Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer ne

poruka: 32
|
čitano: 10.140
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer ne ".
16 godina
offline
Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer ne

ja razmem coveka... nervozan je jer je tocno jednu financijsku krizu daleko od potpunog poslovnog kraha temeljenog na prodaji magle... cekaj

.. ili sam ga pobrkal s nasim Teslom... ma tko bi vise znal te prodavace magle razlikovati...

Moj PC  
4 18 hvala 0
15 godina
offline
Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer ne

Gori pod nogama jer je cijena nafte negativna

 
1 6 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer
Mitch kaže...

Gori pod nogama jer je cijena nafte negativna

 Cijena nafte stabilno raste već zadnjih desetak dana, a potpuno je razumljivo da iako su spremni primjeniti prihvaćene standarde zaštite na radnim mjestima, tvornici se i dalje ne dopušta rad, iako druge tvornice u susjednim općinama mogu raditi. Kalifornija je već dugo nepoželjna za bilo kakav proizvodni rad, velike tvornice, tvornice automobila i slično su se sve davno već iselile ili zatvorile. Tesla je posljednja tvornica automobila u Kaliforniji.

 

No, cijena nafte nema nikakve veze s prelaskom na električna vozila, niti će utjecati na istu koji se događa zbog smanjenja zagađenja, pružanja čišćeg i tišeg okoliša oko nas te smanjenja broja ljudi koji imaju velike tegobe uzrokovane istim.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
offline
Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer ne

i u pravu je! Barem u autoindustriji imas razmake vise od 3-4 metra na proizvodnim trakama izmedju ljudi... Tesli ne bi bio problem osigurati visoke standarde sigurnosti jer su to isto napravili i u Shanghai-ju jos u 2. mj. i proteklo je bez problema..

 

Evo kako je to izgledalo u Kini...

 
14 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer
Aldo kaže...

(1) ja razmem coveka... nervozan je jer je tocno jednu financijsku krizu daleko od potpunog poslovnog kraha temeljenog na prodaji magle... cekaj

(2) .. ili sam ga pobrkal s nasim Teslom... ma tko bi vise znal te prodavace magle razlikovati...

(1)Musku se treba jedno priznati kao veliki plus:Lik svoje milijarde troši na projekte koje mu se sviđaju. Znamo svi koji su to projekti. Neki će uspjeti, neki neće ali to ne želim komentarisati.
Za razliku od njega drugi ultra bogataši šta su uradili? Stev Jobs je otišao u grob a imao je na računu pola biliona dolara.
Ona dvojica osnivača Googla su mi ultra licemjeri. Green ovo green ono a onda kada je Google izašao na burzu kupiše 747 sa igraonicom unutra.
A Zucenbergu da i ne govorim.

(2) Nravno da nisi pobrkao ali ti stvarno nije trebao taj komentar. Po Nikoli Tesli uvedena je mjerna jedinica magnetske indukcije [T].

16 godina
offline
Re: Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer
Envy kaže...
Aldo kaže...

(1) ja razmem coveka... nervozan je jer je tocno jednu financijsku krizu daleko od potpunog poslovnog kraha temeljenog na prodaji magle... cekaj

(2) .. ili sam ga pobrkal s nasim Teslom... ma tko bi vise znal te prodavace magle razlikovati...

(2) Nravno da nisi pobrkao ali ti stvarno nije trebao taj komentar. Po Nikoli Tesli uvedena je mjerna jedinica magnetske indukcije [T].

 nisam tu mislio na Nikolu ;)

14 godina
online
Re: Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer
Aldo kaže...
Envy kaže...
Aldo kaže...

(1) ja razmem coveka... nervozan je jer je tocno jednu financijsku krizu daleko od potpunog poslovnog kraha temeljenog na prodaji magle... cekaj

(2) .. ili sam ga pobrkal s nasim Teslom... ma tko bi vise znal te prodavace magle razlikovati...

(2) Nravno da nisi pobrkao ali ti stvarno nije trebao taj komentar. Po Nikoli Tesli uvedena je mjerna jedinica magnetske indukcije [T].

 nisam tu mislio na Nikolu ;)

 bilo bi jasnije što si mislio kad Tesla stvarno ne bi bio naš

PSN - darklydexter
16 godina
offline
Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer ne

Musk... Nisam imao nista protiv covjeka, al u zadnje vrijeme iskace iz pasteta...

 

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer
Da, ali njegov funding je vecinom oil money. Osim Softbanka, Arapi itd. sto je dosta ironicno kad razmislis da ove divest grupe investiraju u Teslu a ne u one koji rade s fosilnim gorivima.

Zato mu gori pod nogama. Uostalom, njemu su margine vec jako malene, ovaj spiralni downturn u ekonomiji nikako njemu ne pase i potraznja za Teslinim vozilima ce sigurno past, a takvo nesto jos nije priceinano u dionici, iz sad vec klasicnih razloga za Teslu....makar on sam napisao na Twitter :)
15 godina
offline
Re: Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer
Aldo kaže...
Envy kaže...
Aldo kaže...

(1) ja razmem coveka... nervozan je jer je tocno jednu financijsku krizu daleko od potpunog poslovnog kraha temeljenog na prodaji magle... cekaj

(2) .. ili sam ga pobrkal s nasim Teslom... ma tko bi vise znal te prodavace magle razlikovati...

(2) Nravno da nisi pobrkao ali ti stvarno nije trebao taj komentar. Po Nikoli Tesli uvedena je mjerna jedinica magnetske indukcije [T].

 nisam tu mislio na Nikolu ;)

Pa gukni golube na koga si mislio?

Ja od HR polite znam samo da ona žena nije više predsjednica. 

4 godine
offline
Re: Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer
Envy kaže...

Pa gukni golube na koga si mislio?

Ja od HR polite znam samo da ona žena nije više predsjednica. 

 Vjerovatno je mislio na Rimca kao na "našeg Teslu"...

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 0:14 (NoDe31).
11 godina
neaktivan
offline
Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer ne

Svim poduzetnicima je jedno isto sto veci profit sto manja prava ljudi... 

Nazalost zivot danas ne znači nista jer sve se svodi na zaradu. Ovo ponasanje zvano pohlepa ce jednog dana trebat regulirat...  Nemoze amazon imat firmu i imat 0 placenog poreza u drzavam di posluje koja je to socijalna osjetljivost...  

Moj PC  
1 3 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer
Horatio_Hornblower kaže...

Svim poduzetnicima je jedno isto sto veci profit sto manja prava ljudi... 

Nazalost zivot danas ne znači nista jer sve se svodi na zaradu. Ovo ponasanje zvano pohlepa ce jednog dana trebat regulirat...  Nemoze amazon imat firmu i imat 0 placenog poreza u drzavam di posluje koja je to socijalna osjetljivost...  

 Svim a? Baš lijepa generazlizacija....

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer ne

Mislim da bi ljudski zivoti zbilja trebali uvijek biti prvi, medjutim zanimljivo je da samo u Alameda county nije dopusteno raditi dok svuda drugdje je. Neki priozvodni kapaciteti Tesle koji nisu u Alameda county su poceli vec raditi. (Casting etc).

Isto tako sve druge auto tvornice u US su krenule. 

Trenutno je jedino Tesla blokirana u Americi.


 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer
Horatio_Hornblower kaže...

Svim poduzetnicima je jedno isto sto veci profit sto manja prava ljudi... 

Nazalost zivot danas ne znači nista jer sve se svodi na zaradu. Ovo ponasanje zvano pohlepa ce jednog dana trebat regulirat...  Nemoze amazon imat firmu i imat 0 placenog poreza u drzavam di posluje koja je to socijalna osjetljivost...  

 Ovo uopce nije istina. Krecem od sebe pa znam. Please pokreni firmu pa budi i sam poduzetnik pa onda ces imati informacije iz prve ruke, ovako banana.

16 godina
online
Re: Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer
Nemon kaže...

Mislim da bi ljudski zivoti zbilja trebali uvijek biti prvi, medjutim zanimljivo je da samo u Alameda county nije dopusteno raditi dok svuda drugdje je. Neki priozvodni kapaciteti Tesle koji nisu u Alameda county su poceli vec raditi. (Casting etc).

Isto tako sve druge auto tvornice u US su krenule. 

Trenutno je jedino Tesla blokirana u Americi.


Nije samo Alameda zatvorena, takvo je stanje u cijeloj Kaliforniji.

A od tamo Musk sigurno neće seliti jer bi mu to bilo jako makretinški kontraproduktivno u za njega dalekoj najbitnijoj državi SAD. Kalifornija predstavlja pola EV tržišta u SAD.

12 godina
offline
Re: Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer
Horatio_Hornblower kaže...

Svim poduzetnicima je jedno isto sto veci profit sto manja prava ljudi... 

Nazalost zivot danas ne znači nista jer sve se svodi na zaradu. Ovo ponasanje zvano pohlepa ce jednog dana trebat regulirat...  Nemoze amazon imat firmu i imat 0 placenog poreza u drzavam di posluje koja je to socijalna osjetljivost...  

 Ma da? A svim radnicima je isto što više zabušavati za što veću plaću?

 

14 godina
offline
Re: Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer
Old Iggy kaže...
Nemon kaže...

Mislim da bi ljudski zivoti zbilja trebali uvijek biti prvi, medjutim zanimljivo je da samo u Alameda county nije dopusteno raditi dok svuda drugdje je. Neki priozvodni kapaciteti Tesle koji nisu u Alameda county su poceli vec raditi. (Casting etc).

Isto tako sve druge auto tvornice u US su krenule. 

Trenutno je jedino Tesla blokirana u Americi.


Nije samo Alameda zatvorena, takvo je stanje u cijeloj Kaliforniji.

A od tamo Musk sigurno neće seliti jer bi mu to bilo jako makretinški kontraproduktivno u za njega dalekoj najbitnijoj državi SAD. Kalifornija predstavlja pola EV tržišta u SAD.

 
Koliko znam, to nije tocno. Znaci u Kaliforniji ima 58 counties - i od njih 6 "health officials" su odlucili da nece poslusati odluku od guvernera koji je dao dozvolu za otvaranje proizvodnje.

Quote: "Late on Thursday, Mr. Musk told Tesla employees the Fremont plant would open on Friday. The message was sent after Gov. Gavin Newsom said manufacturing companies could resume operations even as other businesses are to stay closed in the pandemic."

Znaci mozemo mi pricati o tome da je ovo ili ono lose, to je sve OK, da li treba jos cekati ili krenuti ili sto god vec, medjutim Gov je dao GREEN LIGHT ali ovi su se predomislili i produljili do 18.05.2020 (Sve je dolje u clanku). 

Ako si poduzetnik, normalno da je tesko operirati u uvjetima gdje guverner kaze jedno, a neki lokalni "nacelnik" drugo, a ti moras planirati stvari za godinu-dvije-tri unaprijed.


https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_counties_in_California


https://www.nytimes.com/2020/05/09/business/coronavirus-elon-musk-tesla-california.html





15 godina
offline
Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer ne

Ima li netko podatke koliko mu je Kalifornija isplatila poticaja?

Kalifornija je bila (i vjerojatno još uvijek je) predvodnik, vjerojatno mu i nosila prodaju...

Amerika se još bori što se države nadmeću tko će dati veće povlastice kompanijama, a one nemaju ni sekundu premišljanja da se presele što prije mogu. Kako se bore za Amazon, NFL...

In vino veritas
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer
GranDaddo kaže...

Ima li netko podatke koliko mu je Kalifornija isplatila poticaja?

Kalifornija je bila (i vjerojatno još uvijek je) predvodnik, vjerojatno mu i nosila prodaju...

Amerika se još bori što se države nadmeću tko će dati veće povlastice kompanijama, a one nemaju ni sekundu premišljanja da se presele što prije mogu. Kako se bore za Amazon, NFL...

 
Super je pitanje! Znaci, vecina poticaja ne ide Tesli, nego ide kompanijama i ljudima koji kupuju EV aute i solarne uredaje, znaci ti si end user, i umjesto da te solarni krov kosta $100 - platis $90 a ostalo drzava. Naravno ovi poticaji nisu napravljeni da idu samo Tesli, nego bilo kome tko proizvodi navedene proizvode (Elektricne automobile, solarne ploce, baterije etc).

Ne znam koliko je Tesla dobila direkt tax credits u Cali, ali znam da su dobili puno vise u Nevadi (blizu $1+ milijardu), medjutim ljudi zaborave, da to nije CASH koji ti dobijes, nego to je samo porez na vrijednost koji tek moras stvoriti, tj ako ne stvoris nista, niti ne dobijes nista, tj u slucaju tax credits, nije da uopce nesto i dobijes, nego samo neces morati platiti porez (odredjeno vrijeme ili sam iznos).

Mislim da je Tesla dobila najvise novaca od NY - za svoju tvornicu solarnih ploca. Osobno mislim da je to bio los deal za porezne obveznike.

Medjutim sve tvrtke u Americi imaju uzasne velike poticaje za koje kakve gluposti i mislim da se Tesla cesto tu targetira nepravedno jer svi drugi koji dobiju poticaje je "business as usual" dok kada Tesla dobije onda je to drama.

https://eu.usatoday.com/story/money/2020/03/26/tesla-make-ventilators-buffalo-plant-got-750-m-ny-subsidy/2914638001/

16 godina
online
Re: Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer
Nemon kaže...
Old Iggy kaže...
Nemon kaže...

Mislim da bi ljudski zivoti zbilja trebali uvijek biti prvi, medjutim zanimljivo je da samo u Alameda county nije dopusteno raditi dok svuda drugdje je. Neki priozvodni kapaciteti Tesle koji nisu u Alameda county su poceli vec raditi. (Casting etc).

Isto tako sve druge auto tvornice u US su krenule. 

Trenutno je jedino Tesla blokirana u Americi.


Nije samo Alameda zatvorena, takvo je stanje u cijeloj Kaliforniji.

A od tamo Musk sigurno neće seliti jer bi mu to bilo jako makretinški kontraproduktivno u za njega dalekoj najbitnijoj državi SAD. Kalifornija predstavlja pola EV tržišta u SAD.

 
Koliko znam, to nije tocno. Znaci u Kaliforniji ima 58 counties - i od njih 6 "health officials" su odlucili da nece poslusati odluku od guvernera koji je dao dozvolu za otvaranje proizvodnje.

Quote: "Late on Thursday, Mr. Musk told Tesla employees the Fremont plant would open on Friday. The message was sent after Gov. Gavin Newsom said manufacturing companies could resume operations even as other businesses are to stay closed in the pandemic."

Znaci mozemo mi pricati o tome da je ovo ili ono lose, to je sve OK, da li treba jos cekati ili krenuti ili sto god vec, medjutim Gov je dao GREEN LIGHT ali ovi su se predomislili i produljili do 18.05.2020 (Sve je dolje u clanku). 

Ako si poduzetnik, normalno da je tesko operirati u uvjetima gdje guverner kaze jedno, a neki lokalni "nacelnik" drugo, a ti moras planirati stvari za godinu-dvije-tri unaprijed.


https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_counties_in_California


https://www.nytimes.com/2020/05/09/business/coronavirus-elon-musk-tesla-california.html




CA i dalje ima "stay at home" s potpunom zabranom osim ključnih aktivnosti, osim u područjima s niskom zarazom.

Bay Area nije u to uključena. Nema to veze s lokalnim načelnikom.

 

Može se on pjeniti, ali bi me baš interesiralo kako bi on to prebacio u Teksas ili Nevadu.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer
Old Iggy kaže...

Može se on pjeniti, ali bi me baš interesiralo kako bi on to prebacio u Teksas ili Nevadu.

 Ionako je već tvornica u srednjoj Americi u planu za dalje. To je i potez koji bi tamošnje vlade malo više otvorio konceptu koji ima Tesla oko prodaje direktno kad bi se dolari slijevali u džepove lokalno zaposlenih glasača. 

Ljudi se rugaju oko Teksasa kao zabiti, no Teksas postaje i hub za vjetro i solarnu energiju, Austin raste stravično brzo kao tehnološki hub, sve više research centara i tvornica koje se zatvaraju u Kaliforniji zbog prevelikih troškova i prestriktnih pravila seli upravo u Teksas jer se stručnjaci u svojim poljima sele tamo. Teksas ima drastično niže troškove života, porezi su značajno niži, čak i nema State poreza na određene sektore i plaće bilo koje visine. Kalifornija značajno sporije dodaje nove poslove u odnosu na broj stanovnika u odnosu na Teksas. 

Usto, Gigafactory Nevada je zasad samo 30% završena, zemljište okolo je već relativno pripravljeno, infrastruktura je sad na mjestu tako da se proširenje tvornice može podići u dosta kratkom roku. 

Dio sa razvojem softvera za aute i autonomnu vožnju bi vjerojatno ostao u Kaliforniji jer je zasad tamo najveći rezervoar talenta, no nekih posebnih razloga da se tvornica ne može preseliti drugdje nema.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 14:49 (JozoBozo121).
11 godina
neaktivan
offline
Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer ne

Poduzednici vecih kompanija ne obrtnici i poduzetnici od danas za sutra gledaju dividendu a uz to gledaju kako "optimizirati" troškove.... To najčešće znaci smanjenje plaća ili štednja na materjalu sigurnosti ili negdi drugdje...  Tkz cutting corners... Mozda sam se krivo izrazio ne poduzetnici nego entrepreneuri i kompanije. Ne kažem  opet svih sto posto je takvih ali 95 posto njih boli đon za sve osim za profit.... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer
JozoBozo121 kaže...

Dio sa razvojem softvera za aute i autonomnu vožnju bi vjerojatno ostao u Kaliforniji jer je zasad tamo najveći rezervoar talenta, no nekih posebnih razloga da se tvornica ne može preseliti drugdje nema.

Naravno da ima, novac.

Na stranu subvencije i porezne olakšice, selidba proizvodnje je preskupa i predugo traje čak i za Muska. O tome kako bi on "selio HQ" ili samo dijelove, pitanje je kako bi se postavile pojedine države.

Na stranu svo njegovo kukanje i plakanje "kaže Trump, kaže guverner" - CA ima dobru politiku, ovisno o situaciji u pojedinom okrugu u slučaju sukoba više razina vlasti striktnije mjere pobjeđuju, neovisno tko ih je definirao.

Horatio_Hornblower kaže...

Poduzednici vecih kompanija ne obrtnici i poduzetnici od danas za sutra gledaju dividendu a uz to gledaju kako "optimizirati" troškove.... To najčešće znaci smanjenje plaća ili štednja na materjalu sigurnosti ili negdi drugdje...  Tkz cutting corners... Mozda sam se krivo izrazio ne poduzetnici nego entrepreneuri i kompanije. Ne kažem  opet svih sto posto je takvih ali 95 posto njih boli đon za sve osim za profit.... 

Jedna stvar je rezanje troškova (što je normalno u svim uvjetima kod svih, od malih poduzeća do svjetskih korporacija), postoje opravdane mjere i postoje zakonske norme (da se ne bi moglo skidati baš svuda).

Znači, skidanje plaća je jedno - na to reagira tržište. Štednja na materijalu je normalna stvar. Štednja na sigurnosti zvuči protuzakonito (kako si napisao).

I svima je jedan cilj u pitanju, profit. Profit se ne generira samo smanjivanjem plaća i štednjom na sigurnosti, dapače, tad krivulja kreće nizbrdo i malo je tu dividendi i sličnih prihoda.

12 godina
offline
Re: Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer
Horatio_Hornblower kaže...

Poduzednici vecih kompanija ne obrtnici i poduzetnici od danas za sutra gledaju dividendu a uz to gledaju kako "optimizirati" troškove.... To najčešće znaci smanjenje plaća ili štednja na materjalu sigurnosti ili negdi drugdje...  Tkz cutting corners... Mozda sam se krivo izrazio ne poduzetnici nego entrepreneuri i kompanije. Ne kažem  opet svih sto posto je takvih ali 95 posto njih boli đon za sve osim za profit.... 

 Pišeš stvari o kojima blage veze nemaš. Normalno da je profit osnova posla ali smanjivanje plaća je zadnja stvar koju će dobar poduzetnik napraviti jer je zadovoljan radnik osnovni preduvjet uspješnog posla. Osim toga, većina ljudi je svjesna potreba svojih radnika i ne postavlja se visoko iznad njih. Štednja na materijalu i sigurnosti odražava se i na tržišnoj vrijednosti proizvoda. Što više štediš to manje zaradiš. Konkretno, u autoindustriji proizvođači najmanje zarađuju (i to u postotku) na najnižim klasama automobila ali to je dio tržišta na kojem je velika potražnja i koje se mora pokriti. Nitko sretniji od Mercedesa da umjesto 100 000 A klasa prodaju 10 000 S klasa.

Meni se čini da bi ti jeftino i dobro. To baš i ne ide. I onda bi još profit (kojeg ne bi ni bilo) dijelio s radnicima u istom omjeru? Pa Musk je godinama prodavao automobile s minusom. Znači li to da je svojim radnicima umjesto davanja plaće trebao uzimati novac? 

14 godina
offline
Re: Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer
Old Iggy kaže...
Nemon kaže...
Old Iggy kaže...
Nemon kaže...

Mislim da bi ljudski zivoti zbilja trebali uvijek biti prvi, medjutim zanimljivo je da samo u Alameda county nije dopusteno raditi dok svuda drugdje je. Neki priozvodni kapaciteti Tesle koji nisu u Alameda county su poceli vec raditi. (Casting etc).

Isto tako sve druge auto tvornice u US su krenule. 

Trenutno je jedino Tesla blokirana u Americi.


Nije samo Alameda zatvorena, takvo je stanje u cijeloj Kaliforniji.

A od tamo Musk sigurno neće seliti jer bi mu to bilo jako makretinški kontraproduktivno u za njega dalekoj najbitnijoj državi SAD. Kalifornija predstavlja pola EV tržišta u SAD.

 
Koliko znam, to nije tocno. Znaci u Kaliforniji ima 58 counties - i od njih 6 "health officials" su odlucili da nece poslusati odluku od guvernera koji je dao dozvolu za otvaranje proizvodnje.

Quote: "Late on Thursday, Mr. Musk told Tesla employees the Fremont plant would open on Friday. The message was sent after Gov. Gavin Newsom said manufacturing companies could resume operations even as other businesses are to stay closed in the pandemic."

Znaci mozemo mi pricati o tome da je ovo ili ono lose, to je sve OK, da li treba jos cekati ili krenuti ili sto god vec, medjutim Gov je dao GREEN LIGHT ali ovi su se predomislili i produljili do 18.05.2020 (Sve je dolje u clanku). 

Ako si poduzetnik, normalno da je tesko operirati u uvjetima gdje guverner kaze jedno, a neki lokalni "nacelnik" drugo, a ti moras planirati stvari za godinu-dvije-tri unaprijed.


https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_counties_in_California


https://www.nytimes.com/2020/05/09/business/coronavirus-elon-musk-tesla-california.html




CA i dalje ima "stay at home" s potpunom zabranom osim ključnih aktivnosti, osim u područjima s niskom zarazom.

Bay Area nije u to uključena. Nema to veze s lokalnim načelnikom.

 

Može se on pjeniti, ali bi me baš interesiralo kako bi on to prebacio u Teksas ili Nevadu.

 
Ja i ti ne citamo iste stvari ili kaj tocno?

--------------

Industry Guidance to reduce the risk

California will move into Stage 2 of modifying the state’s stay at home order on May 8, 2020. The state’s progress in achieving key public health metrics will allow a gradual reopening of California’s economy.

The state recognizes the impact of economic hardship, but the risk of COVID-19 infection is still real for all Californians and continues to be fatal.

That is why every business should take every step possible to reduce the risk of infection:

  • Plan and prepare for reopening
  • Make radical changes within the workplace
  • Adjust practices by employees and help educate customers

The state has outlined guidance for each early Stage 2 business to follow. The goal is a safer environment for workers and customers. Businesses may use effective alternative or innovative methods to build upon the guidance.

Each business should review the guidance that is relevant to their workplace, prepare a plan based on the guidance for their industry, and put it into action.

When complete, businesses can post the industry-specific checklist (below) in their workplace to show customers and employees that they’ve reduced the risk and are open for business.

Before reopening, all facilities should:

  1. Perform a detailed risk assessment and implement a site-specific protection plan
  2. Train employees on how to limit the spread of COVID-19, including how to screen themselves for symptoms and stay home if they have them
  3. Implement individual control measures and screenings
  4. Implement disinfecting protocols
  5. Implement physical distancing guidance

    ---------------------


Tesla je JAVNO objavila sve sto je napravila ukljucujuci i guide za zaposlenike i javno su napisali da koriste sve sto su naucili u Kineskoj tvornici za sprecavanje sirenja zaraze.

Kao sto vidis datum je May 8 i to se odnosi na modificikaciju "stay at home order"



https://www.gov.ca.gov/2020/05/07/governor-newsom-releases-updated-industry-guidance/




16 godina
online
Re: Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer
Nemon kaže...
Old Iggy kaže...

CA i dalje ima "stay at home" s potpunom zabranom osim ključnih aktivnosti, osim u područjima s niskom zarazom.

Bay Area nije u to uključena. Nema to veze s lokalnim načelnikom.

 
Ja i ti ne citamo iste stvari ili kaj tocno?Kao sto vidis datum je May 8 i to se odnosi na modificikaciju "stay at home order"



https://www.gov.ca.gov/2020/05/07/governor-newsom-releases-updated-industry-guidance/




Da, ne čitamo isto.

 

While the state will be moving from Stage 1 to Stage 2, counties can choose to continue more restrictive measures in place based on their local conditions, and the state expects some counties to keep their more robust stay at home orders in place beyond May 8.

 

14 godina
offline
Re: Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer
Old Iggy kaže...
Nemon kaže...
Old Iggy kaže...

CA i dalje ima "stay at home" s potpunom zabranom osim ključnih aktivnosti, osim u područjima s niskom zarazom.

Bay Area nije u to uključena. Nema to veze s lokalnim načelnikom.

 
Ja i ti ne citamo iste stvari ili kaj tocno?Kao sto vidis datum je May 8 i to se odnosi na modificikaciju "stay at home order"



https://www.gov.ca.gov/2020/05/07/governor-newsom-releases-updated-industry-guidance/




Da, ne čitamo isto.

 

While the state will be moving from Stage 1 to Stage 2, counties can choose to continue more restrictive measures in place based on their local conditions, and the state expects some counties to keep their more robust stay at home orders in place beyond May 8.

 

 
To sto je napisano May 4 - stoji, ali to ne pise vise u May 7 (za May 8). Tesla je napravila sve prema guidelines (sve je online) tako je i dalje cudno da nisu u mogucnosti ici u proizvodnju dok svi drugi mogu.

11 godina
neaktivan
offline
Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer ne

Pošto ja ne kuzim ekonomiju ni kapitalizam ali imam svoje misljenje da u ovom obliku koji je neki potrošački neoliberalni monopolisticki oblik nije bas nesto sto je najbolje za ljude... Jbg da radis negdi vani tipa amerika skuzio bi da nitko nije nezamjenjiv danas si genije novi tesla ali napravi krivi korak i letis...  Kako kazu ameri svi su zamjenjivi pa cak i presjednik..

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Musk prijeti selidbom Tesle iz Kalifornije jer
Horatio_Hornblower kaže...

Pošto ja ne kuzim ekonomiju ni kapitalizam ali imam svoje misljenje da u ovom obliku koji je neki potrošački neoliberalni monopolisticki oblik nije bas nesto sto je najbolje za ljude... Jbg da radis negdi vani tipa amerika skuzio bi da nitko nije nezamjenjiv danas si genije novi tesla ali napravi krivi korak i letis...  Kako kazu ameri svi su zamjenjivi pa cak i presjednik..

 Rijetko koji oblik vlasti je dobar za ljude  

 

Najbolje što se može dobiti je onaj manje loš, a dalje od toga klizimo prema stanju utopije što je pak zbog ljudskih mana neostvariv cilj, pogotovo jer je možda tvoja utopija moja distopija.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice