Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju za

poruka: 42
|
čitano: 7.748
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju za ".
16 godina
offline
Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju za

Doc, drži se medicinskih članaka, super ti idu i dijelimo ih okolo obiteljima i prijateljima da ih čitaju jer su kvalitetni i korisni.

 

Ovaj, u kojem se od početka spominje Facebook, a poentira se paranojom praćenja FBI-a, CIA-e i inih je jednostavno glup. Na onom detektoru političke pristranosti o kojem je na BOL-u pisano nedavno bi vjerojatno dobio ocjenu 1.

Gledam te!
 
0 11 hvala 0
8 godina
offline
Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju za

Kompjutor se uvijek može prevariti - jer to je jako glupa sprava. Vidi: https://hrcak.srce.hr/218555

 
8 0 hvala 2
7 godina
offline
Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju za

Nije mi baš jasno zašto piše da se samo bjelačka lica mogu prepoznavati visokom pozdanošću. Utrenirani sustav je utrenirani sustav, bili to prepoznavani bijelci, crnci ili Kinezi, nema veze koja je boja kože ili kakve su crte lica ... 

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju za

Možda je ovo s crnačkim licima u vezi osvjetljenja. Crno lice mora biti dobro - i znalački - osvjetljeno da bi se na fotografiji išta vidjelo - osim crne fleke.   

 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju za

prati nas mobitel, prati nas google, svaka druga aplikacija, pa ako će ovo dovesti do sigurnijeg svijeta oko nas, neka nas i ovo prati.

uostalom, ljudska psihologija je jako jednostavna, dok nam nešto ne treba, primjerice policija, smatrajamo da je ona trošak, bacanje novac, acab i neznam šta, a kad nam zatreba i ne nacrtaju se u roku od 15 sekundi, onda niš ne valjaju, zakaj ih nema više i slično. pa eto, ako kamere i face recognition pomognu da svijet bude sigurniji, neka. samo jedan sustav više manje koji će imat uvid u našu tobožnju privatnost. baze podataka ionako o nama znaju više nego mi sami. deal with it.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju za

Ovo s kršenjem privatnosti je bez veze. Ako se netko pojavi na ulici, na aerodromu, na cesti - ukratko u javnom prostoru - onda ga svi mogu vidjeti i prepoznati. Ako ne želiš da te ljudi vide, onda ostani doma ili nosi masku ili feredžu. Kako to: svaki te prolaznik može i smije prepoznati, ali kompjutor ne. Do kojih to apsurda dolazi vidio sam na jednom predavanju. Svatko je u publici trebao ispuniti upitnik u kojem je dozvolio ili nije dozvolio da ga se fotografira. Trebao je, a nije, još odrediti dio dvorane gdje će sjediti oni koje se smije, a drugi dio gdje sjede oni koje se ne smije fotografirati. Sve skupa bez veze. Trla baba lan da joj prođe dan. 

 
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju za

Klasičan argumentum ab auctoritate članak. Ne znam zašto se Dr. Berecki ne drži svog područja nego "zdravorazumski" pokušava pametovati o izuzetno kompleksnoj temi narušavanja privatnosti, masovnog nadzora i masovnog prikupljanja podataka. Valjda je ponestalo medicinskog biserja.

 
2 3 hvala 0
16 godina
offline
Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju za

Kinezi imaju metodu identificiranja ljudi po hodanju. Kad to upariš s prepoznavanjem lica i još nekim drugim vekotorima dobije se jako visoka razina identifikacije.

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju
izzum kaže...

Klasičan argumentum ab auctoritate članak. Ne znam zašto se Dr. Berecki ne drži svog područja nego "zdravorazumski" pokušava pametovati o izuzetno kompleksnoj temi narušavanja privatnosti, masovnog nadzora i masovnog prikupljanja podataka. Valjda je ponestalo medicinskog biserja.

 zli jezici bi rekli da je ovo bio ad hominem post.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju

I manje zli bi isto rekli jer je bio namjeran. Kvaliteta i količina Medicinskog biserja definitivno pada. Nije mi niti jasno uredništvo koje mu dopušta ovakve izlete.  

8 godina
offline
Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju za

Ovo s kineskim prepoznavanjem ljudi po hodanju - nije samo kinesko. Svatko može prepoznati svoje ukućane po hodanju (kada ga čuju), posebice kada  ulaze u stan. 

 
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju za
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju za

Ja dobro detektiram glupe komentare, bili oni kineski, crnački ili bjelački.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
2 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju za

Nemoj slucajno ovima koji su opsjednuti svojom privatnoscu pokusati objasniti da nikog zivog ne boli ona stvar za njih. Ili ovisnicima o marihuani reci da su ovisnici...

Sve drugo jos i moze proci ali ovo dvoje je poziv na rat

Freak Show Inc.
 
9 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju za

Mislim da sam ja totalno nezanimljiv.Od mene mogu dobiti samo moj minus i dugovanje banci. brzo bi digli ruke od mene.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju za

Šešir, naočale, maska, a na majici lik Milanovića. Pa neka Milanovića sljede kamere i prati AI... Mogao bi tako Milanović pljačakt, dilat, bježat s mjesta nesreće, izazivat tuće...

 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju
Friday kaže...

Nemoj slucajno ovima koji su opsjednuti svojom privatnoscu pokusati objasniti da nikog zivog ne boli ona stvar za njih. Ili ovisnicima o marihuani reci da su ovisnici...

Sve drugo jos i moze proci ali ovo dvoje je poziv na rat

 Ne može se bit ovisan o marihuani. Jesmo se razumili?!?

 

Live long and prosper.
15 godina
offline
Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju za

a što je s vapajima murije an internetu tipa "jeste li vidjeli ovog čovjeka" s priloženom snimkom sigurnosne kamere iz pošte/lutrije/čegaveć tijekom "neautoriziranog zahtjeva za isplatu, potkrijepljenog oralnim prijetnjama i/ili oružjem"? što ako elektronika ima alzheimera pa su joj uvijek svi novi i nepoznati? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju za

Ovako se rješavaju kamere na demonstracijama u Hong Kongu:

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 12:31 (Noel).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju
Friday kaže...

Nemoj slucajno ovima koji su opsjednuti svojom privatnoscu pokusati objasniti da nikog zivog ne boli ona stvar za njih.

Mi smo opsjednuti svim privatnostima, kako svojom, tako i tuđom. To je prokletsvo empatije.

Gledam te!
11 godina
offline
Re: Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju
danen kaže...

Kompjutor se uvijek može prevariti - jer to je jako glupa sprava. Vidi: https://hrcak.srce.hr/218555

Kompjuter (ili po naški računalo) nije ništa pametniji od automobila, tostera, bagera ili bilo kojeg drugog stroja. Pametni su, ili nisu, samo programi koji upravljaju njima. A porogrami su pametni koliko su pametni programeri koji su ih napisali. Dakle opet ljudi. Samo su ljudi manje ili više glupi. Strojevi su (za sad) samo strojevi i ništa više, bili oni superračunala ili mlinac za kavu.  

42
11 godina
offline
Re: Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju
Veliki Brat kaže...

Doc, drži se medicinskih članaka, super ti idu i dijelimo ih okolo obiteljima i prijateljima da ih čitaju jer su kvalitetni i korisni.

 

Ovaj, u kojem se od početka spominje Facebook, a poentira se paranojom praćenja FBI-a, CIA-e i inih je jednostavno glup. Na onom detektoru političke pristranosti o kojem je na BOL-u pisano nedavno bi vjerojatno dobio ocjenu 1.

Ako Doc smije pisati samo o medicini (jer je, eto, završio medicinski fakultet), smije li neki forumaš išta komentirati prije negoli objavi koje je škole završio? 

42
8 godina
offline
Re: Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju
Nitko od nas ne treba privatnost dok je ne zatreba. Tada će biti kasno.
Ja rekoh
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju
markoBT kaže...
Veliki Brat kaže...

Doc, drži se medicinskih članaka, super ti idu i dijelimo ih okolo obiteljima i prijateljima da ih čitaju jer su kvalitetni i korisni.

 

Ovaj, u kojem se od početka spominje Facebook, a poentira se paranojom praćenja FBI-a, CIA-e i inih je jednostavno glup. Na onom detektoru političke pristranosti o kojem je na BOL-u pisano nedavno bi vjerojatno dobio ocjenu 1.

Ako Doc smije pisati samo o medicini (jer je, eto, završio medicinski fakultet), smije li neki forumaš išta komentirati prije negoli objavi koje je škole završio? 

Pa ti svakako ne bi trebao pisati prije nego naučiš čitati s razumijevanjem.

Za početak mi pokaži gdje sam napisao da doc bilo što smije ili ne smije.

Zatim pročitaj moj tekst još jednom i pokušaj shvatiti da sam mu dao dobronamjeran savjet - da piše kvalitetne i korisne članke, a ne glupe.

Mislim da bi to bio neki minimum ljudske dobre namjere - upozoriti nekoga ako mu se čini da je taj netko otišao ukrivo.

 

Inače, posebno mi je interesantno kako se nitko od ovih koji daju TD na moj post nije našao za shodno osvrnuti što sam točno krivo napisao, s čime se točno ne slažu.

Iz nekog razloga je svima OK da čovjek u članku pričao o tome kako Facebook skuplja podatke a na kraju se te iste ljude (koji ne žele da Facebook skuplja podatke o njeima) prikazuje paranoicima jer se boje da ih CIA (i onda još ismijava masonima i UDBOM, a tek domaćom policijom!) prati. To je tako neznanstveno izvrtanje teza da je meni recimo jako čudno da je došlo od nekoga tko se skroz naskroz fura na znanost. Ali je BUG fanovima to okej jer je doc simpa tip i onda je automatski sve što kaže kul i simpa.

 

Da se razumijemo, ne ide to doc-a, njemu je super, ali što se svih vas pomodnih i povodljivih grupija tiče... A ono, jadni...

Gledam te!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju
Evo objašnjenje u tvom stilu,

dobio si palčić dole jer ja mislim da ti pišeš glupe postove i takav autor glupih postova ide docirati Docu.
11 godina
offline
Re: Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju
danen kaže...

Ovo s kineskim prepoznavanjem ljudi po hodanju - nije samo kinesko. Svatko može prepoznati svoje ukućane po hodanju (kada ga čuju), posebice kada  ulaze u stan. 

 kako sam inače kratkovidan, a ne nosim naočale, često sam poznate znao prepoznati izdaleka upravo po hodu

ekipa je bila šokirana više puta kad bi skužio tko ide prije onih koji imaju izvrstan vid, a navikli da ne vidim, pa bi bilo zajebancije i sprdanja sve dok dotična osoba ne bi prišla na vidomet ostalima

i nikad nisam znao objasniti koje su točno razlike među nekoliko njih koje bi prepoznao po hodu

11 godina
offline
Re: Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju
danen kaže...

 Kako to: svaki te prolaznik može i smije prepoznati, ali kompjutor ne.

A jel smije neki prolaznik tebe pratit tjednima/mjesecima/godinama svuda kuda ides u javnosti, svako malo fotografirat i pravit detaljni zapis o tvojim kretanjima?
I onda to prodavat svakome tko je voljan platit. I besplatno ustupit policiji, poreznoj upravi itd. kad god zatraze.

 

Nacelno me ne smeta ako neka banka ili lokalna trgovina to koristi samo za tu ili mozda par lokacija, ali ovo kak je u Kini implementirano je malo previse "creepy" za moj pojam...

11 godina
offline
Re: Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju
CyberK kaže...

...ali ovo kak je u Kini implementirano je malo previse "creepy" za moj pojam...

 kako bi ljudi pohvatali koronaše bez takve tehnologije

a ne da gmižu okolo nekontrolirano, skupa s neprijateljima države koje je uvijek dobro imat na oku

11 godina
offline
Re: Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju
Veliki Brat kaže...
markoBT kaže...
Veliki Brat kaže...

Doc, drži se medicinskih članaka, super ti idu i dijelimo ih okolo obiteljima i prijateljima da ih čitaju jer su kvalitetni i korisni.

 

Ovaj, u kojem se od početka spominje Facebook, a poentira se paranojom praćenja FBI-a, CIA-e i inih je jednostavno glup. Na onom detektoru političke pristranosti o kojem je na BOL-u pisano nedavno bi vjerojatno dobio ocjenu 1.

Ako Doc smije pisati samo o medicini (jer je, eto, završio medicinski fakultet), smije li neki forumaš išta komentirati prije negoli objavi koje je škole završio? 

Pa ti svakako ne bi trebao pisati prije nego naučiš čitati s razumijevanjem.

Za početak mi pokaži gdje sam napisao da doc bilo što smije ili ne smije.

Zatim pročitaj moj tekst još jednom i pokušaj shvatiti da sam mu dao dobronamjeran savjet - da piše kvalitetne i korisne članke, a ne glupe.

Mislim da bi to bio neki minimum ljudske dobre namjere - upozoriti nekoga ako mu se čini da je taj netko otišao ukrivo.

 

Inače, posebno mi je interesantno kako se nitko od ovih koji daju TD na moj post nije našao za shodno osvrnuti što sam točno krivo napisao, s čime se točno ne slažu.

Iz nekog razloga je svima OK da čovjek u članku pričao o tome kako Facebook skuplja podatke a na kraju se te iste ljude (koji ne žele da Facebook skuplja podatke o njeima) prikazuje paranoicima jer se boje da ih CIA (i onda još ismijava masonima i UDBOM, a tek domaćom policijom!) prati. To je tako neznanstveno izvrtanje teza da je meni recimo jako čudno da je došlo od nekoga tko se skroz naskroz fura na znanost. Ali je BUG fanovima to okej jer je doc simpa tip i onda je automatski sve što kaže kul i simpa.

 

Da se razumijemo, ne ide to doc-a, njemu je super, ali što se svih vas pomodnih i povodljivih grupija tiče... A ono, jadni...

Glavno da si ti dobronamjeran, za osalo će mo lako. A i Doc će.

42
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 20:07 (markoBT).
4 godine
offline
Re: Može li se (i treba li se?) varati tehnologiju
Veliki Brat kaže...
Friday kaže...

Nemoj slucajno ovima koji su opsjednuti svojom privatnoscu pokusati objasniti da nikog zivog ne boli ona stvar za njih.

Mi smo opsjednuti svim privatnostima, kako svojom, tako i tuđom. To je prokletsvo empatije.

 Tko će ti gledati u tanjur, ako ne prvi susjed? :-)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice