NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti

poruka: 247
|
čitano: 48.121
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti".
5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
BlueMax kaže...
Antiseptik kaže...

 

 

Cijelo vrijeme im ovo pokušavam objasniti, ali ne, oni znaju bolje. 

Već je Julian Hirsch daaavnih dana govorio kako sve (osim zvučnika) svira isto. Ako ne svira i na bilo koji način utiče na zvuk - nešto je pošlo po zlu i uređaj nije ispravan. I točka.

 Postoji jedan drugi dio priče a to je da zvuk doživljavamo subjektivno. Cilj hi-fi-ja je da dobijemo zvuk u kojem najviše uživamo a ne koji je najvjernija reprodukcija originala. Osim toga, u mnogim glazbenim žanrovima, naročito modernim, instrument kao izvor zvuka ni ne postoji. Električna gitara nema zvuk (ima, ali ga ne čujemo). Njen zvuk je kombinacija same gitare i uređaja na kojem se zvuk reproducira. Da ne govorim o technu, popu i sličnim žanrovima gdje je veliki dio ili cijela pjesma računalno stvorena.

Sam smisao uživanja u nečemu, pa i glazbi, je u tome da to konzumiramo onako kako najviše volimo a ne onako kako drugi žele. Zato je jedan vrhunski hi-fi zvučnik 10 ili 100x skuplji od studijskog monitora koji ima puno vjerniju reprodukciju.

Glazba nije matematika. Time želim reći da zvučnici ili pojačala koja daju zvuku neku svoju dimenziju nisu pokvarena. Oni su tako zamišljeni da bi bili prilagođeni nečijem ukusu.

Stalno se spominju marketinški trikovi u audio industriji. Mislim da je njihov najveći marketinški trik izbacivanje ekvilajzera kao komponente iz sustava. O ekvilajzeru se govori kao o nepotrebnoj komponenti koja samo šteti kvaliteti zvuka. Ako netko želi vjernu reprodukciju lako se ekvilajzer bypassa ali daje ti mogućnost prilagodbe zvuka svom ukusu. Daje ti varijabilnost jednog setupa i prilagodbu različitih žanrova. Ili je možda bolje tražiti zvuk koji ti paše kupovinom kojoj nikad nema kraja. Normalno da ekvilajzer ne može postići da zvučnici od 200$ zvuče ko oni od 2000$ ali dosta toga može. Mogu sebi podesiti ugodno slušanje Bacha, Pink Floyda i Thievery Corporationa onoliko koliko mi ostatak setupa dozvoljava.

 

I eto mene opet ni tu ni tamo. Jedni će reći kako samo kvarim izvorni zvuk a drugi će reći kako ekvilajzerom ne mogu postići dobar rezultat. I jedni i drugi su u pravu. A ja guštam na svoj način.

Ko kad netko stavlja majonezu na ćevape. Ko sam ja da mu kažem da se to ne radi? I teba li on jesti ćevape s kajmakom ako su mu s majonezom draži?

Subjektivan osječaj zvuka je nešto drugo i nije predmet Visoke vjernosti (High Fidelity). Cilj Hi-Fija je na zvučnicima dobiti istovjetan zvuk onome s (AKUSTIČKOG, NE AMPLIFICIRANOG) koncerta. Električna gitara, bas i orgulje ... pa i ostali instrumenti, ako idu preko mikrofona - ne spadaju u Hi-Fi i nisu predmet ovog prekenja. Koji se, bajdvej, previše razvukao i pun mi je kua odgovarati glup.., ovaj gluhima. Pokušao sam. I ne ide. Oni znaju. A evo si im i ti dao zamaha.

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 15:16 (Antiseptik).
5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Dead kaže...
Antiseptik kaže...
Dead kaže...
Antiseptik kaže...
Dead kaže...
BlueMax kaže...

Razlika između jeftinog i skupog DAC-a je u podržanim formatima, kvaliteti izrade, kvaliteti napajanja, imenu... ali ako je u pitanju boja zvuka taj DAC nije ispravan.

 

 

 Postavimo to ovako kolega: Svaki uređaj u hifi lancu ima svoj utjecaj na zvuk iz razloga što nijedan od njih nije savršen. Idealno bi bilo da ono što je ušlo u sustav bilo sa vinila, cd-a, sacd-a...isto takvo i izađe, samo pojačano, ali nažalost, to je neizvodivo. Proizvođači se nastoje približiti tom idealu na razne tehnološke načine koji ih približavaju savršenstvu, ali...samo približavaju. Zbog toga postoje razna bojanja zvuka od strane npr. pojačala i mnogi slušatelji preferiraju takva bojanja. Neki više vole toplinu zvuka cijevnih pojačala dok drugi analitiku, dinamiku tranzistorskih. Mislim da je takve uređaje u koje je uloženo mnogo rada, istraživanja, testiranja malo nepošteno nazvati neispravnim ili kako izvjesni lik kaže da je nešto pošlo po zlu. Jednostavno rećeno, nema savršeno reproduciranog zvuka s izvora jer je trenutno tehnološki nemoguće napraviti komponente hifi lanca savršenim.

Ovo je jedino što stoji. I odnosi se SAMO na zvučnike!

 Objasni mi razliku između cjevnog i tranzistorskog pojačala? Ako imaš vrhunske komponente kao što kažeš, ne mogu vjerovati da nisi jednom uočio razliku između ta dva pojačala. Ah da, već vidim objašnjenje da je u tom slučaju nešto pošlo po zlu i da su pojačala neispravna.

Svako, ali SVAKO, tranzistorsko pojačalo se može napraviti da zvuči kao cijevno. Jesam li ti uspio odgovoriti? Jesam li ti ovime rekao što mislim o cijevnim ekvilajz... ovaj pojačalima?!?

 Pa eto zamolio bih te da mi objasniš kako? Eto, nemam pojma o elektrotehnici pa mi objasni. Ja iz svog slušateljskog iskustva to nikad nisam uočio, uvijek su mi različito zvučali.

Zašto bih ti to ja objašnjavao? Imaš internet i educiraj se. Stavio sam ti linkove tiskovine koja o tim stvarima zna puno više. Napravili su tisuće testova (da ABX, o kojima se sprdaš i pojma nemaš što su).

Ustvari, glup si i nedokazan i ne da mi se više gubiti vrijeme na tebe (i takve kao ti). Rekoh već da je za vas kasno. Slijedećim generacijama treba objasniti što je audio i pokušati ih spriječiti da prave takve idiotske greške. Vama sam već poručio da si kupujete nove kablovinje i pojačala. Uživajte u ludilu.

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
0 2 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti

@Dead

Ne, električna gitara .. pa ni Hendrixova u Hi-Fi ne spada. Zapravo, upravo njegova ne spada

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 15:34 (Antiseptik).
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Dead kaže...

Dobra odluka da se povučeš u svojoj nemoći. Baš sam dobro upotpunija slobodno vrijeme. 

   ... još da si što naučio, bio bi to pravi (moj) uspjeh ... 

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Antiseptik kaže...
Dead kaže...

Dobra odluka da se povučeš u svojoj nemoći. Baš sam dobro upotpunija slobodno vrijeme. 

   ... još da si što naučio, bio bi to pravi (moj) uspjeh ... 

 Pa kako bi to bio tvoj uspjeh kada si ga odbio educirati?

 

"

Zašto bih ti to ja objašnjavao? Imaš internet i educiraj se. Stavio sam ti linkove tiskovine koja o tim stvarima zna puno više. Napravili su tisuće testova (da ABX, o kojima se sprdaš i pojma nemaš što su).

Ustvari, glup si i nedokazan i ne da mi se više gubiti vrijeme na tebe (i takve kao ti). Rekoh već da je za vas kasno. Slijedećim generacijama treba objasniti što je audio i pokušati ih spriječiti da prave takve idiotske greške. Vama sam već poručio da si kupujete nove kablovinje i pojačala. Uživajte u ludilu."

10 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Antiseptik kaže...

 

Ustvari, glup si i nedokazan

 ... dipl. ing... kako je ovo iz tebe izaslo... ha?... napokon si sjeo di ti je mjesto... glumac...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
@Tallahassee

Opet...se...nešto....dogodilo..s..tvojim..lampama. Podesi...bias...i...resetiraj!
Pis on ju, tu :P
5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti

@Zoki B

Zapravo sam uspio. I više no što sam prvotno mislio.
A i ti si saznao pokoju pametnu i vrijednu. Evo, recimo, da kabel od 200 (pa i 400) kn nije hi-fi. Odnosno, da je jad i bijeda koja se u pravim audiofulskim krugovima ni ne smije spominjati. Pokrij se ušima i skupljaj pare za ozbiljan setap

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 16:07 (Antiseptik).
12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Antiseptik kaže...

@Zoki B

Zapravo sam uspio. I više no što sam prvotno mislio.
A i ti si saznao pokoju pametnu i vrijednu. Evo, recimo, da kabel od 200 (pa i 400) kn nije hi-fi. Odnosno, da je jad i bijeda koja se u pravim audiofulskim krugovima ni ne smije spominjati. Pokrij se ušima i skupljaj pare za ozbiljan setap

 Jebes ga malo si se pogubija ..cas se ponasas kao suludi,glupi i zatupljeni audiofila a cas kao skeptik,teoreticar,kvazi fizicar..

AUDIOFIL
14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Antiseptik kaže...

@Zoki B

Zapravo sam uspio. I više no što sam prvotno mislio.
A i ti si saznao pokoju pametnu i vrijednu. Evo, recimo, da kabel od 200 (pa i 400) kn nije hi-fi. Odnosno, da je jad i bijeda koja se u pravim audiofulskim krugovima ni ne smije spominjati. Pokrij se ušima i skupljaj pare za ozbiljan setap

Ne, nisi uspio.

Ništa pametno nisi rekao.

Ništa s tehničke strane koju iznosiš i s kojom se hvališ da si potkovan nisi napisao.

Mlatiš praznu slamu.

 

Trenutno sam u stanu gdje je dnevni boravak 16 kvadrata.

U pravu si nije pre skupa oprema, cca 25 000kn, stoga su i zvučnički kablovi  sasvim ok.

S obzirom na prostor ovo što imam mi radi jako dobro, nemam potrebe išta mjenjati.

 

Kupujem kuću koju želim iz temelja srediti.

Tako ću i jedan prostor srediti za slušanje muzike, ako bude potrebe mogu i napraviti popriličan upgrade, mogu si priuštiti, radim ko konj po cijele dane ali sam shodno tome jako dobro plaćen, to mi nije problem.

Trenutno ne vidim smisla raditi upgrade.

 

Fulao si:

 

1. ovdje pričamo o usviravanju kablova, ne o njihovoj cijeni, nemaš šta drugo u svom neznanju napsiati pa sada pišeš takve gluposti

2. navodiš da su svi kablovi isti i da si se izvukao iz toga, pa ako budem imao sustav od 100 000kn, zašto onda nebi koristio ove kablove od 200kn ako su svi isti, to je po tebi tako?

 

Navodiš da imaš kablove skuplje od moje opreme, ajde nam ih poslikaj i dokaži da su tvoji, volio bi vidjeti kablove od 25 000kn.

Ja svoju opremu mogu slikati, mogu pokazati račune, što god treba

Optužuješ mene da lažem a u biti ti si najveći lažov ovdje.

 

Busaš se u prsa a tehničkim znanjem, ništa nisi dokazao niti napisao, opet znači lažeš

Busaš se u prsa sa jako skupom opremom, nećeš ju slikati da se možemo diviti i klanjati jer smo mi ipak kult, no slika nema, opet lažeš

 

Zanimljivo mi je da iole normalna osoba u ovom trenutku bi se povukla, no ti i dalje pokazuješ poprilične poremećaje u ponašanju iznoseći u jednom trenu jedan stav u drugom drugi, pokapajući sam sebe, dosta si kontradiktoran.

 

Kada si zadnji put bio kod psihologa, preporuka je da ga posjetiš.

Imam prijatelje psihologe, mogu ti srediti popust ako ideš privatno, samo se javi, uvjek unesrećenoj osobi treba pomoći.

 

Za razliku od tebe kolega Father_Dougal ponekad u drugim thredovima i kaže neku tehničku, možda bi se od njega i moglo nešto naučiti iako smo u konfliktu i različitog mišljenja, moram priznati da ponekad napiše koju konstruktivnu, i stoga ga poštujem.

 

Ti?

Prazna slama.

 

Sada ću prestati jer se bojim da bi se ti mogao početi rezati, to svakako ne želim,

 

pozdrav

 

5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
@Zoki B

O jesam, jesam.
Baš sam vas prokazao. I to točno onakvima kakvi doista jeste: najobičnijim bezveznjacima i (religijskim) fanaticima... koji ne mare za znanost i znanstvene dokaze.
Jad i bijeda. A ponajviše u glavama.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 19:47 (Antiseptik).
14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Antiseptik kaže...
@Zoki B

O jesam, jesam.
Baš sam vas prokazao. I to točno onakvima kakvi doista jeste: najobičnijim bezveznjacima i (religijskim) fanaticima... koji ne mare za znanost i znanstvene dokaze.
Jad i bijeda. A ponajviše u glavama.

 Ok, hvala ti, svakako imaš pravo na svoje mišljenje.

16 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Zoki B kaže...

Ti imaš pojačalo u zvučniku.

 

Zbilja si kompetentan i očito si puno naučio o tome kada u HiFi stavljaš studijsku opremu.

 

Također navođenjem Dunning-Krugera vrijeđaš osobu 

 

- Imam. I što sad? Nisam uvijek imao ovaj setup. I nemam nikad više namjeru lupati novce u tuđe eksperimente i izdr*kavanja.

 

- Još kad bi ti znao što HiFi znači, to bi bio uspjeh. No bojim se da je to odavno promašen smjer.

 

- Kada neznalica svoje neznanje prodaje pod znanje, i pokušam joj reći da nije u pravu zbog toga, toga i toga, što može samostalno provjeriti, a ta neznalica nastavi drviti po svojem uopće se ne potrudivši probati razumjeti nešto o toj temi, nemam više respekta za takvu osobu i kažem istinito što mislim. Vrijeđa te to? Koga briga, cvjetiću.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
5 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Zoki B kaže...
.....

 

Kada si zadnji put bio kod psihologa, preporuka je da ga posjetiš.

Imam prijatelje psihologe, mogu ti srediti popust ako ideš privatno, samo se javi, uvjek unesrećenoj osobi treba pomoći.

 

Za razliku od tebe kolega Father_Dougal ponekad u drugim thredovima i kaže neku tehničku, možda bi se od njega i moglo nešto naučiti iako smo u konfliktu i različitog mišljenja, moram priznati da ponekad napiše koju konstruktivnu, i stoga ga poštujem.

 

Ti?

Prazna slama.

 

Sada ću prestati jer se bojim da bi se ti mogao početi rezati, to svakako ne želim,

 

pozdrav

 

 Sta oni kazu za te zvukove u glavi? Ili te jos samo posmatraju ;)

 

10 godina
protjeran
offline
NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti

... , ovaj topic je gori od indexovog... kvazi inzinjeri argumentiraju - glup si, religijski fanatici, imas google pa googlaj, ne moram se ja tebi dokazivat, jel sam ti reko ti nisi shvatio - kolko ste diplome platili (onak samo, jer znam da ih nemate, NIT cete ih imat)... pisam... napokon nightmare stage, nakon tolko godina...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Zoki B kaže...

 

Kupujem kuću koju želim iz temelja srediti.

Tako ću i jedan prostor srediti za slušanje muzike, ako bude potrebe mogu i napraviti popriličan upgrade, mogu si priuštiti, radim ko konj po cijele dane ali sam shodno tome jako dobro plaćen, to mi nije problem.

Trenutno ne vidim smisla raditi upgrade.

 

 

 

 Ma ti si qrac od audiofila, slušaj sad ovo:

 

Dođe nam u ured lik i kaže kako nas namjerava angažirati za projektiranje kuće. Kupio parcelu 500 kvadrata i namjerava graditi kuću, prizemlje i 3 kata po cca 150kvadrata. Na prizemlju i prva dva kata bi radio po dva apartmana za iznajmljivanje a na trećem katu bi radio stan u kojem bi on živio. Pregleda nam malo reference i kaže kako mu se sviđa naš rad i da se možemo dogovoriti ali... da on ima jedan malo neobičan uvjet. Pitamo ga kakav a on izvadi papir na kojem je bilo nacrtano jaje. Mi se u uredu pogledali i nikome ništa nije bilo jasno. Na to će on kako je to jaje tlocrt njegove sobe i da soba treba biti identično takve zakrivljenosti i površine 40 kvadrata, stropa minimalno 3,70 visine da ga on odozdo može urediti kako hoće (nekakvi valovi). Odmah mi je bilo jasno u kakva govna smo upali. Ne znam koliko kužite arhitekturu i građevinu ali napraviti jajastu sobu od 40m2 u stanu od 120m2 je ravno ludilu. Ne samo da će se posljedice takve sobu u stanu osjetiti u svim prostorijama toga stana nego konstrukcija utječe na sve stanove ispod. Pokušali smo ga na sve načine odgovoriti od te ideje ali lik nije odustao i danas živi u svom razjebanom stanu (jedna spavaća, dnevni boravak katastrofalnog oblika, kupaonica i wc mala kuhinja i blagovaonica i 40 kvadrata jaje).

Apsolutno sam siguran da nije zadovoljan zvukom u toj sobi (jer takvi ljudi nikad nisu zadovoljni zvukom i uvijek misle da može bolje, a imaju novca) i da upravo smišlja neki novi oblik.

12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Tallahassee kaže...

... , ovaj topic je gori od indexovog... kvazi inzinjeri argumentiraju - glup si, religijski fanatici, imas google pa googlaj, ne moram se ja tebi dokazivat, jel sam ti reko ti nisi shvatio - kolko ste diplome platili (onak samo, jer znam da ih nemate, NIT cete ih imat)... pisam... napokon nightmare stage, nakon tolko godina...

 

 NAD bla bla...

 

Najjača rasprava ikad:

10 godina
protjeran
offline
NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti

... o cemu pricam... jos jedan "profesionalac" koji je podjelio svoje iskustvo sa vascelim pucanstvom... bravo, odlicna reklama, ne bi te angaziro za brdo karamela... covjek ti je platio tebe boli kurcic i sutis... Balkan stuff, gore od jebenog Mexika....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Tallahassee kaže...

... o cemu pricam... jos jedan "profesionalac" koji je podjelio svoje iskustvo sa vascelim pucanstvom... bravo, odlicna reklama, ne bi te angaziro za brdo karamela... covjek ti je platio tebe boli kurcic i sutis... Balkan stuff, gore od jebenog Mexika....

 Ti si neke stvari pobrkao. Ja nisam konobar pa da sam plaćen da šutim. Pa čak i konobar će gostu sugerirati ako je odabrao pogrešno vino uz jelo. U poslu sam u takvoj situaciji da dnevno odbijamo više ponuda za posao nego što ih neki uredi godišnje odrade.

Upravo tvoj balkanski mentalitet, a vjerujem i nivo obrazovanja su zaslužni za stav "on me plaća, ja šutim". Meni ni stručno ni financijski nikakvo robovanje nije potrebno. Nadam se da nikad neće ni biti.

14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Father_Dougal kaže...
Zoki B kaže...

Ti imaš pojačalo u zvučniku.

 

Zbilja si kompetentan i očito si puno naučio o tome kada u HiFi stavljaš studijsku opremu.

 

Također navođenjem Dunning-Krugera vrijeđaš osobu 

 

- Imam. I što sad? Nisam uvijek imao ovaj setup. I nemam nikad više namjeru lupati novce u tuđe eksperimente i izdr*kavanja.

 

- Još kad bi ti znao što HiFi znači, to bi bio uspjeh. No bojim se da je to odavno promašen smjer.

 

- Kada neznalica svoje neznanje prodaje pod znanje, i pokušam joj reći da nije u pravu zbog toga, toga i toga, što može samostalno provjeriti, a ta neznalica nastavi drviti po svojem uopće se ne potrudivši probati razumjeti nešto o toj temi, nemam više respekta za takvu osobu i kažem istinito što mislim. Vrijeđa te to? Koga briga, cvjetiću.

 Ne, nemaš.

Ništa pametno nisi napisao samo pokušavaš trolati, ali jako, jako loše ti ide, malo mi te i žao.

14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Posmatrač kaže...
Zoki B kaže...
.....

 

Kada si zadnji put bio kod psihologa, preporuka je da ga posjetiš.

Imam prijatelje psihologe, mogu ti srediti popust ako ideš privatno, samo se javi, uvjek unesrećenoj osobi treba pomoći.

 

Za razliku od tebe kolega Father_Dougal ponekad u drugim thredovima i kaže neku tehničku, možda bi se od njega i moglo nešto naučiti iako smo u konfliktu i različitog mišljenja, moram priznati da ponekad napiše koju konstruktivnu, i stoga ga poštujem.

 

Ti?

Prazna slama.

 

Sada ću prestati jer se bojim da bi se ti mogao početi rezati, to svakako ne želim,

 

pozdrav

 

 Sta oni kazu za te zvukove u glavi? Ili te jos samo posmatraju ;)

 

Gle, frednovi su mi, da nešto ne štima već bi mi rekli, znamo se od malih nogu.

Zbilja ti mogu srediti pregled, zbilja ti treba.

Ako sumnjaš, pogledaj šta si sve pisao ovdje, bit će ti jasnije.

5 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Tallahassee kaže...

... , ovaj topic je gori od indexovog... kvazi inzinjeri argumentiraju - glup si, religijski fanatici, imas google pa googlaj, ne moram se ja tebi dokazivat, jel sam ti reko ti nisi shvatio - kolko ste diplome platili (onak samo, jer znam da ih nemate, NIT cete ih imat)... pisam... napokon nightmare stage, nakon tolko godina...

 Jbg koja korist tebi pokazivati kad ti ne znas kako izgleda....

 

 

16 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
volegradele kaže...
Nezahvalno je govorit o kvaliteti NAD pojacala kad ga jos niko u topicu nije ni cuo a pogotovo ga uspoređivat sa visestruko jeftinijim uređajem!

I nemamo se sto lagat ne volim trosit novac nepotrebno i ne minenjam cesto komponente.
Voli bih da mogu i da se doslovno igram i isprobavam sve i svasta ali preskup je to hoby pogotovo kad se prijeđe određeni prag!

 Ali zašto onda komentirate offtopic na temi o NAD pojačalu?  Ja uopće nisam na tim vašim drugim temama o kojima pričate, jer nemam ništa protiv da si razmjenjujete impresije i dojmove o čemu god.
 Ne voliš trošiti novac, ali su te kod hifija uvjerili da "više novca znači bolje". Nisam ja tvrdio da ti apriori voliš trošiti novac i neprestano mijenjaš, nego da voliš kupiti (hifi)nakit. Mislim, pa o čemu pričamo, dijamanti imaju napuhane cijene. A izreklamirani nabrendani kablovi nemaju? I da je Randi ponudio milijun dolara onima koji ih razlikuju, da iste onda rezlikuju pred komisijom - zato jer nema pojma da ih je lako razlikovati? Da, postoji rang plastičnog integriranog smeća, ali nakon neke razumne cijene sve više je ovdje diminishing returns. 

I opet, tu se osnovni problem vidi u "višestruko jeftiniji se nemože uspoređivati" da se stvari gleda kroz prizmu cijene, a ne performansi. Dakle zašto se NAD M10 nebi usporedio sa višestruko jeftinijim https://www.marantz.co.uk/uk/mobile/products/pages/productdetails.aspx?catid=hifi&subcatid=amplifier&productid=pm7000n - jesi li npr. usporedio DACove? Marantz ima Asahi-kasei AK4490EQ, dakle dvokanalni 120dB 32-bit/768kHz a NAD M10 32-bit/384kHz ESS Sabre DAC. Pa pretpostavljam da Marantz nije inferioran po tom pitanju. Pretpojačalo mu je HDAM, poznat iz njihovih high end kitova od 90tih, power amp je ful odvojen (CFA), network modul i digital board oklopljeni, ima OLED display, toroidni trafo, i naravno 5 pravih potića :) Mislio sam da je možda Davor Šuštić koji je radio recenziju imao oba, pa bi to bila neka konkretnija usporedba. Samo ne "ih on je jeftiniji, onda nevalja." Jer NE pričamo o 1000 kuna kontra 250 kuna nego 23 000 kn kontra 7000 kn. 
I tak, ak nebude nitko više o pojačalu, tolko od mene. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
overhaul kaže...
volegradele kaže...
Nezahvalno je govorit o kvaliteti NAD pojacala kad ga jos niko u topicu nije ni cuo a pogotovo ga uspoređivat sa visestruko jeftinijim uređajem!

I nemamo se sto lagat ne volim trosit novac nepotrebno i ne minenjam cesto komponente.
Voli bih da mogu i da se doslovno igram i isprobavam sve i svasta ali preskup je to hoby pogotovo kad se prijeđe određeni prag!

 Ali zašto onda komentirate offtopic na temi o NAD pojačalu?  Ja uopće nisam na tim vašim drugim temama o kojima pričate, jer nemam ništa protiv da si razmjenjujete impresije i dojmove o čemu god.
 Ne voliš trošiti novac, ali su te kod hifija uvjerili da "više novca znači bolje". Nisam ja tvrdio da ti apriori voliš trošiti novac i neprestano mijenjaš, nego da voliš kupiti (hifi)nakit. Mislim, pa o čemu pričamo, dijamanti imaju napuhane cijene. A izreklamirani nabrendani kablovi nemaju? I da je Randi ponudio milijun dolara onima koji ih razlikuju, da iste onda rezlikuju pred komisijom - zato jer nema pojma da ih je lako razlikovati? Da, postoji rang plastičnog integriranog smeća, ali nakon neke razumne cijene sve više je ovdje diminishing returns. 

I opet, tu se osnovni problem vidi u "višestruko jeftiniji se nemože uspoređivati" da se stvari gleda kroz prizmu cijene, a ne performansi. Dakle zašto se NAD M10 nebi usporedio sa višestruko jeftinijim https://www.marantz.co.uk/uk/mobile/products/pages/productdetails.aspx?catid=hifi&subcatid=amplifier&productid=pm7000n - jesi li npr. usporedio DACove? Marantz ima Asahi-kasei AK4490EQ, dakle dvokanalni 120dB 32-bit/768kHz a NAD M10 32-bit/384kHz ESS Sabre DAC. Pa pretpostavljam da Marantz nije inferioran po tom pitanju. Pretpojačalo mu je HDAM, poznat iz njihovih high end kitova od 90tih, power amp je ful odvojen (CFA), network modul i digital board oklopljeni, ima OLED display, toroidni trafo, i naravno 5 pravih potića :) Mislio sam da je možda Davor Šuštić koji je radio recenziju imao oba, pa bi to bila neka konkretnija usporedba. Samo ne "ih on je jeftiniji, onda nevalja." Jer NE pričamo o 1000 kuna kontra 250 kuna nego 23 000 kn kontra 7000 kn. 
I tak, ak nebude nitko više o pojačalu, tolko od mene. 

 Pa tko je rekao da hifi komponente nisu skupe i da je sve oslo u macku piterinu vec odavno!A jos je i najgore sa hifi kabelima,pa to i ptice na grani znaju,sto je tu je...SH trziste buja na veliko!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Ko ti brani uspoređivat duplo ili troduplo jeftinije komponente...vrlo vrlo rijetko jeftinije pobjedi skluplje,ne zato sto ja volim trosit novac nego je to jednostavno tako!Cast iznimkama ali to nije pravilo.
Danas se za relativno malo para moze slozit vrlo solidan hifi sistem,sad to relativno se moze rastegnut od par hiljada do par desetak tisuca kuna ,sve ovisno o afinitetima i mogucnostima pojedinca!Izbor je povelik pa tko voli nek izvoli!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti

...a tema je....

 

Evo par videa/recenzija pa da ljudi bar donekle dobiju neku predođbu o cemu se radi (tj. sta je ono naslov teme?), a ne da moraju citati vasa prepucavanja (di su gospoda moderatori???!!!):

 

 

 

 

https://www.soundstagesimplifi.com/index.php/equipment-reviews/87-nad-masters-m10-bluos-streaming-integrated-amplifier

 

https://blog.son-video.com/en/2019/05/review-nad-m10/

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Slazem se da je cilj nedostizan i da nije niti malo jeftin!Cijene su van svake pameti!A tebi cestitke na rehabilitaciji i vracanju u normalan zivot,ja se idem sad ubost malo sa Joe Cockerom!
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
djigibao kaže...

...a tema je....

 

Evo par videa/recenzija pa da ljudi bar donekle dobiju neku predođbu o cemu se radi (tj. sta je ono naslov teme?), a ne da moraju citati vasa prepucavanja (di su gospoda moderatori???!!!):

 

 

 

 

https://www.soundstagesimplifi.com/index.php/equipment-reviews/87-nad-masters-m10-bluos-streaming-integrated-amplifier

 

https://blog.son-video.com/en/2019/05/review-nad-m10/

Recenzija recenzija:

1. Link - audiofilski prekenj (pomalo suhi zvuk kod vokala, kaže lik - i odmah mi je dosta recenzije)

2. Link - vrlo informativan i uglavnom korektan test (ovo uglavnom je zbog vrlo malog prekenja kod opisa kvalitete zvuka) - najbolji od svih 5!

3. Link - John Darko ... poznati high-end serator koji tu i tamo ima solidne testove (ali sve uvijek vrhunski snimljeno!)

4. Link - još jedan audiofilski prekenj (...spominje transparentan zvuk, široku i duboku zvučnu sliku - sve, zapravo povezano sa zvučnicima, a ne pojačalom)

5. Link - poseban prekenj (idiot je koristio SREBRNE zvučničke kablove); visoki su, kaže, prozračni i transparentni (zbljuv!); duboki su izdašni, gusti i vrlo živahni (povrać!) ... a onda je promijenio zvučnike i, gle čuda, zvuk se promijenio. Pa je zvučnike promijenio još jednom i, gle opet čuda, zvuk se ponovno promijenio. Nemoguće, nevjerujem svojim očima (a ni ušima jer je, naime, tekstualni opis). Kako je to moguće?!? A, zapravo, vrlo je moguće - pa mijenjao je zvučnike! Krenuo je sa solidnim iako precijenjenim zvučnikom pa se prebacio na (opet!) precijenjeno, ali ovaj puta malo govanjce (zato mu je bio takav govnast i tanak zvuk - mali zvučnik, mali zvuk - nigdje basa) ... da bi na kraju prešao na prave vrhunske, VISOKOOSJETLJIVE Klipsch RP-8000F zvučnike (98 dB - to ti ja kažem!). I pojačalo odjednom prosviralo bez ikakvih problema. Čudo božje!!! Aleluja!!!

 

Summa summarum: sve sami preseratori koji kod pojačala pronalaze nešto što ima veze sa zvučnicima. Čisti, nepatvoreni audiofilski BS. Preskočiti!!!

Pojačalo je izvrsno (i ne samo pojačalo, nego cijeli uređaj), ali jako precijenjeno. Da je u pitanju licitacija ne bih ponudio više od, hajd, 10k kuna. A možda bih još jednom promislio i zastao na 1k eura.

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 20:44 (Antiseptik).
16 godina
offline
NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti

Zero Fidelity meni ima odlicne review-ove, bez puno fensi produkcije, jednostavno i jasno, sa dobrim i korisnim usporedbama.

 

Ljudi, samo ignorirajte Antiseptika, nemojte se paliti na guranje! Ocito je da ga nista iz ove teme ne zanima i tu samo provocira, a moderatori su ocito na godisnjem ili strajkaju. 95% postova u ovoj temi nemaju nikakve veze sa temom.

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Antiseptik kaže...
djigibao kaže...

...a tema je....

 

Evo par videa/recenzija pa da ljudi bar donekle dobiju neku predođbu o cemu se radi (tj. sta je ono naslov teme?), a ne da moraju citati vasa prepucavanja (di su gospoda moderatori???!!!):

 

 

 

 

https://www.soundstagesimplifi.com/index.php/equipment-reviews/87-nad-masters-m10-bluos-streaming-integrated-amplifier

 

https://blog.son-video.com/en/2019/05/review-nad-m10/

Recenzija recenzija:

1. Link - audiofilski prekenj (pomalo suhi zvuk kod vokala, kaže lik - i odmah mi je dosta recenzije)

2. Link - vrlo informativan i uglavnom korektan test (ovo uglavnom je zbog vrlo malog prekenja kod opisa kvalitete zvuka) - najbolji od svih 5!

3. Link - John Darko ... poznati high-end serator koji tu i tamo ima solidne testove (ali sve uvijek vrhunski snimljeno!)

4. Link - još jedan audiofilski prekenj (...spominje transparentan zvuk, široku i duboku zvučnu sliku - sve, zapravo povezano sa zvučnicima, a ne pojačalom)

5. Link - poseban prekenj (idiot je koristio SREBRNE zvučničke kablove); visoki su, kaže, prozračni i transparentni (zbljuv!); duboki su izdašni, gusti i vrlo živahni (povrać!) ... a onda je promijenio zvučnike i, gle čuda, zvuk se promijenio. Pa je zvučnike promijenio još jednom i, gle opet čuda, zvuk se ponovno promijenio. Nemoguće, nevjerujem svojim očima (a ni ušima jer je, naime, tekstualni opis). Kako je to moguće?!? A, zapravo, vrlo je moguće - pa mijenjao je zvučnike! Krenuo je sa solidnim iako precijenjenim zvučnikom pa se prebacio na (opet!) precijenjeno, ali ovaj puta malo govanjce (zato mu je bio takav govnast i tanak zvuk - mali zvučnik, mali zvuk - nigdje basa) ... da bi na kraju prešao na prave vrhunske, VISOKOOSJETLJIVE Klipsch RP-8000F zvučnike (98 dB - to ti ja kažem!). I pojačalo odjednom prosviralo bez ikakvih problema. Čudo božje!!! Aleluja!!!

 

Summa summarum: sve sami preseratori koji kod pojačala pronalaze nešto što ima veze sa zvučnicima. Čisti, nepatvoreni audiofilski BS. Preskočiti!!!

Pojačalo je izvrsno (i ne samo pojačalo, nego cijeli uređaj), ali jako precijenjeno. Da je u pitanju licitacija ne bih ponudio više od, hajd, 10k kuna. A možda bih još jednom promislio i zastao na 1k eura.

 

... Ali ovi ljudi su barem imali uredjaj (koji je naslov teme) kod sebe doma pa su samim time više kompetetniji da o njemu pricaju-pisu, sto se ne bi moglo reći i za tebe.

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice