Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima o kr

poruka: 62
|
čitano: 14.145
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima o kr".
13 godina
protjeran
offline
Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima o kr

...krajnje vrijeme da pređu na Windows 10

Baš zbog ovoga nebi prešao ni da je besplatan

 

Korisnici koji neće plaćati sigurnosne nadogradnje izložit će se virusima i drugim ugrozama ako nakon navedenog datuma i dalje nastave s korištenjem Windowsa 7. Za očekivati je da će kriminalci pokušati iskoristiti novo otkrivene i stare nepokrpane propuste za krađu osjetljivih podataka i slične radnje.

 

Još jedna glupost, koliko se napada, virusa itd povecalo od kad je ukinuta podrska za XP?
Ako netko koristi AV, pazi na koje stranice ide i šta skida nece mu nista biti

 

http://www.soundstream.com/
 
18 1 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima o kr

mamu im uskoro (i) žešće upozorim. toliko podcijeniti korisnika da misliš kako je glup što uopće koristi windows pa će nasjesti i na ovakav agitprop! eo njima i njihovoj desetoj izdrkotini  odmjereno, od šake do lakta (tzv. bosanski grb). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 1 hvala 0
15 godina
online
Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima o kr

Debilana.

 

Jbt, imao na starom laptopu Cenera instaliranog, krepavao je u mukama stroj sve dok nisam W7 x86 instalirao na njega.

 

Problem je kod laptopa što ima samo 2Gb RAM-a a i DC Celeron CPU nije baš neka sreća.

 

Inače, sasvim ok strojić za surfanje i pogledat kakav film/seriju online.

 

Da se Microšuft pita trebao bih ga u smeće bacit a potpuno je ispravan, čak mu je i baterija još uvijek solidna.

 

Tako da, Windows 7 još uvijek 

Tigar Krezumica
Moj PC  
14 0 hvala 0
8 godina
offline
Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima o kr

Imam WIN 10 (oriđiđi) i nikada niti sa jednim drugim OS-om nisam tolike glavobolje imao. A koristio sam svaki od XP-a na dalje. Toliko stvari uspiju shebat sa prisilnim updateovima da je to fascinantno. U početku mi je bilo nervirajuče, ali sad me baš fascinira kako netko može toliko zahebat stvari bez da ikad išta nauči iz pogrešaka.

Twitch-Duxcro
Moj PC  
7 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima
DuxCro kaže...

Imam WIN 10 (oriđiđi) i nikada niti sa jednim drugim OS-om nisam tolike glavobolje imao. A koristio sam svaki od XP-a na dalje.

Valjda kak ti se potrefi. Imam Win 10 oriđiđi na dva računala (jednom stolnom i jednom laptopu) i nikad s niti jednim OS-om nisam imao toliko malo problema, a koristio sam skoro svaki OS od Windowsa 3.1.  Dobro, ajd, s Windowsima 3.1 se nije niti moglo imati problema kad nisu skoro ništa ni mogli, ali kužiš sentiment. 

 

Windows 10 koristim na stolnom kompjuteru ne baš od kad su izašli, ali ne i toliko dugo nakon toga, a na prijenosniku od kad je istjecala besplatna nadogradnja (nadogradio sam Win 8.1 koji su došli s prijenosnikom). Znači, godine su u pitanju, a kroz sve te godine bilo je valjda tek nekoliko rušenja računala, a Windowse 10 nisam reinstalirao ni na stolnom, ni na prijenosniku. Niti ih imam namjere ili potrebe reinstalirati, iako ću ih instalirati na novo na prijenosniku kad ugradim SSD.

 

Pokušaj otkriti gdje je uzrok problema. Možda u nekom konkretnom hardveru ili driveru. Ako je tako, nažalost, vjerojatno ćeš se morati riješiti tog hardvera. Možda je stvar u nekom softveru. Kad ćeš u jednom trenutku imati sav posve komptibilni hardver i softver, nećeš imati nikakvih problema. Sve dok neki drugi komad hardvera odjednom postane nekompatibilan. 

 

Poanta je u tome da iako ima vas koji imate problema s Windowsima 10, ima i nas koji nemamo, tj. da problemi s Windowsima 10 nisu inherentni. Pretpostavljam da kako vrijeme odmiče, kako stariji hardver odlazi u penziju, da sve manje ljudi ima problema s njima.

16 godina
neaktivan
offline
Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima o kr

UVIJEK imajte na umu da ovakve teme po zdravoj logici na površinu izbacuju ljude koji opet zdravom logikom imaju potrebu negodovat zbog negativnog iskustva.

 

zagooglaš bilo kakav pojam "ISKUSTVA + hw, sw, tele operater"...neće izronit većina sa komentarima "sve je u redu", nego eruptiraju i rigaju lavu "majke, očevi, povratak korijenima u rodnice itd".

stoga kao kotačić većine, mogu reći da su MOJE protekle godine na Win10 suživot kakav se može poželjeti (na više računala).

Primarni desktop evo već treću godinu prima ove šestomjesečne nadogradnje. Sve 5 kao prvi dan instalacije.

Reko bi moj čiča susjed..."Bože pomozi".. premda jelte, operativni sistem nema veze sa uskim svijetlim tunelom koji na nekom portu izlazi na pašnjake pune bezbrižnosti i sreće. Idem ručat...adio.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 13:46 (torrente).
 
3 1 hvala 0
13 godina
offline
Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima o kr

Meni je Win10 puuuno bolji od Win7. XP se ne sjecam.

 

Jedina negativna strana Win10 je sto djeluje dosta zatvoren. Dosta toga je disabled i nekad trebas prokuzivati kako da nesto napravis. Npr. uvijek imao problema kad htio spojiti dva racunala preko LAN kabla. Zato jer Win10 ima neke dodatne sigurnosti, itd.

 

Ali osim toga jer super. E sad... Trebao bi usporediti jedno pokraj drugoga da znam.

Moj PC  
1 1 hvala 1
16 godina
offline
Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima o kr

Koristim Win10 otkako je izasao i takodje nikakvih problema. Imam ga na desktopu, bio mi je na svim laptopima u posljednjih par godina i nikada nisam imao nikakvih problema. Jeste u pocetku nervirao sa onim updateima usred radnog dana ali nakon sto su to sredili fakat nikakvih problema. 
Kao sto je netko rekao, treba samo noviji hardware, kolega sa posla kod kuce ga vrti na nekom starijem laptopu i cesto zakuka ali mislim da je do drivera, jednostavno nema podrske. 

 

Takodje veoma bitna stvar, Win10 ne voli HDD 

 
1 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima
Ajar kaže...

mamu im uskoro (i) žešće upozorim. toliko podcijeniti korisnika da misliš kako je glup što uopće koristi windows pa će nasjesti i na ovakav agitprop! eo njima i njihovoj desetoj izdrkotini  odmjereno, od šake do lakta (tzv. bosanski grb). 

 Imam jednog takvog u kućanstvu, lik od 80 godina i uvjeren je da mu prestankom podrške za Win 7 budu bacili atomsku bombu na njega ako ne instalira desetku, a i inače ga špijuniraju da vide jel upgradeao windowse, zato jer je on državni element i nacionalna sigurnost ovisi o njemu, i zbog sigurnosti koristi samo mail koji može konfigurirati u outlooku, i jedino vjeruje skypeu jer je MS rekao da je to to i zna da ga ne prisluškuju dok se razgovara sa babama po švabiji  Definitivno svakoga kad napuni 60 poslat u umobolnicu i ukinut mu bilo kakvu mogućnost odlučivanja o bilo čemu, svijet bi odmah bio puno bolje mjesto.

mbaksa kaže...
DuxCro kaže...

Imam WIN 10 (oriđiđi) i nikada niti sa jednim drugim OS-om nisam tolike glavobolje imao. A koristio sam svaki od XP-a na dalje.

 

Pokušaj otkriti gdje je uzrok problema. Možda u nekom konkretnom hardveru ili driveru. Ako je tako, nažalost, vjerojatno ćeš se morati riješiti tog hardvera. Možda je stvar u nekom softveru. Kad ćeš u jednom trenutku imati sav posve komptibilni hardver i softver, nećeš imati nikakvih problema. Sve dok neki drugi komad hardvera odjednom postane nekompatibilan. 

 

 Upravo u ovome kaj je baksa rekao je stvar, pravilo je da Win 10 sigurno radi samo na hardveru koji je došao na tržište točno kad i taj build desetke, inače ti je lutrija, cca. 7/39 da će ispravno raditi.

A MS je to taktički odigrao, prisilno htjeli svima uvalit build desetke koji im bude radio, i onda ga sljedećim updateom sjebat toliko da se Windowsi više neće upalit, i onda velik dio ljudi ne zna kaj bi napravilo i rađe kupi novi PC nego da zovu Hitnu PC službu 

Kratkoročno dobra taktika, ali zapravo jako loša, jer ionak većini ljudi PC ni ne treba, a ovak ih samo još brže otjeraju...

 

A ovo kaj se kolega Dux čudi za sve te silne probleme, MS je za programere ko kod nas uhljebništvo u državnoj firmi - doživotno delaš za ogromnu plaću, a ne delaš ništa, pala sjekira u med...

Tak da se ničemu više ne čudim kod MS softvera.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 16:01 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima
Nikakve poruke nisam dobio na Win7
K
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima
DuxCro kaže...

Imam WIN 10 (oriđiđi) i nikada niti sa jednim drugim OS-om nisam tolike glavobolje imao. A koristio sam svaki od XP-a na dalje. Toliko stvari uspiju shebat sa prisilnim updateovima da je to fascinantno. U početku mi je bilo nervirajuče, ali sad me baš fascinira kako netko može toliko zahebat stvari bez da ikad išta nauči iz pogrešaka.

 Zato fino onemogucis update i uzivas... evo ja vec godinu i pol nisam dobio nikakav update, nema prisilnog azuriranja, nema iskakanja poruka i skakanja po mojim zivcima, sve radi savrseno! Dok me moj Galaxy S9 svakih mjesec dana masira s updateom kojeg naravno, ne mozes onemoguciti. Do sad sam valjda imao vise od 15 prisilnih azuriranja. Zadnji Samsung koji sam ikad kupio... 

15 godina
offline
Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima o kr

Imam još od doba insider programa (prije službenog izlaska) na desktopu win 10. od tada sam promijenio pc, i naravno, win 10. Nikad nikakav problem.

Uporedo s tim, na dva laptopa win 10, a na jednom win 7 64 bit (core2duo procesor). Odlično radi i sedmica. Čak sam i na njeg bio stavio desetku, prije par godina, no nedostatak procesorske snage je bio očigledan, tako da to nije bilo ugodno iskustvo, iako je sve drivere uredno prepoznao i sve je radilo.

 

Ovi što imaju probleme sa desetkom, nije da sumnjam da je tako, samo sam malo začuđen brojem ljudi koji se javljaju sa problemima. Vjerujem da je veliki diio njih "iščeprkao" probleme pokušavajući blokirati neke feature windowsa, a koji se tiču zaštite privatnosti. Ja nikad nisam htio modificirati ništa sistemsko u windowsima, jer mi je nebitno što neki glavonja u MS-u može znati šta i kako radim na PC-u.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 17:46 (morrisoN).
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima o kr

Dosta ljudi kojima ja servisiram racunala, uopce ne zna koristiti windows, pa onda okrivljuju sam operativni sustav. Najvise gluposti sto si ljudi naprave na racunalu nisu zbog virusa, nego zbog instalacije programa po metodi: "next, next, next, install..." Uopce ne citaju sto hrpa ovih besplatnih programa nudi, pa onda kliknu da se slazu sa svim oznacenim ponudama, na taj nacin instaliraju razne search engine koji su zapravo i gori od virusa, "antivirusne" programe poput Mcafee-a i sl. koji uspore sve sto se usporiti moze, pa onda razno razne dodatne programe koji se vrte u pozadini i crpe procesorsku snagu i radnu memoriju i sl. 

 
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima

Morrison, nemaš se tome kaj čuditi jer sigurno se nitko nebu išao regati na forum da bi postao kako je kod njega sve ok.

Osim toga ovdje su entuzijasti i hobisti ( uz par profesionalaca ) koji vole čačkati i istraživati po sistemu i naravno da bu tako prije nekaj zeznuli nego na poslu di uopće nema admin prava i može otvoriti samo svoju apk u kojoj obavlja job pa i nemre nikaj zeznuti....

Nije to više win milenium pa da 60% vremena trošiš na održavanje sistema da bi uopće onih preostalih 40% mogao nekaj korisnog delati. Danas se to svelo na upali i radi poput androida. Čak je i Linux na tom nivou upotrebljivosti i pouzdanosti dok se ne počneš igrati pod haubom... Nečačkaj kaj nije nužno i desetka bu delala godinama bez problema... Moja iskustva pokazuju da najviše problema imaju oni koji non stop seciraju os, pale task manager pa ih zabrine neka brojka pa onda krenu tjerati mak na konac radi tih par postotaka iako bi win to i sam riješio da su ga samo ostavili 5 min na miru.... Ni auto netreba forsirati na hladnom motoru, a i win nakon boota obavlja koječega u pozadini i onda hrpa korisnika usljed nestrpljivosti krene to "popravljati i optimizirati" nebili dobili koju sekundu brži boot ili 5% manji CPU usage i sl...

14 godina
offline
Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima o kr

Imam  windows  7  još  kupljenog i  instaliranog  uz laptop  2011 nikad  ga  reinstalatirao radi  ko Švicarski sat  windows  upadate  mi na  disable  te  ne bojim njihovih Microsoftovih  grimznih zastrašujućih poruka  po ekranu čak ni nakon završetka podrške  jednostavno  ko ima   windows  7  ako se ko čeg boji nek  stavi sve windows upadatove na  disable i  stvar bih  trebala bit riješena jer je logično da  kroz  microsoft updatove  dolaze   takve poruke o kraju podrške  i  sl.Isto je  bilo i na  win  XP no  kad  sam isključio  updatove  nikakve  poruke o  kraju podrške  nisam primao

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima
morrisoN kaže...

Imam još od doba insider programa (prije službenog izlaska) na desktopu win 10. od tada sam promijenio pc, i naravno, win 10. Nikad nikakav problem.

Uporedo s tim, na dva laptopa win 10, a na jednom win 7 64 bit (core2duo procesor). Odlično radi i sedmica. Čak sam i na njeg bio stavio desetku, prije par godina, no nedostatak procesorske snage je bio očigledan, tako da to nije bilo ugodno iskustvo, iako je sve drivere uredno prepoznao i sve je radilo.

 

Ovi što imaju probleme sa desetkom, nije da sumnjam da je tako, samo sam malo začuđen brojem ljudi koji se javljaju sa problemima. Vjerujem da je veliki diio njih "iščeprkao" probleme pokušavajući blokirati neke feature windowsa, a koji se tiču zaštite privatnosti. Ja nikad nisam htio modificirati ništa sistemsko u windowsima, jer mi je nebitno što neki glavonja u MS-u može znati šta i kako radim na PC-u.

 Sa boldanim se slažem... Najjače mi je vidjeti kako neki prelaze sa platforme na platformu jer ne žele da im google ili microsoft gazi privatnost i još kopaju po OS-u da se osiguraju... Microsoft i slični mogu vrlo lako dobiti neku informaciju o meni ako im treba sviđalo se to meni ili ne..

 

Na starom računalu sam imao probleme sa windows 10 jer sam slušao famozne savjete o ubrzanju OS-a, pa oni savjeti kad ti ne radi neka igra ili je fps loš..katastrofa. Pred nekih godinu dana sam prešao na komp sa i7 i origigi windowsima i radi odlično (da pokucam).

Koliko sam skužio te stvari treba samo ostavit na miru i to je to.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima

XPtica je bila najkompletniji OS.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
10 godina
offline
Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima o kr

OK prelazim na Linux koji ima sve što mi treba pa vi slobodno nastavite raditi bespotrebne update svakih sat vremena kako bi opteretilli hardware da kupim novi. Microsoftu je očigledno cilj da na kraju potpuno uđe u privatni prostor korisnika.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 18:30 (Noel).
 
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima

Noel, sve ti je to posljedica tehnoloških kretanja prema cloudu i integraciji usluge a ne proizvoda. I danas već gomila apk je u stvari usluga jer su one bitne funkcionalnosti i bitni podaci na serverima a ne u tvom hardveru koji se u biti samo sinhronizira sa svime time.... To je i ok...naravno da je to donijelo i neke negative ali mislim da je ipak daleko više pozitive u svim tim promjenama. A tako bu i lakše i efikasnije naplaćivali svoje usluge....
10 godina
offline
Re: Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima
bunker kaže...

Noel, sve ti je to posljedica tehnoloških kretanja prema cloudu i integraciji usluge a ne proizvoda. I danas već gomila apk je u stvari usluga jer su one bitne funkcionalnosti i bitni podaci na serverima a ne u tvom hardveru koji se u biti samo sinhronizira sa svime time.... To je i ok...naravno da je to donijelo i neke negative ali mislim da je ipak daleko više pozitive u svim tim promjenama. A tako bu i lakše i efikasnije naplaćivali svoje usluge....

Kretanja prema cloudu je zbog prodaje i iskorištavanja podataka. Granica između privatnog i javnog mora postojati. Ako izgubimo privatnost dozvoljavamo potpunu manipulaciju ljudskim osjećajima od strane onih što se mjenjaju svako 4 godine. Hoću reći nisu ti podaci samo za korporacije

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 19:13 (Noel).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima
DuxCro kaže...

Imam WIN 10 (oriđiđi) i nikada niti sa jednim drugim OS-om nisam tolike glavobolje imao. A koristio sam svaki od XP-a na dalje. Toliko stvari uspiju shebat sa prisilnim updateovima da je to fascinantno. U početku mi je bilo nervirajuče, ali sad me baš fascinira kako netko može toliko zahebat stvari bez da ikad išta nauči iz pogrešaka.

 Da, tu se moram složiti s baksom, meni je desetka OS s kojim sam imao najmanje problema od svih koje sam prošao, a bilo je tu XP-a, Viste i sedmice. Tako da postoje ljudi kojima se potrefi neka nesreća, a nekima iskustvo klizi. Svaki update što su napravili mi se brz problema instalirao, sve je bilo u redu svaki put. No, kako sa svakim proizvodom, tako i sa Windowsima, kad gledaš probleme na internetu dobiješ osjećaj da svi imaju probleme, no ljudi kojima radi OS glatko se jednostavno nemaju potrebu javljati.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
8 godina
offline
Re: Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima
evo presao na linux prije mjesec dana bas iz tih razloga, prco malo šaltao po raznum distro-ima, stao na Linux mintu, podesio sve po mom i radi kao svicarski sat. (Laptop hp iz 2012)
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 19:18 (Bencho2211).
11 godina
protjeran
offline
Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima o kr

Nisam neki strucnjak za windowse ali mi je jasno ko dan da to na mom laptopu ne sljaka uopce i nikako. Kanta se zove Acer Aspire E1-510 verzija sa 8GB RAMa, nakon ciste instalacije desetke laptop radi savrseno prvih mjesec dana, kasnije pocne jest govna sam od sebe, steka, spor nenormalno, pali se 3 dana a po windowsima nista disejblano ni drkano znaci samo instaliraj i koristi a tek kad nekinupdate dode ubije ga do te mjere da laptop mogu jedino kroz prozor bacit. Sad ko tu kog jebe u zdrav mozak neznam al nakon instalacije 7-ce sve je u redu i da se normalno koristit ( jedino blutut ne radi neznam zakaj al to mi nit netreba ) To su moja iskustva sa desetkom, kad je izaso 8.1 sve je bilo super i radilo glatko ali na 10 nema sanse. Kasnije gurnuo i ssd nutra al đaba 10-ka i dalje nije sljakala kao sedmica za koju uopce nije ni predviden taj laptop

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 19:26 (minarelli).
 
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima
mbaksa kaže...
 

...

Poanta je u tome da iako ima vas koji imate problema s Windowsima 10, ima i nas koji nemamo, 

...

 Mislim da je ovime sve rečeno. 

Sorry, ali zvuči kao da kupiš auto ili neki alat, pa "možda će ti raditi, a možda i ne".
Imam Win10 Pro original, nisam gotovo nikad imao problema s njima. Ali: imam čak i original background, nikad nisam ništa dirao! Ne usudim se, iskreno. Doduše, nisam godinama ni update napravio :D, jedva da ih koristim. Srušili su mi se cca 5 puta u godinu dana, bez direktnog povoda; programi su se znali zamrznuti ili povremeno (rijetko) neki hardver ne bi radio do restarta... ali to su stvarno rijetki, minimalni glitchevi.

S druge strane, supruga u firmi ima gro problema, imaju ih sve više i više; sad već u pravilu sa svakim apdejtom im se nešto gadno pošemeri. Zadnja dva apdejta su ih blokirala 2-3 dana; zadnji joj je pobrkao račune (djelomično su se skeljili tzv "privatni službeni" i "službeni" račun), nešto Skype + Office 365 + neki primjenjeni programi, uglavnom tjedan dana je podrška pokušavala fixati stvar, i onda su reinstalirali sve, pa je proradilo. Račun se nije dao izbrisati, nakon restarta "uskrsne" (i pokupi prioritete).

Ovo sa Win7 je, po meni, bezobrazluk. Nisu korisnici krivi što su sprčkali Win8x (kao i Vistu prethodno), pa su "zaostali" na potpuno funkcionalnim Win7.
OK, jasno mi je što i zašto; ne bih se bunio da nedaju podršku za DirectX99; ali ovoliki pritisak da se ljudi maknu je... bezobrazan.
Nek slože Win10 optimiziranu za starije / slabije mašine i sve 5 (odnosno, već to imaju: Windows LTSC, ali je ne daju običnim smrtnicima). 

7 godina
offline
Re: Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima

Noel, bitku za privatnost smo već izgubili. Kompletna struktura društva je tako posložena da pojam "privatnost" može imati samo nekakvo teoretsko značenje.

Od rođenja dobivaš prateće oznake ( OIB, ime, prezime, medicinski karton...), tijekom školovanja ulaziš virtualno u e dnevnik kao učenik ( gdje opet imaš dodane nove prateće oznake kroz carnetov account ), HZZO ima tvoj file od rođenja, HZMO od zaposlenja, banke od otvaranja računa kojeg moraš otvoriti ako misliš primat plaću, a di su baze podataka MUP-a, porezne, katastar, gruntovnica, hrt, telekom operateri, stotine nadzornih kamera ispred kojih svakodnevno prođeš, komunalne službe, crkva ...

I nitko od nas malih smrtnika nemože sa sigurnošću znati gdje sve postoje podaci o tebi, i tko sve ima pristup tim bazama podataka...

Gomilu podataka korisnici sami dostave kojekome otvarajući accounte i koristeći Gmail, android, onedrive, Windows, office, fejs ....

Siguran sam da niti predsjednici velesila nemogu kontrolirati prikupljanje informacija o njima, a kamoli balkanski smrtnik...

Svega par proizvođača na planeti radi vitalne dijelove it-opreme, i mnogo puta se već piskarala o tome da u tim komadima hardvera postoje stražnja vrata nad kojima ima kontrolu onaj tko ih je dizajnirao, tako da to kaj buš ti skrio svoje podatke od win telemetrije nema nikakav utjecaj niti će spasiti tvoju privatnost....

I sa sve većim razvojem tehnologija će stanje biti sve gore. Autima, busevima, televizorima, frižiderima...će upravljati softveri koji će biti umreženi i o tebi bu više znali tvoj Tv i frižider nego supruga... A kako i kome sve će taj frižider i Tv slati te podatke nikad nebumo imali točan uvid. Tu i tamo bu uskrsnuo neki Snowden no to je kap u oceanu....

8 godina
offline
Re: Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima
Zechina kaže...
mbaksa kaže...
 

...

Poanta je u tome da iako ima vas koji imate problema s Windowsima 10, ima i nas koji nemamo, 

...

 Mislim da je ovime sve rečeno. 

Sorry, ali zvuči kao da kupiš auto ili neki alat, pa "možda će ti raditi, a možda i ne".
Imam Win10 Pro original, nisam gotovo nikad imao problema s njima. Ali: imam čak i original background, nikad nisam ništa dirao! Ne usudim se, iskreno. Doduše, nisam godinama ni update napravio :D, jedva da ih koristim. Srušili su mi se cca 5 puta u godinu dana, bez direktnog povoda; programi su se znali zamrznuti ili povremeno (rijetko) neki hardver ne bi radio do restarta... ali to su stvarno rijetki, minimalni glitchevi.

S druge strane, supruga u firmi ima gro problema, imaju ih sve više i više; sad već u pravilu sa svakim apdejtom im se nešto gadno pošemeri. Zadnja dva apdejta su ih blokirala 2-3 dana; zadnji joj je pobrkao račune (djelomično su se skeljili tzv "privatni službeni" i "službeni" račun), nešto Skype + Office 365 + neki primjenjeni programi, uglavnom tjedan dana je podrška pokušavala fixati stvar, i onda su reinstalirali sve, pa je proradilo. Račun se nije dao izbrisati, nakon restarta "uskrsne" (i pokupi prioritete).

Ovo sa Win7 je, po meni, bezobrazluk. Nisu korisnici krivi što su sprčkali Win8x (kao i Vistu prethodno), pa su "zaostali" na potpuno funkcionalnim Win7.
OK, jasno mi je što i zašto; ne bih se bunio da nedaju podršku za DirectX99; ali ovoliki pritisak da se ljudi maknu je... bezobrazan.
Nek slože Win10 optimiziranu za starije / slabije mašine i sve 5 (odnosno, već to imaju: Windows LTSC, ali je ne daju običnim smrtnicima). 

 Ja kad instaliram  W10 prvo napravim update i onda ga blokiram skroz i vise ga nikad ne palim, nakon toga krece brisanje.
Prvo su na redu sve metro aplikacije, onda je na redu edge, cortona , one drive.... ma sve i onda ide instalacija kvalitetnih programa koji imaju adekvatno sucelje za  normalne desktop korisnike.
Instaliram normalan start koji mi ne baca neke debilne igre, xbox i druge gluposti koje mi ne trebaju i jos bitna stvar mi je da instaliram stardock groupy da ne moram imat 10 prozora otvorenih bezveze, naravno to sam morao platit jer microsoft jos nije skuzio kak stavit tabove u explorer

 

Nakon toga sve iskreno radi odlicno, nemam problema.
Curi je update nedavno sjebao puno toga i nije bilo druge nego ponovna instalacija

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 21:50 (Santana).
8 godina
offline
Re: Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima
minarelli kaže...

Nisam neki strucnjak za windowse ali mi je jasno ko dan da to na mom laptopu ne sljaka uopce i nikako. Kanta se zove Acer Aspire E1-510 verzija sa 8GB RAMa, nakon ciste instalacije desetke laptop radi savrseno prvih mjesec dana, kasnije pocne jest govna sam od sebe, steka, spor nenormalno, pali se 3 dana a po windowsima nista disejblano ni drkano znaci samo instaliraj i koristi a tek kad nekinupdate dode ubije ga do te mjere da laptop mogu jedino kroz prozor bacit. Sad ko tu kog jebe u zdrav mozak neznam al nakon instalacije 7-ce sve je u redu i da se normalno koristit ( jedino blutut ne radi neznam zakaj al to mi nit netreba ) To su moja iskustva sa desetkom, kad je izaso 8.1 sve je bilo super i radilo glatko ali na 10 nema sanse. Kasnije gurnuo i ssd nutra al đaba 10-ka i dalje nije sljakala kao sedmica za koju uopce nije ni predviden taj laptop

 

Ako ti nije tlaka, i ako nisi uspio riješiti problem, probaj sa nekim npr Linux Mintom. Imam vrlo sličan laptop (E1-531; tvoj Pentium N3520 je čak malo jači) i ne pada mi na pamet staviti Win10 gore jer znam da bi imao problema. S druge strane, isti Mint glatko radi godinama. Možda bi ti najnovija verzija bila mrvicu sporija od ove prastare koju ja imam (i kojoj je upravo istekao LTS support), ali ćeš dobiti npr flatpak & appimage support - sav moderan soft će ti raditi. Radi i VirtualBox pa si (po želji) instaliraš win XP i/ili 7 tamo (ako imaš dosta mjesta na disku).
E da, MATE "sučelje" a ne "Cinnamon" (cimet); bolje stavi Win7 umjesto ikakvog cimeta na stariji stroj.
Naravno, sve to pod uvjetom da ti se ne povraća od Linuxa... :D

7 godina
online
Re: Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima
minarelli kaže...

Nisam neki strucnjak za windowse ali mi je jasno ko dan da to na mom laptopu ne sljaka uopce i nikako. Kanta se zove Acer Aspire E1-510 verzija sa 8GB RAMa, nakon ciste instalacije desetke laptop radi savrseno prvih mjesec dana, kasnije pocne jest govna sam od sebe, steka, spor nenormalno, pali se 3 dana a po windowsima nista disejblano ni drkano znaci samo instaliraj i koristi a tek kad nekinupdate dode ubije ga do te mjere da laptop mogu jedino kroz prozor bacit. ...

 Kod mene isto na 4 računala u kućanstvu, ali samo kad napravi update, i onda se sve totalno uspori, i ponekad uopće ne digne windowse.

A svugdje napravljen friški format i sve savršeno dela dok ne updatea.

A nisu baš prastare kante:

-FX-8120 s HD7850 i 12 GB RAM, 

-Athlon 200GE s 8 GB RAM-a

-Acer laptop s E1-1200 i 6 GB RAM (ovaj je kanta )

-Acer laptop s Intel B960, GT620M i 8 GB RAM.

Jedino rješenje je (kaj sam na svima napravio) - LTSB 1603, update isključen prek services.msc i group policy editora.

Od kad sam tak stavio sve perfektno na svim računalima, a na laptopima sam vratio 8.1 i 7 nakon kaj su ukućani istraumatizirani prijetili da će mi grkljan prerezat na spavanju ak ne maknem desetku  tak da ne znam ko tu koga jebe.

A dok se update ne uključi definitvno najbolji Windowsi ikad, a poslije se plači i kuni sam sebe kaj nisi spriječio update, pa opet sve na novo instalirat...

A ovih dana ću morat i na preostala dva računala novije Windowse stavit, i idu definitivno 8.1 gore, jer ipak im fali mišića za desetku.

 

 

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima
Nikakvih problema sa win 10. Update uvijek ukljucen. U pocetku sam i ja uporan bio sa win7 , ali nakon sto sam napokon instalirao win 10, nema sanse da 7 ide na moj komp. Jedino ga mogu instalirati eventualno na pomocni stari komp za torente. Instalirate win 10 na 5+ godina stare krame i cudite se kaj vam sporo radi. Pa je onda win kriv. Stare krame xp i win 7. Novi kompovi win 10.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 23:26 (Hostile).
 
0 6 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft uskoro kreće sa žešćim upozorenjima o kr

"Korisnici koji neće plaćati sigurnosne nadogradnje izložit će se virusima i drugim ugrozama ako nakon navedenog datuma i dalje nastave s korištenjem Windowsa 7." Nije li zaštita od virusa i drugih ugroza posao antivirusa i antiugroza?
kak se inače zove taj način, zastrašivanje i prijetnje ? Da pitamo microsoft?
https://support.microsoft.com/en-us/help/4013405/windows-protect-from-tech-support-scams
Mislim, ok jasno mi je, uskoro neće biti modernih programa koji će se dati instalirati na sedmicu. Već sad mi (plaćen) adobe cloud neda (samo tako) instalaciju cc paketa
https://www.diyphotography.net/adobe-will-no-longer-support-windows-7-in-the-next-major-creative-cloud-update/

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice