MORH: ne koristite dronove bez odobrenja

poruka: 27
|
čitano: 8.545
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MORH: ne koristite dronove bez odobrenja".
8 godina
offline
MORH: ne koristite dronove bez odobrenja

A mogli bi i piloti ratnog zrakoplovstva prestati probijati zvučni zid iznad gradova, jer kuća mi je več popucala od detonacija.

Twitch-WTFrack
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MORH: ne koristite dronove bez odobrenja

od rvackog kneza očekujem potporu rvackom ratnom zrakoplovstvu, pače sreću kad grune iznad glave....

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: MORH: ne koristite dronove bez odobrenja
Nekako nevjerujem da su bas tako nisko da moze utjecat tolko na kucu....
VenAtoR#2231
6 godina
neaktivan
offline
Re: MORH: ne koristite dronove bez odobrenja
Ovi likovi misle da ikoga briga sto oni misle. Ministarstvo ruda i gubljenje vremena. Ako me uhvate krivit cu Tom Forda ili sinkopu.
 
5 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: MORH: ne koristite dronove bez odobrenja
dva_ujutro kaže...
Ovi likovi misle da ikoga briga sto oni misle. Ministarstvo ruda i gubljenje vremena. Ako me uhvate krivit cu Tom Forda ili sinkopu.

 Zamisli dignemo novo/stari f16 nekako u zrak i Krstičević ponosno gleda dok ti Lambdaša odrađuje felacio i snimaš u HD iz zraka sa dronom i sinkopiraš.

Sjedi 1
14 godina
offline
Re: MORH: ne koristite dronove bez odobrenja
Da jako pametan odgovor... dok vam ti isti likovi iz ministarstva gubljenja vremena gase pozare i spasavaju helicima...iz njihovog ministarstva se sve to placa....
VenAtoR#2231
11 godina
protjeran
offline
Re: MORH: ne koristite dronove bez odobrenja

mi to svi plačamo a ne minstarstvo i sve izvršavaju najniži ljudi a ne kancelarijski štakori

11 godina
protjeran
offline
MORH: ne koristite dronove bez odobrenja

Meni se čini da nitko nije ni čitao upozorenje ministarstva.

 

Jako je jednostavno ... ne mlatite dronovima oko aerodroma bez dopuštenja i AMEN.

 

Nitko nije toliko glup da se MORH ili bilo tko drugi boji vašeg drona za 50 eura s ebaya za svoj avion koji je na 5km+ visini.

 

Bi vas vidio u bilo kojoj drugoj zemlji kak bi pjevali poslije takvog pothvata ... mi samo upozoravamo, drugi djeluju.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 13:33 (Jarvan).
Moj PC  
6 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: MORH: ne koristite dronove bez odobrenja
Jarvan kaže...

Meni se čini da nitko nije ni čitao upozorenje ministarstva.

 

Jako je jednostavno ... ne mlatite dronovima oko aerodroma bez dopuštenja i AMEN.

 

Nitko nije toliko glup da se MORH ili bilo tko drugi boji vašeg drona za 50 eura s ebaya za svoj avion koji je na 5km+ visini.

 

Bi vas vidio u bilo kojoj drugoj zemlji kak bi pjevali poslije takvog pothvata ... mi samo upozoravamo, drugi djeluju.

 Dronovi su najveci problem u drzavi, lol. Nije problem sa pravilima, vec koilko su apsurdno glupa da u praksi ne znace nista. A to oko aerodroma se podrazumjeva. 

11 godina
protjeran
offline
MORH: ne koristite dronove bez odobrenja

Nema "podrazumijevanja", mora biti određeno ... definirano, jer sa podrazumijevanjem imamo situaciju gdje svatko radi što želi.

I nema jadnijeg od našeg mentaliteta ... aha, znači nekaj u državi ne štima i odma sve ostalo je nepotrebno i glupo ... najbolje da imamo anarhiju.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Moj PC  
8 2 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: MORH: ne koristite dronove bez odobrenja
jocommb kaže...
Da jako pametan odgovor... dok vam ti isti likovi iz ministarstva gubljenja vremena gase pozare i spasavaju helicima...iz njihovog ministarstva se sve to placa....

Misliš na onaj sustav gdje vojska dobija novac za nešto što bi trebalo biti u civilnoj domeni, a kao rezultat imamo sustav koji svako toliko zašteka jer zahtjev za helikoptersko spašavanje mora prolaziti X ruku!?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
protjeran
offline
Re: MORH: ne koristite dronove bez odobrenja
Jarvan kaže...

Nema "podrazumijevanja", mora biti određeno ... definirano, jer sa podrazumijevanjem imamo situaciju gdje svatko radi što želi.

I nema jadnijeg od našeg mentaliteta ... aha, znači nekaj u državi ne štima i odma sve ostalo je nepotrebno i glupo ... najbolje da imamo anarhiju.

 Moras unprijed zatraziti dozvolu, kad je dobijes odraditi let i poslati snimke ministarstvu. Cekati par tjedana da oni odobre i vrate snimke, ako to nije bespotrebno i glupo onda ne znam sto je. U drzavi aposlutno nista ne stima, ali nije anarhija vec kriminalna sprega.

15 godina
offline
MORH: ne koristite dronove bez odobrenja

neću, damire, časna sestra. eo, da mi tramvaj ne dođe ako lažem. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MORH: ne koristite dronove bez odobrenja
DuxCro kaže...

A mogli bi i piloti ratnog zrakoplovstva prestati probijati zvučni zid iznad gradova, jer kuća mi je več popucala od detonacija.

 To sigurno nisu naši - nemaju čime.

Inače je minimalna dozvoljena visina za nadzvučni let u RH 33000 stopa.

Apsolutna minimalna sigurna visina leta je 500 stopa iznad tla (osim za balone), pa samim time i nema opasnosti za zrakoplove koji lete po propisima. Problem je jedino u određenim zonama, pa nek izdaju karte s zonama zabrana leta i puste ljude koji lete nisko na miru.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 18:10 (jozef).
9 godina
neaktivan
offline
Re: MORH: ne koristite dronove bez odobrenja
DuxCro kaže...

A mogli bi i piloti ratnog zrakoplovstva prestati probijati zvučni zid iznad gradova, jer kuća mi je več popucala od detonacija.

 Ti se žališ na zvučni... U sinju su prije par godina probili OGRADNI zid.... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 18:51 (CyberPlague).
13 godina
offline
Re: MORH: ne koristite dronove bez odobrenja

Ima karta sa zonama - https://amc.crocontrol.hr/ !

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 19:09 (antet).
14 godina
offline
Re: MORH: ne koristite dronove bez odobrenja
Osobno znam novinarsku ekipu koja je iz Londona dosla snimati neku reportazu i intervjue u Zagrebu, imali registrirane dronove i pilote po engleskim pravilima.. Bio je plan s dronom napraviti par kadrove cetiri metra iznad osobe koje se intervjuira. Predali svu potrebnu dokumentaciju 20 dana prije pocetka snimanja, platili takse odnosno zahtjev za dozvolu (sve po psu, osobno asistirao s dokumentacijom) medjutim nisu im procesuirali zahtjev u roku i morali su odustati od drona.

Englezi nisu mogli vjerovati, sprdali su se kakva su to pravila i zakoni u RH u usporedbi s Engleskom.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 19:21 (Yvan).
 
3 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: MORH: ne koristite dronove bez odobrenja
jozef kaže...

Apsolutna minimalna sigurna visina leta je 500 stopa iznad tla (osim za balone), pa samim time i nema opasnosti za zrakoplove koji lete po propisima. Problem je jedino u određenim zonama, pa nek izdaju karte s zonama zabrana leta i puste ljude koji lete nisko na miru.

 .... ma da? a po cemu to?.... vojni zrakoplovi lete po propisima? mozda civilnim?..... recimo Kanaderi ili helikopteri tijekom gasenja pozara..... manite se corava posla neko ce najebat a netko u prdekani zavrsit.... sad su svi piloti, lol, fighter dron pilot Maverick....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
14 godina
offline
Re: MORH: ne koristite dronove bez odobrenja
Tallahassee kaže...
jozef kaže...

Apsolutna minimalna sigurna visina leta je 500 stopa iznad tla (osim za balone), pa samim time i nema opasnosti za zrakoplove koji lete po propisima. Problem je jedino u određenim zonama, pa nek izdaju karte s zonama zabrana leta i puste ljude koji lete nisko na miru.

 .... ma da? a po cemu to?.... vojni zrakoplovi lete po propisima? mozda civilnim?..... recimo Kanaderi ili helikopteri tijekom gasenja pozara..... manite se corava posla neko ce najebat a netko u prdekani zavrsit.... sad su svi piloti, lol, fighter dron pilot Maverick....

 po čemu? Po važećem Zakonu o zračnom prometu. Za eventualno letjenje na visinama manjim od 500 stopa i vojni zrakoplovi moraju tražiti posebne dozvole i uskladiti se s civilnom kontrolom zračnog prometa, osim u zonama koje su propisane - dakle odgovor je: DA, vojni zrakoplovi lete po propisima. Gašenje požara je nešto sasvim drugo, iako i tu se pazi i postoje propisi gdje se i kako letjelicom izvodi koja radnja, a zone zabrane leta se također aktiviraju u tim područjima. Problem su jedino PPL letači koji se ne drže propisa, iako je danas stanje uredno, u odnosu na nekad.
Ne, ja uopće ne posjedujem dron, ali su propisi koji se pokušavaju nametnuti besmislica. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 21:56 (jozef).
14 godina
offline
MORH: ne koristite dronove bez odobrenja

samo se vi sprdajte...

 

Ameri su letjeli po svojim propisima - oko nas nitko, a mi kod vas uvijek...

 

ali eto zli Iranci ispičkaše Global Hawka (130 milja $), a mogli su malo ubrzati birokraciju, da ga propuste...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 13:27 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
MORH: ne koristite dronove bez odobrenja

Ako Damir kaže da nemeže onda nemeže

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MORH: ne koristite dronove bez odobrenja
Bas tako....i tome nije vojska kriva nego drzava.... a onaj odgovor gore je za tuduma koje bi volio vidit kako bi mu bilo dok se moli da ga se nedaj boze mora doc spasit negdje a neki majmun se igra s dronom i sjebe taj helic.... i da bas iz tog ministarstva koje nema fine urede po zagrebu nego ljudi po terenu nemaju ni normalne uvjete za spavanje i tolko toga da mi treba 3 dana za pisat jer se pare trose negdje drugo.... naravno ima uredskih stakora al ja nelajem za njih nego zbog ove "stoje sitnog zuba"....
VenAtoR#2231
15 godina
odjavljen
offline
Re: MORH: ne koristite dronove bez odobrenja

U svakoj grani javnih usluga postoje mlatimudani na državnoj sisi i ljudi koji unatoč prvima održavaju sustav koliko-toliko funkcionalnim - tako je u vosjci, školstvu, medicini, javnoj upravi, praktički svemu što se financira javnim novcem. Unatoč tome što nam je zdravstvo u banani, imamo i doktora koji izvode operacije koje se izvode rijetko gdje u svijetu, međutim, to ne mijenja činjenicu da je zdravstvo u banani. Unatoč tome što nam je školstvo u banani, imamo i učitelja koji se trude nešto napraviti za budućnost djece, međutim, to ne mijenja činjenicu da nam je školstvo u banani. Unatoč činjenici da nam je obrana u banani, u MORH-u imamo pilote koji spašavaju živote, međutim, to ne mijenja činjenicu da nam je školstvo u banani. Onog trenutka kad prestaneš razmišljati na ovaj način i svu nefunkcionalnost sustava kreneš pravdati onim što još nekim čudom funkcionira (čak i ako zanemarimo apsurd da to uopće ne bi trebalo biti pod tim sustavom u konkretnom slučaju), dobiješ sustav koji počinje jesti samog sebe - političare koji zadržavaju vlast unatoč kriminalu jer su eto nešto i napravili, lažne branitelje koji crpe državu jer eto i oni su dio sustava, doktore koji ne odgovaraju za grube pogreške, jer eto spašavaju živote...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: MORH: ne koristite dronove bez odobrenja
Nezanima me morh...nemam ga sta branit jer znam kako je tamo.... A ti se hvatas za nesto usput napisano ko mutav za telefon...mene ljuti stav pametnjakovica da se na neka normalna upozorenja odma skace za "zaboli me"...a ti se ponasas koda taj dio nevidis...
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2019 21:17 (jocommb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: MORH: ne koristite dronove bez odobrenja

Sad sam ja kriv jer se hvatam na ono što si napisao, a ne vidim ono što si mislio, a nisi napisao? Bravo!

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: MORH: ne koristite dronove bez odobrenja
MrBlc kaže...

Sad sam ja kriv jer se hvatam na ono što si napisao, a ne vidim ono što si mislio, a nisi napisao? Bravo!

 vidim da mozda i nisi kriv nego jednostavno takav....pa kad ti se treba crtat onda probaj procitat i razumijet sve a ne birat sta ti pase.... nez kako drugacije da ti objasnim.... sori

VenAtoR#2231
10 godina
offline
Re: MORH: ne koristite dronove bez odobrenja
Tallahassee kaže...
jozef kaže...

Apsolutna minimalna sigurna visina leta je 500 stopa iznad tla (osim za balone), pa samim time i nema opasnosti za zrakoplove koji lete po propisima. Problem je jedino u određenim zonama, pa nek izdaju karte s zonama zabrana leta i puste ljude koji lete nisko na miru.

 .... ma da? a po cemu to?.... vojni zrakoplovi lete po propisima? mozda civilnim?..... recimo Kanaderi ili helikopteri tijekom gasenja pozara..... manite se corava posla neko ce najebat a netko u prdekani zavrsit.... sad su svi piloti, lol, fighter dron pilot Maverick....

 pa naravno da bi trebali letiti po propisima...nije ratno stanje...jok, oni su MORH pa mogu...o čem ti baljezgaš. Znaš, i hitna pomoć pri rotirki BI TREBALA pratiti pravila prometa, iako je dobra praksa i zdrav razum da im se izmičeš i puštaš ih da prođu što neometanije.

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice