Mijenja li Microsoft svoj Edge s preglednikom bazi

poruka: 12
|
čitano: 3.768
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mijenja li Microsoft svoj Edge s preglednikom bazi".
Mijenja li Microsoft svoj Edge s preglednikom bazi

Edge je daleko najbrži browser na Windowsima. Ne koristim ga u stalnom radu (tu sam ili na sve omraženijem Chromeu ili Firefoxu) nego samo kad trebam gledati tehnički zahtjevne stranice (primjerice developerski materijal, Materijal Design for Android), youtube u 4k ili neke video streamove. U tim slučajevima Edge debelo, debelo praši svu moguću konkurenciju. Za druge stvari mogućnostima kaska i ima neke iritantne sitnice (primjerice nema drag drop označenog teksta u novi tab, defaultni pretraživač je Bing, itd.)

 

Ako se ima neki slabi PC (primjerice onaj Minix) tu praktički se nema što birati, ili Edge ili ništa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 8:44 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
4 2 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Mijenja li Microsoft svoj Edge s preglednikom bazi

IE je jos brzi od Edgea, na slabim mashinama je najbolji izbor - gdje Youtube steka na 480p,

sa IE-om radi solidno na 720p.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Mijenja li Microsoft svoj Edge s preglednikom bazi

Edge mi je odlican, ali me je odbila jedna stvar - na domenskom Windows accountu se ne moze ukljuciti sinhronizacija. Tako da, iako i na telefonu imam Edge, ne mogu ga sinhronizovati, tako da sam morao preci na Firefox (drazi mi je od Google-a i Chrome-a jer je os).

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mijenja li Microsoft svoj Edge s preglednikom
Koristim Google Chrome browser praktički od početka no povremeno škicnem Edge i moram priznati da mi se sviđa. Što se tiče developmenta tu je Chrome tata mata i što se tiče brzine i mogućnosti, no za surfanje je Edge sasvim u redu. Brzo radi, sviđa mi se i jednostavnost sučelja i koliko vidim podržava popularne ekstenzije ... Meni najbolji feature na Edgu je mogućnost grupiranja tabova jednim klikom i restoranje istih ... Predobro. To bi trebali ubaciti u Chrome :)
King in the castle, king in the castle ...
 
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Mijenja li Microsoft svoj Edge s preglednikom bazi

koristim ga na laptopu starom 5 godina sa dvojezgrenim i5 - radi brže od chromea i novog firefoxa.

od kako je došao ublock addon postao mi je i glavni pretraživač na stolonom i laptopu. jednostavno sve radi u smislu klasičnog korištenja, a i fino su ga popunili fičrima u odnosu na stanje pred 3 godine. da je ovakav izašao u startu i sa barem osnovnim addonovima mislim da bi imao puno veći tržišni udio, ovako je ostao kao nasljednik IE-a - browser za instalirati chrome/ff... šteta.

 

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mijenja li Microsoft svoj Edge s preglednikom
Netscape navigator rulez!!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mijenja li Microsoft svoj Edge s preglednikom
Dobar je za surfanje, ali za web development je Chrome (kojeg osobno nikako ne volim) ipak daleko najbolji izbor. Šteta ako će ga ugasiti jer ovo nejasna odluka M$-a jer tko želi nešto takvo uzet će Chrome
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Mijenja li Microsoft svoj Edge s preglednikom bazi

Edge je smeće, i sa UX i sa developerske strane

bio kad se pojavio... i ostao nakon ko-zna-koliko godina razvoja

 

Jedna od najjačih IT kompanija u svijetu ne zna proizvesti (barem iole kvalitetno) najpopularniju aplikaciju na desktopu... 

 

 

I treba da prijeđu na chromium 

a edge dev tim bi trebalo javno bičevat na gradskim trgovima

...svake nedjelje

...sljedećih 16 godina

...po cijelom svijetu

...ko putujući cirkus

 

imaju faking proračun garant veći od cijele moje županije (mislim na dev tim)

I'm Afraid of Americans
 
2 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: Mijenja li Microsoft svoj Edge s preglednikom

Ništa čudno, uvijek je točna ona narodna mudrost: u postolara su uvijek najgore cipele 

A to se dokazalo miljiun puta, i očito je da je kvaliteta softvera uvijek obrnuto proporcionalna "iskustvu" firme koja ga radi.

Ali tako je u svemu, ne samo softver; dok je firma nova ili mala mora se dokazivat da preživi na tržištu, a kad poraste i počne formirati monopol poziciju onda fušare i uništavaju svoj softver samo da bi lakše držali kkorisnik u šaci.

Microsoft i internet preglednici su zapravo su tu djelomično i iznimka, jer su oni nikad dobar browser nisu ni napravili, IE bio sprdnja i ostao, a Edge su uveli samo da ima drugo ime, tj. da se riješe renomea smeća, ali nisu uspjeli - premda je Edge miljama ispred IE, i dalje je šrot.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 11:41 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Mijenja li Microsoft svoj Edge s preglednikom
noob007 kaže...

Edge je smeće, i sa UX i sa developerske strane

* * *

Griješiš a i gore spomenuta iskustva korisnika ti jasno govore.

 

Edge je grom i munja od brzine ne znam na kojoj konfiguraciji da ga pokrenete. A Chrome je žderač memorije. Edge sada ima uBlock Origin i samo da ima Hover Zoom, poslao bi Chrome jednom za sva vremena u Vječita Lovišta.

Ovdje je naravno popularno hejtanje Microsoftovih proizvoda, dok nitko ne spominje omraženo nam Googleovo "proljetno" čišćenje. Izgleda da je sada na redu Hangsout.

9 godina
offline
Re: Mijenja li Microsoft svoj Edge s preglednikom
Envy kaže...
noob007 kaže...

Edge je smeće, i sa UX i sa developerske strane

* * *

Griješiš a i gore spomenuta iskustva korisnika ti jasno govore.

 

Edge je grom i munja od brzine ne znam na kojoj konfiguraciji da ga pokrenete. A Chrome je žderač memorije. Edge sada ima uBlock Origin i samo da ima Hover Zoom, poslao bi Chrome jednom za sva vremena u Vječita Lovišta.

Ovdje je naravno popularno hejtanje Microsoftovih proizvoda, dok nitko ne spominje omraženo nam Googleovo "proljetno" čišćenje. Izgleda da je sada na redu Hangsout.

 Nista pravac Redmond i objasni im par stvari o munjama i browserima. Usput se pomoli i ostavi milodar u Intelovoj crkvi. 

15 godina
offline
Re: Mijenja li Microsoft svoj Edge s preglednikom
pravi_covijek kaže...
* * *

 Nista pravac Redmond i objasni im par stvari o munjama i browserima. * * *

Ma krenuo sam ali neki problemi sa vizama.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice