"Najmanji iMac na svijetu" je zapravo – Raspberry

poruka: 11
|
čitano: 5.166
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Najmanji iMac na svijetu" je zapravo – Raspberry".
16 godina
offline
"Najmanji iMac na svijetu" je zapravo – Raspberry

pa mogel je odlemiti te portove, a ne ko "pacijent" ići dremelom to piliti...

- dobro da se nije ranil...

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
"Najmanji iMac na svijetu" je zapravo – Raspberry

Sta je u stvari uradio, isprintao samo kuciste za Raspberry Pi, i to jako lose. Lik prica kako je sve stvar u detaljima, ali kod njega kao da je rezolucija u ocima na nivou par piksela, operisan od detalja totalka. Oni sarafi na kraju su mu najjaci.

 
3 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
"Najmanji iMac na svijetu" je zapravo – Raspberry

 

Mene zanima kakva je softverska podrška za ovaj uradak? originalni macos, emulator, nesto treće?

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: "Najmanji iMac na svijetu" je zapravo – Raspb
MarkoST kaže...

 

Mene zanima kakva je softverska podrška za ovaj uradak? originalni macos, emulator, nesto treće?

https://itigic.com/install-iraspbian-on-raspberry-pi-to-get-macos/

 

https://twisteros.com/about.html

 

Vec je bilo slicnih pokusaja, cak neki sa istom idejom da se logo zasebno isprinta (a ne da se oboja drugacije), samo sto oni nisu, krajnje debilno, otpilili portove, vec su kuciste isprintali na nacin da cijeli PI stane.

 

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
offline
"Najmanji iMac na svijetu" je zapravo – Raspberry

Problem je bio ostaviti otvor tamo gdje su priključci da se mogu funkcionalno koristiti umjesto mesarenja. E moj inženjeru, osnovni postulat je prvo mjeri a onda izrađuj. Za to ne treba fakultet, to zna svaki majstor pa i oni koji rade fušeraj.

 

Mislim da sam negdje vidio skin koji se zove iRaspbian.

Stručnjak za odmaganje...
 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: "Najmanji iMac na svijetu" je zapravo – Raspb
mario.L_hr kaže...

Problem je bio ostaviti otvor tamo gdje su priključci da se mogu funkcionalno koristiti umjesto mesarenja. E moj inženjeru, osnovni postulat je prvo mjeri a onda izrađuj. Za to ne treba fakultet, to zna svaki majstor pa i oni koji rade fušeraj.

 Ovo mi je najvise diglo zivce, kada ljudi imaju skupocjene alate, a ne znaju ih koristiti.

 

Vec je poplava "DIY" projekata na Tubeu gdje ekipa izradjuje police sa opremmom vrijednom desetke tisuca dolara. Ili restauracije "antiknih" hrdjavih alata koji su kupljeni novi prije par godina i ostavljeni preko noci na kisi.

 

Ne bih bio kritican da za Raspberry ne postoji sva silina dodataka, kao sto i postoji lak nacin da se portovi namjeste tako da izgledaju kao i na iMacu.

Za nekoga tko ima dremel i 3D printer ne bi trebao biti problem odlemiti port i preusmjeriti ga kabelom.

 

Stalak nije trebao printati, ima ih za kupiti kao stalak za iPad, mislim da sam vidio i neke koji su VESA.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
offline
Re: "Najmanji iMac na svijetu" je zapravo – Raspb
To ide uz Casual Enginera.
Stručnjak za odmaganje...
10 godina
offline
"Najmanji iMac na svijetu" je zapravo – Raspberry

Umjesto da ljudi kažu, cool, baš dobro, zabavno itd, balkanjezeri odmah pljuvačinu. Čovjek napravi mali DIY projekt iz zabave, balkanjezeri se zamaraju s kučištima i portovima, kao da se prodaje po dućanima.

 

Nevjerojatno koliko su ljudi žaljenja vrijedni postali, nezadovoljni i ogorčeni. 

Nadglednik dina
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Najmanji iMac na svijetu" je zapravo – Raspb

Entry Point jesi li uopće pogledao video? Ovo je u stilu Pata i Mata (A je to!). Nema ni trunke inženjerstva u cijeloj priči. Bar je mogao potruditi se i napraviti 3D model koji odgovara dimenzijama opreme koju koristi. Ovako sa strane ispada da je uzeo nečiji 3D model i isprintao ga (ne tvrdima ali u videu nigdje nisam našao kako je došao do 3D modela). Zatim uzme u ruke dremel i reže!!!! Di je tu inženjerstvo??? Ako nije htio mijenjati 3d model imao je hrpu mogućnosti kako to napraviti kulturnije. Što je cool u ovome? Samo ideja a izvedba je katastrofalna.

 

Nije cool s tvoje strane vrijeđati druge na ovakav nači samo zbog toga što imaju drugačije mišljenje.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
online
Re: "Najmanji iMac na svijetu" je zapravo – Raspb
Entry Point kaže...

Umjesto da ljudi kažu, cool, baš dobro, zabavno itd, balkanjezeri odmah pljuvačinu. Čovjek napravi mali DIY projekt iz zabave, balkanjezeri se zamaraju s kučištima i portovima, kao da se prodaje po dućanima.

 

Nevjerojatno koliko su ljudi žaljenja vrijedni postali, nezadovoljni i ogorčeni. 

Mislim da je moja kritika opravdana, zato sto je i opasno. Em sto je ono rezanje bilo na razini djeteta, ako koristi lose punjace moze si i skuriti opremu - jesi vidio na sto lici odrezani konektor?

 

Ali znas sto je najbolje?

 

99% komentara ispod videa je zestoka kritika, jer valjda postoje i strucniji ljudi u svijetu koji vide da je ovo unistavanje opreme.

Slican 3D model sam vec vidio ovdje

https://www.thingiverse.com/thing:3385797

 

Pa iako je ovo bolja ideja, i dalje bih imao kritiku - jer ni ovaj ne koristi filer da printana plastika ne izgleda ovako ocajno - bar je sa filerom zabavno raditi, i veoma lako a rezultat je fenomenalan pogotovo ako imas finiji bruzni papir.

 

Inace, zajednica Pi entuzijasta je golema i ima milijun projekata i milijun odlicnih ideja. U tome sam vec 4 godine i odusevljen sam sto sve ljudi rade sa ovime.

No malo tko je dosao na ideju ovako ocajno unistiti svoj PI, pa je moja (i svih drugih komentatora) kritika sasvim opravdana.

 

Inace, imas ekipu koja je ugurala RPi u svako Apple kuciste jos od 80ih. I izgledaju fenomenalno.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: "Najmanji iMac na svijetu" je zapravo – Raspb
Entry Point kaže...

Umjesto da ljudi kažu, cool, baš dobro, zabavno itd, balkanjezeri odmah pljuvačinu. Čovjek napravi mali DIY projekt iz zabave, balkanjezeri se zamaraju s kučištima i portovima, kao da se prodaje po dućanima.

 

Nevjerojatno koliko su ljudi žaljenja vrijedni postali, nezadovoljni i ogorčeni. 

 a nisu svi na tvom američanskom mindsetu...

 

ljudi vele kaj misle jer osobito ako se ideš nečime hvaliti na YT, pa daj si truda...

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice