskim panelima.
Niti jedna energija nije zelena. Ali nije niti nuklearna. Jedna od boljih je (nije najbolja) ako ćemo gledati da je sve 100% sigurno i da grešaka nema. Ali šta ako se greške pojave? Tad nuklearna bježi daleko na začelje po utjecaju na okoliš...
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2021 8:41 (Gallu).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom ć
Kako nije nuklearna energija zelena, odi u Pripyat i tamo ćeš vidjet da se priroda uvelike oporavila od kad nema čovjeka.
 
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najmoćnija plimna turbina na svijetu strujom ć
Gallu kaže...
Nama je sasvin dovoljno da iskoristimo svoj hidroelektrični potencijal. Ne trebaju nam ama baš nikakve nuklearne elektrane. Ostalo sasvkm fino možemo pokriti sa vjetrenjačama i fotonaponskim panelima.
Niti jedna energija nije zelena. Ali nije niti nuklearna. Jedna od boljih je (nije najbolja) ako ćemo gledati da je sve 100% sigurno i da grešaka nema. Ali šta ako se greške pojave? Tad nuklearna bježi daleko na začelje po utjecaju na okoliš...

 

Pa baš i nije. Upitno je koliko još imamo lokacija gdje možemo nešto značajno hidropotencijala izvući. Teoretski da, možeš na svaku rijeku ugrađivati hidroelektrane, od mikro i mini do malo većih, ali to je uništavanje prirode na svoj način. Postoji razlog zašto rijeke nisu krcate hidroelektranama.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice