Najbolja među novim serijama - Devs (2020)

poruka: 34
|
čitano: 11.233
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najbolja među novim serijama - Devs (2020)".
14 godina
offline
Najbolja među novim serijama - Devs (2020)

Najbolja među novim pretencioznim smećem ? To možda da.

Moj PC  
7 3 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Najbolja među novim serijama - Devs (2020)

Zvuči kao nešto što ima potencijala, ali i kao nešto što ima potencijala za zapetljati se izvan mogućnosti suvislog raspleta.

 

 

Inače, radnja me malo podsjetila na jedan srpski anime: Technotise: Edit & I

 

Bavi se sličnom problematikom, ali ne ulazi u detalje kvantne fizike, već nalazi kreativnija rješenja...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Najbolja među novim serijama - Devs (2020)

"Na čelu SF serije Devs (2020) je Alex Garland . . . . . poznat po filmovima Ex Machina (2014) i Annihilation (2018)"

U prvom filmu žali bože glumice Alicia Vikander a u drugom Natalie Portman. Ako serija bude kao i filmovi - ne treba ju ni počinjati gledati.

Uređivano poslije 3. epizode: Serija za sada nije kao filmovi. Ali doduše ni filmovi u početku nisu bili loši (barem meni).

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2020 21:24 (Envy).
Moj PC  
8 5 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja među novim serijama - Devs (2020)
Možda je do mene serija ima dobru priču ali za jedan film. Sve je nekako usporeno. Dijalozi su kao iz podsvjesti. Jedna scena je snimljena iz najmanje 53 kuta i bar je toliko puta prikazan. U ovo doba korone kad sam i vikendima doma mozda nisam pretjerano raspoložen da razmišljam o tome što je autor htio reči. Opet kažem, možda je do mene. Treba mi nešto što će brzo proći kroz mene izmedju dva biltena kriznog stožera i nebuloza o dolasku Čeha na Jadran.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2020 10:48 (ned).
 
4 1 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: Najbolja među novim serijama - Devs (2020)
Zvuči mi kao izvrsna serija.

A, opet, zvuči mi i kao super gnjavež - za današnju SF subkulturu odraslu na pucačini i SF filmovima / serijama u kojima S ni ne postoji.
Ovim potonjima serija će biti pein in di es (vidi komentar Envya).
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja među novim serijama - Devs (2020)
Priča o slobodnoj volji i determinizmu je površna, blago rečeno.

Među stručnjacima, ovo su pozicije oko utjecaja determinizma na slobodu volje:
- compatibilism 59.1%
- libertarianism 13.7%;
- no free will 12.2%;
- other 14.9%.

Kompatibilizam je stav da slobodna volja postoji unatoč determinizmu (ujedno i moj stav, i vrlo prirodan jednom kad ga se shvati).

Libertarijanizam (nema veze s hipsterskim političkim stavom :D) drugačije odgovara na to pitanje, u tim postocima su i ljudi koji vjeruju, i ljudi koji ne vjeruju u slobodu volje.

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Najbolja među novim serijama - Devs (2020)

Presporo i dosadno westworld je za ovo remek dijelo

SAMSUNG NOTE 10+
Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najbolja među novim serijama - Devs (2020)
Antiseptik kaže...
Zvuči mi kao izvrsna serija.

A, opet, zvuči mi i kao super gnjavež - za današnju SF subkulturu odraslu na pucačini i SF filmovima / serijama u kojima S ni ne postoji.
Ovim potonjima serija će biti pein in di es (vidi komentar Envya).

Jesmo mi ono rekli da imamo totalno različite ukuse o filmovima i serijama. Mislim da jesmo.

Ajde vidjet ćemo. Daj bože da sam ja u krivu, što znači da ću uživati u seriji. Ali ako serija bude patila od sindroma: "dobra ideja loša izvedba onda sve pada u vodu".
Odo da ju skinem. Pa tko izgleda prvi neka javi dojmove.

16 godina
offline
Najbolja među novim serijama - Devs (2020)

jedna od onih serija za rezat vene od dosade
glavana glumica je odlična u 

al u glumačkom svijetu ...:/

očajna gluma i nje i gotovo svih glavnih glumaca

 

ideja zanimljiva, realizacija -šit

I'm Afraid of Americans
 
8 1 hvala 1
15 godina
offline
Najbolja među novim serijama - Devs (2020)

Jest da je blagi Offtopic (na stranici za skidanje titlova mi ponudili seriju koju sam zaboravio):

Ozark. I to još 2 sezone koje nisam odgeldao.
Inače ima li tko kakav način da se prve sezone ili koliko njih ima već nekako "ponovi gradivo" Jer ja moram priznati od svih serija koje sam gledao (a gledam od Teen sapunica do Westworlda) jednostavno zaboravljam šta se točno radilo u njima. Ozark mi je dobar primjer.

Devs je skinuta ali kud sad moram da kosim travu. Damn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najbolja među novim serijama - Devs (2020)
noob007 kaže...

* * *

 

ideja zanimljiva, realizacija -šit

Ovoga sam se najviše bojao, pogotov kada je to kombinacija Sci-Fi + Mistery, jer ovo Mistery tako zna upropastiti seriju da na kraju serije (zato i jeste misterija) ne znam šta bi čovjek od muke. Da si zamisli kraj ili da zafijari tv na pločnik.

5 godina
protjeran
offline
Re: Najbolja među novim serijama - Devs (2020)
@Envy

Ma, jest, utvrdili smo da su nam ukusi totalno različiti. Tebe sam stavio kao primjer jer si taman prije mene prokomentirao dva filma koji su meni vrh eSeFa (barem unatrag par godina).
Evo, recimo, spominješ seriju Ozark koja je meni totalni šit - jedva sam se natjerao odgledati sezonu 1 (iako mi je e1 bila izvanredna), a ostale mi sezone ne pada napamet gledati.

Mislim da se sve ovo dalo iščitati iz mojeg prvotnog komentara....pa bih tu stao.
Pis on ju, tu :P
15 godina
offline
Re: Najbolja među novim serijama - Devs (2020)
Antiseptik kaže...
@Envy

Ma, jest, utvrdili smo da su nam ukusi totalno različiti. Tebe sam stavio kao primjer jer si taman prije mene prokomentirao dva filma koji su meni vrh eSeFa (barem unatrag par godina).
Evo, recimo, spominješ seriju Ozark koja je meni totalni šit - jedva sam se natjerao odgledati sezonu 1 (iako mi je e1 bila izvanredna), a ostale mi sezone ne pada napamet gledati.

Mislim da se sve ovo dalo iščitati iz mojeg prvotnog komentara....pa bih tu stao.

A lijepo je razmjenjivati mišljenja. I onu seriju The Outsider od ekranizacije Kinga, što su je na stup razapeli ispostavilo se da nije uopće loša. Nije ni vrhunska ali nije loša.
Loše su nedovoljno razvijeni likovi pa je onaj advokat bio kao najbolji primjer top lika. Uglavom kada ti kažu da je serija katastrofa (za seriju koja je pocijepala kritiku) uvijek možeš reći da je dobra jer očekivaš smeće.

Morat ću tamo u temi za Outsider dati konačno mišljenje. Sad kada sam vidio Ozark da ima i 2. i 3. sezona uhhh..

Btw: Jer ima netko problem da mu u BitTeorrentu oscilira skidanje? (Btw: pretplaćen sam na sve moguće sadržaje tamo sam već pisao kako sam do toga došao u jednoj temi pa mi savjest sasvim normalno dozvoljava da si skinem sa "zelene" ikone što god želim". Osim Apple+

Uređivano:dobro je diskutirati sa ljudima suprotnim ukusima.. definitivno možeš više naučiti nego sa ljudima isith ukusa.. sa istim ukusima odmah se radi sitnica ljudi posvađaju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2020 13:26 (Envy).
10 godina
offline
Najbolja među novim serijama - Devs (2020)

A kaj mislite o plesnim pokretima u OA? 

 

Vrhunska serija, odličan mystery a i triler ali kad su počeli sa mahanjem skoro sam ugasio.. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Najbolja među novim serijama - Devs (2020)
Envy kaže...

Jest da je blagi Offtopic (na stranici za skidanje titlova mi ponudili seriju koju sam zaboravio):

Ozark. I to još 2 sezone koje nisam odgeldao.
Inače ima li tko kakav način da se prve sezone ili koliko njih ima već nekako "ponovi gradivo" Jer ja moram priznati od svih serija koje sam gledao (a gledam od Teen sapunica do Westworlda) jednostavno zaboravljam šta se točno radilo u njima. Ozark mi je dobar primjer.

Devs je skinuta ali kud sad moram da kosim travu. Damn.

 Kad pocnes sezonu 2 imas recap sezone 1. Barem na Netflixu, ne znam da li su pirati ukljucili taj dio.

9 godina
offline
Re: Najbolja među novim serijama - Devs (2020)
nije losa, samo spora previse
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Najbolja među novim serijama - Devs (2020)

Dosadno do zla boga. Preskociti.

Moj PC  
3 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Najbolja među novim serijama - Devs (2020)

Alison Pill... ako ta zenska zna glumit ja sam avion!

 
3 1 hvala 0
15 godina
online
Najbolja među novim serijama - Devs (2020)

Prema traileru izgleda kao još jedna od onih "svi sve znamo o tome no nitko ne zna to reći riječima već svi govorimo poetski mistično o tome i jedini tko ne zna je glavni glumac/glumica koji se osjeća blesavo jer ili je on lud ili su svi oko njega retardi koji su nekim neobjašnjivim čudom stekli silne pare da mogu biti toliki retardi, a gdje on/ona iz epizode u epizodu upada u vrlo napete situacije s vrlo napetom muzikom i napetim rezanjem scena kako bi ne naglasila napetost slijedeće scene koja je napetošću ravna nasumičnom uzimanju mlijeka iz frižidera kad uz njega stoji identična boca s pokvarenim mlijekom". Na kraju sezone će sve završiti sa otkrivanjem tog nečeg o čemu svi sve znaju gdje će glavni lik biti šokiran time što je otkrio ponajviše jer se morao ubit od posla pogađanja tko tu se*e i ne radi svoj posao pa da mu nije mogao samo reć "gle stari, to je to i tako se ponaša" te će se nastaviti u drugu sezonu koja će se baviti filozofijom i moralnim aspektima toga, do mjere da će obuhvatiti pitanja koja oduvijek muče ljude: da li je bilo prvo kokoš ili jaje te zašto ljudi pozivaju dizalo gumbom za gore kad žele ići dolje... treća sezona će uvesti neki dodatak koji će zakomplicirati priču poput otkriće djeteta od toga i tako ćem dobiti još jednu od takvih tipičnih šablonskih serija kakve ameri štancaju bez imalo mašte

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2020 8:49 (Ges).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najbolja među novim serijama - Devs (2020)

Za nekoga tko ima površna razumjevanje o znanosti i filozofiji koja se vuće kroz cijelu seriju ovo i nije loša serija.

Glumci su relativno dobro odglumili svoje uloge ali je mnogo toga predvidljivo.

Največi je problem determinizma koji forsiraju kroz cijelu seriju iako ga nigdje zapravo (do zadnje scene s pištoljem) ne stavljaju u kušnju, uz još dosta ostalih logičkih grešaka na koje moraš "zazmiriti".

Sve u svemu, više sam ju gledao kao jednu romantičnu seriju.

scientia est potentia
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najbolja među novim serijama - Devs (2020)
Antiseptik kaže...
Zvuči mi kao izvrsna serija.

A, opet, zvuči mi i kao super gnjavež - za današnju SF subkulturu odraslu na pucačini i SF filmovima / serijama u kojima S ni ne postoji.
Ovim potonjima serija će biti pein in di es (vidi komentar Envya).

Ja odgledao malo prije 3 serije u komadu i mogu reći da mi se poprilično sviđa za sada.

Šta mi se ne sviđa... iz 1. epizode čistog SF-a polako dolaze do čistog krimića. Volio bih da od daljnjih epizoda vrate taj SF elemenat.
Inače ova gl. uloga, cura uopće ne glumi loše, samo je ona loša za seriju. Ne zna se je li muško ili žensko. Malo mi to bljak

Opet pišem dojmove.

Uređivano: O sporosti radnje. U 1. epizodi mi se to jako svijedlo. Vidiš pejzaš San Franciska i onih šuma i autoputa cijelih 5-10 sekundi. Pa zaista neke scene su pravi melem za opči.
Za razliku kao što si rekao "SF Pucačina sve vidiš ali u par sekundi, ruši se neboderi ovo ono a ništa se ne vidi kako treba". Eh tu ima jedan ruski Sci-Fi film gdje je rušenje Moskve urađeno bolje nego svi Marvelovi i Transformersi - zajedno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2020 21:20 (Envy).
15 godina
offline
Re: Najbolja među novim serijama - Devs (2020)
alien kaže...

Za nekoga tko ima površna razumjevanje o znanosti i filozofiji koja se vuće kroz cijelu seriju ovo i nije loša serija.

* * *

Bitno je da nas zabavi. Nema razloga da pišemo lektire na osnovu neke serije.
I ja sam kontao da će biti neka teža mozgalica ali kontam - amerikanci su to. Ne mogu im servirati bitove i kubitove tek na neku n-tu. Za prve 3 epizode su mi ok. PRva je mislim u trajanju opd 1h kasnije od 40 minuta i ne doima se tako sporom + 8 epizoda je, nije 10 :-D

16 godina
offline
Najbolja među novim serijama - Devs (2020)

Serija je bulšit. Prije svega kvantna mehanika nije deterministička nego probabilistička, i ne, nemožeš kubitima prevrtavati film unazad... iako da jasno mi je ono iz čega se sprdao antman: sve zvuči megično i izvedivo ako prije riječi dodaš kvantni. A ako ćemo se hvatati radnje mimo recitala mrštenja i znakovitih gledanja u prazno, deda koji glumi preopasnog killer cia zaštitara je osobito neuvjerljiv. Jadničak jedva hoda, ali eto nekakvim staračkim hrvanjem po podu može srediti 10 godina mlađeg agenta, vrećicom za kruh mladca koji se ne sjeti probiti otvor za usta, niti je ustanju trčati brže od dede, da ne duljim. Svi neki superganiji koji na kraju nisu u stanju isplanirati incognito mod da ih deda ne spazi. Od sve stručnosti kojom nas pokušaju impresionirati u prvoj epizodi, kroz ostale ispadaju redom blesavi pijuni kakvi su u svakoj dnevnoj seriji na nebrojenim kanalima po tv-u. Nebih toliko prigovarao, da ovaj BUGov autor nije nadrobio toliki referat oda i hvalospjeva na temu. Ono daj, "serija koja će vas približiti osnovnim pojmovima i teorijama kvantne mehanike." na tehničkom smo portalu, nemreš nam prodavati PI skriptirane screensavere pod qubit coding (naravno po starom olivud običaju nitko netreba miša) niti nam možeš podvaliti fast quantum rewind na zrnatog "isusa na križu" pod "osnovne pojmove kvantne mehanike".

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Najbolja među novim serijama - Devs (2020)
overhaul kaže...

 (naravno po starom olivud običaju nitko netreba miša)

 Jel još koriste i touch kontrole/tablete npr.?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja među novim serijama - Devs (2020)
overhaul kaže...

"serija koja će vas približiti osnovnim pojmovima i teorijama kvantne mehanike." na tehničkom smo portalu, nemreš nam prodavati PI skriptirane screensavere pod qubit coding (naravno po starom olivud običaju nitko netreba miša) niti nam možeš podvaliti fast quantum rewind na zrnatog "isusa na križu" pod "osnovne pojmove kvantne mehanike".

overhaul, opažanja ti stoje samo zato što si usput promijenio tezu. Devs je SF serija, a ne dokumentarac. Kao takva, čini točno ono što je i napisano - ne uči, nego približava (double-slit eksperiment i teorije). 

16 godina
offline
Re: Najbolja među novim serijama - Devs (2020)
Mad Ant kaže...
overhaul kaže...

 (naravno po starom olivud običaju nitko netreba miša)

 Jel još koriste i touch kontrole/tablete npr.?

 je... tableti im služe kao daljinski za velki tv s lošim signalom. Pa svi bleje u nojz. Ono nekom su vfx studiju platili da radi image based particle animacije, a fakat bi bilo s logičke strane realnije da imaju jednostavno loš analogni signal - on je u praksi i autentičniji, jer znamo da dio statičkog šuma predstavlja kozmičko mikrovalno zračenje odnosno jeku big banga. Uglavnom, Onda klinac, kojeg iz nekog fensy sjwlgbt razloga glumi žena(?!) složi antenu da to šljaka u stereu i u boji, pa gazda popizdi i da mu otkaz jer on voli crno bjeli nijemi film, nevoli isusa u boji jer to onda nije isus. Kaže "stručno" da su unijeli u mistični kvantni kompjuter nalik na destileriju za rakiju, sve informacije subatomskih čestica uz povremeno razbacivanje buzz wordsa deBroglie–Bohm niti, ili švercanjem preko Everett multiverse interpretacija ili nepotrebnim simbolizmom devs centra u stojnom magnetskom polju koji je u stvari unutrašnjost menger sponge fraktala, ali iz nekog razloga osjećaju potres iako lebde u vakuumu... Kad se to ogoli, naravno i dijete u osmom razredu zna da subatomskoj čestici nemožeš odrediti detaljan info o položaju i kretanju jer bi uzimanje informacije mijenjalo predmet informiranja. Ne samo da nemožemo ništa deterministički odrediti na nivou subatomskih čestica, jer neznamo ni gdje su točno u datom "trenutku", nego čak sasvim uredno može funkcionirati i teorija da su svi elektroni u svemiru u stvari jedan te isti. To s čime se oni razbacuju nije nikakva kvantna mehanika nego je ustvari njutnovski bazirana Laplaceova teorija iz kasnog 18. stoljeća; već u 19. stoljeću su počele filozofske i eksperimentalno matematičke pukotine u toj ideji i prije otkrića subatomskih čestica (da teoretskim skupljanjem svih parametara i informacija možemo složiti algoritam koji će izduplirati svemir i koji potom možemo onda vrtjeti poput keširane simulacije naprijed nazad). Radnja s krimićem i obratima mimo toga je na nivou razrade epizode za inspektora rexa(samo što rex bolje glumi), minus znakoviti razgovori sa 3 riječi, šutnjom, hodanjem po šumama i ulicama i praznim filler scenama sa 25 rezova u minuti. Zakaj su joj zapalili mrtvog ruskog dečka i to pokazivali? Da je samo ukljonjen i nestao - nebi bilo serije jer ženska nebi imala nikakvog motiva sumnjati u firmu. Zakaj zapaljeni dečko ima poduplani cgi plamen, ako su ga za pravo zapalili i pustili da izgori? Zašto nebi imao, ako baš mora, deepfake Ai plamen, koji, kladim se, njihovi nadnaravni programeri u firmi izvode u pauzi za malu nuždu? Ex machina mi je bila odlična, doživljavao sam ju kao prequel blade runnera. Ali naravoučenije mi je da više ne gledam autore i režisere, jer nema nikakve garancije da je neko ime baš siguran bet za dobar sadržaj. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Re: Najbolja među novim serijama - Devs (2020)
Ides malo preduboko u seriju. Cgi vatru su morali napraviti, jer se lik nije sam zapalio. Nisu pazili na detalje jer snimku nije trebao nitko pobliže gledati.
14 godina
offline
Re: Najbolja među novim serijama - Devs (2020)
Ides malo preduboko u seriju. Cgi vatru su morali napraviti, jer se lik nije sam zapalio. Nisu pazili na detalje jer snimku nije trebao nitko pobliže gledati.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja među novim serijama - Devs (2020)
overhaul kaže...

Serija je bulšit. Prije svega kvantna mehanika nije deterministička nego probabilistička

 

Odakle ti ta informacija kad već sto godina nema konsenzusa oko toga je li kvantna mehanika deterministička ili stohastička?

 

 

Ilustracija stavova s konferencije "Quantum Physics and the Nature of Reality”, July 3–7, 2011, International Academy Traunkirchen, Austria.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2020 23:05 (Handle).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja među novim serijama - Devs (2020)
pasko kaže...

Presporo i dosadno westworld je za ovo remek dijelo

 Westworld je remek djelo u usporedbi s 99% serija.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice