Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. godin

poruka: 68
|
čitano: 15.674
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. godin".
12 godina
offline
Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. godin

dajte odma i sve zaposlene u mirovinu na taj datum, ovo tu je stvarno sramota od OS-a u jednom određenom smislu

 
7 0 hvala 1
2 godine
protjeran
offline
Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. godin

"Nestalo" im para pa eto opet novi windowsi i način za izmusti pare.

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. godin

jel to starosna ili invalidska? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
Ljudi su ozbiljno mislili da je ovo zadnji OS?

Neznam jeli vise ove starije novinare pojelo vrime ili su ovi mladji novinari toliko naivni.

Osobno mislim da je rano za novi OS, kad ima jos artifakata iz XPa na 10ci.
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
ludizao kaže...

Pa mater mu  tek sam se naviknuo na  Win 10 i sad opet mijenjanje? 

 Ne moraš mijenjati, imaš podršku do 2025, a uz to i stabilniji, ispoliraniji windows. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. godin

Zamislite da Microsoft objavi da će novi windowsi koristiti linux kernel. 

 
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. godin

Glupost

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
CVET2 kaže...

Zamislite da Microsoft objavi da će novi windowsi koristiti linux kernel. 

 Ja sam u tako sto gotovo pa siguran. MSu nema smisla pisati/odrzavati svoj kernel a skoro svaku svojstvenu bitnu komponentu su pretvorili u OS agnosticnu.

Nisam siguran da ce to prestaviti 24.6. ali ako ne sada ocekuj nesto o tome u nadolazecim godinama...

 

U ono sto sam gotovo siguran je dropanje starog windows API i podrsku istome kroz "emulaciju" tj. feature pack (koji ce vjerovatno za pocetak biti po defaultu ukljucen u home i pro verzijama).

Zreli su za to, od control panela gotovo nista nije ostalo...

Zamisli Windowse, odjednom, oslobodjene 30 godina legacija... emuliraju stari API na x86 bez veceg overheada a isti mehanizam koriste i na ARMu gdje tu onda jos uletava i x86 emulator...

4 godine
offline
Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. godin

Mene muči mogućnost da bude desktop as a service (Daas) tj. OS u cloudu. A postoji solidna vjerojatno da će biti tako. Nadam se da će ostaviti i klasičnu OS opciju za instalaciju na PC-u.

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. godin

I tak su večina još na XP-u pa im špijunska desetka neće faliti 

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
CVET2 kaže...

Zamislite da Microsoft objavi da će novi windowsi koristiti linux kernel. 

 Nije ni tako nerealno, zarađivali bi kroz support kao što to Red Hat radi, ionako nemaju neku veliku zaradu od prodaje samih windowsa. Praktički su desetku desktop korisnicima dijelili free, a enterprise korisnici im donosili novce što bi isto mogli kopirati s linux OS-om, a kudikamo manje posla bi imali zbog korištenja gotovog i ispoliranog kernela, veća sigurnost (dodatan plus za servere), i još uz svoje resurse srede podršku za softver i eto win win.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.6.2021 20:18 (Osvrtnik).
14 godina
offline
Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. godin

Ovo je stvarno zalosno vise. Zasto ne napravit placanje OS-a na mjesecnoj razini, tipa 30-40kn mjesecno platis windowse koji su ispeglani da bolje ne mogu bit. I takvi kakvi su, samo se nadogradju iz mjeseca u mjesec, i tako zauvijek. Sad ce opet radit novi OS, opet hrpetina problema, pa ispravljanje tih problema, pa ispravljanje onog sto je vec ispravljeno i sl. Agoniji opet nece biti kraja. 

 

Sve sto ja zelim u ovom svom zivotu je softver koji nije preskup, i koji radi kako se spada. Microsoft ne moze rec da bi im cifra od 40-ak kuna po korisniku mjesecno bila premalo. 

To je kroz 10 godina po korisniku skoro 5000 kuna. Sigurno daleko vise, nego sto zarade ovako i konstatno imamo poluproizvode. I taman sto jedan rijese koji koliko toliko dobro radi, evo ih vec na drugom poluproizvodu... iritantno do bola! 

 
1 20 hvala 0
13 godina
offline
Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. godin

Zašto imam feeling da će to biti samo ušminkan win10 sa ovim novim ikonama koje se već sad mogu viditi u insider buildu... + / - neka glupost koju ćemo tražiti način da na silu ugasimo (Cortana tipa) 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.6.2021 20:49 (ivicask).
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
Znaci po dobroj staroj politici, čekamo 12 kao os. koji ce nesto vrijediti, svaki drugi valja :)
 
11 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
Vule kaže...
Znaci po dobroj staroj politici, čekamo 12 kao os. koji ce nesto vrijediti, svaki drugi valja :)

 Po toj logici valjaće win11 jer zadnji dobar windows je bila sedmica

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
16 godina
offline
Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. godin

Trebaju napravit OS gdje neces ni jednu promjenu OS-a napravit bez da se ona negdje ne zapise na public ms serveru...

Trebaju OS gdje neces moc shutat update, antivirus - gdje ces morat gledat njihove reklame, gdje neces imat kontrolu nad vlastitim PC-em...

 

Gade mi se... Fakat cu se morat natjerat na neku od linux distra...

Truth in engineering.
 
4 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
=XFX=PlayHard kaže...

Ovo je stvarno zalosno vise. Zasto ne napravit placanje OS-a na mjesecnoj razini, tipa 30-40kn mjesecno platis windowse koji su ispeglani da bolje ne mogu bit. I takvi kakvi su, samo se nadogradju iz mjeseca u mjesec, i tako zauvijek. Sad ce opet radit novi OS, opet hrpetina problema, pa ispravljanje tih problema, pa ispravljanje onog sto je vec ispravljeno i sl. Agoniji opet nece biti kraja. 

 

Sve sto ja zelim u ovom svom zivotu je softver koji nije preskup, i koji radi kako se spada. Microsoft ne moze rec da bi im cifra od 40-ak kuna po korisniku mjesecno bila premalo. 

To je kroz 10 godina po korisniku skoro 5000 kuna. Sigurno daleko vise, nego sto zarade ovako i konstatno imamo poluproizvode. I taman sto jedan rijese koji koliko toliko dobro radi, evo ih vec na drugom poluproizvodu... iritantno do bola! 

 Ide se prema tome. Ali ja to ne želim.


Meni Windowsi 10 rade savršeno. Prije točno 10 dana napravio sam reinstall Windows 10 nakon 5-6 godina, sav hardver mi uredno radi, nemam nikakvih problem. Zašto bih ja pristao na nečiju zamisao da plaćam pretplatu za neku "ispeglanu verziju"? Nisam lud.

12 godina
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
Svi ćete vi na macos i ajfone 😂
Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. godin

Nije mi jasna ta ljubav prema win 7 i zašto bi ga netko preferirao ispred 10tke osim ako koristi baš neki specifičan stari soft. A i za to se digne virtualka. 

Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
zelenapaprika kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Ovo je stvarno zalosno vise. Zasto ne napravit placanje OS-a na mjesecnoj razini, tipa 30-40kn mjesecno platis windowse koji su ispeglani da bolje ne mogu bit. I takvi kakvi su, samo se nadogradju iz mjeseca u mjesec, i tako zauvijek. Sad ce opet radit novi OS, opet hrpetina problema, pa ispravljanje tih problema, pa ispravljanje onog sto je vec ispravljeno i sl. Agoniji opet nece biti kraja. 

 

Sve sto ja zelim u ovom svom zivotu je softver koji nije preskup, i koji radi kako se spada. Microsoft ne moze rec da bi im cifra od 40-ak kuna po korisniku mjesecno bila premalo. 

To je kroz 10 godina po korisniku skoro 5000 kuna. Sigurno daleko vise, nego sto zarade ovako i konstatno imamo poluproizvode. I taman sto jedan rijese koji koliko toliko dobro radi, evo ih vec na drugom poluproizvodu... iritantno do bola! 

 Ide se prema tome. Ali ja to ne želim.


Meni Windowsi 10 rade savršeno. Prije točno 10 dana napravio sam reinstall Windows 10 nakon 5-6 godina, sav hardver mi uredno radi, nemam nikakvih problem. Zašto bih ja pristao na nečiju zamisao da plaćam pretplatu za neku "ispeglanu verziju"? Nisam lud.

 pa poanta je u tome da ti windowsi 10 vise nece raditi dobro, jer se ocito prelazi na windows 11. Ne vidim sto je nejasno u mom komentaru. Pa svatko normalan bi htio ostat na windowsu 10 ako mu sve radi uredno. Medjutim Microsoft treba jos novaca jer njih nikad dosta. Nemas ti sta pristati ili ne pristati, plesat ces onako kako Micorosft svira. Tako sam i ja mislio da cu zauvijek biti na Windowsu 7 jer mi je sve super radilo, dok se nije dogodilo da pola toga vise ne radi na njemu i da nije podrzan. 

 

Original Windowsi 10 pro kostaju oko 2500kn. Jbt da platis duplo vise kroz 10 godina, 40-ak kn mjesecno je doslovno nista, ali da sustav radi savrseno i da nista dodatno ne izmisljaju. Sad cete vidjeti horor sa Windows 11. Opet godinama maltretiranje dok ne izadju koliko toliko dobre verzije... 

2 godine
protjeran
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
jozef kaže...

Nije mi jasna ta ljubav prema win 7 i zašto bi ga netko preferirao ispred 10tke osim ako koristi baš neki specifičan stari soft. A i za to se digne virtualka. 

 Stabilnost, ne pamtim kad sam imao neki ozbiljniji problem ili bug na sedmici, dok na desetki mogu napisati poduži post problema kojih sam imao. U zadnjih par verzija su mi i Nvidia driveri malo problematični, da li je to samo do drivera, windowsa, ili kombinacija ne znam, na sedmici nisam imao takvih problema.

14 godina
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
=XFX=PlayHard kaže...
Original Windowsi 10 pro kostaju oko 2500kn.

 Platio retail 70 kn, radi uredno. Nedavno promjenio matičnu i uredno se reaktivirao. Ako pogledaš ebay onda sam i preplatio, jer tam nađeš za par eura ključ.

14 godina
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
forumaš kaže...
=XFX=PlayHard kaže...
Original Windowsi 10 pro kostaju oko 2500kn.

 Platio retail 70 kn, radi uredno. Nedavno promjenio matičnu i uredno se reaktivirao. Ako pogledaš ebay onda sam i preplatio, jer tam nađeš za par eura ključ.

 Nikada to nisam kuzio kako se dobije kljuc koji radi za 70kn! Sta nije to scam teski? Bar ljudi tako pricaju... 

14 godina
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.6.2021 23:15 (forumaš).
4 godine
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
=XFX=PlayHard kaže...

 pa poanta je u tome da ti windowsi 10 vise nece raditi dobro, jer se ocito prelazi na windows 11. Ne vidim sto je nejasno u mom komentaru. Pa svatko normalan bi htio ostat na windowsu 10 ako mu sve radi uredno. Medjutim Microsoft treba jos novaca jer njih nikad dosta. Nemas ti sta pristati ili ne pristati, plesat ces onako kako Micorosft svira. Tako sam i ja mislio da cu zauvijek biti na Windowsu 7 jer mi je sve super radilo, dok se nije dogodilo da pola toga vise ne radi na njemu i da nije podrzan. 

 

Original Windowsi 10 pro kostaju oko 2500kn. Jbt da platis duplo vise kroz 10 godina, 40-ak kn mjesecno je doslovno nista, ali da sustav radi savrseno i da nista dodatno ne izmisljaju. Sad cete vidjeti horor sa Windows 11. Opet godinama maltretiranje dok ne izadju koliko toliko dobre verzije... 

 2025. nije sutra. I kada nastupi ta godina i taj datum (14.10.2025.), Win 10 neće odmah iste sekunde prestati raditi. Radit će i dalje. Neće primati zakrpe? S takvim OS-om mogu izdržati još bar 5 godina.

 

Ne znam što ti to ne radi na Win 7 ako si u jednom trenutku imao funkcionalan OS sa svim driverima? Nisi pospremio instalacijske fileove popratnih drivera? Nisi napravio image dok je sve radilo? Moraš baš ganjati najnoviji build Microsofta 365 na njemu ili najnoviji Adobe Photoshop ili najnoviji Visual Studio?

 

Win 10 pro ne koštaju 2500 kuna. OEM košta: "Microsoft Windows 10 Professional Cro 64-bit OEM, FQC-08937 - BEST BUY 1.199,00 Kn". Retail košta: "Microsoft Windows 10 Pro 32/64 ENG Retail, FQC-08789, FQC-10070, HAV-00060 Microsoft Windows 10 Pro 32-bit/64-bit Eng USB, FQC-10070, 1licenca - 1 računalo Licenca je prenosiva na drugo računalo 1.685,00 kn".

 

Win 7 su zadnji OS (u nizu) koji sam kupio za cca 1300 kuna u dućanu i to negdje 2010. Negdje doma još uvijek imam račun. I trošio sam Win 7 godinama do pojave Win 10 2015., kada je Microsoft ponudio besplatnu nadogradnju s Win 7. I tako za 1300 kuna koristim OS već 11. godinu. Platio sam jednom.

 

Za posao ne brinem. Firma će morati osigurati sredstva za rad.

 

Doma me isto nije briga. Mogu se po n-ti put prebacit na linux koji trošim od sredine 1990ih, najčešće kao dual boot ili kao virtualku. Pa to meni nije nepoznati teren. Za sve što meni doma treba, sasvim će mi dobro doći neki Ubuntu, Mint, Manjaro ili neki četvrti, ako se baš budem morao odreći Windows OS-a.

 

Ne, ne želim plaćati išta novoga mjesečno. I ovako na grbači imam hrpu krvopija koji mi mjesečno zagorčavaju život. Primjer: već godinu i nešto plaćam prokleti Zoom jer se hrpi ljudi s kojima komunicirama gade MS Teams i Google meet, koji je mjesecima bio besplatan za sve, a i sada je, ako imaš Google account (samo da ga ljudi koriste i da Google preotme korisnike Zoomu i Microsoftu). Primjer 2: pokojni Bandić je u mom kvartu želio uvesti naplatu parkiranja, pa da nas stalne stanare parkiranje mjesečno košta 10 kuna ili 30 kuna (više se ne sjećam). Kao, pa što je to, svatko više potroši na kavu. Svatko bi sisao lovu, samo ako mu daš priliku. E, ne može!

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.6.2021 23:39 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
=XFX=PlayHard kaže...
forumaš kaže...
=XFX=PlayHard kaže...
Original Windowsi 10 pro kostaju oko 2500kn.

 Platio retail 70 kn, radi uredno. Nedavno promjenio matičnu i uredno se reaktivirao. Ako pogledaš ebay onda sam i preplatio, jer tam nađeš za par eura ključ.

 Nikada to nisam kuzio kako se dobije kljuc koji radi za 70kn! Sta nije to scam teski? Bar ljudi tako pricaju... 

 Siva zona. Evo, BUG i drugi portali imaju reklame za Win 10 pro key za 8-12 EUR-a, ovisno o portalu. I to se javno i masovno reklamira u zadnjih par godina.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
Osvrtnik kaže...

Nije ni tako nerealno, zarađivali bi kroz support kao što to Red Hat radi, ionako nemaju neku veliku zaradu od prodaje samih windowsa. Praktički su desetku desktop korisnicima dijelili free, a enterprise korisnici im donosili novce što bi isto mogli kopirati s linux OS-om, a kudikamo manje posla bi imali zbog korištenja gotovog i ispoliranog kernela, veća sigurnost (dodatan plus za servere), i još uz svoje resurse srede podršku za softver i eto win win.

RedHat se uredno naplaćuje kao i neke druge verzije Linuxa tako da si fulao revenue model ovdje.

 

Teoretski je moguće da će napraviti takav potez, no mislim da nisu još ni blizu toga da Windowse naprave na Linux kernelu. A ako se za to odluče zapravo je ironično da to bude nakon što su dobar dio popeglali i od Windowsa napravili poprilično stabilnu platformu. Linux kernel kao prednost bi donio standardizaciju i manje troškove održavanja (nakon inicijalnog velikog troška), no to baš i nisu neki "driveri" koji su MS-u bitni, vjerojatno bi im bilo najbitnije radi Azure instanci gdje bi se time postigle ogromne energetske uštede. Mislim da bi mnogo prije mogli uvesti model na pretplatu

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
10 godina
offline
Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. godin

Kakav linux kernel. Nakon što su potrošili milijune i milijune u 30 godina u borbu protiv linuxa sad će odjednom reći, ajmo mi izgraditi svoj OS na temelju "neprijateljskog" kernela. Šanse za to su 0%. Vjerojatno će nešto brljiti sa ARM-om jer im je to doista zadnji vlak na koji se trebaju ukrcati prije nego što će biti prekasno, kao što su sa mobitelima napravili.

 

Azure će i dalje vrtjeti na svojem hypervisoru, i tu im vjerojatno najviše love odlazi na R&D. Desktop vjerojatno smatraju prošlošću, ali pošto je svijet trom, moraju ga i dalje podržavati i održavati. Za punu kontrolu oni bi da se sve vrti u cloud-u, pa i vaš "desktop". Pa pogledajte poplavu monitora sa RJ45 inputima. Teren se polako priprema.

Nadglednik dina
Moj PC  
4 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g

Zadnji dobar win je bio NT ;)

14 godina
offline
Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. godin

Ako to doživim (s obzirom na moje godine) to mi neće biti ništa novo, da sa jednih Windowsa prelazim na neke druge. Prošao sm sve, od DOS-a 3 pa nadalje, preko win 3.1, i ostalih koji su kroz godine izlazili. Teško mi je reći koji mi je bio najbolji, znam samo da Vistu baš nisam nešto volio. Za svaki novi OS čovjek treba neko vrijeme da se navikne na njega i poslije toga nema više problema. Stvarno neznam zašto neki glorificiraju w7, a pljuju po w10, meni je desetka dosada najstabilnija od svega što sam koristio. Dakle, w10 do mirovine i nakon toga w11 - ne vidim nikakve probleme u tome. Kao krajnji korisnik, naviknuti ću se na njih kao i na sve prethodno. Što se tiče plaćanja, ja sam svoje windowse dobio od ministarstva znanosti i obrazovanja, kao profesor imam pravo na njih, pa se nadam da će tako biti i sa w11. (penzija 31.8.2027).

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2021 8:49 (učo).
Moj PC  
9 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice