Na Mjesecu izniknula prva biljka

poruka: 50
|
čitano: 10.063
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Na Mjesecu izniknula prva biljka".
15 godina
neaktivan
offline
Na Mjesecu izniknula prva biljka

Sad moraju poslati i crnca da pobere pamuk.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
28 6 hvala 0
15 godina
offline
Na Mjesecu izniknula prva biljka

jedwa čekam da h&m započne s prodajom potkošulja (made in bangladesh) od "organskog pamuka s mjeseca" po 1000 novaca komad. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2019 15:39 (Ajar).
Moj PC  
11 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Na Mjesecu izniknula prva biljka

kao sto je mark twain rekao

istina se moze lako pobiti

dok dobro ispricana laz postaje istina

 
1 8 hvala 0
15 godina
offline
Na Mjesecu izniknula prva biljka

morrisoN
 
3 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Na Mjesecu izniknula prva biljka

po čemu je to revolucija (uvjeti značajno drugačiji nego na Zemlji )  ili nešto čudno kada su biljci pamuka omogućili biosferu koja joj odgovara ?!

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Na Mjesecu izniknula prva biljka

lijepo su sletjeli, svaka čast, tako i ja svaku večer sletim na sir u frižideru...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Na Mjesecu izniknula prva biljka
Anđeo bez falinge kaže...

po čemu je to revolucija (uvjeti značajno drugačiji nego na Zemlji )  ili nešto čudno kada su biljci pamuka omogućili biosferu koja joj odgovara ?!

 Drugacija gravitacija, utjecaj svemirskog zracenja...

14 godina
offline
Re: Na Mjesecu izniknula prva biljka
Ajar kaže...

jedwa čekam da h&m započne s prodajom potkošulja (made in bangladesh) od "organskog pamuka s mjeseca" po 1000 novaca komad. 

 Volio bih te upoznati uživo...

8 godina
odjavljen
offline
Re: Na Mjesecu izniknula prva biljka
Ajar kaže...

jedwa čekam da h&m započne s prodajom potkošulja (made in bangladesh) od "organskog pamuka s mjeseca" po 1000 novaca komad. 

 naravno, prodaja će ići na mjesecu, da se gore ne bi odmah napravio deficit pa da se Pernar javi odozgora sa pričom o neodplativom dugu

6 godina
protjeran
offline
Na Mjesecu izniknula prva biljka

dd.inc

 

zar pojam biosfera ne uključuje i ta dva pojma ?

 

biosfera (sfera života na Zemlji) ne postoji nigdje (koliko znamo) nego na našemu planetu. 

nije se trebalo igrati tom riječi... 

 

dakle, nisu biljci omogućili biosferu jer se taj pojam odnosi samo za/na Zemlju.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2019 18:15 (Anđeo bez falinge).
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Na Mjesecu izniknula prva biljka

Kako odrzavaju temperaturu da se ne smrzne ili prekuha biosfera?

 
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Na Mjesecu izniknula prva biljka

vjerojatno neki uređaj koji stvara idealnu mikroklimu za tu biljku. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Na Mjesecu izniknula prva biljka

u konačnici bio uzgoj...nije prskano.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Na Mjesecu izniknula prva biljka

ma je...ta biljka je puna steroida ko Švarcika... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Na Mjesecu izniknula prva biljka
Nisu biljci omogućili biosferu nego životnu sredinu, stanište (biotop). U svakom slučaju zanimljivo je vidjeti kako će biljke rasti pri smanjenoj gravitaciji. To je bitno za život na Marsu jer ako tamo ne uspijemo uzgojiti biljke slabo ćemo se provesti.
 
12 1 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Na Mjesecu izniknula prva biljka
Renesis kaže...

Kako odrzavaju temperaturu da se ne smrzne ili prekuha biosfera?

 izasla je nova verzija octana sa denoiserom pa se sad i biljke mogu uzgajati u serveru

11 godina
offline
Re: Na Mjesecu izniknula prva biljka
Renesis kaže...

Kako odrzavaju temperaturu da se ne smrzne ili prekuha biosfera?

 tu na zemlji uredjaj te namijene nazivamo klima uredjajem, nisam siguran za Mjesecare, ne znam njihov jezik :D

8 godina
offline
Re: Na Mjesecu izniknula prva biljka
LudaRajcica kaže...
Renesis kaže...

Kako odrzavaju temperaturu da se ne smrzne ili prekuha biosfera?

 tu na zemlji uredjaj te namijene nazivamo klima uredjajem, nisam siguran za Mjesecare, ne znam njihov jezik :D

Stvarno, zar nije bila šema da su prvi astronauti na Mjesecu kratko ostali jer nije bilo dovoljno rashladne tekućine za odijela?

Kako se ne prekuha ili ne smrzne?

 

16 godina
offline
Na Mjesecu izniknula prva biljka

Pošto kila mjesečevog pamuka?

King in the castle, king in the castle ...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Na Mjesecu izniknula prva biljka
danen kaže...
Nisu biljci omogućili biosferu nego životnu sredinu, stanište (biotop). U svakom slučaju zanimljivo je vidjeti kako će biljke rasti pri smanjenoj gravitaciji. To je bitno za život na Marsu jer ako tamo ne uspijemo uzgojiti biljke slabo ćemo se provesti.

 upravo zbog ovoga mi se čini kako je ovo s biljkama samo predstava, dok je pravi cilj - istraživanje mogućnosti gradnje nove foxxconove tvornice na mjesecu. tamo bi se radnici mogli bacati kroz prozor do mile volje, jer bi se zbog niske gravitacije samo odbijali od površine poput teniskih loptica. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 9:32 (Ajar).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Na Mjesecu izniknula prva biljka
dd.inc kaže...

 Drugacija gravitacija, utjecaj svemirskog zracenja...

I po čemu je to išta važnija informacija od uzgoja biljaka na ISS-u? Praktički sve uvjete osim gravitacije možemo replicirati, a gravitacija na Mjesecu je ipak jača nego na ISS-u, pa ako rastu na ISS-u, rasti će i na Mjesecu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Re: Na Mjesecu izniknula prva biljka
MrBlc kaže...

I po čemu je to išta važnija informacija od uzgoja biljaka na ISS-u? Praktički sve uvjete osim gravitacije možemo replicirati, a gravitacija na Mjesecu je ipak jača nego na ISS-u, pa ako rastu na ISS-u, rasti će i na Mjesecu.

 nije li na issu ipak pod većom zaštitom magnetskog polja zemlje?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
11 godina
offline
Re: Na Mjesecu izniknula prva biljka
Ajar kaže...
danen kaže...
Nisu biljci omogućili biosferu nego životnu sredinu, stanište (biotop). U svakom slučaju zanimljivo je vidjeti kako će biljke rasti pri smanjenoj gravitaciji. To je bitno za život na Marsu jer ako tamo ne uspijemo uzgojiti biljke slabo ćemo se provesti.

 upravo zbog ovoga mi se čini kako je ovo s biljkama samo predstava, dok je pravi cilj - istraživanje mogućnosti gradnje nove foxxconove tvornice na mjerecu. tamo bi se radnici mogli bacati kroz prozor do mile volje, jer bi se zbog niske gravitacije samo odbijali od površine poput teniskih loptica. 

 a tek ušteda na viljuškarima...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Na Mjesecu izniknula prva biljka
To bi moglo biti, ali opet, takve uvjete radijacije možemo simulirati i na Zemlji. U krajnjem slučaju, okolica Černobila buja.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Re: Na Mjesecu izniknula prva biljka
MrBlc kaže...
To bi moglo biti, ali opet, takve uvjete radijacije možemo simulirati i na Zemlji. U krajnjem slučaju, okolica Černobila buja.

 mislim, nisu išli samo radi toga a kad su već tamo idemo probati, čemu simulacija ako se može na licu mjesta, na kraju može postojati i neki x faktor koji će utjecati a kojeg uopće nismo svjesni...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Na Mjesecu izniknula prva biljka
Simulirati možemo dulji vremenski period, različite jačine radijacije i slično. Na Mjesecu imaš one uvjete koji su sada tamo i vrijeme koliko misija traje. Mislim, informacija je korisna, ali da je toliko značajna, nije. Praktički nam je samo potvrdila ono što se već sa jako velikom sigurnošću znalo.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Na Mjesecu izniknula prva biljka

Samo se vi sprdajte ali kad na mjesecu niknu plantaže konoplje onda ćete svaku noć buljiti u mjesec i mrmljati:"..eh, kad bi ja bio tamo..." ;)

 

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Na Mjesecu izniknula prva biljka
MrBlc kaže...
Simulirati možemo dulji vremenski period, različite jačine radijacije i slično. Na Mjesecu imaš one uvjete koji su sada tamo i vrijeme koliko misija traje. Mislim, informacija je korisna, ali da je toliko značajna, nije. Praktički nam je samo potvrdila ono što se već sa jako velikom sigurnošću znalo.

...na kraju može postojati i neki x faktor koji će utjecati a kojeg uopće nismo svjesni...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
12 godina
offline
Na Mjesecu izniknula prva biljka

Za koju godinu dođe određena ekipa na vlast, spali sve knjige i porazbija servere, uđemo u novo mračno doba, pa onda opet renesansa i uzlet znanosti, dođu neki novi klinci na Mjesec i ono "wtf. mi mislimo za sebe da smo pametni, a pamuk i zelenilo za juhu već tu".

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Na Mjesecu izniknula prva biljka
Opet, i dalje ne znamo da li postoji. Ovo je poprilično kratkoročno testiranje, bez dugog kumulativnog učinka, bez velikih varijacija koje se inače javljaju rijeđe ili češće u Sunčevom sustavu i sl.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice