MIT predlaže podizanje "svemirskog mjehura" veliči

poruka: 21
|
čitano: 16.510
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MIT predlaže podizanje "svemirskog mjehura" veliči".
10 godina
protjeran
offline
MIT predlaže podizanje "svemirskog mjehura" veliči

Koja glupost.Smanjiti svijetlost da dođe do zemlje a energetiku guramo ka obnovljivim izvorima energije tipa SOLAR.Ako smanjite svijetlost morat ćete više potrošit nafte,uglja i plina da bi nadomjestili manjak.Zar nitko od tih velebnih umova nije razmotrio da bi bilo lijepo da se počnu saditi šume i manje sijeći ih.I još kad bi se zabranila proizvodnja nekvalitetnih i nepotrebnih stvari gdje bi inam bio kraj.

Moj PC  
18 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: MIT predlaže podizanje "svemirskog mjehura" ve
Sva sreća pa imamo tebe s tvojim rješenjima, dok si ti studirao na MIT-u si im pokazao, da su imali tebe gdje bi nam bio kraj da.
Da, koja glupost, na MIT-u su debili inače, mhm..
13 godina
offline
Re: MIT predlaže podizanje "svemirskog mjehura" ve
2 godine
neaktivan
offline
Re: MIT predlaže podizanje "svemirskog mjehura" ve
Inače po vrhunskim fakultetima u svijetu su debili i mutavci to se zna, dok po birtijama, tribinama stadiona, đamijama i sl. se okupljaju naj veći umovi koji predstavljaju budućnost ...
11 godina
offline
Re: MIT predlaže podizanje "svemirskog mjehura" ve
znaci ovo cime sada zagadjuju nebo je proizvelo kontraefekt i zapravo zagrijava Zemlju jos vise pa bi opet ekspeerimentirali sa necim jos groznijim za sto opet ne znaju rezultate?

da, savrseno logicno. Skuzili smo vec da su znanstvenici " pametna" elita za vrijeme Covida
 
10 5 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Re: MIT predlaže podizanje "svemirskog mjehura" ve
jglllllll kaže...
Inače po vrhunskim fakultetima u svijetu su debili i mutavci to se zna, dok po birtijama, tribinama stadiona, đamijama i sl. se okupljaju naj veći umovi koji predstavljaju budućnost ...

 Netko iz birca i onaj sa mit-a znaju kako bi se pomoglo buducnosti zemlje sa ljudima ali isto tako znaju da tu nema ekonomske racunice.

11 godina
offline
Re: MIT predlaže podizanje "svemirskog mjehura" ve
jglllllll kaže...
Inače po vrhunskim fakultetima u svijetu su debili i mutavci to se zna, dok po birtijama, tribinama stadiona, đamijama i sl. se okupljaju naj veći umovi koji predstavljaju budućnost ...

 

Pa kaj nisu ti najveci umovi i stvorili ovaj problem? Ovi po fakultetima mislim.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2022 18:28 (steelman).
15 godina
offline
MIT predlaže podizanje "svemirskog mjehura" veliči

zapravo je dobro da nisu predložili tjeranje zlih duhova boga sunca (ra?) molitvom i žrtvovanjem djevica. to će im šapnuti naši "akademici" (koji desetljećima nisu učinili ama baš ništa - usmeno ili pisano - za znanost)  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 1 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: MIT predlaže podizanje "svemirskog mjehura" ve
Daj metni Grospičku 😆
"nema ekonomske računice!" 😆
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: MIT predlaže podizanje "svemirskog mjehura" ve
Ne treba ti MIT da shvatiš koliko je prijedlog glupa ideja i da su bolje uložene pare dali Brazilcima ili u Afričke solare...
Ovo je klasičan primjer kako se ne rješava problem.
15 godina
offline
MIT predlaže podizanje "svemirskog mjehura" veliči
Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
MIT predlaže podizanje "svemirskog mjehura" veliči

Gdje bi nam bio kraj kad bi se sav novac koji se ulaze u razvoj oruzja i naoruzanje drzava usmijerio na rijesavanje tekucih i nadolazecih problema.

Ne razumijem se u materiju iz teksta tojest koliko je to izvodivo i u kojem vremenskom periodu ali svi zasigurno primjecujemo da nam se klima mjenja i to sad vec iz godine u godinu....

Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: MIT predlaže podizanje "svemirskog mjehura" ve
McFly333 kaže...

Koja glupost.Smanjiti svijetlost da dođe do zemlje a energetiku guramo ka obnovljivim izvorima energije tipa SOLAR.Ako smanjite svijetlost morat ćete više potrošit nafte,uglja i plina da bi nadomjestili manjak.Zar nitko od tih velebnih umova nije razmotrio da bi bilo lijepo da se počnu saditi šume i manje sijeći ih.I još kad bi se zabranila proizvodnja nekvalitetnih i nepotrebnih stvari gdje bi inam bio kraj.

 

ne može to tako...to je protiv svih temeljnih postavki ultrapotrošačkog društva kojega je i MIT član...treba

stalno smišljati (skupa) rješenja za probleme koje inteligentna vrsta ne bi ni trebala imati

6 godina
offline
MIT predlaže podizanje "svemirskog mjehura" veliči

Jadni ljudi nitko im nema reć da je u biti svaka njihova ideja glupa, i da po dobre ideje dođu na BUG-ov forum jer je ovde najveća koncentracija pameti, ne glede na temu, samo biraj imunologija, vojna analitika.... sve imamo!

Aj reci jednu dobru stvar koju su izmislili na MIT-u a da u Rvackoj već nije obrađena?

Moj PC  
3 0 hvala 1
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: MIT predlaže podizanje "svemirskog mjehura" ve
MIT je mit za BUG 😜
16 godina
offline
MIT predlaže podizanje "svemirskog mjehura" veliči

Paradoksalno, ovo bi moglo biti rješenje kad ova civilizacija ne bi bila toliko bolesna da joj uopće treba ovakvo rješenje. 

Jasno da znanstvenici nisu glupi ali da svjesno žele rješit problem onda bi štrajkali dok se nešto ne poduzme no oni se prilagođavaju masi pa smišljaju ovakva rješenja samo se tješeći da rješavaju probleme i da su napravili sve šta su mogli.

Nitko tu ništa realno ne rješava jer je važnije imat pos'o nego birtiju

 

Tako će sigurno doći i red na geoinženjering da postane oružje u borbi čovjeka, formalno protiv klimatskih promjena, a zapravo protiv promjene samog sebe (što evolucija ne trpi pa će čovjeka izbrisati).

 

Jedno od rješenja koje će sigurno zaživjeti su bakterije koje jedu CO2[1]. A uvjeren sam da iste bakterije već postoje na Marsu ispod površine kao ostavština propale civilizacije vrlo slične ovoj.

 

[1] https://www.newscientist.com/article/2309078-engineered-bacteria-produce-chemicals-with-negative-carbon-emissions/

Amenoum
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
MIT predlaže podizanje "svemirskog mjehura" veliči

Nisu znanstvenici na MITu glupi, ali su prisiljeni štancati hrpe znanstvenih radova da bi ostali relevantni, pa se među dobrim idejama nađu i ovakve gluposti.

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
MIT predlaže podizanje "svemirskog mjehura" veliči

Sreća naša (i njihova), pa ovakvi klimatski zločini u praksi nisu mogući.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: MIT predlaže podizanje "svemirskog mjehura" ve

To sam i ja mislio predložiti.  Zaštiti planetu od zagrijavanja a u isto vrijeme taj štit koristiti kao solarnu ploču i mikrovalovima iz svemira odašiljačima i pretvaračima na Zemlji dobijati neophodnu el energiju. 

2 godine
neaktivan
offline
Re: MIT predlaže podizanje "svemirskog mjehura" ve
chance00 kaže...
znaci ovo cime sada zagadjuju nebo je proizvelo kontraefekt i zapravo zagrijava Zemlju jos vise pa bi opet ekspeerimentirali sa necim jos groznijim za sto opet ne znaju rezultate?

da, savrseno logicno. Skuzili smo vec da su znanstvenici " pametna" elita za vrijeme Covida

 sve oko tebe je poslijedica znanosti, doslovno sve, a znanost = znanstvenici, nisu savršeni al su naj bolje što imamo za pare, dakle ili ovo ili špilja ...

steelman kaže...
jglllllll kaže...
Inače po vrhunskim fakultetima u svijetu su debili i mutavci to se zna, dok po birtijama, tribinama stadiona, đamijama i sl. se okupljaju naj veći umovi koji predstavljaju budućnost ...

 

Pa kaj nisu ti najveci umovi i stvorili ovaj problem? Ovi po fakultetima mislim.

 ne

10 godina
protjeran
offline
Re: MIT predlaže podizanje "svemirskog mjehura" ve

Znači ako stavimo solare u svemir više neće imati korist tj smanjenje troškova pojedinac već će Musk,Gates i sl naplaćivati struju koliko žele.Baš lijepo ,uzet ćemo Vam sunce i bit ćete sretni.JOJ

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.7.2022 6:14 (McFly333).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice