Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik s n

poruka: 31
|
čitano: 5.710
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik s n".
9 godina
offline
Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik s n

pa lako moguće, nedavno sam prešao sa Chromea na Edge i sve mi radi odlično, Chrome mi je stalno radio probleme na youtubeu, nije puštao videa i takve stvari, na Edge nemam nikakvih zamjerki

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik

Meni osobno trenutno najbolji web preglednik. Stvarno su se opametili i uzeli dobru bazu i ispeglali za Windowse. Nisu ni drugi loši, no Edge sada ima sve što trebam.

7 godina
offline
Re: Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik
Ja koristim Firefox i Edge na dnevnoj bazi i ponekad Firefox zna raditi probleme, dok s Edgeom ih nema. Za sada sam poprilicno zadovoljan.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik
I ja koristim Edge na godišnjoj bazi, da skinem Chrome i Firefox.
 
7 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik
Edge je odličan, međutim, ima jedna stvar koja mi smeta na novoj verziji (ovoj chromiuim). A to je da ne vraća svaki put otvorene tabove kad ugasim i ponovo upalim komp. Kod chromea me redovito pita želim li vratiti tabove, kod edge to pita random, a najčešće uopće ne.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik
picajzla0707 kaže...
Edge je odličan, međutim, ima jedna stvar koja mi smeta na novoj verziji (ovoj chromiuim). A to je da ne vraća svaki put otvorene tabove kad ugasim i ponovo upalim komp. Kod chromea me redovito pita želim li vratiti tabove, kod edge to pita random, a najčešće uopće ne.

 Možeš podesit u postavkama

 

11 godina
offline
Re: Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik
Provjerit ću kad dođem doma, ali mislim da je to uključeno jer nekad mi vrati tabove, drugi put ne, ustvari najčešće ne
15 godina
offline
Re: Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik
bezjak78 kaže...

Meni osobno trenutno najbolji web preglednik. Stvarno su se opametili i uzeli dobru bazu i ispeglali za Windowse. Nisu ni drugi loši, no Edge sada ima sve što trebam.

- ekšli ništa posebno pametno.. osim što su izbacili 29 servisa-viška koje google ima iz svojh razloga..

po ostatku, logika, kad je nešto isto (osnova) tad ne može biti lolje/lošije.. nego isto + malo bolje jer nema smeće-višak, kao sportski auto bez prikolice-tereta..

- preporuka za edge, ostalo je samo stvar navike dok ff nema šanse protiv velikih a opera je niža liga....

 

picajzla0707 kaže...
Edge je odličan, međutim, ima jedna stvar koja mi smeta na novoj verziji (ovoj chromiuim). A to je da ne vraća svaki put otvorene tabove kad ugasim i ponovo upalim komp. Kod chromea me redovito pita želim li vratiti tabove, kod edge to pita random, a najčešće uopće ne.

- ako ti ne radi tako, tad nisi podesio.. jer računalo je 'calculator'.. radi kako se postavi.

- odnosno, drugi mogući uzrok/objašnjenje je kvar-gašenje tj tad ti automatika ponudi nastavak (neovisno o opcijama).. a tad imaš neki problem kao driver ili malware ili kvar.

 

edit: .. čisto kao slavenska trilogija, treća mogućnost.. koristiš nešto za čišćenje, nešto što obriše keš-podtke.. kao cc i ostali 'optimizatori', smeće.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 14:24 (ihush).
11 godina
offline
Re: Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik
Pa jbga, kažem da mi ta opcija random radi, nekad sasvim normalno vrati tabove od sinoć, nekad ne.
Još na chrome imaš opciju u povijesti pregledavanja da otvori nedavno zatvorene tabove, edge to nema i fali mi baš zbog tog random ponašanja
15 godina
offline
Re: Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik

ili opcija ili neka treća app briše.. ili trošiš previše na temp-smeće.. ili oštećen sys.. tj normalno mora raditi, možeš testirati, neovisno o postavci ako ugasiš računalo s otvorenim browserom ponudit će nastavak tamo gdje je stao-ugašen. Uključena opcija znači samo to da će uvijek nastaviti na tom mjestu, ne samo kod gašenja osa (ne app-browsera), naravno ako je podatak-stranica u tempu, ako je obrisano tad nema što ponuditi-otvoriti a to brisanje nije po duhu svetom nego nešto to radi...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik s n

začudo, prije nekih mjesec dana instalirah na nov stroj frendici w10 ltsc i njema edž. samo iksplorer kljasik. no dobro, ona ionak rabi krom. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik
"Chrome mi je stalno radio probleme na youtubeu, nije puštao videa i takve stvari"

Nisu mi jasne situacije kao ova. Nisam nikada imao problema ni sa jednim browserom, razumijem da se mogu nekada pojaviti neki problemi, razumijem da postoje neke razlike, neki brži, neki koristi više memorije, neki moraš imati za bankarstvo, neki ljepši... Ali ne razumijem kako nekome može "ne puštati youtube video". Pa makar milijarda (nagadjam, broj korisnika je valjda preko 2 milijarde) ljudi gleda youtube na Chrome browseru. Kako sad nekome ne pušta video?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik

-jer juzeri imaju svašta.. npr regionalna ograničenja sadržaja, popupblockeri, treći soft itd.. tj beskonačne kombinacije osim banalno problema u nekom trenutku s internetom-mrežom a ljudi primjete prekid na onome što gledaju kao film..

-ispravno računalo, s pravilno podešenim soft radi, tj od 1.3 milijarde win-računala zanemariv postotak-primila je onih koji imaju problem tj to govori da je ipak sporadično+specifično vezano za računalo-korisnika-lokaciju, ne nešto što možemo generički riješiti kao win-os savijetom ili izborom browsera i sl.

 

-npr čisto statistički veća je šansa da netko od tih milijardu juzera ima recimo neistpavnu vga ili driver nego da je to problem npr browsera ili nekog savijeta-fixa kojeg možemo dati ili da to možemo uopće usporediti s našim/bilo kojim drugim računalom koje radi.. npr može sad juzer iz bijelorusije imati blokadu yt-a .. a to je možda povezano s otmicom aviona i sankcijama, ne softwareom itd..

 

-a yt, pa recimo ljudi koriste yt-downloadere.. to je konkretan dodatak i ako postoji problem na yt, dok druge stranice rade normalno tad juzer logično treba spojiti 2-i-2.. tj pogoditi da je upravo to uzrok-razlika tj yt zna kako se štititi dok downloader radi svašta i potrebno je ponekad promijeniti verziju (još bolje ne koristiti ga..). Kao i add-blockeri, tj google-yt žive od reklama, to im je primarni interes a znanja i resursa za to imaju.. tj tad opet logikom otkrijemo moguć uzrok, legitiman-logičan tj više je stvar u tome što juzer koristi ili ima instalirano nego u nekoj razlici win-bowsera i sl. ali naravno može biti i neka opcija-postavka, tj defaultno bi bilo 'normalno' kao većini npr uključena hw-gpu za video, a ako je juzer to mijenjao-dirao tad bi bilo logično da zna da je i to povezano, tj treba uključiti gpu dekodiranje itd itd .. a to je povezano s driverima što je povezano s updateom osa koji neko recimo želi isključiti itd itd..

 

-odnosno, previše varijabli je moguće za prosječnog juzera koje dok ih sam juzer ne navede u opisu problema ne možemo znati a možda je u takvim detaljima odgovor i kvaka-22 da početnik ne zna što je potrebno podesiti ili što treba navesti u opisu problema, tj da to sve zna tad nije početnik i tad ima manje takvih problema pa ne postavlja pitanje itd. itd..

 

zaključak, jedina 'stalna' varijabla je juzer, win-os je isti, browser je isti i ako je hw ispravan bez neke indikacije da nije (ako ostalo radi) tad je juzer taj x-faktor tj odgovor je u njemu, mada on ne mora znati što ako je početnik tj možda je dobio tako podešen-instaliran pc i samo ga koristi.. pa do tog da fizička linija u nekom kvartu-operater-centrala može biti u remontu-nadogradnji i da nešto tad ne radi itd.

 

ili recimo moguće, parental control.. postavke osa-browsera ili routera, kad npr roditelji (institucija-škola..) nešto filtrira.. ili po radnim satima itd. .. tad juzer ne zna, tad ni ne treba dobiti fix, nego to radi admin-šef-roditelj ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 16:33 (ihush).
11 godina
offline
Re: Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik
Uvijek gasim komp s otvorenim tabovima, nekad 3-4, češće sa 7-8.
Palo mi je na pamet da nekad gasim komp klikom na na power bt., a nekad na shut down opciju iz samog sustava - jel se što mijenjalo zadnjih mjeseci u funkciji power bt. da sad na drukčiji način gasi komp ili je i dalje isto kao i regularni shut down? Možda je tu razlog random ponašanja za čuvanje tabova pri novom paljenju
3 godine
odjavljen
offline
Re: Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik
Edge mi je bio dobar dok nije prestao raditi. Ne moze se otvoriti kao da ne postoji. Reinstalacija nije pomogla.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik s n

Edge je već sada (pod uslovom da će i dalje moći koristiti Addonsi iz Chrome trgovine) najbolji preglednik na Windowsima, još bolje ako je defaultni i na telefonima.
A kao što je kolega ihush rekao, ostali dvojac (trojac, petorac su niža liga iako nužno ako se ne zamarate sa Čistim Windowsima me moraju uopže biti loši).

O tome sam pisao omanje romane ovdje. [Koga zanima neka pretražuje forum]


Jedini problem jeste inertnost korisnika.. jer sada za Chrome ili Google kako ga totalni laici znaju, (dakle non-pc-juzer-frinedl) je isto kao što smo mi znali IE vs. Netscape Navigator prije 25 godina.

Mali savjet kako se brzo prilagoditi Edgu nakon što ga instalirate:

1. Ukucajte u Google.com chrome addons.
Ili točnije da skratim evo adrese: Chrome Web Store - Extensions (google.com)

Pojavit će vam se upozorenje: "Sada možete dodati proširenja iz Chrome web-trgovine u Microsoft Edge - kliknite "Dodaj u Chrome". Zatvorite ga i dodajte sva proširenja koja vam trebaju. Apsolutni MUST HAVE je uBlock Origin (i niti jedan drugi blokator reklama nije potreban). Ja lično koristim još Hover Zoom i Google Translate.

 

2. USettings opciji postavite da je tražilica Google (Bing je jednostavno preloš za naše područje).

3. Deinstalirajte Google. i Uživajte u ovoj slici koja će vam se nekada u Gmailu pojaviti:


Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik
Envy kaže...

...Apsolutni MUST HAVE je uBlock Origin (i niti jedan drugi blokator reklama nije potreban). Ja lično koristim još Hover Zoom i Google Translate.

 

2. USettings opciji postavite da je tražilica Google (Bing je jednostavno preloš za naše područje).

 ublock sam odmah ubacio

 

ovo za tražilicu, kako maknuti bing i postaviti google iz onog searh boxa u novom tabu (slika dolje)?

3 godine
protjeran
offline
Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik s n

kakav edge... samo Firefox, sve funkcionira savršeno i open source je, dakle, nema skrivenih sranja.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik

Sve pet. Samo ne treba deinstalirati Chrome (ponekad je zgodno vratiti se i potsjetiti se zašto si otišao), slika će se i tada pojaviti, samo treba specificirat da je Edge default.

42
15 godina
offline
Re: Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik
picajzla0707 kaže...
Envy kaže...

...Apsolutni MUST HAVE je uBlock Origin (i niti jedan drugi blokator reklama nije potreban). Ja lično koristim još Hover Zoom i Google Translate.

 

2. USettings opciji postavite da je tražilica Google (Bing je jednostavno preloš za naše područje).

 ublock sam odmah ubacio

 

ovo za tražilicu, kako maknuti bing i postaviti google iz onog searh boxa u novom tabu (slika dolje)?

To ne znam ni ja, (moram progooglati) nego kada pretražuješ postavi Google kao zadanu i onda pretražuj iz Address Bar-a (gore gdje kucaš www.bug.hr). Ja sam ostavio da mi taj dio bude Bing i prilagodio sebi urednu temu.. i redovno glasam koja mi se slika sviđa a koja ne.

Osim toga kada barem ja gasim Edge (kao i Chrome što sam nekada radio) gasim sa svim tabocima (otvorenim) tako da mi se svi tabovi puno učitaju. Netko bi to pomislio da nije dobra ideja, jer se neki tabovi vuku danima, ali ja sam to testirao mjesecima i nema nikakvih problema.. Jedino baš ako hoćeš da ti se otvori Edge sa novim tabom, moraš prvo pogasiti sve otvorene.

Neaktivni tabovi su novina i točno vidiš koji tab se stalno reloada (FB na primjerice) a koji se "smrknu", dobra svar za uštedi na memorijama i resursima.

Malo o Hover Zoom-u to je najbolji dodatak kada tražiš slike ili surfaš netom, sve vezano za slike pogotovo Google Image. Pređeš mišem preko slike a ona preko cijelog ekrana (ili manja ako je manja od ekrana) stisneš slovo S ona se već snimi u zadani folder, stineš slovo T otvori se slika (i imaš URL slike) u novom tabu. Ima još kratica ali bez ove dvije ne mogu živjeti. Progogolaj malo za hover zoom - vjeruj mi oduševiti ćeš se.

Uređivano: Kod mene ovako izgleda Edge:

 

Uređivano 2: Još jako bitna stvar da se izvuče najbolje od Google - MS svijeta.

U Edge se prijavite svojim Windows Live ID računom, a unutar Edgea kada odete na www.google.com www.gmail.com prijavite se sa svojim Google Računom... onda se puno toga i Synca preko telefona i zapravo korisitite puni potencijal Browsera. Edgea kao samog Browsera a Googla kao Tražilice i Gmaila.

I kada se deinstalira Chrome (moja preporuka) treba maknuti servise one GoogleCrashHeandler i slične gluposti... jednostavno su - nepotrebni.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 19:59 (Envy).
15 godina
offline
Re: Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik
Bluesky1 kaže...

kakav edge... samo Firefox, sve funkcionira savršeno i open source je, dakle, nema skrivenih sranja.

Kada bude tema Firefox pričat ćemo o tome ali sada je Edge.
Inače i ja sam nekada bio pobronik svih Browsera - sjećate li se svađa od kolega kada sam rekao: "šta se svađata, svi su besplatni i instalirajte sve".
 

markoBT kaže...

Sve pet. Samo ne treba deinstalirati Chrome (ponekad je zgodno vratiti se i potsjetiti se zašto si otišao), slika će se i tada pojaviti, samo treba specificirat da je Edge default.

Eto za ovih zadnjih 8 mjeseci od kada je Edge chromiran ja nisam osjetio neku potrebu, zapravo za mene je to već sada dio antičke povijesti. Ali da naglasim to sam samo ja i moja šauma. Ako netko ima potrebu - neka ostavi Chrome ili neka kao ja prije instalira sve poznate Browsere - da i Vivaldi.

Kao što rekoh 10 servisa radi u pozadini kada imaš Chrome.  

15 godina
offline
Re: Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik
picajzla0707 kaže...
..

 

ovo za tražilicu, kako maknuti bing i postaviti google iz onog searh boxa u novom tabu (slika dolje)?

 -nema, tj to je msova izmišljotina, tj to nije početna stranica nego (upravo zato) novi tab.. koji za sad ima samo ono što ms u njemu želi.. tj novi tab nije ono što smo navikli tj nova prazna-početna stranica nego ms-stranica, interno, ne online..

-sve ostale normalne postavke kao defaultni search rade normalno..

-recimo da dobar dio juzera ima naviku držati google kao početnu pa to nije posebno bitno (osim za novi tab...) no ovisi kako navikneš tražiti, tj ako desnim klikom tražiš i otvaraš link tad ms stranicu ne moraš ni vidjeti

 

.. šteta što ms to gura iz razumljivih razloga..

 

+ edit.. tko želi, može napraviti svoju html-stranicu i postaviti je kao početnu, s bilo kojim početnim elementima.. tj ovo je samo msova stranica, nije online (adressbar..) i time nema npr googlea, dok ms nije lud to ponuditi kao opciju tj zato i kemija s tim..

takvo riješenje s početnom stranicom, recimo može biti normalno za firme, pogotovo ako imaju web ili intranet.. dok možda kao ideja postane zanimljivo i kućnim juzerima.. bar korisnije od npr ikona i pozadine-desktopa.. i sl.

tj nema razloga da malo napredniji početnik ne ubaci po želji bilo što, npr vremensku prognozu, tečaj, linkove.. tj umjesto smeća koje ostali guraju kao neke AI-ponuđene linkove, konkrento ono što juzera zanima, ali naravno to treba napraviti, bar znati osnove, no ne neko veće znanje jer danas je sve na klik-next (osim možda rizika ako se koriste neki izvori..).

 

Envy kaže...
..

Kao što rekoh 10 servisa radi u pozadini kada imaš Chrome.  

 +50 .. tj u službenoj verziji se sjećam 29 servisa.. no tko će ga znati, ugl ima toga..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 20:33 (ihush).
15 godina
offline
Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik s n

Sa obzirom na broj reklama na internetu i da nije dovoljno samo adblock ili ublock. Trenutno najbolji preglednink meni je Brave

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik
ihush kaže...
* * *
Envy kaže...
..

Kao što rekoh 10 servisa radi u pozadini kada imaš Chrome.  

 +50 .. tj u službenoj verziji se sjećam 29 servisa.. no tko će ga znati, ugl ima toga..

Ma ja sam bubnou 10, trenutno bez Chroma stoje 2 koliko ja vidim, ali mi se nešto ne da maknuti. Mrsko mi - da budem iskren. Ionako ovo je 750-ti Upgrade windowsa još od preko beta verzije Windowsa 7 do Developer Preview 8-ce (tad se i nije znalo kako će se zvati). Trenutno mi svaki Upgrade (faktički nova instalacija Windowsa koja i traje kao nova instalacija Windowsa) kaže mi da se zove Windows Version Next a trenutni Build mi je Microsoft Windows Version Dev (OS Build 21390.1).

Uređivano: 
I to je još +50 stvari koje su Unutar preglednika Chrome, + nadodaj to u Servisima - ma katastrofa kakvo mišljenje imam o Googlu i njihovog slogana Don't be evil.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 21:02 (Envy).
15 godina
offline
Re: Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik
Hummer kaže...

Sa obzirom na broj reklama na internetu i da nije dovoljno samo adblock ili ublock. Trenutno najbolji preglednink meni je Brave

Testiraj pa nam javi. 50 istih otvorenih tabova u Chrome (Edge) i u Brave. Memorija i učitavanje stranica, pola sata sve ostaviš vratiš se pa vidiš kako to ide.. kao što rekoh ne ulazio ja više u te vode jer sam ovdje pisao i po nekoliko stranica A4 formata kako se Edge ponašao.
Ovdje na Bug Forumu imaš reklame koje su "reklame" ali ne one Googlove reklame, nego kako ih Bug postavlja. Naravno da to Bug d.o.o ima pravo jer i od toga donekle žive... ali ono što je bitno nema onih glupih Midas ili kako već reklama gdje gledaš, kako smršaviti, kako ukloniti gljivice na nižnim prstima, psijorazu i sličnih napitaka..

Desni klik pa na Blokiraj Elemenat unutar uBlock Origin.. možda bi bilo čudno da nema tih "reklama" jer neki djelovi web stranica i jesu i nisu reklame (zavisi kako geldaš na njih) - možda su plaćeni oglasi unutar recimo nekog dućana kao popust. To bi bilo šteta da Brave blokira.

3 godine
protjeran
offline
Re: Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik
Envy kaže...

Testiraj pa nam javi. 50 istih otvorenih tabova u Chrome (Edge) i u Brave.

 Nikome ne treba 50 tabova istovremeno pa su takvi testovi besmisleni i nisu pokazatelj ničega.

15 godina
offline
Re: Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik

envy... ti si na linuxu, winver-11 :)

 

nego kad smo već na budućim buildovima, kakvo je stanje u tim 'nextanim' s win2go-virtualcem/live stikić? ubijen namrtvo ili bar u beti dozvoljava rad .. više od jednog pokušaja/kill i sl.? do 6.3-9.8 je to radilo u beti, izlaskom 10 ne radi, dok je unazad godinu najavljeno ukidanje (potiho..) ali možda u ovakvim 'budućim-beta' radi... pa ako znaš, radi li?

-raditi od starih winver nema smisla jer je kill-datumom pa kad jednom boota nema drugog pokušaja.. ali novi-insideri-bete.. možda dozvoljavaju?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik
ihush kaže...

envy... ti si na linuxu, winver-11 :)

 

nego kad smo već na budućim buildovima, kakvo je stanje u tim 'nextanim' s win2go-virtualcem/live stikić? ubijen namrtvo ili bar u beti dozvoljava rad .. više od jednog pokušaja/kill i sl.? do 6.3-9.8 je to radilo u beti, izlaskom 10 ne radi, dok je unazad godinu najavljeno ukidanje (potiho..) ali možda u ovakvim 'budućim-beta' radi... pa ako znaš, radi li?

-raditi od starih winver nema smisla jer je kill-datumom pa kad jednom boota nema drugog pokušaja.. ali novi-insideri-bete.. možda dozvoljavaju?

Javim ti u nedelju, jer sam obećao da ću otvoriti novu temu Vezanu za Insider korisnike WIndowsa (sve verzije) kao nastavak ovog mog kilometarskog posta:
Windows 10 - općenito (Windows) @ Bug.hr Forum

Jer inače imam jedan SSD od 120 GB i to je SSD koji vučem od beta verzije 7-ce do ove Dev Verzije Windowsa.
Kali linux palim unutar Windowsa i trenutno je puno ali baš puno poboljašno pogotovo sa Nvidijinim driverima. Sve što je potrebno je u CMD ukucam Kali. Odavno MS <3 Pingvin.

A ovaj OS pod MOJ PC je specijalni SSD (dobinem kao tada najbolje što se moglo kupiti) unutar njega su i Windowsi i Linux i neki OS koji su developei skuckali u Švici.. kada im zatreba što je već sada postalo rijetkost upalim Cisco optički Router i pustim im da rade sa ovim MOJ PC što žele.

Ali u svakom slučaju otvaram novu temu o Insider Verziji Windwosa jer vidim da je Serverski Hyper-V Windwos besplatan... to moram da probam:
Introduction to Hyper-V on Windows 10 | Microsoft Docs

15 godina
offline
Re: Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik

licenca servera ide uz server.. tj možeš imati neograničen broj virtualnih-trajno, no recimo nespretni su u odnosu na normalan win-ser.. tj barem jedan trebaš normalan-full za kontrolu a time pokriješ legalnost-licence.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Microsoft tvrdi da će Edge biti web preglednik
ihush kaže...

licenca servera ide uz server.. tj možeš imati neograničen broj virtualnih-trajno, no recimo nespretni su u odnosu na normalan win-ser.. tj barem jedan trebaš normalan-full za kontrolu a time pokriješ legalnost-licence.

Ahhh, pričaj mi o tome.. cijela jedna MS Certifikacija je posvećena tome. A o Ciscovim licencama a i ne pričam, treba jedno 5 ili 6 doktorata :-D

 

Inače u ovoj novih Insider verziji (juče koju sam dobio i gore napisao) primjetio sam prvo u Edge da mi je dosta manji font (meni ugodniji) gore na URL traci, a onda sam vidio da su cijeli Windowsi takvi ne samo Edge. Apsolutn osve. Otišao sam da vidim skaliranje da nije smanjeno i u Edge i u Windowsima i na moju radost - nije.
Za moje oči ovo je wow, puno više prostora imam na dva NEC-ova 17" 1280x1024 rezolucije a onda sam probao i na Dellovim Ultrasharpovima sa QHD rezolucijom - i jednostavno sam oduševljen. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice