Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

poruka: 85
|
čitano: 19.083
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije".
14 godina
offline
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

Jel ovo neka zyebancija ili ?

 
13 0 hvala 0
14 godina
offline
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

pa za samu strukturalnu čvrstoću, koja je problem s teškim vozilom (baterije...) bolje je da je lim svijan... ne znam, ovaj sjekirom odvaljen dizajn je baš ružan i zapravo nefunkcionalan...

 

a sam izgled... to mogu samo poklonici sv. Elona Elefutričnog prihvatiti (voljeti je prejaka riječ)...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 12:47 (Stric_Jura).
Moj PC  
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

kad ne vidiš boje si daltonist, a kad ne vidiš bridove i ružnoću elonist?

 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko
Stric_Jura kaže...

pa za samu strukturalnu čvrstoću, koja je problem s teškim vozilom (baterije...) bolje je da je lim svijan... ne znam, ovaj sjekirom odvaljen dizajn je baš ružan i zapravo nefunkcionalan...

Po prezentaciji ispada da je dizajn takav jer su isli na "neprobojnost" - pa je ovaj gaf sa staklima u biti ogroman. Tu je i karoserija/sasija, vlasnik koji je poduzetnik ne moze si dopustiti da mu kamionet bude mjesecima nedostupan, a cini se da ce zbog unikatne karoserije i sasije to biti cest slucaj, jer se i kod popravaka obicnih modela Tesle ceka mjesecima.

 

Tu se i vidi da udaraju na sasvim drugu kategoriju truck korisnika - onu kojoj i Rivian direktno oglasava svoj truck - avanturistima, a ne radnicima i prijevoznicima kao sto to cine Ford i GM.

To je velika kocka, jer su i Ford 150 i Dodge Ram popularni bas jer ih koriste radnici, pa se popularnost prelila i na obicne ljude, sto se vidi po tome da su radnicki F150 uvijek u fokusu, a tek poslije se pojavljuju Raptor verzije za mladje kupce i one koji bas vole kamionete.

 

Nisu pokazali ni kako izgleda pokrov za teretni dio - koji je jamacno funkcionalni uzas zbog ove kosine od kabine do straznjih vrata. S razlogom je teretni dio pravokutni - da se lakse i cerada namjesti. Zasto izmisljati dizajnerska sranja za teretno vozilo, ostaje samo u Muskovoj glavi.

 

Zato ostaju avanturisti, jer ova kosa putnicka kabina je sve samo ne korisna radnicima (kojima je taj dio multifunckionalan) no tu je opet Rivian napravio bolji posao.

 

(Ali opet - u ovom segmentu vozila najbitniji su gospodarski kupci - oni koji kupuju kamionete za svoju flotu i ogroman broj radnika. No tu je Rivian vec dobio dva bitna kupca - Amazon i Ford koji su ulozili ogroman novac u njihova rjesenja.)

 

Stric_Jura kaže...

a sam izgled... to mogu samo poklonici sv. Elona Elefutričnog prihvatiti (voljeti je prejaka riječ)...

Vidi se da Musk cilja na dvije skupine kupca.

 

Prvi su ljubitelji kamioneta koji traze nesto novo (slicno kako su Teslini Sedani jako popularni jer su novitet, dok klasicnim sedanima prodaja pada vec godinama).

Drugi su tech klinci koji cekaju sve sto dolazi iz Tesle - zato je na predstavljanju bilo stotine Tech Youtubera, a ne stotine gradevinaca, kauboja i transportnih kompanija - oni koji bi masovnim kupnjama i bili isplativija kategorija.

 

Hype koji generira MKBHD je okej, ali on i njemu slicni nece kupovati svaki Truck koji izadje, a malo je vjerojatno da ce ga uopce kupiti. Teslin hype je isto super, ali prodaja svih Tesla modela nije ni komadic prodaje kamioneta u USA, pa ostaje misterij zasto se Musk odlucio na ovako riskantan potez, a tu su sa nesto umjerenijim rjesenjem i mogli donijeti stabilnu proizvodnju i prodaju u kompaniju.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

https://twitter.com/i/status/1197771109581516800

Muskova reakcija: "oh my fackin god, maybe that was little too hard" lololol

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko
EZY-E kaže...

https://twitter.com/i/status/1197771109581516800

Muskova reakcija: "oh my fackin god, maybe that was little too hard" lololol

 Svi znamo da kad ides u prirodu odaberes setting jacine odrona kamenja.

 

Ko u Diablu, jace udarce kamenja ces preziviti tek u late gameu.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
offline
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

Ok.Ovo izgleda smecasto,ali podrzavam covjeka,jer da nije covjek pogurao svoju Teslu na trziste i dalje nebi bilo elektricnih automobila.Jer od kada su ostali vidjeli da se moze,sada odjednom BMW,Toyota,WW guraju sve na elektricno.Tako da podrzavam ga u svemu.Pa makar cesto izgledalo bedasto.A da ne pricam o SpaceX programu i vracanju samih pogona.

Moj PC  
20 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

Meni izgled nije nešto, ali mi je drago da se ide u nekom novom smjeru. Danas su svi auti isti i brutalno dosadni.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
7 3 hvala 0
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

Negdje sam čuo da neće biti street legal pa i to treba uzeti u obzir.

 

Ovo je u osnovi nekakav koncept, do same izrade sigurno da će se puno toga promijeniti.

Meni mrvicu djeluje na ona izmišljena vozila iz "synth wave" pjesama, zapravo kad bolje razmislim ovo uopće ne djeluje na nikakvo vozilo. Dizajn je vrlo vjerojatno on sam smišljao jer je i bio naveo kako mu je uvijek bila želja proizvesti kamionet. Drugačije ne mogu shvatiti taj dizajn, on se kosi sa bilo kakvim čak i  najmanje zdravim razumom. Toliko je odvratan da je zapravo... ma nije, nije lijep, i dalje je odvratan.

 

Ali eto, Musku je ponovno uspjelo, ljudi će pričati o dizajnu slijedećih 3 mjeseca. Za razliku od rimca i desetaka drugih firmi koje nemamo blagog pojma da postoje, a rade slične stvari.

Moj PC  
2 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Negdje sam čuo da neće biti street legal pa i to treba uzeti u obzir.

 

Ovo je u osnovi nekakav koncept, do same izrade sigurno da će se puno toga promijeniti.

Meni mrvicu djeluje na ona izmišljena vozila iz "synth wave" pjesama, zapravo kad bolje razmislim ovo uopće ne djeluje na nikakvo vozilo. Dizajn je vrlo vjerojatno on sam smišljao jer je i bio naveo kako mu je uvijek bila želja proizvesti kamionet. Drugačije ne mogu shvatiti taj dizajn, on se kosi sa bilo kakvim čak i  najmanje zdravim razumom. Toliko je odvratan da je zapravo... ma nije, nije lijep, i dalje je odvratan.

 

Ali eto, Musku je ponovno uspjelo, ljudi će pričati o dizajnu slijedećih 3 mjeseca. Za razliku od rimca i desetaka drugih firmi koje nemamo blagog pojma da postoje, a rade slične stvari.

 Rimac i deseci drugih firmi rade nešto slično kao kamionet sa dizajnom iz budućnosti? To stvarno nisam znao. Daj link.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
15 godina
offline
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko
Endymon kaže...

Ok.Ovo izgleda smecasto,ali podrzavam covjeka,jer da nije covjek pogurao svoju Teslu na trziste i dalje nebi bilo elektricnih automobila.Jer od kada su ostali vidjeli da se moze,sada odjednom BMW,Toyota,WW guraju sve na elektricno.Tako da podrzavam ga u svemu.Pa makar cesto izgledalo bedasto.

Sve sto si rekao ima svoju suhoparnu pozadinu koja je sve samo ne ovako idealna kako ju predstavljas.

 

EU je vec 2014. donijelo regulativu o smanjenju CO2 emisija za vozila. Ugrubo, do 2020. svaki proizvodjac koji ne bude ispod propisane granice placati ce velike penale. Tako da je vec ta regulativa gurala iskljucivo u smjeru elektrifikacije, jer se ne gleda svaki pojedini model, vec prosjek modela - pa jedan ili nekoliko EV modela snizuje prosjek.

 

To nas dovodi do toga da je dio proizvodjaca ozbiljno pristupilo tome, no dio je varao (VW),  a dio nije radio nista. Fiat Chrysler je jedan od tih proizvodjaca koji nije planirao niti jedan EV model, no dosjetili su se odlicnog rjesenja - kako regulativa propisuje limit na razini flote - moze se pojedini model zavesti pod flotu i time smanjiti prosjek. To je Fiat i ucinio, ali pazi s kime: Teslom. Fiat ce u Europi zavesti Tesline modele pod svoju flotu i time doseci limit i izbjeci penale! A Tesla je zaradila prijeko potreban kes!

 

Sad, je li elektrifikacija vozila toliko idealan, hvalevrijedan, sveti, bezgresan cilj da mozemo prijeci preko toga da se sama Tesla direktno financira prodajom nafte (dosta investitora je iz Saudijske Arabije) i ICE automobila?

Sad ako znamo da Musk laze i vara i da on sam krsi ideal ekoloskog vozila (jer je htio privatizirati Teslu novcem naftaskih investitora), te da ce uskoro popusiti ogromnu kaznu jer sprjecava osnivanje sindikata u svojim tvornicama, koliko ga to razlikuje od ostalih beskrupuloznih proizvodjaca automobila i zasto bih ja ili mi svim morali bas za njega navijati da uspije?

 

2020 svi proizvodjaci ce morati imati EV u prodaji (jer ce inace placati masne kazne EU) pa razlog za kupnju Tesle ili podrzavanje Muska ostaje samo - ideal i nekakav visi princip.

Zao mi je, ali ja ne mogu popusiti pricu da su svi zli, pa moze i Musk malo biti zao jer ih treba pobijediti zle!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

onome tko na ovo baci 70 somova usd (+ porez) potpuno je nebitan izgled ičega osim tete/stričeka s kojim se šepuri okolo (tzv. dodatna oprema za auto). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

Mislim da su napravili dobar potez. Ljudi koji kupuju kamionete čine to jer traže praktičnost, a Teslini proizvodi to za sad nisu kako god da okreneš. Da su ciljali na konzervativno tržište šanse za uspjeh bi im bile znatno manje. Ovako su napravili nešto drugačije, novo i na taj način stvorili nišu gdje nemaju konkurencije. Bar su originalni, i zato su zaslužili uspjeh s ovim. U toj svojoj ružnoći čak se i meni sviđa.

Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
online
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

Izgleda kao policijsko ili vojno vozilo budućnosti - možda je na to i ciljao s obzirom na neprobojna stakla.

Svemir.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko
PaleRider kaže...

Izgleda kao policijsko ili vojno vozilo budućnosti - možda je na to i ciljao s obzirom na neprobojna stakla.

 ili border patrol, za hvatat Mexe. Ako Trump vidi taj potencijal odmah će odriješit kesu. 

16 godina
online
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko
EZY-E kaže...

 Rimac i deseci drugih firmi rade nešto slično kao kamionet sa dizajnom iz budućnosti? To stvarno nisam znao. Daj link.

 Ovo nije dizajn iz budućnosti, nema nikakvog razloga da automobili izgledaju kao ta stvar.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 14:22 (Ivan(4)).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko
Mogao je covjek unajmiti dizajnere iz Applea, nije da nema para...
bor4c - human geek, level 38, technosexual, neutral good
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko
Ivan(4) kaže...

 Ovo nije dizajn iz budućnosti, nema nikakvog razloga da automobili izgledaju kao ta stvar.

 

Zapravo ima:

- upravo takav dizajn je čest u filmovima/igrama s radnjom u budućnosti (pogotovo na Marsu - što je opet poveznica s Muskom)

- dizajn je jednostavan i ide u smjeru u kojem se funkcija ne podređuje izgledu (što je dobra stvar u cilju energetske efikasnosti - ne troši se puno energije na dizajn)

 

A ako se brineš za izgled osobnih automobila u budućnosti, mislim da ne moraš.

Nekako vidim skoru budućnost u kojoj su osobni automobili zamjenjeni nekim oblikom javnog prijevoza, pa čak i zabranjeni, a jedino policija i vojska bi vozale nešto poput ovoga.

Svemir.
15 godina
offline
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko
PaleRider kaže...

Izgleda kao policijsko ili vojno vozilo budućnosti - možda je na to i ciljao s obzirom na neprobojna stakla.

 -možda je iz prošlosti.. dežavu? možda netko cilja staka, ali ne rade dok je neprobojnost stvar fizike-metka-kinetike najmanje važna kad govorimo o EV za narodne mase, tj ono što je ford ili folksvagen.. što tesla pokušva postati,..

+ kao što stricjura kaže, odavno su folksvagenaši otkrili da je svinuti lim čvršći od ravne plohe koja se lako uvija po svim ostalim osima, kao cijev.. tako da ako je cilj čvrstoća i sl. tad je ovo promašaj već zbog tog detalja a budućnost je kao film, povratak u budućnost, što je ekšli već prošlost (budućnost još uvjek ne znamo, sadašnost je sad a ostala vozila ne izgledaju tako, pa kao što se uspoređuje s deloreanom, to je već stvar prošlosti a ne budućnosit osim u retro stilu, koje je opet prošlost itd itd) :)

 

musk ide dalje, hype + milijarde koje se fondovima sljevaju u džepove, pri tome je ovaj autić najsporednija stvar, mogao je jednako ostati cgi-photoshop i prezentacija u powerpointu, ne bi ništa time izgubili dok bi musk preskočio psovku zbog prozora.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

ovo izgleda kao da je ispalo iz Minecrafta 

Moj PC  
4 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko
S obzirom da je Musk obožavatelj znanstvene fantastike, jeftinih kineskih dijelova i marihuane, sve je jasno... Ovom tenkiću još samo fale dva gatlinga sa strane pa će dojam biti potpun. Ipak, dao sam mu "wow" zbog na papiru jakog pogona. A to sa prozorima je ništa, s obzirom na sranja koja doživljavaju kupci Tesle sa svojom igračkom...
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 14:56 (Kokobil50).
 
0 3 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko
S obzirom da je Musk obožavatelj znanstvene fantastike, jeftinih kineskih dijelova i marihuane, sve je jasno... Ovom tenkiću još samo fale dva gatlinga sa strane pa će dojam biti potpun. Ipak, dao sam mu "wow" zbog na papiru jakog pogona.
 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko
PaleRider kaže...

Izgleda kao policijsko ili vojno vozilo budućnosti - možda je na to i ciljao s obzirom na neprobojna stakla.

 Nisu neprobojna stakla nego čvršća od običnih

Crypto nova poljoprivreda
15 godina
offline
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko
NeroX kaže...
PaleRider kaže...

Izgleda kao policijsko ili vojno vozilo budućnosti - možda je na to i ciljao s obzirom na neprobojna stakla.

 Nisu neprobojna stakla nego čvršća od običnih

Ispravi me ako grijesim, ali nisu li stakla na vratima namjerno dizajnirana da lako pucaju u milijun komada kako bi se izbjegli ostri rubovi kod nesreca, i kako bi u slucaju nuzde (pad u vodu, vatra) bilo sto lakse doci do putnika?

Vjetrobranska su pak laminirnara tj. dizajnirana da ostaju na mjestu kako bi se kod frontalnog sudara izbjeglo da ostri komadi lete vozacu u tijelo.

 

Ne ulazim u to sto je bolje, prakticnije, ali svi koriste takva stakla, nije da ne mogu napraviti da su neprobojna ili da drugacije pucaju.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
8 godina
offline
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije
Štogod svi vi govorili, meni se ovaj auto baš sviđa. Volio bih da me pregazi.
 
3 2 hvala 0
9 godina
offline
Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko nije

Povezano sa dizajnom u svijetu tehnologije, svi bi nesto sminkerski, a kada tvrtke maknu funkcionalnosti naustrb dizajna onda opet svi kukaju.

Kako se svi razlikujemo, netko voli dizajn, a nekoga zanimaju samo komponente i funkcionalnosti kao mene na primjer.

 

Da nije bilo dizajnerskih sranja imali bismo 3.5mm utor, ravne ekrane bez zubova, rupa i ostalih gluposti te aluminijsku straznju stranu i dalje na mobitelima.

Za aute, napokon da netko napravi auto koji izgleda drukcije i u kojem neces biti prignjecen u eventualnom sudaru.

 

Cijenim razlicitosti, zato za Teslu palac gore

 
5 1 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko
Toliko je ružan da je (jedino Musku) lijep ;)
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 16:14 (Antiseptik).
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko
Antiseptik kaže...
Toliko je ružan da je (jedino Musku) lijep ;)

 Pošto ga necu kupit meni je odlican :D i bas mi je drago da su se odlucili za ovak radikalan dizajn. Barem je zanimljivije :)

15 godina
offline
Re: Musk predstavio Teslin Cybertruck kakav nitko
Unutra sasvim običan autek...baš onak kak auto i izgledaju...ima 4 kotača, dobro ima i rezervu, volan, ziher dobre auto zvučnike...baš ok...i ne treba točiti🤔
Pali i vozi
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice