Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

poruka: 234
|
čitano: 78.452
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta".
15 godina
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

Odlični zvučnici i odlična recenzija ali gdje u Hrvatskoj kupiti ove zvučnike? U asortimanu Mikronisa ih nema, na drugim stranicama ih nisam našao.

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
Moj PC  
4 0 hvala 3
16 godina
moderator
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
Adoon kaže...

Odlični zvučnici i odlična recenzija ali gdje u Hrvatskoj kupiti ove zvučnike? U asortimanu Mikronisa ih nema, na drugim stranicama ih nisam našao.

 

Javit ću se danas Mikronisu pa ti kroz "službene kanale" saznati kad će opet biti dostupni. Javim se ovdje čim dobijem odgovor 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
15 godina
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

ma to oni rade štih-probu preko recenzije u bug-u, u smislu oglašavanja, a znaju da Davoru možeš vjerovati. bude, samo da naruče više. sad imaju štofa. malo strpljenja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

Tko ne želi čekati može naručiti odavdje dođe jeftinije uključijuči dostavu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

Nahvalili ste ih vise nego one kefore od 7000kn, mada me nebi cudilo da ovi koji kostaju 1200 sviraju isto ili bolje

http://www.soundstream.com/
 
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

Samo da kažem, jedva čekam da netko kupi ove zvučnike pa se javi s dojmovima  Ja sam pao na dupe, a isto se dogodilo i nekolicini drugih iz redakcije, koji su ih nosili doma da ih isprobaju. Kako to košta manje od 1.300 kuna, nije jasno nikome 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
summus kaže...

Tko ne želi čekati može naručiti odavdje dođe jeftinije uključijuči dostavu.

 Out of stock 

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

Off topic.

Jesu pouzdani i dobri Modecom tableti? Zvučnici, kažete jesu dobri... A tabletici?

Hvala

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
Davor kaže...

Samo da kažem, jedva čekam da netko kupi ove zvučnike pa se javi s dojmovima  Ja sam pao na dupe, a isto se dogodilo i nekolicini drugih iz redakcije, koji su ih nosili doma da ih isprobaju. Kako to košta manje od 1.300 kuna, nije jasno nikome 

 Ja ću odmah kupiti čim budu dostupni. Cijena je i više nego privlačna, a i drugi ih hvale na sva usta u njihovim recenzijama.

 

Nije ni čudo da su out of stock.

Samomrzeći hrvat
16 godina
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
Modecom me uvijek iznova pozitivno šokira odličnom kvalitetom materijala i završnom obradom po blesavo niskim cijenama.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

Kako bi ih usporedili sa Logitech Z2300 ?

 

Znam.. nije fer usporedba 2.0 vs 2.1

 

no pred kakvih pola godine mi je nešto riknulo u wooferu,i od tada mi jedan satelit ne radi (zvučnik ispravan) pa mi djeluju kao solidna zamjena

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

Kakve su kvalitete ostali Modecomovi proizvodi, ako neko ima iskustva?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
Dead kaže...
memulica kaže...
Modecom me uvijek iznova pozitivno šokira odličnom kvalitetom materijala i završnom obradom po blesavo niskim cijenama.

 A gdje ih rade? Možda u nekoj vijetnamskoj zabiti gdje tjeraju ljude kao robove.

Kaže on pišući sa Apple MacBook Pro. 

Moj PC  
37 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
AKosir1990 kaže...

Kakve su kvalitete ostali Modecomovi proizvodi, ako neko ima iskustva?

 Pa mom MC-GMX4 mišu je prošla garancija, sve još uvijek kao i prvog dana, samo razmišljam da si uzmem još jedno 4-5 komada i osiguram se do kraja života - jer mi je ovaj miš takooo dooobar

Za ostale proizvode ne znam ali uopće ne sumnjam da su kvalitetni sa jako dobrom cijenom.

16 godina
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

Vec neko vrijeme planiram kupiti solidne zvucnike, ova recenzija je u pravi cas. :)

Jos nema na amazon.de za sada, samo misevi tastature itd. od Modecom.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

... Sa zadivljujućom lakoćom na udaljenosti manjoj od jednog metra od ušiju postižu osjećaj prostornosti i širine zvuka te stvaraju dojam da vam pjevači pjevaju iz monitora, a ne iz kutija koje se nalaze s njegove lijeve i desne strane. Bas im je iznimno ugodan –mesnat, udaran, moćan i živahan, a ne toliko nametljiv da bi nakon duljeg slušanja počeo ići na živce. Pri glasnijem slušanju udara s tolikim autoritetom da je lako pomisliti kako se negdje u prostoriji nalazi subwoofer. Izvrsno je stopljen sa sredinom frekvencijskog raspona, gdje nam, pak, biva isporučena velika količina detalja i finesa, uz sveprisutan osjećaj prozračnosti, kakav se inače dobiva od većih zvučnika. Visoke frekvencije su čiste i bešavno povezane sa srednjima. U najvišem dijelu spektra nismo čuli ništa što bi nas moglo natjerati na pomisao da bi Modecomovi zvučnici mogli umoriti uši nakon višesatnog korištenja.

 

 

odlicna recenzija ali ipak mislim da je ovo malo previše u stilu audiofilskih ćasopisa..

 

ako dobro razumim prije napisano, mesnat udaran bas- imaju tvornicki blagi loudness efekt pa vjerovatno nisu nikako dobar izbor za jeftin monitoring.

ovaj osjećaj prostornosti vjerovatno znaći da je stereo crosstalk sveden na minimum dobro izvedenim pcb-om.

velika kolićina detalja/bešavno povezano vjerovatno znaći da je rezna frekvencija visokotonca negdi oko 1.5-2kHz pa ne mulja po glasu toliko a i 35w za visoki ide u prilog niskoj reznoj frekvenciji.
osjećaj prozraćnosti bi treba znacit da visoki svira 16kHz+ frekvencije bez problema.


doda bi samo da je vjerovatno biamping tj svaki zvucnik svoje pojacalo jer izlaz za drugi zvucnik ima 4 pina ,a ako je biamping skretnica je vjerovatno rješena s nekakvim dspom, nadam se 24bitnim.

dajte nam fr grafove ,mjerenja ,tehnicke detalje, sliku pcb-a itd rastavite ih pobogu .. ipak je ovo tehnićki orjentiran ćasopis a ne prodavanje magle :D

Moj PC  
19 0 hvala 4
16 godina
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

izgleda da sam ja zadnji barbar sa monitor zvučnicima :-D

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, Steam account)
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
dabar_solta_V2 kaže...

odlicna recenzija ali ipak mislim da je ovo malo previše u stilu audiofilskih ćasopisa..

 

ako dobro razumim prije napisano, mesnat udaran bas- imaju tvornicki blagi loudness efekt pa vjerovatno nisu nikako dobar izbor za jeftin monitoring.

ovaj osjećaj prostornosti vjerovatno znaći da je stereo crosstalk sveden na minimum dobro izvedenim pcb-om.

velika kolićina detalja/bešavno povezano vjerovatno znaći da je rezna frekvencija visokotonca negdi oko 1.5-2kHz pa ne mulja po glasu toliko a i 35w za visoki ide u prilog niskoj reznoj frekvenciji.
osjećaj prozraćnosti bi treba znacit da visoki svira 16kHz+ frekvencije bez problema.


doda bi samo da je vjerovatno biamping tj svaki zvucnik svoje pojacalo jer izlaz za drugi zvucnik ima 4 pina ,a ako je biamping skretnica je vjerovatno rješena s nekakvim dspom, nadam se 24bitnim.

dajte nam fr grafove ,mjerenja ,tehnicke detalje, sliku pcb-a itd rastavite ih pobogu .. ipak je ovo tehnićki orjentiran ćasopis a ne prodavanje magle :D

Eh sad... očekuješ previše. Da idu mjeriti response svakog zvučnika, koliko bi ih popadalo na testu, ne bi se htjeli reklamirat kod njih...

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
12 godina
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
Davor kaže...

Samo da kažem, jedva čekam da netko kupi ove zvučnike pa se javi s dojmovima  Ja sam pao na dupe, a isto se dogodilo i nekolicini drugih iz redakcije, koji su ih nosili doma da ih isprobaju. Kako to košta manje od 1.300 kuna, nije jasno nikome 

 Možda pravo pitanje nije kako ovi koštaju manje od 200€ nego zašto drugi koštaju više. Danas kad se 99% toga štanca u Kini jedino pravo pitanje je koliko će % netko naplatiti stavljanje svog imena. Ako Modecom nastavi brendirati dobre proizvode cijena će im rasti pa ćemo za godinu-dvije čitati o nekoj drugoj firmi koja nudi best buy. Klasika.

 

Kinezi su tržište potrošačke elektronike doveli u totalni kaos. Rečenica iz teksta "praksa nam je nebrojeno puta pokazala da problematiku kvalitetnog zvuka ipak valja ostaviti usko specijaliziranim tvrtkama s dugogodišnjim fokusom na to područje" odavno nije pravilo pa tako jedan te isti proizvod s tri različita imena možeš kupiti za 100$, 200$ ili 500$. Ovisi jel ga prodaje kinez, poljak ili amerikanac. Shvatili ljudi da kupac danas kupuje po sistemu - kupit ću zvučnike za 200€ i onda bira u tom rangu cijene. Razlika se svodi na kvalitetu materijala i završne obrade. Ponekad ni to. Elektronički dio je identičan.

 

Tako ako želite kupiti dobar miš za 230kn kupit ćete u tekstu spomenuti Modecom Volcano MC-GMX4, ako imate malo više novca kupit ćete MSI Clutch GM20 a ako ste stvarno na tankom budžetu ostaje vam Redragon M907.

Nekad je za ovakve stvari trebalo nazvati "halo Bing", sad je "halo Ming". I neka je!

 

7 godina
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
Father_Dougal kaže...

Eh sad... očekuješ previše. Da idu mjeriti response svakog zvučnika, koliko bi ih popadalo na testu, ne bi se htjeli reklamirat kod njih...

 smoothing 1/1 bar, umjesto ove -10dB vrijednosti šta proizvođać napiše na kutiju. mislim da ne tražim previše ?

14 godina
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
Davor kaže...
Adoon kaže...

Odlični zvučnici i odlična recenzija ali gdje u Hrvatskoj kupiti ove zvučnike? U asortimanu Mikronisa ih nema, na drugim stranicama ih nisam našao.

 

Javit ću se danas Mikronisu pa ti kroz "službene kanale" saznati kad će opet biti dostupni. Javim se ovdje čim dobijem odgovor 

 Baš ti poslah nekidan poruku na Steamu. Nema boga, pokušavam ih nabavit otkad je Bug iziša :D

9 godina
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

Eto mene je recenzija potaknula da ih kupim, a kad ono - nigdje ih nema. -.- To me nije spriječilo da kupim barem neke zvučnike. Nakon 2-3 tjedna njuškarenja za 1300kn nabavio sam polovne zvučnike i pojačalo koji vrlo vjerojatno bolje sviraju od Modecoma (barem se tako tješim). :)

Hvala Bugu na recenziji. :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 14:00 (hudibitek).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
LOL123 kaže...

Kako bi ih usporedili sa Logitech Z2300 ?

 

Znam.. nije fer usporedba 2.0 vs 2.1

 

no pred kakvih pola godine mi je nešto riknulo u wooferu,i od tada mi jedan satelit ne radi (zvučnik ispravan) pa mi djeluju kao solidna zamjena

 

Hvala

 Ovo i mene zanima :)

After Effects,Sony Vegas Pro,Nuke i Maya tutoriali na hrvatskom: http://www.youtube.com/user/AdobeTemplate
16 godina
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
dabar_solta_V2 kaže...

doda bi samo da je vjerovatno biamping tj svaki zvucnik svoje pojacalo jer izlaz za drugi zvucnik ima 4 pina ,a ako je biamping skretnica je vjerovatno rješena s nekakvim dspom, nadam se 24bitnim.

dajte nam fr grafove ,mjerenja ,tehnicke detalje, sliku pcb-a itd rastavite ih pobogu .. ipak je ovo tehnićki orjentiran ćasopis a ne prodavanje magle :D

 I dobro bi doda jer na barem 2 mista VRIŠTI podatak da mid-bas ima svoje (55 W), a visokotonac svoje (35 W) pojačalo... samo misto di si ti na pinovima to pod vjerojatno ulovio taj biamping je na razini Sherlocka haha... Dobra dobra ;)

16 godina
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
BugHacker kaže...
LOL123 kaže...

Kako bi ih usporedili sa Logitech Z2300 ?

 

Znam.. nije fer usporedba 2.0 vs 2.1

 

Ovo i mene zanima :)

 Mislim da to što ti (i ekipa) pod fer gledaš nema veze sa fer s onim koga zanima kvalitetan zvuk, a ne woof woof woofer... Dakle što se tiče kvalitete zvuka ovi (vjerojatno) pojedu svaki Logitech za predjelo, a što se tiče percepcije kvalitete preko woofera to u stvari nije kvaliteta, nego zajebancija za narod pa ko voli nek izvoli... sve ima svoje zašto i za koga.

16 godina
moderator
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

Zvuk je neusporediv s ičime što je Logitech ikad proizveo. Ovo je skroz druga klasa zvučnika i zvuka, ne bih uopće spominjao Logitech u istom kontekstu. Kod Modecomovih zvjerki je mnogo otvoreniji, grandiozniji i finije balansiran, bez onog "reza" između basova i srednjih frekvencija. Uglavnom, ne bih to uspoređivao, nemam baš neko mišljenje o Logitechovim zvučnicima (posjedovao sam par godina Z-2300). To mi je onako, pomalo dječja vizija dobrog zvuka. Modecom ide u ligu s ozbiljnim igračima 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Moj PC  
6 0 hvala 6
16 godina
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
BlueMax kaže...
Ako Modecom nastavi brendirati dobre proizvode cijena će im rasti pa ćemo za godinu-dvije čitati o nekoj drugoj firmi koja nudi best buy. Klasika.

 

 Pravilo: uvijek ce postojati Kinez koji se probija na trziste. :)

12 godina
offline
Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propušta

Slažem se da Logitech nikad nije napravio nešto što dobro zvuči. Do prije 5-6 godina radili su dobre miševe.

 
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
Hvala na ovome !

Bacam se u potragu za nabavku

Da.. konkretno kod Z2300 je jako očita razlika basa i visokog tona
Srednji jednostavno nedostaje zbog velike razlike između satelita i woofera

Ali svejedno im je zvuk vrlo dobar za cijenu od 1200kn (pred 10g.kupio)
16 godina
moderator
offline
Re: Modecom Eclipse 180 - Prilika koja se ne propu
LOL123 kaže...
Hvala na ovome !

Bacam se u potragu za nabavku

Da.. konkretno kod Z2300 je jako očita razlika basa i visokog tona
Srednji jednostavno nedostaje zbog velike razlike između satelita i woofera

Ali svejedno im je zvuk vrlo dobar za cijenu od 1200kn (pred 10g.kupio)

 

Ništa, drago mi je da mogu pomoći  Ako/kad se prebaciš na Modecomove zvučnike, za tebe će baš izrazito vrijediti ona priča da u omiljenim pjesmama čuješ stvari koje prije nisi, jer je količina detalja koje ti zvučnici isporučuju u odnosu na Z-2300 za smrznut se 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice