Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim pri

poruka: 48
|
čitano: 7.369
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim pri".
7 godina
offline
Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim pri

Ne možeš bojkotirati tehnologiju i zabijati glavu u pijesak praveći se da napredak ne postoji. 

Jedini logičan potez mi se čini da kineski proizvođači mobilne tehnologije predstave svoje novitete na nekom drugom mjestu te tako uzmu primat i u tome. Barcelonin sajam bi tako postao drugorazredni. 

 
12 0 hvala 0
4 godine
online
Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim pri

Ah, ah... Velike li tragedije u doba interneta! Predstavljanje Samsungovog S20 mogao sam gledati samo putem interneta. Predstavljanje iphonea 9/SE2 gledat ću isto tako putem interneta. Svi sve znamo o dragim nam mobitelima i nećemo izgubiti niti djelić informacije zbog otkazanog MWC-a. 

 
11 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim
Sad proizvođači koji nisu odustali nek naprave svoj korona free show
 
5 0 hvala 2
6 godina
neaktivan
offline
Re: Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim
Zato je korejski film dobio oskara, sad je LG morao vratiti dug odustajuci od MWCa.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim pri

Hebote, ovaj članak je toliko obiluje žutilom, senzacionalizmom i teorijama zavjere da sam mislio da čitam jedan od domaćih "nacionalnih portala"...

 

Da se odmah razumijemo, ako bih birao strane u aktualnom globalno-informacijskom ratu to definitivno ne bi bio Trumpland.

 

Kao prvo, jedan od prvih koji su otkazali dolazak na MWC je bio ZTE. Ako je Huawei "kćer" velike kineske partije, onda je ZTE definitivno "sin". "Belosvetska" zavjera protiv Kine proporcija opisanih u članku time odmah pada u vodu.

Naravno, nakon toga (između ostalih) otkazuje LG (Južna Koreja), pa Sony i NTT Docomo (Japan), Mediatek (Tajvan) i (kao šlag na tortu) - TCL, Ulefone, Vivo (Kina).

Ova kratka lista pokazuje da Zapad nije u tolikoj uroti protiv Istoka kako članak sugerira.

 

Kao drugo, kineske vlasti nisu nevinašca i korona virus JEST opasan. Najsvježija vijest - "Sharp increase in deaths and cases in Hubei" pokazuje ili da:  1. Kinezi nemaju potpunu kontrolu nad situacijom; ili 2. Kinezi LAŽU. Opasnost od globalne pandemije postoji i jako je vjerovatna.

To što drugi "eventi" ne otkazuju svoja događanja ne dokazuje ama baš niša vezano za MWC "zavjeru", nego upravo suprotno - ili nisu svjesni opasnosti, ili su svjesni a namjerno/nenamjerno ignoriraju istu, ili nisu relevantni u globalnim okvirima i opasnostima vezanim za širenje virusa.

 

Kao treće, kao što je naš vrli poznanik William od Ockhama tvrdio, "ako jedan događaj objašnjava više podjednako dobrih pretpostavki, vjerojatnije je istinita ona koja je najjednostavnija".

Dakle, na čelu tvrtki koje otkazuju nastupe su ljudi. Ljudi imaju tendenciju da se boje bolesti, pogotovo zarazne i fatalne. Slijedom toga, ljudi koji se pitaju uklanjaju bilo kakvu mogućnost da se zaraze oni (sebični razlozi) ili netko od njihovih suradnika (nesebični razlozi). I to nema veze sa Kinezima koji bi donijeli virus, nego sa bilo kojim pojedincem koji je potencijalni nositelj istog, bio on "žut", "crn" ili "bijel".

 

U svijetu koji je postao sinonim za utrku za profit, konzumerizam, kapitalizam i eksploataciju kozmičkih proporcija nauštrb dobrobiti i zdravlja pojedinca, nazvati logične i očekivane mjere predostrožnosti "uvredljivim i rasističkim ponašanjem protiv kužnih Kineza koji bi sijali smrt na MWC-u" je potpuno deplasirano i, usudio bih se reći, degutantno.

Hvala Nebesima da je konačno netko našao "cojones" i viknuo: "Show must NOT go on !"

sig
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 8:24 (Matty).
 
22 9 hvala 3
14 godina
offline
Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim pri

Najveća godišnja radost IT novinara - putovanje u Barselonu - je otkazana. I ja bi bio ogorčen.

 
40 2 hvala 3
15 godina
offline
Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim pri

"dragi b.,

gamad nam je ove godine uzela radost igranja telefončićima, điđama-miđama, gudisima i fribisima. ne daju nam ni da se na račun firme nažderemo i napijemo na službenom putu u inozemstvu i krademo bogu dane po elektro-vašarima. pa kamo ide taj svijet?!

tvoj d.

 

pees: odsad samo hajneken. ništa korona."

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 9:36 (Ajar).
Moj PC  
22 1 hvala 0
13 godina
offline
Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim pri

iz dana u dan se objavljuju vijesti kako se neki do sada kultni i prevažni sajmovi ukidaju iz jednostavnog razloga što više ne postoji potreba za njima i sada jedna ovako dramatično intorirana vijest da će zbog otkazivanja sajma u barceloni doći do velike tragedije i nazadovanja tehnologije (LOL)

 
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim
Ajar kaže...

"dragi b.,

gamad nam je ove godine uzela radost igranja telefončićima, điđama-miđama, gudisima i fribisima. ne daju nam ni da se na račun firme nažderemo i napijemo na službenom putu u inozemstvu i krademo bogu dane po elektro-vašarima. pa kamo ide taj svijet?!

tvoj d.

 

pees: odsad samo hajneken. ništa korona."

 Kakvo igranje telefončićima, pa nemamo b. i ja vremena za to, uz toliko žderanja i opijanja! 

drpetric
14 godina
offline
Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim pri

a upucavanje hostesama?

 

"viđe mala dijagonale u mojega..."

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
15 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim pri

Zapravo je autor teksta ljut što nije malo otišao na konferenciju, da je otkazana bilo koja druga od spomenutih bilo bi ga briga kao i sve nas koji nemamo veze s ovom što je otkazana. 

 
4 3 hvala 0
11 godina
offline
Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim pri

Konkretno, baš u Barceloni se istog dana kada je bio Bug Future Show...

znam trojicu ljudi koji su mi se žalili prošli tjedan na visoku temperaturu

zajedničko im je da su bili na bfs 

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim pri

A glupog li članka, kao da čitam 24 sata.

 

Autor ne daje nikakav dokaz niti činjenicu koja bi poduprla tezu, već se nabacuje nekakvim teorijama zavjere.

 

Koliko Kineza dolazi na Barcelona Fashion Show, a koliko dolazi na MWC? Negdje sam pročitao da se očekivalo cca 6-10 tisuća gostiju iz Kine na MWC. Na ovom prvom bih nagađao 6-10 ljudi.

 

Kad bi bio kao autor ovog članka, ispalio bih teoriju da je novinarima otkazan besplatan put i prežderavanje u Barceloni pa su sad malo jalni.

Moj PC  
8 3 hvala 0
15 godina
offline
Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim pri

Svaka čast na hrabrosti objavljivanja onoga što svi znamo ali se nitko od novinara ne usudi javno napisati!

 

Još je lijepo i obrazloženo da se svi drugi događaji ovdvijaju bez problema.

 

Kao i kad onaj iz zavoda za javno zdravstvo otvoreno kaže da se virus ne može prenijeti preko pošiljki iz Kine a opet ih ne žele prevoziti zbog "straha od zaraze".

 

Nadam se samo da gospodin Petrić neće snositi posljedice zbog ovog članka.

 
3 4 hvala 0
11 godina
offline
Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim pri

42
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim
ivanv000 kaže...

Svaka čast na hrabrosti objavljivanja onoga što svi znamo ali se nitko od novinara ne usudi javno napisati!

 

Još je lijepo i obrazloženo da se svi drugi događaji ovdvijaju bez problema.

 

Kao i kad onaj iz zavoda za javno zdravstvo otvoreno kaže da se virus ne može prenijeti preko pošiljki iz Kine a opet ih ne žele prevoziti zbog "straha od zaraze".

 

Nadam se samo da gospodin Petrić neće snositi posljedice zbog ovog članka.

 Potpora ravno-zemljasa vidim nije izostala.

6 godina
offline
Re: Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim
Čitam komentare i ne vjerujem, koliko nojeva sa glavama u zemlji a guzicom na izvolte!...kao da živimo u paralelnim svijetovima a društveno - politička situacija je nešto kao vanzemaljci na kvadrat dobrom dijelu forumaša!
Članak je logičan, realan i potkrepljen dokazima, jel mi čitamo isti članak bogte!
Pa da ne postoji internet još bi nešto i rekao a ovako...nema nam spasa!
 
4 1 hvala 0
12 godina
offline
Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim pri

Ali MWC su otkazali organizatori. Ne US vlada, Apple, Samsung, Španjolska vlada... Oni koji će snositi najviše posljedica i velike novčane gubitke. Kakva je njihova dobit u ovoj teoriji? Američke firme su im platile da to naprave sa svotom većom nego bi zaradili da je bilo sajma?

 

Nego, sad se trebao pronaći netko snalažljiv u Europi, tko ima na raspolaganju veliki prostor, u gradu sa mnogo hotela. I "ima muda"pozvati tisuće Kineza u svoj grad. Ovo je pod navodnicima ne zbog straha od virusa, i tako su već neki u karanteni tjednima prije sajma, nego zato jer bi ga razapeli građani, pogotovo oni malo skloniji panici.

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim
Ništa... Las Vegas u zamjenu
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 19:37 (Igor150).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim
Ništa... Las Vegas u uamjenu
Svaka akcija ima svoju reakciju.
4 godine
online
Re: Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim
ivanv000 kaže...
 

Nadam se samo da gospodin Petrić neće snositi posljedice zbog ovog članka.

To će saznati kada bude tražio vizu za sljedeći posjet SAD-u. ;-)

10 godina
offline
Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim pri

 

 

Preko progresa tehnologije se prelama svjetska politika. Ovi kaj su trebali doći na MWC 2020 jedostavno su se urotili kontra Kineza. Ako je krajnjem korisinku bolji proizvod od Kineza, onda je to to.

Krajnji korisnik odlučuje što je dobro za njega. 

 

Ako je do ovoga došlo, znači da Kinezi itekako imaju čime parirati Zapadu. Politika je okrenula leđa Kini u njezinom silovitom progresu, ali to neće baš tako lako učiniti građani sa Zapada. 

Ne možeš imati dvostruka mjerila. Ako je postoji tržište, a postoji, onda pusti krajnjeg korisnika da si bira šta želi za svoje pare. 

Kraj priče.

 

Inače, ljudi uključite mozak. Koronavirus je opasnost, ali ne takva da se diže nepotrebna moralna panika, te da on bude razlog tobožnje predostrožnosti da se ne održi ovakav jedan sajam.

Mislim po toj logici ukinite La Ligu, pa derbije između Real Madrida i Barcelone neka ekipa gleda, recimo u USA. Sigurno je sigurno.

 

Tekst od Dragana dolazi kao osvrt čovjeka koji reagira na nepravdu, te se u svojem profesionalnom radu služi istinom i samo istinom, odnosnom objektivnom stvarnošću.

 

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
online
Re: Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim
PzKpfw kaže...

 


Inače, ljudi uključite mozak. Koronavirus je opasnost, ali ne takva da se diže nepotrebna moralna panika


 

 

 

 Svima koji odmahuju rukom na ovakve viruse (a bilo ih je u zadnjih 10ak godina...) kažem: sve je to ok dok se ti (ili netko tebi blizak) ne zaraziš. Kako je današnji svijet prometno povezan bolje nego ikada ranije, širenje bilo kakvog virusa je nemjerljivo lakše nego ikada ranije... Evo, Singapurci rone suze jer su prometni čvor poželjan svima, a je tamo boravio i onaj superširitelj Walsh na nekoj konferenciji i nakon toga je malo otišao na skijanje u Francusku itd.  Ovo nije igra. Što god netko mislio o tome.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim
zelenapaprika kaže...
ivanv000 kaže...
 

Nadam se samo da gospodin Petrić neće snositi posljedice zbog ovog članka.

To će saznati kada bude tražio vizu za sljedeći posjet SAD-u. ;-)

Možda je već sa ravnateljima škola na putu u New York 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim
ivanv000 kaže...

Svaka čast na hrabrosti objavljivanja onoga što svi znamo ali se nitko od novinara ne usudi javno napisati!

 

Još je lijepo i obrazloženo da se svi drugi događaji ovdvijaju bez problema.

 

Kao i kad onaj iz zavoda za javno zdravstvo otvoreno kaže da se virus ne može prenijeti preko pošiljki iz Kine a opet ih ne žele prevoziti zbog "straha od zaraze".

 

Nadam se samo da gospodin Petrić neće snositi posljedice zbog ovog članka.

Jedina posljedica ovog članka je to da kad čitaš ne znaš više na koga je sve kivan, podsjeća me na onu Vojka V. "Netko me sabotira". Članak kao lijevom nogom napisan, samo nabacane teme iz teorije urote. 

 

Zaboravih ključno pitanje: a od koga/čega bi snosio posljedice? Hrvatskog pravosuđa?  Trumpove administracije koja nije ni svjesna da on postoji? 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 21:20 (southy).
15 godina
offline
Re: Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim
southy kaže...
ivanv000 kaže...

Svaka čast na hrabrosti objavljivanja onoga što svi znamo ali se nitko od novinara ne usudi javno napisati!

 

Još je lijepo i obrazloženo da se svi drugi događaji ovdvijaju bez problema.

 

Kao i kad onaj iz zavoda za javno zdravstvo otvoreno kaže da se virus ne može prenijeti preko pošiljki iz Kine a opet ih ne žele prevoziti zbog "straha od zaraze".

 

Nadam se samo da gospodin Petrić neće snositi posljedice zbog ovog članka.

Jedina posljedica ovog članka je to da kad čitaš ne znaš više na koga je sve kivan, podsjeća me na onu Vojka V. "Netko me sabotira". Članak kao lijevom nogom napisan, samo nabacane teme iz teorije urote. 

 

Zaboravih ključno pitanje: a od koga/čega bi snosio posljedice? Hrvatskog pravosuđa?  Trumpove administracije koja nije ni svjesna da on postoji? 

 

Da citiram zelenupapriku: "To će saznati kada bude tražio vizu za sljedeći posjet SAD-u. ;-)"

16 godina
neaktivan
offline
Re: Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim
ivanv000 kaže...

Da citiram zelenupapriku: "To će saznati kada bude tražio vizu za sljedeći posjet SAD-u. ;-)"

Ha, boli njih ona stvar za Petrića i sve nas što pričamo, njih zanimaju oni koji djeluju. A prvo nas moraju naći na karti da bi uopće provjeravali. To ti je poanta "demokracije", možeš reći što želiš, ali tvoj glas je totalno nebitan.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim
A gdje predstaviti nove radio module, antene i sl.?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim
Huawei je SingleRAN-om već prije deceniju pobjegao konkurenciji sa Zapada. U međuvremenu su još više pobjegli.
Mi (Nokia) smo u Austriji 2017. poklonili sa ugradnjom 1500 AirScale modula, ove godine dodatnih 500 5G baznih stanica ne bi li A1 ostao na Nokia tehnologiji.
Jedino koji drži korak sa Kinezima je Ericsson ali je daleko skuplji.
 
0 0 hvala 0
4 godine
online
Re: Mobile World Congress 2020 otkazan pod velikim
mat kaže...
A gdje predstaviti nove radio module, antene i sl.?

 Profesionalci znaju doći do informacija o opremi, tako da se ne bojim da će jedan neodržani sajam / konferencija pokvariti nekome posao.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice