"Mijenjajte kod, a ne klimu" – inicijativa za sman

poruka: 19
|
čitano: 7.681
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Mijenjajte kod, a ne klimu" – inicijativa za sman".
3 godine
odjavljen
offline
"Mijenjajte kod, a ne klimu" – inicijativa za sman

Ekoloske udruge su nazalost peta kolona placene ruskim novcem, kao i ekstremna desnica. Ima i kod nas na forumu.

https://www.theguardian.com/environment/2014/jun/19/russia-secretly-working-with-environmentalists-to-oppose-fracking

 
1 13 hvala 1
12 godina
offline
Re: "Mijenjajte kod, a ne klimu" – inicijativa za
veliki pero kaže...

Ekoloske udruge su nazalost peta kolona placene ruskim novcem, kao i ekstremna desnica. Ima i kod nas na forumu.

https://www.theguardian.com/environment/2014/jun/19/russia-secretly-working-with-environmentalists-to-oppose-fracking

 Ne, Rusija tajno radi na medijima koji pišu kako rusija tajno radi s ekološkim udrugama.

 

3 godine
odjavljen
offline
Re: "Mijenjajte kod, a ne klimu" – inicijativa za
BlueMax kaže...
veliki pero kaže...

Ekoloske udruge su nazalost peta kolona placene ruskim novcem, kao i ekstremna desnica. Ima i kod nas na forumu.

https://www.theguardian.com/environment/2014/jun/19/russia-secretly-working-with-environmentalists-to-oppose-fracking

 Ne, Rusija tajno radi na medijima koji pišu kako rusija tajno radi s ekološkim udrugama.

 

 Dobro mozemo svi pisati gluposti, ali ako je izvor tvoje dupe ne znima me.

12 godina
offline
"Mijenjajte kod, a ne klimu" – inicijativa za sman

Moja guzica ili nečija drugo? U čemu je razlika? Evo objasnit ću ti, moja guzica u svemu ovome nema nikakvih interesa dok članak koji linkaš ne donosi nikakve dokaze već izjave ljudi i organizacija koji itekako imaju interes u cijeloj priči. Moja guzica je sigurno slabije informirana ali sigurno i vjrodostojnija. Osim toga, jedan sam od osnivača ekološke uduge i već 20 godina čekam da Rusi nešto uplate. Do sad ništa. Ništa od Rusa, ali zato popriličan broj pokušaja da nas se iskoristi za vlastite ciljeve a kad to nije prošlo, onda da nas se kompromitira. O takvima Guardian piše sve najbolje.

 
13 0 hvala 5
3 godine
offline
Re: "Mijenjajte kod, a ne klimu" – inicijativa za
Fino zabraniti pa neka se misle. Jer dok Vlada status quo, nema šanse da kod mijenjaju. Kad ih regulativa pritisne, vrlo brzo će promijeniti razmišljanje.
 
5 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: "Mijenjajte kod, a ne klimu" – inicijativa za
BlueMax kaže...

Moja guzica ili nečija drugo? U čemu je razlika? Evo objasnit ću ti, moja guzica u svemu ovome nema nikakvih interesa dok članak koji linkaš ne donosi nikakve dokaze već izjave ljudi i organizacija koji itekako imaju interes u cijeloj priči. Moja guzica je sigurno slabije informirana ali sigurno i vjrodostojnija. Osim toga, jedan sam od osnivača ekološke uduge i već 20 godina čekam da Rusi nešto uplate. Do sad ništa. Ništa od Rusa, ali zato popriličan broj pokušaja da nas se iskoristi za vlastite ciljeve a kad to nije prošlo, onda da nas se kompromitira. O takvima Guardian piše sve najbolje.

 Mislim da ipak ciljaju na udruge koje imaju nekog utjecaja. Ulaganje u lokalnu udrugu za zastitu tratinčica i klokana se ne isplati nikome. Sretno sa ruskim mitom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2022 12:54 (veliki pero).
3 godine
odjavljen
offline
Re: "Mijenjajte kod, a ne klimu" – inicijativa za
Gallu kaže...
Fino zabraniti pa neka se misle. Jer dok Vlada status quo, nema šanse da kod mijenjaju. Kad ih regulativa pritisne, vrlo brzo će promijeniti razmišljanje.

 Sto je bilo prijedlogom na razini EU? Propalo sve, par marginalaca uspjeli da malo pisu o njima.

3 godine
offline
Re: "Mijenjajte kod, a ne klimu" – inicijativa za
Pa kad Rusija ne koristi fracking. Vidi ako Rusija možda financira udruge koje se protive upotrebi fosilnih goriva.
3 godine
offline
Re: "Mijenjajte kod, a ne klimu" – inicijativa za

To je bilo ugurano u mica regulativu. Ne brini. Glasati će se o POWu još...

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2022 13:35 (Gallu).
15 godina
offline
"Mijenjajte kod, a ne klimu" – inicijativa za sman

zasad su najekološkije bile lopine koje su maznule pohranjene te kripto-krapto i nestale. ugljični otisak samo od disanja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2022 15:51 (Ajar).
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Mijenjajte kod, a ne klimu" – inicijativa za
BlueMax kaže...
veliki pero kaže...

Ekoloske udruge su nazalost peta kolona placene ruskim novcem, kao i ekstremna desnica. Ima i kod nas na forumu.

https://www.theguardian.com/environment/2014/jun/19/russia-secretly-working-with-environmentalists-to-oppose-fracking

 Ne, Rusija tajno radi na medijima koji pišu kako rusija tajno radi s ekološkim udrugama.

 

 Pa ovdje je bar lako otkriti tko je platio članak - ovo je bilo 2014. u vrijeme hajke GOPovaca na pipelines i fracking u doba Obame.

 

Tako da je cilj bio predstaviti "homemejd čru amerikan freking" kao nešto čega se Ruskies boje i pokušavaju sabotirat, a sve upakirano u rabotu sa "socijalistima, zelenima, progresivcima i onima koju truju bjeli američki bitak."

Tad još nije bilo lako i dovoljno reći da je sve to "woke" - pa su se medijske hajke okretale provjerenim "neprijateljima države" - Rusima i "zelenim socijalistima" - a što je gore od toga da zelene socijaliste plaćaju Rusi!

 

Danas kad smo ušli u eru Wokeisma onda je dovoljno platiti kanadskog psihologa (koji frustriranim nedojebanim muškićima govori kako bit preva muškarčine pune mišića i da pospreme sobu), pa da taj na najslušanijem podkastu na svijetu govori kako je freking najbolja stvar koju je svemir izmislio, Isus je umro na križu - zatresla se zemlja, pa je bog ljudima oprostio grijehe i podario freking. Zato Palestinci oće Jeruzalem. Jelte nemogu arapi daleko od nafte. #nisamrasist.

 

Jelte, kud ćeš boljeg izvora nego da klinički psihijatar koji ne zna razliku između vremena i klime da nam docira i promovira freking.

 

https://www.independent.co.uk/climate-change/news/joe-rogan-jordan-peterson-spotify-b2001368.html

 

Još kad shvatiš da se takva plaćanja mogu zavesti pod poreznu olakšicu...

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
neaktivan
offline
"Mijenjajte kod, a ne klimu" – inicijativa za sman

Još malo rasprave, vezano uz temu... 

 

Ripple’s Larsen Teams Up With Greenpeace & Co to Spend USD 5M on Recycling Bitcoin Mining FUD

https://cryptonews.com/news/ripples-larsen-teams-up-with-greenpeace-co-spend-usd-5m-recycling-bitcoin-mining-fud.htm

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2022 15:23 (mzopg).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Mijenjajte kod, a ne klimu" – inicijativa za sman

A bitcoin je open source, pa ako žele šta mijenjati, tipkovnice u ruke i neka se bace na posao.

 

 

Zanimljiva usporedba Zanimljiva usporedba
Moj PC  
1 3 hvala 1
15 godina
offline
Re: "Mijenjajte kod, a ne klimu" – inicijativa za
Ali ako je u pitanju dupe sekretara NATO saveza onda te interesira ?

U linku koji si stavio lik doslovno kaže da je od nekih čuo o ruskoj upletenosti, ali ne želi reći od koga.
3 godine
offline
Re: "Mijenjajte kod, a ne klimu" – inicijativa za
Promašena je poanta usporedbe s drugim industrijama. One troše kolko troše, šta misliš da ijedna od njih ne bi prihvatila mogućnost da sa samo jednim korakom poveća svoju energetsku učinkovitost za 99%?
Razlog zašto se BTC industrija tome opire je jasna kao dan, samo svakakvim spinovima pokušavaju promovirati neke druge "vrijednosti".
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2022 20:42 (Gallu).
13 godina
neaktivan
offline
"Mijenjajte kod, a ne klimu" – inicijativa za sman

ovaj podatak se oslanja na potpuno bezvrijednu znanost s tom tvrdnjom o 2 stupnja btw. jesu li ljudi uopće pročitali novine na kojima se temelji ovo sve? sam časopis objavio je 3 pobijanja.

 

https://www.nature.com/articles/s41558-018-0321-8

Vidox Production: https://www.facebook.com/vidoxproduction/
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
"Mijenjajte kod, a ne klimu" – inicijativa za sman

Pravo pitanje je da li je Proof-of-Stake siguran koliko i Proof-of-Work? Ali naravno, čak i samo to pitanje je kompletni SF za ovaj forum (nikome nije ni palo na pamet), a kamoli potencijalni odgovori.

Ruhe im Puff
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: "Mijenjajte kod, a ne klimu" – inicijativa za

Zašto ne bi bio? Što fali PoS-u? Većina toga što je osnovni manjak PoSa se može zaštititi dodatnim slojevima, a ono što je najznačajnija manjka PoWa se nikako ne može softverski poboljšati osim da se prebaci na drugi algoritam.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2022 12:34 (Gallu).
16 godina
offline
"Mijenjajte kod, a ne klimu" – inicijativa za sman

Problem s PoW-om je što nije skalabilan. PoS je pravi put. Koga zanima više, neka pročita ovaj članak: https://viktorbunin.medium.com/proof-of-stakes-security-model-is-being-dramatically-misunderstood-4ed7b19ca419

 

Prednosti PoW-a je što zapravo nitko ne mora nadzirati mrežu. Kod PoS-a, barem u početku, mora netko nadzirati mrežu. Još jednom pročitajte si linkani članak, frajer je lijepo raspisao što je potrebno da bi netko kompromitirao mrežu.

King in the castle, king in the castle ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2022 9:30 (tjodalv).
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice