Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova odli

poruka: 31
|
čitano: 12.870
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova odli".
15 godina
offline
Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova odli

niš čudno. dodatna srtisa u cv pri prijavi za posao u inozemstvima. iznenadilo bi me kad bi stari informatičari osvojili bilo što. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova odli

Decki ucite engleski/njemacki, trebat ce vam nakon fakulteta! Sretno!

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova odli

Djecu treba stimulirati da ostanu u HR

Treba netko i nama uplačivati za penziju 

Moj PC  
2 2 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova
C64 kaže...

Djecu treba stimulirati da ostanu u HR

Treba netko i nama uplačivati za penziju 

 Haha dobra :D moj posljednji intervju u RH je bio u jednoj firmi u vlasnistvu tadasnjeg ministra (KRADEZE). Za sebe uvijek mogu reci da sam jedan od boljih IT strucnjaka (16 godina iskustva) te zahvaljujuci svojoj karijeri odlican sam u mnogim IT granama. Na intervjuu sam bio sa 5 njih. Pored mene je sjedio decko kojeg osobno znam da je sin od kuma tadasnjeg ministra jer smo iz istog mjesta. Decko nema veze s IT-om, s druge strane bio je kolega s faksa za kojeg osobno znam da je jedan od najboljih programera bio na fakultetu (sada ima svoju firmu u Londonu). Nakon sto je ovaj "kum" prvi otisao na razgovor dosla je tajnica i zahvalila nam se svima i rekla da je mjesto popunjeno :) i eto to je to. Krajem tjedna bio je jos jedan natjecaj u Hrvatskoj lutriji za odlicnu IT poziciju, samo ovaj put sam isao takticki. DOSLOVNo ono sve sto traze sam "implementirao" u svoj CV, tako da ne bi bilo greske. DOSLOVNO sve sto traze, kljucne rijeci i sve sam "strucno" ubacio u svoj CV, zajedno sa iskustvom i sve i doslovno nakon manje od 5 sati dobio odgovor da nisam kandidat kojeg oni traze, te da ce se natjecaj ponistiti i ponovno pokrenuti - inace to se radi ako se javi netko strucniji od osobe koju vi zelite zaposliti, natjecaj se ponisti i ide ponovno dok vasa osoba ne bude "najbolja".

 

Takodjer bih dodao za ovaj gore zadnji natjecaj, posao je bio u Zagrebu, natjecaj je objavljen u novinama u Puli, SAMO u novinama u Puli, NIGDJE drugdje :) i to se tako radi takticki.

 

Tri dana nakon toga kupio sam jednosmjernu kartu i otisao iz RH. Eto to je bilo prije 6 godina, i ne zalim niti sekunde sto sam otisao! Zao mi je samo sto nisam ranije otisao, kao i sto sam potratio 6 godina na fakultetu, za diplomu koja je "OBAVEZNA" u RH dok vani sve boli "ona stvar" za tu diplomu, ukoliko znas svoj posao, i nedostatak te diplome te nece kociti niti da postanes CEO drzavne ili privatne firme!

 

Ja cu decki samo poruciti ponovno, ucite ENGLESKi/NJEMACKi, NEMOJTE ICI na fakultet, cisto radi sebe polozite sto vise certifikata (Cisco, Microsoft) i put van!

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova
Pro IT man nema šta tražit u javnom sektoru. To je kao da pop ide u Klagenfurt širit (mir i dobro). Ne ide.
23 mjeseca
protjeran
offline
Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova odli

 Oduvijek  su Hrvatice/Hrvati išli  u bijeli svijet u potrazi za kruhom. 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova
silvio3105 kaže...
Pro IT man nema šta tražit u javnom sektoru. To je kao da pop ide u Klagenfurt širit (mir i dobro). Ne ide.

 U javnom sektoru u RH da, evo vani radim u drzavnoj firmi i bio bih idiot da predjem u privatni sektor s obzirom na beneficije kao i mirovinu. U privatnom sektoru jest vjerojatno malo bolja placa u pocetku, ali zato beneficije vani su nula naspram onoga sto drzavni sektor nudi, pogotovo ako imas obitelj i mislis unaprijed na mirovinu.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova
Privilegije kao npr?
11 godina
protjeran
offline
Re: Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova
silvio3105 kaže...
Privilegije kao npr?

 Besplatan javni prijevoz u cijeloj zemlji, zdravstveno i zubar za mene i cijelu obitelj, osim normalne mirovine firma uplacuje jos dodatno u mirovinu, takodjer ukoliko radis 20 godina u drzavnoj firmi i odes u mirovinu, 50% netto place na taj dan ti je mirovina a ukoliko radis 40 100% netto place na taj dan ti iznosi mirovina. Koristenje sluzbenog auta, placanje troskova putovanja i naknada za gorivo ukoliko koristis privatni auto u poslovne obveze. Garantirana povisica 4.5% SVAKE godine te dodatni postotak ovisno o tvojoj produktivnosti i rezultatima te godine koji se mjere putem raznim "alata". 99% privatnih tvrtki nece ti dati niti pola toga, osim malo bolje place, ali kad razmislis o buducnosti bolje imati gore privilegije.

 

Takodjer rad u drzavnoj firmi je uvijek opusteniji, bez stresa. Nije kao u RH naravno, ovdje se radi, ali opusteno i lagano za razliku od privatne firme. Takodjer otkaz dobiti u drzavnoj firmi je doslovno pa nemoguce :) ukoliko tvoje mjesto bude "nepotrebno" zbog nekog razloga ili neceg treceg dobijes otpremninu. Kod mene je 10,000€ po godini nakon 5 godina rada, ispod je pod dogovoru. I to je sve netto naravno. Svaka drzavna firma je drugacija, ali vecinom privilegije su puno bolje nego kod privatnika.

 

Privatnik ti da malo bolju placu i onda ponude ono sto danas "mladi" vole i nasjednu kao besplatna kantina, restoran, game room i slicno, to mi nista ne treba.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.8.2022 14:47 (Gadgeti).
21 mjesec
protjeran
offline
Re: Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova
Ajar kaže...

niš čudno. dodatna srtisa u cv pri prijavi za posao u inozemstvima. iznenadilo bi me kad bi stari informatičari osvojili bilo što. 

 Ka i uvik, zanimljiv si braco. Stari informatičari su već odavna u inozemstvima  pa im ne triba išta osvajat.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova
Mašala, de me uhljebi 😋
11 godina
protjeran
offline
Re: Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova
silvio3105 kaže...
Mašala, de me uhljebi 😋

 Nasi ljudi su jako cijenjeni vani, pogotovo u IT sektoru. Ja recimo osobno kada sam dosao dva recruitera me nisu zaposlila jer su mislili da lazem u CV-u s obzirom na toliku raznolikost tehnologija i iskustva. To su mi par godina kasnije priznala u jednom od razgovora. Ovdje je IT sektor puno bolje organiziran i podijeljen nego kod nas, bar dok sam ja tamo bio. Ovdje svatko ima svoj posao i to je to, nema "ulaska" u "tudje sektore" tj, oni to ne zele raditi, zato nasi ljudi dodju s puno raznolikog iskustva i nije im problem uskociti i u drugi dio IT sektora od onoga koji rade i to se nagradi vrlo brzo i cijeni jako. 

7 godina
offline
Re: Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova
Deckima svaka cast, ali moram se osvrnuti na organizatora tj. Hrvatski savez informaticara.
Oni imaju istu web stranicu kao ona kojoj sam prvi puta pristupio prije 25+ godina. Isti dizajn, samo sada se moze scrollati malo vise dolje jer rezolucije ekrana vise nisu 800x600 ili 1024x768. Bit cu pristojan i reci da je to sramota i stat cu samo na tome, ali dalo bi se tu pisati.
 
8 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova
tokyu kaže...
Deckima svaka cast, ali moram se osvrnuti na organizatora tj. Hrvatski savez informaticara.
Oni imaju istu web stranicu kao ona kojoj sam prvi puta pristupio prije 25+ godina. Isti dizajn, samo sada se moze scrollati malo vise dolje jer rezolucije ekrana vise nisu 800x600 ili 1024x768. Bit cu pristojan i reci da je to sramota i stat cu samo na tome, ali dalo bi se tu pisati.

 U krojača najlošije odijelo.

23 mjeseca
protjeran
offline
Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova odli

Hrvatski savez informaticara..... Web stranica  loša baš  poput imena . Jedino ispravno: Hrvatski informatičarski savez.

Ne posvojni genitiv no posvojni pridjev.

 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova
Je l si ti ona Adanrelle?
Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova odli

pravi informatičar ne gleda plaću nego izazovnost posla. Zato uzimaju ove nadarene klince da im rade turbokompleksne poslove za kikiriki i s benefitom "besplatnih grickalica", a kad klincima pukne film jer shvate da postoje i druge stvari u životu od kuckanja koda (svi to shvatimo prije ili kasnije) onda se zaposle (freelanceaju?) u nekoj stranoj polujadnoj firmi i rade za 5x veću plaću posao kojeg odrade s 2 prsta u 30 minuta dnevno. I svi sretni.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova
Gadgeti kaže...
silvio3105 kaže...
Mašala, de me uhljebi 😋

 Nasi ljudi su jako cijenjeni vani, pogotovo u IT sektoru. Ja recimo osobno kada sam dosao dva recruitera me nisu zaposlila jer su mislili da lazem u CV-u s obzirom na toliku raznolikost tehnologija i iskustva. To su mi par godina kasnije priznala u jednom od razgovora. Ovdje je IT sektor puno bolje organiziran i podijeljen nego kod nas, bar dok sam ja tamo bio. Ovdje svatko ima svoj posao i to je to, nema "ulaska" u "tudje sektore" tj, oni to ne zele raditi, zato nasi ljudi dodju s puno raznolikog iskustva i nije im problem uskociti i u drugi dio IT sektora od onoga koji rade i to se nagradi vrlo brzo i cijeni jako. 

 Ako nije bed mozes li reci koliko je otprilike ta neto uhljeb placa da procjenim da li se isplati. Ako mozes kod privatnika za £150,000 godisnje, sumljam da se isplate svi ti benefiti.

16 godina
offline
Re: Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova
Ja cak mislim da je stranica namjerno takva....oda tradiciji ;)
9 godina
offline
Re: Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova
Inovator kaže...
Ja cak mislim da je stranica namjerno takva....oda tradiciji ;)

 Tradicija u informatici 

11 godina
offline
Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova odli

Gadgeti u kojoj si državi?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova
Hrvati odlaze u dvije drzave Irska ili Svabija.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova
Msm da je kolega il Švica il Au
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova
silvio3105 kaže...
Je l si ti ona Adanrelle?

 (ako je to meni upućeno)  Tko je dotičnica ne znam i ne zanima me. Ako imaš koje pitanje o  pravopisu i gramatici

rado ću ti odgovoriti. I pomoći.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova
Ma to si ti, 1/1
11 godina
offline
Re: Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova
silvio3105 kaže...
Ma to si ti, 1/1

 izvlači se na krivo napisan nick, doista nije bila adanrelle 

3 godine
odjavljen
offline
Re: Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova
suzana graf kaže...
silvio3105 kaže...
Je l si ti ona Adanrelle?

 (ako je to meni upućeno)  Tko je dotičnica ne znam i ne zanima me. Ako imaš koje pitanje o  pravopisu i gramatici

rado ću ti odgovoriti. I pomoći.

 Da li citas Jesnjina?

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova
veliki pero kaže...
suzana graf kaže...
silvio3105 kaže...
Je l si ti ona Adanrelle?

 (ako je to meni upućeno)  Tko je dotičnica ne znam i ne zanima me. Ako imaš koje pitanje o  pravopisu i gramatici

rado ću ti odgovoriti. I pomoći.

 Da li citas Jesnjina?

  Jesnjin? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2022 12:21 (suzana graf).
15 godina
offline
Re: Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova
suzana graf kaže...

  Jesnjin?  Nikad čula...

 ma to ti je ona mala pijandura i niškoristi, pjesnik i boem lutalica bez gitare i psa mješanca, sin starog jesenjina, za kojega piše (u wikipediji) kako je počinio "trostruko samoubojstvo" (vjerojatno nadahnut vlastitom simboličkom poezijom o "trojki", kao tad prilično avangardnoj zamisli o seksu). iako, sad je moderno praviti se grbav kad se spomenu rusi pa me i ne čudi ovakvo zatajivanje, dostojno svetog petra i njegove kajgane ("kakav crni isus? pojma. znam judu, to mi frend, ali taj isus ... isuse, mene ste našli zajebavat, bando.")    

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.8.2022 20:30 (Ajar).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Mladi informatičari iz Hrvatske osvojili nova

Da..

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2022 12:22 (suzana graf).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice