Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na meti

poruka: 30
|
čitano: 18.456
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na meti".
15 godina
offline
Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na meti

Super točno i precizno opisano - od simptoma do rješenja!


Nakon 12 godina borbe s migrenom (naravno, i dalje je borba), AIMOVIG je sjajno rješenje. Nakon 12 komada injekcija, učestalost je smanjena na cca 30-50% (ovisno kako gledamo, po mjesecu ili godišnje).

 

Sad već miran cca 2 mjeseca. Dok je učestalost bila 1-2 tjedno.

 

+ u Mulleru imaju magnezij tablete - pakiranje od 300 komada tableta, cca 50kn. Dvije na dan (80% dnevne potrebe) puno znači za živčani sustav.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 11:51 (dejantopolko).
 
8 0 hvala 3
15 godina
offline
Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na meti

meni su uvaljivali svakakve lijekove (farmakologija napada!) ali manje-više uzalud, dok nisam (iz izloga br.1) eliminirao uzroke: stres, žene, idiote svih sorti i pasmina ... sad je dobro (kuc o drvo) i nadam se da mi ova 'nekcija neće trijebati. u neka doba je toliko boljelo da sam pomišljao na prokušane metode iz francuske revolucije ("cap!"). no brain, no pain.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na meti

Onaj ko nije osjetio migrensku glavobolju ne zna šta je bol koja te totalno onesposobi i koja te u jednom momentu dovede na rub čak do suicidalnih primisli.

U mojoj porodici, uzlazno po ženskoj liniji se proteže migrena, tako da sam čak zavirivao u gaće da provjerim je li mi alatka na svom mjestu ili je po srijedi neka greška.

Sreća je kod mene da se javlja relativno rijetko. Možda, 2-3 puta godišnje, no traje po nekoliko dana. Analizirajući, zaključio sam da sirevi i dimljeno meso definitivno imaju veze sa pokretanjem cijele je&ene stvari, a pad atmosferskog pritiska pred promjeni vremena, također.

Regularne, nemigrenske glavobolje su mala maca, jer ih riješi ibuprofen, analgin, čak ponekad i paracetamol, no za migrensku ja nisam još naišao na medikament koji je obuzda. Pomaže samo mirovanje, masiranje glave i vrata bilo kakvim mentolskim sredstvom - gel, razne vodice,...(koje će prikriti bol) i pritezanje glave nekim povezom. I, da.... sklonite mi se svi iz vidokruga narednih dan-dva.

 

Nadam se da će ove savremene metode biti uspješne, ne zbog mene, nego zbog budućih naraštaja migrenaša.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 10:33 (morrisoN).
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na meti

Migreno - jebi se!

 

Nego, od kraja srednje pa do cca prije 2-3 godine sam se borio sa migrenama prakitcki na tjednoj bazi, a nocne smjene koje sam pred par godina radio nisu nimalo pomogle..

Ono kaj mi je trebalo godina i godina da skuzim, a bilo je preocito - dehidracija, dok su mi pak nocne smjene izazivale klasicnu glavobolju - umor + konstantni jet lag/promjene body clock-a.

Vodu sam pio sporadicno, uglavnom kad bi bas osjetio zedj, a ne redovno. Uvijek tokom migrene kod pisanja (to je sh, a ne s, UK tipkovnica..), mokraca bi bila tamno zuta, moj grasak od mozga to nije nikako mogao povezati sa icime.

Nakon toga sam poceo redovno pit vodu, do god sjedim ili radim imam bocu od pola litre i tjeram se pit ju.

Ujutro cim se dignem, i prije bioloskih potreba, popijem na taste 0.5-0.7L vode, i odmah si pripremim iducih pola litre za radni stol, i onda tokom dana nije tesko doci do cca 2L tekucine kroz samu vodu.

Tu i tamo me prevari pa popijem premalo, al vec kuzim simptome pa unaprije znam da ce me okinut migrena pa popijem jedan Brufen preventivno, iako mozda nepotrebno, al mi je vec pun qurac migrena kroz zivot i ne zelim ni 5% sanse da se dogodi napadaj.

Ako IPAK dodje do napadaja, a u zadnjih par (3-4 kroz period od godinu dana) se dogadjalo u jako rano jutro, u snu, cak mi ni sam Brufen ne pomogne (rijetko kad pomogne jedna ili dvije tablete kad napadaj traje), nego odem van u park prosetat jedno 3-4km, setnja stvarno pomaze u mom slucaju.

Nekad drmnem i red bull + brufen (da, ne morate me podsjecat..) ako bas zelim ubit bol sto prije (mozda sam si vec i placebo stvorio na ovu kombinaciju), al u zadnje vrijeme nastojim ne to radit, setnja + brufen su dovoljni.

 

Kad me lupa migrena cesto mi se zastopa i nos (lijeva nosnica tocnije) - isao na preglede, i nema nikakvih sumnjivosti kod otorinolaringologa, jednostavno tak tijelo reagira na cuspajz u glavi.

Opet, preventivno, kupio sam pumpicu za ispiranje sinusa (ono kad u jednu nosnicu ulijevas tekucni+sol a na drugu curi van), jednom tjedno operem i uvijek se iznenadim kakve gadosti znaju izaci van, a da ih kroz disanje ni ne osjetim u sinusima.

 

P.S., unazad godinu dvije mi pocinje i piva smetat! jebate.. ako ju popijem kasno popodne ili navecer, dobijem neki cudan pritisak u glavi, osjecaj kao aura prije migrene, al nikad ne predje u pravu glavobolju, no svejedno me plasi tako da izbjegavam.

Crveno vino s druge strane.. be my guest.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 10:52 (nixass).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na
Doc, đabe ti aliteracija, pa i asonanca, ako ona ima migrenu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 1 hvala 0
5 godina
offline
Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na meti

Jedan sam od sretnika koji osjete glavobolju samo kad ih nešto lupi po glavi, ali vidio sam dovoljno primjera kakva je to gadost. Nadam se da će pomoći mnogima, barem onima koji će si je moći priuštiti. Jer kao i većina imuno-terapijskih bućkuriša, i ova ima parenu cijenu - mjesečna doza košta navodno barem 500€.

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na
Space Cadet kaže...

(...)  mjesečna doza košta navodno barem 500€.

 

Koliko sam uspio saznati, kod nas jedna doza (a primjenjuje se jedna doza jednom mjesečno) uz specijalistički recept i uz karticu dopunskog osiguranja košta manje od 200 kn.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 14:17 (Doc Berecki).
6 godina
offline
Re: Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na
Visak kaže...
Doc, đabe ti (...) ako ona ima migrenu.

 

Zašto svi pretpostavljate da je "ona"?

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 14:18 (Doc Berecki).
14 godina
offline
Re: Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na
Doc Berecki kaže...
Space Cadet kaže...

(...)  mjesečna doza košta navodno barem 500€.

 

Koliko sam uspio saznati, kod nas jedna doza (a primjenjuje se jedna doza jednom mjesečno) uz specijalistički recept i uz karticu dopunskog osiguranja košta manje od 200 kn.

 točno, puna cijena je 3339,00kn, a s dopunskim je 166,95kn. Ono što je upitno jest dostupnost, jer znam da lijek protiv migrena Zomig (zolmitriptan) nije dostupan već dulje vrijeme u našim ljekarnama.

3 godine
protjeran
offline
Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na meti

srećom ne bolujem od migrene a i obične glavobolje me zaobilaze, glava boli jedino nakon pijanstva (dehidracija) ili kad pretjeram s cigaretama...

 

primijetio sam iz napisanog da je trigger za migrenu jak miris i okus, sirevi, sušeno meso etc... jel' moguće da pojačivači okusa kao mononatrijev glutaminat i slični kemijski spojevi (umami okusi) imaju nešto s migrenom, poznat je i sindrom kineskog restorana povezanog s pojačivačima okusa (soja sos...), prehrambena industrija se uvelike koristi tim sredstvima i gotovo svaki prerađeni proizvod za ishranu sadrži i te supstance za poboljšanje ukusa, od vegete do čipsa i gotovih jela, možda bi trebalo izbjegavati hranu na čijoj deklaraciji se nalaze

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 15:25 (nemrem_stara_mi_sere).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na
Doc Berecki kaže...
Visak kaže...
Doc, đabe ti (...) ako ona ima migrenu.

 

Zašto svi pretpostavljate da je "ona"?

 Oprosti, nadam se da ti se muž nije uvrijedio.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
Re: Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na
Visak kaže...

 Oprosti, nadam se da ti se muž nije uvrijedio.

 Did you just asume its gender ????

LGBTQABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWZ0123456789.,*"':;_-+()/@$#~`|••√π÷׶∆£¢€¥^°={}\%©®™✓[]><  ekipa triggered 

(možda se dotični/a/o/e identificira kao crossfit apache helikopter, ili kaj je već danas popularno)

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 15:47 (fer-de-lance).
7 godina
protjeran
offline
Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na meti
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na
Visak kaže...
Doc Berecki kaže...
Visak kaže...
Doc, đabe ti (...) ako ona ima migrenu.

 

Zašto svi pretpostavljate da je "ona"?

 Oprosti, nadam se da ti se muž nije uvrijedio.

 

Zašto svi pretpostavljate da sam oženjen?

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
16 godina
offline
Re: Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na
Doc Berecki kaže...
Visak kaže...
Doc Berecki kaže...
Visak kaže...
Doc, đabe ti (...) ako ona ima migrenu.

 

Zašto svi pretpostavljate da je "ona"?

 Oprosti, nadam se da ti se muž nije uvrijedio.

 

Zašto svi pretpostavljate da sam oženjen?

udan? 🤓

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
3 godine
protjeran
offline
Re: Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na

što je bilo? probao si klistir kavom s te teme...

nixass kaže...

udan? 🤓

 možda je razveden, poput hrvatske obale

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 17:00 (nemrem_stara_mi_sere).
3 godine
protjeran
offline
Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na meti

Ej. Jel mi možeš dat svoju kreditnu kraticu kako bi bija na sex stranicama?

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na meti

Bilo tko!?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?!?!??!?!??!

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na
Koko56 kaže...

Ej. Jel mi možeš dat svoju kreditnu kraticu kako bi bija na sex stranicama?

naravno

3 godine
protjeran
offline
Re: Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na

Može u privatno i bez zajebancije. OK.

3 godine
protjeran
offline
Re: Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na
Koko56 kaže...

Može u privatno i bez zajebancije. OK.

sorry, nemrem, stara mi sere...

3 godine
protjeran
offline
Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na meti

Ovo je u odbrotvone svrhe. Svi likovi na sex stranicama doniraju sav zarađeni novac djeci iz Afrike.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na
Doc Berecki kaže...

 

Zašto svi pretpostavljate da sam oženjen?

 eo, znam da je doc dovoljno pametan da više nije (a bio je, kao i ja. oženjen, ne pametan). migrena/glavobolja su ženskog roda (u njemačkom muškog: der kopfschmerz ili srednjeg: das kopfweh). 

 

literatura i izvori: "napis'o doc jednom ođe", znanstvena istraživanja, rječnici, iskustvene spoznaje, susjeda.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
offline
Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na meti

Žena je pred cca godinu dana išla u dva tri navrata na hitnu zbog brutalnih napada glavobolje nepoznatog uzroka. Čak se ispovračala ispred Svetog Duha da bi nam još rekli kak nas ne mogu primit jer spadamo pod Vinogradsku. Iebemti Hitnu. Infuzije, normabeli i ostala sranja, CT na hitnoj i ajde doma. Obavila MRI, UZ vratnih žila sve u redu. Onda sam se sjetio da je jednom pred par godina rekla da ju boli glava taman kad je prešla na Colu Zero protiv koje sam zbog umjetnih sladila (specifično Aspartama). Još sam ju zajebavo da će joj mozak skurit ta Coke Zero. U međuvremenu se vratila na klasičnu kolu pošto ju ja kupujem a ne uzimam dvije različite, nek se zdeblja. 

 

I sad sam se tog sjetio jer je opet pila Zero neka dva tjedna i reko sam joj da prestane i glavobolje su prestale. Od tada više nema problema, skoro godinu dana. Inače je hipersenzibilna. 

 

Može li Aspartam ili neki sastojak kojeg nema u klasičnoj Coli biti uzrok glavoboljama? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na meti

.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na meti

Meni su migrene prestale,nakon prestanka pušenja.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na
Milka30 kaže...

Meni su migrene prestale,nakon prestanka pušenja.

 Točno to...i meni su prestale kad sam imao apstinenciju od par mjeseci.

 

I nikako prestati...ko da me dovoljno ne boli...

6 godina
offline
Re: Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na
gocc01 kaže...

 

Može li Aspartam ili neki sastojak kojeg nema u klasičnoj Coli biti uzrok glavoboljama? 

 

O, naravno da može!


"Artificial sweeteners are listed as top migraine triggers by numerous medical authorities and migraine sufferers:
https://www.webmd.com/migraines-headaches/migraine-triggers-your-personal-checklist

https://my.clevelandclinic.org/health/articles/9648-headaches-and-food

 

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
12 godina
offline
Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na meti

Ajde da i ja napišem moje iskustvo tj. moje djevojke, ja na sreću nemam migrene, iako imam jako česte glavobolje. Jednom sam samo osjetio napadaj boli u glavi koji je bio tako jak da me natjerao da istog trena legnem i zaspao sam u roku par minuta i nakon par minuta spavanja kao da ništa nije bilo. Čudan događaj nije mi jasno kaj je to bilo. A moja djevojka ima migrene od 19. godine, nasljedila ih je od mame. Mučila se s njima jako dugo, do prije par godina je bilo užasno, vrištala je od bolova, nije joj pomagalo ni spavanje, ni mrak, ni nikakvi losioni ni mirisi od toga je samo bilo gore, jedan od znakova migrene je njen super njuh pred i tokom migrene. Uzastopce je povračala od bolova, nije mogla ležati nego je sjedečki probavala spavati. Trigeri su bili jaki mirisi, stres, neka hrana, napor dan prije. Sad joj je najveći triger dim cigarete i stres. Prehranom je smanjila migrene na jednom u par mjeseci, tj, jednom mjesečno dok joj je stresno razdoblje na poslu, a ako ju uhvati popije Zomig koji joj zasad pomaže. Maknula je iz prehrane sve umjetno, prvo rafinirane šećere, i naravno umjetna sladila, pa onaj glutaminat koji ste gore spomenuli i tak uglavnom sve umjetno pokušava maknuti. Tako da nema čokolada, keksića, kolač jedan smije pojesti, nema salame, samo domaće suho meso i to malo smije pojesti, ako jede čips onda samo obični bez dodanih aroma, jer ovi s aromama imaju taj glutaminat, kao pije sok onda je bolji sa šećerom nego sa sladilima. Tako da ono treba paziti i dobro čitati sastav na proizvodima, ono kaj ne uspijevamo je redovito i dovoljno spavanje i odmor i bijeg od stresa. 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Migrena, okrutna kraljica svih glavobolja, na
Dud kaže...

Ajde da i ja napišem moje iskustvo tj. moje djevojke, ja na sreću nemam migrene, iako imam jako česte glavobolje. Jednom sam samo osjetio napadaj boli u glavi koji je bio tako jak da me natjerao da istog trena legnem i zaspao sam u roku par minuta i nakon par minuta spavanja kao da ništa nije bilo. Čudan događaj nije mi jasno kaj je to bilo. A moja djevojka ima migrene od 19. godine, nasljedila ih je od mame. Mučila se s njima jako dugo, do prije par godina je bilo užasno, vrištala je od bolova, nije joj pomagalo ni spavanje, ni mrak, ni nikakvi losioni ni mirisi od toga je samo bilo gore, jedan od znakova migrene je njen super njuh pred i tokom migrene. Uzastopce je povračala od bolova, nije mogla ležati nego je sjedečki probavala spavati. Trigeri su bili jaki mirisi, stres, neka hrana, napor dan prije. Sad joj je najveći triger dim cigarete i stres. Prehranom je smanjila migrene na jednom u par mjeseci, tj, jednom mjesečno dok joj je stresno razdoblje na poslu, a ako ju uhvati popije Zomig koji joj zasad pomaže. Maknula je iz prehrane sve umjetno, prvo rafinirane šećere, i naravno umjetna sladila, pa onaj glutaminat koji ste gore spomenuli i tak uglavnom sve umjetno pokušava maknuti. Tako da nema čokolada, keksića, kolač jedan smije pojesti, nema salame, samo domaće suho meso i to malo smije pojesti, ako jede čips onda samo obični bez dodanih aroma, jer ovi s aromama imaju taj glutaminat, kao pije sok onda je bolji sa šećerom nego sa sladilima. Tako da ono treba paziti i dobro čitati sastav na proizvodima, ono kaj ne uspijevamo je redovito i dovoljno spavanje i odmor i bijeg od stresa. 

evo ko da citam pricu od svoje stare.

kad je na lešo hrani (zelenjava, nesto mesa bez previse zacina..) bude super, cim se malo opusti - sranje :S

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice