Microsoft traži odgovor na pitanje - kako vratiti

poruka: 16
|
čitano: 5.518
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft traži odgovor na pitanje - kako vratiti ".
10 godina
offline
Microsoft traži odgovor na pitanje - kako vratiti

Stiff sh*it, ili losh horoskop štono bi se reklo. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Microsoft traži odgovor na pitanje - kako vrat
Zar nije rješenje ovog problema otkaz? Uručiš otkaz najglasnijima i onda se drugi primire.
Meni je prvenstveni poticaj dolaska na posao mjesečna zarada tj ugovor sa poslodavcem. Reći da dolaziš zbog kolega na posao je bs.

Ne tako davno, Musk je imao isti problem te je dobio kritike za ista razmišljama. Zašto nema kritika na MS?
vicious
Moj PC  
4 8 hvala 0
12 godina
offline
Re: Microsoft traži odgovor na pitanje - kako vrat
Besposlen pop jarice krsti.

Kako objasniti ljudima da ponovno moraju gubiti sate u prometu da bi dosli negdje i opet sjedili pred kompom...
 
19 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Microsoft traži odgovor na pitanje - kako vrat
viciousone kaže...
Zar nije rješenje ovog problema otkaz? Uručiš otkaz najglasnijima i onda se drugi primire.
Meni je prvenstveni poticaj dolaska na posao mjesečna zarada tj ugovor sa poslodavcem. Reći da dolaziš zbog kolega na posao je bs.

Ne tako davno, Musk je imao isti problem te je dobio kritike za ista razmišljama. Zašto nema kritika na MS?

 

Kako se veli, "the job market is hot". 

 

Tko želi raditi radit će, tko ne želi, taj bude surfal cijeli dan u uredu. U 20 godina nagledao sam se svega, od onih koji bleje u monitor ako treba do 20:00h, ako treba svaki dan do kasno, ali samo dok članovi uprave ne prođu doma, nakon toga isti tren se zapakiraju i pokupe doma. Al bitno da su ih vidjeli.

 

Do onih kaj kukaju, nikad im dosta novaca, a kad se digneš iznad cubicla, vidiš da lik ostaje overitime i gleda košarku.

 

Generalni problem, je middle i upper management, koji na ovaj način postaje preskup, preglomazan i potpuno nepotreban, a smisao im je bio samo stvaranje slojeva do vlasnika i naravno da isjede još malo "juice-a" iz radnika.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2022 9:16 (WORA).
 
9 0 hvala 0
11 godina
offline
Microsoft traži odgovor na pitanje - kako vratiti

Dolazak u ured ne dolazi u obzuir kao uobicajena praksa. Posao koji radim birao sam jer ga mogu obavljati od doma a i sljedeci ce biti takav, nudilo se to ili ne nudilo, postati ce posao od doma.

Jednostavno je to, sta da radim u uredu svakoga dana? da budem prisiljen biti u prometu?

 

Jel imaju namjeru kupiti mi moderno vozilo koje onemogucuje moju eventualnu ozljedu u prometu? osigurati me da u slucaju eventualne prometne nesrece u kojoj sam ja bio kriv, oni snose potpunu odgovornost jer me sile u ured i promet rano ujutro?

 

Ono, kada bi mi ponudili 200k godisnje i uvijet je ured, prihvatio bih uz nekakav dogovor, ali ove prosjecne EU place i ured ne idu skupa, nikako!

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Microsoft traži odgovor na pitanje - kako vrat
viciousone kaže...
Zar nije rješenje ovog problema otkaz? Uručiš otkaz najglasnijima i onda se drugi primire.
Meni je prvenstveni poticaj dolaska na posao mjesečna zarada tj ugovor sa poslodavcem. Reći da dolaziš zbog kolega na posao je bs.

Ne tako davno, Musk je imao isti problem te je dobio kritike za ista razmišljama. Zašto nema kritika na MS?

 Otkaz? ahahaha :D

ne znam di ti zivis, al ne, otkaz je rjesenje za moje roditelje....

u mom slucaju(ili slucaju mladjih generacija) otkaz je kao da u pokeru druga strana igra sa otkrivenim kartama, ne funkcionira to ;)

 

a takav oblik vodjenja tvrtke znaci da ti u toj tvrtki raditi ne zelis!

fasistima nije mjesto na managerskim pozicijama

 

 

12 godina
offline
Re: Microsoft traži odgovor na pitanje - kako vrat
LudaRajcica kaže...

Dolazak u ured ne dolazi u obzuir kao uobicajena praksa. Posao koji radim birao sam jer ga mogu obavljati od doma a i sljedeci ce biti takav, nudilo se to ili ne nudilo, postati ce posao od doma.

Jednostavno je to, sta da radim u uredu svakoga dana? da budem prisiljen biti u prometu?

 

Jel imaju namjeru kupiti mi moderno vozilo koje onemogucuje moju eventualnu ozljedu u prometu? osigurati me da u slucaju eventualne prometne nesrece u kojoj sam ja bio kriv, oni snose potpunu odgovornost jer me sile u ured i promet rano ujutro?

 

Ono, kada bi mi ponudili 200k godisnje i uvijet je ured, prihvatio bih uz nekakav dogovor, ali ove prosjecne EU place i ured ne idu skupa, nikako!

Je da, sve to ovisi o situaciji na tržištu. Developeri su zadnjih godina postali princeze i misle da mogu raditi što god hoće jer manjka senioriteta. No da je situacija obrnuta i da firme imaju na raspolaganju seniora više no što im treba vrlo lako bi se developeri prestali ponašati kao neke dive i dolazili bi u ured i spavati ako treba. 

 

Lako je biti arogantan i postavljati uvjete dok je situacija na tržištu lagodna.

16 godina
offline
Re: Microsoft traži odgovor na pitanje - kako vrat
Ako neces radit u tvrtki, daj otkaz i radi od doma ko freelancer. Stvarno ne vidim problem.
Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft traži odgovor na pitanje - kako vrat
Cordas kaže...
LudaRajcica kaže...

Dolazak u ured ne dolazi u obzuir kao uobicajena praksa. Posao koji radim birao sam jer ga mogu obavljati od doma a i sljedeci ce biti takav, nudilo se to ili ne nudilo, postati ce posao od doma.

Jednostavno je to, sta da radim u uredu svakoga dana? da budem prisiljen biti u prometu?

 

Jel imaju namjeru kupiti mi moderno vozilo koje onemogucuje moju eventualnu ozljedu u prometu? osigurati me da u slucaju eventualne prometne nesrece u kojoj sam ja bio kriv, oni snose potpunu odgovornost jer me sile u ured i promet rano ujutro?

 

Ono, kada bi mi ponudili 200k godisnje i uvijet je ured, prihvatio bih uz nekakav dogovor, ali ove prosjecne EU place i ured ne idu skupa, nikako!

Je da, sve to ovisi o situaciji na tržištu. Developeri su zadnjih godina postali princeze i misle da mogu raditi što god hoće jer manjka senioriteta. No da je situacija obrnuta i da firme imaju na raspolaganju seniora više no što im treba vrlo lako bi se developeri prestali ponašati kao neke dive i dolazili bi u ured i spavati ako treba. 

 

Lako je biti arogantan i postavljati uvjete dok je situacija na tržištu lagodna.

Ovo je ono u rangu, ako mi je crkla krava nek crknu komsiji dve.

 

Ali da pozelis samom sebi da ti ruze procvetaju to je nedopustivo.

 

 

14 godina
offline
Re: Microsoft traži odgovor na pitanje - kako vrat
LudaRajcica kaže...

Dolazak u ured ne dolazi u obzuir kao uobicajena praksa. Posao koji radim birao sam jer ga mogu obavljati od doma a i sljedeci ce biti takav, nudilo se to ili ne nudilo, postati ce posao od doma.

Jednostavno je to, sta da radim u uredu svakoga dana? da budem prisiljen biti u prometu?

 

Jel imaju namjeru kupiti mi moderno vozilo koje onemogucuje moju eventualnu ozljedu u prometu? osigurati me da u slucaju eventualne prometne nesrece u kojoj sam ja bio kriv, oni snose potpunu odgovornost jer me sile u ured i promet rano ujutro?

 

Ono, kada bi mi ponudili 200k godisnje i uvijet je ured, prihvatio bih uz nekakav dogovor, ali ove prosjecne EU place i ured ne idu skupa, nikako!

 Kako smo pred 5 godina radili u uredu za 50k i sve ok, a sad je to takav problem odjednom, da se zahtijeva 4 godisnje place za istu stvar?

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
8 godina
offline
Re: Microsoft traži odgovor na pitanje - kako vrat
U IT-u su se stvari promijenile. Desetljećima je management izmišljao načine kako eksploatirati ljude i te načine nazivao raznim fancy imenima. Te produktivnost, pa team work, pa ostvarenje potencijala, pa...
Sav taj bulshit smo slušali i većina ga je trpjela.
No, sad globalno fali IT-evaca svih vrsta i ljudi više nisu spremni slušati takve gluposti.
Daju otkaz i odu. Sad se poslodavci moraju dodvoravati, ne samo plaćama nego na razne načine. A mnogi to obilato koriste.
Zato sad firme imaju sve više problema kako privući i zadržati ljude.
Sve one priče o pripadnosti, lojalnosti, ... više većini ne prolaze. Zato je teško vratiti ljude u urede.
"Daj mi posao, dobro me plati i pusti da ga odradim bilo gdje"
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
7 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Microsoft traži odgovor na pitanje - kako vrat
CalvinRi kaže...
LudaRajcica kaže...

Dolazak u ured ne dolazi u obzuir kao uobicajena praksa. Posao koji radim birao sam jer ga mogu obavljati od doma a i sljedeci ce biti takav, nudilo se to ili ne nudilo, postati ce posao od doma.

Jednostavno je to, sta da radim u uredu svakoga dana? da budem prisiljen biti u prometu?

 

Jel imaju namjeru kupiti mi moderno vozilo koje onemogucuje moju eventualnu ozljedu u prometu? osigurati me da u slucaju eventualne prometne nesrece u kojoj sam ja bio kriv, oni snose potpunu odgovornost jer me sile u ured i promet rano ujutro?

 

Ono, kada bi mi ponudili 200k godisnje i uvijet je ured, prihvatio bih uz nekakav dogovor, ali ove prosjecne EU place i ured ne idu skupa, nikako!

 Kako smo pred 5 godina radili u uredu za 50k i sve ok, a sad je to takav problem odjednom, da se zahtijeva 4 godisnje place za istu stvar?

 Nisam ti ja neki senior da trazim 200K, al ako poslodavac tako zeli, moze i tako...

meni je 100k dovoljno...

14 godina
offline
Re: Microsoft traži odgovor na pitanje - kako vrat

Ne bih se bas slozio sa svime. Govorim sa pozicije lead deva, 18 godina iskustva. Moram primijetiti da se rad od doma i u uredu ne moze usporediti po kvaliteti. Naš radu u timu u uredu uvijek je bio dinamican, kad se desi neki problem, svi skupe glave i pokusavaju pomoci, brainstormamo rjesenja, analiziramo stvari, puno brze se radi. Dok je ovako komunikacija na skypeu gdje ti kolega ne odgovara 30 min jer "nije vidio poruku", a kao, cijelo vrijeme je za racunalom. Ja i za sebe mogu potvrditi da sam od doma produktivan moooozda 80% koliko kad sam u uredu. Uvijek neke distrakcije, nije to isto.

Tako da mi nije fer zahtijevati više, za manje rada, samo zato jer je nestasica u IT-u, pa se jaše na tome.

Pred par godina je bilo sasvim u redu raditi za dobru placu iz ureda, a sad vise nije dosta niti dupla, a posao se radi losije. Moguce da ima nekih poslova gdje covjek radi stvarno sam, i doista mu ne treba nitko ni nista, ali u mom slucaju gdje tim radi na proizvodu, i pogotovo kad dodje novi covjek koji jos nije upoznat sa svim detaljima, posao dosta pati. 

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
12 godina
offline
Re: Microsoft traži odgovor na pitanje - kako vrat
CalvinRi kaže...

Ne bih se bas slozio sa svime. Govorim sa pozicije lead deva, 18 godina iskustva. Moram primijetiti da se rad od doma i u uredu ne moze usporediti po kvaliteti. Naš radu u timu u uredu uvijek je bio dinamican, kad se desi neki problem, svi skupe glave i pokusavaju pomoci, brainstormamo rjesenja, analiziramo stvari, puno brze se radi. Dok je ovako komunikacija na skypeu gdje ti kolega ne odgovara 30 min jer "nije vidio poruku", a kao, cijelo vrijeme je za racunalom. Ja i za sebe mogu potvrditi da sam od doma produktivan moooozda 80% koliko kad sam u uredu. Uvijek neke distrakcije, nije to isto.

Tako da mi nije fer zahtijevati više, za manje rada, samo zato jer je nestasica u IT-u, pa se jaše na tome.

Pred par godina je bilo sasvim u redu raditi za dobru placu iz ureda, a sad vise nije dosta niti dupla, a posao se radi losije. Moguce da ima nekih poslova gdje covjek radi stvarno sam, i doista mu ne treba nitko ni nista, ali u mom slucaju gdje tim radi na proizvodu, i pogotovo kad dodje novi covjek koji jos nije upoznat sa svim detaljima, posao dosta pati. 

Činjenica koju nitko više ne smije reći (od managementa), a developeri ne žele priznati jer im je lakše raditi od doma (ne moraju se oblačiti, hodati/voziti do ureda, komunicirati sa kolegama...). Ali slažem se u potpunosti da je ovo istina i da u velikoj većini slučajeva remote rad nije kvalitetan i efikasan kao on-site rad. 

 

12 godina
offline
Re: Microsoft traži odgovor na pitanje - kako vrat
Luda rajčica,

Čitam tvoj komentar....
"Otkaz? ahahaha :D
ne znam di ti zivis, al ne, otkaz je rjesenje za moje roditelje....
u mom slucaju(ili slucaju mladjih generacija) otkaz je kao da u pokeru druga strana igra sa otkrivenim kartama, ne funkcionira to ;)
a takav oblik vodjenja tvrtke znaci da ti u toj tvrtki raditi ne zelis!
fasistima nije mjesto na managerskim pozicijama"

...i želim te zamoliti da ne vršiš veliku nuždu preko tipkovnice.

Ja živim u realnom svijetu, gdje svatko može odvagati prednosti i mane određenog radnika. Radio sam i radim za domaće i strane kompanije. Takve likove sa tvojim stavom u stvarnom životu sam viđao i obično su u prolazu. Radnika koji će obaviti tvoj posao jeftinije i bolje uvijek ima i svatko će samo do određenog trena trpiti tvoju menstruaciju, no ti to možeš ignorirati i piliti granu na kojoj sjediš.
Lp

vicious
11 godina
offline
Re: Microsoft traži odgovor na pitanje - kako vrat
viciousone kaže...
Luda rajčica,

Čitam tvoj komentar....
"Otkaz? ahahaha :D
ne znam di ti zivis, al ne, otkaz je rjesenje za moje roditelje....
u mom slucaju(ili slucaju mladjih generacija) otkaz je kao da u pokeru druga strana igra sa otkrivenim kartama, ne funkcionira to ;)
a takav oblik vodjenja tvrtke znaci da ti u toj tvrtki raditi ne zelis!
fasistima nije mjesto na managerskim pozicijama"

...i želim te zamoliti da ne vršiš veliku nuždu preko tipkovnice.

Ja živim u realnom svijetu, gdje svatko može odvagati prednosti i mane određenog radnika. Radio sam i radim za domaće i strane kompanije. Takve likove sa tvojim stavom u stvarnom životu sam viđao i obično su u prolazu. Radnika koji će obaviti tvoj posao jeftinije i bolje uvijek ima i svatko će samo do određenog trena trpiti tvoju menstruaciju, no ti to možeš ignorirati i piliti granu na kojoj sjediš.
Lp

 ahahahaha, snowflakeru, drzi si ti svoj, umijetno stvoreni, stvarni svijet u kojem zivis....

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice