N1 televizija i službeno iskazala interes za nacio

poruka: 35
|
čitano: 8.935
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "N1 televizija i službeno iskazala interes za nacio".
16 godina
offline
N1 televizija i službeno iskazala interes za nacio

nisu baš plarnirali, šteta za Novu i N1

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: N1 televizija i službeno iskazala interes za n
Ne bi bilo loše no mislim da ništa od toga zbog određenih političara
Life is meant to die. Accept your fates.
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: N1 televizija i službeno iskazala interes za n
Caustic kaže...
Ne bi bilo loše no mislim da ništa od toga zbog određenih političara

Nekako mislim da će dobiti nacionalnu koncesiju, jer iako smo daleko od prvog mjesta po slobodi medija, nismo toliko daleko kao Rusija.

3 godine
protjeran
offline
Re: N1 televizija i službeno iskazala interes za n
Ti misliš da će anemični dozvolit tu TV na nacionalnoj razini?
Life is meant to die. Accept your fates.
13 godina
offline
Re: N1 televizija i službeno iskazala interes za n

Da. Ako ponude dovoljno za koncesiju. RTL i Nova redovito istražuju korupciju (Potraga, Provjereno) i sprdaju političare (Direkt), pa su još uvijek tu. Osim toga, HDZ ima svoju televiziju—HRT, oporba sigurno neće gledati HRT, ali će gledati RTL, Novu i N1. Svi sretni, svi zadovoljni.

 

Kažem, iako smo daleko od prvog mjesta po slobodi medija, nismo kao Kina ili Rusija—spomeneš vladajuće u krivom svijetlu i doslovno nestaneš. Ili kao, recimo, Srbija gdje je Vučko toliko čest gost u jutarnjim emisijama da ga gledatelji već vide kao jednog od voditelja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 19:15 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: N1 televizija i službeno iskazala interes za n
Nema to veze s "anemičnim".

Isti vlasnik već ima nacionalni kanal NovuTV i može emitirati što hoće.

Problem je što vlasnik ima i druge poslovne interese koji nisu u skladu s interesima a1 i HT a.
N1 nije nikada do sada ni tražio nacionalnu nkoncesiju.
4 godine
offline
N1 televizija i službeno iskazala interes za nacio

Mislim da postupak i ne ide tako da netko traži nacionalnu frekvenciju za sebe nego agencija za elektroničke medije raspisuje natječaj, ovisno o dostupnim frelvencijama i na temelju toga se prikupljaju ponude...

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
N1 televizija i službeno iskazala interes za nacio

Još bi bilo bitno pripomenuti da je N1 kanal registriran u Luksemburgu i do sada je u više navrata izbjegavao da se upiše u registar u Hrvatskoj ( gledao je to da mu je iz nekog razloga to tada više odgovaralo ).

Sada, kada mu tržišni odnosi više ne idu na ruku poziva se na to da je hrvatski kanal i želi nacionalnu frekvenciju....

 
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: N1 televizija i službeno iskazala interes za n
Ulica Ulice kaže...

Mislim da postupak i ne ide tako da netko traži nacionalnu frekvenciju za sebe nego agencija za elektroničke medije raspisuje natječaj, ovisno o dostupnim frelvencijama i na temelju toga se prikupljaju ponude...

Ako AEM vidi da se pojavio interes za novim kanalima, mogu u svakom trenutku napraviti natječaj.

Ulica Ulice kaže...

Još bi bilo bitno pripomenuti da je N1 kanal registriran u Luksemburgu...

Iza kanala stoji tvrtka ADRIA NEWS d.o.o. (registrirana u Hrvatskoj) čiji je vlasnik ADRIA NEWS S.A.R.L, tvrtka registrirana u Luksemburgu.

 

Čisto za usporedbu; iza RTL kanala (koji imaju nacionalnu koncesiju) stoji tvrtka RTL Hrvatska d.o.o. koja za vlasnika ima RTL GROUP CENTRAL & EASTER EUROPE GmbH, tvrtku registriranu u Njemačkoj.

 

Dakle, imamo identičnu situaciju. Ne vidim što je tu čudno i zbog čega N1 ne bi trebao dobiti nacionalnu koncesiju. Osim ako ti nemaš neke svoje posebne razloge...

Ulica Ulice kaže...

... i do sada je u više navrata izbjegavao da se upiše u registar u Hrvatskoj ( gledao je to da mu je iz nekog razloga to tada više odgovaralo ).

Tko je izbjegavao da se upiše i u koji registar? Daj nam malo više detalja jer očito nisam dovoljno upoznat s istim slučajem.

Ulica Ulice kaže...

Sada, kada mu tržišni odnosi više ne idu na ruku poziva se na to da je hrvatski kanal i želi nacionalnu frekvenciju....

Kolega, na bilo koji javni natječaj se može javiti svatko, pa i ja ako to želim. Samim time, može se javiti i bilo koja kompanija, bila hrvatska ili strana. Ako imaju interes za emitiranje u nacionalnoj mreži, imaju se pravo javiti na natječaj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 13:04 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: N1 televizija i službeno iskazala interes za n
7 godina
offline
N1 televizija i službeno iskazala interes za nacio

Kako su Trumpu rekli ?

- Napravi svoju platformu.

Privatne kompanije imaju pravo maknuti N1 iz svoje ponude.

Baš mi je drago da se ovo događa N1 televiziji jer su oni prije par mjeseci tvrdili da twitter, facebook i youtube imaju pravo ukloniti Trumpa.
E pa karma je kurva ;)

 
11 0 hvala 0
13 godina
offline
N1 televizija i službeno iskazala interes za nacio

U redu, pogledao sam cijelu debatu (da, svih 35 minuta). Pa da uputim svoj komentar na istu:

 

Najviše se slažem s komunikacijskim stručnjakom Markom Rakarom. Čovjek je rekao istinu; zbog zakona danas imamo duopol, a zbog toga što imamo duopol, dvije strane se mogu dogovoriti koga će izbaciti s tržišta. Također, čovjek je dobro rekao da zbog postavljanja pitanja novinara N1 u vladi na izbacivanje N1 ne gledaju negativno, štoviše duopol im u ovom slučaju paše. Zakon ovaj problem može riješiti tako što bi primjenom vertikalne integracije Telemach mogao razbiti taj duopol, onda dogovor između A1 i HT o izbacivanju nekog nakladnika s tržišta ne bi značio ništa.

 

Što se tiče komentara Tihomira Ladišića, direktora programa N1 i s njim se u velikoj mjeri slažem. Nakladnik iz EU je nakladnik i u Hrvatskoj ako je to publika kojoj je namijenjen; naš zakon nije usklađen sa onime u EU, a trebao bi biti. Mnogi postavljaju pitanje i zašto se N1 prije nije javio za nacionalnu koncesiju—zato što nije bilo natječaja i zato što nisu imali potrebe. A1 i HT se nisu imali koga bojati na tržištu, pa su kanale United Medie mogli bez straha za vlastitu poziciju držati na svojoj listi kanala. Najava odlaska njihovih kanala s A1 stigla je nedugo nakon što je stigao Telemach brand i nakon što su najavili gradnju 4000 km optičke mreže i puštanje iste u pogon do kraja godine. Nekako previše toga ukazuje da se tu ne radi o slučajnosti, jer bez obzira na to što su, prema riječima N1, nudili svoj kanal besplatno A1, oni ga i dalje nisu htjeli u svojoj ponudi, a sami su rekli da su htjeli posebno otkupiti N1 i par SK kanala. 

 

Pošto sam spomenuo sve sudionike, pa da spomenem i komentare ministrice. I ona je nekim dijelom u pravu, ministarstvo se ne može uplitati u dogovore operatera i nakladnika kanala, to nije njihova domena. Ali apsolutno je krivo reći da novi zakon neće donijeti promijenu za N1; hoće. Telemach bi tada mogao ponuditi televizijsku uslugu i sve bi bilo u redu. Tko želi gledati N1, prebacit će se na Telemach i svi sretni i zadovoljni. Sa trenutnim zakonom (koji, da podsjetim, nije u skladu s onim iz EU) to nije moguće, pa i onaj tko želi gledati N1 neće moći jer ni jedna od dvije platforme ne nudi taj kanal. Također, valja napomenuti da je N1 odbio upis u registar elektroničkih publikacija; tu se upisiju samo web portali, ne i televizijski nakladnici. I upis u registar nije obavezan, dobrovoljan je. Na 24:25, ministrica je upitana da li bi taj upis pomogao N1 u poziciji na što je odgovor clearly bio da ne jer su naplatni kanal. 

 

Hvala što si poslao poveznicu na debatu. Bila mi je zanimljiva... 

MadDogMattis kaže...

Kako su Trumpu rekli ?

- Napravi svoju platformu.

Privatne kompanije imaju pravo maknuti N1 iz svoje ponude.

Ja se slažem s tobom, imaju. United Media i ima svoju platformu—EON, ali je ne smiju ponuditi u Hrvatskoj. Da smiju, do ove situacije ne bi ni došlo.

Također, razlog zbog kojeg se to sve dogodilo pogađa jednako tebe, mene i njih. Apsolutno sam siguran da bi i tebi bilo drago da osim A1 i HT-a na tržištu imamo nekog trećeg igrača. Tko zna; da je zakon bio promijenjen još prije, možda bi i dan danas na svojim televizorima gledali Discovery i njihove kanale.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 16:37 (Marko :D).
 
8 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: N1 televizija i službeno iskazala interes za n

Obično stvari nikad nisu crno - bijele pa tako nisu ni u ovom slučaju.

Činjenica je da N1 nije dobrotvorna ustonova te da i oni sve rade zbog profita isto kao A1 i HT.

Sada kada njihov poslovni model ne funkcionira dolazi do problema i to je to, npr. ranije nikada nisu tražili državnu koncesiju jer im to nije odgovaralo.

Zašto im to nije odgovaralo? Da li zbog toga što se koncesija plaća, troškova radio distribucije itd...tko zna :-)

Sa druge strane telekom operateri mogu sami birati koje će programe distribuirati i to je njihovo pravo kao što je sama mreža njihova.

Usporedbe radi ni programu N1 nitko nije govorio kako treba izgledati njihov program.

Operateri su dužni distribuirati nacionalne programe a N1 do sada nikad nije tražio da bude nacionalni program a sve ovo što se sada dešava je obično lobiranje za svoje interese.

Kao i sve ostalo sve je stvar profita i to je to.

13 godina
offline
Re: N1 televizija i službeno iskazala interes za n
Dinkorac kaže...

Obično stvari nikad nisu crno - bijele pa tako nisu ni u ovom slučaju.

Činjenica je da N1 nije dobrotvorna ustonova te da i oni sve rade zbog profita isto kao A1 i HT.

Sada kada njihov poslovni model ne funkcionira dolazi do problema i to je to, npr. ranije nikada nisu tražili državnu koncesiju jer im to nije odgovaralo.

Zašto im to nije odgovaralo? Da li zbog toga što se koncesija plaća, troškova radio distribucije itd...tko zna :-)

Sa druge strane telekom operateri mogu sami birati koje će programe distribuirati i to je njihovo pravo kao što je sama mreža njihova.

Usporedbe radi ni programu N1 nitko nije govorio kako treba izgledati njihov program.

Operateri su dužni distribuirati nacionalne programe a N1 do sada nikad nije tražio da bude nacionalni program a sve ovo što se sada dešava je obično lobiranje za svoje interese.

Kao i sve ostalo sve je stvar profita i to je to.

Već se bilo pričalo o tome kako N1 zarađuje; negdje sam pročitao da mali dio dolazi od reklama na kanalu dok većinom od prodaje prava na druge TV kanale United Medie. Prema njihovim riječima, njima je stalo do toga da ih ljudi gledaju, zato su i ponudili kanal besplatno A1 i zato sada žele nacionalnu koncesiju.

 

Osobno na N1 ne gledam kao na pravi naplatni kanal jer svog početka imaju besplatan stream na svojoj stranici. Pravi naplatni kanali (kao što su FOX, HBO, SK) ne mogu se gledati na legalan način besplatno na internetu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 19:33 (Marko :D).
14 godina
neaktivan
offline
Re: N1 televizija i službeno iskazala interes za n

U pravu si, sada žele ono što do sada nisu imali (tražili) a to je koncesija i sve ostalo što se inače plača. Drugi nacionalni programi plačaju to već godinama.

Koliko sam pratio, besplatnu distribuciju A1 nikada nisu ponudili službeno, barem je to javno objavio A1 a N1 to nikada nije demantirao.

Odnos A1 i N1 je čisto poslovan i tako to treba promatrati.

Ukoliko A1 smatra da je cijena koju traži N1 previsoka oni imaju pravo to ne prihvatiti.

N1 se može ljutiti ali to je tako. Sada jednostavno koriste sve mogućnosti lobiranja.

Ja pokušavam biti nepristran (N1 nisam gledao ali kažu da je ok) i kao što sam pisao stvari nikada nisu crno - bijele.

13 godina
offline
Re: N1 televizija i službeno iskazala interes za n

Dinkorac 

 

A1 nikada nije imao namjeru pregovarati. Želio je ultimativno nametnuti cijenu od 0,75 kuna za emitiranje news kanala koji prozvodi 13 sati programa uživo za svoje gledatelje u Hrvatskoj.

Pozivamo korisnike da dobro pogledaju svoje račune koje mjesečno plaćaju tom operateru. Neka usporede taj račun sa cijenom od 0,75 kuna, koju je A1 ultimativno postavio kao “tržišnu” cijenu za emitiranje kanala N1 u svojoj ponudi.

Zbog korisnika, zbog svojih gledatelja, N1 je pristao i na tu cijenu. Javno smo objavili i stojimo iza toga: spremni smo svoj program ustupati i besplatno i po cijeni od 0,75 kuna na određeni rok od 6 mjeseci dok se ne promijeni Zakon o elektroničkim medijima ili ne raspiše natječaj za slobodne televizijske frekvencije.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 21:02 (Marko :D).
14 godina
neaktivan
offline
Re: N1 televizija i službeno iskazala interes za n

Kao što sam ranije napisao, potrebno je pokušati biti nepristran.
Ovo su čiste PR objave na web stranici N1 gdje oni pišu kako su oni super a drugi su bezveze.
A1 je objavio da nikada nije dobio službenu ponudu da distribuira program besplatno a N1 to nije demantirao.
Da li je to istina ili ne vjerojatno to nikada nećemo saznati iz objava A1 ili N1.
S druge strane, pisati ovakve tekstove o nekome s kim želiš poslovno surađivati u najmanju ruku nije normalno.

 

4 godine
offline
N1 televizija i službeno iskazala interes za nacio

Da se stvari ne mogu gledati crno-bijelo pokazuje i slučaj iz 2019. godine iz Srbije gdje je vlasnik N1 kanala bio u suprotnoj ulozi; tada je bio TV provider ( SBB ) i u javnost je puštao tugaljive komentare ( naročito preko N1 Srbija ) u kojima je prozivao RTS jer je isti za distribuciju svoja 4 kanala ( RTS 1, RTS 2, RTS Svet i RTS Sat ) tražio za njih tada nevjerovatnih 1.20 Eura.

Bilo bi zanimljivo saznati koliki je novac od A1 UM tražila za tri kanala ( N1, SK1 i SK 3 )....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: N1 televizija i službeno iskazala interes za n
Iskren da budem do prije dva sata nisam imao pojma o tim problemima sa N1, no nakon sto sam pogledao debatu i procitao nekoliko clanaka skuzio sam neke stvari. Ali mi jedna stvar i dalje nije jasna; inace zivim u Auatriji i "nase" programe gledam preko EON-a koji placam cca 10€ mjesecno (imam more programa sa prostira bivse Juge, ali i ono meni bitno Austrijske i Njemacke programe). E sad, zbog cega je nemoguce EON ponuditi u Hrvatskoj?
To ask why we fight, is to ask why the leaves fall. It is in their nature...
13 godina
offline
Re: N1 televizija i službeno iskazala interes za n
dark_wizz kaže...
Iskren da budem do prije dva sata nisam imao pojma o tim problemima sa N1, no nakon sto sam pogledao debatu i procitao nekoliko clanaka skuzio sam neke stvari. Ali mi jedna stvar i dalje nije jasna; inace zivim u Auatriji i "nase" programe gledam preko EON-a koji placam cca 10€ mjesecno (imam more programa sa prostira bivse Juge, ali i ono meni bitno Austrijske i Njemacke programe). E sad, zbog cega je nemoguce EON ponuditi u Hrvatskoj?

Trenutni zakon (koji nije usklađen s onim iz EU) ne dozvoljava da nakladnik kanala ujedno bude i distributer kanala. Drugim riječima, zato što United Grupa u vlasništvu ima TV kanale (Nova TV, Doma TV, SK, Fight Channel, N1...) i operatera (Telemach), ne smiju ponuditi televizijsku uslugu u Hrvatskoj. Zbog toga i je nastala cijela drama; da mogu, A1 i HT bi slobodno mogli izbacit njihove kanale i nitko se ne bi bunio jer bi ih UG mogla ponuditi preko EON-a.

 

3 godine
protjeran
offline
Re: N1 televizija i službeno iskazala interes za n
Zar nismo trebali dobiti penale zbog neujednačavanja zakona?
Life is meant to die. Accept your fates.
13 godina
offline
Re: N1 televizija i službeno iskazala interes za n

Trebala je Hrvatska još prošle godine dobiti i kaznu za neodvajanje otpada, pa eto, nije. Ali da se nešto događa, događa se čim je ministrica još prije ove situacije najavila promijenu zakona.

12 godina
offline
Re: N1 televizija i službeno iskazala interes za n
Ulica Ulice kaže...

Još bi bilo bitno pripomenuti da je N1 kanal registriran u Luksemburgu i do sada je u više navrata izbjegavao da se upiše u registar u Hrvatskoj ( gledao je to da mu je iz nekog razloga to tada više odgovaralo ).

Sada, kada mu tržišni odnosi više ne idu na ruku poziva se na to da je hrvatski kanal i želi nacionalnu frekvenciju....

 

Ah, tu povlačimo crtu, ha? Ne smeta nam što hrvatski sportaši gotovo u pravilu nisu registrirani u Hrvatskoj nego nerijetko po poreznim oazama (gledali su da im je iz nekog razloga to tada više odgovaralo), ne sjećam se da je netko rekao da nisu hrvatski igrači. Ali N1 se nije upisao u registar i eto problema.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
3 godine
protjeran
offline
Re: N1 televizija i službeno iskazala interes za n
Ako se Zakon mora promijeniti, zašto se ne strpe pa izdaju N1 i ostatak kanala(SK?) preko Telemacha?
Life is meant to die. Accept your fates.
8 godina
offline
N1 televizija i službeno iskazala interes za nacio

A boli me kita za N1, neš ti jakog kanala, dobio sam bolje Arena sport, gledljiv za razliku od N1 koje sam smao preskočio jer me ne zanima. Zato kako vi koji ste zapeli za njega negodujete, tako je meni bolje jer sam dobio Arena pa nemoram više okolo gledat po netu gdje bum gledao tekme Dinama.

Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: N1 televizija i službeno iskazala interes za n
Q-Tip kaže...
Ulica Ulice kaže...

Još bi bilo bitno pripomenuti da je N1 kanal registriran u Luksemburgu i do sada je u više navrata izbjegavao da se upiše u registar u Hrvatskoj ( gledao je to da mu je iz nekog razloga to tada više odgovaralo ).

Sada, kada mu tržišni odnosi više ne idu na ruku poziva se na to da je hrvatski kanal i želi nacionalnu frekvenciju....

 

Ah, tu povlačimo crtu, ha? Ne smeta nam što hrvatski sportaši gotovo u pravilu nisu registrirani u Hrvatskoj nego nerijetko po poreznim oazama (gledali su da im je iz nekog razloga to tada više odgovaralo), ne sjećam se da je netko rekao da nisu hrvatski igrači. Ali N1 se nije upisao u registar i eto problema.

 N1 je upisan u trgovački sud pod Adria news

https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:28:0::NO::P28_SBT_MBS:080890381.

 

 

 

BF3:fluffy_inside
13 godina
offline
Re: N1 televizija i službeno iskazala interes za n
Caustic kaže...
Ako se Zakon mora promijeniti, zašto se ne strpe pa izdaju N1 i ostatak kanala(SK?) preko Telemacha?

Problem je što se ne zna točno kada će zakon doći na drugo čitanje u sabor. Izgubili su oko 300.000 gledatelja s A1. Ako zakon ne bude gotov do isteka ugovora s HT-om, gube novac na pravima za sportove koje su otkupili za SK.

Wolf88 kaže...
Q-Tip kaže...
Ulica Ulice kaže...

Još bi bilo bitno pripomenuti da je N1 kanal registriran u Luksemburgu i do sada je u više navrata izbjegavao da se upiše u registar u Hrvatskoj ( gledao je to da mu je iz nekog razloga to tada više odgovaralo ).

Sada, kada mu tržišni odnosi više ne idu na ruku poziva se na to da je hrvatski kanal i želi nacionalnu frekvenciju....

 

Ah, tu povlačimo crtu, ha? Ne smeta nam što hrvatski sportaši gotovo u pravilu nisu registrirani u Hrvatskoj nego nerijetko po poreznim oazama (gledali su da im je iz nekog razloga to tada više odgovaralo), ne sjećam se da je netko rekao da nisu hrvatski igrači. Ali N1 se nije upisao u registar i eto problema.

 N1 je upisan u trgovački sud pod Adria news

https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:28:0::NO::P28_SBT_MBS:080890381.

Kolega govori o registru elektroničkih publikacija; tu se upisuju web portali, nije obavezan i nema veze s TV kanalima.

Taraba kaže...

A boli me kita za N1, neš ti jakog kanala, dobio sam bolje Arena sport, gledljiv za razliku od N1 koje sam smao preskočio jer me ne zanima. Zato kako vi koji ste zapeli za njega negodujete, tako je meni bolje jer sam dobio Arena pa nemoram više okolo gledat po netu gdje bum gledao tekme Dinama.

Tebe boli, druge ne boli. N1 je najgledaniji naplatni kanal na platformama naplatne televizije; gledaniji i od tvoje Arene. Možda je Arena najgledanija u trenutku kada igra Dinamo (UCL, UEL), ali N1 ih šiša u svakom drugom trenutku.

 

Statistika za veljaču 2021.;

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2021 14:15 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: N1 televizija i službeno iskazala interes za n
Q-Tip kaže...
Ulica Ulice kaže...

Još bi bilo bitno pripomenuti da je N1 kanal registriran u Luksemburgu i do sada je u više navrata izbjegavao da se upiše u registar u Hrvatskoj ( gledao je to da mu je iz nekog razloga to tada više odgovaralo ).

Sada, kada mu tržišni odnosi više ne idu na ruku poziva se na to da je hrvatski kanal i želi nacionalnu frekvenciju....

 

Ah, tu povlačimo crtu, ha? Ne smeta nam što hrvatski sportaši gotovo u pravilu nisu registrirani u Hrvatskoj nego nerijetko po poreznim oazama (gledali su da im je iz nekog razloga to tada više odgovaralo), ne sjećam se da je netko rekao da nisu hrvatski igrači. Ali N1 se nije upisao u registar i eto problema.

 Hrvatski sportaši ne traže od države da mijenja zakone za njih.

Također Hrvatski sportaši ne truju ljudima mozak sa CNN sranjima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2021 14:19 (MadDogMattis).
13 godina
offline
Re: N1 televizija i službeno iskazala interes za n

Nisam znao da je otkrivanje korupcije u društvu trovanje mozga ljudima. 

3 godine
protjeran
offline
Re: N1 televizija i službeno iskazala interes za n
Tu bi dodao ove nomade. Može se Zakon promijeniti kad se hoće.
Life is meant to die. Accept your fates.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice