Ministarstvo turizma novom kampanjom želi privući

poruka: 44
|
čitano: 7.584
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ministarstvo turizma novom kampanjom želi privući ".
14 godina
offline
Ministarstvo turizma novom kampanjom želi privući

Šta će mi doć ovde smrdit sa svojim laptopima? Neka oni idu u svoju zemlju i nek uživaju u svom moru i svom suncu. A ne dolazit po meetup-ovima i pilat di ima žena, di su žene, kao su voditelji grupa svodnici, kao da ne postoji tinder. Fuj. Kao da će koja pogledat zakržljalog francuzića pored slavena...

 
12 1 hvala 0
15 godina
offline
Ministarstvo turizma novom kampanjom želi privući

kampanja se osniva na "odi, nomadek, odi, na, niš ti nećemo, odi, na, na, fiiiinoooo...." 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Ministarstvo turizma novom kampanjom želi privući

Bas me zanima jel se i ja mogu prijaviti s obzirom da nemam prebavaliste u HR

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
Friday kaže...

Bas me zanima jel se i ja mogu prijaviti s obzirom da nemam prebavaliste u HR

Ne bi išlo:

 

Novi Zakon o strancima digitalnog nomada definira kao "državljanina treće zemlje koji je zaposlen ili obavlja poslove putem komunikacijske tehnologije za tvrtku ili vlastitu tvrtku koja nije registrirana u Republici Hrvatskoj..."

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
3 godine
odjavljen
offline
Ministarstvo turizma novom kampanjom želi privući

Kad odu svi iz zemlje ostat ce nomadi, HDZ uhljebi i starcad.

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
veliki pero kaže...

Kad odu svi iz zemlje ostat ce nomadi, HDZ uhljebi i starcad.

 I influenserice.

Live long and prosper.
16 godina
neaktivan
offline
Ministarstvo turizma novom kampanjom želi privući

Wikipedia: Nomadima (grčki nomás, mjesto ispaše) se nazivaju ljudi i društva koji zbog kulturoloških, gospodarskih ili svjetonazorskih razloga nisu prihvatili sjedilački način života. Nomadski način života je uvjetovanstočarenjem, lovom i ribolovom - postoje i morski nomadi.

 

Da li će se poraditi i na privlačenju "digitalne stoke" ili je ova koju već imamo dovoljna?

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Ministarstvo turizma novom kampanjom želi privući

Sad dad se Maminjo vrati iz Hercegovine kao digitalni nomad.

Moj PC  
6 0 hvala 1
15 godina
offline
Ministarstvo turizma novom kampanjom želi privući

-ne znam pod što katalogizirati, idiotizam ili imbeciliziam.. ideju o 'digitalnom nomadu', ono što se pod time gura, pokušava, osnove logike, prava, poreza, smisla.. tj što tko time želi postići. (ili hipotetski uputnik na kraju ?).

 

-jer:

ako ništa drugo, covid kriza je recimo primjer rada na daljinu, od kuiće, npr škole i dio poslova koji se tako mogu obavljati. Kao preambula.. ili ideja, što-ako ili cilj.

 

što je digitalni nomad? dobar dio IT-digitalnih poslova je takav da je moguć rad na daljinu, što se već odavno koristi, tj hrpa naših ljudi (i globalno) tako već radi, nije važno od kud, hr-grad-država-otok.. i gdje tj server ili kompanija za koju rade, osim naravno plaća, porez, tj novac.

-naravno, čim je novac, tad i porez, pa se neki revni promotor interesa 'građana' hr koje kao izabrani političar predstavlja netko sjetio.. da će hr biti bolja-jača-primjer.. i da će nešto kao pravo-zakon dati nekom strenđeru, tj kao mamac, porez (olakšice). To ima smisla u investicijama, turizmu i sl. tj kod klasičnih roba-usluga (fizičkih) ali ne kod 'digitalnih', jer za te poslove osoba može jednako nastaviti sjediti u istoj fotelji, samo možda promjeni sliku backgrounda s recimo themom plitvičkih jezera ili jadrana..

 

-'ideja'.. postanimo vodeći, 'velesila' u privlačenju .. čega? poslovi na daljinu? Da je otvaranje štanda za palačinke imalo bi smisla, ovako ne.

tako neke reklame-studije nabrajaju vodeće it-destinacije, dubaji, .. dubrovnik, tj. hr je već jedna od vodećih-primamljivih 'digitalnih' destinacija, time ne mora dodatno olakšicama privlačiti strenđere.. (važnije) ne mora im time dati-pokloniti npr porez-novac, jer je novac razlog zašto ih i zovemo kao npr turiste, tj želimo zaraditi na njima, no prijedlogom zakona ćemo im samo dati poreznu olakšicu + zdravstveno gratis, tj ostali koji plaćaju poreze-osiguranja plaćaju za njih, tj mi-domaći.. za strenđere. .. a gle glavna fora je kako zaustaviti iseljavanje, odlazak mladih na zapad.. pa ako ništa drugo, nek domaćim daju isti benefit, ali ne to nije za domestikus-vulgarise, nego za strenđere, koji tad dobiju benefite i legalno opran-oporezovan novac (ovisno o ugovoru izbjegavanje dvostrukog oporezivanja.. npr usa nikako do potpisa..).

-ideja, ako privučeš bilo kog, kao turistu ili radnika u hr tad će ta osoba recimo zarađen novac trošiti tu.. da, za fizičke poslove-osobe, koji dođu tu, no za digitalne nomade upravo to ne vrijedi, jer je ključna riječ digitalno. (dok se nomadi koristi za početne stadije društva koji kreću za stokom.. tj ne nešto napredno nego nazadno bliže kamenom dobu nego digitalnom). Tako takav digitalni nomad dobije olakšice, pravo za zdravstveno, čist novac, dok to domaći ne može tj sami sebi ubijemo konkurentnost jer je tad za isti posao domaći ITjac skuplji od strenđera upravo za porezne olakšice i tad taj domestikus kao nomad za stokom ode na zapad za novcem. Tj ako žele stvoriti digitalne nomade, već su ih stvorili takvim politikama, kao primjer je friday.. tj griješe u smjeru kojeg takvom politikom ostvare, jer su imbecilni idioti koji nikad ne postave pitanje if-then, nego im nešto zvuči ok.

 

balanizirano-karikirano, friday se može vratiti, nakon što promjeni državljanstvo, tad će biti poželjan tj target projekta, ne dok je hr građanin.

-što je smisao države? recimo, osigurati svojim građanima standard, mir, preživljavanje.. SVOJIM, ne tuđim-strenđerima, koji ovim digitalnim nomadiranjem dobiju olakšice.. koje ne daju domaćim ljudima, poduzetnicima, mladima, nikome.. nego snađi se ili još bolje, idi van, zapad-dubai.. samo ne tu. -- lobotomija.

 

itd.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
10 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
southy kaže...

Wikipedia: Nomadima (grčki nomás, mjesto ispaše) se nazivaju ljudi i društva koji zbog kulturoloških, gospodarskih ili svjetonazorskih razloga nisu prihvatili sjedilački način života. Nomadski način života je uvjetovanstočarenjem, lovom i ribolovom - postoje i morski nomadi.

 

Da li će se poraditi i na privlačenju "digitalne stoke" ili je ova koju već imamo dovoljna?

 - ako smo mi nomadi, tad na svoje lovište trebamo privući stoku (resurs) .. no porezne olakšice ne privlače resurs, nego ga kao benefit troše tj stoka-resurs ostaje izvan hr dok dobijemo nomada, koji ne mora ni doći fizićki tu, nego ostane gdje je i sad, ali s manje poreza...

 

edit: ili (sumirano 1+2 ..)

-turistička zajednica, želi privući turiste, potrošnju.. no kod digitalnog su promašili, jer je ista fotelja-sjedište.

-ako žele privući resurs, tad moraju privući ono što taj nomad lovi, stoku, tj kompanije, poslove, sjedišta.. one s kojima se ugovara posao, one koje će nomad loviti, a to ovaj promašeni projekt ne radi, naprotiv..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 10:19 (ihush).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
izith kaže...
Friday kaže...

Bas me zanima jel se i ja mogu prijaviti s obzirom da nemam prebavaliste u HR

Ne bi išlo:

 

Novi Zakon o strancima digitalnog nomada definira kao "državljanina treće zemlje koji je zaposlen ili obavlja poslove putem komunikacijske tehnologije za tvrtku ili vlastitu tvrtku koja nije registrirana u Republici Hrvatskoj..."

 

Znaci ne moze biti ni druga zemlja nego tek treca?

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv

 ... 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
Friday kaže...
izith kaže...
Friday kaže...

Bas me zanima jel se i ja mogu prijaviti s obzirom da nemam prebavaliste u HR

Ne bi išlo:

 

Novi Zakon o strancima digitalnog nomada definira kao "državljanina treće zemlje koji je zaposlen ili obavlja poslove putem komunikacijske tehnologije za tvrtku ili vlastitu tvrtku koja nije registrirana u Republici Hrvatskoj..."

 

Znaci ne moze biti ni druga zemlja nego tek treca?

 

Zakon o strancima (NN 133/20), Članak 3:

...

3) državljanin treće zemlje je osoba koja nema državljanstvo države članice EGP-a ili Švicarske Konfederacije, a ima državljanstvo treće zemlje ili je osoba bez državljanstva

4) treća zemlja je država koja nije država članica EGP-a niti Švicarska Konfederacija

 

 

Dakle, prvo odseli van Europe, pa promijeni državljanstvo, pa se onda javi - više si nego dobrodošao! 

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
5 godina
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
A mi Analogni Nomadi...nas ko hebe
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
izith kaže...

Dakle, prvo odseli van Europe, pa promijeni državljanstvo, pa se onda javi - više si nego dobrodošao! 

 

Mene mrze kao i Zdravka naseg sirotog pa su ga u Hercegovinu otjerali

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
Ja sam digitalni nomad ali sam otišao iz HR u BiH. Korona je savršen izgovor za potpun prelazak na tzv online rad. U mojoj firmi su vrlo brzo zaključili da im nije isplativo plaćati uredski prostor pa su otkazali gotovo 70% ugovorenog uredskog prostora. Sve one novotarije tipa igraonice i slično meni nikad nisu predstavljale neki motivacijski faktor sve je to uredno razmontirano. Ja i moj brat zajedno sa suprugama smo se odlučili urediti kuću koji je naš otac napravio pod kraj 80tih prošlog stoljeća u njegovom rodnom selu u BiH. Kuću smo za relativno mali novac uredili da nam ne nedostaje apsolutno ništa. More nam je na nekih 90 minuta vožnje a ni skijališta nisu ništa dalje. Ovdje je sve jeftinije i to ne treba objašnjavati. Djeca nam pohađaju školu po programu koji je ekvivalentan onom u Hrvatskoj tako da ni djeca nemaju problema. Sreća je da je stari napravio kuću tako da ima dva komforna stana genijalan podrum i prostrano potkrovlje. E upravo u ovom potonjem smo napravili urede za nas četvero ali i prostor za uživanje, bilijar, reparirani fliper, mali bar i 65" TV. Nedostaje nam samo bazen, no to nismo imali ni u ZG ali ako od naših ministrica za financije izvučemo novac možda ovo ljeto i zaplivamo u Središnjoj Bosni.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ministarstvo turizma novom kampanjom želi privući

Osim tradicionalne hrvatske mržnje i jala ne vidim razlog za ovakve negativne komentare. DN su efektivno isto što i turisti, samo što će boraviti i van sezone i neće zauzimati toliko mjesta na plaži jer nemaju baš cijeli dan slobodan.

 

Zašto volimo turiste a ne volimo DN? Ovo je jedna od rijetko dobrih akcija naše vlade, a ja sam još prošlo ljeto zagovarao da se iznajmljivači dogovore sa svojim gostima da im ostanu i u posezoni raditi iz Hrvatske, jer im je vjerojatno ljepše nego u svom stanu na sjeveru Evrope.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
Friday kaže...

 

Novi Zakon o strancima digitalnog nomada definira kao "državljanina treće zemlje koji je zaposlen ili obavlja poslove putem komunikacijske tehnologije za tvrtku ili vlastitu tvrtku koja nije registrirana u Republici Hrvatskoj..."

 

Znaci ne moze biti ni druga zemlja nego tek treca?

 pravilo "treća - sreća". i nije zemlja nego država. i nije nomad, nego "skitnica, lutalica". 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 19:18 (Ajar).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
ned kaže...
Ja sam digitalni nomad ali sam otišao iz HR u BiH.

 Znači radiš i dalje za HR firmu i plaćaš porez u HR? Jesi li prijavljen u BiH, plaćaš li i tamo porez?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv

Ne da su efektivno isti kao i turisti, već mi nemamo nikakvu mogućnost "identificirati, procesuirati i izručiti" turista koji je donio laptop i radi, čak i kad bismo imali neki razlog za tako si pucati u nogu. Ovo donosi uređenje statusa + neke cake koje bi ih mogle privući da dulje ostanu i više love ostave.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
neaktivan
offline
Ministarstvo turizma novom kampanjom želi privući
Evo pa me mozete i bannat jebali vas digitalni nomadi da vas jebali likovi koji nikakve veze sa nama nemaju a nama ponosnim drzacima poreza haraca i svega ku###c u usta...
Nabijem ih sve na onu stvar ako dode 50 ljudi super je zamisli trosit ce struju vodu rezije hranu a s druge strane zbog usrane drzave koliko ce se cijelih obitelji odselit za stalno od ovamo jer se ne donose zakoni jer je sve krony kapitalizam ali kad neki jebivjetar van der kurac napise na linkedinu patetiku kako neki britanac zeli zamjenit svoj kurcev otok sa hvarom jer je to njemu duolo jeftinije onda mozemo ekspresno mjenjat zakone a stoka sitnog zuba ko nju jebe ionako smo dojcland nomadi nismo digitalni.... Vazno je prikazat se kao velicina prema hostaplerima i bjelosvjetskim prevarantima od eu politicara a to sto imamo miljun problema od obrazovanja zdravstva rada zapravo svega za normalan zivot koga briga....
Kako mene ova tema iznervira pravo da im svima jebem mater hrpi uhljeba u htz i ministarstvu jer evo ovo ce napunit cilu slavoniju dalmaciju liku i gorski kotar sigurno nece brendiranje hrane lokacija i produbljivanje sadrzaja tokom ljeta koncerti i slicno...

Moj PC  
7 1 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
Visak kaže...

Osim tradicionalne hrvatske mržnje i jala ne vidim razlog za ovakve negativne komentare. DN su efektivno isto što i turisti, samo što će boraviti i van sezone i neće zauzimati toliko mjesta na plaži jer nemaju baš cijeli dan slobodan.

 

Zašto volimo turiste a ne volimo DN? Ovo je jedna od rijetko dobrih akcija naše vlade, a ja sam još prošlo ljeto zagovarao da se iznajmljivači dogovore sa svojim gostima da im ostanu i u posezoni raditi iz Hrvatske, jer im je vjerojatno ljepše nego u svom stanu na sjeveru Evrope.

 a smješni ljudi, dali bi turistima guze za vrijeme turističke sezone da potroše što više, a protiv su dolaska DN koji bi trošili tijekom cijele godine, radnička fronta ftw 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
Horatio_Hornblower kaže...
Evo pa me mozete i bannat jebali vas digitalni nomadi da vas jebali likovi koji nikakve veze sa nama nemaju a nama ponosnim drzacima poreza haraca i svega ku###c u usta...

 Vidim da je tebe, kojem je jedino bitno kako se stvari reflektiraju na tebe osobno, strašno pogodilo što je donesen zakon koji naizgled pogoduje nekome drugome, ali svrha zakona uopće nije pogodovanje nomadima, nego privlačenje njih da bi naši ljudi nešto zaradili, kao što već zarađuju od turizma. Na opće čuđenje donesen je jedan zakon koji zapravo pogoduje hrvatskim građanima, samo je nekima teško shvatiti da se može imati koristi i tako da se nekome drugome napravi ustupak.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Ministarstvo turizma novom kampanjom želi privući

svaki dn morao bi proći proceduru koju imaju i hrvatski radnici, ovisno što bi radili. zamp, hrt, od zaštite na radu (prva pomoć, vatrogasni aparat i ostale evidencije) do minimalnih tehničkih uvjeta ovisno o djelatnosti i građevinske i uporabne dozvole, zbrinjavanje otpada i svašta nešta još... 

mislim, možemo mi osloboditi dn svih pravila, tko nam brani, no koliko je to pošteno i diskriminirajuće!?

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
all_or_nothing kaže...

svaki dn morao bi proći proceduru koju imaju i hrvatski radnici, ovisno što bi radili. zamp, hrt, od zaštite na radu (prva pomoć, vatrogasni aparat i ostale evidencije) do minimalnih tehničkih uvjeta ovisno o djelatnosti i građevinske i uporabne dozvole, zbrinjavanje otpada i svašta nešta još... 

mislim, možemo mi osloboditi dn svih pravila, tko nam brani, no koliko je to pošteno i diskriminirajuće!?

 Ništa od ovoga što si nabrojaop nije obaveza radnika nego poslodavca.

Nomadi rade za stranog poslodavca i s njime reguliraju takve stvari u skladu sa zakonima zemlje u kojoj je poslodavac.

 

Gdje vi vidite diskriminaciju? Stvarno jal buja kao karcinom.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv

dobro, hoće li dn-ov poslodavac imati obvezu to odraditi?

i dosadni ste više s tim jalom, jalni smo ako nekom pogoduješ a meni uzimaš. 

i ako radiš na teritoriju rh, dužan si poštivati rh zakone. ako ih dn i njegov poslodavac nije dužan onda laku noć.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 16:34 (all_or_nothing).
3 godine
odjavljen
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
Visak kaže...
all_or_nothing kaže...

svaki dn morao bi proći proceduru koju imaju i hrvatski radnici, ovisno što bi radili. zamp, hrt, od zaštite na radu (prva pomoć, vatrogasni aparat i ostale evidencije) do minimalnih tehničkih uvjeta ovisno o djelatnosti i građevinske i uporabne dozvole, zbrinjavanje otpada i svašta nešta još... 

mislim, možemo mi osloboditi dn svih pravila, tko nam brani, no koliko je to pošteno i diskriminirajuće!?

 Ništa od ovoga što si nabrojaop nije obaveza radnika nego poslodavca.

Nomadi rade za stranog poslodavca i s njime reguliraju takve stvari u skladu sa zakonima zemlje u kojoj je poslodavac.

 

Gdje vi vidite diskriminaciju? Stvarno jal buja kao karcinom.

 Ti si visak otisao odavno na mracnu stranu, sad si u istom koferu kao HDZ, uhljebi i ostala bratija. Najbolje je da vise ne komentiras, realno.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
veliki pero kaže...

 Ti si visak otisao odavno na mracnu stranu, sad si u istom koferu kao HDZ, uhljebi i ostala bratija. Najbolje je da vise ne komentiras, realno.

 Ne znam, možda i jesam, mada nikako to ne bih rekao, ali da si argumentirao tu tvrdnju imao bih o čemu razmisliti. Ovako si samo istresao optužbu, a nije jasno na čemu je temeljiš.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
all_or_nothing kaže...

dobro, hoće li dn-ov poslodavac imati obvezu to odraditi?

 Njegov poslodavac posluje po pravilima zemlje u kojoj posluje i ta zemlja ga kontrolira. Što tu nije jasno?

 

all_or_nothing kaže...

 

i dosadni ste više s tim jalom, jalni smo ako nekom pogoduješ a meni uzimaš. 

 Što je tebi u ovom slučaju oduzeto? Kako se ovaj zakon na bilo koji način odnosi na tebe?

 

all_or_nothing kaže...

i ako radiš na teritoriju rh, dužan si poštivati rh zakone. ako ih dn i njegov poslodavac nije dužan onda laku noć.

 Stvar je u tome da se ovo ne tretira kao 'rad na teritoriju' jer oni ne posluju u Hrvatskoj, samo se ovdje privremeno fizički nalaze.

Recimo ako radiš za Hrvatsku firmu i odeš na službeni put autom u Njemačku, misliš li da trebaš polagati sve stručne i ostale ispite za Sloveniju, Austriju i Njemačku, jer boraviš na njihovom teritoriju dok radiš?

 

Naravno da moraš poštovati zakone i oni će ih poštovati, to uopće nije sporno. Ti si taj koji ima problem sa zakonom, ne oni.

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
online
Re: Ministarstvo turizma novom kampanjom želi priv
veliki pero kaže...
Visak kaže...
all_or_nothing kaže...

svaki dn morao bi proći proceduru koju imaju i hrvatski radnici, ovisno što bi radili. zamp, hrt, od zaštite na radu (prva pomoć, vatrogasni aparat i ostale evidencije) do minimalnih tehničkih uvjeta ovisno o djelatnosti i građevinske i uporabne dozvole, zbrinjavanje otpada i svašta nešta još... 

mislim, možemo mi osloboditi dn svih pravila, tko nam brani, no koliko je to pošteno i diskriminirajuće!?

 Ništa od ovoga što si nabrojaop nije obaveza radnika nego poslodavca.

Nomadi rade za stranog poslodavca i s njime reguliraju takve stvari u skladu sa zakonima zemlje u kojoj je poslodavac.

 

Gdje vi vidite diskriminaciju? Stvarno jal buja kao karcinom.

 Ti si visak otisao odavno na mracnu stranu, sad si u istom koferu kao HDZ, uhljebi i ostala bratija. Najbolje je da vise ne komentiras, realno.

Visak kaže...
veliki pero kaže...

 Ti si visak otisao odavno na mracnu stranu, sad si u istom koferu kao HDZ, uhljebi i ostala bratija. Najbolje je da vise ne komentiras, realno.

 Ne znam, možda i jesam, mada nikako to ne bih rekao, ali da si argumentirao tu tvrdnju imao bih o čemu razmisliti. Ovako si samo istresao optužbu, a nije jasno na čemu je temeljiš.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice