Ministarstvo turizma novom kampanjom želi privući

poruka: 44
|
čitano: 7.585
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ministarstvo turizma novom kampanjom želi privući ".
11 godina
neaktivan
offline
Ministarstvo turizma novom kampanjom želi privući
Evo jedan konkretan problem ali mi nismo ajti gurui iz mozambika nego stoka sitnog zuba
http://pomorac.net/2021/03/10/nezadovoljstvo-pomoraca-nacinom-obracuna-183-dana/

Mozda da pisem zalopojke na linked inu sa profila van der kurcoslava pa mozda vlada politika ili netko nesto poduzme za svoje vlastite gradane
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
Porez plaćam u RH. Imamo i BH državljanstvo pa nemamo problema oko boravka. Moja supruga je ovdje otvorila obrt ona plaća porez u BiH a dobro nam dođe zbog zdravstvenog osiguranja.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
Horatio_Hornblower kaže...
Evo jedan konkretan problem ali mi nismo ajti gurui iz mozambika nego stoka sitnog zuba
http://pomorac.net/2021/03/10/nezadovoljstvo-pomoraca-nacinom-obracuna-183-dana/

 Koliko shvaćam ti ne plaćaš porez u Hrvatskoj uopće ako na stranom brodu provedeš više od 183 dana. Plaćaš li ga u državi u kojoj je brodar registriran, pa ako provedeš manje od 183 dana onda plaćaš tu i tamo ili za preko 183 ne plaćaš nikome, a ispod 183 samo u Hrvatskoj?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Ministarstvo turizma novom kampanjom želi privući

ako prijedlog zaživi ja zatvaram firmu i bavim se imigrantima. dovezem ih avionom kao turiste, prijave se da su digitalni nomadi i imaju godinu dana da se dokopaju njemačke.

sve legalno. minimalan rizik, maksimalna udobnost. možemo i novi turistički slogan smisliti... mala zemlja ali na putu za njemačku.

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
all_or_nothing kaže...

ako prijedlog zaživi ja zatvaram firmu i bavim se imigrantima. dovezem ih avionom kao turiste, prijave se da su digitalni nomadi i imaju godinu dana da se dokopaju njemačke.

sve legalno. minimalan rizik, maksimalna udobnost. možemo i novi turistički slogan smisliti... mala zemlja ali na putu za njemačku.

 

 -da (ali, sad malo sarkazma..) :)

.. na pitanje predlagačima tog zakona, kažu, ''neće moći samo reći da je digitalni nomad, .. '' ali ne odgovaraju što je kriterij, npr ima ili nema laptop, jer laptop nije i ne može biti kriterij itd.. ne kažu da će neki IT-certifikat biti 'dokaz' a kad bi i bio lako se printa iz 'worda' itd.. jer za razliku od lažnih diploma koje se mogu provjeriti u školstvu, ovo se ne može itd itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
odjavljen
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
ihush kaže...
all_or_nothing kaže...

ako prijedlog zaživi ja zatvaram firmu i bavim se imigrantima. dovezem ih avionom kao turiste, prijave se da su digitalni nomadi i imaju godinu dana da se dokopaju njemačke.

sve legalno. minimalan rizik, maksimalna udobnost. možemo i novi turistički slogan smisliti... mala zemlja ali na putu za njemačku.

 

 -da (ali, sad malo sarkazma..) :)

.. na pitanje predlagačima tog zakona, kažu, ''neće moći samo reći da je digitalni nomad, .. '' ali ne odgovaraju što je kriterij, npr ima ili nema laptop, jer laptop nije i ne može biti kriterij itd.. ne kažu da će neki IT-certifikat biti 'dokaz' a kad bi i bio lako se printa iz 'worda' itd.. jer za razliku od lažnih diploma koje se mogu provjeriti u školstvu, ovo se ne može itd itd..

 Kriterij je da si Facebook prijatelj onog nizozemca koji je lobirao za zakon.

10 godina
offline
Ministarstvo turizma novom kampanjom želi privući

To, to je to. HR velesila.

 

Samo ne vjerujem da su Hrvati nešto otvoreni za druge i drugačije. Sem ako imaju koristi od njih. A, i tada ih znaju pretući.

Zdrastvo je dobro i okej, samo eto ponesi debelu knjigu kada ideš do doktora opće prakse ili zu bolnicu. Čak i kada trebaš hitnu pomoć, ponesi knjigu, sluške, walkman,šahovsku ploču,...

Osim kaj se dugo čeka, ako se nedajbog teže razboliš, budeš vidio kako je naše zdrastvo jefitno, efikansno itd.

 

HR je zemlja bez moralnih skrupula. Samo mržnja, pljačka, rat, zločini. Okay, znao da postoje oaze mira i blagostanja kao što je IT i pojedinci koji su više manje krasni ljudi, al' eto.

Nisu problem krasni ljudi kao pojedinici, nego kada se ti kransi ljudi udurže u bandu, pa postaju bagra.

 

Drugim riječima napustite HR i ne vraćajte se. 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
Visak kaže...

Koliko shvaćam ti ne plaćaš porez u Hrvatskoj uopće ako na stranom brodu provedeš više od 183 dana. Plaćaš li ga u državi u kojoj je brodar registriran, pa ako provedeš manje od 183 dana onda plaćaš tu i tamo ili za preko 183 ne plaćaš nikome, a ispod 183 samo u Hrvatskoj?

Koliko znam nigdje.

Fascinantna mi je ova rečenica: PITAM JA SVE VAS: Na koji smo način u takvoj situaciji mogli ostvariti 183 dana u 2020. godini?

Kao da je 183 dana boravka van zemlje njegovo rođeno pravo.

Gledam te!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
Veliki Brat kaže...

Koliko znam nigdje.

Fascinantna mi je ova rečenica: PITAM JA SVE VAS: Na koji smo način u takvoj situaciji mogli ostvariti 183 dana u 2020. godini?

Kao da je 183 dana boravka van zemlje njegovo rođeno pravo.

 Znači njemu je pjena izašla na usta zato što bi sad po prvi puta trebao platiti porez na dohodak?

I žali se tu nama koji ga cijelo vrijeme plaćamo?

A smeta ga što je Hrvatska odlučila ne naplaćivati (dvostruko) porez onima koji ga ionako već plaćaju u drugoj zemlji?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 15:49 (Visak).
15 godina
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
veliki pero kaže...
ihush kaže...
all_or_nothing kaže...

ako prijedlog zaživi ja zatvaram firmu i bavim se imigrantima. dovezem ih avionom kao turiste, prijave se da su digitalni nomadi i imaju godinu dana da se dokopaju njemačke.

sve legalno. minimalan rizik, maksimalna udobnost. možemo i novi turistički slogan smisliti... mala zemlja ali na putu za njemačku.

 

 -da (ali, sad malo sarkazma..) :)

.. na pitanje predlagačima tog zakona, kažu, ''neće moći samo reći da je digitalni nomad, .. '' ali ne odgovaraju što je kriterij, npr ima ili nema laptop, jer laptop nije i ne može biti kriterij itd.. ne kažu da će neki IT-certifikat biti 'dokaz' a kad bi i bio lako se printa iz 'worda' itd.. jer za razliku od lažnih diploma koje se mogu provjeriti u školstvu, ovo se ne može itd itd..

 Kriterij je da si Facebook prijatelj onog nizozemca koji je lobirao za zakon.

 -vidi primjer (kako se to radi 'za istač'...) današnje vijesti apple-minken.. jedna od crtica koju naglase, grad nije ništa poklonio appleu, tj smisao biznisa je upravo to, zaraditi, pa tako i porez, tj minhen nije ništa dao (teren, komunalije, olakšice) pa ipak je apple došao.. a mi bi dali nešto đabe, što je tad kontradiktorno, jer tad ne zarađuješ. Što da je kava u DU jeftinija? Koji smisao je tad imati vizuru grada, destinaciju? ... smisao je upravo naplatiti, ne dati đabe ono što imaš. Ako si poželjan udat ćeš se dobro, ako nisi, .. nisi.

-digitalni nomadi (ili lovci-stočari) su nonsens na kvadrat, pa će tako neki hillbilly dobiti olakšice i zdravstveno đabe, dok pero-stipe-ivek neće, .. a privući će ga digitanli posao, za cocacolu, microsoft, apple.. u minkenu, milanu, torinu, duseldorfu, parisu, londonu, dubaiju.. ne u svetojnedelji osim rimca itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Ministarstvo turizma novom kampanjom želi privući

po hitnom postupku spriječiti diskriminaciju i uvesti isti zakon za analogne nomade

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
Visak kaže...
Veliki Brat kaže...

Koliko znam nigdje.

Fascinantna mi je ova rečenica: PITAM JA SVE VAS: Na koji smo način u takvoj situaciji mogli ostvariti 183 dana u 2020. godini?

Kao da je 183 dana boravka van zemlje njegovo rođeno pravo.

 Znači njemu je pjena izašla na usta zato što bi sad po prvi puta trebao platiti porez na dohodak?

I žali se tu nama koji ga cijelo vrijeme plaćamo?

A smeta ga što je Hrvatska odlučila ne naplaćivati (dvostruko) porez onima koji ga ionako već plaćaju u drugoj zemlji?

 Dakle nisi kuci 183 dana ali placas mirovinsko i zdravstveno kao da si doma recimo za 4 mjeseca ja sam znao platit 15 tak i vise tisuca kuna ... Onda ko se tu treba pjenit kad uz sve to jos ti uzimaju i ovaj harac. Jer bas je to harac niti me hrvatska tu zaposlila niti je hrvatska firma niti ima ikakve veze osim sto sam ja hrvat... I to je super zakon koji se nemoze rjesit ali kad neki jebako iz nizozemske place i narice za digitalne debile to treba instant rjesit a ovo ko jebe jeli tako...

I moja firma placa porez na mene u svojoj drzavi pa onda jeli to duplo placenje poreza?

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 22:01 (Horatio_Hornblower).
16 godina
online
Ministarstvo turizma novom kampanjom želi privući

Puno bi bolje bilo ulagati u domaće firme pa nek ti nomadi rade u svojoj državi za naše firme, ali očito je politika takva da se koristan rad treba obavljati negdje drugdje i da se druge države trebaju razvijati a od ove treba napraviti turistički poligon, jer digitalni nomad je, očito, ništa drugo, nego turist koji nosi posao sa sobom.

Oslanjati se na turizam u jeku klimatskih promjena i pandemija - fantastično.

Svemir.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 12:32 (PaleRider).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
PaleRider kaže...

Puno bi bolje bilo ulagati u domaće firme pa nek ti nomadi rade u svojoj državi za naše firme, ali očito je politika takva da se koristan rad treba obavljati negdje drugdje i da se druge države trebaju razvijati a od ove treba napraviti turistički poligon, jer digitalni nomad je, očito, ništa drugo, nego turist koji nosi posao sa sobom.

Oslanjati se na turizam u jeku klimatskih promjena i pandemija - fantastično.

Tko bi trebao ulagati u domaće firme?

A promjena fokusa s turizma na nešto drugo traje desetljećima, ne mjesecima.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice