Najboljih 150 mobilnih aplikacija za ljeto uz Bug

poruka: 13
|
čitano: 6.312
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najboljih 150 mobilnih aplikacija za ljeto uz Bug".
10 godina
offline
Najboljih 150 mobilnih aplikacija za ljeto uz Bug

Sa BUG-om se ne može pogriješiti. U bilo koje doba godine. Nema kod BUG-a, neobaveznog štiva.
BUG je za mene obavezno štivo.

 

Ovo je cool, ljetni broj, mladenački,...Cijeli broj ljetnog BUG-a isijava od kvalitete i poletnosti. Bilo vizulano, bilo sadržajno.

 

Uz druge autore, jako mi je drago vidjeti u našem BUG-u tekstove od prof. T. Carić. To me uvijek obraduje.
Gosp. Oton isto tako ima po meni jako kvalitetne tekstove.

 

Hvala našim BUG-ima što nas svaki mjesec, iz godine u godinu vesele sa kvalitetnim i zanimljivim sadržajem.
BUG najjači medij. BOL najjače Internet mjesto.

Hvala bugovcima na svemu!

 

Neka se lijepo odmore, zabave, povrate energiju za nove radne pobjede, i tako..Još jači neka se vrate na jesen.
Mada ne sumnjam u visoku motivarnost, radnu etiku i zalaganje naših BUGovca. Oni uvijek daju svoj maximum.

 

BUG, rula nadmoćno!!!

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
6 22 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Najboljih 150 mobilnih aplikacija za ljeto uz Bug

Pozdrav,

 

gdje se Bug može kupiti u fizičkom obliku(po komadu kako izlaze), bez da moram uzeti pretplatu na godišnjoj razini?

Hvala. :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najboljih 150 mobilnih aplikacija za ljeto uz
WillyWonka kaže...

Pozdrav,

 

gdje se Bug može kupiti u fizičkom obliku(po komadu kako izlaze), bez da moram uzeti pretplatu na godišnjoj razini?

Hvala. :)

Hmm... Tesko pitanje... Mozda na prvom najblizem kiosku?

 

P.S. BUG, rula nadmoćno!!!

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2021 11:49 (Knez_007).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Najboljih 150 mobilnih aplikacija za ljeto uz
Knez_007 kaže...
WillyWonka kaže...

Pozdrav,

 

gdje se Bug može kupiti u fizičkom obliku(po komadu kako izlaze), bez da moram uzeti pretplatu na godišnjoj razini?

Hvala. :)

Hmm... Tesko pitanje... Mozda na prvom najblizem kiosku?

 

P.S. BUG, rula nadmoćno!!!

 ...

 

Hvala na info. :)

4 godine
offline
Najboljih 150 mobilnih aplikacija za ljeto uz Bug

Kud baš mobilne aplikacije... :-(

 

Ljeti imam nešto više vremena za čitanje. Sigurno neću na plaži čitati opise mobilnih aplikacija Zabe, Erste banke, m-token i slično.

 

Mogli ste napraviti neki futuristički broj: neki nekonvencionalni ili manje znani oblici pohrane podataka ili baterija (kad se već toliko prepisuju članci izvana na portalu), mobilni routeri (Huwaei je dosta dobar u tome, a i tražen je - ali oni bolji modeli, ne modeli koje dijele pojedini teleoperateri), SSD-ovi za džep, uvijek dobra tema - sinkroniziranje podataka na više uređaja i u cloudu, čak bi dobro došao i test kvalitetnih kablova za punjenje i prijenos podataka s mobitela i na mobitel, sigurnosne portabl kamere koje se lako kontroliraju mobitelom (eto, jednu baš nudi jedan teleoperater), stižu win11 - potrebno je napraviti pregled matičnih ploča za raju, a ne samo za gamere... Tema 'ko pljeve. A vi uprli u mobilne aplikacije...

 

 
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najboljih 150 mobilnih aplikacija za ljeto uz
zelenapaprika kaže...
Tema 'ko pljeve. A vi uprli u mobilne aplikacije...

 

 Pa je***a ostala spranca od prosle godine.... 

 

BUG rula... nesta.... nisam zapamtio kad je tolko hvalospjeva treba to se popamtit.... al eo klanjam se spred otvorenog portala kao da sam pred dragim vodom.... majkemi.... 

VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2021 19:12 (jocommb).
16 godina
moderator
offline
Re: Najboljih 150 mobilnih aplikacija za ljeto uz
zelenapaprika kaže...

Kud baš mobilne aplikacije... :-(

 

Ljeti imam nešto više vremena za čitanje. Sigurno neću na plaži čitati opise mobilnih aplikacija Zabe, Erste banke, m-token i slično.

 

Mogli ste napraviti neki futuristički broj: neki nekonvencionalni ili manje znani oblici pohrane podataka ili baterija (kad se već toliko prepisuju članci izvana na portalu), mobilni routeri (Huwaei je dosta dobar u tome, a i tražen je - ali oni bolji modeli, ne modeli koje dijele pojedini teleoperateri), SSD-ovi za džep, uvijek dobra tema - sinkroniziranje podataka na više uređaja i u cloudu, čak bi dobro došao i test kvalitetnih kablova za punjenje i prijenos podataka s mobitela i na mobitel, sigurnosne portabl kamere koje se lako kontroliraju mobitelom (eto, jednu baš nudi jedan teleoperater), stižu win11 - potrebno je napraviti pregled matičnih ploča za raju, a ne samo za gamere... Tema 'ko pljeve. A vi uprli u mobilne aplikacije...

 

 A tebi je tema broja početak i kraj svega?

 

Hoćeš neki ozbiljniji tekst o aktualnom hardveru? Pa imaš veliki usporedni test prijenosnika s GeForce RTX 30 grafikom (i nisu svi papreno skupi), u kojem možda ima i više teksta nego li u temi broja.

 

Ili recimo recenzija novog AOC 32-inčnog monitora sa 165-hercnim osvježavanjem, pa najnovija (spominješ kamere) GoPro HERO9 Black akcijska kamera... Hoćeš savjete - imaš tekst o pasivnim redukcijskim audioadapterima... Hoćeš tehnologije - imaš osvrt na fenomen chia coina koji je uzrokovao darmar na tržištu diskova... Itd., itd...

 

Windowsi 11 su tek sad službeno najavljeni, nije bilo teorije da išta ozbiljnije u vezi njih pripremimo.

jocommb kaže...
zelenapaprika kaže...
Tema 'ko pljeve. A vi uprli u mobilne aplikacije...

 

 Pa je***a ostala spranca od prosle godine.... 

 

 Dvije godine nismo imali temu o mobilnim aplikacijama. Piše to u tekst kojeg se ovdje kao komentira, ako si ga uopće čitao...

...
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 4:05 (Miro).
Re: Najboljih 150 mobilnih aplikacija za ljeto uz
Miro kaže...

 A tebi je tema broja početak i kraj svega?

 

Hoćeš neki ozbiljniji tekst o aktualnom hardveru? Pa imaš veliki usporedni test prijenosnika s GeForce RTX 30 grafikom (i nisu svi papreno skupi), u kojem možda ima i više teksta nego li u temi broja.

 

Ili recimo recenzija novog AOC 32-inčnog monitora sa 165-hercnim osvježavanjem, pa najnovija (spominješ kamere) GoPro HERO9 Black akcijska kamera... Hoćeš savjete - imaš tekst o pasivnim redukcijskim audioadapterima... Hoćeš tehnologije - imaš osvrt na fenomen chia coina koji je uzrokovao darmar na tržištu diskova... Itd., itd...

 

 

 

 

ammmm ja sam si ju mislio uzeti, kad idem na planinarenje ili duge šetnje prirodom. Znam da je kvaliteta videa fenomenalna, kao i stabilizator. Ono što me zanima, možda netko ima više informacija jest da li se trajanje baterije može produžiti ako se kamera spoji na powerbank (do 15W output preko usb-c), da li je snimanje filma ograničeno baterijom ili u teoriji ide i preko 4-5 sati? Te konačno da li ima neki jednostavni način da se film dužine 2 sata automatizmom smanji na 10ak minuta (ono fastforward, isl.) .

 

Hvala.

 

 

 

4 godine
offline
Re: Najboljih 150 mobilnih aplikacija za ljeto uz
Miro kaže...
zelenapaprika kaže...

Kud baš mobilne aplikacije... :-(

 

Ljeti imam nešto više vremena za čitanje. Sigurno neću na plaži čitati opise mobilnih aplikacija Zabe, Erste banke, m-token i slično.

 

Mogli ste napraviti neki futuristički broj: neki nekonvencionalni ili manje znani oblici pohrane podataka ili baterija (kad se već toliko prepisuju članci izvana na portalu), mobilni routeri (Huwaei je dosta dobar u tome, a i tražen je - ali oni bolji modeli, ne modeli koje dijele pojedini teleoperateri), SSD-ovi za džep, uvijek dobra tema - sinkroniziranje podataka na više uređaja i u cloudu, čak bi dobro došao i test kvalitetnih kablova za punjenje i prijenos podataka s mobitela i na mobitel, sigurnosne portabl kamere koje se lako kontroliraju mobitelom (eto, jednu baš nudi jedan teleoperater), stižu win11 - potrebno je napraviti pregled matičnih ploča za raju, a ne samo za gamere... Tema 'ko pljeve. A vi uprli u mobilne aplikacije...

 

 A tebi je tema broja početak i kraj svega?

 

Hoćeš neki ozbiljniji tekst o aktualnom hardveru? Pa imaš veliki usporedni test prijenosnika s GeForce RTX 30 grafikom (i nisu svi papreno skupi), u kojem možda ima i više teksta nego li u temi broja.

 

Ili recimo recenzija novog AOC 32-inčnog monitora sa 165-hercnim osvježavanjem, pa najnovija (spominješ kamere) GoPro HERO9 Black akcijska kamera... Hoćeš savjete - imaš tekst o pasivnim redukcijskim audioadapterima... Hoćeš tehnologije - imaš osvrt na fenomen chia coina koji je uzrokovao darmar na tržištu diskova... Itd., itd...

 

Windowsi 11 su tek sad službeno najavljeni, nije bilo teorije da išta ozbiljnije u vezi njih pripremimo.

 Dolazim sa teškog sastanka, iscrpljen sam i boli me glava od ljudske zloće. I onda sam pročitao tvoj odgovor.

 

Želiš iskreno? Tema je passe. Već odavno. Nepotrebna. Promašena. Uzaludna. To je tema broje koja vrišti - ne znamo (ili ne želimo) bolje.

 

Nadalje, čitatelji BUG-a su dobro upućeni u izbor aplikacija.

 

Usto svatko od nas ima određeni broj aplikacija na svojem mobitelu i ja sigurno neću na temelju ovog broja BUG-a povećati taj broj. Jer imam sve što mi treba, a dio je suvišan.

 

Tema broja zasigurno zauzima previše stranica jer je uvijek tako. Mogli ste dati podlistak koji se da izvaditi, pa koga zanima, zanima. 

 

Sve grafičke kartice 30x0 su super skupe. A i još neke (danas sam vidio cijenu grafičke od preko 19 000 kuna). I PC-i o kojima ste pisali, a sada i laptopi su neke top kategorije. Definitivno su zanimljivi ali su nedostupni običnoj raji (gdje je onaj forumaš koji je napisao da je laptop od 3500 kuna smeće - srećom mu je još nekoliko forumaša osim mene odgovorilo da nije u pravu). Raja traži tanke, lagane, relativno snažne laptope, a da ne koštaju kao Sv. Petra kajgana. 

 

32 inčni monitor? Meni je to preveliko. I to sam napisao u temi o izboru monitora ovdje na forumu. Trenutno sam na Samsungu od 22" i to mi je ok, jer zbog blizine monitora na stolu ne bih ni išao na monitore iznad 24" da ne vrtim glavom lijevo desno kada mi nešto treba na velikom monitoru od 32".

 

GoPRO mi ne treba. 

 

O audiu sam već također jamrao, a nisam jedini. 

 

Chia... Kasnite. Prošo voz, kako bi rekli na istoku.

 

Win11 - pa događaj je bio najavljen debelo unaprijed. Nemate neku insidersku informaciju? Pa vi ste informatički časopis. Neću to tražiti of Glorie i Storyja. Pogledaj temu na forumu o Win11. Pa forumaši već znaju hrpu informacija. O čemu ćete pisati u jesen od Win 11? Vanjski portali već danima seciraju Win 11. Izašla ja insider preview verzija. Već se zna što je ostalo, a što nije od aplikacija i mogućnosti u odnosu na Win 10, a to će se svakako još mijenjati. Ali ljudi pišu o tome. Kada vi krenete o tome pisati u jesen, sve će već biti pročitano negdje drugdje. Sada ste imali šansu malo zakasniti s brojem par dana i imati i tu temu. Ne bismo vam zamjerili.

 

Mala ste ekipa, ne stigne se sve pokriti. Uzimate hardver koji je dostupan, i to razumijem. Ne može se glavom u zid. Svejedno imate enormnu slobodu u biranju tema koje su korisne. Ovaj broj mi nije ni počemu koristan. Pa ga neću kupiti. Sorry.

 

Prošli je bio izvrstan. 

 

U potpisu, kupac od 1. broja, nekada davno i pretplatnik.

 

 edit: Nitko me nije lupio po prstima (PM, karton...), ali ću se ipak ispričati uredniku ako ga je moja poruka nečim uzrujala. Nema tu zle krvi. Samo želja da BUG bude dobar i zanimljiv.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 17:33 (zelenapaprika).
14 godina
offline
Re: Najboljih 150 mobilnih aplikacija za ljeto uz
Miro kaže...

 Pa je***a ostala spranca od prosle godine.... 

 

 Dvije godine nismo imali temu o mobilnim aplikacijama. Piše to u tekst kojeg se ovdje kao komentira, ako si ga uopće čitao...

 Evo ispricavam se nije od prosle nego od pretprosle....  ako se ocita zajebancija nemoze skuzit...

 

I usput da nisam citao nebi ni komentirao.... jer se u RH po naslovima vec odavno nemoze po naslovu znat sta pise u clanku i jos bude potpuno netocno...suprotno i neznam ni ja sta vec.... za primjer evo ovo s carinom, pdv-om i haracem poste... vi ste sami imali vec par clanaka s objasnjenjima kolko ce sta kostat...

 

 

VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 19:36 (jocommb).
16 godina
moderator
offline
Re: Najboljih 150 mobilnih aplikacija za ljeto uz
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
ammmm ja sam si ju mislio uzeti, kad idem na planinarenje ili duge šetnje prirodom. Znam da je kvaliteta videa fenomenalna, kao i stabilizator. Ono što me zanima, možda netko ima više informacija jest da li se trajanje baterije može produžiti ako se kamera spoji na powerbank (do 15W output preko usb-c)

GoPro HERO9 Black može se napajati iz powerbanka (nisam provjeravao protokol - vidim da online pišu da koristi PD, tj. power delivery, što bi u današnje vrijeme bilo logično). Vukao je manje od 10 W snage kad sam ga spojio na svoj punjač (oko 8,5 W u nekom trenutku, ako se dobro sjećam). Baterija u kameri se puni i kad je kamera uključena, no ne puni se kad kamera snima (iako se tad kamera i dalje napaja preko USB-C porta).

 

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
da li je snimanje filma ograničeno baterijom ili u teoriji ide i preko 4-5 sati?

S obzirom da se kamera napaja preko USB-C porta, nije ograničena baterijom ako je napajaš preko USB-C porta. A sad ima li kakva druga ograničenja, to ti ne mogu reći jer nisam isprobavao. Moguće je da je pri 4K razlučivosti ograničena zagrijavanjem ako bi snimao tako dugo, barem ako se radi o toplijim vremenskim uvjetima.

 

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Te konačno da li ima neki jednostavni način da se film dužine 2 sata automatizmom smanji na 10ak minuta (ono fastforward, isl.) .

Mislim da ne. Možeš ciljano snimati TimeWarp (video timelapse - ima brzine od 2x do 30x, no ima i opciju auto, koja će varirati brzinu, ovisno o tome što se događa pred kamerom), no to su relativno kratki videi. Za "fastforward" ćeš vjerojatno morati koristiti neki program za uređivanje videa, odnosno videomontažu. To je u takvim programima obično vrlo lako za izvesti. Recimo kod besplatnog DaVinci Resolvea, nakon što u timeline (sekvencu) ubaciš video kojeg želiš ubrzanog, klikneš desnom tipkom miša na taj video > Change clip speed (ili klikneš na video lijevom tipkom miša i onda u panelu Inspector u Speed Change promijeniš brzinu) i izrenderiraš video.

14 godina
offline
Najboljih 150 mobilnih aplikacija za ljeto uz Bug

Dosta dobro napravljeno. Konzum app me iznenadio iskreno. 

 

Malo me nervira šta u sve ovakve liste svi trpaju Whatsap, Viber. Youtube, Spotify, Office.. Ne znam dal uopće postoji mobitel koji na sebi nema npr Google maps ili YT? 

 

Kritika 2.

 

Na prejebenu naslovnicu vi ne povežete ikonice sa tekstom!? Zar se nije moglo kod prelamanja ubacit te ikonice negdje oko ili u članku (kao što ste dodali HR) i QR kod za skidanje aplikacije. Ok, nije teško upisat u store/play ali šteta ne ubacit tu "interaktivnu" komponentu kad je već ideja bila da netko čita to na papiru pa da prčka po storeu istovremeno.

 

To ste poslije napravili sa coinima i odmah bolje izgleda.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Najboljih 150 mobilnih aplikacija za ljeto uz Bug

Kad smo već kod aplikacija, ima li za Hrvatsku kakva aplikacija koja bi služila iskuljučivo posuđivanju stvari? Prije je postojao letgo, ali i on je bio namjenjen više za prodaju rabljenih stvari, a ne za posuđivanje, baš kao i njuškalo. Kod letgo-a je bila prednost ta što si mogao vidjeti što se nudi u susjedsvu. U drugim zemljama postoje slične aplikacije, pa mi se čini kako bi takva aplikacija imala dosta potencijala i kod nas. 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice