Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom zvje

poruka: 73
|
čitano: 19.397
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom zvje".
12 godina
offline
Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom zvje

Pozdrav Dario! 

 

Hvala na zanimljivom članku.

 

"Inače, prije 1120 godina bila je 900. godina nove ere i tad se otprilike rodio naš junak iz prvog paragrafa čijem smo konju (dobro, skulpturi konja) bogohulno na rep stavili zrnce pijeska. U edukativne svrhe"

 

Ban Josip Jelačić je rođen 1801. i umro 1859. godine. Ne znam da li razliku od 900 godina pokriva riječ otprilike. 

 

Lp

vicious
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 8:59 (viciousone).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom zvje

... napisao sam u članku Terminološke dvojbe u astronomskom nazivlju.

U tome se članku naime navodi pogrešna informacija o Velikome prasku. Veliki prasak ne znači ‘teorija Velikoga praska’– nije riječ ni o kakvu skraćenu obliku – nego ‘događaj stvaranja svemira’. Zbog toga se piše velikim početnim slovom, i to prema pravilu o pisanju imena povijesnih događaja. Da odmah preduhitrim one koji će reći kako pišemo *veliki prasak zato što ne znamo točno kad se zbio: ni razdoblje se Hladnoga rata ne može sasvim precizno odrediti, a ipak se piše velikim početnim slovom.

 

Također, trebalo bi prostor-vrijeme, a ne *prostorvrijeme. (Prostor i vrijeme, kao primjerice točka-zarez, votka-martini itd.)

 

Ostalo je više-manje u redu, premda bi se dalo raspravljati o galaksiji i galaktici.

ukrućena goropadnica
 
3 17 hvala 0
15 godina
offline
Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom zvje

jezušmarija, kao da sam jeo s drva spoznaje: oči su mi gole! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom

Ciljao sam na kralja Tomislava koji je krunjen 925. godine (barem udžbenici tako kažu) pa je onda morao biti rođen negdje oko 900. godine, vjerojatno koju godinicu prije.
Neodređenost je desetak godina, baš kao i za udaljenost zvjezdanog sustava HR 6819.

16 godina
moderator
offline
Re: Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom
Ajde @viciousone pročitaj tekst još jednom, "otprilike" si pobrkao glavu i rep konja! I na krivog si se povijesnog junaka referencirao...
...
12 godina
offline
Re: Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom
Super zanimljiv članak, hvala. :)

Zanima me, ima li taj sustav sa dvije zvijezde i jednom crnom rupom možda i planete?

Mašta mi ne da mira pa me zanima kakav bi imali pogled sa planeta kada bi gledali prema suncima a "ispred" njih (između nas) je crna rupa... I bi li se crna rupa uopće vidjela s obzirom da je toliko mala.
actore non probante reus absolvitur.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom

Mary Sue, nevjerojatna je sigurnost s kojom iznosiš tvrdnje bez argumenata ili sa slabim argumentima.

Takvim jezičnim stručnjacima nedavno sam posvetio članak http://ideje.hr/sloboda-nakon-28-godina-zatocenistva-fizicar-procitao-knjigu-jeziku-je-svejedno-i-sad-se-pita-gdje-mi-je-bila-pamet/
Pogledaj, molim te.

Ukratko, piše se točno onako kako se DOGOVORIMO da se piše. A možemo se dogovoriti (na temelju dobrih argumenata) ili "dogovoriti" (prisilom, autoritetom, glasanjem, bacanjem kocke...)
Zalažem se za ovo prvo. Zato sam u suradnji s jezikoslovcima s Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje (s kojima sam surađivao kao urednik za fiziku na projektu http://struna.ihjj.hr/) i napisao članak
u kojem iznosim argumente (najbolje za koje znam) za ono što tvrdim.

Ako ti imaš još bolje argumente, ja ću ih prihvatiti i promijeniti mišljenje. Tako to znanstvenici rade.
Ali bi bilo dobro da tvoji argumenti ne ostanu samo na forumu. Napiši članak u nekom relevantnom časopisu, kao odgovor na moj članak u KUI, pa ćemo se onda pozivati na tu referencu. Tako to znanstvenici rade.

 

Hvala ti i na poduci što točno znači veliki prasak. Inače, već četiri godine vodim sveučilišni kolegij u okviru kojega predajem fizičku kozmologiju pa sam nešto o tom prasku načuo.
Ali, čovjeka veseli kad nauči nešto novo.

Dario

9 godina
offline
Re: Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom

Ne zna se ima li taj zvjezdani sustav planete.

No, planeti koji su možda nekad orbitirali oko zvijezde koja je završila kao crna rupa, teško da su preživjeli smrt matične zvijezde.

Planeti oko druge dvije zvijezde možda postoje i dalje (ako ih je bilo), no s njih se sama crna rupa ne bi vidjela. Premala je.
Prema izmjerenim parametrima sustava, zvijezda bi od crne rupe trebala biti udaljena barem 30 milijuna kilometara.
Kad s te udaljenosti gledate objekt promjera 30 km to je isto kao da pokušavate vidjeti svoj mobitel sa udaljenosti od 100 km
(kutna udaljenost je mikroradijan).

Teleskopom biste vjerojatno mogli vidjeti izobličenja zvjezdane pozadine na tom mjestu.

13 godina
online
Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom zvje

Nismo mi te sreće da nas proguta. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 11:18 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom zvje

imam nevjerojatnu priliku u komentarima na domaćem jeziku postaviti pitanja jednom od rijetkih domaćih stručnjaka vezana uz ekstrazanimljivu temu...  ne, ja ću ispravljati pravopisne greške i usredotočiti se na nebitne trivijalnosti i bedastoće

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
 
33 1 hvala 4
14 godina
protjeran
offline
Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom zvje

Najbliža crna rupa je svatkome na udaljenosti od cca.60 cm od očiju, a s današnjom tehnologijom možete je i sami vidjeti.:)

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom
autor kaže...

Mary Sue, nevjerojatna je sigurnost s kojom iznosiš tvrdnje bez argumenata ili sa slabim argumentima.

Takvim jezičnim stručnjacima nedavno sam posvetio članak http://ideje.hr/sloboda-nakon-28-godina-zatocenistva-fizicar-procitao-knjigu-jeziku-je-svejedno-i-sad-se-pita-gdje-mi-je-bila-pamet/
Pogledaj, molim te.

Ukratko, piše se točno onako kako se DOGOVORIMO da se piše. A možemo se dogovoriti (na temelju dobrih argumenata) ili "dogovoriti" (prisilom, autoritetom, glasanjem, bacanjem kocke...)
Zalažem se za ovo prvo. Zato sam u suradnji s jezikoslovcima s Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje (s kojima sam surađivao kao urednik za fiziku na projektu http://struna.ihjj.hr/) i napisao članak
u kojem iznosim argumente (najbolje za koje znam) za ono što tvrdim.

Ako ti imaš još bolje argumente, ja ću ih prihvatiti i promijeniti mišljenje. Tako to znanstvenici rade.
Ali bi bilo dobro da tvoji argumenti ne ostanu samo na forumu. Napiši članak u nekom relevantnom časopisu, kao odgovor na moj članak u KUI, pa ćemo se onda pozivati na tu referencu. Tako to znanstvenici rade.

 

Hvala ti i na poduci što točno znači veliki prasak. Inače, već četiri godine vodim sveučilišni kolegij u okviru kojega predajem fizičku kozmologiju pa sam nešto o tom prasku načuo.
Ali, čovjeka veseli kad nauči nešto novo.

Dario

 hvala na clanku, i zanemari gramma naciste kojima jos nije pronadena svrha postojanja.. ne razumiju pojam bitno i nebitno

6 godina
protjeran
offline
Re: Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom
Mary Sue kaže...

.. ni razdoblje se Hladnoga rata ne može sasvim precizno odrediti, a ipak se piše velikim početnim slovom.

 

 meni je glupa ova tvoja konstrukcija veznika SE u rečenici..

logičnije je napisati; "ni razdoblje Hladnoga rata ne može SE precizno odrediti...." ili "ni razdoblje Hladnoga rata SE ne može precizno odrediti" 

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
moderator
offline
Re: Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom
viciousone kaže...

Pozdrav Dario! 

 

Hvala na zanimljivom članku.

 

"Inače, prije 1120 godina bila je 900. godina nove ere i tad se otprilike rodio naš junak iz prvog paragrafa čijem smo konju (dobro, skulpturi konja) bogohulno na rep stavili zrnce pijeska. U edukativne svrhe"

 

Ban Josip Jelačić je rođen 1801. i umro 1859. godine. Ne znam da li razliku od 900 godina pokriva riječ otprilike. 

 

Lp

 

A kralj Tomislav?

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom
Louis Pluto kaže...

imam nevjerojatnu priliku u komentarima na domaćem jeziku postaviti pitanja jednom od rijetkih domaćih stručnjaka vezana uz ekstrazanimljivu temu...  ne, ja ću ispravljati pravopisne greške i usredotočiti se na nebitne trivijalnosti i bedastoće

 

Točnije, ispravljati nepostojeće pravopisne greške, e da bi se dokazala kao poznavateljica jezika. Na forumu. Informatičkom. Anonimna.

 

 

This space for rent!
14 godina
offline
Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom zvje

moja ljubljena Marica ide stopama one Enole/Ebole...

 

svako vrijeme ima svoje (anti) junake...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom zvje

uza sva natezanja zbog pravo/krivopisa, ima tu nešto: kad se govori o velikom prasku, to je aorist. iako se u astrofiziku kužim k'o marica u krivi q, stekoh dojam da to još uvijek traje i ispravnije bi bilo nazvati ga veliko praskanje/pucanje, što bi u dvije riječi, gle slučaja!, bio savršen opis osnovnog (praktički i jedinog) sadržaja jedne od mojih bivših kratkotrajnih veza (< tri kalendarska - ne jupiterova! - mjeseca). razlika je u tome što je svemir nastavio u revijskom tonu i

 

još se kraja ne nazire, ah,

još traje rađanje i umiranje zvijezda,

još entropija predsjedava svemirskom unijom,

još svjedočimo mijenama neprekidnim, ah,

još daleko je odjavna špica,

i odjahivanje glavnog junaka

u zalazak i posljednje fuzije vodika u helij, ah.

i bi mrak.

i nikoga ne bijaše da vidi

kako je napokon doista dobro.

 

(zločiša ujaović - klipan) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 14:30 (Ajar).
Moj PC  
9 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom
Drago kaže...
Louis Pluto kaže...

imam nevjerojatnu priliku u komentarima na domaćem jeziku postaviti pitanja jednom od rijetkih domaćih stručnjaka vezana uz ekstrazanimljivu temu...  ne, ja ću ispravljati pravopisne greške i usredotočiti se na nebitne trivijalnosti i bedastoće

 

Točnije, ispravljati nepostojeće pravopisne greške, e da bi se dokazala kao poznavateljica jezika. Na forumu. Informatičkom. Anonimna.

 

 

To je prognana Arendelle koja je napravila od Arendelle 1 do Arendfelle 7 profila na forumu!
Treba joj naći onaj video kada je Al Jazeera Blakans, da začepi usta domaćim političarima i da se ni kojoj "strani" neće primicati, pozvala dr. lingvistike iz ZG, SA i BG koji su sat vremena objašnjavali kojim jezikom govorimo.

Ima i jedan lik koji joj je tako odbrusio da su mi svaki put suze na oči išle kada ga pročitam. Morat ću jednom sjesti i potražiti taj post.

BTW: da se vratim na temu. Nekad davno na Bug DVD-u (ili CD-u) bio je program koji je u realnom vremenu prikazivao zvijezde od mjesta gdje se osoba nalazi. Zna li netko kako se zove taj program?

15 godina
offline
Re: Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom
Envy kaže...

 Nekad davno na Bug DVD-u (ili CD-u) bio je program koji je u realnom vremenu prikazivao zvijezde od mjesta gdje se osoba nalazi. Zna li netko kako se zove taj program?

 Imas ih brdo na Google playu -

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.stardroid&hl=en

 

Ova mi je ostala u sjecanju kao ok.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom
Envy kaže...


BTW: da se vratim na temu. Nekad davno na Bug DVD-u (ili CD-u) bio je program koji je u realnom vremenu prikazivao zvijezde od mjesta gdje se osoba nalazi. Zna li netko kako se zove taj program?

 Mislim da misliš na Winstars

https://winstars.net/en/

http://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx
15 godina
offline
Re: Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom
Envy kaže...
Drago kaže...
Louis Pluto kaže...

imam nevjerojatnu priliku u komentarima na domaćem jeziku postaviti pitanja jednom od rijetkih domaćih stručnjaka vezana uz ekstrazanimljivu temu...  ne, ja ću ispravljati pravopisne greške i usredotočiti se na nebitne trivijalnosti i bedastoće

 

Točnije, ispravljati nepostojeće pravopisne greške, e da bi se dokazala kao poznavateljica jezika. Na forumu. Informatičkom. Anonimna.

 

 

To je prognana Arendelle koja je napravila od Arendelle 1 do Arendfelle 7 profila na forumu!
Treba joj naći onaj video kada je Al Jazeera Blakans, da začepi usta domaćim političarima i da se ni kojoj "strani" neće primicati, pozvala dr. lingvistike iz ZG, SA i BG koji su sat vremena objašnjavali kojim jezikom govorimo.

Ima i jedan lik koji joj je tako odbrusio da su mi svaki put suze na oči išle kada ga pročitam. Morat ću jednom sjesti i potražiti taj post.

BTW: da se vratim na temu. Nekad davno na Bug DVD-u (ili CD-u) bio je program koji je u realnom vremenu prikazivao zvijezde od mjesta gdje se osoba nalazi. Zna li netko kako se zove taj program?

https://stellarium.org/

https://celestia.space/

 

jedan od ova dva, prije prvi.

 

Btw, odličan članak, hvala autoru.

 

grammar nazzi - u nedostatku pravih sasvim su adekvatni i ovi grammar ;)

morrisoN
15 godina
offline
Re: Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom
XXX-Man kaže...
Envy kaže...


BTW: da se vratim na temu. Nekad davno na Bug DVD-u (ili CD-u) bio je program koji je u realnom vremenu prikazivao zvijezde od mjesta gdje se osoba nalazi. Zna li netko kako se zove taj program?

 Mislim da misliš na Winstars

https://winstars.net/en/

 

morrisoN kaže...
Envy kaže...
* * *


BTW: da se vratim na temu. Nekad davno na Bug DVD-u (ili CD-u) bio je program koji je u realnom vremenu prikazivao zvijezde od mjesta gdje se osoba nalazi. Zna li netko kako se zove taj program?

https://stellarium.org/

https://celestia.space/

 

jedan od ova dva, prije prvi.

 

Btw, odličan članak, hvala autoru.

 

grammar nazzi - u nedostatku pravih sasvim su adekvatni i ovi grammar ;)

Mislim da je ovaj Stellarium budući da sam ga instalirao (ako je to - to) prije cca 15-tak godina. 

15 godina
neaktivan
offline
Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom zvje

Od cijelog svemira s dvojnim i trojnim sustavima i planetama koje imaju desetke mjeseca i prstenove, mi zaglavimo na ovako dosadnoj s jednim suncem i jednim mjesecom.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom
Jbg nikako na zelenu granu a
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
odjavljen
offline
Re: Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom

Stara kineska kletva je poželiti nekome da živi u zanimljivim vremenima. Pitanje bi bilo kako bi taj zanimljivi sustav bio život friendly.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom
Visak kaže...

Od cijelog svemira s dvojnim i trojnim sustavima i planetama koje imaju desetke mjeseca i prstenove, mi zaglavimo na ovako dosadnoj s jednim suncem i jednim mjesecom.

 

Ne bi bilo dobro. Tada bi vjerovatno noć bila vrlo kratka (ako bi je uopće bilo) i jako svijetla. Vidjeli bi svega svega nekoliko zvijezda na nebu, a možda i nijednu. Nikad ne bi razvili astronomiju kao što je to danas i nebi znali za sve te druge svijetove. I bilo bi puno dosadnije.

 

Kako bi to moglo izgledat možeš pročitat u prići Isaaca Asimova "I pade noć" (Nightfall).

42
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 10:29 (markoBT).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom
markoBT kaže...
Visak kaže...

Od cijelog svemira s dvojnim i trojnim sustavima i planetama koje imaju desetke mjeseca i prstenove, mi zaglavimo na ovako dosadnoj s jednim suncem i jednim mjesecom.

 

Ne bi bilo dobro. Tada bi vjerovatno noć bila vrlo kratka (ako bi je uopće bilo) i jako svijetla. Vidjeli bi svega svega nekoliko zvijezda na nebu, a možda i nijednu. Nikad ne bi razvili astronomiju kao što je to danas i nebi znali za sve te druge svijetove. I bilo bi puno dosadnije. 

 Ovo je malo prekategorički stav. Kao prvo, to bi nam bilo normalno, a ovo što sam imamo čudno i 'loše'.

 

Kada su zvijezde jedna iza druge imali bi istu situaciju kao sada (znači astronomija bi postojala), ali bi imali puno drugih kombinacija kada nisu, tako da sigurno ne i bilo dosadnije. Duljina dana ne bi ovisila samo o zemljopisnoj širini i nagibu osi, nego i o polozaju sunaca. S nekoliko mjesececa imali bi više pomrčina i općenito zanimljivije nebo, plime, poeziju, religiju...

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
moderator
offline
Re: Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom
ludizao kaže...
Louis Pluto kaže...
...

 

ludizao kaže...
Drago kaže...
...

 

ludizao kaže...
autor kaže...
..

 

 

Pričaš besmislice.

Svak na forumu ima pravo iznijeti svoj mišljenje i braniti ga snagom svojih argumenata. To je jedna razina rasprave i tomu forumi služe.

Druga, apsolutno besmislena razina je izigravanje forumske anonimne "stručnjakinje" za pravopis (i pri tome se pozivati isključivo na svoj autoritet - "autoritet" iz anonimnosti, usput) i to pred stvarnim stručnjakom (potpisanim imenom, prezimenom, titulom i s opisom radnog mjesta i minulog rada) koji je ispred svoju struke zapravo STVARNO sudjelovao u definiranju stručnih termina u svom području na zamolbu STVARNIH jezičnih stručnjaka. Ona možda to nije znala, pa se zaletjela, ali recimo da je prošla bolje nego da je ispala iz aviona.

 

Tu, pak, dolaziš ti, sa svojom obranom takvog načina prosipanja tobožnjeg "autoritetskog" tipa raspravljanja, što se samo dokaz da i od luđega uvijek ima luđe.

 

Inače me nije briga za ovakve bizarnosti na forumu, ali si me iz nekog razloga imao potrebu tagirati pa vjerojatno želiš da ti se odgovori.

This space for rent!
 
7 3 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom
ludizao kaže...
Drago kaže...

Inače me nije briga za ovakve bizarnosti na forumu, ali si me iz nekog razloga imao potrebu tagirati pa vjerojatno želiš da ti se odgovori.

 

Pobrkao si lončiće. To što sam ti napisao odnosilo se samo na anonimnost, a ne na sve ovo drugo što si nabacao na hrpu, bez reda i poretka, kao da se sve odnosi na mene iako zapravo pričaš sam sa sobom. Spočitnuo si joj anonimnost na forumu čija pravila dozvoljavaju anonimnost pa su iz tog razloga svi sudionici anonimni, osim ako su zaposlenici Buga i ako ne pišu članke. Kraj dokaza. Tu se nema što više dalje raspravljati. Gore od toga što si ju prozvao ad hominemom je to što se sada pokušavaš vaditi na nekakve autoritete, što sve s napadom na anonimnost nema veze.

 

 

 

Ja ne mogu jasnije napisati nego jesam: ne može se istodobno nastupati iz pozicije forumske anonimnosti i pred stvarnim AUTORITETOM u svom polju glumiti anonimnog autoriteta. Je li razumiješ to?

Dakle, nije me briga kako i što ti i Arendelle, Mary Sue, ili kako joj je već ovaj ponedjeljak nick, jedno drugome, anonimni na forumu tvrdite i "objašnjavate" - vaši stavovi mogu stajati ili pasti na vašim argumentima, ako ih uopće ima. Ako ćete jedno pred drugim glumiti "znalce" i "autoritete" za bilo koje područje iz svoje anonimnosti, vaš problem. Forum nije autorski dio portala.

 

Treba, pak, posebna razina gluposti da bi se - čovjeku koji je stvarno priznat stručnjak u svom polju, ne u Hrvatskoj nego i u svijetu - išlo na forumu anonimno docirati s tobože stručne pozicije. Je li ti sada jasno? Briga me za anonimni međusobni role-playing na ovome forumu i što jedan anonimac pušta onome drugome da se pretvara da je stručan u nečemu kako bi i ovaj prvi mogao odigrati svoju ulogu "stručnjaka". Anonimni ste i sami ste si napravili forum takvim kakav jest.

 

Bugovi autori, posebno ovakvi stručnjaci kao što je dr. Hrupec, Horvatić, Šimić, Raos i bilo tko tko za nas piše s najvećom mogućom stručnošću u svom polju imat će na ovome forumu posebnu zaštitu od anonimaca koji bi se iz bezličnosti svoje anonimnosti bacili kamenčićem na boljeg od sebe. Je li to jasno?

 

Budite anonimni, ali budite i spremni da ispadnete glupi kada iz anonimnosti idete glumiti "stručnost" pred onima koji se ne srame vlastitog imena, prezimena i stvarno priznatog područja ekspertize.

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 18:31 (Drago).
 
10 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Najbliža nam crna rupa otkrivena je u trojnom
ludizao kaže...
Drago kaže...
Bugovi autori, posebno ovakvi stručnjaci kao što je dr. Hrupec, Horvatić, Šimić, Raos i bilo tko tko za nas piše s najvećom mogućom stručnošću u svom polju imat će na ovome forumu posebnu zaštitu od anonimaca

 

To je u redu, ali i dalje mislim da si pobrkao lončiće. Bilo bi sasvim dovoljno da si naglasak stavio samo na to da je pretjerala u dociranju, tim više što nije imala argumenete da obrani prvotno iznesene stavove, te da si izostavio spočitavanje o anonimnosti. S jedne strane zato što forum dozvoljava anonimnost, a s druge zato što ne bi baš ništa mijenjalo da joj je pravo ime Marija Dolenec i da joj to ime piše umjesto nicka. Bila bi ti jednako "anonimna" kao i sada pa se tu u konačnici uopće ne radi o tome tko je na forumu anoniman, a tko nije, nego o tome tko je priznati stručnjak i tko vrijedi, a tko nije stručnjak i prema tome ne vrijedi ili kako bi ti rekao - glupi i bezlični anonimus.

 

Njena anonimnost JEST bitna kada iz anonimne pozicije docira stručnjaku (i nitko od nje ne traži da se registrira s imenom i prezimenom), kao što je i tvoja aninomnost bitna kada licemjerno radiš to isto:

"Dociranje s visine nije u pravom smislu riječi edukacija nego prije pametovanje pa makar takvo pametovanje bilo i dobro argumentirano. Edukacija uljučuje empatiju i približavanje sugovornicima. "

To si napisao Hrupecu, ti, veliki edukator i stručnjak za edukaciju?

Da se razumijemo, Hrupec nema nikakvu obavezu odgovarati na pitanja forumaša niti ga mi to tražimo - on to radi samoinicijativno upravo zato jer jest edukator i osjeća svojom dužnošću prenositi znanje u najboljoj vjeri i onako kakve su trenutne znanstvene spoznaje.

 

Za uzvrat mu dvoje anonimaca, ti i Arendelle (koju, usput, još nisam na forumu uhvatio da komentira meritum stvari, isključivo nečije tobožnje ili stvarne pravopisne ili druge formalne greške koje s temom veze nemaju) dociraju kako se što piše i "što je to edukacija" i kako "uključuje empatiju".

Empatiju za neodgojenost? Ne postoji definicija edukacija po kojoj treba imati "empatiju" za neodgojeno lupetanje i dociranje anonimaca predavaču.

 

 

This space for rent!
 
8 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice