MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis izm

poruka: 43
|
čitano: 9.661
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis izm".
10 godina
offline
MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis izm

slucajno, mos mislit...

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis
Vraga je to izgubljeno... niti jedna "normalna" firma sebi ne moze dopustit izostanak backupa. Naivno vjerovat da oni uopce nemaju backup je pricanje price trogodisnjacima.
Ipak, ovo je dobra pouka svima koji misle da je online pohrana bilo cega dobra ideja. Danas-sutra dodje google i kaze nema vise drivea, ili "slucajno" smo izgubili podatke i kome ces se zalit, sto ti to uopce znaci ako su ti oni bili jedini backup.
Zato lipo lokalno sve, 3-2-1 i podaci su (relativno) sigurni...
 
32 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis izm

Steta sto su zeljeli postati FB. Meni su bili zanimljivi, jer mnogi Demo i Underground bandovi

su imali svoju glazbu bas na mySpaceu, i to im je bila najbolja promocija.

 

Glazba, ne cice i guzice.

Moj PC  
4 0 hvala 1
Re: MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis
wifi kaže...
Vraga je to izgubljeno... niti jedna "normalna" firma sebi ne moze dopustit izostanak backupa. Naivno vjerovat da oni uopce nemaju backup je pricanje price trogodisnjacima.
Ipak, ovo je dobra pouka svima koji misle da je online pohrana bilo cega dobra ideja. Danas-sutra dodje google i kaze nema vise drivea, ili "slucajno" smo izgubili podatke i kome ces se zalit, sto ti to uopce znaci ako su ti oni bili jedini backup.
Zato lipo lokalno sve, 3-2-1 i podaci su (relativno) sigurni...

 

i onda dođe kratki spoj a tebi se skuri hard drive i godine i godine fotografjia budu izbrisane. I kome ćeš se žaliti?

 

Zato je najbolje fino u DM pa tiskati tisuće i tisuće fotki, pa si lijepiti po zidovima i plafonu.

6 godina
protjeran
offline
Re: MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis
Čitatelj kaže...

Steta sto su zeljeli postati FB. Meni su bili zanimljivi, jer mnogi Demo i Underground bandovi

su imali svoju glazbu bas na mySpaceu, i to im je bila najbolja promocija.

 

Glazba, ne cice i guzice.

 svi hitovi iz moje kućne glazbene produkcije su mi propali... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
offline
Re: MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis
I onda ti se zapali stan kuca i ode tvoj zidni bacup...kom ces se onda zalit
6 godina
protjeran
offline
Re: MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 i onda dođe kratki spoj a tebi se skuri hard drive i godine i godine fotografjia budu izbrisane. I kome ćeš se žaliti?

GSP kaže...
I onda ti se zapali stan kuca i ode tvoj zidni bacup...kom ces se onda zalit

 Naučite što je kvalitetan backup.

frajerica
7 godina
protjeran
offline
Re: MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis
Anđeo bez falinge kaže...

 svi hitovi iz moje kućne glazbene produkcije su mi propali... 

Nema veze, stavi opet na mySpace, ja cu ti evo svaki dan klikati i slusati.
(dok god nisu cajke ili domace zalopojke)

 

Mary Sue kaže...
 Naučite što je kvalitetan backup.

 

 

Busene kartice su najtrajniji backup.

14 godina
offline
MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis izm

a ne...

 

da prisnažim, a vi si složite mentalnu sliku mlađahnog Dražena Žanka u ajncugu na nekoj čuki s klapom u belimi robačami:

 

"... tko na tvrdoj stini svoju povis't piše, tom ne može nitko proštlost da izbriše..."

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis izm

Erozija tla i vremenski uvijeti brisu sve. Lagani "format" stijene.

Pogledaj sto moze jedna ljudska ruka u obliku crkve u HR - izbrisati gotovo svu povijest hrvatskog naroda.

Gotovo vise nemas niti jedan spomenik o slavenskim bogovima i bozanstvima.

Sve su unistili i izbrisali. Jos je Perun u Uckoj, i da nije u parku prirode, vjerovatno

bi i to unistili.

 

https://hr.wikipedia.org/wiki/Rodnovjerje#Hrvatska

 

Tako da, ni stijena ne trpi ljudsku glupost.

Moj PC  
5 3 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis izm

Potresna svjedocanstva...

Freak Show Inc.
 
10 0 hvala 0
Re: MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis
Mary Sue kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 i onda dođe kratki spoj a tebi se skuri hard drive i godine i godine fotografjia budu izbrisane. I kome ćeš se žaliti?

GSP kaže...
I onda ti se zapali stan kuca i ode tvoj zidni bacup...kom ces se onda zalit

 Naučite što je kvalitetan backup.

 

šta je kvalitetan backup? 

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

šta je kvalitetan backup? 

 

 

Moj kum voli reci "svi bi restore a nitko ne bi backup". I to je tako...

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

i onda dođe kratki spoj a tebi se skuri hard drive i godine i godine fotografjia budu izbrisane. I kome ćeš se žaliti?

 

Zato je najbolje fino u DM pa tiskati tisuće i tisuće fotki, pa si lijepiti po zidovima i plafonu.

 

GSP kaže...
I onda ti se zapali stan kuca i ode tvoj zidni bacup...kom ces se onda zalit

 

Mary Sue kaže...

 Naučite što je kvalitetan backup.

 poslusajte Mary Sue... jer to sto vi navodite nije backup...

 

Ono sto je backup, za nekoga sastrane se cini OCD, a zapravo ima smisla... U najmanju ruku, za pravilan backup koristi se tzv. 3-2-1 pravilo. Minimalno 3 istovjetne kopije podataka, na minimalno 2 različita medija, od čega je barem jedan offline i/ili offsite (uglavnom oboje). Pritom lokalnu kopiju podataka na mobitelu, racunalu i slicno uopce ne brojim u ove 3. Isto tako, raznorazni RAID sustavi ne predstavljaju backup.

 

Ako vec zelite prakticnost online pohrane, onda se pobrinite da vi hostate taj sadržaj koristeci primjerice owncloud ili nextcloud koji imaju i appove za android/ios, te web sucelje poput gdrive-a. Takvo nesto moze vam bit offsite rjesenje, jer ga ne morate nuzno drzat kod kuce vec mu udaljeno pristupat. 

offline rjesenje moze bit jednostavno poput eksternog diska kojeg ne drzite kod kuce vec je pohranjen kod staraca ili na poslu.

kod kuce mozete imat kombinaciju nas-a i dodatnog eksternog diska koji nije stalno ukljucen, vec se spaja po potrebi. 

 

postoji dosta rjesenja, i sva su uglavnom bolja od slijepog vjerovanja nekom na drugom kraju svita koji se najvjerojatnije i u EULA-i ogradio od ikakve odgovornosti za gubitak podataka (to je onaj dio koji automatski svi klikaju Accept). 

 

 

 

 

16 godina
odjavljen
offline
MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis izm

U danasnje vrijeme kad je sve sa svime integrirano i pojednostavljeno do besvijesti stvarno je nenormalno da netko nema backup necega sto mu je bitno. Ja placam OneDrive i imam pravo na 6x 1TB online prostora. Podesio sam sebi na mobitelu, zeni, curama i starom. Svima se slike backupiraju. Meni je dodatno na kucnom NAS-u par foldera u sync-u sa OneDrive tako da cim tamo nesto snimim odmah se uploada. Treba par minuta za podesiti i radi ko metak. U dva navrata sam svjedocio kako mi je bliskim osobama nestala ogromna kolicina slika i ostalih bitnih stvari jer ih backup nije ni najmanje interesirao. To je strasno i nenadoknadivo. Zasto bi itko prolazio kroz to? Pa ta OneDrive pretplata kosta 10 eura mjesecno. Dogovoris se sa par frendova i svaki za 15 kn mjesecno imate svoje stvari na sigurnom. I jos dobijete original office. Ponude ostalih servisa (dropbox i to...) su vjerojatno isto tako pristupacne.

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis izm

@Wifi

kod mene ide nekako slično...

 

1. Office 365 1TB Onedrive

2. Sve to syncano kroz Onedrive na tri PC-a

3. Sve to na dva externa HDD-a

 

4. Pošto padaju cijene tj raste prostor za GB, externe HDD zamjenit sa externim SSD  i samim tim eliminirat udar igle o ploču .

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis
Mary Sue kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 i onda dođe kratki spoj a tebi se skuri hard drive i godine i godine fotografjia budu izbrisane. I kome ćeš se žaliti?

GSP kaže...
I onda ti se zapali stan kuca i ode tvoj zidni bacup...kom ces se onda zalit

 Naučite što je kvalitetan backup.

 Pa u tome i jest po meni poanta svega ovoga, imas lokalni backup i cloud backup na jednom (ili vise) cloudova. Tesko je ocekivati da ce vas kucni komp odluciti krepati isti dan kad google, M$, ili ko vec odluci poci "belly up" (pogotovo ako koristis vise cloudova razlicitih providera). Za prosjecne dokumente na kraju krajeva ne treba ni placena cloud usluga..

14 godina
offline
MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis izm

ja ne slušam ni svoju ženi, gdje bi još i Mary Sue....

 

ja pamtim...

 

i čekam dan kad će mi navratiti čiko Alchajmer na kavu, kolače i satove konjića s hvataljkama...

 

ond prst u uho i pjevaj!

 

zaozbač:

 

iskreno nisam radio ni u jednoj tvrtci koja ima (ne na papiru, u praksi!) 3-2-1 sustav i da ga se bespogovorno drži...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis
Svi tuku copy, a ja samo tucem paste (vojko v) ☺️
11 godina
offline
Re: MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis
Stric_Jura kaže...

 

zaozbač:

 

iskreno nisam radio ni u jednoj tvrtci koja ima (ne na papiru, u praksi!) 3-2-1 sustav i da ga se bespogovorno drži...

 

 

Samo da zadovoljimo ekvilibrij :) Ja jesam :D Samo sto u tom slucaju ja bio taj koji je forsirao 3-2-1, jer ipak se radilo o 150k E dnevnog prometa. Srecom nikad mi nije trebao full restore, jer ne zelim ni znati koji bi bio restore time.

PS Prije drvlja i kamenja, backup je bio testiran/restoran segment po segment, a ne full restore :)

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
14 godina
offline
MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis izm

Ima mjesec dana jedan moj stari klijent iz Švice, 5000€ je dao za spašavanje podataka sa diska.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis izm

mene su u svakoj firmi (zlovenci i domaći izdajnici) tražili (implicitno doduše) back up, tj. da im se naguzim (= radi k'o marva za sitnu lovu i/ili obećanjaludomradovanja, niš ne pitaj i trpi mobbing). zato radim od doma, sam za sebe. jedini šit je kaj mi gazda ne da godišnji i moram stalno biti na raspolaganju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis
Friday kaže...

U danasnje vrijeme kad je sve sa svime integrirano i pojednostavljeno do besvijesti stvarno je nenormalno da netko nema backup necega sto mu je bitno. Ja placam OneDrive i imam pravo na 6x 1TB online prostora. Podesio sam sebi na mobitelu, zeni, curama i starom. Svima se slike backupiraju. Meni je dodatno na kucnom NAS-u par foldera u sync-u sa OneDrive tako da cim tamo nesto snimim odmah se uploada. Treba par minuta za podesiti i radi ko metak. U dva navrata sam svjedocio kako mi je bliskim osobama nestala ogromna kolicina slika i ostalih bitnih stvari jer ih backup nije ni najmanje interesirao. To je strasno i nenadoknadivo. Zasto bi itko prolazio kroz to? Pa ta OneDrive pretplata kosta 10 eura mjesecno. Dogovoris se sa par frendova i svaki za 15 kn mjesecno imate svoje stvari na sigurnom. I jos dobijete original office. Ponude ostalih servisa (dropbox i to...) su vjerojatno isto tako pristupacne.

 Sve isto i kod mene, samo sam kupio 5 TB account na ebayu za 5$ i radi već 2 godine.

16 godina
odjavljen
offline
Re: MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis
KIKI3ooo kaže...

Ima mjesec dana jedan moj stari klijent iz Švice, 5000€ je dao za spašavanje podataka sa diska.

 

Dobro je i prosao...

Freak Show Inc.
7 godina
neaktivan
offline
Re: MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis
wifi kaže...
Vraga je to izgubljeno... niti jedna "normalna" firma sebi ne moze dopustit izostanak backupa. Naivno vjerovat da oni uopce nemaju backup je pricanje price trogodisnjacima.
Ipak, ovo je dobra pouka svima koji misle da je online pohrana bilo cega dobra ideja. Danas-sutra dodje google i kaze nema vise drivea, ili "slucajno" smo izgubili podatke i kome ces se zalit, sto ti to uopce znaci ako su ti oni bili jedini backup.
Zato lipo lokalno sve, 3-2-1 i podaci su (relativno) sigurni...

 Zato se i backup zove backup, a ne arhiva.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2019 13:47 (andrijam).
6 godina
offline
MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis izm

Ja imam kopiju na NAS-u i kopiju na claudu (Crashplan - neograničen prostor) ali u kriptiranom obliku jer nemam želju da mi itko drka po podatcima i pravi razno razne profile mene na osnovu toga. Više od toga ne želim niti mi se da zaj.... iskreno. Šansa da mi oriđiđi i obe kopije istovremeno nestanu je 1:1000000000

 

Ali iskreno, evo na poslu četvorica sjede oko mene u uredu, i kad spomenem backup mi svi super tupavo pogledaju - kao zašto ? I takva je velika večina nažalost još uvijek, iako svima tupim da su vanjski diskovi đaba i da si bar na njega prekopiraju važne stvari, ali kao da k...u govorim

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis
@Friday

U dlaku isto slozeno.... 2 offline kopije (original i kopija) plus one drive. 3 kompa i nekoliko mobitela i tableta. Nikad nisam izgubio nista ali znam puno njih koje sam godinama opominjao ali im bilo skupo. Sad im nas plus cloud nije skupo....
7 godina
protjeran
offline
MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis izm

Ja sve svoje stvari dokumente i slike imam fizicki isprintane i pohranjene u vatrostalnom sefu. Sto je sigurno, sigurno je.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis
O_O_O kaže...

Ja sve svoje stvari dokumente i slike imam fizicki isprintane i pohranjene u vatrostalnom sefu. Sto je sigurno, sigurno je.

 

Nadam se da imas i uzorak sjemena, nek se nadje

Freak Show Inc.
14 godina
offline
MySpace izgubio sav sadržaj uploadan na servis izm

i uzorak stolice...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice