Najbolje igračke za kodiranje za djecu

poruka: 26
|
čitano: 11.827
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najbolje igračke za kodiranje za djecu".
23 mjeseca
offline
Najbolje igračke za kodiranje za djecu

Može li link na site gdje je moguće unutar EU dobaviti Sphero Bolt za taj iznos?

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Najbolje igračke za kodiranje za djecu

Coding Critters MagiCoders di se ovo moze kupit za navedenih 22 eura, HVALA

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
online
Najbolje igračke za kodiranje za djecu

mene isto zanima taj Coding Critters MagiCoders, taman mali puni 4 godine, pa da malo to isprobamo, inače bug stavi linkove, šteta što sad nema

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Najbolje igračke za kodiranje za djecu

eo ideje za luftbrenzere, koji proizvode beskorisne aplikancije (dakle, njih 99,9 %): snimiš sliku nečega a naprava te uputi gdje se to može kupiti. bug ne objavljuje takve informacije, jer se protive gdpr-u (valjda). ni to nije dovoljno za nazivanje telefona "pametnim" (jer nije i nikad neće biti "inteligentniji" od radijatora) ali bar nešto korisno. za promjenu. 

 

pe se: ako videozapis gledaš na jutubetu, uobiočajeno je staviti "link in d deskripšn", ispod.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2023 20:01 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Najbolje igračke za kodiranje za djecu
Većina te djece je ovih dana imal pričest i krizmu...odlikaša...petica iz vjeronauka i biologije... kritičkoga razmišljanja i logike NULA BODOVA
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 mjeseci
offline
Re: Najbolje igračke za kodiranje za djecu
xerexy kaže...

Coding Critters MagiCoders di se ovo moze kupit za navedenih 22 eura, HVALA

 Nigdje. Cijena je oko 50-60 eura.

15 godina
offline
Najbolje igračke za kodiranje za djecu

Djeci će biti zanimljivo 2h, i onda će dalje pičit Minecraft i Fortnite.

Kakvi mali programeri.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2023 12:57 (Bitanga).
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 mjeseci
offline
Re: Najbolje igračke za kodiranje za djecu
Canescent kaže...

Može li link na site gdje je moguće unutar EU dobaviti Sphero Bolt za taj iznos?

 

Pozdrav,

 

evo link na proizvod.

 

https://ie.rs-online.com/web/p/educational-robots/1871549

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2023 13:40 (Miro).
11 mjeseci
offline
Re: Najbolje igračke za kodiranje za djecu
xerexy kaže...

Coding Critters MagiCoders di se ovo moze kupit za navedenih 22 eura, HVALA

 

Pozdrav,

 

evo link na proizvod.

 

 

https://www.amazon.com/Learning-Resources-Coding-Critters-MagiCoders/dp/B097F34KJ9

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2023 13:41 (Miro).
15 godina
online
Re: Najbolje igračke za kodiranje za djecu
Bitanga kaže...

Djeci će biti zanimljivo 2h, i onda će dalje pičit Minecraft i Fortnite.

Kakvi mali programeri.

 Ma, neka vide, iskuse nešto novo. Netko će se i zainteresirati, pa će nastaviti istraživati i učiti u tome smjeru. Svatko će pronaći nešto za sebe u konačnici. Makar kao hobi, ne mora biti profesija.

15 godina
offline
Re: Najbolje igračke za kodiranje za djecu
Izzy kaže...

 Ma, neka vide, iskuse nešto novo. Netko će se i zainteresirati, pa će nastaviti istraživati i učiti u tome smjeru. Svatko će pronaći nešto za sebe u konačnici. Makar kao hobi, ne mora biti profesija.

 

Iskusit će u školi sve to. I onda će skužit da to nije sam tak, a i loš nastavni program će im uglavnom zgadit i informatiku i "programiranje".

Malo me nervira ta spika sa isfuravanjem programiranja za djecu u dobi u kojoj ne znaju niti čitati niti pisati kako treba, sa fancy robotićima koji nemaju nikakvu realnu primjenu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Najbolje igračke za kodiranje za djecu

A i logika generalno ne drži vodu... Klinci vise po mobitelima, tabletima i kompovima pa ajde im dajte ovakve pizdarije da "nauče" programirati jer "očito" im to ide...

Logika kao da skoro svi žele biti automehaničari zato što skoro svi voze auto...

Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najbolje igračke za kodiranje za djecu
Solo761 kaže...

A i logika generalno ne drži vodu... Klinci vise po mobitelima, tabletima i kompovima pa ajde im dajte ovakve pizdarije da "nauče" programirati jer "očito" im to ide...

Logika kao da skoro svi žele biti automehaničari zato što skoro svi voze auto...

 

Da, i onda ih u školi u 5.om razredu rokaju sa ručnim pretvaranjem binarnog u decimalni i hex i obrnuto (na papiru).

Jer je to ono što bi svaki 11-ogodišnjak obavezno morao znati.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2023 13:36 (Bitanga).
16 godina
moderator
offline
Re: Najbolje igračke za kodiranje za djecu
Cansee kaže...

mene isto zanima taj Coding Critters MagiCoders, taman mali puni 4 godine, pa da malo to isprobamo, inače bug stavi linkove, šteta što sad nema

 Nisu dodavni linkovi da ne bi netko odmah prigovarao kako se radi o "prodanom" tekstu. Ali slažem se da je praktično odmah dobiti i tu informaciju.

...
15 godina
offline
Re: Najbolje igračke za kodiranje za djecu
Miro kaže...
Cansee kaže...

mene isto zanima taj Coding Critters MagiCoders, taman mali puni 4 godine, pa da malo to isprobamo, inače bug stavi linkove, šteta što sad nema

 Nisu dodavni linkovi da ne bi netko odmah prigovarao kako se radi o "prodanom" tekstu. Ali slažem se da je praktično odmah dobiti i tu informaciju.

 

Hehe, ako stavite linkove netko prigovara, ako ne stavite linkove netko prigovara. 

Nikako ne valja :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
online
Re: Najbolje igračke za kodiranje za djecu
HCMAA kaže...
Većina te djece je ovih dana imal pričest i krizmu...odlikaša...petica iz vjeronauka i biologije... kritičkoga razmišljanja i logike NULA BODOVA

 

ne znam uopće što želiš reći s tim postom. Redovito susrećem u svom poslu ljude 50+ godina i mogu ti reći da oni imaju još manje i logike i kritičkog razmišljanja. Samo svi imamo valjda taj neki sindrom da napadamo uvijek mlađe, a ne razmišljamo prvo da ih stariji odgajaju, a drugo da su ti stariji gori od balavurdije. Zapravo u svom poslu susrećem sve živuće generacije, od 18 pa do 99 godina i puno bolje iskustvo imam sa mlađima, puno više razumiju i puno logičnije razmišljaju. Pa generacije 50+ su glavno biračko tijelo HDZ-a već godinama, o kakvoj mi tu logici i kritičkom razmišljanju pričamo?

5 godina
offline
Re: Najbolje igračke za kodiranje za djecu
Pa upravo u najranijoj dobi kreće vrbovanje...Tabula Rasa...cjelokupno društvo kod nas je krivo...sad odjednom sva djeca moraju biti programeri
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
13 mjeseci
offline
Re: Najbolje igračke za kodiranje za djecu
Miro kaže...
Cansee kaže...

mene isto zanima taj Coding Critters MagiCoders, taman mali puni 4 godine, pa da malo to isprobamo, inače bug stavi linkove, šteta što sad nema

 Nisu dodavni linkovi da ne bi netko odmah prigovarao kako se radi o "prodanom" tekstu. Ali slažem se da je praktično odmah dobiti i tu informaciju.

 Stavite i linkove i disclaimer, i zaradite pare od affilatea. Svi to rade. Dok god je najbolja cijena, nije vazno.

3 godine
offline
Re: Najbolje igračke za kodiranje za djecu
Na listi nije najpopularnija - Lego Boost
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Najbolje igračke za kodiranje za djecu
Gallu kaže...
Na listi nije najpopularnija - Lego Boost

 Zar nije discontinued.

16 godina
offline
Re: Najbolje igračke za kodiranje za djecu
Bitanga kaže...
Solo761 kaže...

A i logika generalno ne drži vodu... Klinci vise po mobitelima, tabletima i kompovima pa ajde im dajte ovakve pizdarije da "nauče" programirati jer "očito" im to ide...

Logika kao da skoro svi žele biti automehaničari zato što skoro svi voze auto...

 

Da, i onda ih u školi u 5.om razredu rokaju sa ručnim pretvaranjem binarnog u decimalni i hex i obrnuto (na papiru).

Jer je to ono što bi svaki 11-ogodišnjak obavezno morao znati.

 Pa bez tog ni komp ne znaš upaliti, naravno da je to bitno 😑.

Mada mislim da je to spadalo pod matematiku, barem tih davnih dana kada sam bio u osnovnoj školi, jer još nije bilo informatike, bilo je to vrijeme 386ica i 486ica 😬.

Mislim ok, te konverzije nisu komplicirane, mada ne mogu reći da mi je to puno koristilo do sada 😅. U modernom računalstvu baš i ne treba jer je sve dosta "dignuto" od "bare metal"-a pa čak nije nešto potrebno ni osnovno znanje o tim sustavima 😬.
Jedino kada sam morao malo baratati sa time je kod arduina i sličnih embedded stvarčica. Ili kada sam disasemblirao neki loader za C64, ali to baš i nije nešto što rade normalni ljudi u modernom računalstvu 🤣.

3 godine
offline
Re: Najbolje igračke za kodiranje za djecu
pravi_covijek kaže...
Gallu kaže...
Na listi nije najpopularnija - Lego Boost

 Zar nije discontinued.

 

Izgleda da je. Jbg, ko je jamio, jamio...

15 godina
offline
Re: Najbolje igračke za kodiranje za djecu
Solo761 kaže...

 Pa bez tog ni komp ne znaš upaliti, naravno da je to bitno 😑.

Mada mislim da je to spadalo pod matematiku, barem tih davnih dana kada sam bio u osnovnoj školi, jer još nije bilo informatike, bilo je to vrijeme 386ica i 486ica 😬.

Mislim ok, te konverzije nisu komplicirane, mada ne mogu reći da mi je to puno koristilo do sada 😅. U modernom računalstvu baš i ne treba jer je sve dosta "dignuto" od "bare metal"-a pa čak nije nešto potrebno ni osnovno znanje o tim sustavima 😬.
Jedino kada sam morao malo baratati sa time je kod arduina i sličnih embedded stvarčica. Ili kada sam disasemblirao neki loader za C64, ali to baš i nije nešto što rade normalni ljudi u modernom računalstvu 🤣.

 

Brojevni sustavi se uče tek u srednjoj školi iz matematike. Program informatike i matematike uopće nisu usklađeni po tom pitanju.

Programiram 30 godina skoro i nikad nisam ručno pretvarao binarni u bilo što i iz bilo čega. Za neke low level stvari treba razumjeti binarne brojeve, al to spada u advanced level.

A ovi rješavaju to u 5. razredu i to skoro mjesec dana provedu s tim. I onda u srednjoj školi opet. I onda opet iz matematike.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Najbolje igračke za kodiranje za djecu
Martina Salvaro kaže...
xerexy kaže...

Coding Critters MagiCoders di se ovo moze kupit za navedenih 22 eura, HVALA

 

Pozdrav,

 

evo link na proizvod.

 

 

https://www.amazon.com/Learning-Resources-Coding-Critters-MagiCoders/dp/B097F34KJ9

 

 
Martina, mislim da bi se prilikom pisanja trebali držati cijene po kojoj bi ljudi koji zapravo čitaju članak mogli kupiti određeni proizvod. Link na amazon US nam znači jednako koliko i to da je ronaldo zabio gol u saudijskoj arabiji i da još postoji teoretska šansa da tamo osvoji ligu.

Također, ako je određeni proizvod na akciji u vrijeme pisanja članka, zar ne bi trebalo navesti "(cijena u vrijeme pisanja)" i uz to originalnu cijenu?

samo moja dva centa

15 godina
offline
Re: Najbolje igračke za kodiranje za djecu
Martina Salvaro kaže...
xerexy kaže...

Coding Critters MagiCoders di se ovo moze kupit za navedenih 22 eura, HVALA

 

Pozdrav,

 

evo link na proizvod.

 

 

https://www.amazon.com/Learning-Resources-Coding-Critters-MagiCoders/dp/B097F34KJ9

 

 I shipping onda bude 72$. Divno

10 godina
offline
Najbolje igračke za kodiranje za djecu

Text je dobar.

 

Pustite bugovke i bugovce, te BUG na miru.

BUG-ova je priča je veličanstvena. To se priča temelji na ljubavi prema kompjuterima/tehnologiji, poštenom radu, te vizionarstvu.

 

Nema BUG-u ko kaj zamjerati. Ta, BUG je kultura baština, kulturno dobro.

BUG je medij, svjetske kvalitete.

dzg
Moj PC  
0 7 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice