SAD bi mogle zabraniti TikTok

poruka: 33
|
čitano: 10.755
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SAD bi mogle zabraniti TikTok".
15 godina
offline
SAD bi mogle zabraniti TikTok

kakav crikus....  sad će svaka Kineska kompanija, koja zarađuje ozbiljnije novce van Kine, biti ugroza za nacionalnu sigurnost.... daklem ZABRANJENA.

 

jedno Vas Fejs i Google smiju špijunirati 

 

:D

 
26 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: SAD bi mogle zabraniti TikTok
A EU vezana pupcanom vrpcom sa SAD.Kako oni okom tako EU skokom.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2020 16:16 (dreadmoore).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
SAD bi mogle zabraniti TikTok

svaka čast! bravo SAD!!

 
3 18 hvala 0
15 godina
offline
Re: SAD bi mogle zabraniti TikTok
I onda ce vratit Vine tako da se od informacija ne naplacuje Kina vec SAD...ali onda ce opet doc Kina s kapitalom u SAD i kupit nesto...i tako u krug. A Trump misli da ce ljudi odbit kapital...
15 godina
offline
Re: SAD bi mogle zabraniti TikTok
Iskreno više volim da mi podatke skuplja i da me prate Amerikanci nego Kina i njihovi luđaci u vlasti.
Know your world.
 
8 19 hvala 1
15 godina
offline
Re: SAD bi mogle zabraniti TikTok
escobar_ kaže...
Iskreno više volim da mi podatke skuplja i da me prate Amerikanci nego Kina i njihovi luđaci u vlasti.

 

Da.

Jer Xing-Ying-Yu ionako drma Brnazima i pripadnom krajinom.

 

15 godina
offline
Re: SAD bi mogle zabraniti TikTok
escobar_ kaže...
Iskreno više volim da mi podatke skuplja i da me prate Amerikanci nego Kina i njihovi luđaci u vlasti.

 A ja kao Amerikanac i quant kazem da je bolje da ti nitko ne skuplja podatke...i da je to sve isto.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2020 17:46 (Mitch).
12 godina
odjavljen
offline
Re: SAD bi mogle zabraniti TikTok
Jedva čekam da ga EU zabrani. Ne što "špijunira", već zbog ispiranje mozga.

Ne bi me čudilo da je netko u CVu naveo da je profesionalni tiktoker 🤦🏿‍♂️
 
9 2 hvala 1
13 godina
offline
Re: SAD bi mogle zabraniti TikTok
dankodr kaže...

kakav crikus....  sad će svaka Kineska kompanija, koja zarađuje ozbiljnije novce van Kine, biti ugroza za nacionalnu sigurnost.... daklem ZABRANJENA.

 

jedno Vas Fejs i Google smiju špijunirati 

 

:D

Možeš govoriti što hoćeš, ali u Kini postoji zakon koji jasno govori da korisnički podaci od svih kompanija koje djeluju na području Kine MORAJU biti dostupni na zahtjev CCP. Upravo zbog toga;

  • nijedna kineska aplikacija nema pravu enkripciju (pa ni one namijenjene za internacionalno tržište)
  • sve kineske aplikacije prikupljaju sve relevantne i ne relevantne podatke od korisnika (kao na primjer, korisnička interakcija s drugim aplikacijama)

 

Recimo, Cheetah Mobile je kompanija koja stoji iza Clean Mastera, CM Securityja, Battery Doctora, AnTuTu Benchmarka i sličnih aplikacija. Više ih nema na Google Play Storeu iz gore navedenih razloga (+ muljanja s oglasima i zaradom). Ta kompanija čak nije ni skrivala čime se bavi; prikupljala je korisničke podatke, aktivnost na mobitelu i još hrpu drugih stvari za treniranje vlastite AI tehnologije. Štoviše, te podatke je prodavala svima koji su ih htjeli kupiti, čak su nudili i besplatan pristup podacima uz probni period. Najbolji dio – jednom su se čak preimenovali u Leopard Mobile kako bi zaobišli Googleovu zabranu, ali kazna ih je sustigla.

 

No, ne daj se prevariti. Cheetah Mobile nije jedina kompanija koja je uhvaćena s prstima u pekmezu. Qihoo (vlasnik Opera preglednika) radi apsolutno isto sa svojim programima i aplikacijama. Ali Cheetah Mobile nije ni do koljena Qihoou i njihovim proizvodima. Njihovi proizvodi su toliko loši da su svojevrsno postali meme u Kini, doslovno. Osim što se uz njih veže mali milijun afera, skandala i tužbi (koji se, između ostalog, mogu pročitati na kineskoj Wikipediji; cijela jedna stranica je posvećena samo njihovim skandalima), kažnjeni su od strane kineske komunističke partije jer nisu "igrali po pravilima", te su njihovi programi i aplikacije završili na crnoj listi.

 

Iako još ima mali milijun primjera od Tencenta i sličnih kineskih kompanija, mislim da je gore navedeno sasvim dovoljno da se vidi na kojem principu funkcioniraju zapravo te njihove tehnološke kompanije. Ali vratimo se na temu...

 

Inače, u potpunosti podržavam zabranu kineskih aplikacija u SAD-u i Indiji. Jer, ako Kina na svom teritoriju može blokirati američke i indijske tehnološke kompanije i njihove usluge, ne vidim razlog zašto SAD i Indija ne bi uzvratili istom mjerom.

SAD i Indija nisu na ničemu izgubili; tu je konkretno izgubila Kina. Samo Indija je za Kinu vrlo veliko i važno tržište; 30% preuzimanja TikToka je iz Indije, a prognoziralo se da bi oglašavanjem mogli zaraditi milijardu dolara samo u istoj. Sada je ta zarada otišla u vjetar...

escobar_ kaže...
Iskreno više volim da mi podatke skuplja i da me prate Amerikanci nego Kina i njihovi luđaci u vlasti.

Osobno ne volim niti želim da netko prikuplja moje podatke. Ali kada imaš uređenu i neuređenu državu, biram uređenu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2020 22:59 (Marko :D).
6 godina
offline
Re: SAD bi mogle zabraniti TikTok
U životu sve je sranje osim pišanja. A i pišanje je sranje ako pišaš uz vjetar. (KONFUCIUS)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2020 20:32 (HCMAA).
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
SAD bi mogle zabraniti TikTok

Znam da je sad drvlje i kamenje po amerima jer seru po kini k njihovim appovima al malo razmislite kaj se sve može naći na tiktoku..

Djeca ga koriste masovno, vojnici, itd..

Djeca ambasadora, slikaju i snimaju urede, admin prostore, sama aplikacija snifa po cijelom mobitelu, glupi vojnici koriste u bazama, dok vježbaju, trče (lako dođeš do layouta vojne baze, broja ljudi, di i kad se ide u akciju jer naravno ljudi su glupi i ne gase uređaje). Sa sigurnosne strane, jako opasna aplikacija.

Naravno, nije jedina, ali je kineska, i amerima to smeta, a nemreš očekivati da će ljudi biti pametni i poslušati savjete, jedino je oštar rez učinkovit.

 

Ima dosta anegdotalnih, ali sasvim mogućih i realnih primjera zloporabe

 

https://www.reddit.com/r/worldnews/comments/hmo4jy/the_united_states_is_looking_at_banning_tiktok/

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2020 21:11 (nixass).
Moj PC  
5 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: SAD bi mogle zabraniti TikTok
nixass kaže...

Znam da je sad drvlje i kamenje po amerima jer seru po kini k njihovim appovima al malo razmislite kaj se sve može naći na tiktoku..

Djeca ga koriste masovno, vojnici, itd..

Djeca ambasadora, slikaju i snimaju urede, admin prostore, sama aplikacija snifa po cijelom mobitelu, glupi vojnici koriste u bazama, dok vježbaju, trče (lako dođeš do layouta vojne baze, broja ljudi, di i kad se ide u akciju jer naravno ljudi su glupi i ne gase uređaje). Sa sigurnosne strane, jako opasna aplikacija.

Naravno, nije jedina, ali je kineska, i amerima to smeta, a nemreš očekivati da će ljudi biti pametni i poslušati savjete, jedino je oštar rez učinkovit.

 

Ima dosta anegdotalnih, ali sasvim mogućih i realnih primjera zloporabe

 

https://www.reddit.com/r/worldnews/comments/hmo4jy/the_united_states_is_looking_at_banning_tiktok/

Dobro, ali zlouporaba ne dolazi samo iz Kine. Imas zlouporabu podataka kojih prodaju FB (+IG, Wapp) i Google, a to je na globalnoj razini.

Sjeti se samo Cambridge Analytice.

 

 

Ako razmisljas kao perpetrator, prije ces ic u sporazum s nekime iz FAANGa nego TikTokom upravo zato sto postoji taj lazan osjecaj "sigurnosti" jer je servis americki.

 

Npr. Google Duplex, povjereno znam da su modeli trenirani bas na svima (s navodno hashiranim identifikacijam), ali tu imas i razgovore sluzbenika i slicnih osoba koje si naveo.

12 godina
odjavljen
offline
Re: SAD bi mogle zabraniti TikTok
Evo jedan primjer

16 godina
offline
Re: SAD bi mogle zabraniti TikTok
Mitch kaže...
nixass kaže...

Znam da je sad drvlje i kamenje po amerima jer seru po kini k njihovim appovima al malo razmislite kaj se sve može naći na tiktoku..

Djeca ga koriste masovno, vojnici, itd..

Djeca ambasadora, slikaju i snimaju urede, admin prostore, sama aplikacija snifa po cijelom mobitelu, glupi vojnici koriste u bazama, dok vježbaju, trče (lako dođeš do layouta vojne baze, broja ljudi, di i kad se ide u akciju jer naravno ljudi su glupi i ne gase uređaje). Sa sigurnosne strane, jako opasna aplikacija.

Naravno, nije jedina, ali je kineska, i amerima to smeta, a nemreš očekivati da će ljudi biti pametni i poslušati savjete, jedino je oštar rez učinkovit.

 

Ima dosta anegdotalnih, ali sasvim mogućih i realnih primjera zloporabe

 

https://www.reddit.com/r/worldnews/comments/hmo4jy/the_united_states_is_looking_at_banning_tiktok/

Dobro, ali zlouporaba ne dolazi samo iz Kine. Imas zlouporabu podataka kojih prodaju FB (+IG, Wapp) i Google, a to je na globalnoj razini.

Sjeti se samo Cambridge Analytice.

 

 

Ako razmisljas kao perpetrator, prije ces ic u sporazum s nekime iz FAANGa nego TikTokom upravo zato sto postoji taj lazan osjecaj "sigurnosti" jer je servis americki.

 

Npr. Google Duplex, povjereno znam da su modeli trenirani bas na svima (s navodno hashiranim identifikacijam), ali tu imas i razgovore sluzbenika i slicnih osoba koje si naveo.

 Pa američka vlada će sigurno ići sa američkom firmom (pogle kakve je projekte početkom 00-ih google radio za cia i nsa).

Tiktok je tu smetalo jer špijunaža ide u jednom smjeru

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
neaktivan
offline
SAD bi mogle zabraniti TikTok

Dobro je da svijet još pokazuje znakove multipolarnosti. Otpor i Kini i SAD-u i Rusiji.

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: SAD bi mogle zabraniti TikTok
Marko :D kaže...

Inače, u potpunosti podržavam zabranu kineskih aplikacija u SAD-u i Indiji. Jer, ako Kina na svom teritoriju može blokirati američke i indijske tehnološke kompanije i njihove usluge, ne vidim razlog zašto SAD i Indija ne bi uzvratili istom mjerom.

SAD i Indija nisu na ničemu izgubili; tu je konkretno izgubila Kina. Samo Indija je za Kinu vrlo veliko i važno tržište; 30% preuzimanja TikToka je iz Indije, a prognoziralo se da bi oglašavanjem mogli zaraditi milijardu dolara samo u istoj. Sada je ta zarada otišla u vjetar...

 U potpunosti se slažem, ako Kina ima zabrane, a ima ih odavno, u redu im je uzvratiti istom mjerom.

8 godina
online
SAD bi mogle zabraniti TikTok

Možda se može blokirati App na Storu, ali svaki korisnik koji ima pravu želju i dalje je može koristiti u browseru.

A vjerujem da će se brzo pojaviti i PWA verzija, pa nema neke razlike za korisnike (možda ima za špijuniranje, jer ima nešto manje mogućnosti).

 

Kinezi puno bolje blokiraju promet, npr. FB nije moguće koristiti bez proxy/VPN-a, a i to je dosta limitirano koliko sam čuo, tako da Ameri ne mogu vratiti istom mjerom niti da žele. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SAD bi mogle zabraniti TikTok
LIFO kaže...

Možda se može blokirati App na Storu, ali svaki korisnik koji ima pravu želju i dalje je može koristiti u browseru.

A vjerujem da će se brzo pojaviti i PWA verzija, pa nema neke razlike za korisnike (možda ima za špijuniranje, jer ima nešto manje mogućnosti).

 

Kinezi puno bolje blokiraju promet, npr. FB nije moguće koristiti bez proxy/VPN-a, a i to je dosta limitirano koliko sam čuo, tako da Ameri ne mogu vratiti istom mjerom niti da žele. 

 Zato sto imaju tzv Great Firewall of China. Deep packet inspection, active probing itd...uglavnom smijurija. U firmi neki cak idu iz Shanghaija do Hong Konga da bi poslali neke stvari putem neta...

 

https://ieeexplore.ieee.org/document/7231449

 

Dobar paper za neke koje zanima. Medutim, nema nikakve garancije da se ovo ne dogada u Americi, dapace prilicno sam siguran da firme poput Palantira dobivaju data warehouse sa paketima koje treba prosnifat za CIA...

 

 

8 godina
protjeran
offline
SAD bi mogle zabraniti TikTok

Ajmooo crvendaci mozete vi i bolje od 11 TD-ova 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
SAD bi mogle zabraniti TikTok

i ne , ta namjera zabrane nema ništa sa sabotiranjem Trumpova izbornog skupa u Tulsi 

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
SAD bi mogle zabraniti TikTok

Obožavam forumaše koji daju TD čim se spomene Kina u negativnom kontekstu, a ne jave se ni u temu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2020 9:54 (Marko :D).
 
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: SAD bi mogle zabraniti TikTok
Licemjeri. Kenjaju o sigurnosti i privatnosti, a u svom dvorištu imaju najveću sigurnosnu aferu u povijesti.

Nema apsolutno nikakve razlike jel naše podatke, tj naš virtualni profil koriste i obrađuju kinezi ili amerikanci. Nisu US good guys, a kinezi/rusi/indijci/bilo tko drugi bad guys...
Halo Bing! Kako bratac?
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SAD bi mogle zabraniti TikTok
Mitch kaže...

 

https://ieeexplore.ieee.org/document/7231449

 

Dobar paper za neke koje zanima. Medutim, nema nikakve garancije da se ovo ne dogada u Americi, dapace prilicno sam siguran da firme poput Palantira dobivaju data warehouse sa paketima koje treba prosnifat za CIA...

 

 

pa pogledaj samo north virginiu, oko Dullesa je najveca koncentracija data centara na svijetu (vecina internet prometa ide kroz to podrucje), sve defense firme su tamo, a i sve vladine agencije (CIA, NSA,FBI, Pentagon, a i DC) su tamo.. naravno da par fibera ide i kroz vladin filter 😅

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
SAD bi mogle zabraniti TikTok

Svi oni koji su cvilili kada su FB i YT micali nepodobne sada kada država miče nepodobne spavaju? Ili se vesele?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
SAD bi mogle zabraniti TikTok

Kad je riječ o TikToku, Trumpova administracija ističe kako bi sigurnost SAD-a i njegovih građana mogla biti ugrožena zbog načina korištenja privatnih podataka

 

naravno, jer Google i Facebook skupljaju podatke za analitiku, a zlocesti kinezi spijuniraju

 
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: SAD bi mogle zabraniti TikTok
Marko :D kaže...

Obožavam forumaše koji daju TD čim se spomene Kina u negativnom kontekstu, a ne jave se ni u temu.

 

Ajd ne kakaj, instaliran si Googletu analno, a ispod lijeve miške ti je tetovirano Murrica.
Nabrijan si na čineze polurasistički kao da si se sagnuo po sapun u svlačioni gej kosooke XXL repke.
Nema članka glede Kine di ne iznosiš svoje paranoje spram azijata.
A kao što je ranije kolega naveo, Cambridge Analitica, Trump & Brexit i total utter BS se valjda dešava na nekom drugom planetu?
Ameri izašli iz WHOa da ne bi dali cjepiva drugima, izašli iz UN Vijeće za ljudska prava... de nek se više opašu zidom naokolo i prekinu svu komunikaciju sa ostatkom svijeta.

I njiovih "5 očiju" i ostatak commonwealth imperija koji se naočigled urušava.

13 godina
offline
Re: SAD bi mogle zabraniti TikTok

Nadam se sa di svjestan da ovo sve vrijedi i za tebe. Nema teme u kojoj se spominje Kina, a da ju ne braniš kao najsavršeniju zemlju na svijetu. Politička sr*nja događaju se u svakoj zemlji, SAD i Kina nisu iznimke.

 

Svi mi shvaćamo da ne voliš SAD, da obožavaš komunizam, diktaturu, manjak slobode. Jedino ne znam da li se zezaš, trollaš ili bi stvarno volio živjeti u takvom svijetu.

 

I sve ovo što sam ja u svojoj prvoj poruci napisao je istina. Potvrđene i provjerene činjenice.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 7:48 (Marko :D).
8 godina
protjeran
offline
Re: SAD bi mogle zabraniti TikTok
Zechina kaže...
Marko :D kaže...

Obožavam forumaše koji daju TD čim se spomene Kina u negativnom kontekstu, a ne jave se ni u temu.

 

Ajd ne kakaj, instaliran si Googletu analno, a ispod lijeve miške ti je tetovirano Murrica.
Nabrijan si na čineze polurasistički kao da si se sagnuo po sapun u svlačioni gej kosooke XXL repke.
Nema članka glede Kine di ne iznosiš svoje paranoje spram azijata.
A kao što je ranije kolega naveo, Cambridge Analitica, Trump & Brexit i total utter BS se valjda dešava na nekom drugom planetu?
Ameri izašli iz WHOa da ne bi dali cjepiva drugima, izašli iz UN Vijeće za ljudska prava... de nek se više opašu zidom naokolo i prekinu svu komunikaciju sa ostatkom svijeta.

I njiovih "5 očiju" i ostatak commonwealth imperija koji se naočigled urušava.

lmao tko je tebe tako uvrijedio

15 godina
offline
Re: SAD bi mogle zabraniti TikTok
Marko :D kaže...

Obožavam forumaše koji daju TD čim se spomene Kina u negativnom kontekstu, a ne jave se ni u temu.

 -još nisi dosegao level sljedbenika-sekte-višeg bića (klasičnog gurua..), tad je dovoljno nick-avatar, ne sadržaj..  no mlad si pa stigneš steći i takve sljedbenike.. :) 

-odnosno, da, zeko konkretno navodi, trumpek&analitica su primjer, slobode&demokracije .. a vidjet ćemo (ili nećemo) što će aktualni hak twita otkriti, do kud će fbi doći, rusa-kineza ili nekim čudom nešto pod okriljem natoa tj zapadne demokracije, zemlje sloboda.. i trumpa. Baš onako laički nagađam tko bi mogao biti krivac, sj.koreja? haker iz zaprešića? .. jamačno :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
SAD bi mogle zabraniti TikTok

Kakvo je sad stanje pošto MS planira kupiti TikTok?
Može li neka organizacija započeti istragu legalnosti prvo zabrane tiptoka u americi, padanje njegove vrijednosti i kupnje od strane (američkog) MS-a?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice