Monitor s MVA matricom ima problema s ghostingom,

poruka: 63
|
čitano: 12.703
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Monitor s MVA matricom ima problema s ghostingom, ".
15 godina
offline
Monitor s MVA matricom ima problema s ghostingom,

Nemoguće, ovo su žive neistine... koliko se sjećam, kad je izašao, ovaj monitor je bio sveti gral na forumu... kakav crni ghosting, svetogrđe, nedaj Bože da si nešto rekao protiv njega. Svi mi koji plaćamo monitore 5k+ kn smo idioti ofkors.

 

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 8:33 (mrsmith).
Moj PC  
4 5 hvala 0
12 godina
offline
Monitor s MVA matricom ima problema s ghostingom,

Kupio za 300 kun više ips i nisam požalio.

Treba imati oči i čitati recenzije. Taj ghosting se ne može eliminirati. Lp

 

Powered by Vino
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 8:40 (Gamerx:)xxx).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Monitor s MVA matricom ima problema s ghostingom,

ja imam taj ali ips verziju, igram uglavnom brze pucacine i nema ghostinga i sl gluposti, jedan od najboljih koji sam imao.

mislim da mi je od opcija samo overdrive stavljen na weak

i da, ima osjetne razlike izmedu 75 i 60hz

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Monitor s MVA matricom ima problema s ghostingom,

Ne mora biti da ima veze sa ovom situacijom, ali ghosting se zna javljati na monitorima (VA i TN matrice) kada je polling rate na mišu iznad 500/s. Provjeri si postavke u softwareu od miša, i ako je polling rate 1000 smanji na 500, restartaj komp i pokreni igru. Ponekad se zna vratiti taj ghosting, ali samo ako je PC otišao u sleep dok je igra bila pokrenuta u pozadini te nakon buđenja se zmiksaju postavke miša sa njegovog softwarea i windowsa (onda je još i izraženiji taj ghosting i blurring), ali ništa što restart PCa ne rješava.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
Imam ovaj monitor i korisniku se prividjaju duhovi. Bolje mu je da se ostavi alkohola. Da je Stjepanj jos ziv odrzao bi svima bukvicu.
 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
mrsmith kaže...

...Svi mi koji plaćamo monitore 5k+ kn smo idioti ofkors.

 niste idioti jer svatko kupuje prema svojim potrebama i mogućnostima, ali da ima i va monitora na kojima je taj problem daleko manje izražen utekako ima

da ne kažem da ima va monitora koji bez problema konkuriraju i boljim ips monitorima tamo gdje je ips inače jak, dok ih u kontrastu doslovce razvaljuju

 

recimo iiyama prolite x2483hsu od 180 eurića koju sam koristio prije par godina prejebala je skoro sve daleko skuplje monitore koje su grafičari imali u firmi

ekipa je bila toliko oduševljena da su još dvojica, trojica kupili taj monitor za doma, boje prekrasno bogate i žive, kontrast odličan, a ghosting i black crush pizdarije gotovo nepostojeće

 

da ne spominjemo monitore poput ovog dolje

 

11 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
va.mrljavac kaže...

 blablabla

mda, razlika između 7,26 i 6.94ms je vrlo zamjetna, čitavih 4% razlike je inače krucijalno jer baš svi imamo točno kalibriran i potpuno u milisekundu jednak vid

zanimljivo kako barataš s terminima "sve tranzicije trebale biti ispod 6.94 ms" i to točno u drugu decimalu, dakle ne slučajno 6.95 nego točno 6.94

i samo 144hz se priznaje, ovi od 120hz su inače zakurac

odnosno, koliko možeš srat, to je prosto neverovatno 

 

naporan si neopisivo, nebitan potpuno, dosadan kao proljev, ograničen, te izbačen s foruma nebrojeno puta dosad

daj više odustani, kako ti nije neugodno

Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Monitor s MVA matricom ima problema s ghostingom,

Molimo forumske gurue i stručnjake za VA matrice da Baksi objasne kako ghostinga nema i da su to laži. 

A ovaj konkretno model sa VA je tako loš da svaki drugi koji je kupljen vraćen je u roku 3 dana.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 11:37 (mislioc).
 
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
va.mrljavac kaže...

 Opet ne razumijes, po obicaju. Nije bitna ta razlika u tih nekoliko ms, stvar je ta da cim je resposne time iznad tih 6.94ms javlja se ghosting. I da, tih 7.26 ms je prosjek svih tranzicija tj je uljepsana slika, ono sto se ne vidi u tom prosjecnom response tajmu, a vidi se na onom grafu je da neke tranzicije mogu biti debelo iznad tih 6.94ms pa tako njih 30% nije ispod 6.94 ms. Drugim rijecima neizbjezan ghosting na tom "monitoru".

doista si naporan, pogotovo s tim "cim je resposne time iznad tih 6.94ms javlja se ghosting" - dakle ne 6.92 ili 6.97 nego baš taj stoti dio milisekunde

daj ne seri više s tim stotim dijelovima milisekunde, tko uopće može zapaziti deseti ili stoti dio milisekunde bez kvalitetne mjerne opreme

 

i dakako da ću vjerovati više nekom tko se bavi tim poslom nego stoput bananoj trolčini s bug foruma

evo ti još jedan tekst - link

 

Naturally, there are some compromises to get here. Performance sits below, but not that far below, our budget IPS choice. It can be a little harder for these monitors to provide a true 144Hz experience with response time averages typically in the 7-8ms range, so about 1ms slower than the ViewSonic VX2758-2KP-MHD, but they’re not terribly slow. They don’t deliver a bad experience, they’re still high refresh, and very responsive with low input lag, you just won’t get quite the same clarity and motion handling as higher-end monitors, which is to be expected as they’re half the price.

Naravno da ima kompromisa, no kompromisa i lošijeg rezultata ima i kod ips verzije jeftinijeg monitora u odnosu na onaj dvostruko skuplji

nekom će ips slabosti biti nepodnošljive, od bleadinga do očajnog kontrasta, nekom poput tebe očito ta milisekunda život znači naspram svih ostalih mana

 

ali nametati vlastite opsesije jednom milisekundom kao jedino bitnima za sve druge, jest znak ograničenosti i glupe umišljenosti da se svijet vrti oko tebe i tvojeg mišljenja

a ustvari si, kako sam već rekao, dosadan i potpuno nebitan

 

EDIT:

uostalom imaš u tom tekstu preporuku za LG 32GK650F QHD 32"

The 32-inch LG 32GK650F (read our full review) once held our best value 1440p monitor spot. It's an excellent VA display that stands out because of its great performance. Most 144Hz VA displays at 1440p deliver response times in the 7-8ms range or above, with some pushing 10ms. Compared to the IPS options we’ve just been talking about that’s pretty slow. But the 32GK650F offers some of the best VA response times we’ve tested, at a 6.50ms grey to grey average, which is around the mark of a typical IPS display. This helps minimize a lot of the ghosting and smearing issues that early VA adopters have complained about.

dakle va panel koji nema tih problem i response time mu je kao kod tipičnih ips panela, sa svim prednostima dobrog va panela i cijenom koja je još uvijek dobrano ispod 5k kuna

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 12:07 (picajzla0707).
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
va.mrljavac kaže...

edit: Iz linka za taj LG sto si postao

 

Aside from a few particularly slow transitions, this panel is properly capable of a 144 Hz refresh around 80% of the time which is better than average for a VA display.

 

Znaci iznadprosjecno dobar VA panel opet ne moze odraditi 20% tranzicija na 144hz, pametnom dosta. 

 Eto još jednom majstorski obrazloženo, eh da je takvih više na forumu...

 
0 3 hvala 0
11 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
va.mrljavac kaže...

 Opet ne razumijes i preskaces bitne dijelove kako bi "dokazao" nebuloze koje pises, tipicno za tebe.

 naravno da si ti u pravu, ovaj pičkousti schiesser što piše recenzije nema pojma kad kaže, citiram, "Response times are also fast enough that we’re getting a true 144Hz experience, which you couldn’t say from other first few generations of high-refresh VA monitors" i također "But the 32GK650F offers some of the best VA response times we’ve tested, at a 6.50ms grey to grey average, which is around the mark of a typical IPS display."

 

uostalom, za onaj best buy budget ips panel kaže ovako

But it's still quite good, with best case response times of around 4ms and an average throughout the adaptive sync range of 7ms

 

znači kod ips je average 7ms ok, a 6,5 na va panelu nije ok

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
mislioc kaže...

Molimo forumske gurue i stručnjake za VA matrice da Baksi objasne kako ghostinga nema i da su to laži. 

A ovaj konkretno model sa VA je tako loš da svaki drugi koji je kupljen vraćen je u roku 3 dana.

 Nema ghostinga, mozda covjek kupio drugi monitor ili je mozda ima sporu graficku. Ghosting ekipa pretjeruje kao i obicno, glavno da svi nose naocale koje mogu posluziti kao teleskop. Uostalom ovaj monitor je 75Hz, ne znam sto se prica o 144Hz.

Probat cu bas Resident Evil 2 da vidim ima li ghostinga. Ako ima saljem video.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 13:01 (O_O_O).
11 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
va.mrljavac kaže...

... Sta je sa onom njegovom recenicom iz istog teksta gdje govori kako je tek 80% tranzicija bez ghostinga? Daj vise prestati udarati glavom u zid kao mazga, mozda jednom nesto naucis...

 naporan si

nemaju niti ips paneli 100-postotni učinak bez ghostinga

evo ti s recenzije rtings tog ips panela, također je 80% response time na 4,3ms, a 100% na 10,8 

tih 10,8ms je daleko iznad 6,94 koje si postavio kao granicu, koja uostalom nije tvrda granica i nije jednak ghosting kad respose time prijeđe tih 6,94 za pola milisekunde ili za nekoliko cijelih milisekundi

 

ali naravno, ograničen kakav jesi, ako je iole lošiji u nečemu čega se ti uhvatiš, onda je to žešće smeće

to što ips ima 300% slabiji kontrast, koji je btw., najvažnija stavka u kvaliteti slike, e to nema veze, ali ovih 4% veći response time od dozvoljenog, e to je žešće smeće

 

zapravo, jedino žešće smeće ovdje je tvoje trolanje, nadam se da neće dugo trajati ovaj tvoj petstoti profil

 

Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
va.mrljavac kaže...

I opet spominjes tih 4% koji su nebitni posto je to prosjek, a 20-30% tranzicija su i dalje debelo iznad 6.94ms. 

 jebote, pa ti si stvarno ograničen

slika nije iz guzice, imaš i link na test sa rting (pičkousti nije radio detaljni test tog ips-a, zato sam prešao na rtings), ili si ti valjda stručniji i od njih

 

također je ispod 6,94ms rezultat tog ips monitora u 80%, a 100% je preko 10ms - dakle žešće smeće prema tvojem kriteriju jer je 20% tranzicija "i dalje debelo iznad 6.94ms."

 

 

uostalom, za taj odlični va monitor, koji je tek 30 dolara skuplji od best buy ips-a, i rtings kaže da je "great gaming monitor"

 

The LG 32GK650F is a decent display for most uses, but it's best suited for gaming. It looks great in a dark room and produces deep, uniform blacks, but the image degrades when viewed at an angle. It has low input lag and a great response time, but some transitions are slow, which is especially noticeable in dark scenes.

da, na kraju upozoravaju da su neke tranzicije spore i da je to osobito vidljivo u tamnim scenama, no to je dio kompromisa i nitko, osim trolčine s bug foruma, ne kaže da je monitor žešće smeće jer i ips monitori imaju svoje kompromise i minuse koji ih zato ne čine smećem

 

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Monitor s MVA matricom ima problema s ghostingom,

Ja trenutno imam AOC32WF IPS. Sutra dolazi CQ32 MVA.

 

Ne mogu gledati više IPS glow da ga jebeš budući da gejmam u tamnom sobičku.

 

Neću puno srat, vidjeti ću koji mi kompromis više odgovara. Ovaj 144Hz bi po recama trebao biti dobar.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Monitor s MVA matricom ima problema s ghostingom,

Imam ja oba 2 spomenuta monitora i AOC Q3279VWFD8 i AOC Q3279VWF

 

AOC Q3279VWFD8 - za te novce 1550kn nevjerovatan monitor topla preporuka svakome

 

AOC Q3279VWF - monitor ok radi svoje veličine ali ništa posebno kad se stavi kraj AOC Q3279VWFD8 tek onda se vidi da je AOC Q3279VWFD8 bolji u svim segmentima i to dosta.

 

Ghosting je izraženiji na AOC Q3279VWFD8 dok kod AOC Q3279VWF ga još nisam primjetio.

 

Iskreno pošto je cjena u ono vrijeme bila slična naravno da je bolje AOC Q3279VWFD8 ali AOC Q3279VWF nije loš s obzirom na cijenu.

 

Eto ako je nekom pomoglo....

Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
va.mrljavac kaže...

 Kazes meni da sam ogranicen, a ti nakon sto sam ti pet puta objasnio kako stvari funkcioniraju opet prdis po svome. Da nije smijesno, bilo bi tuzno. 

 

Kako nije radio detaljan test kad sam ti gore linkao video na taj best buy ips monitor koji si spomenuo iz onog vodica za best 1440p gaming monitore?

 

U tom videu se lijepo vidi da je 100% tranzicija ispod 6.94ms, ali se u 15% tad javlja overshoot. U svakom slucaju bolji test nego ovaj tvoj gdje kazu "..., suggesting that different colors have different response times." 

 

Ja sam rekao da je smece onaj aoc sto si linkao u prvom postu, ovaj lg o kojem sad pricas je bolji, ali ni priblizno dobar za 144hz, uz to je i 70$ skuplji od ovog best buy ips-a. 

ograničen si zato jer se držiš ti 6,94 ms kao pijan plota, kao da svaki stoti dio milisekunde iznad toga znači katastrofu, a ne jedva primjetni ghosting

ghostin nije jebeno jednak kad se ta vrijednost pređe minimalno i kad response time ode u kurac iznad 10, 15 ili više milisekundi

ali ti si se uhvatio tvrde granice kao pijan plota i gotovo

 

za test sam gledao na techspot, njihovoj pisanoj verziji jer video uratke nemam živaca gledati i osim toga na tom roundup-u nije bilo linka na njihov test kao što ima link na drugim monitorima koje su stavili u roundup - uostalom, zar rtings odjednom nije dovoljno dobar izvor informacija?

 

inače, razlika između te dvije recenzije se javlja u postavci overdrivea, rtings smatra da je najbolje to staviti na 'advance' i tada se u tih 20% javlja response time od 10,8ms - što je za tebe žešće smeće

za 'ultra fast' postavku kažu da je lošija jer, iako je ghosting manje izražen, dolazi do zamjetnog overshoota i problema s bojama

 

EDIT:

čisto za usporedbu, test na rtings za taj LG 32GK850G-B pokazuje da ima bolji response time od viewsoniv ips-a

ips  viewsonic :80% Response Time  4.3 ms
          100% Response Time  10.8 ms
mva lg32gk850: 80% Response Time  2.8 ms
            100% Response Time  10.9 ms

The LG 32GK850G has a very fast pixel respone time. It is one for the fastest we have measured so far

 

 

inače, žešće smeće je izraz koji olako koristiš, iako ljudi koji su daleko stručniji od tebe taj monitor smatraju odličnim i to baš za gejmanje

 

stvarno smaraš svojim glupostima, natezanjem kožice i pretjeranim izrazima poput žešćeg smeća, d ane spominjem kako nisi sposoban shvatiti da ima i drugih mišljenja osim tvojeg te da ne moramo svi imati iste kriterije po pitanju bilo čega, a kamo li monitora i njegovih karakteristika

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 14:44 (picajzla0707).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Monitor s MVA matricom ima problema s ghostingom,

Jebote sad i mene prpa jer sam naručio

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
DarthMarkus kaže...

Jebote sad i mene prpa jer sam naručio...

 pa jbga, vrati taj i dodaj još soma kuna za LG 32GK650F ili vidi gdje ima za uzet ovu aoc g2 verziju na 27''

12 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
picajzla0707 kaže...
DarthMarkus kaže...

Jebote sad i mene prpa jer sam naručio...

 pa jbga, vrati taj i dodaj još soma kuna za LG 32GK650F ili vidi gdje ima za uzet ovu aoc g2 verziju na 27''

 Što ovaj G1 ne valja za 2800 ? Što mu fali bokte ? Po svim recenzijama je pozitivan.

 

va.mrljavac kaže...

Vracamo se na pocetak price da je VA dobar za 100-120hz, za sve iznad je jedan veliki corak kao i tvoje subjektivno "argumentiranje".

 

 

 Oprosti Ware, što fali 100-120 HZ gamingu na 1440p pod punim detaljima ? Nije baš ni da ima puno gpua koji to mogu povuć bez dropova.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 15:04 (DarthMarkus).
15 godina
neaktivan
offline
Monitor s MVA matricom ima problema s ghostingom,

Imam taj monitor (VA) još od prošlog ljeta i nikad nisam primijetio ghosting.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
va.mrljavac kaže...

 Ti i dalje ne razumijes average reponse time. To sto tamo pise da ima 7.2 ms average rt il kolko vec ne govori cijelu pricu, monitor moze 70% tranzicija imati ispod ili blizu 6.94ms, a ovih 30% mu moze biti u nebesima kao sto je primjer kod aoc-a kojeg spominje su prvom postu (slika u prilogu).

 

Za LG, koji za pocetak nije budzet kao ovaj IPS, 20% tranzicija je u nebesima kako covjek kaze u ovom testu sto sam vec i citirao gore.

 

Naravno da ce reci da je dobar za gaming kad ima high rr, dobar input lag, addaptive sync itd, ali da im je 20-30% tranzicija umrljano je cinjenica i to je lose, jako lose.

 

Tih 80% response tajma si mozes okaciti o rep, covjek na hw-u je to odradio kako spada. Tamo se sve jasno i lijepo se vidi da na onom IPS-u 100% tranzicija upada ispod 6.94ms, a 15% ih je tad u overshootu. AOC pak 70% tranzicija ima ispod 6.94ms, a ostale su govno dok LG koji je dosta skuplji od oba ima 80% tranzicija ispod 6.94 ms, a ostale su govno.

 

Vracamo se na pocetak price da je VA dobar za 100-120hz, za sve iznad je jedan veliki corak kao i tvoje subjektivno "argumentiranje".

jao, jao, jao

hvataš se recenzije u kojoj je pičkousti stavio postavku overdrive na najveću moguću razinu, što je vrlo često loša opcija jer onda problem ide u drugu krajnost, a sve to samo zato da bi tvrdoglavo dokazao neke svoje teorije

kad ga staviš na srednju razinu, lg va monitor ima bolji response time, što je vidljivo iz usporednog testa na rtings gdje se koriste srednje vrijednosti overdrive opcije

 

da, jebeno je ips u prosjeku bolji po pitanju response timea

da, novi va monitori su se značajno popravili i dobri modeli ulaze među rezultate u kojima su prosječni ips monitori

ne, response time nije najbitnija stavka, pogotovo kad je razlika minimalna

 

evo ti s testa hw unboxed (obzirom da rtings očito nisu dovoljno stručni za hw gurua poput tebe)

lg va monitor upada u sredinu liste 144hz monitora prema response timeu, imaš va panela koji su još bolji, imaš ips panela koji su gori

dakle sasvim nebitna razlika i ne, ips paneli nisu cijepljeni od ghostinga samo zato jer su ips

 

EDIT

va.mrljavac kaže...

 Ti i dalje ne razumijes average reponse time. To sto tamo pise da ima 7.2 ms average rt il kolko vec ne govori cijelu pricu, monitor moze 70% tranzicija imati ispod ili blizu 6.94ms, a ovih 30% mu moze biti u nebesima kao sto je primjer kod aoc-a kojeg spominje su prvom postu (slika u prilogu).

čisto da se još jednom obrecnem na ovo što neprestano ponavljaš kao papagaj

 

da, average ne mora značiti puno ukoliko je određeni postotak resonse timea u visini, no stvar nije takva kakvom je ti predstavljaš da su va paneli obavezno s tih 20% daleko lošiji od ips-a

u testovima na rtings se vidi da ips viewsonic ima slabiji response time u 80% slučajeva, dok je u svih 100% razlika minimalnih 0,01ms u odnosu na lg va monitor

 

ips  viewsonic :80% Response Time  4.3 ms
          100% Response Time  10.8 ms
mva lg32gk850: 80% Response Time  2.8 ms
            100% Response Time  10.9 ms
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 15:27 (picajzla0707).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
DarthMarkus kaže...

Jebote sad i mene prpa jer sam naručio

 Imam taj monitor i super je, na najjačem overdriveu nema overshoota, a ghosting je jako slab i to samo u jako rijetkim tranzicijama (uglavnom u starijim pixelastijim igrama na čistim nijansama boje, tipa čista plava, crvena ili crna). Iskreno čak me i malo iznenađuje za cijenu i s obzirom da je VA. i da ne zaboravim, ima i strobing mode tako da i to malo ghostinga rješava.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
Jakovp kaže...
DarthMarkus kaže...

Jebote sad i mene prpa jer sam naručio

 Imam taj monitor i super je, na najjačem overdriveu nema overshoota, a ghosting je jako slab i to samo u jako rijetkim tranzicijama (uglavnom u starijim pixelastijim igrama na čistim nijansama boje, tipa čista plava, crvena ili crna). Iskreno čak me i malo iznenađuje za cijenu i s obzirom da je VA. i da ne zaboravim, ima i strobing mode tako da i to malo ghostinga rješava.

 ma daj, pa to je žešće smeće, na tom se nemeže igrati, kako kaže naš monitor guru s novim jednodnevnim profilom

12 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
Jakovp kaže...
DarthMarkus kaže...

Jebote sad i mene prpa jer sam naručio

 Imam taj monitor i super je, na najjačem overdriveu nema overshoota, a ghosting je jako slab i to samo u jako rijetkim tranzicijama (uglavnom u starijim pixelastijim igrama na čistim nijansama boje, tipa čista plava, crvena ili crna). Iskreno čak me i malo iznenađuje za cijenu i s obzirom da je VA. i da ne zaboravim, ima i strobing mode tako da i to malo ghostinga rješava.

 Znači da ne otkazujem narudžbu ? Upgrade sa 32"IPSa mi se čini kao logičan izbor.

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
11 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
DarthMarkus kaže...

 Znači da ne otkazujem narudžbu ? Upgrade sa 32"IPSa mi se čini kao logičan izbor.

daj si mira, nasjeo si na trolčinu koju su već stoput izbacili s foruma, trolčinu koja namjerno serenda, izvrdava i banalizira samo zato jer je nesposoban priznat kad nije u pravu

 

u krajnjem slučaju vratiš monitor u roku 14 dana ukoliko se pokaže da ti je eventualni ghosting previše iritantan

 

va.mrljavac kaže...

 i opet... još jednom... ne s rtings nego od pičkoustog koji ti paše, slika govori sve

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 15:41 (picajzla0707).
11 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
va.mrljavac kaže... 
picajzla0707 kaže...

 

 i opet... još jednom... ne s rtings nego od pičkoustog koji ti paše, slika govori sve

 

 Pa jesi ti uopce pogledao slike sto sam stavio u prethodnom postu koje pokazuju da je average rt drek koji mogu popusiti samo neuki? Ah da, po obicaju u nedostatku znanja i argumenata si zaobisao dio koji ti ne pase.

 naporan si....naporan, jebeno naporan i ideš mi na kurac s ignoriranjem onoga što ti ne paše, okrećući pilu naopako i optužujući druge za ono što je tvoj problem

 

va.mrljavac kaže...

Cesto najveci overdrive stvara probleme, ali kod onog budzet ips-a to nije bio slucaj tj njemu je bas odgovarao najveci...

 to što je jednom primjeru najveći overdrive radi ok, ne znači da je to pravilo - a ti ga uzimaš kao pravilo 

 

nadalje, još jednom ignoriraš rezultate kod normalne (srednje) postavke overdrive koja se najčešće koristi (jer najveća postavka, kako i sam priznaješ, često stvara probleme)

ps  viewsonic :80% Response Time  4.3 ms
          100% Response Time  10.8 ms
mva lg32gk850: 80% Response Time  2.8 ms
            100% Response Time  10.9 ms
ovih 100% sa 10.8 i 10.9 na jedmom va i na jednom ips panelu jasno pokazuje da se paneli ponašaju vrlo slično, odnosno da nema onoga što ti uporno tvrdiš bez dokaza - da kod onoga lg va monitora koji je proglašen izvrsnim i od strane rtings i od strane pičkoustog nema toliko velikih problema kakvi su bili na nekadašnjim i još uvijek nekim novijim va panelima u response timeu
i još jednom - response time nije najbitnija karakteristika, da jest onda bi i rtings i pičkousti te monitore nazivali žešćim smećem, a upravo suprotno - smatraju ga izvrsnim gejming monitorom
naravno da će hw guru tvrditi suprotno, jer i pičkousti i rtins su goli kurac za našeg stručnjaka
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Monitor s MVA matricom ima problema s ghostingom,

El to Stjepanj ?

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
va.mrljavac kaže...
DarthMarkus kaže...

 Znači da ne otkazujem narudžbu ? Upgrade sa 32"IPSa mi se čini kao logičan izbor.

 

 Jedna opaska vezana za lika ciju si recenziju gledao. Taj covjek je i za c27g1 rekao da ima super response time, a pogledaj si malo komentare ovdje na forumu za c24g1 koji je isti samo ima manju dijagonalu. To je valjda monitor kojeg je ekipa u najvecem postotku vratila koliko je bio los po pitanju ghostinga, ali i losih boja.

 

Dobro se sjecam dvojice forumasa sa kojima sam se natezao oko tog minitora isto kao i sada sa kolegom. Obojica su me prozivali da sam trol, a jedan je isao do teske krajnosti izvrijedavsi me skroz. Par mjeseci kasnije eto ih opet, obojica vratila tog aoc-a i ne samo to, posrali su ga uzduz i poprijeko i kupili TN panel koji su popljuvali. Stavim ti linkove na postove cim nadem.

 TN ne bih uzeo nikada. Nisam profi igrač CS-a.

 

Sad bih ja mogao okrenuti pilu naopako i reći da je TN i dalje TN, ma koliko se navodno popravio u gornjem domu.

 

Svaki monitor ima kompromis. Koliko kome smeta je poanta.

 

Ja radije spojim i gejmam Total War na Sony TV-u i VA panelu nego na buđet IPS-u kojeg imam.

 

Čim vidim logo od AOC-a na sivoj pozadini pri paljenju me već iritira. 

 

Budem ga ipak uzeo, ako me bude iritirao vratim ga. Nadam se da Links prihvaća izlike poput ghostinga.

 

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Monitor s MVA matricom ima problema s ghosting
DarthMarkus kaže...
Jakovp kaže...
DarthMarkus kaže...

Jebote sad i mene prpa jer sam naručio

 Imam taj monitor i super je, na najjačem overdriveu nema overshoota, a ghosting je jako slab i to samo u jako rijetkim tranzicijama (uglavnom u starijim pixelastijim igrama na čistim nijansama boje, tipa čista plava, crvena ili crna). Iskreno čak me i malo iznenađuje za cijenu i s obzirom da je VA. i da ne zaboravim, ima i strobing mode tako da i to malo ghostinga rješava.

 Znači da ne otkazujem narudžbu ? Upgrade sa 32"IPSa mi se čini kao logičan izbor.

 

 Naravno da ne, monitor je stvarno za 5, pogotovo za cijenu. Naravno da ima boljih ali su više nego duplo skuplji.

 

 

Ljudi zašto raspravljate sa trolom, to samo na ignore, ionako brzo ide protjerivanje. Kako vam se da... Vidi se po postovima da nema blage o čemu priča.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice