U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri civil

poruka: 55
|
čitano: 17.869
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri civil".
9 godina
offline
U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri civil

Netko je brutalno puno gledo zvjezdane staze i ratove zvjezda, cak toliko da je sam sebe uvjerio da je to povjesno ostvarena tema....

Cyber Security Consulant
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri c
Predlažem specijalnu vojnu operaciju.
 
19 0 hvala 0
8 godina
offline
U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri civil

Predlažem diplomatsko rješenje sukoba. Možda ćemo se s njima bolje razumjeti nego što se razumiju Rusi i Ukrajinci. 

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri civil

E jebi ga, a ja sam izračunao da postoji 37 civilizacija koje nas žele napasti, a Putin mi je rekao da će ih denacificirati čim mu napravim međuzvjezdani brod, da može poslati gore svoje kozmičke snage. Veleposlanik sa Alfe Kentaura mi je obećao njihovo najbolje oružje, kako bi rusi koje šalje Putin mogle obranit Rodinu i usput cijeli svijet.... Ljudi moji, koje nabacivanje s brojevima, koji su manje - više bezveze. Još nismo sigurni ni u Drakeovu formulu koja izračunava broj mogućih civilizacija a tip već računa koje su od njih nasilnički nastrojene. Iz povijesti se zna da kada se sretnu tehnološki slabija i tehnološki naprednija civilizacija, tehnološki slabija civilizacija nastrada. Tako je to kod nas na Zemlji, a vjerujem da je tako nekako i u Svemiru.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
9 0 hvala 0
10 godina
offline
U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri civil

U svemiru vrlo vjerojatno nema ratova za resurse iz jednostavnog razloga jer nisu potrebni. Svemir je prepun svih mogućih resursa i rasa koja se bez problema šeta svemirom nema razloga te resurse tražit na naseljenom planetu i riskirat potencijalne probleme. Jednostavno odu do nenaseljenog i tamo rade šta hoće. Možda postoje i neka pravila slična onima koje viđamo u serijama. Politički, ideološki ili paranoji ratovi su naravno mogući.

Moj PC  
12 0 hvala 0
9 godina
offline
U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri civil

Ja maštam o tome da dođu neke svemirske amazonke-ljepotice koje sve muškarce otmu i sil...  

 
5 0 hvala 4
15 godina
offline
U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri civil

Ovaj rad je Carl Sagan prilicno dobro sazeo jos prije 50 godina.

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri c
Thinker kaže...

Ja maštam o tome da dođu neke svemirske amazonke-ljepotice koje sve muškarce otmu i sil...  

Ja sam isto mastao o Zemaljskim Amazonkama, a na kraju Amazonke i ljepota ne mogu biti ne samo u istoj recenici nego i u istom odlomku/stranici/knjizi....

 

 

vicious
9 godina
offline
Re: U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri c

Da da striko putin mi je spominjo nesta, ali je reko da ipak nije siguran denacificirati ih ili samo demilitizirat pa da se pripoje nama i nama se naklone, u slucaju mirovnog sporazuma prodavat ce im naftu za hyper pogon

Cyber Security Consulant
16 godina
neaktivan
offline
Re: U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri c
Thinker kaže...

Ja maštam o tome da dođu neke svemirske amazonke-ljepotice koje sve muškarce otmu i sil...  

 Death by snu-snu?

Nemajte brige, dragi ljudi. Dok oni dođu ćemo planetu tolko sjebat da ju nitko neće htjeti. Neće nas imati za što napasti.

15 godina
offline
U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri civil

napadaju militarizacije a ne civilizacije. dakle, u orbitu izvjesiti dovoljan broj oznaka "cimer fraj" i poboljšati turističku ponudu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri c
Ajar kaže...

napadaju militarizacije a ne civilizacije. dakle, u orbitu izvjesiti dovoljan broj oznaka "cimer fraj" i poboljšati turističku ponudu. 

 

To si dobro napisao. Inače, ja bih autoru dotičnog rada postavio pitanje zašto nas onda do sada nitko nije napao i pokorio. Tisuću godina gore-dolje na vremenskoj skali postojanja ljudi na Zemlji i nije tako puno da bismo strahovali da će nas "pronaći" zahvaljujući radio-signalima koji se odašilju zadnjih stotinjak godina, ako nas već do sada nisu pronašli. A oni koji su gledali seriju "Drevni vanzemaljci" imali bi još hrpu pitanja...

15 godina
offline
Re: U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri c
Thinker kaže...
Ajar kaže...

napadaju militarizacije a ne civilizacije. dakle, u orbitu izvjesiti dovoljan broj oznaka "cimer fraj" i poboljšati turističku ponudu. 

 

To si dobro napisao. Inače, ja bih autoru dotičnog rada postavio pitanje zašto nas onda do sada nitko nije napao i pokorio. Tisuću godina gore-dolje na vremenskoj skali postojanja ljudi na Zemlji i nije tako puno da bismo strahovali da će nas "pronaći" zahvaljujući radio-signalima koji se odašilju zadnjih stotinjak godina, ako nas već do sada nisu pronašli. A oni koji su gledali seriju "Drevni vanzemaljci" imali bi još hrpu pitanja...

Fermijev paradoks.  

9 godina
offline
Re: U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri c
Gajotres kaže...
Thinker kaže...
Ajar kaže...

napadaju militarizacije a ne civilizacije. dakle, u orbitu izvjesiti dovoljan broj oznaka "cimer fraj" i poboljšati turističku ponudu. 

 

To si dobro napisao. Inače, ja bih autoru dotičnog rada postavio pitanje zašto nas onda do sada nitko nije napao i pokorio. Tisuću godina gore-dolje na vremenskoj skali postojanja ljudi na Zemlji i nije tako puno da bismo strahovali da će nas "pronaći" zahvaljujući radio-signalima koji se odašilju zadnjih stotinjak godina, ako nas već do sada nisu pronašli. A oni koji su gledali seriju "Drevni vanzemaljci" imali bi još hrpu pitanja...

Fermijev paradoks.  

 

Baš zato i postavljam pitanje.

 

Fermijev paradoks – Wikipedija (wikipedia.org)

 

"U srpnju 2000. godine u časopisu "Scientific American", astronom Ian Crawford sa Sveučilišta u Londonu objašnjava da postoji samo jedna civilizacija u Mliječnom putu već je mogla lagano naseliti čitavu galaksiju. On postavlja ovakav scenarij: društvo s raketnom tehnologijom kolonizira druga dva planeta. Nekoliko stotina godina poslije, te dvije kolonije pošalju i uspostave još dvije kolonije. Tom brzinom trebalo bi od 5 milijuna do 50 milijuna godina da se kolonizira čitava galaksija. To je dug period, no s obzirom na starost Mliječnog puta je jedan pucanj prstima. Zar takva civilizacije nebi ostavila neki trag vlastitog postojanja?

Jedno od mogućih rješenja problema zbog kojeg nismo dosad otkrili inteligentan život u svemiru je Veliki filter, teorija kako u svemiru postoji neka vrsta prirodne selekcije u svemiru. Kada neka civilizacija dostigne određenu razinu postojanja, tehnološku i društvenu, dolazi do njenog samouništenja, što bi bio razlog zašto dosad nismo otkrili postojanje izvanzemaljaca. Što se tiče planeta Zemlje, čovječanstvo je ili već prešlo Veliki filter ili se on očekuje u budućnosti pred nama."

 

Dakle, ako Zemlja postoji oko 4,5 milijardi godina i ako su neki normalni uvjeti za život na kopnu zbog biosfere mogući (uz veliku rezervu kakvi su uvjeti za život potrebni vanzemaljcima) zadnjih 2 milijarde godina, onda je 50 milijuna godina mačiji kašalj na vremenskoj skali.

A nekako mi je teško prihvatiti činjenicu da postoji mogućnost da su se vanzemaljci spuštali na Zemlju u prošlosti pa onda nestali zbog poštivanja Fermijevog paradoksa.

8 godina
offline
U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri civil

Nisu nestali, jos smo tu.... 

 

Moderna verzija povijesti se sve cesce i glasnije dovodi u pitanje, naravno, uvijek to mozemo pripisati raznozemljacima, teorijama urota, kapicama od alu folije i slicno, no, evidentno je da postoji dosta velika rupa, vremenski period koji po sluzbenoj povijesti ne pripada nikome....

 

A svo staro znanje, kojeg mi u zadnjih parsto godina ponovo otkrivamo i "izmisljamo" ukazuje da je ipak pripadalo nekome.

 

Dali je to bilo vrijeme vilenjaka, orkova, hobita, dali je to bilo vrijeme neke visoko razvijene ljudske rase, lemurija, mu, atlantida, nesto jos starije i razvijenije, dali je to vrijeme kada su vanzemaljci dosli i genetski stvorili covjeka, radi li se o biblijskom pred potopnom vremenu, radi li se o nekim vanzemaljcima koji su primitivne ljude ucili o svemiru, gradjevini, pokazivali im kako praviti javne kuce (piramide) i slicno.... Tko da zna...

 

"Cinjenica" ostaje, premalo se zna, previse se misli da se zna.... istina je kao i uvijek tamo negdje, no, mene u svim ovim matematickim prikazanjima vanzemaljaca uvijek fascinira to sto se ne mozemo osloboditi vlastitog ego tripa, i uvijek taj neki mozebitni vanzemaljski zivot i inteligenciju svsrtavamo u nama razumljive koncepte i premise.... bez ikakve garancije da i tamo negdje postoje isti skupovi pravila, razmisljanja, ocekivanja....

 

Dovoljan je vrlo mali pomak od ove nase "osi", da sve ono sto nas zanima, o cemu mi razmisljamo, sto mi zelimo saznati..... na nekom drugom mjestu budu totalne nepoznanice, mozda tamo negdje postoji inteligentan zivot, neovisno o stupnju razvijenosti, koji zbog xy razloga uopce ne razmislja dali "tamo daleko" postoji kakav oblik zivota. Mozda ih uopce ne zanima, mozda kao cinjenicu znaju da postoji, mozda cvrsto vjeruju da ne postoji....... 

 

Mozda samo nemaju nikakvu zelju za interakcijom..... Mozda je jos nemaju za vrstu koja je potrosila tolike godine evolucije, napravila neki skroman napredak u tehnoloskom smislu, no, i dalje se nije odmakla od razine prosjecnog pripadnika bilo koje zivotinjske vrste sa stavom "use, nase i podase"....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
4 2 hvala 1
8 godina
offline
U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri civil

Pokoravanje naroda, kolonizacija na kraju se svodi na trgovinu. Čime bismo mi trgovali s izvanzemaljcima? Možda, ako tamo žive Amazonke, onda bismo trgovali k**cima, no koliko je ljudi u nas k**čato, alias prčevito? Gledam ove mlade danas: ništa od seksa!

 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri c
Apsolutno pogrešno.

U svemiru nedostaje NASTANJIVIH PLANETA.

Takvih je iznimno malo - udaljenost od matične zvijezde, temperatura, magnetsko polje planeta, veličina ( gravitacija na planetu)....

Ako ima još koja tehnološka civilizacija koja luta svemirom u potrazi za nastanjivim planetom i da nabasaju na našu zemlju budite uvjereni da će nas zbrisati sa lica zemlje u roku odmah i naseliti se ovdje.

Naravno, vjerovatnost postojanja tehnološki razvijene civilizacije baš u ovom času nije neka....no nikada se ne zna
15 godina
offline
Re: U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri c
Apsolutno pogrešno.

U svemiru nedostaje NASTANJIVIH PLANETA.

Takvih je iznimno malo - udaljenost od matične zvijezde, temperatura, povoljna atmosfera, magnetsko polje planeta, veličina ( gravitacija na planetu)....

Ako ima još koja tehnološka civilizacija koja luta svemirom u potrazi za nastanjivim planetom i da nabasaju na našu zemlju budite uvjereni da će nas zbrisati sa lica zemlje u roku odmah i naseliti se ovdje.

Naravno, vjerovatnost postojanja tehnološki razvijene civilizacije baš u ovom času nije neka....no nikada se ne zna
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2022 12:24 (dankodr).
10 godina
offline
U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri civil

 

 

Kod katolika je bitno, da se svi pokrste. Tako će biti i sa vanzemaljicima.

 

Ako ne žele, bit će to nasilno.

 

Peace And Love.

dzg
Moj PC  
2 6 hvala 0
10 godina
offline
U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri civil

Bez ikakve sumnje prije naše civilizacije je postojalo barem nekoliko razvijenih i vjerojatno visokotehnoloških civilizacija. Zadnja je propala prije cca 13.500 godina. Odakle ta brojka? Pa ako se pogledaju dosadašnja objavljena istraživanja puno događaja i "krajeva" se svrstava u taj vremenski period. Hram Gobleki Tepe je datiran na to razdoblje, tada je završilo zadnje ledeno doba, položaj piramida prikazuje Orion kako je izgledao u to razdoblje (iz toga proizlazi da su naravno puno starije od službene povjesti i Egipatske propagande), Platon u to razdoblje smješta i propast Atlantide itd. itd. Ima puno stvari koje se smještaju u to doba i očito da se tada desila neka kataklizma.

 

A razni OOP artefakti datiraju u daleku daleku prošlost.

Moj PC  
3 5 hvala 1
8 godina
offline
Re: U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri c
I opet razmisljamo sa ego trip opcijom na ultra....

Nastanjivi planet po cijim kriterijima? Nasim, ok.

Dali oni za neku drugu vrstu mogu biti drugaciji? Naravno da mogu.
Njima je zemlja mozda nenastanjiva...

Dakle o kojim nastanjivim.planetima mi govorimo?
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
online
Re: U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri c
dankodr kaže...
Apsolutno pogrešno.

U svemiru nedostaje NASTANJIVIH PLANETA.

Takvih je iznimno malo - udaljenost od matične zvijezde, temperatura, povoljna atmosfera, magnetsko polje planeta, veličina ( gravitacija na planetu)....

Ako ima još koja tehnološka civilizacija koja luta svemirom u potrazi za nastanjivim planetom i da nabasaju na našu zemlju budite uvjereni da će nas zbrisati sa lica zemlje u roku odmah i naseliti se ovdje.

Naravno, vjerovatnost postojanja tehnološki razvijene civilizacije baš u ovom času nije neka....no nikada se ne zna

Krivo.

 

U Sunčevom sustavu pojas planeta nastanjivih kompleksnim životom na površini obuhvaća bar 3 planeta (iako ne uvijek istovremeno). Po svemu sudeći, na ostalima bi trebalo biti bar mikroba, no nikako nije isključeno da ispod površine u oceanima satelita vanjskih planeta ima i kompleksnijeg života. Energija je bitna, a ona ne mora dolaziti sa zvijezde - postoji radioaktivnost, gravitacijsko/plimno naprezanje, rezidualna toplina i zračenje. 

 

Slično vrijedi za ostale planetarne sustave - gotovo svi otkriveni egzoplaneti su veći od Zemlje, uglavnom reda veličine Neptuna. Nije lako otkriti planete veličine Zemlje, a teško je otkriti i veće ako im orbita nije poravnata sa smjerom pogleda sa Zemlje.

 

Nastanjivih planeta ima dovoljno.

Amenoum
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2022 13:28 (PaleRider).
5 godina
offline
Re: U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri c
Mogu lutati svemirom...ali ne mogu izvlačiti resurse iz manje opasnih izvora...nego eto moraju se hebati s nama i onda im Will Smith i Jeff Goldblum uvale virus...toliko su jadni da nemaju para za neki antivirusne program...A ratovali bi s nama

A kod nas će biti
ĐES BIO 20(91')

Ajar će reći malim zelenim:
milost ne tražim,niti bih vam je dao
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
7 0 hvala 0
8 godina
offline
U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri civil

Za svemirce naše galaksije  je sreća što Zemljani troše resurse,pamet i vrijeme za meuđsobna tlačenja,pljačke  i uništavanja pa nikada neće postići tehnološki i mentalni stupanj razvoja da su u mogučnosti  poduzimati međuzvjezdana putovanja .

 

Bili bi poznati širom svemira kao Teran Empire !

waaagh ;
 
7 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri c
U 21 stoljeću(mada je to glupo)....eto Putinu se nije digao..i pošalje u smrt 30000 golobradih rusa...ono zamislite koja je to smrt biti u željeznoj lmenci kad je pogodi anti-tank missle

Eto njihov Vrhovni vrač će reći svatko koga raznese u dijelove dobija posebno mjesto u raju...i sad bi mi putovali po svemiru.

Još smo mi daleko od izlaska iz pećine...ono Putin prijeti A s druge strane Ukrajina mu radi sranje...A on bi ratovao protiv NATO-a

JNA u punoj snazi tamo iz 70' bi ovakvu rusiju naguzila
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
9 0 hvala 0
10 godina
offline
U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri civil

Glupetanje luposti!!!

Sjede žabe u svojoj bari iz koje se ne mogu maknuti (okolo je ograda, recimo) i raspravljaju čega sve ima iza ograde kroz koju uspiju ponešto razabrati.

 

Nemamo ni najblažeg pojma što sve postoji u svemiru - vidimo samo dio stvari i to onih vrlo velikih razmjera.

 

Drakeova jednadžba je također potpuno proizvoljno lupetanje - sama jednadžba potpuno je ispravna, ali nitko ne može ni naslutiti vrijednosti pojedinih parametara unutar nje.

 

A ovaj rad naslanja se na nju, a onda radi još veću pogrešku - generalizaciju. Na osnovi jednog primjera, ljudske civilizacije i nekakvog polutočnog predstavljanja kretanja njezine agresivnosti, radi se generalizacija na "sve civilizacije u galaksiji".

 

Potpuno besmislen rad, kao i dobar dio suvremenih "znanstvenih članaka i doktorata"!

 
17 0 hvala 2
2 godine
online
U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri civil

Evolucija se vodi karakterom a ne silom... (Darwinovo tumačenje).

Onos materijalnog i duhovnog mora biti u ravnoteži, inače sad ne bismo postojali.

 

Što reče jedan moj izvanredni profesor neuropsihijatar (po starom nazivu), važna je epigenetika..

 

Tako je vjerojatno i u svemiru.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri civil

Debatirat o broju civilizacija je isto kao debatirat o budučoj cijeni Bitcoina.

Bit če toliko,možda bu tolko,a moglo bi bit i tolko.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri c
viciousone kaže...
Thinker kaže...

Ja maštam o tome da dođu neke svemirske amazonke-ljepotice koje sve muškarce otmu i sil...  

Ja sam isto mastao o Zemaljskim Amazonkama, a na kraju Amazonke i ljepota ne mogu biti ne samo u istoj recenici nego i u istom odlomku/stranici/knjizi....

 

 

 Mogu. U doziranju je caka.

15 godina
offline
U Mliječnom putu potencijalno postoje četiri civil

Pročitao sam samo naslov, pa ako mi može netko reći o kojoj se igrici radi? Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2022 17:14 (Laca).
 
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice